Keresés

Részletes keresés

42tibcsi Creative Commons License 2012.12.16 0 0 42139

Most nálam így van bekötve.

t.zsolti Creative Commons License 2012.12.16 0 0 42138

ahoz hogy jól működjön a kazánszivattyúnak többet kell szállítani mint a lakáskörinek és a kazánnak is tudnia kell kiszolgálni azt a mennyiségű vizet, mert ha nem akkor bezár a keverőszelep , leesik a mennyiség ami a pufi felé fordul és akkor részben a pufiból fogja a mennyiséget pótolni ( a pufi hidrováltó is )

Előzmény: 42tibcsi (42135)
nagykunsági Creative Commons License 2012.12.16 0 0 42137

Így van.

 

Ezt próbáltam volna írni, csak lehet nagyon rosszul fogalmaztam.

Előzmény: t.zsolti (42136)
t.zsolti Creative Commons License 2012.12.16 0 0 42136

ezek mind függenek a kazán teljesítményétől és a két szivattyú szállított mennyiségétől

Előzmény: nagykunsági (42133)
42tibcsi Creative Commons License 2012.12.16 0 0 42135

Nem ilyen volt. Kisebb lapos edény és felül volt a tartályban, és körben voltak a lukak.

Már nem találom a web oldalukat (rég volt). De itthon a naplopoék is árulták.

Előzmény: ganjapower (42124)
fázunk Creative Commons License 2012.12.16 0 0 42134

Most már végképp nem értem:T-n keresztül veszed ki a kakás felé,vagy a pufi tetejéből?

Előzmény: nagykunsági (42130)
nagykunsági Creative Commons License 2012.12.16 0 0 42133

Az attól függ.

 

Mekkor a  kazán puffer közötti szivattyú, és mekkor a lakás szivattyúja.

 

Nálam ha kinyit a VTC, az akkor nyitva is marad.  Teljesen mindegy, hogy megy  alakás vagy sem.

 

Sőt, ha megy a lakás, akkor melegebb a visszatérő, mintha csak a puffert tölteném.

 

Amúgy meg teljesen mindegy, a puffer hidegebb vize, nem hűti le a kazánt, ezért is van a VTC. Bekeveri. Nálam az előremenő vízhőfok 75 fok.  Ha 20 fok jön a pufferből akkor is és ha 60 akkor is..

 

Persze ha 20 fok, akkor kevesebb meleg megy a puffer felé.

 

De az elég a lakásnak.

Előzmény: Törölt nick (42131)
gmkiev Creative Commons License 2012.12.16 0 0 42132

Ezt amit írsz, nem értem.

De természetesen készítettünk más megoldást is, de nem tetszett, sem nekem sem a megrendelőnek. Érdekessége az, hogy az ő elképzelése szerint kötöttük.

Először!

Előzmény: ganjapower (42129)
Törölt nick Creative Commons License 2012.12.16 0 0 42131

"Arról az állapotról beszélünk mikor a kazán ellezdi a puffer felé nyomni a meleget. Akkor meg már a VTC kinyitott."

 

 

Mihez képest?

 

ha hirtelen veszed ki a meleget akkor T-nél bekever a puffer hide(ebb) vize.

Ha bekever, a VTC lezár.

Előzmény: nagykunsági (42130)
nagykunsági Creative Commons License 2012.12.16 0 0 42130

Nálam a kazán nem a leg tetejére megy hanem kicsivel lejjebb, a fűtés előre menőt viszont a leg tetejéről veszem ki. Most azt lehet vitatni, hogy ha teljesen lehűlt a puffer (ami ritkán fordult elő) nem áll azonnal rendelkezésre meleg víz. A begyújtást követően már kb 10-15perc után már nyomja a meleget a kazán mivel a cső felfelé kunkorodik. Ha sokak által használt T elosztó lenne akkor sem menne hamarább hisz a kazán védő nem engedi egy darabig.

