Keresés

Részletes keresés

Mr Reacher Creative Commons License 2018.04.11 0 0 8288

Arra próbáltam utalni, hogy a chipes személyivel is.

Előzmény: Cs_ (8287)
Cs_ Creative Commons License 2018.04.11 0 0 8287

Arra próbált meg utalni, Anglia nem tagja a schengeni övezetnek, ezért van "útlevél-ellenőrzés" az országba való belépés előtt. Személyi igazolvánnyal is (bármelyikkel, régivel is) beléphetsz az országba, de hosszú a sor nagyon, 30-60 perces sorban állást jelent. Útlevéllel (chipes) meg lehet kerülni ezt a sort és 30-60 perc sorbaállás helyett, pár perc alatt bejutsz.

Előzmény: Mr Reacher (8285)
OrSoLy Creative Commons License 2018.04.11 0 0 8286

de csak az útleveleseket engedték a kapuhoz, nekünk legalábbis csak azt nézte/kérdezte és már mehettünk is

Előzmény: Mr Reacher (8285)
Mr Reacher Creative Commons License 2018.04.11 0 0 8285

- útlevéllel kell utazni! mi 5 perc alatt átértünk az elektronikus kapun, a személyiseknél meg órás sor kígyózott.

 

Már chipes személyit adnak egy ideje.

Előzmény: OrSoLy (8284)
OrSoLy Creative Commons License 2018.04.11 0 0 8284

Én is köszönöm az infókat, tanácsokat :)

 

Pár infó tőlem:

 

- útlevéllel kell utazni! mi 5 perc alatt átértünk az elektronikus kapun, a személyiseknél meg órás sor kígyózott.

- a Buckingham palotánál az őrségváltást áttették 11 órára

- Travelodge szállodában laktunk, a City Road-ban, teljesen oké volt, befelé néző szobát kértem, így nem volt hangos, közlekedésileg jó helyen van és közel a központhoz. A reggeli egész jó volt, tradicionális angol. És nem volt drága londoni viszonylatban.

 

Hirtelen ennyi jutott eszembe :)

Sunnyrob03 Creative Commons License 2018.04.11 0 0 8283

Terka3! Megvolt már az utazás? Ha igen, kérünk róla egy beszámolót, ha már annyi ötletet adtunk. ;) Kíváncsi vagyok végül hogy sikerült és mit sikerült beletenni a programba :)

Előzmény: Terka3 (8134)
Sunnyrob03 Creative Commons License 2018.04.09 0 0 8282

"Ryanair-nél, ha nem fizetsz külön, hogy felvihesd a kézipoggyászod, akkor elveszik, akkor is ha ülés alatt elférő sporttáska, vagy hátizsák."

Ez nem egészen így van. A kisebbik méretű kézipoggyászodat felviheted a gépre abban az esetben, ha elfér az ülés alatt (és a mérethatárokba belefér: 35x20x20 cm). Csak a nagyobbat veszik el és teszik a csomagtérbe.

Előzmény: Cs_ (8275)
seci Creative Commons License 2018.04.05 0 0 8281

Szerintem ez varosi legenda, mostansag nincsenek sehol sem nagy learazasok, boxing day is megszunt gyakorlatilag.

Megnezed a boltban aztan megrendeled az amazonon/ebayen/aliexpressen/stb.

De lehet, hogy ruhat learaznak, se én, se seciné nem oltozkodunk "divatosan", ugyhogy passz...

-seci

Előzmény: cassano71 (8280)
cassano71 Creative Commons License 2018.04.05 0 0 8280

Az igaz, hogy bank holiday napokra időzítenek komoly leárazásokat a nagy üzletek? Mert olvastam ilyet. Csak ha esetleg egyszer bank holiday idején mennék ami eddig nem fordult elő és olyanra vetemednék, hogy shopping:-) Bár ez inkább csak feleségestől fordulhat majd elő.

Előzmény: seci (8279)
seci Creative Commons License 2018.04.05 0 0 8279

A bank holiday a brit rendszer bamulatos talalmanya arra, hogy ne kelljen a naptart átrendezni :) Itt nincsenek nemzeti unnepek, helyette vannak a bank holiday-ek.

