Keresés

Részletes keresés

judit1975 Creative Commons License 2008.06.26 0 0 81995
Rana!

Úgy volt, hogy reggel a vérvételnél, akinek terheléses volt, levették a vért és beraktak egy branült a vénába (mint altatásnál), aztán jött a doki, és vmit befecskendezett. Majd azt hiszem fél óra múlva újra vettek vért. Meg volt szabva, hogy a ciklus melyik napján kellett menni a 4 vérvételre. De vmi bonyolult volt, mert nézned kellett egy átlagos ciklus hosszt, majd vmi ovulációs tesztet kellett csinálni, és attól függött, hogy melyik napon kezdődött a 4 vérvétel. Nem nagyon emlékszem már, mert ez 2005-ben volt még.
Előzmény: Rana75 (81990)
Rana75 Creative Commons License 2008.06.26 0 0 81994
Az úgy biztos nem sok, csak azt hittem, még plusz terhesvitamint is szedsz, mert az már viszont az lenne.
Előzmény: chelszy (81989)
chelszy Creative Commons License 2008.06.26 0 0 81993
Jesszusom ez nagyon durva!!!
Előzmény: judit1975 (81987)
Vanille1 Creative Commons License 2008.06.26 0 0 81992

Rana, én sem hallottam még a terheléses prolaktinról, úgy látszik nem csinálják mindenhol.

 

Gabi 29, szorítok, hogy minél hamarabb jó legyen a férjed eredménye! Nálunk mindig volt valami a férjemnél, hol a motilitásuk volt rossz, vagy a számuk kevés, vagy bacit találtak, erre antibiot kapott.

Előzmény: judit1975 (81987)
chelszy Creative Commons License 2008.06.26 0 0 81991

zolibe!

 

Akit a Dévaiban ajánlanak, az 20 e Ft (legalábbis 2007-ben annyi volt). Nem köntörfalaznak, ha maszekba mész fél órán belül van eredmény, de jó nagy ára van. Ha nem maszekba, akkor nem tom mennyit kér, de egy hét múlva van eredmény.

Előzmény: zolibe (81982)
Rana75 Creative Commons License 2008.06.26 0 0 81990
De hogyan és mivel "terhelnek"? Valami szerrel??? És erre miért van szükség? Csak mert ha ez is befolyásoló tényező lehet, akkor én is megnézetem!
Előzmény: judit1975 (81987)
chelszy Creative Commons License 2008.06.26 0 0 81989
Nem, kivéve 3 mg fosavat. Bár a lenkeiben is van folsav, de szerintem arra még nem árt rásegíteni. Remélem nem lesz baj belőle?!
Előzmény: Rana75 (81981)
gabi_29 Creative Commons License 2008.06.26 0 0 81988

Sziasztok!

Nem hiszem a Te húgod vagyok, ugyanis nekem nincs nővérem, csak egy 19 éves húgom :-)))) Amúgy nem most pénteken, hanem jövő pénteken megyünk a Bernárdhoz, vagyis júli 4-én. Azért lehet a tortúrák közben majd találkozom a húgoddal. A férjem tegnap volt andrológusnál és a spermák viszkózitásával van valami probléma (e miatt 15% a gyors a normál 25% helyett) ill. lehet gyulladás van a szervezetében. Kapott több gyógyszert, de nem Choragont, van közte sima gyulladáscsökkentő is, egyik gyógyszer sem vényköteles, ezért gondolom egyik sem kifejezetten hormon vagy nagyon erős szer. Szerintem a bogyókkal ill. életmódváltozással ez hamar korrigálható lesz. Azért persze elkezdjük a Kaálit, lehet nálam is van valami és már másfél éve várunk a babára. Amúgy azt mondta a férjem, normális volt a doki és igaz, hogy fél óra alatt megvolt az eredmény, de ez is magán, valami Krio Klinika a XV. kerületben, szóval fizetős:15.000 volt. Asszem Albert Zoltánnál volt, de ebben nem vagyok biztos, ha gondolod megkérdem. Üdv,

