Keresés

Részletes keresés

Garfield007 Creative Commons License 2018.01.18 -1 0 83080

Azért a cicist kérdezzük meg erről :-), nekem most kettő pihen VGA bajjal a fiókba, de úgyis kidobom őket...

Előzmény: Jahno (83054)
Pillanatragasz Creative Commons License 2018.01.18 0 0 83079

Nem a vágáskor van por hanem mikor szedem ki  közüle a vakolatot. Meg a koronafúró is poroz .

Majd ha hazakerül a felszerelés lefényképezem.

Előzmény: Lacivill (83077)
oregbeatsuhanc Creative Commons License 2018.01.18 0 0 83078

"Nem száradt volna be, ha nyomtatsz is vele."

 

Hidd el, nem a vitrinben tartottuk. Szerintem az egy szar konstrukció volt.

Előzmény: Jahno (83071)
Lacivill Creative Commons License 2018.01.18 0 1 83077

Nem tudom milyen porszívód, és horonyvágód van, de a mienknél nem kell ablakot nyitni, szinte semmi por nincs.

Előzmény: Pillanatragasz (83076)
Pillanatragasz Creative Commons License 2018.01.18 0 0 83076

Ég a tűz a kályhákban csak kint van hideg . És hiába van porszívó horonymaràsnál ki kell nyitni ajtót ab!akot 

Egyik kezembe hidegvágó másikban kalapács  horonyvágatok között amig vésem a vakolatot nincs még egy kezem porszívócsövet tartani  s amíg a törmelék leér a földre addig ....

5 méter után már nem látsz ha ki nem nyítassz valamit.  Jó volna talán meglocsolni  meszelővel gyengén  de akkor sáros trutymó lessz s szétkenődik mindenen.

Hogy nem mentem papnak inkább...csak illogatnám a misebort...

Előzmény: Mekk Elek ezermester (83062)
Zs:) Creative Commons License 2018.01.18 0 0 83075

Az egyik gyerekvédelemmel van ellátva, a másik meg nem :).

 

A gyerekvédelmesbe csak akkor tudod beledugni a dugvillát, ha pontosan egyszerre megy (nem ferdén) mindkét érintkező tüske. Tehát a gyerek, egy valamivel nem tud belenyúlni. Villával is csak akkor, ha a középső fogakat kireszeli a két szélsőt meg pont egyszerre nyomja bele :). Megjegyzem, lesz amikor te sem fogod tudni beledugni a dugvillát.

Előzmény: Bz81 (83074)
Bz81 Creative Commons License 2018.01.18 0 0 83074

Sziasztok!

 

nézegettem konnektorokat, és például a legrand Niloé 2P+F csatlakozóaljzatnál látok olyat ami  gyermekvédelemmel és anélkül van ellátva. valaki segítene, hogy mi a  kettő között a különbség?

Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2018.01.18 -1 0 83073

"a gyártó előírásainak megfelelően időnként működtettük."

 

Ezt már mondták nekem valahol,

aztán megkérdeztem, hogy tudomásuk szerint mi a gyári előírás és szétröhögtem az agyam: a cégnél egy nagyeszű laikus újraértelmezte a gyári ajánlást (mert ő okosabb a szakembereknél :)

Előzmény: oregbeatsuhanc (83069)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2018.01.18 -1 0 83072

"A fórum esze meg nem ír ekkora baromságot, hogy a fojtóban a hővédelem miatt villog a cső."

 

Emlékeztetőül: a lámpa könnyedén bekapcsolódik, majd világít kb fél percig, ezután elsötétül néhány másodpercre, majd újra kigyullad fél percre és ezt csinálja folyamatosan.

Erre ennek a hülye fórumeszének a tippje az volt, hogy valószínűleg a fojtóban lévő hővédelem okozza a dolgot.

Gúnyos megjegyzésed alapján neked van ennél jobb ötleted is annál, mit amit ez a hülye mond. Nosza, halljuk az ötleted, hogy szerinted mi csinálhatja ezeket a kb fél percenkénti kialvásokat.

Vagy a te csak kötözködni jársz ide, hasznos hozzászólás nem volt tervbe véve? :)

Előzmény: cosomega (83065)
Jahno Creative Commons License 2018.01.18 -1 0 83071

Nem száradt volna be, ha nyomtatsz is vele.

Előzmény: oregbeatsuhanc (83063)
Törölt nick Creative Commons License 2018.01.18 0 0 83070

Erről a csodalámpáról van szó. Nyomtatószereléshez is jó, :)
Kanlux heron

Előzmény: oregbeatsuhanc (83067)
oregbeatsuhanc Creative Commons License 2018.01.18 0 0 83069

"Bizony... amit nem használunk, az beszárad.... (Ezt már Veress Pál is megmondta.)"