Mindegyik hétfore esik (május elso es utolso, valamint augusztus utolso hétfoje). Ezen kivul ugye meg 5 szabadnap van: jan 1, husvet pentek es hetfo (jé, ez is hétfore esik! hurra!), valamint karacsony 25-26. Ha ezek valamelyike eppen hetvegere esne, akkor a rakovetkezo hetfo (esetleg hetfo+kedd) a szabadnap.

 

Bank holidayen tulajdonkeppen minden nyitva van. Amikor viszont SEMMI, de SEMMI nincs nyilva az dec 25, aznap meg vonat/busz sincs.

 

-seci

Előzmény: kriszti65 (8278)
kriszti65 Creative Commons License 2018.04.05 0 0 8278

Sziasztok! Meg szeretném kérdezni, hogy mit kell tudni a "bank holiday"-ről? Mi van ilyenkor nyitva-zárva?

Terka3 Creative Commons License 2018.04.01 0 0 8277

Köszönöm, megtaláltam és meg is vettem a jegyet 6 fontért.

Előzmény: Szajci (8267)
Szajci Creative Commons License 2018.03.31 0 0 8276

köszönöm szépen a megnyugtató választ :) boldog húsvétot kívánok :)

Előzmény: Cs_ (8275)
Cs_ Creative Commons License 2018.03.31 0 0 8275

Ez a Wizzair-re igaz. Ryanair-nél, ha nem fizetsz külön, hogy felvihesd a kézipoggyászod, akkor elveszik, akkor is ha ülés alatt elférő sporttáska, vagy hátizsák. 

 

Szoktam úgy csinálni, hogy a sporttáskában van egy kisebb hátizsák (ami városnézéshez jól jön), abban van minden érték és fontos dolog. Oszt, ha még is elveszik, hogy berakják a csomagtartóba, akkor kiviszem a hátizsákot, oszt vihetitek a büdös zoknikat alulra. 

Előzmény: Cs_ (8274)
Cs_ Creative Commons License 2018.03.31 0 0 8274

Ne foglalkozz vele. Sporttáskával nem foglalkozik senki. Nagyjából legyen a méret tartomány körül. Elvenni és a csomagtartóba rakni jó eséllyel nem fogják. Viszont jó eséllyel az ülés alá kell majd rakni, oda ha nagyon túlméretés (nem 3-4cm-ről beszélünk) nem fér be és/vagy neked lesz kényelmetlen, mert a lábad nem fér el rendesen. 

 

Sporttáskát senki nem fog beletenni ketrecbe (mást se nagyon) mert egyszerűen értelmetlen. Addig lehet taposni míg föl nem veszi a kellő méretet :) . Menj és élvezd az utazást!

Előzmény: Szajci (8270)
cassano71 Creative Commons License 2018.03.29 0 0 8273

Javítom kicsit, Londonban £3 az inkább csak egy half pintre lesz elég:-)

Előzmény: cassano71 (8272)
cassano71 Creative Commons License 2018.03.29 0 0 8272

Itt is:

http://www.easybus.com/en/

 

Paradox módon olcsóbb sokszor mint a National Express oldalon. Hogy miért van ez így? Passz.

Csak találomra beírtam most egy május 16-át, NE oldalon szinte minden időpontra £5 az ár, Easybusnál szinte minden időpontra £2.

Nem egy egetverő különbség, de mondjuk abból lehet inni egy sört vagy éppen venni egy tescós ebédmenüt:-)

Előzmény: Terka3 (8266)
seci Creative Commons License 2018.03.28 0 0 8271

Ha kiutazol Windsor-ig, akkor erdemes megnezni a varoskat is, meg Eton-t is (ha mar ott vagy), esetleg tenni egy setat a parkban.

Szoval 2 orara nem erdemes kimenni - szerintem legalabbis.