 

Na ez nálam is így van. Először onnan vettem ki amelegvizet, ahol a kazán bement, de így a felső 20 cm-t nem tudtam kihasználni, a meleg ottmaradt.  / Miért is maradt ott, hisz egyesek szerint a szivattyú felkavarja  a rétegződést :)/

 

Viszont ha nem 2t-vel veszem ki a meleget, akkor ott van egy kis késedelem, mert ugye először fel kell melegítenia  pufi tetejét. Így meg a kazánból jön egyből.

 

A VTC-t ne keverd ide, annak ehhez semmi köze.

 

Arról az állapotról beszélünk mikor a kazán ellezdi a puffer felé nyomni a meleget. Akkor meg már a VTC kinyitott.

Előzmény: 42tibcsi (42112)
ganjapower Creative Commons License 2012.12.16 0 0 42129

Érdelekne, hogy volt-e olyan bekötés ahol nem ez a változat valósult meg?

A saját rendszerünet átalakítottuk és (T elágazás megszüntetése) + felső elmenő (puffertartály teteje) ágból vesszük ki a vizet.

A változás brutális volt.

Előzmény: gmkiev (42125)
nagykunsági Creative Commons License 2012.12.16 0 0 42128

Itt néhány szakembernek nem ez volt a véleménye, azóta meg lett javítva.

 

De ha te mondod, bizos így van.

Előzmény: Törölt nick (42075)
nagykunsági Creative Commons License 2012.12.16 0 0 42127

 Ez igen. Elég furcsán reagálsz, ha valakinek a véleménye nem egyezik a tieddel.

 

 

Hahó látom most engem néztél ki magadnak kötekedés tárgyául:)

 

Nem néztelek ki, nem kötekedek, csak a véleményünk nem egyezik.

 

Látom te is beálltál abba a csapatba aki engem hülyének tart:(

 

Nem álltam semmilyen csapatba, soha nem néztelek hülyének. Eddig csak csodáltam a munkáidat.

 

 

Hőcserélő nélküli pufikat forgalmazól vagy mi van hogy csak az a jó

 

Nem forgalmazom puffert Se hőcserélőset, se hőcserélő nélkülit.

 

 

Mondjuk tudjuk a tiéd a legtökéletesebb rendszer itt a fórumon bocs hogy nem követlek:)

 

Ilyet se írtam, hogy az én rendszerem a legtökéletesebb. Olyannyira nem, hogy folyamatosan fejlesztgetem, csiszolgatom, hogy egyszer elérjek egy olyan szintre, amilyen a tied vagy Blue.

 

 

Akkor leírnám még1x nem mondtam olyat hogy hőcserélő nélküli pufi nem jó

 

Én meg nem írtam olyat, hogy a hőcserélős puffer nem jó.

 

"Nekem hőcserélő nélküli a pufferem, és a teteje mindíg a legmelegebb."

 

Ha nem megy a kazán és nem megy a lakásba a fűtés akkor ez igaz is hogy pufiban a vizednek addig a legmelegebb a teteje ,rétegződés miatt

De mikor elkezd a lakásra fűteni pufiról,elkezdedi keingtetni a pufiban a vizet

Megyszólod úgy a hőcserélős rendszert hogy nincs róla tapasztalatod/ki sem próbáltad mi változik

Segítség próbának mondjuk felesleges leírnom mert úgysem próbálod ki de hátha:)

Pufiról szigetelés leszed első begyújtásnál mondjuk mikor 20fokos a tartály alul felül

Begyújtás lakásba nem megy víz csak pufi,mondjuk felső 15cm-ben megmelegited a vizet érezni fogog mert pár cm különbségen belül lesz a meleg+a hideg

Mérni sem kell csak filcel jelöld meg hol a meleg határ

Utána kazánt lőd le indítsd a lakásra a fűtést kezed tedd a filc jel alá ahol még hideg várj pár percet

Vigyél  tükröt közben néz bele hogy lásd az arcod amikor filcjel alatt melegszik a kezed ahol elötte még hideg volt a kezednek lásd a döbbenetet az arcodon

 

Nem szóltam meg a hőcserélős rendszert, azt meg honnan tudod, hogy nincs tapasztalatom? Fűtési rendszeremben 2 hőcserélő van. A pufferban csak azért nincs hőcserélő, mert egy meglévő fűtési rendszerre illesztettem. Ha a lakásban nem lett volna hőcserélő, most a pufferban lenne. De nem szerettem volna a lakás fűtését is átalakítani.

