Keresés

Részletes keresés

Jozsó Creative Commons License 1999.09.06 0 0 17
Jól látod.
Persze, ha a szerződésben 5,2-van, senki nem nézi, hogy a valóságban mennyi pénz cserélt gazdát... :-)
Angel Úr Creative Commons License 1999.09.06 0 0 16
Hali!
Tehát, ha teszem azt, 4.5 millióért akarok lakást venni nem vehetek fel 2.6-ot, mert akkor már minimum 5.2 milliós lakást kéne vennem?
csá
voty Creative Commons License 1999.09.06 0 0 15
Volt alább egy hozzászólás, ami a konstrukció hiányosságait taglalta:
A dolog megtakarítók számára előnyös része a 6%-os törlesztőkamat, ami a Lakástakarékpénztárak számára a 3%-os befektetői kamattal egyensúlyozódik ki.
Ami ettől független, az 30%-os (1997-ben 40%-os) megtakarítástámogatás az állam részéről, amit minden évforduló után 2 hónappal írnak jóvá a számládon. Így a hozama a pénzednek kb. 17%-os, ami elég jó a 6%-hoz képest. Szóval a hitelfelvétellel( Tényleg hány %-os kamatra adja az OTP?) éppen a konstrukció kedvező voltát veszíted el.
Jozsó Creative Commons License 1999.09.06 0 0 14
Hello Angel Úr!

Mi is 2 éve indítottunk, 2 szerződést. Most veszünk házikót, jáccik a két éves kölcsön. Ugyanarra a házra vesszük tehát fel mindkettőt. Kitétel, hogy az _összes_ kölcsön összege nem lehet több mint a vételár fele. Mi itt szívtunk, mert azt hittük a vállalati kölcsön saját rész. Hát nem, az is kölcsön március óta. A kamat 18,5 százalék, mivel mi csak 650e-et veszünk fel szerződésenként nem növekszik a havi befizetés. Kellett még fejenként 1 kezes, több mint a törlesztőrészlet háromszorosa nettóval. Most intéződik a dolog, kb. 1 hónap múlva még többet tudok mondani. Ha akkor még érdekel emílj. Ha most van még kérdésed, kérdezd.

A másik, hogy nemtom ki írta, hogy 40% állami támogatást. Nos, az csak 97-ben volt, azóta 30%.

Angel Úr Creative Commons License 1999.09.06 0 0 13
Hi!
Érdekelne, hogy esetleg felhasználta-e már valaki, ebben a formában, vagy pedig az, hogy 2 év után felvette-e már valaki az összeget előre és most milyen részleteket fizet?
csá
kishal Creative Commons License 1999.09.06 0 0 12
I'm not sure, de szerintem igen! A 36e-ret meg nekem is mondtak, sot, azert fizetek 10e-et (1 evig asszem csak 7500-ot) mert ugy jott ki a maximalis tamogatas, minimalis befizetes.
Angel Úr Creative Commons License 1999.09.06 0 0 11
Hali!
Visszatérve a témához a következő dolog érdekelne:
A bátyám és én is kötöttünk lakáskassza szerződést az OTP-nél 2 éve. Arra lennék kiváncsi, hogy ha mindketten felvesszük most az 1.3 milliót, akkor felhasználhatjuk-e ugyanahhoz a lakásvásárláshoz az immáron 2.6 MFt-ot?
Előre is köszönöm!
csá
AkiD Creative Commons License 1999.08.27 0 0 10
Hello,
Angel ur, a CityBank az inkabb CitiBank, de kar, hogy nem tunt fel nekem, meg az is lehet, hogy hozzaszoltam volna.
jack, nem tudom, szerintem elmondtak, hogy 36.000 a max. allami tamogatas, legalabbis az az ugynok, akivel en beszeltem, az nekem elmondta.
Mindkettotoknek bocs a szurkalodasert.
Szerintem magaval a konstrukcioval van itt baj, mert ahogy most ki van talalva az egy magas kamatszinthez van belove. Ugy ertem, ha a kamat egyebkent mondjuk 35%, akkor sokkal vonzobb a 6%os hitelkamat, mint ma amikor 23-25% a piaci lakashitelkamat. A mostani kamatoknak pedig csokkenniuk kellene (legalabbis nagyon remenykedem benne) a verseny miatt (sajnos a kulso tenyezok nem nagyon valtoznak jo iranyba az utobbi idoben)
AkiD
jack Creative Commons License 1999.08.27 0 0 9
Sziasztok!

