Keresés

Részletes keresés

PetiCsokvaomány Creative Commons License 2013.10.09 0 0 68944

Heló! 

nem tartom valószinünek, hogy olyan hőcserélőt tudnál alkotni a kémyén köré ami ilyen nagy telljesítményt elő tud állítani....ettől persze még sikerülhet is akár...De, ha tegyükfel összehozod, figyelni kéne arra , hogy ne nagyon hűtsd le a fűstöt, mert alacsonyabb fűstgázhőmérsékletnél nem biztos, hogy el tud rendesen távozni az égéstermék a kéményből. Ugye nem hiába van az, hogy a kondis kazánoknál is ventilátor viszi ki a fűstöt.

Előzmény: 605srdt (68918)
szicsu1007 Creative Commons License 2013.10.09 0 0 68943

ha víz jön belőle, akkor egyértelmüen lyukas a membránja

 

Ha van benne víz és levegő is, a szelepnél mi van? Víz vagy levegő?

 

Szombatra várjuk a társasházi kazánellenőrzést (karbantartás), mert feliratkoztunk. Ezt ugye "nem illik" lemondani. Úgy gondoltuk, hogy ismertetjük a szerelővel a sorozatos problémánkat, és meglátjuk, hogyan tovább.

Súgjatok, ha van még mit:-)))

 

 

Előzmény: molcajete (68936)
morgen66 Creative Commons License 2013.10.09 0 0 68942

Ha bírja a kazán akkor ráteheted a radiátort,de én szigetelném az épületet is.

Előzmény: Törölt nick (68923)
morgen66 Creative Commons License 2013.10.09 0 0 68941

Egy tágulási cseréje kevesebbe kerülne mint egy új kazán,de gondolom ezt te is tudod.

 

Cseréltesd ki a tágulásit szerintem az a hibás,vagy rosszul van beállítva.

 

A szerelő ha nem jön rá hogy mi a kazán hibája, akkor küld el és ne fizess neki.

Előzmény: szicsu1007 (68920)
morgen66 Creative Commons License 2013.10.09 0 0 68940

Kérjél be több árajánlatot,nézz körül a neten az árak után,így képben leszel az árakról.

 

Hol lenne a meló?

Előzmény: T4R (68919)
István a kováts Creative Commons License 2013.10.09 0 0 68939

 Valami automnata csinálja ezt a mókát vagy 3-5 napja.

Előzmény: molcajete (68938)
molcajete Creative Commons License 2013.10.09 0 0 68938

Ha küldök egy másik hsz-t, akkor megjelenik. Ez valami új ficsőr?

Előzmény: molcajete (68937)
molcajete Creative Commons License 2013.10.09 0 0 68937

nem egy át a hsz.

molcajete Creative Commons License 2013.10.09 0 0 68936

Elsőként azt javaslom, hogy a tágulási tartály szelepét nyomd be egy rövid időre és ha víz jön belőle, akkor egyértelmüen lyukas a membránja.

Ha levegő jön, akkor zárd el a kazán alatt az előre és visszatérő fűtéscső csapját ( a két szélső az ábra szerint), aztán a robbantott rajzon a 24-es leeresztő csappal leengeded a rendszernyomást, azt hagyd is nyitva addig, amig a levegőt pumpálod a tágulásiba. Felpumpálod 0,8 bar nyomásra.

Elzárod a leeresztő csapot, kinyitod az előre és visszatérő csapját és feltöltöd 1-1,1 bar nyomásra. Nem többre, mert 0,2-03 bar különbségnek kell lennie.

Nekem más gázkazánom van, de ott is ez a procedúra.

Előzmény: szicsu1007 (68935)
szicsu1007 Creative Commons License 2013.10.09 0 0 68935

Mint smith írja, tartályba 0,5 bar kéne (víznyomásmentes állapotban). Nevess ki, de én még sosem álltam fel létrára megnézni, hogy melyik az a tágulási (meg jó-e hozzá az autóspumpám nyomásmérője, meg hol melyik csapot zárjam el a műveletek előtt-közben).

 

joevagyok68-nak: le fogom olvasni a túlnyomás-szelepet. Szerintem is normális a 0,5 bar tartalék. De igen, lehet, h likas a tágulási. Igen, okt nov márc ápr hónapokban kéthetente fel kell töltenem. December és januárban sosem hűl le annyira a fűtővíz, hogy 0,8 alá menjen a nyomás (hamarabb újraindul a kazán). De ha két napra elutazunk, levesszük 18 fokra és besüt a nap, akkor megintcsak lemegy 0,7-re.

