Keresés

Részletes keresés

fargo Creative Commons License 2004.10.19 0 0 3733
No és akkor mi a nagyobbik sziget neve?
Mert Scotland, és Wales mellet a harmadik ország England, nem?
Előzmény: Ariel (3732)
Ariel Creative Commons License 2004.10.19 0 0 3732
En ugy'tom, hogy Anglia az csak resze a nagy szigetnek.
Anglia, Skocia es Wales alkotjak a nagyobbik szigetet.
Előzmény: fargo (3731)
fargo Creative Commons License 2004.10.19 0 0 3731
Amúgy meg van különbség Anglia, England, Great Britain és United Kingdom között. Lehet hogy tévedek, de:
-- Anglia: ez a nagy szigetük,
-- England: ez "Angolország" a szigeten belül,
-- Great Britain: ez a szigetcsoport
-- United Kingdom: az egész királyság a gyarmatokkal együtt.

(Kicsit sem vagyok biztos benne, hogy ez pontos, ha valaki tudja tutira, az leírhatná...)
Előzmény: Marcesz (3728)
fargo Creative Commons License 2004.10.19 0 0 3730
Az IBUSZ irodában a amszi, akinél fel szoktam adni a WU utalványt, az következetesen "Kingdong"-ot mond a United Kingdom helyett. United nélkül, csak simán "Kingdong" :-)))
Előzmény: Marcesz (3728)
chapelle Creative Commons License 2004.10.19 0 0 3729

Ez is off-ebay lesz: ha drága optikát akarsz behozni akkor kerüld a Magyar Postát amennyire csak lehet. Az, hogy késik csak egy dolog, de hogy kinyitják a csomagot mert 20 grammal (!) több, hogy elvesztik, hogy dobálják-összetörik már túl nagy rizikó. Ha nem sokkal drágább akkor érdemes más céggel hozatni a csomagot.

Nekem e-bayen vásárolt árut még nem bontottak fel, de hányszor előfordult már hogy sérülten jött a kiscsomag. A Mea Culpa ragszalag persze mindig ott vigyorog: már ők is sérülten kapták.

Előzmény: acerola (3721)
Marcesz Creative Commons License 2004.10.19 0 0 3728
Hát akkor kezdeményezd! Szerencsétlen posta, meg is érdemlik, olyan sötétek. Múltkor indítottam egy tudakozványt egy külföldi ajánlott küldemény után (mit ad isten, el talált veszni), pár napja jött az űrlap, hogy jelöljem meg a kárigényem. Az űrlaphoz mellékelve egy formanyomtatvány, amit láthatóan írógéppel pötyögtek le. Ismétlem, formanyomtatvány, amit ezek szerint minden egyes alkalommal legépelnek, és iktatnak. Az űrlapon a címzett adatai, hemzseg a hibáktól. Ha nem tudják elolvasni, akkor miért tudnák kézbesíteni, ugye. A helyi posta vezetőjének pedig derengett valami, amikor az United Kingdomhoz ért, mert rá is kérdezett, hogy az ugye Anglia. Inkább ráhagytam.
Előzmény: kivi (3722)
t.lantos Creative Commons License 2004.10.19 0 0 3727

En emg egy 1 dollar vegeredmenyu aukciomra kapam 100+ dollaros csekket. A tobbi teltelt meg sem jelolte (az is csak 30 volt, mert kert meg kettot belole :)

 

Előzmény: edk440 (3720)
t.lantos Creative Commons License 2004.10.19 0 0 3726

Regisztralj a .com-on, az angol, aztan lepj be a .de-n.

Vagy a com-on menj el a .de-s cikkszamra, akkor angol kornyezetben van ugyanaz (persze az item desc. az marad nemet)

 

Előzmény: ribipeti (3711)
t.lantos Creative Commons License 2004.10.19 0 0 3725
Mar nem is annyira uj a dolog. De csak annyi latszik az aktualis nyeronel, amenniy az aktualis licitje.
Előzmény: edk440 (3705)
t.lantos Creative Commons License 2004.10.19 0 0 3724

Ha van visa-d, akkor a bidpay gyors es olcso megoldas.

 

Előzmény: hszaby (3695)
t.lantos Creative Commons License 2004.10.19 0 0 3723

Ez ugyan off-ebay, de :

12-en rendeltem, 13-an postaztak, ma megerkezett. Global priority mail volt, "commercial sample" ixelve, nem nyitottak ki.

