Keresés

Részletes keresés

phajtogato Creative Commons License 2004.10.16 0 0 3673
Feedback ugyben - a szazalek onmagaban semmire sem garancia (sem hogy megbizhato, sem hogy megbizhatatlan), akar 80%, akar 100%. Egyebkent a 100% feedback 1000+ tranzakcional ket dolgot jelenthet: a) a kereskedo bevallalt egy-ket buktat, illetoleg nem mer negativ feedbacket adni nem fizeto licitnyeroknek, b) powerseller, amely esetben ha valami disputa van az ebay-team nagyon konnyen az o javara dont hacsak nincs neked is tekintelyes mennyisegu es erteku feedback-ed. Egyebkent hiaba 100+ feedback ha mindet vasarlokent kapta es te pedig vasarolni akarsz az illetotol...

Sokkal fontosabb (kulonosen a negativ) feedback _tartalma_, illetve hogy ki hagyta/milyenek az o feedback-jei.

Altalanosan: az ebay egy piac es nem pedig olcso bolt ahogy az emberek altalaban latjak.

100% biztonsag persze nincs, mint ahogy nem is lehet maganszemelyek eseten. A feedback egy faktor, levelezes masodik (ugy ne nagyon vegyen senki arut hogy elotte nem kerdezett ra, ebbol latszik egy kicsit a komolysag is, gyanus IP is kiderulhet, stb), tovabba esetleg ebay forumokon, google-n is ra lehet keresni az elado nevere, abbol is kiderulhet 1-2 dolog. Privatba, ebayt megkerulve, remalomban sem vasarolni mert akkor tenyleg 0% biztositekja van az embernek.

Es ekkor meg nem is beszeltunk arrol az eshetosegrol hogy valaki feltori az arus account-jat...
Előzmény: grishnakh (3643)
Ariel Creative Commons License 2004.10.15 0 0 3672
oda-vissza megy a feedback.
mindketten ertekelitek a masikat.

neha szolni kell a masik felnek, mert vannak feledekenyek, de nem ez a jellemzo.
Előzmény: P.János (3671)
P.János Creative Commons License 2004.10.15 0 0 3671
Elnézést, totál kezdő vagyok, de ez most véletlenül sikerült. Azt szeretném gyakorlott ebay vásárlóktól megkérdezni hogy aki megnyert licitálás után kifizeti az árut /bélyeg/ és meg is kapja azt akkor jár bónuszpont neki vagy csak az eladónak?
P.János Creative Commons License 2004.10.15 0 0 3670

szeretnék egy kérdést feltenni az ebay.com Aukciós tapasztalatok listáján, fogalmam sincs hogyan csináljam, valaki segitsen ha tud.

                                                                               Petrikovits@freemail.hu

Előzmény: 45jano (3640)
RedMage Creative Commons License 2004.10.15 0 0 3669
Küldök én is mailt neked, hátha... :)
Előzmény: microdrive (3665)
grishnakh Creative Commons License 2004.10.15 0 0 3668
tlantos 3664-re ment válaszként.
Előzmény: grishnakh (3667)
grishnakh Creative Commons License 2004.10.15 0 0 3667

Hát az valóban szemétség. De gondolom reagáltál valami a negatívra. Visszanézed kb 3-4hónapra az egész értékelést, és ha van 2 ilyen eset, akkor döntesz, hogy kinek van igaza.

Nálam pl 99,9%-os volt a germán 1 negatívval, és ott is csak azon ment a vita, hogy új-e, vagy használt. Gondoltam ok az eladó. Erre mit ad isten, szeptember közepén előkerült pár negatív, a nem teljesítés miatt. Ha ezt szeptember elején látom, akkor nem szopom be, és meglenne a 93,50euróm. 

t.lantos Creative Commons License 2004.10.15 0 0 3666

A DPD rendszerebe csak akkor kerul be a csomagszam, amikor a csomagcimket szkenneltek. Vagyis hiaba adod fel, ha csak 1-2 ora mulva szkennelik.

Ha meg kijonnek hozzad hazhoz felvenni a csoamgot, akkor plane tobb ora, mire a depo-ba befut, es bekerul a rendszerbe.

Ha mar latod, akkor mar valoszinuleg a teherautoba is beraktak.

Majd ha latod, hogy Neufarn-ban van, akkor halad, ha mar Hörsching, akkor valoszinu masnap mar pesten van a XV keuletben a cucc.

 

Előzmény: pöde (3661)
microdrive Creative Commons License 2004.10.15 0 0 3665
ha kell én elintézem neked csak nem tudtam mailt küldeni....jelentkezz nálam mailben ha még mindig aktuális....
Előzmény: optikus (3657)
t.lantos Creative Commons License 2004.10.15 0 0 3664

Es sem igaz. Nekem pl. 98.x, mert egy tulok elado baszott valaszolni, nem irta meg, hogy mi a szamlaszama, nem valaszolt 1 honapig, aztan nyomott egy negativot.