 

Valóban mikor a lakás elkezd fűteni, elkezdi a pufiban keringetni a vizet. Nem felkavarni, csak annyi hideg víz megy be alul, amennyi meleg kijön felül. Tehát nem kavarja fel a pufi rétegződését.

 

Mert ugye ezen elv szerint, amit leírtál, nem lehetne olyan, hogy a pufi teteje 80 fok , közepe 60 , alja meg 20 fok.

 

 

 

Felső hőcserélős rendszernél mármint az én megoldásomnál a felső 5 centissel nem megy a filcjel alá a meleg ha beindítod a fűtést,mivel a tartályban nincs kerigtetés

Azért mondom az én órarugós hőcserélő megoldásom mert megint tömjénezni kell magam:)

Gyári megoldás már megint fikáznom kell ,felső hőcserélő hogy teszik bele a szerencsecsomagok indulás tartály közepe vége tartály tető

Hőcserélőből mit tudunk használni 10cm felső meleg rétegnél 1 métert a hőcserélőből ezért nem megy a lakásba 1ből meleg

Remélem megvilágosodtál ezen gondolkozz el ha megy

Ha a tartályodban nem lenne keringés, akkor nem tudnád kihasználni a tartály egész méretét. Nálad is úgy működik, hogy a hőcserélő által lehűtött víz leszáll a tartály aljába, és helyet cserél az ott lévő melegvízzel.  Igaz, nem szivattyú keringtet, hanem természetes keringés van.

 

 

 

Megint miről van szó gyártói érdek kevés munkával jó haszon+ parasztvakítás ebbe van felső hőcserélő csak nem jó semmire

Hát ezért nem működik rendesen de te is itt ragadtál +

Ne másnak írkálj hogy képezze magát

 

Valószínű, igazad van, szarok a gyári hőcserélős tartályok. Igaz, elég sok embernél kifogástalanul működik.

 

Nem írtam, hogy képezd magad.

 

 

"Nincs keveredés, csak ha én akarom."

 

Fizika még Jász Nagykun Szolnok megyében is működik

Úgy hívják áramlástan

Tehát ahogy elindul a szivattyú áramlás történik a tartályban rendszerben

Úgy nincs keveredés ha lassabban keringteted mint ahogy a rétegződés kilakul a tartályban,na ehhez b@aszott nagy tartály kellene

Igazad van ezt is meg lehet oldani ne keveredjen csak befagy a segged

 

Valószínű, hogy működik, de mégis megvan a rétegződés a pufiban, és még a seggem se fagy be.

 

 

 

"Azt értem, hogy van egy felső hőcserélőd, meg a tetején van a puffernak, de ha 10 perc múlva a kazán nyomja a 76 fokos vizet a pufferba, akkor még a lakásba nem tudsz kivenni, csak akkor ha a felső réteg átmelegedett, mert akkor tud melefedni a hőcserélőben a víz."

 

Ha 1x lesz 1 100kw/felette lévő rendszered + jó nagy pufid akkor még azt is meglátod milyen hamar melegszik a tartály felső része ekkora rendszernél

Akkor látni fogod miről beszélek ja meg ha a hőcserélőt oda teszed ahova mondom ugyanakkor megy be a meleg a lakásba mint a tartályba max pár perc amin fenn vagy akadva

De leírom még1x ez saját tapasztalat ilyen hőcserélővel 1 nappal tovább tudom használni a fűtést

Bocsássmeg hogy nem vágom ki belőle mert szerinted csak a tiéd jó és nem követem a példád vagy nem úgy építem meg a rendszert mint neked van

 

Valóban, igazad van, nincs 100 KW feletti kazánom, Igaz 5 m3-es tartályom sincs.Nem is általános egy családi háznál ekkora rendszer.  Mondjuk arányaiban, nem melegszik fel gyorsabban az 5m3-es tartály 100 KW-os kazánnal, mint egy 1 m3-es tartály 45 kw-os kazánnal.  Mert ugye egy nagyobb tartálynak nagyobb a felső része is.