 

kivi Creative Commons License 2004.10.19 0 0 3722
Érdekes levelem jött ma a Magyar Postától. Azt írják benne, hogy a kb. 3 hónapja feladott WU utalásomat a mai napig nem vette fel a címzett, ezért kezdeményezzem a tranzakció visszavonását, és ők visszadják a pénzt.

Csakhogy, a címzett minden bizonnyal felvette a pénzt, mert elküldte az árut, kaptam +feedbacket, és még dicsért is, hogy milyen gyorsan fizettem. Továbbá, a WU oldalán is le lehet kérdezni egy adott utalás státuszát, sokáig ott az volt hogy még nem fizették ki, de aztán később már ott is szerepelt hogy kifizették.
acerola Creative Commons License 2004.10.19 0 0 3721

Sziasztok! Én is most kaptam egy ebay-es csomagot németországból. A postás azt mondta felbontották, mert 20g -mal nehezebb volt mint kellett volna. Ha jól értettem ez a postán történt. A doboz le volt ugyan ragasztva, de nem nagyon rakták vissza a cuccot az eredeti védőcsomagolásba.

Ez mással is előfordult már? Én nagyon gyanakvó vagyok. Most lehet hogy csak szerencsém volt, egy analóg fényképezőgépvázzal. De vajon egy optikát meg fogok-e kapni legközelebb?

Előzmény: Lakatos Vendel (3714)
edk440 Creative Commons License 2004.10.19 0 0 3720
,,ha a naluk regisztralt lakhelyem es az elado altal megadott "ship to" hely nem fedi egymast, akkor el fogjak utasitani a MO-t..''

Ennek nincs értelme. Az eladónak nem kell megadnia a Bidpay számára a vevő címét!

Másfelől pár hónapja a floridai rokonokhoz küldettem a cuccot. Az eladó írt a Bidpay-nek, hogy máshova küldetem, mint ahol lakom. Visszaírtak, hogy köszönik, hogy ilyen lelkiismeretes, de ez esetben nincs probléma, nyugodtan küldje (honnan tudták?). Az egészről úgy szereztem tudomást, hogy az eladó berakta a csomagba a kinyomtatott levelezést.


,,a megjegyzes rovat max nemtomhanykarateres, mert ugyebar oda kellene beirkalni tobb tetel fizetese eseten az osszes szamat''

Nem muszáj. Csak az eladó tudja, miért kapja a pénzt. Én is küldtem már MO-t három tételért, de csak egynek a számát jelöltem meg. A megjegyzésbe csak azt írtam, hogy plusz két tétel.

Ed
Előzmény: KennyOMG (3715)
Vieri85 Creative Commons License 2004.10.19 0 0 3719
Írj az Ebaynek. Szerintem ez szabályba ütközik.
Előzmény: kloroform (3717)
Marcesz Creative Commons License 2004.10.19 0 0 3718
Gyakorlatilag sehova. Gondolom, még nem fizettél neki. Az eBay is írja valahol, ha az eladó elzárkózik az üzlettől, ők sem tudják igazán kényszeríteni, hogy mégis adja el.
Előzmény: kloroform (3717)
kloroform Creative Commons License 2004.10.19 0 0 3717

Sziasztok, hová lehet ebay ügyben fordulni, ha megnyertem a licitet, de az illető mégsem akarja küldeni a cuccot?

(konkrétan kevesli az összeget, de hát ennyi lett a vége, és nem volt minimálár)

Az összeg azért nem csekély ~800 EUR, a cuccra meg szükségem van.

 

Volt már ilyen esete valakinek?

microdrive Creative Commons License 2004.10.19 0 0 3716
szasztok veszek valakinek egy terméket az ebayen és én mindig a német kártyámmal fizetek online... úgyhogy nemtom ő hogy fogja átvarázsolni a zsét a germánnak kérlek segítsetek neki hogyan ússza meg az utalást a lehető legkevesebbért... köszi a nevében is...
Előzmény: edk440 (3709)
KennyOMG Creative Commons License 2004.10.18 0 0 3715

A BidPay mostanaban rakapott arra, hogy minden szir-szarba belekotnek.. Nekem sikerult kicsikarni beloluk egy valaszt (persze nem arra a tetelre, ami miatt reklamaltam, de ugaynaz a hiba), mszerint ha a naluk regisztralt lakhelyem es az elado altal megadott "ship to" hely nem fedi egymast, akkor el fogjak utasitani a MO-t.. Nagy poen meg, hogy a megjegyzes rovat max nemtomhanykarateres, mert ugyebar oda kellene beirkalni tobb tetel fizetese eseten az osszes szamat, persze igy nagyobb vasarlaskor az ember adhat fel ket-harom-tobb MO-t, ami nekik csak jo... Monnyanak le!

