Keresés

Részletes keresés

viribus Creative Commons License 2002.06.11 0 0 17
A hirado nekem rossz idopontban van, ritkan latom.Bar ezek szerint csak jot bosszankodtam volna rajta. Egyebkent milyen apropobol kerult be a Hiradoba /jeles evszamokbol sosem voltam jo/?
Korkerdes - bar lehet hogy csak egyszemelyes lesz a kor, ha csak Te olvasod Thk - : kinek milyen anyaga van a kuk hajoagyukrol? Minden felajanlast szivesen veszek!
Előzmény: TtK (16)
TtK Creative Commons License 2002.06.11 0 0 16
Láttad tegnap a Híradóban a Szent Istvánról szóló riportot? Öt-hat snittet is mutattak, amiből jó ha kettőn a Szent István volt. :( Volt egy hajó aminek csak egy tornya volt az előfedélzeten. Egy másik filmrészleten pedig egy olyan aminek a hajó derekában is volt egy (ha jól emlékszem előre néző) tornya. Láthatóan csak az számított, hogy I.vh-s film legyen amin hadihajó van. Újságírók! :(
Előzmény: viribus (15)
viribus Creative Commons License 2002.06.10 0 0 15
Jé, újra müködik!
Igen , új. Áprilisban még csak a hírét lehetett hallani, de már kapható. Hajja és Fiai adta ki. 318 oldal, WC papírra nyomva, kb 200 fénykép és jellegrajz, bár a képek és ábrák kicsit kicsik. Ára 2296 HUF.
Mint a könyvböl és a nickböl is sejthetö, én a Monarchia hadihajóiban "utazom". Remélem akad egy-két utitárs is. Addig is ajánlom a saját oldalamat a www.extra.hu/nostalgianavy címen.
Előzmény: TtK (14)
TtK Creative Commons License 2002.06.10 0 0 14
Ez új könyv?
Előzmény: viribus (12)
eMM Creative Commons License 2002.06.10 0 0 13
hát a képek már nem élnek.
Előzmény: viribus (12)
viribus Creative Commons License 2002.06.08 0 0 12
Sziasztok,

Él még a topic? Remélem csak tetszhalott és életet lehet még verni bele.
Kinek mi a véleménye Csonkaréti: Császári és királyi hadihajók könyvér?l?

Előzmény: TtK (11)
TtK Creative Commons License 2002.01.24 0 0 11
Sziasztok!

Végre egy hadihajós topic! Én is bejelentkezek. Plusz egy szavazat dez1 mellett; szerintem is érdemes a két témát különválasztani.

Werewolf:
Isegrim te vagy az? Már látom is magam előtt a vitát: melyik volt a jobb csatahajó: a Bismarck vagy a Rodney? (Tekintve, hogy melyik süllyedt el...) :)))

Kiindulásnak itt egy nagyon jó Nelson page (nagyon sok érdekes (nem csk Nelson) képpel)

The Werewolf Creative Commons License 2002.01.03 0 0 10

Csak a forumára ki nem menj, ocsmány egy amerikai soviniszta banda... épp most rúgták ki az egyik legértelmesebb és leghozzáértőbb emberklt (George Elder) mert nem illet bele az ő elképzeléseikbe.
Előzmény: dez1 (9)
dez1 Creative Commons License 2002.01.03 0 0 9
Ez tényleg nagyon jó! Egy csomó képet le kell töltenem innen!
The Werewolf Creative Commons License 2002.01.03 0 0 8

Alapozónak nem rossz a könyv.. egyébként ajánlom mindenkio figyelmébe a warships1.com oldalt, igazán kiváló.
Előzmény: dez1 (7)
dez1 Creative Commons License 2002.01.03 0 0 7
Lehet hogy szerencsésebb inkább itt a hadi vonatkozást, ott a polgárit vinni.
Ma kölcsönkaptam Földi Pál könyvét (Az Osztrák magyar haditengerészet Története. Hétvégén el is olvasom.
LUCzI FERencz Creative Commons License 2002.01.02 0 0 6
Akkor én, mint a másik topic gazdája, hadd jegyezzem meg, hogy az eredeti szándékom nekem is a hadihajós téma lett volna. Én azt a topicot eredetileg a valaha volt osztrák-magyar haditengerészet tragikus sorsú hajójának, a Szent István csatahajónak emlékére hoztam létre, csak nagyon elment ebbe a belvizi hajós irányba. Inkább menjünk át oda, és vigyük azt a topicot az eredeti irányba, minthogy itt különcködni kelljen.
The Werewolf Creative Commons License 2002.01.02 0 0 5

Hűha... na. Az első kép az Iowa. Az átalakítás után az eredtileg meglévő 10 db 127mm-es dupla ágyútronyból meghagytak (asszem) 4-et, a többit lecserélték rakétákra, légvédelmi fegyvereke satöbbire. A második kép pedig a Bismarck roncsáról készített vízalatti felvétel.

A Bismarck így nézett ki:

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

Előzmény: dez1 (4)
dez1 Creative Commons License 2002.01.02 0 0 4
Akkor összekevertem a Bismarck osztállyal ezek szerint. Érdekes...

Van egy baromi jó könyv. A címe asszem: A Magyar Királyi Haditengerészet a Dunán. vagy valami hasonló.... Nagyon ajánlom.

ha nem lehet megszerezni, akkor kölcsönadom, de csak értékes zálog fejében, mert az egyik kedvenc könyvem. A Zrínyi adta ki, mint sok más igen jó könyvet.

The Werewolf Creative Commons License 2002.01.02 0 0 3

Valamit te itt keversz... a főtüzérség tornyaihoz nem nyújtak, csak a közepes tüzérséghez (5 incses ágyúk). Az Iowaknak mindig is 3x3 16"-es ágyújuk volt.

A dunai monitorok engem is érdeklenénmek, nagyapám egy ideig szolgált az egyiken, csak nem sokat tudok erről.

Ja és egy kis unikum... a Bismarck parancsnoki hídja:

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

Előzmény: dez1 (2)
dez1 Creative Commons License 2002.01.02 0 0 2
Jó ez a fotó! Átalakítás utáni állapotot még nem láttam az IOWA-ról! Azért a 4 lövegtornyos állapotban impozánsabb a hajó.

Engem is érdekel a téma, még az ex dunai haditengerészet - monitorok - őrnaszádok az I és II világháborúban is

The Werewolf Creative Commons License 2002.01.02 0 0 1

Ja, ismerem azt a topicot, de ott haditengerszétről szmmellthatólag szó sincs, azért csináltam ezt a kis különtopicot KIZRÓLAG ennek a témakörnek, a dunai uszályok őszintén szólva, hmm... nem olyan izgalmasak mint egy 250m hosszú 40000 tonnás csatahajó. :)
Előzmény: X polgártárs (0)
X polgártárs Creative Commons License 2002.01.02 0 0 0
polgártárs, itt a helyed, + a nullád :)
Előzmény: The Werewolf (-)
The Werewolf Creative Commons License 2002.01.02 0 0 topiknyitó


Ez a topico a hadihajók és haditengerészet iránt érdeklődőknek szánom. Tengeralattjároktól a szuper repülőgép hordozókig, ide minden belefér. Miovel némileg magam is konyítok a témához, ezért a kérdéseket örömmel veszem. Szóval akit izgat a téma, ne fogja vissza magát.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!