Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2018.01.27 0 0 83258

Szőke nőre Teschenk-el támadni. :)

Előzmény: ficere50 (83254)
shortdrink Creative Commons License 2018.01.27 0 0 83257

Helló! Egy laikus kérdései:

 

1. Mióta nem használnak alumínium vezetékeket régi építésű családiházban, lakásokban vezetékcserekor?

 

2. Olvastam több felől, de nem tudom, mit jelent, hogy 10-es méret alatt már legalább egy évtizede nincs aluvezeték. Ez pontosan mit is jelent? Mármint a 10-es méret?

 

3. Ha valaki azt állítja, hogy 8-9 éve felújította a vezetékeket magánháznál, mégis aluvezetékek virítanak a kapcsolók, dugaljak alatt, az mennyire nevezhető "felújításnak"? Alut alura cserélni 8-9 éve????? Az hol felújítás?

kjocoka Creative Commons License 2018.01.27 0 0 83256

Azt elfejtettem írni, hogy 3 fázisu motorról lenne szó

Előzmény: kjocoka (83255)
kjocoka Creative Commons License 2018.01.27 0 0 83255

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni tapasztaltabb szakiktól. Van PL: egy 11Kw-os vagy motor melyet egy grundfos frekiváltó hajt.  Hogyan tudom könnyen kimérni a motorban levő tekercs zárlatot egyszerűen? Azt kell eldöntenem, hogy a frekiváltó vagy a motor rossz. Ez csak egy példa lenne, hogy létezik e valamilyen okos műszer vagy valami egyszerű mérés. 

ficere50 Creative Commons License 2018.01.27 -1 1 83254

IPTV esetében a megoldás adja magát.

A hölgy, sajnos, kábeltévésnek mondja magát. Ha jól értettem...

 

Ellenben Mekkmester kiosztotta az észt megint rendesen...

Előzmény: pajaci (83253)
pajaci Creative Commons License 2018.01.27 -2 0 83253

IPTV-t wifivel bárhova átlehet lőni.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (83250)
arenarock Creative Commons License 2018.01.27 -2 1 83252

Pusztán ténymegállapításként: te nagyon hülye vagy, miért nem kezelteted magad?

Előzmény: Mekk Elek ezermester (83249)
0l0 Creative Commons License 2018.01.27 -2 1 83251

Jó tudni. Mondjuk valahol sejtettem is.

Szerencsére nekem ez itthon nem gond, ott és azt kábelezek, amit és ahol akarok....

Előzmény: ficere50 (83248)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2018.01.27 -3 0 83250

A TV-zés technikailag három részből áll:

1: egy elektronika az antennáról/kábelből/műholdról jövő zagyvalékból kiválasztja és előállítja az általad megadott TV csatornát (képet és hangot), ezt az elektronikát hívják tuner-nek

2: egy másik elektronika (képernyő/projektor) megjeleníti a képet

3: egy harmadik elektronika (erősítő+hangszórók) lejátssza a hangot.

EBBŐL A HÁROMBÓL CSAK AZ ESŐNEK VAN FELTÉTLENÜL KÁBELES BEKÖTÉSRE SZÜKSÉGE a másik kettő akár vezeték nélkül is csatlakozhat az esőhöz.

Tehát ha megoldható, hogy a tuner a jelenlegi TV csatlakozónál marad és csak maga a TV legyen a túlsó falon, akkor léteznek vezeték nélküli HDMI jelátvivők (kb 70 ezer forinttól).

De lehet akár vetíteni is a képet a szemközti falra egy projektorral és akkor már csak a hangot kell megoldani, a vezeték nélküli hangszó manapság már filléres dolog.

Előzmény: monika198 (83239)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2018.01.27 -2 0 83249

"Azt komolyan gondolod hogy egy 200W-os transzformátort meg lehet védeni 40W-os túlterhelés ellen olvadó biztosítékkal?

Szerintem ez nettó hülyeség. Ha úgy gondolod hogy nem az, akkor fejtsd ki (szakmai érvekkel persze, ahogy azt te is elvárod mástól) hogyan csinálnád!"

 

Szerintem nem a trafó 200 wattját kell biztosítani, hanem a lámpa eredeti 140 wattját (7 db 20 wattos halogén), márpedig ha egy ilyen lámpába beleteszek egy 800 mA-s olvadó biztosítékot, az valószínűleg ki fog menni a 245 wattos terhelés 1 amper feletti áramától, még mielőtt leég a trafó.