G U.i. Az a nagy helyzet, hogy a jövő szerdai fogorvostól jobban félek mint a mindenféle nőgyógyászati és egyéb vizsgálattól :-( Biztos, mert nem tudom mi vár rám....de bízzunk a legjobbakban, minden rendben lesz, csak még egy kis idő!!!!

judit1975 Creative Commons License 2008.06.26 0 0 81987
Jajjj Rana!!!!!!!!!! Ne görcsölj!!!!!!! :-))))))

Nálunk a SOTE-n, lombik előtt volt 4 vérvétel, ebből 2 terheléses. a hormonokat nézték. De pontosan nem tudom, hogy mit csináltak, mert az még az elején volt. Az tuti, hogy a terheléses nem volt kellemes, a csajok sorba dobták el magukat. Az első terhelésnél, én is furán éreztem magam, duplán láttam, meg kezdtem messziről hallani a hangokat, de nem ájultam el szerencsére. :-)
Előzmény: Rana75 (81986)
Rana75 Creative Commons License 2008.06.26 0 0 81986
Atyaúristen, TERHELÉSES PROLAKTIN? Az meg mi? Életemben nem hallottam erről. Akkor még egy dolog, amit meg kellene nézetnem??  :S
Előzmény: judit1975 (81984)
judit1975 Creative Commons License 2008.06.26 0 0 81985
Szerintem a BMC-ben nincs leállás. Z. aug-ban van szabin. Ennyit tudok. A SOTE viszont egész augusztusban bezár. Mármint az asszisztált osztály.
judit1975 Creative Commons License 2008.06.26 0 0 81984
Vjud!

A prolaktin 1,4-től 24,2-ig jó. Nekem 14,1 és 17,8 volt, viszont a SOTE-n néztek terheléses prolaktint is, ami 200 alatt jó és nekem 280 volt. Ezért kellett fél bromot szednem este, kicsit álmosabb voltam, de más mellékhatást nem éreztem. Mondjuk én nem szoktam gyógyszerek mellékhatását érezni. Viszont van egy homeopátiáa szer, Mastodynon csepp, ami lejjebb viszi a prolaktint, és a ciklust is beállítja. Elvileg csak receptre lehet venni, de nekem adott a patikus vény nélkül is.
Vanille1 Creative Commons License 2008.06.26 0 0 81983

Sziasztok!

Bocsánat, hogy meignt belekotyogok.

Gratula a friss babásoknak, nagyon szép babavárást kívánok Nektek!

 

Vjud, a prolaktin asszem 25-ig jó, de kicsit felette is elfogadják. Ha felírja a dokid a bromot, akkor tudd, hogy elég durva mellékhatásai lehetnek (nem mindenkinek van). Azon kívűl, hogy kiüt, nekem volt hányás, szédülés+pulsz foltokban láttam csak.(Olyan volt, mintha levitte volna az amúgy is alacsony vérnyomásomat.) Szerintem érdemes lefekvés előtt bevenni és általában csak fél tablettával szoktak indítani, de ha Neked határeset, akkor amúgy sem hiszem, hogy nagy adagot írnak majd fel. Pár nap alatt hozzá  lehet szokni.

zolibe Creative Commons License 2008.06.26 0 0 81982

Sziasztok!

Tegnap voltam a Dévai Intézetben - első konzultáció Dévai István dokinál.

17,30-ra volt időpont, hétfőn hívtam fel őket, már egyből szerdára kaptam időpontot, még arra is figyeletk, hogy meló utánra. A recepción a csajszi nem nagyon volt kedves, kicsit meg is lepődtünk, mert egyből azzal kezdte, hogy mit nem fognak elfogadni.

Kb. 5 percet kellett várnunk, és még így is hamarbb bejutottunk, mert negyedre már odaértünk és 20-kor mentünk be.