 

smith-nek: Kösz a manualt, a kedvesem gépére már régen letöltöttem (most "itthon" vagyok éppen). Meglepődtem (már akkor is), h 0,7-1,5 bar között kell lennie. Amikor a kazán nem indul el (ez rendszerint hajnalban van), akkor mindig 0,7-et mutat. Hogy 0,8-on elindulna-e, azt vagy ki kéne "lesnem", amikor csökken a nyomás, vagy mesterségesen kikényszeríteni (ehhez mély levegőt kellene vennem:-)).

 

Más: ha jól emlékszem a PV=állandó gáztörvényre, akkor feltételezhetem-e azt, hogy a tágulásiban a levegő térfogata (mondjuk Vaillant nálam) 1,4/1,5 arányban csökken, amikor nő a nyomás. Ez 7%. Ennyit nőtt meg a melegedő víz térfogata??? Hány liter víz lehet egy 5 radiátoros lakásban? Bocs, ez a 8 liternek a 7%-a, durván fél liter. Vizes oldalon ez más érték lehet százalékban.

Elképzelhető-e a tágulásin olyan lik, ami csak nagyobb nyomásnál nyílik ki?

Hol lyukas egy tágulási? Szökik-e el a levegő (akár rossz szelepen át), avagy átnyomul a víz a levegős oldalra (már ha jól képzelem a tágulási működését?:-( )

 

Előzmény: molcajete (68932)
smith Creative Commons License 2013.10.09 0 0 68934

Ld. manual :-)

http://www.webgaz.hu/media/catalog/cat_354.pdf

min: 0,7 és 1,5 ba rközött

max:3 bar

Tágulási tartály nyomás: 0,5 bar

Tágulási tartály űrtartalmal: 8liter

 

Elsőre próbáld az induló (hideg) nyomást 0,7 barra, előtte a tágulásit nyomásmentes állapotban 0,5 barra beállítani.

Ha innen is eléri a 2,3 bar-t, akkor egyértelműen kicsi a tágulási a rendszer vízmennyiségéhez.

 

Előzmény: szicsu1007 (68931)
joevagyok68 Creative Commons License 2013.10.09 0 0 68933

"No most megnéztem, 2,3-nál kezd el csöpögni"

Esetleg akkor azt is megnézhetnéd, hogy milyen érték van ráírva a biztonsági szelepre !  :-)

És akkor tudnád...

 

A "végnyomásnak" meg a biztonsági szelep nyitási érték - 0,5 bar illik lenni max !

 

A tágulási biztos jó nyomásra van feltöltve vagy nem lehet, hogy likas ?

 

"én is erre szoktam feltölteni)"

Volt hogy rákellett tölteni a rendszerre ? Többször ??

Előzmény: szicsu1007 (68931)
molcajete Creative Commons License 2013.10.09 0 0 68932

Az rendben van, hogy 1,5-re töltöd fel, de mennyi a tágulási tartály levegő nyomása?

Mert annak függvénye, hogy mennyire kell feltölteni a rendszert.

8 literes tartálya van, az elégnek tűnik egy lakáshoz.

 

Előzmény: szicsu1007 (68931)
szicsu1007 Creative Commons License 2013.10.09 0 0 68931

Azt tudja-e itt valaki, hogy Baxi Main 24 Fi esetén mekkora nyomásnál illik kinyitnia a túlnyomás szelepnek?

Egy másik topicban azt olvastam, hogy a hideg állapot nyomása 1,5 (én is erre szoktam feltölteni), de melegedés közben megnőhet 0,5-0,8 bárral (tehát felmehet 2,3-ra is). No most megnéztem, 2,3-nál kezd el csöpögni a víz és 2,5 fölé nem megy a nyomás, mert addigra intenzíven sok víz folyt ki.

Ismételten furcsának tartom ezt a 0,5-0,8 bár lélegzést. Egy ilyen társasházat sztem gépészek terveznek fűtésileg, talá nem szabadna azt hinnem, hogy alulméretezték a tágulási tartályt (ill. olyan kazánt választottak, aminek kicsi a tágulási tartálya).

Így most nem is tudom, hogy a 0,8 báros növekedés adja-e a rendelenes működést, vagy pedig a 2,3-nál már kinyíló túlnyomásszelep.

Júj! Jön a tél:-)

Előzmény: smith (68924)
halaloszto Creative Commons License 2013.10.09 0 0 68930

Suru kapcsolgatas ellen meg egyszeruen tavolabb kell tenni a radiatortol.

 

Vajk

Előzmény: molcajete (68928)
molcajete Creative Commons License 2013.10.09 0 0 68929

Mi van a fórummal, hogy nem jelenik meg a hsz, csak jóval később?

Előzmény: halaloszto (68927)
molcajete Creative Commons License 2013.10.09 0 0 68928

A sűrű kapcsolgatás a gondja, attól nem fog változni.