Igazan korrekt.

 

Előzmény: grishnakh (3643)
pöde Creative Commons License 2004.10.15 0 0 3663
Köszi! De megvan a csomag. Máskor úgy csináltam, hogy ha a rendszer jelzi hogy pesten van a csomag, akkor hívtam a DPD-t. Érdemes. Telefonos kisasszony nem is tudta beazonosítani a csomagot, nem találta a rendszerben. Erre mondtam neki a Depot számát, és egyből meglett. Mindjárt eggyeztettünk is a kiszállításról.
Előzmény: fargo (3662)
fargo Creative Commons License 2004.10.15 0 0 3662
Hívd fel a DPD-t, hátha tudnak valami okosabbat...
Előzmény: pöde (3660)
pöde Creative Commons License 2004.10.15 0 0 3661
Igeeen! Most néztem, a DPD ismeri a csomagszámot. Már csak azon kell izgúlni, nehogy építési törmelék legyen benne. :) Tehát, előfordúl hogy megvan a csomagszám, de a rendszer nem ismeri. A számot 11 -örakor kaptam. Mostanra tudta azonosítani a rendszer.
Előzmény: pöde (3660)
pöde Creative Commons License 2004.10.15 0 0 3660
Vieri85, Lőn csoda! A német ismerősöm noszogatására, ma jött egy levél az eladótól. Azt írja megkapta a pénzt és DPD -vel küldte a csomagot. Adott egy tracking numbert is. Hurrá, hurrá. Kérdem tőlle, mi volt a baj, mért nem ért oda időben. Erre, a könyvelés... Hmm. Érdekes. Aztán, megyek a német DPD oldalára, nézem a tracking numbert. A rendszer nem ismeri. Szép kilátások. Várok hétfőig, ha akkor sem ismeri a DPD, lehet nyaggatni a germánt. Kérdés: Szerintetek, ha már van a csomagnak tracking number-je, azonnal ismeri a rendszer? Vagy lehet hogy a szám megvan, de még nem adta le a csomagot?
Előzmény: Vieri85 (3579)
bugmaker Creative Commons License 2004.10.15 0 0 3659
microdrive: mit kell pontosan elfaxolnod? Nekem anno (ha jól emléxem) a számlaegyenlegem másolatát és valami közüzemi számlát kellett (volna) elküldenem. A lényeg: ne legyen semmin rajta, hogy magyar vagy, higgyék azt, hogy német vagy. (Sajna, most nem jó magyarnak lenni ... )
Előzmény: microdrive (3655)
bugmaker Creative Commons License 2004.10.15 0 0 3658
hszaby: ahhoz, hogy regisztráld magad nem kell semmilyen számla vagy bankkártya. Ellenben, ha küldeni akarsz pénzt akkor vagy megadsz egy hitelkátya számot (magyar nem jó!) vagy csak a paypal számládon, de legfeljebb $700 erejéig tudsz küldeni. Ez azt jelenti, hogy előbb valahonnan pénzt kell oda kapnod.

A lényeg: nem sok értelme van magyar bankkártya birtokában regisztrálnod magad....
Előzmény: hszaby (3651)
optikus Creative Commons License 2004.10.15 0 0 3657

Kollegak!

Egy tapasztalt szaki segitsegere lenne szuksegem. A nemet ebay.de-n volna egy cucc amit igencsak szeretnek megvetelezni. Namarmost nekem a nemet nem annyira megy, meg mar a regisztralasnal elakadtam...

Szoval, ha valaki lebonyolitana nekem egy bizniszt (azaz lelevelezne az eladoval a dolgokat elmondana, hogy hogyan kell utalnom, a cimemre kipostaztatna vagy ha nem akarodzik akkor kimennek erte nemetbe, stb) akkor nem lennek halatlan, nekem megerene a kozremukodes 60EU-t. A licitbol meg 1 nap 4 ora van hatra. Aki tud segiteni kerem irjon a reszletekert az itt megadott emailomra.