Dévai doki nagyon normálisnak tűnik, elmondott mindent, még jó, hogy beszéltünk vele. Engem megnézett, azt mondta, hogy ultrahanggal látható dolgok rendben, de nézni kell hormont persze, de most egyelőre az alapvizsgálatokat csináltassam meg: EKG, tüdőszűrés, vérkép. Férjemnek ajánlott andrológust. Voltunk már ugyan urulógián és nézték is a spermákat, ott jött ki egy nagyon roszz eredméyn (85% kóros és a mennyiség is nagyon kevés). Ott az urulóhus egyből a Choragont írta fel neki, holnap kezdte volna a kúrát. Erre mondta most a Dévai, hogy inkább ne, mert amíg nem néztek nála hormonokat meg gyakorlatilag semmit a spermán kívül, addig nehogy már hormoninjekciót kapjon. Ezzel én teljesen egyet is tudok érteni, mert mi van, ha vmi szint nem fér össze a Choragonnal? Szóval ez az első urulógus nem volt a helyzet magaslatán, de simán felszedte volna a kúrát, ha most Dévai nem mondja, hogy miket kell még megnézetni. Lehet, hogy egyáltalán nem is lehet hormonnal sem javítani:-(

Ez a konzultáció - amiben benne volt az én ultrahangom is- 12 e Ft-ba került.

Most keresek andrológust és majd endokrinológust is Budapesten. Tudtok ajánlani esetleg?

Ezek a kiviszgálások kb. mennyibe kerülnek, azt lehet tudni? A doki ajánlott andrológusokat, de azt mondta, ez mindenhol fizetős:-(

 

Rana75 Creative Commons License 2008.06.26 0 0 81981
Chelszy, gondolom, akkor te terhesvitamint nem szedsz ezeken felül, vagy igen?
Előzmény: chelszy (81980)
chelszy Creative Commons License 2008.06.26 0 0 81980
Első két hónapban az alapot, aztán a közepest. Amióta tudom, hogy babát várok, iszom este egy csésze kalmag port is (kalcium-magnézium ital), amit kifejezetten ajánl a kismamáknak. Megjegyzem, szerintem is csodaszer! :)
Előzmény: Endzsi93 (81976)
chelszy Creative Commons License 2008.06.26 0 0 81979
Ááááá!!! én meg 8-án megyek Uh-ra! :(
Előzmény: mse1974 (81971)
Shannah Creative Commons License 2008.06.26 0 0 81978

Jucus,

akiről a hsz-ed első felében írtál az FV volt? Nem is értem, náluk is csinálnak donor petesejtes beültetést. Na de a lényeg, hogy sikerült azonnal jó messzire elkergetnie Titeket, viszont hála Istennek megtaláltátok azt az orvost, akiben megbíztok.

A másikkal kapcs. én is ugyanezt a véleményt osztom. Úgy látszik nekem szerencsém volt vele eddig, s mindezek ellenére továbbra is bízom benne és kitartok mellette, mivel velem mind emberileg, mind szakmailag nagyon korrekt volt és remélem az is marad.