-seci

Előzmény: OrSoLy (8269)
Szajci Creative Commons License 2018.03.28 0 0 8270

sziasztok! poggyászproblémám van: most mértem meg az itthoni utazó(sport)táskáimat, de a magasságuk vagy 25 vagy 28 cm. A wizzair-nél 23 cm a megengedett. Esetleg, ha nem pakolom meg, és befér abba a wizzair-es ketrecbe, akkor fölengedik a gépre? Mi a tapasztalatotok? Tudom, hogy nagyon szigorúan veszik a fapadosok, mert ebből van lóvéjuk

OrSoLy Creative Commons License 2018.03.28 0 0 8269

Én pedig abban kérnék segítséget, hogy Windsorra hány órát szánjak? Megéri az őrségváltást belekalkulálnom vagy tömeg van úgyis, nem látnánk, stb, mert akkor inkább mennék du, mikor kevesebben vannak. Ráadásul tegnapig nem terveztem Windsorral (még minidg gondolkodom rajta), és így a Skygarden időpontom nem túl kompatibilis vele, konkrétan vagy őrségváltást nézek vagy Skygardent. Segítsetek kérlek, melyik a maradandóbb élmény, egyáltalán menjünk-e Windsorba vagy túl sok idő, hagyjam most.

OrSoLy Creative Commons License 2018.03.28 0 0 8268

https://www.nationalexpress.com/en/airports

 

Beírod Lutont és Paddingtont, meg az időpontot, jelöld be a returnt a visszaúthoz.

Előzmény: Terka3 (8266)
Szajci Creative Commons License 2018.03.28 0 0 8267

nationalexpress.com

Előzmény: Terka3 (8266)
Terka3 Creative Commons License 2018.03.28 0 0 8266

Nagyon megköszönném, ha valaki leírná azt a honlapot, ahol tudok retúr jegyet venni Lutonból- London Paddingtonba a National Expresszre.

zazu008 Creative Commons License 2018.03.13 0 2 8265

Köszönöm a választ!

Ha nem probléma, akkor elmondom a friss, most hétvégi tapasztalatot ezzel a young visitoros dologgal. :-) Mi végül úgy csináltuk, hogy mi felnőttek külön-külön a saját paypassos bankkártyánkat használtuk, míg a gyerekeknek vettünk 1-1 oysterkártyát metróállomáson, automatán, ottani személyzet segítségével (akik csak arra várnak, hogy segíthessenek), és rögtön be is állították rajta a gyerekkedvezményt. Amikor az utazás végén vissza akartam váltani, akkor szintén az automatánál lévő személyzetnek szóltam és megcsinálták készségesen kb. 2 perc alatt. Szóval a lényeg (annak, ha vki olyan értetlen mint én :-), hogy minden személynek kell vagy bankkártya, vagy oysterkártya. 

Előzmény: CsanHan (8250)
Sunnyrob03 Creative Commons License 2018.03.13 0 0 8264

"Of course it is, darling, but it's [hi:vö:] and not [hevö:]" :-))))))))) Ez tetszik!

VIII. Henrik Pub - what else ?! :DDD

Engem megvettél, tuti megnézem legközelebb :)

Előzmény: cassano71 (8263)
cassano71 Creative Commons License 2018.03.12 0 1 8263

Az egy remek hely, nekem a mostani út legjobb élménye volt talán és ez nagy szó mert voltam meccsen is szokás szerint és focibuziként általában az a non plus ultra, de most nem.

Idézem amit egy másik topikban írtam a Hever Castle-ról, hátha hasznos lesz ez itt:

A vasárnapi napot teljes egészében a Hever Castle meglátogatásának szenteltem, már régebben el szerettem volna menni oda. Ha van még olyan marha aki ilyesmire vetemedne vagy csak szimplán megunta/látta/bejárta már a "kötelezőket" Londonban akkor garantált élményben lesz része ( szerintem ).

Szóval Heverbe ha momentán nincs autód, ami jellemzően nem szokott lenni Londonban az ide írogatóknak, akkor a Victoriáról vagy London Bridge állomásról lehet eljutni, utóbbiról átszállás nélkül is, de az sem mindegy hogy hétvége vagy nem, na nem ragozom, én egy átszállással Oxteden keresztül jutottam el a Victoriáról.