Előzmény: Szirty__ (83235)
ficere50 Creative Commons License 2018.01.27 0 0 83248

"a TV-hez pedig valamilyen vezeték nélküli jelátviteli rendszeren eljuttatni a kép és hang jelet."

 

Na, erre egy fillért se áldozzatok és a megoldást is felejtsétek el.

 

Legalább is ezthttps://www.grx.hu/shop/egyebek/technika-tt07-vezetek-nelkuli-audiovideojel-atvivo

 

1. Alapsávi (SD-PAL) jelet képes átvinni, ami manapság már nagyon nem elég (HDMI, HD felbontás, stb.)

 

2. Rendkívül zavarérzékeny (oda-vissza) WiFi, mikrosütő, stb. A helyiségen belül mozgó személyek is befolyásolják...

 

23 éves, ilyen területen végzett munkáim alatt, egyetlen esetben sem volt kielégítő eredmény ezzel a megoldással, A vége        mindig a kábel lett...

 

Létezik már HD felbontást, más frekvencián "átküldő" rendszer, de ott már a költségeket érdemes összevetni egy kábelfektetés árával.

 

Innen indul az árszínvonal: https://www.amazon.com/Actiontec-MWTV2KIT01-MyWirelessTV2-Wireless-Video/dp/B00LSS10PM/ref=pd_sbs_23_5/143-1304357-9101336?_encoding=UTF8&pd_rd_i=B00LSS10PM&pd_rd_r=NPZ5JXG6ZNN4F8G8P7W0&pd_rd_w=94aJG&pd_rd_wg=6jeCD&psc=1&refRID=NPZ5JXG6ZNN4F8G8P7W0

Előzmény: 0l0 (83243)
Teaway Creative Commons License 2018.01.27 0 0 83247

2% az nagyon kevés; 3 db 1F FI-relét se tudok belőle venni.

Előzmény: angesgontharet (83245)
Törölt nick Creative Commons License 2018.01.27 0 0 83246

Nem tudjuk a lényegi részleteket. Ha panelház akkor marad a falra felfúrt vezetékcsatorna a padló környékén, és abban körbe lehet vinni oda ahova akarod. Ugyanígy az internet és a telefonkábelt is. Ha nem akarod, hogy féloldalasan legyen vezetékcsatorna akkor teljesen körbe kell rakni és nem tűnik fel. Ha kész, akár le is lehet festeni.

Ha szőnyeges a lakás, akkor tehettek olyan szegélyt is ami direkt a szőnyeghez lett kitalálva, abban is el lehet rejteni.

 

Ha viszont nincs rá pénz vagy igény, és PVC padló vagy parketta, akkor a falszegélyben körberakjátok és melegragasztóval odacsipkeditek, hogy ne ugorjon el.

 

Ha laminált padló akkor megint ott a padlószegély ami szintén jó dugihely tud lenni.

 

Szóval a részleteket nem tudjuk, így bármi lehet.

Előzmény: monika198 (83239)
0l0 Creative Commons License 2018.01.27 -1 1 83244

Első körben azt is érdemes megnézni, hogy honnan/hol jön a vezeték ahhoz a csatlakozóhoz. Hátha a megcélzott falhoz közel halad el, és a fal túloldalán levő helyiség is a lakás része és ott éppen el lehet vezetni valamilyen bútor háta mögött..., ekkor akár egy-két fúrással megoldható a dolog.

Előzmény: monika198 (83239)
0l0 Creative Commons License 2018.01.27 -4 1 83243

Akár olyat is lehet csinálni, hogy a set top box kerül a kanapé mellé a TV-hez pedig valamilyen vezeték nélküli jelátviteli rendszeren eljuttatni a kép és hang jelet.

Ilyesmire gondolok:

https://www.grx.hu/shop/egyebek/technika-tt07-vezetek-nelkuli-audiovideojel-atvivo

Ha nincs set top box, akkor is megoldható, de akkor tuneres kell belőle, ami drágább.

Ezt azért inkább csak arra az esetre ajánlom, ha a kábelezés nagyon problémásnak bizonyul, mert a kábel azért takarékosabb és biztosabb jelátviteli szempontból különösen hosszú távon, ráadásul ezeknek a kütyüknek a minőségével sem vagyok tisztában.

 

Előzmény: monika198 (83239)
Pillanatragasz Creative Commons License 2018.01.27 0 0 83242

Üdv. Nem tudhassuk hogy miből van a fal  gipszkarton ,látható disz téglaburkolat ,esetleg mintás tapéta ,netán valami egyedi antikolt festés. Ezeket láthatatlanul helyreálítani nem lehet.