A lakáskassza SZVSZ úgy szar ahogy van, és éppen azoknak nem segít
akiknek szükségük lenne rá, akik kevés pénzt tudnak havonta félretenni.
Pl. tegyükfelhogyaszongya el tudsz vonni gyermekeid szájától havi 10.000
Ft-ot. 4 év alatt ez 480.000. 4 év múlva felveheted ezt (amit megtakarítottál)
+ még egyszer annyit, összesen 960.000 Ft-ot. Mit csinálsz ezzel a
pénzzel 4 év múlva? (vagy akár most)
Ja, majdelfelejtettem +40 % állami támogatás, csak éppen amikor az
egész buli indult akkor elmulasztották a "polgárok" orrára kötni, hogy csak
addig annyi amíg az a 40 % túl nem lépi az évi 36.000 Ft-ot....ennyi a max.
összeg évente. Összesen így is 1.104.000

dzsekk

csepp Creative Commons License 1999.08.25 0 0 8
Igen, ráteszik a kezüket,
de ezzel is vigyázz, mert kétszeres jelzálog nem lehet.
lobo Creative Commons License 1999.08.25 0 0 7
De, természetesen ezt jelenti.
Egyébként most jutott eszembe, hogy ha a pénz lakásvásárlásra kell, és tutdsz, várj még egy kicsit. Úgy tudom, hogy több bank is készül előállni lakáshozjutást segítő hitelkonstrukciókkal, sokkal kedvezőbb feltételekkel.
lobo Creative Commons License 1999.08.25 0 0 6
Angel úr!

Mint látod itt is utólértelek negatív hozzászólásommal. Mindenesetre, ha mindenáron választanod lell, akkor inkább ez. Bár ez is rablás. Jobb lenne családi/baráti/munkahelyi segítséggel megoldani.

Angel Úr Creative Commons License 1999.08.25 0 0 5
Hali!
Mi az, hogy jelzálog?
Csak nem úgy adják át 4 év előtt az 1.2-őt, hogy amit veszel arra félig ráteszik a kezüket?
csá
csepp Creative Commons License 1999.08.25 0 0 4
Újra:

Nekünk is most telt le a két év, ekkor hétszámvalahányezer forintot kaphatsz, ha továbbra is 10.010-et akarsz fizetni.
Két év és két hónap eltelte után az összeg nyolcszázvalahányezer forint.
Felveheted a szerződéses összeget is,
(nekünk 1.3 mió), akkor a 10.010-en túl kb. 25-26.000 forintot kell két évig fizetned havonta.

Ügyintézés két hónap.

Szóval mivel mi most akarunk költözni, úgy döntöttünk, hogy inkább megpróbáljuk családi-egyéb segítséggel összehozni egy valamivel kisebb összeget, és kivárjuk a további két évet, amikoris leesik a 1.3 mió, és jelzálog sincs.

Ha megint eltűnik, nem írom be újra.

Csokis2 Creative Commons License 1999.08.25 0 0 3
Ha jol tudom ket ev utan adnak valami athidalo kolcsont. Elotte csak ugy, hogy felveszel egy rendes, piaci kamatozasut, amit ugy szamolnak ki, hogy szepen torleszted, es mire leketyeg az 50 honap Lakaskasszad, az az 1.3 mila kivaltsa a piaci maradekat. Szoval nem tul bufe. (En is inkabb kivarom.)
Csokis
csepp Creative Commons License 1999.08.25 0 0 2
Drága Angel Úr!

Most először fordult elő velem, hogy elszállt a hozzászólásom.
Pont ennél a témánál.
Röviden: ne számíts sok jóra.

Angel Úr Creative Commons License 1999.08.25 0 0 1
190000 Ft van benne:-(
Rettenet Creative Commons License 1999.08.25 0 0 0
0 forint van benne?
Angel Úr Creative Commons License 1999.08.25 0 0 topiknyitó
Hali!
Már nyitottam egy topicot, CityBank kölcsön címmel, de hátha már süllyedőben van ezért teszem fel itt is a kérdésem amire várom a reagálásokat.
Lassan már két éve, hogy belemásztam, az OTP Lakáskassza programjába. Ezzel kapcsolatban az lenne a kérdésem, hogy van-e valaki, aki szintén ilyen elvetemültséget művelt, és mik a tapasztalatai, illetve, hogy van-e valaki aki idő előtt, úgymond a 4 év lejárta előtt felvette-e az 1.2 milliót és milyen feltételekkel adták oda ill. hogy áll most a dolog?
Előre is köszi!
csá

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!