Egy off-peak day return ticket £12.60 egyébként, nem túl drága. 

Olyan 1 óra az út így. Oxtedben megkérdeztem egy csajt látva egy két kocsiból álló szerelvényt, hogy ez a vonat megy-e Heverbe, mire azt mondta hogy "Of course it is, darling, but it's [hi:vö:] and not [hevö:]" :-) Mivel sikerült nagyjából úgy kiejtenem ahogy magyarul azt mondom hogy "ott hever az ágyon" mondjuk. Nekem különösen a darling tetszett, miközben volt vagy 25 éves a csaj.

Hever vasútállomás automatizált, mondjam úgy ember nélkül működik, jegyet is automatából lehet ott venni csak. Leszállás után az ember gyalog, erdőn mezőn át (szó szerint), olyan 2.5 km-es gyaloglással jut el a kastélyig. És közben gyönyörködhet a vidékben ami meg kell hagyni nagyon szép, farmházak, némelyik bed&breakfast-ként üzemel, legelők, birkák. Az út még így napsütésben, száraz időben is kissé sáros volt, szerintem kimondottan az a hely Hever ahova csak jó időben érdemes elindulni mikor nem esik semmi.

Útközben van egy hamisítatlan vidéki pub, nem tértem be de már kívülről is jól néz ki ( VIII. Henrik Pub ), van egy nagyon szép kis templom mögötte sírkerttel közvetlenül a kastélypark bejárata előtt szinte, oda érdemes bemenni.

A kastélyt meglátva meg az embernek a Brontë nővérek regényei jutnak eszébe kb. azonnal vagy éppen Jane Austin. Bent korhű berendezés, nem ragozom, nagyon ott van a hely. Hatalmas, gyönyörű park veszi körül, vannak szökőkutak, tó amelyet körbe lehet járni, labirintus, kiszolgáló épületek. És persze van ajándékbolt, étterem, sőt, gyerekeknek egy fából épült vár ahol játszhatnak.

Gyakorlatilag csak britek voltak, sokan gyerekekkel, számukra ideális hel. A belépő £16.25 ha előre veszed neten, nem olcsó, de nagyon megéri.

2.5-3 órát töltöttem ott, utána meg kellett indulni mert kezdett sötétedni + egyre hidegebb volt.

Előzmény: Sunnyrob03 (8262)
Sunnyrob03 Creative Commons License 2018.03.12 0 0 8262

OK, ezzel a Hever Castle-lel meggyőztél...köv. tervbe bele kell venni. Fantasztikusak a képek...és ott van VIII. Henrik :)

 

Előzmény: cassano71 (8226)
Mr Reacher Creative Commons License 2018.03.11 0 0 8261

Kassa - Luton 03/31-a 15 eur, ami Húsvét! Áprilisra több napon is van 55-60 eurós jegy. Májusban van 10 eurós, és több 13-15 eurós. Vissza ugyanígy.

Előzmény: Kőkapu1 (8260)
Kőkapu1 Creative Commons License 2018.03.11 0 0 8260

Tavaly mi július második felében voltunk, és április végén vettünk rá jegyet, 20ezer/fő volt retúr. (wizz)

cassano71 Creative Commons License 2018.03.10 0 0 8259

A Karácsony környéke az horror drága, szoktam látni, de nem csak Londonba hanem más útvonalra is, bár London ezek közül is kiemelkedik.

Nyilván kihasználják, hogy boldog-boldogtalan haza akar jönni az ünnepekre.  

Mondjuk ez a haza is érdekes, mert szerintem akinek a gyereke oda születik, ott a gyereknek Magyarország már nehezen lesz haza. Pont erről beszélgettem egy nővel ahogy sorban álltunk útlevélellenőrzéshez LTN-en, ő és a férje magyarok, de a kisfiúnak már brit útlevele van, jobban beszél angolul mint magyarul és mikor azt mondják neki Karácsonyra hazamegyünk azt mondja rá, hogy de miért, hát itthon vagyunk.

De én ezt nem tartom tragikusnak amúgy sokakkal ellentétben, ez csak egy helyzet.

Előzmény: cassano71 (8258)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!