Keresés

Részletes keresés

HEV Creative Commons License 2005.08.19 0 0 2915
Nem tudna valaki egy olyan szavazos listát csinálni, valahol a netre ?
fel lehetne rakni egy állandó listát mondjuk 50 db várral , és azokra szavazgatnánk?
Igy egy idő után elveszik a "tömegben" ez a lista amit ide irtok.
HEV Creative Commons License 2005.08.19 0 0 2914

Tudomásom szerint a MŰ Egri vár környéke nem látogatható mert filmet forgatnak arra, most egy mű őskori falu is épült ott.

 

 

Előzmény: Snowcat (2906)
courage the dog Creative Commons License 2005.08.19 0 0 2913
Ja, holloko 2x van. Eloszor nem irtam be, csak a meg kedveltek koze, de aztan rajottem, hogy annak helye van a 10-ben.
Előzmény: courage the dog (2911)
Törölt nick Creative Commons License 2005.08.19 0 0 2912
Elég nehéz egy ilyen listát összeállítani... Valakinek a városok központjában található, többnyire épségben lévő (felújított) várak állnak közel a szívéhez, de van olyan is, akinek a megközelíthetetlen, erdős hegycsúcsokon fekvő várromok az igaziak. A 10-be én sem tudtam belesűríteni az előttem szóló által említett várakat, pedig azokat is szeretem.
courage the dog Creative Commons License 2005.08.19 0 0 2911
Csak a magyar varakat illetoen vagyok kepben. TehatÉ

1.Esztergom
2. Veszprém(jó, tudom, hogy kissé fake, de kit érdekel:)))
3.Eger
4.Buda(ha nem lőtték volna szét vagy 34 alkalommal, ez lenne az első)
5.Siklós
6.Kőszeg
7.Visegrád
8.Sümeg
9.Boldogkő
10.Hollókő
(azért a többit is- Gyula, Szerencs, Tata, Szécsény, Szigliget, Mosonmagyaróvár, Pécsvárad, Szigetvár, Hollókő...stb....nagyon szeretem!)
Pannonhalma biztosan bent lett volna az első 10-ben, de szerintem az már nem igazán vár.
Törölt nick Creative Commons License 2005.08.19 0 0 2910

Nagyszerű ötlet! Írjon minden kedves topiktársunk egy 10-es listát a magyarországi várakról! Illetve kettőt, egyet a nagy-magyarországiakról, egyet meg a mostaniakról!

 

Az én két listám:

 

1. Esztergom

2. Buda

3. Eger

4. Visegrád

5. Sárospatak

6. Kőszeg

7. Szigliget

8. Salgó

9. Hollókő

10. Diósgyőr

 

Illetve:

 

1. Esztergom

2. Buda

3. Pozsony

4. Segesvár

5. Selmecbánya-Óvár

6. Sztrecsény

7. Szepes

8. Fraknó

9. Eger

10. Visegrád

Előzmény: HEV (2904)
Törölt nick Creative Commons License 2005.08.19 0 0 2909

Úgy tudom, a K+ megszűnt, ugyanis egy marha nagy szeméttelepet építettek oda úgy, hogy a K+ -t pont kettévágja és még kikerülni sem lehet. Jártam arra pár éve és én még ezen a turistaúton ereszkedtem le a Kevélyekről a pilisborosjenői buszmegállóhoz.

Előzmény: Snowcat (2906)
courage the dog Creative Commons License 2005.08.19 0 0 2908
ponosan errol van szo. Ami meg furcsa, hogy az olasz varak nem remekelnek. Pedik szerintem ott vannak a legszebbek.
Előzmény: sirocco (2900)
courage the dog Creative Commons License 2005.08.19 0 0 2907
"mű-Egri vár felé"

Hallottam mar rola. Nincs valakinek egy kepe rola?
Előzmény: Snowcat (2906)
Snowcat Creative Commons License 2005.08.19 0 0 2906
Sziasztok!
Egy sürgős és fontos kérdésem lenne! Egy kisebb nem túl túrázós társosággal akarok elmenni a Bécsi úttól (18-as busz) a mű-Egri vár felé (meg azon túl). Régebben többször voltam arra, de már 3-4 éve nem jártam ott. És a problémám, most néztem egy új térképet, ami nem jelöli a régi jól bevált útvonalat (K+), hanem csak a sokkal hosszabb kék jelzés van meg. Szóval kérdésem, létezik (járható) még a régi K+ vagy meg se próbáljunk arra menni? Sürgős lenne mert holnap van a túra kiírva (hát igen kicsit csúszott az előre szervezés :) Köszi!
karako-hid Creative Commons License 2005.08.19 0 0 2905
Részlegesen tudok válaszolni a kérdésedre. A déli ágyútorony belsejében visszahelyezték egykor a gerendákat, de tovább nem jutottak (tető nem került fölé). Emiatt a behelyezett gerendák szépen leszakadtak, ahogy az idő megette őket. Siralmas lárványt nyújt. Ráadásul, ha nem figyelsz, szépen belezuhansz a toronyba....
Kéoeket találsz róla a képtáramban:
http://kep.tar.hu/karako-hid
Előzmény: sirocco (2901)
HEV Creative Commons License 2005.08.19 0 0 2904