Előzmény: Törölt nick (81945)
Endzsi93 Creative Commons License 2008.06.25 0 0 81977
Mse!
De régen jártál itt!!!(Ejnye-bejnye,sőt:irgum-burgum.)Köszönöm az infót,ebben bíztam titkon.
Mesélj egy kicsit magadról!Mi van veled???
Előzmény: mse1974 (81971)
Endzsi93 Creative Commons License 2008.06.25 0 0 81976
Tegnap nem kellett túl sűrűn levegőt vennem(a derekam miatt),annyira fájt.De legalább ilyenkor nem érzem a térdem. :((
Erről a vitaminról nemrég hallottam.Egy-két emberrel beszéltem,aki szedi.Mindenki csodaszernek tartja.Te melyiket szeded?
Talán nekem is kísérleteznem kellene,valami majdcsak beválik!
Előzmény: chelszy (81969)
Endzsi93 Creative Commons License 2008.06.25 0 0 81975
Köszönöm szépen.
Mostmár tuti,hogy topikfüggő vagyok és maradok. :))Talán elvonókúrára kellene mennem! :-)))))
Előzmény: Cimu (81968)
baba37 Creative Commons License 2008.06.25 0 0 81974
Ne haragudj chelszy de nem vagy képben másra gondoltam!Annyira izgultam szerintem éreztem a vesztem!
Előzmény: chelszy (81965)
Cimu Creative Commons License 2008.06.25 0 0 81973
Igen, Utrót használok, de úgy tűnik, megszokta a szervezetem. Decától ugyanez volt, de az csak akkor múlt el, mikor végre vége lett.
Előzmény: Rana75 (81972)
Rana75 Creative Commons License 2008.06.25 0 0 81972
Szia Cimu! Genyó pöttyök elmúltak az arcomról-nyakamról (szerencsére), mihelyst abbahagytam az ösztogén kenegetését. De sajnos a bal (!!! oda jut több vér, vagy mi???) oldali kulccsontom körül van még egy csomó, meg a hátamon is egy pár. Igaza van Mégleánynak, ez a progeszterontól is van (az Utrogestant még szedem, bár nem sokat, és sajnos - gondolom - már nem sokáig), mert minden nap újak jönnek ki (az elmúlók helyett). Nade sose legyen nagyobb gondom, igaz?? Te is szedsz Utrot, ugye? Ezek szerint a szervezeted csak az ösztrot nem szereti. :)
Előzmény: Cimu (81963)
mse1974 Creative Commons License 2008.06.25 0 0 81971
Szia Endzsi!Nekem W azt mondta Július 5.-étől megy szabira.
Cimu Creative Commons License 2008.06.25 0 0 81970
Ez mókás! :)))
Láttad volna az én dokim fejét, ahogy tartja kezében a papírt és mondja, hogy "ide az van írva, hogy mesterséges megtermékenyítést végeztünk." Aztán végül csak felfogta, hogy az, hogy "végeztünk" még nem jelenti azt, hogy végeztünk... Ráadásul pont a beültetés napjának reggelén volt mindez.
Előzmény: chelszy (81966)
chelszy Creative Commons License 2008.06.25 0 0 81969
Ja értem. Azt hittem a derekad fáj, mert én is hasonlóan jártam. Ezelőtt 7 évvel (30 körül) elkezdett fájni a derekam, de kegyetlenül. 5 évig folyamatosan fályt, már lehajolni is csak úgy tudtam (sőt fogat mosni is, vagyis kis hajlásnál is), ha támaszkodtam. Igazából úgy voltam, mint egy 80 éves öregasszony. Nem tudtam a hátamon sem feküdni és hasamon sem, csak oldalt. Elmentem röntgenre, és elmentem reumatológushoz, aki azt mondta, higyjem el semmi bajom nincs. De olyan szinten voltak fájdalmaim, hogy el nem tudom mondani. 7 hónapja elkezdem szedin a Lenkei vitamint, kifejezetten azért, hogy teherbeessek végre. Erre 2 hónap alatt elmúlt a 7 éves derékfájásom. Esküszöm nem ezért szedtem, de totál megszüntette teljesen, 100%.osan!
Előzmény: Endzsi93 (81943)
Cimu Creative Commons License 2008.06.25 0 0 81968
Köszi, sokat segítettél!
Képzeld, egyik barátnőm W-hez kezdett járni és felhívtam, nem tudja-e véletlenül a szabiját. Mondta, hogy nem, de holnap este úgyis hívja telefonon és megkérdezi. :)
Előzmény: Endzsi93 (81964)
chelszy Creative Commons License 2008.06.25 0 0 81967
vjud. Nekem a tartományon kíül esik (azt hiszem 33) és azt mondták erre nem írak fel bromocriptint. És mint látod, sikerült az 1. beültetés. Az előző intézetben szedettek velem..kissé leterhelő volt, iszonyatosan álmos tőle az ember. Meg aztán az egy újabb hormon gyógyszer. Na mindegy a dokit tudja, de te semiképpen ne erőltesd!
Előzmény: vjud (81949)
chelszy Creative Commons License 2008.06.25 0 0 81966

:) Nekem is hasonló hozzáértéssel bír a körzeti. Kérdezi, jól vagyok-e (punkció után), mondom neki fáj a jobb oldalam, dehát nem csoda, hiszen leszíváskor összeszúrkált a doki. Erre ő: miért szúrt volna meg, hiszen csak leszívta?!

Na ennyit erről...nem tom mit gondolt, hogy egy vákummal leszívta, aztán ennyi?

Előzmény: LátoGató (81954)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!