 

Ha nem is napi, irodai szinten, de használtuk, a gyártó előírásainak megfelelően időnként működtettük.

Ennél többet nem tudtunk az ügyért tenni, így jártunk.

Előzmény: cucu (83068)
cucu Creative Commons License 2018.01.18 0 1 83068

Bizony... amit nem használunk, az beszárad.... (Ezt már Veress Pál is megmondta.)

Előzmény: oregbeatsuhanc (83063)
oregbeatsuhanc Creative Commons License 2018.01.18 0 0 83067

"Ok, de most a lámpa-téma a téma, csak analógiának hoztam fel, ne térítsük ki a szálat."

 

Jó, legyen igazad, bár nem én éltem a hasonlattal, csak nekem is eszembe jutott, hogy jártam az EPSON nal.

Az egybeépített starter annyira nem hátrány, mivel a csövek sem örök életűek és a kis méret, helyigény miatt előnyös ez, hiszen nem kell külön gyújtófoglalattal, így további kontakthiba lehetőséggel bonyolítani az áramkört.

 

( Valamikor volt olyan kompakt fénycsövem, OSRAM aminek a foglalatába volt beépítve a fojtó is, azt mondjuk sajnáltam amikor kompletten ki kellett dobni.

Erre jobb megoldás volt a TUNDSRAM E 27 es menetes többször használatos kombinált foglalata, aminek csak annyi volt a hátránya, hogy a teljes méretet meghosszabbította.)

 

Előzmény: Törölt nick (83064)
oregbeatsuhanc Creative Commons License 2018.01.18 0 0 83066

"Félpercenként kialszik egy kicsit majd visszakapcsol. A fojtó gyári dobozolásban van, azt is át fogom előbb nézni."

 

Új kompakt csővel már nem szabadna így "működni".

Ha új csővel is ez megy akkor egy melegedésre kialakuló kontakthiba is lehet a fojtónál, foglalatnál, kötéseknél.

Leginkább a beépített elöregedett gyújtó patron okoz ilyen hibát.

 

( A mozgólépcsők belépőtér világításánál sok SD 7 es kompakt fénycsövet cseréltem, legtöbb esetben csak a cső elöregedése, beégése okozta ezt a jelenséget. Volt est rá, hogy gyárilag 20 wattos előtétet építettek be 7 wattos csőhöz, így nem csoda, hogy a csövek hamar tönkrementek.

A cső nyakánál szürkés, feketés gyűrű alakban látható elszíneződés utal a fénycső beégésre.)

Előzmény: Törölt nick (83060)
cosomega Creative Commons License 2018.01.18 -1 1 83065

Elek!

Tudod, mi itt a fontos információ? Hogy szar a lámpa.

Egy tanácsokat adó villanyszerelő nem ebben a fórumban érdeklődik, hogy mi lehet a baja?

A fórum esze meg nem ír ekkora baromságot, hogy a fojtóban a hővédelem miatt villog a cső.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (83058)
Törölt nick Creative Commons License 2018.01.18 0 0 83064

Ok, de most a lámpa-téma a téma, csak analógiának hoztam fel, ne térítsük ki a szálat.

Előzmény: oregbeatsuhanc (83063)
oregbeatsuhanc Creative Commons License 2018.01.18 -1 1 83063

"Köszi! Olyan ez mint a hp tintapatron. Fejjel együtt a fúvóka."

 

Azt talán nem véletlenül találták ki. Nekünk az első komolyabb tintasugaras EPSON nyomtatónk hamar tönkrement, mert a fixen beépített fúvókák egy idő után beszáradtak.

Előzmény: Törölt nick (83059)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2018.01.18 -1 0 83062

"Ami nem tetszik a hideg ."

 

Nem tudom, hogy mennyire hideg az a hideg abban a házban, de igen sok villanyszerelési anyagnál a gyártó egyértelműen TILTJA a szerelést bizonyos hőmérséklet alatt (a hidegben rideggé váló anyagok törése mozgatástól, a szigetelés megrepedése, stb).

Ha nem ismered ezeket az gyártói hőmérséklet-értékeket, nézz utána szerintem. Nehogy most elvárják, hogy fagyban dolgozz, majd pár múlva beperelnek, hogy a te hibád miatt lett baleset.