 

Én nem vagyok felakadva pár percen, igaz az a pár perc az lehet 5 is és 20 is. Csak egyszer meg kellene mérni :)

 

Azt elhiszem, hogy 1 nappal tovább tudod használni, bár a tartályban eltárolt energia ugyanannyi.  Ugyanannyiból veszel ki többet hőlépcsővel.

 

Nem írtam, hogy vágd ki a hőcserélőt.

 

Az én rendszeremnek/kazánomnak is vannak hibái de nem került annyiba mint 1 gyári cucc

 

"Ha 40 fokos a puffered, akkor a hőcserélőből, hány fokos víz jön ki?"

 

Ide mit írjak

Ha azt írom 30 fok akkor a lesz a baj

Ha azt hogy kijön belőle a 40 akkor meg úgyis hülye leszek

De azért segítek vegyél lágy rézcsővet mondjuk 22-es  tekerd őssze úgy ahogy a fényképemen láttad

Tedd bele valami melegvízes bödönbe engedj a rézcsőbe  hideg vízet és mérd meg mennyi/milyen hőfok jön kijön ki

Tükröt ismét vigyél:))))))))))

 

 

Használok 2 hőcserélőt, tudom ha beleengedek 40 fokos vizet, max 35 jön ki belőle.

Tavaly elmagyarázta trakisbandi, minél nagyobb a hőmérséklet annál nagyobb a hőlépcső. Mióta megfigyelem, valóban így van.

 

Mondjuk én 40 fokos hőcserélőbe bevitt vízzel, nem tudok érdemben fűteni, mert nem jön ki belőle több, mint 35 fok.

 

Ezért irigylem Blue rendszerét, mert akár 20 fokra is le tudja  hűteni a pufferét érdemi fűtés mellett.

 

Gondoltam rá, hogy kiveszem a hőcserélőket, csak azok a fránya oxigéndiffúzor padlófűtéscsövek ne lennének J

 

 

Mondjuk az  alapprobléma nem ez volt, ezt már csak te tetted bele.

 

Ugyanis az volt az alapfelvetés, hogy a szakszeres 2T bekötéssel, egyből tudom fűteni a lakást, nem kell a pufferba engednem a melegvizet, míg a felső hőcserélős tartálynál, előbb a tartály tetejét fel kell melegíteni, hogy a hőcserélő tudjon melegedni.

 

Ez rendszertől kazánteljesítménytől függően eltérő idő.

 

Tavaly úgy volt megépítve a rendszerem, hogy egyik oldal a kazán fixen bekötve a pufferba, másik oldalt meg a lakás. Lehűlt puffer esetén előbb fel kellett melegítenem a puffer tetejét, utána tudtam fűteni a lakást. Ez a régi kazánommal kb fél óra volt. A begyújtástól a kazán felmelegedése, is egy fél óra, így begyújtástól számítva, kb 1 óra múlva tudtam fűteni a lakást.

 

Ezért kötöttem át 2T-re. Így mikor felmelegedik a kazán, egyből tudom fűteni a lakást.

 

Igaz azóta kazánt is cseréltem, így a begyújtástól számítva 10 perc múlva mehet a lakás.

Nekem ez sokat számít.

 

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (42074)
Jnika0101 Creative Commons License 2012.12.16 0 0 42126

Nálam 28-as rézcsővel indul a kazántól, nem hinném hogy gravitációval megfordulna, mivel hosszú a ház(de egyszer majd kipróbálom meddig megy el). 45foknál indul a szivattyú és utánna még 60 ig simán felmegy csak utánna áll le. 

Tegnap meg ma sikerült nyitott alsó ajtónál elkergetnem 80 fokig. Talán mivel enyhébb idő van, de amint becsuktam az ajtót és rábíztam az autómata huzatszabályzóra visszaesett 60 fokra és ott tartotta. pedig a huzatszabályzó 75fokra van állítva. Pedig pár fokos eltéréssel jól működik, a beállított hőfokon lezár.