RedMage Creative Commons License 2004.10.15 0 0 3656
Tehát a tapasztalat, amit rövid itt tartozkodásom alatt leszűrtem: ha felvállalom a kockázatot, akkor enyém a cucc, ha nem, akkor soha nem lesz ilyenem. Ehhez tényleg nem kell FAQ-t indítani. :) Köszönöm a segítséget mindenkinek.
microdrive Creative Commons License 2004.10.15 0 0 3655
az lenne a kérdésem, hogy még németországban regisztráltam magamat rendes német kártyával, de most már itthon vagyok... jött is a paypalra már pénz de azt írják hogy még korlátozva van a kontom mert küldenem kell magamról valami bizonylatot...kérdés ha elfaxolom nekik a pass-om at akkor már minden okés lesz mert most az a helyzet hogy zsé jön rá de nem tudok vele semmit kezdeni...ez meg így elég gáz...várom válaszod mit tegyek...
Előzmény: bugmaker (3649)
Ariel Creative Commons License 2004.10.15 0 0 3654
FreaKme!

ez a paypal. amit mi ugyan nem hasznalhatunk, de akik hasznaljak sem mindig orulnek.
kulonosen azok akik egy problemas ugybol fakadoan zaroljak a szamlajukat.

az elobb megirtam aztan megsem kuldtem el a levelem az eredeti kerdesre, de roviden arrol irtam, ahogy az IRL kereskedelemben sincs 100% biztonsag itt sincs.
en pl. nem veszek 4 csokit 1 szazasert, mert 98% az eselye hogy romlott, lejart.

viszont az ebay-en "rendszeresen" vasarolok egy cegtol akiknek annak ellenere hogy havi 50-100 negativ feedbackje van 120e+ a scoreja. igaz mindig jon szamla + gari.

a gyanusan olcso mindenhol kockazat. erdemes meg olvasgatni az ebay-es forumokat, mert sok csalasi storybol a masok karan tanulsz.
Előzmény: FreaKme (3652)
edk440 Creative Commons License 2004.10.15 0 0 3653
Se.
Előzmény: hszaby (3651)
FreaKme Creative Commons License 2004.10.15 0 0 3652
Én is pont azért nem merek belevágni mert nincs olyan rendszer ami biztonságosnak mondható.Illetve ami van az vagy nem érhető el mindenhol vagy az eladó nem tartja biztonságosnak vagy hasonlók.. De énsem értem miért nem lehet erre egy normális módszert kitalálni,pl ilyen we-s átutalás szerűt vagy hasnolót.Az eBay nyugodtan megcsinálhatná,hogy házon belül menjenek a dolgok és máris sokkal megbízhatóbb lenne.
hszaby Creative Commons License 2004.10.15 0 0 3651

Szia,

 

Hogy tudom magam regisztrálni a PAYPAL ha nincs külföldi számlám?

 

Köszi a választ.

Előzmény: bugmaker (3649)
nohab Creative Commons License 2004.10.15 0 0 3650
ott az aukció oldalán a link: Treuhandservice. Azt nemtom, külföldi vevő esetén használható-e.

Németnek vagy osztráknak kell lennie a feleknek. Épp a napokban futottam bele ebbe a kérdésbe.
Előzmény: edk440 (3646)
bugmaker Creative Commons License 2004.10.15 0 0 3649

microdrive: a levélpostai küldeményt tudom ajánlani, ez a legolcsóbb külföldre. A DPD-t nem probáltam, talán mások megmondják 1 kg esetében is olcsóbb-e mint a levélposta.

 

Regisztrált paypal tag vagyok. Mit szeretnél kérdezni? Ha azt, hogyan tudsz magyar bankkártyát regisztrálni, akkor a válasz SEHOGY. Nekem sincs ...

ZE Creative Commons License 2004.10.15 0 0 3648
Van escrow, ha belemegy az eladó, de az plusz píz neked, plusz idő neki...

Persze ez is a bizalomra épül, mert ugye láttunk már hamis escrow-cégeket fel- majd pedig eltünni...
Előzmény: RedMage (3644)
RedMage Creative Commons License 2004.10.15 0 0 3647
Sajnos csak az angol nyelvet ismerem... :(
Előzmény: edk440 (3646)
edk440 Creative Commons License 2004.10.15 0 0 3646
Hogyne lenne, ott az aukció oldalán a link: Treuhandservice. Azt nemtom, külföldi vevő esetén használható-e.

Ed
Előzmény: RedMage (3644)
microdrive Creative Commons License 2004.10.15 0 0 3645
külföldre kell majd küldenem rendszeresen kb 1 kg.os cuccost de nem nagy az értéke ezért kérdezem tőletek mit javasoltok mivel küldjem hogy a legolcsóbban megússzam és relatíve gyorsan meg biztonságosan odaérjen....kösz...ja és ha van köztetek regisztrált tag a paypal-on keressen már meg mailben mert én is az vagyok és lenne egy fontos kérdésem...köszi még 1x...
RedMage Creative Commons License 2004.10.15 0 0 3644
Köszönöm a segítséget, de nem nyugtattatok meg. Azért ez mégiscsak egy 750 eurós móka és nem örülnék neki, ha 200 e forintot kidobnék az ablakon. (Amit ráadásul már régóta gyüjtögetek.) Hihetetlen, hogy nincs olyan rendszer, ami korrekt biztosítékot tud adni, így nem nagyon merek belevágni. :(

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!