Előzmény: Jahno (83240)
Pillanatragasz Creative Commons License 2018.01.27 -1 0 83241

Szia Mónika. 

Ha nem akarod szétvésetni a lakást akkor a padló és a fal talalkozásánál lévő szegélyléc alatt láthatatlanul elvihető. Ha fából van kicsavarozni nútot vágatni az aljába amive fut a kábel s vissza.

A le és fölállást kábelcsatornába., De ha gipszkartonból van az oldala  a karton alá  is behúzható a le és fölmenő ág.Olcsó , szép munka. 

Előzmény: monika198 (83239)
Jahno Creative Commons License 2018.01.27 -1 0 83240

Kivés, berak, lefest, szép lesz:

 

https://www.youtube.com/watch?v=2dauyt9Nc1k

Előzmény: monika198 (83239)
monika198 Creative Commons License 2018.01.27 0 0 83239

Sziasztok!

 

Egy újszerű,kis lakást vettünk,amit bizony nehéz úgy berendezni,hogy mindennek legyen helye.

 

A TV kiállás (csatlakozódugalj) a nappali egyik részén van,azonban mi pont a túlsó falra szeretnénk rakni,mert máshogyan képtelenség elhelyezni egy kanapét...

Ebben az esetben nem marad más,mint a vezetéket csúnyán végigfuttatni a lakáson?Vagy ilyen helyzetben mit szoktak csinálni,hogy lehetőleg ne ronda,méteres vezetékeket kelljen kerülgetni.

Köszönöm!:)

Törölt nick Creative Commons License 2018.01.26 0 0 83238

Villanyász boltban lett véve a csere izzó,úgy hogy a régi izzó meg lett mutatva.A lábtávolság alapján állítólag ebből nincs 20 w-os.Ez már mindegy.

Sajna a lámpa burkolatán meg nem volt felírva ,hogy hány vattos a trafo.Amikor leszereltem a mennyezetről persze a burkolat belső felére volt felragasztva.Gondolhatod, hogy a családból senki nem viccből terhelte túl a rendszert.

  

Előzmény: Mekk Elek ezermester (83227)
Törölt nick Creative Commons License 2018.01.26 0 1 83237

Szerintem Taorminán még mindig nincs meg az a zugáram.

Előzmény: Szirty__ (83233)
0l0 Creative Commons License 2018.01.26 -2 1 83236

Valójában ez jellemzően nem feszültségmentes állapot, mert a nulla és a védővezetők, a leszakadt PEN hálózat, a földelők és még a földelők környezetében a talaj is jelentősebben elmozdulhat a standard földpotenciálról. Az csak a viszonylag szimmetrikus terhelésnek és/vagy a földelések jóságának köszönhető, ha ez nem ölt komolyabb méreteket és okoz károkat, akár áramütést. A kérdéses PEN szakaszon vagy sínen, kivett biztosítékok mellett folyó áram jó eséllyel a szomszédság egy részének fázisairól illetve fogyasztóiról folyt ott el az autótelep földelésein keresztül a táppont felé.

A PEN szakadás szolgáltatói oldalon szerintem nagyobb hiba, mintha az összes fázis elmenne.

A FI relék leoldogatásának mikéntje ezzel együtt is megérne egy megfontolást, mert nekem annyira nem magától értetődő, hogy az üzemi nullavezetők felé miként folyt el akkora hibaáram a PEN-ről, ami ezt okozta.

Előzmény: Atis57 (83225)
Szirty__ Creative Commons License 2018.01.26 -1 1 83235

"Ha lett volna a tafónak olvadó biztosítékja, az talán kiolvad az első másodpercben."

 

Azt komolyan gondolod hogy egy 200W-os transzformátort meg lehet védeni 40W-os túlterhelés ellen olvadó biztosítékkal?

Szerintem ez nettó hülyeség.

 

Ha úgy gondolod hogy nem az, akkor fejtsd ki (szakmai érvekkel persze, ahogy azt te is elvárod mástól) hogyan csinálnád!

Ha viszont úgy gondolod te is hogy az, akkor nem kellett volna leírni!

 

 

Erre sem válaszoltál még. vagy elkerülte a figyelmem?

 

"hanem csak lágyindítást végez (MINDIG a maximális fordulatszámig), akkor át lehet kapcsolni,"

 

Nem tudom miért írtad ezt ráadásul így kiemelve hogy mindig a maximális fordulatszámig. Kifejtenéd ezt részletesen?