A  TOP 100 vár honlapon egyelőre olyan kevés a Magyar vár, hogy igy kis országunk vár helyzetéről hamis és sivár képet mutat. Lehet, hogy nincsenek olyan szép várkastélyaink mint ami ott látható de amink van azt talán nem kell szégyelni és talán nem baj ha más is látja, és talán az sem baj ha vagyunk néhányan akiknek a mi kicsi , romos, de Magyar várai a legkedvesebbek.

 

Véleményem szerint sokan vannak itt a topicban olyanok akik rendelkeznek saját és publikálható fotóval , és talán nem lenne érdektelen ezek közzététele. Nem szabad elfeledkezni, hogy a várak jelenlegi országhatárok szerint vannak csoportosítva tehát a szép határon kívűli várainkra is büszkék lehetünk de ha ilyenekről küldtök be képet akkor szépen el kell magyarázni , hogy ez egykor Magyarország volt jelenleg meg xxxxxxxx  ország .

 

Ja és  még valami, vajon melyik a legszebb 100 magyar vár , vajon csinált már valaki egy ilyen top listát? vagy akár csak 10-es listát?:-))

 

 

 

 

sirocco Creative Commons License 2005.08.19 0 0 2901

Kedves Mindenki, aki ért hozzá!

 

Én csak lelkes amatőr vagyok, de aki tudja, segítsen nekem értelmezni az alábbi mondatot, amit a "Várak, kastélyok, templomok" folyóirat 2. számában találtam, Somoskővel kapcsolatban:

 

"Az egyik toronyban például csak a behelyezett gerendák utalnak rá, hogy ezt is lefedték volna. Hiába tiltja a Velencei Charta nevű régészeti egyezmény, egy több száz éves műemléket az időjárás viszontagságaitól csak a védőtető óvhat meg, és nem a jó szándékú nyilatkozatok."

 

Pontosan mit is tilt ez a charta??? A védőtető létrehozását?

 

 

sirocco Creative Commons License 2005.08.19 0 0 2900
Sajnos teljesen egyet kell értenem. Amikor megnéztem a weboldalt és a Top 100-at, elgondolkodtam, hogy melyik lehet az a várunk, amelyiket nyugodt szívvel jelölhetném. De arra jutottam, hogy az összes számomra kedves vár(rom) egy nyugati szemében látványilag jelentéktelennek tűnhet pl. a segoviai Alcazar, Carcassonne, Conwy mellett... :-((((
Előzmény: courage the dog (2888)
HEV Creative Commons License 2005.08.18 0 0 2899

Nos, bennem is felmerült a gondolat, hogy képeket kellene küldeni a szebb várainkról, arról a 8 db-ról ami a listájukban van én már küldtem is, de csak magán használatra mert ugyebár copyright gondokba nem akarok belefutni.

 

Diósgyőrről volt saját fotóm azzal azt csinál amit akar, és megadtam a www.varak.hu  oldalt ahol nézegetheti is amink van.

 

A válasz levélre nem sokat kellett várnom , estére már meg is jött:-))))

 

Nos akinek van szép és elsősorban olyan fotója ami az egész várat egyben mutatja küldje el holland várbarátunknak Robert Rongen - nek.

 

A fotó készítőjének nevét és beleegyező nyilatkozatot kell irni , hogy közzéteheti !

 

A cím:   Robert@Topkastelen.nl

 

 

Más várról is lehet képet küldeni !! Azokat az adatokat ami az adatlapjukon szerepel célszerű megadni.

 

Nagyon Várbarát Creative Commons License 2005.08.18 0 0 2898

nem létező tokaji vár...

 

Nagy vonalakban neked kell igazat adnom, Tokaj sok háborúságot látott várát a nagyságos fejedelmünk parancsára rombolták le, építőanyagát aztán -- a várak sorsa! -- a környező lakosság hordta el.

Úgy három esztendeje, egy lakodalom  :-)  kapcsán elvetődtem Tokajba... persze módját ejtettem, hogy átcsónakázzam a barátommal a Bodrog túlpartjára, ahol a bozótosban és szunyogok hada közt megpillantottam Tokaj várának egyetlen, földfeletti falcsonkját, a Merítő-bástya ágyúlőréses kőfalát -- erről van a fotó.