Előzmény: nyárimádó (42072)
gmkiev Creative Commons License 2012.12.16 0 0 42125

Az ATMOS/SZAKSZER bekötés a legjobban működő kötés a gyakorlatban. Nem kellene lehúzni, ha még nem szereltél ilyet.

Mi egy tucatnál járunk és ezidáig parádésan működnek.

Nem gondolom, hogy a LADOMAT-al nem egyeztettek.

Előzmény: ganjapower (42123)
ganjapower Creative Commons License 2012.12.16 0 0 42124

Erre gondolsz?

http://juratherm.com/upload/speicher/jpsl/jpsl_2011.pdf

Holnap megnézem ennek mi az ára Németországban.

Előzmény: 42tibcsi (42119)
ganjapower Creative Commons License 2012.12.16 0 0 42123

Amikor messze van a laddomat akkor a puffertartályhoz közel kell tenni, hogy a laddomat szivattyúja ne a kazánból szivja a vizet ha már meleg hanem a puffertartályból.

 

Ilyenkor a kisebb ellenállás miatt szívna a kazánból és ebben az esetben túlmelegszik a kazán egy idő után.

 

HMV bekötés az nem rossz, egy esetben lehet rossz, ha a víz a 2/3 részben magasabb mint a HMV visszatérője és bekever a meleg víz rétegbe.

Szakszere bekötés az Atmos oldaláról származik.

Az Atmos oldalán sok olyan rossz kötés van amit a Laddomat gyártója nem javasol.

Miért kell fent kivenni? Egyszerű fizika, a meleg felmegy a tartály tetejére.

A puffertartály soha nem hűtjük 40 Celsius alá, így értelmetlen a T elágazás a puffertároló előtt, továbbá bekever ha egy ilyen bekötést csinálunk a tartály 15% soha nem hasznosítjuk ami persze a legmelegebb.

T elágazást a puffertartály előtt el kell felejteni.

 

 

 

 

Előzmény: 42tibcsi (42112)
Benke Krisztian Creative Commons License 2012.12.16 0 0 42122

A viadrus szerintem azert dragabb mint az atmos mert nem lemezbol van hanem ontottvasbol,de ettol fuggetlenul eleg magasra tettek az arakat az utobbi evekben.

Előzmény: 42tibcsi (42102)
Törölt nick Creative Commons License 2012.12.16 0 0 42121

És mitől?

mert olyan okos?

Előzmény: hunbadman (42115)
Törölt nick Creative Commons License 2012.12.16 0 0 42120

15 -ös csövön valóban de mivan az 5/4 -el?

Előzmény: ganjapower (42110)
42tibcsi Creative Commons License 2012.12.16 0 0 42119

Az ötlet az jó csak nem tudom, hogy gondoltad ezt kivitelezni?

A Németek készítenek olyan puffert amelynek a felső részében van egy lyukacsos belő edény, ebbe az edénybe megy bele a kazán előre menője és a fűtésé. Az előnye így azonnal van rendelkezésre álló meleg víz (ezt akartam Zalaegerszegen le gyártatni).

Egyszerű a megoldás csak iszonyú árban árulják (nem a mi zsebünknek).

Esetleg motoros váltó szeleppel ?

Most nekem ezzel nincs gondom, az a 10-15perc belefér.

Előzmény: hunbadman (42115)
t.zsolti Creative Commons License 2012.12.16 0 0 42118

néztem a leírását , előlről hátra ég ,

és ezt a tűzzel is közölték merre kell égni , ha az egész alatt parázs van mért égne csak az eleje

Előzmény: hunbadman (42111)
t.zsolti Creative Commons License 2012.12.16 0 0 42117

nem kell azon a 10-15 percen annyit tornázni, ha már egy fél napja lehült a pufi akkor nem mindegy  ,hogy 5 vagy 15 perc mire lessz fűtés.

Előzmény: 42tibcsi (42112)
t.zsolti Creative Commons License 2012.12.16 0 0 42116

akkor rosszul fogalmaztam ,  belefér de ha az egész kupac égni akar az megint nem gazdaságos .

mennyivel jobbnak tűnik ha azt egy tüzellőanyag tárolóba rakod és az égés egyenletesen fogyasztja , nem az egéssz kupac lobog.