Előzmény: Pillanatragasz (83038)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2018.01.18 -2 0 83061

"Pont a legolcsóbbról írod a nagy hasznot, amin minimális a haszon"

 

A nagy haszon nem az eladási ártól függ, hanem a haszonkulcs ARÁNYÁTÓL. Ha pl a DELL 70 ezerért árusít egy olyan számítógépet, ami neki 30 ezerbe került, akkor a Dell cég kevésbé nyereséges, mint amikor az Apple árusít 200 ezerért egy olyan telefont, ami neki 15 ezerbe került.

Előzmény: Jahno (83043)
Törölt nick Creative Commons License 2018.01.18 -2 0 83060

Félpercenként kialszik egy kicsit majd visszakapcsol. A fojtó gyári dobozolásban van, azt is át fogom előbb nézni.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (83058)
Törölt nick Creative Commons License 2018.01.18 0 0 83059

Köszi! Olyan ez mint a hp tintapatron. Fejjel együtt a fúvóka.

Előzmény: oregbeatsuhanc (83050)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2018.01.18 -1 0 83058

"Viszont fél-1 perc után  elkezd ki-be kapcsolgatni, teljesen rendszertelenül, de inkább be van kapcsolva mint ki."

 

Egy igen fontos információ hiányzik: ez a ki-be kapcsolgatás másodpercenként történik, vagy pl percenként? Mert ha nem gyakori a diszkófény, akkor nem a gyújtó környékén keresném a hibát, hanem pl valamiféle melegedésre gyanakodnék (fojtó hővédelem?).

Előzmény: Törölt nick (83045)
Pillanatragasz Creative Commons License 2018.01.18 0 0 83057

Kicsít elkapkodtam a kérdést. Tehát  gyerekszobában  5 konnektort kell fölrakjak most a plafontól 30 cm re ha menne a gerincvezeték . Amit szeretnék lehozni mondjuk konnektor magaságba. 

Nagyon helytelen elgondolás?  10 méterrrel kevesebbet kéne vésni és 20 méter vezetékkel kevesebb kellene.

Előzmény: Pillanatragasz (83055)
Jahno Creative Commons License 2018.01.18 -1 0 83056

Nekem most a 630 kicsit köhög, mert a gyerek homokot lapátolt vele a kertben... Amúgy régen én is utáltam, itt csoportban futottam össze haverral, mert akkor egy szép nagy Dell flotta szopatta a világot, mert raklappal hordtuk vissza, azóta viszont sok mást is láttam az univerzumban, aztán sok cuccnál úgyis utólag derül ki. Pld. csumpi Acernak az 5310es sorozata tartós lett, a környékiek meg éppen csak éltek 3 évet. Általában a drágább ebből is jobb, ha valakii ráér cserélgetni, akkor vehet közepesen és használtat is, akkor mindig másik és egyre jobb gépe lesz, de én speciel egyszer vettem egy drágát és emgy amíg megy, nem akarok sűrűn költözgetni.

Előzmény: oregbeatsuhanc (83053)
Pillanatragasz Creative Commons License 2018.01.18 0 0 83055

Konnektorok párhúzamosan kötve

Jahno Creative Commons License 2018.01.18 -1 0 83054

"Soha többé a király márkának kikiáltott DELL-t." Ebben a formában hülyeség. Ugyanígy beszophatsz mással is, de a típusa lehet érdekelne. Külön VGAsat meg kb. semmiből sem szabad venni, mégis arra van rámozdlva a piac. Olcsó, vagy valami +VGAs modell volt?

Előzmény: sámli_ (83051)
oregbeatsuhanc Creative Commons License 2018.01.18 -1 0 83053

Ajjaj, én most egy DELL Inspiron 3537-es laptopról írok. Kb. 3-4 éves lehet, eddig még nem volt vele bajunk. kop, kop.

Előzmény: sámli_ (83051)
oregbeatsuhanc Creative Commons License 2018.01.18 0 0 83052

"Sajnos a fojtót....." helyett gyújtót akartam írni.

Sorry!

Előzmény: oregbeatsuhanc (83050)
sámli_ Creative Commons License 2018.01.18 -1 0 83051

Nos jó neked. Pár évvel ezelőtt vettem egy DELL netbookot a lányomnak, jó borsos áron. Két és fél év után elszállt az alaplap. Szervíz, mondok úgy is garanciális. Ott derült ki, hogy a DELL erre a típusra csak 2 éves garanciát vállal a reklámozott 3 év helyett. Én voltam a hülye, nem néztem meg a gari papírt. Soha többé a király márkának kikiáltott DELL-t.

Előzmény: Jahno (83044)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!