A vár többi része felett magántulajdonú házak állnak, amikben egykoron halászok laktak, közülük már csak egyetlen ember él a folyók árvizeitől gyakran elöntött területen. A vár egyik olaszbástyájának helyén pedig egy elhagyatott zsidótemető található.

A tokaji várbarátok lelkes gyülekezete akkoriban kezdte el a várrom területét megtisztítani a növényzettől, de egyelőre a régészeti kutatás és feltárás még várat magára...  :-(

 

Ui. : szóval a japán turista jól teszi ha valóban inkább a Rákóczi pincébe teszi be a lábát és kiszáradt torkát! :-)

 

A Merítő-bástya falcsonkja
Előzmény: branyiszko (2886)
courage the dog Creative Commons License 2005.08.18 0 0 2897
Hat ja:)))
Előzmény: Nagyon Várbarát (2895)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2005.08.18 0 0 2896
Hú. ez durva!


1. Viségrad (Plintenburg)
(Hungary)

2. Sárospatak
(Hungary)

3. Vaj Dahunyad
(Hungary)

4. Diósgyör
(Hungary)

5. Salgo
(Hungary)

Honnan szedték ezt az írásmódot, és mi a fene az a Plintenburg...
Mostani vízitúrámon csak a már ismert sárospataki várat látogattam meg újból, viszont sikerült a múltkori tanfolyamon megbeszéltek fényében ismét szemügyre venni a pottyantóhivatalt. Nem bízták a véletlenre, szép kis medencét építettek alá, hogy könnyebb legyen a szippantómesterek dolga. :-) Bár nem értrem, hogy miért csak ehhez az egyhez tartozik ilyen. Ez egy kis hálószoba mellékhelyisége, nyilván csak várúri használatra.

Előzmény: HEV (2884)
Nagyon Várbarát Creative Commons License 2005.08.18 0 0 2895

Most -- kivételesen -- egyetértek veled, de hát tudod hogy van ez:

 

"kicsit kicsi, kicsit savanyú -- de a miénk!!!"

Előzmény: courage the dog (2888)
courage the dog Creative Commons License 2005.08.18 0 0 2894
Pontosan! Igen latvanyosak a fejlodes jelei!
Amugy szomoru, hogy az ilyen remek embereket segg idiotak felretehetik.....
Előzmény: Nagyon Várbarát (2893)
Nagyon Várbarát Creative Commons License 2005.08.18 0 0 2893

Kösz szépen a fotókat, ismételten precíz és mindenre kiterjedő felmérést végeztél!  :-)   Különösen értékelni tudom a tájékoztató táblák szövegeit, amit összehasonlítva a saját könyvtáram adataival, remélhetőleg a hétvégén el tudom majd kezdeni Szigliget várának építéstörténeti feldolgozását, itt a Topikban...  Sajnos hétközben a sok túlóra után már fáradt vagyok hozzá, de úgy gondoltam, hogy ha te a jelenlegi, akkor én a feltárás előtti állapotokat mutatnám be Szigliget várának:

 

A felsővár bejárati része 1961 előtt

 

A felsővár É-i területeA felsővár ÉNy-i saroktornyának alapfalaiA Martonfalvy-rondellaA rondella romjai 1961 előttSzigliget várromja DK-i iránybólLibay metszete a XIX. századbólSzigliget maradványai az 1960-as években és elméleti kiegészítéseTurco hadmérnök 1569-es alaprajzaTurco hadmérnök 1569-es rajza Szigliget végvárárólXIX. századi metszet

 

Gyermekkoromban, amikor a Balaton partján kempingeztünk a családdal, úgy a harmadik-negyedik napon az apámat sikerült annyira nógatnom, hogy autóval kirándulni indultunk az É-i partra. Így jutottam el többek között Szigligetre is, ahol az 1970-es évek elején még csak a felsővárban végeztek kisebb mértékű állagmegóvó munkálatokat. Az alsóvár területe teljesen bozótban rejtőzött, a feljáró földút elején egy kis bódéban lehetett belépőt és a várrom históriáját ismertető füzetet venni. Hát azóta teltek az évek, többszöri visszatértem során egyre nagyobb örömmel látom, hogy Szigliget várát kutatják és építik... sajnos persze a pozitív események mellett vannak negatív jellegű dolgok -- úgymint a Velencei {majd Krakkói} Chartára hivatkozva nem engedik, hogy felépüljenek a felsővárat egykor jellegzetessé tevő kettős tornyai, köztük a palotaszárnnyal. A várrom lelkes helyreállítóját, Paál Józsefet is lemondatták a Váralapítvány vezetőségéről az intrikus ellenségei, akik persze most már szeretnének sütkérezni az országszerte híressé és keresett hellyé vált középkori vár gazdáinak szerepében!  :-(

Mégis azt gondolom, hogy az archív képeket összehasonlítva napjaink állapotával, hatalmas változások történtek jó értelemben, de még lehetne javítani, sőt kötelező lenne a befektetett sok millió forint védelmében, hogy az egyes épületek alapfalait felmagasítva és lefedve tartósan megőrizzük ezt a csodálatos várat az utódoknak is!