Előzmény: hunbadman (42111)
hunbadman Creative Commons License 2012.12.16 0 0 42115

 

Hello

vagy ugy csinalod a rendszert hogy elobb alakasba megy a meleg es ha mar a lakas nem ker melegett akkor kezdenek toltodni a puffer tartalyok

Előzmény: Les Grossman (41876)
hunbadman Creative Commons License 2012.12.16 0 0 42114

Hello

 

ha ugy erted hogy a meglevo leier kemenyedre egy masik fustcso nyilast csinalnal akkor igen lehet kapni hozza csomagban leirassal es nem csak fust cso nyilast lehet utolag ra rakni hanem tisztito nyilast is lehet utolag a samott csore "ragasztani"

Előzmény: Pocok75 (41851)
Törölt nick Creative Commons License 2012.12.16 0 0 42113

Minden tiszteletem mellett a gyári fejlesztések sokszor alapos túlárazáshoz vezetnek, egyszerűen nincs arányban az elért hatásfok és emissziós teljesítmény, az öntvény konstrukció a két kazán árkülönbözetével.

Ez egy tanulmány, lehet más jövedelmi viszonyok között még piacképes is lenne, a pozicionálása is erre utal.

Előzmény: 42tibcsi (42102)
42tibcsi Creative Commons License 2012.12.16 0 0 42112

A Laddomat cég megadja a maximális törések és távolság számát, na ez most a nagy dilemma számomra mert tavasszal át akarom soros ra kötni a két puffert.

Részben egyet értek a linkel de a hurok nálam nem jött be, pedig van vagy 2m esés.

A HMV bekötését is máskép csináltam, az természetes a meleget fentről veszem ki de a visszatérőjét nem alulra tettem hanem a tartály 2/3 ára kötőttem. Ez azért van mert a visszatérő és az előre menő közt minimális a hő kölömbség még I-es szív. fokozaton is. Ha alulra kötöm biztos felkavarja a rétegződést (pedig a leg kisebb grunfost).

Érdekes a puffer bekötése, (kazán előre menő) más mint az ismert szakszeres és más mint az enyém. Nálam a kazán nem a leg tetejére megy hanem kicsivel lejjebb, a fűtés előre menőt viszont a leg tetejéről veszem ki. Most azt lehet vitatni, hogy ha teljesen lehűlt a puffer (ami ritkán fordult elő) nem áll azonnal rendelkezésre meleg víz. A begyújtást követően már kb 10-15perc után már nyomja a meleget a kazán mivel a cső felfelé kunkorodik. Ha sokak által használt T elosztó lenne akkor sem menne hamarább hisz a kazán védő nem engedi egy darabig.

Előzmény: ganjapower (42110)
hunbadman Creative Commons License 2012.12.16 0 0 42111

Hello

 

Kiveve a Celzius CR 35 rokegeto kazan amibe ha jol emlekszem 8ö kg fa fer bele..

Előzmény: t.zsolti (41776)
ganjapower Creative Commons License 2012.12.16 0 0 42110

 

A svéd gyár ezeket a mérteket minden esetben kiprobálja valós helyzetben is.

Megkérdeztem a gyártót a Laddomat 11-100 legnagyobb teljesítményéről.

Ha gyártói leirásban a következőek vannak:4 m, < 35 kW 6 m, < 65 kW 7 m, < 120 kW.

Kérdésemre, hogy ha 8 méterre van akkor 150kW a teljesítmény határ azt a választ kaptam, hogy ezt még nem probáltuk ki.

 

Érdemes megnézni az http://www.puffertartaly.hu/Laddomat/a-laddomat.htmlmert némileg változott a leirás.

 

Visszaáramlás egy egyszerű hurokkal megoldható, nem szükséges a visszacsapó szelep. 

Kép itt található:

http://www.puffertartaly.hu/Puffertartaly/a-puffertartaly.html#p07

Egy ilyen hurkon neheten indulhatna meg a kazán felé egy cirkuláció.

 

Előzmény: 42tibcsi (41725)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!