 

Előzmény: Mekk Elek ezermester (83227)
Szirty__ Creative Commons License 2018.01.26 -2 2 83234

"ők a szavaimat csűrik-csavarják-elemetgetik úgy, hogy végre elmondhassák, hogy "na ugye megmondtam, hogy hülye"."

 

Épp te szoktad ezt csinálni. Nem kellene!

Előzmény: Mekk Elek ezermester (83232)
Szirty__ Creative Commons License 2018.01.26 -1 1 83233

Helló!

 

"hogyan lehet blöff segítségével elektromos problémát megoldani, hibát keresni."

 

Sehogy (illetve vak szerencsével). Pont erről beszélek!

Előzmény: Mekk Elek ezermester (83230)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2018.01.26 -2 0 83232

"Kicsit azt erzem hogy kenyszeresen neked kell igazadnak lenni"

 

Akik kizárólag szakmai érvekkel cáfolnak engem, azok szerintem nem így érzik, persze néhány embernek nincsenek szakmai érveik, nekik csak olyasmi maradt támadási felületnek, hogy "már megint nincs rajta sapka" :)

A harmadik csoport, aki szakmailag szintén gyenge, de ravasznak hiszi magát: ők a szavaimat csűrik-csavarják-elemetgetik úgy, hogy végre elmondhassák, hogy "na ugye megmondtam, hogy hülye". Ők legalább megdolgoznak a sikerélményért, nem is sajnálom tőluk azt a néhány elírást/tévedést, ami oly nagy örömet okoz nekik.

 

"Miert nem egyszerubb azt mondani hogy elb@sztam,"

 

Nem b@sztam el semmit, egyszerűen egy kétértelmű mondatnak azt az értelmezését vettem, amely utólag tévesnek bizonyult. Ugyanazt a mondatot más is félreértette, hiszen nem csak én voltam az, aki egy időben működő/átkapcsolt (a frekiváltóról menet közben leválasztott) villanymotorok témakörét fejtegette. Ők sem b@sztak el semmit, jó dolgokat mondtak pl a frekiváltók szekszuális szokásairól, csak hát nem ez volt a konkrét feladat, mint az UTÓLAG kiderült.

Előzmény: tfe_tng (83189)
cosomega Creative Commons License 2018.01.26 -2 1 83231

... és a köztörvényes idióta elemében van. Nyomoz, pszichológiai trükkökkel áll elő.

Te egy "csoda" vagy baromja.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (83229)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2018.01.26 -2 0 83230

"Kevered az intuíciót a blöffel."

 

Ez humornak jó :)

de nem hiszem, hogy tudnál példát mondani arra, hogy hogyan lehet blöff segítségével elektromos problémát megoldani, hibát keresni.

Előzmény: Szirty__ (83206)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2018.01.26 -2 0 83229

"Tehát ezt a hibát, hogy javítani lehessen valahogy elő kell idézni."

 

Olyankor legnehezebb hibát javítani, amikor éppen abban a pillanatban semmi sem hibás és az ügyfélnek fogalma sincs, hogy hogyan tudná most előidézni azt.

Ilyenkor jól jöhet egy Sherlock Holmest is megszégyenítő kérdés-sorozat, sok esetben keresztkérdésekkel, beugratásokkal és egyéb pszichológiai trükkökkel, mert máskülönben az ügyfél nem fog megemlíteni (sőt: le fog tagadni) olyan eseményeket, amelyeknek ŐSZERINTE semmi köze nem lehet elektromos hiba kialakulásához.

Előzmény: oregbeatsuhanc (83208)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2018.01.26 -1 0 83228

"A FI relék vigan kapcsolgatnak--feszültségmentesen!"

 

Az utcáról bejövő, feszültség alatt lévő nullvezetőt már mások írták és a szomszédból a talajban átszivárgó kóboráramot is.

Én még hozzátennék bármilyen elektromos energiatároló akármit, ami az ingatlanon található: pl szünetmentes tápegység (akku van benne), vagy akkumulátorra kötött aksitöltő, szünetmentes (vész)világítás, stb minden ilyet húzz ki a hálózatból (vagy az aksi egyik saruját kösd le), hátha ezután lenyuxanak a FI reléket lecsapkodó kísértetek.

 

A további nyomozáshoz fontos lenne tudni, hogy a FI relék mindig EGYSZERRE kapcsolhatnak le, vagy hol egyik, hol másik?

 

Mindenesetre megvizsgálnám a föld-nulla összekötés jóságát, a föld-nulla feszültség különbséget a feszültségmentesített épület belsejében pár helyen és a földszonda jóságát (nem-e szakadt-e az összeköttetés a szondával).

Előzmény: Atis57 (83214)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!