Előzmény: karako-hid (2881)
courage the dog Creative Commons License 2005.08.18 0 0 2892
Nos errol annyit, hogy tavaly voltam Sarospatakon. Tok egyedul. Tettem egy Bp.-Miskolc-Diosgyor-Lillafured-Sarospatak-Szerencs-Tokaj-Nyiregyhaza-Debrecen-Budapest korutat. Az egyik legemlekezetesebb emlekem a bodrogparti romokraleules es semmitsemcsinalas volt. Beteszek par kepet a kep.tar.hu-ra, most ugy belelkesedtem:)) Csak meg regisztralnom kell:)))


Szoval egyet is ertek, meg nem is:)))
Előzmény: branyiszko (2890)
branyiszko Creative Commons License 2005.08.18 0 0 2890
Általánosságban igazad van.
Sárospatakkal kapcsolatban nem biztos.
Azt gondolom sok-sok tízmillió ember szívesebben sétálna a kivilágított Pataki vár alatt a vadregényes Bodrog parton, mint az "legnépszerűbbnek" szavazott Tower környékén.
Viszont (hál' Istennek) a pataki várat nem ismerik sok-sok tízmilliónyian, és ez jó, mert ettől marad emberi.
Előzmény: courage the dog (2888)
courage the dog Creative Commons License 2005.08.18 0 0 2889
Koszi!!
Tavaly ota, latom tortent elorelepes, bar most mintha nem nagyon dolgoznanak.....Jo lattam a kepeiden par kisebb kokupacot, egy betonkeverot is, de szerintem pont Szigliget lehetne az a var, amit teljesen restauralni lehetne. Kicsit keveslem a batorsagot, bar ertekelem, hogy tenyleg szebb es szebb lesz. Persze tudom, hogy szep penz egy ilyen felujitas.
Remelem jovore visszajutok oda, ha ugyis sokat vagyok Fureden es Badacsonyban.
Előzmény: karako-hid (2881)
courage the dog Creative Commons License 2005.08.18 0 0 2888
Most nem leszek nepszeru, de a magyar varak a torokok es az osztrakok miatt olyan allapotban vannak, ami igazabol csak nekunk szep, mert szimbolizaljak az amugy nagyon szep tortenelmunket. Nem kellene mestersegesen felhozni a magyar varakat azon az oldalon, mert nem fair... Sarospatak, Siklos pl. szepek, de nemzetkozi viszonylatban paranyiak. Ez teny.
Attol meg persze mi imadjuk a varainkat, romjainkat, es ez igy van jol.
karako-hid Creative Commons License 2005.08.18 0 0 2887
És mintha kevernék Sárospatakkal...
Előzmény: branyiszko (2886)
branyiszko Creative Commons License 2005.08.18 0 0 2886
Azt megmondaná valaki, hogy a (ma már) nem létező tokaji vár hogyan került az ötödik helyre?

Elképzelem a pofára esett - mondjuk Japánból- direkt a tokaji vár kedvéért ideutezott turistát.
No persze a Rákóczi pincében elfojthatja bánatát........
Előzmény: HEV (2884)
Lajos bácsi Creative Commons License 2005.08.18 0 0 2885
Nem kéne küldeni nekik néhány képet a magyar várakról?
Előzmény: HEV (2884)
HEV Creative Commons License 2005.08.18 0 0 2884

Most érdemes megézni a TOP100 Vár honlap főoldalát, valószínűleg észrevették, hogy nőtt az aktivitás Magyarországon:-)

 

http://www.topcastles.com/

sirocco Creative Commons License 2005.08.18 0 0 2883

Köszönöm az információkat Varazsdról. Ez a jó ebben a topikban, hogy sokat lehet belőle tanulni.

 

Egyébként úgy látszik, nem csak bennem keveredik Trakostyán és a varazsdi vár történelme, mert a helybéli öreg bácsika, akitől útbaigazítást kaptunk, szintén Draskovich-várként emlegette a varazsdi várat. :-)

Előzmény: Nagyon Várbarát (2878)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!