 

 

Mas: ugy tunik, hogy egy jenki bige lehuzott $300+ -al, ami most elegge erzekenyen erintett, ugyhogy kiprobaljuk mit is er a 1) bidpay buyer protection (allitolag van, megnezzuk), 2) hogy mukodik az IFCC (Internet Fraud Complaint Center
, az FBI egyik "leanyvallalata"), mennyire mennek utana a nepeknek, 3) mennyi ido alatt teritik meg a kicsi koreaiak a bankomban a megreklamalt osszeget, 4) mi lesz, ha a bidpay es a bankom is karpotol (LOL, oke, ez mar komolytalan..). Sajna az ebay-es buyer protection-t nem tudom igenybe venni, mert $5-$15-os aukciok voltak, ok meg ugye $25-ot kapasbol lehuznak az arbol... Ha valakinek lenne mar kezzel foghato tapasztalata, akkor legyen kedves ossza meg velem, koszi.

Előzmény: hz5eper (3693)
Lakatos Vendel Creative Commons License 2004.10.18 0 0 3714

Biztos azt hitték, hogy füvet importálok benne. :DDD

Amúgy igazából nem tudom miért került rá a Vámhivatal pecsétje, de ott virított rajta. Nem tűnt el belőle semmi, úgyhogy nyugodt vagyok. Persze nem szeretném, ha ez mindig így lenne...

Előzmény: Vieri85 (3700)
microdrive Creative Commons License 2004.10.18 0 0 3713
én segítek ha kell csak küldj egy mailt mert én valami miatt nem tudom megnézni a tiedet...és írd le mit szeretnél...
Előzmény: ribipeti (3711)
edk440 Creative Commons License 2004.10.18 0 0 3712
Mint a sütőporos doktor. (Ötker.)

Ed
Előzmény: Vieri85 (3710)
ribipeti Creative Commons License 2004.10.18 0 0 3711

Sziasztok,

 

a segítségeteket szeretném kérni, lenne valami max 200 EUR értékű, amit kinéztem a német ebay-jen, de se nem vagyok regisztrálva és asszem csak postán tudnék regisztráltatni, se nem értek igazán németül... 

 

Úgyhogy ha valaki ebben a helyzetben tudna esetleg nekem segíteni, (persze nem díjtalanul),azt nagyon szépen megköszönném, és arra kérem dobjon meg egy mail-lel a továbbiak pontosítása érdekében.

 

Előre is köszönöm!

 

Vieri85 Creative Commons License 2004.10.18 0 0 3710
Hanyadik ker?
Előzmény: edk440 (3709)
edk440 Creative Commons License 2004.10.18 0 0 3709
Az AmEx irdodában a Deák Ferenc utcában. A címzett nevét, címét kell ráírni, megyjegyzésbe meg hogy miért is kapja.

Ed
Előzmény: hz5eper (3708)
hz5eper Creative Commons License 2004.10.18 0 0 3708
Hol lehet venni Money Ordert itt Pesten? És mit kell hozzá tudni?
Pavel Creative Commons License 2004.10.18 0 0 3707
Hehe, ma írt egyik német eladó hogy 40EUR-ért küldi el nekem az árut (gépalkatrész, 5kgnál szerintem nem több). Nem tudom honnan vette az árat, most nézhetek én is DPD-t és társait :)
Vieri85 Creative Commons License 2004.10.18 0 0 3706
Lehet terrorizmus ellenes akciók... mármint minden csomagot átvizsgálnak.
Előzmény: Ariel (3702)
edk440 Creative Commons License 2004.10.18 0 0 3705
Észrevettétek, hogy újabban a folyamatban lévő aukcióknál is látszik, hogy ki mennyit rakott már rá? Régebben az összegeket a lezárásig nem mutatta.

Ed
digicat Creative Commons License 2004.10.18 0 0 3704
OFF
Nekem eddig nem volt gond egyikkel sem (K&H-ból volt Internetes is, most csak rendes van).
Ebay-en a Citi-t használom, arról le tudták vonni a díjakat.
Az tény, hogy fogadásos-, szex- és hasonló oldalakat nem szoktam látogatni.
Előzmény: Ariel (3701)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!