Előzmény: halaloszto (68927)
halaloszto Creative Commons License 2013.10.09 0 0 68927

allitsd fel fokkal alacsonyabbra.

 

Vajk

Előzmény: dlina (68925)
molcajete Creative Commons License 2013.10.09 0 0 68926

Beleolvastam a kezelési útmutatójába, de nincs benne hiszterézis állítási lehetőség.

Előzmény: dlina (68925)
dlina Creative Commons License 2013.10.09 0 0 68925

sziasztok,

 

a segítságeteket szeretnénk kérni, a fűtésünket egy grassin 8E szobatermosztát szabályozza, viszonylag egyszerű a kezelése, arra azonban még nem jöttünk rá, hogy hogyan lehet azt beállítni rajta, hogy hagyjon egy kis hőmérséklet esést a beállításhoz képest, azaz ha a beállítotthoz képest egytizeddel csökken a hőmérséklet, azonnal indítja a kazánt, mi azt szeretnénk, hogy a beállított hőmérséklet alá essen mondjuk három tizeddel a hőmérséklet és csak akkor kapcsoljon a termosztát.

 

Valaki tudna esetleg segíteni?

 

előre is köszönöm:

 

edina

smith Creative Commons License 2013.10.09 0 0 68924

A kazáncserénél valószínűleg olcsóbb a lefúvó és a tágtartály cseréje együtt is. Mert kb. erre mutat a hiba.

Ha utána is mutatja a tüneteket, akkor kicsi a kazán beépített tágulásija, kell akasztani mellé egy külsőt.

Előzmény: szicsu1007 (68920)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.09 0 0 68923

Sziasztok!

 

Adott egy br. 90nm-es magánház radiátoros, kond.gázkazán fűtéssel.

A magánház mellett van egy kis bicikli tároló, mellete pedig egy kb. 16nm-es melléképület.

(a két épület lett összefalazva a bicikli tárolóval)

 

Szeretném megoldani "gazdaságosan" a 16nm-es melléképület fűtését (B30-as falazat, 1 szint, cseréptető, 3,2m belmagaság, szig. nincs)

 

Szerintetek ha a fő épület fűtését kötöm rá a melléképületre és term. a bicikli tárolón áthaladó (az fűtetlen marad) csöveket leszigetelem, majd egy 1600-os vagy 1800-as radiátort beállítok megfelelő lehet?

 

Továbbá arra gondoltam, mivel 1 körös a mostani fűtésrendszer, a főépületben a mért (kazánvezérlő termosztátos) helyiséget leszámítva minden radiátorra tennék termosztátos szelepeket és a melléképületbe is kerülne egy második kazánvezérlő termosztát, ami a kívánt hőfoknál kapcsolná csak be a fűtést.

 

Járható lehet ez így vagy egyszerűbb és olcsóbb javaslatotok van a meléképület állandó fűtésére?

szicsu1007 Creative Commons License 2013.10.08 0 0 68922

Bocsánat, hogy többször elküldtem, de elsőre látszólag nem ment el (aztán Ctrl+V) és aztán többször elment.

szicsu1007 Creative Commons License 2013.10.08 0 0 68921

A kedvesemnél van egy Baxi main 24 Fi. Három-négy éve kínlódunk vele. Szerelők jönnek-mennek, mi fizetünk, pumpálnak, leengednek, feltöltenek - és három hét múlva minden a régi.

Én nem értek hozzá, de nekem úgy tűnik, hogy forró fűtővíz esetén talán a kelleténél alacsonyabb nyomáson kinyit a túlnyomásszelep (látom, ahogy kúszik felfelé a nyomás, de még nem csíptem nyakon, hogy két egész hány tizednél nyit), és csöpög ki a víz az alátett tálba. Aztán amikor lehül a fűtővíz (ez különösen ősszel és tavasszal van), a nyomás lemegy 0,7 alá, ott meg már nem kapcsol be a kazán. Akkor megint feltöltöm 1,5-re. Azt persze nem tudom megállapítani, hogy a kiegyenlítő tartály jól funkcionál-e, de az én Vaillant turbomnál a nyomás minden körülmények között 1,3-1,4 között van (szinte nem mozdul).

Szombaton jönnek hozzá karbantartani. Felmerült a gondolat, hogy beruházzon-e egy új zárt égésterű kazánba.

Egy reklámújságban 201900 Ft az alábbi kazán:

Vaillant VUW 242-3 PRO

 

Az a csodálatos, hogy ebben az alakban hiába googlizok rá, pontosan ilyen nem létezik (esetleg elírták?).

Kérek szépen javaslatot tőletek, hogy mit tegyünk:

 

1. Szigorú jogi és műszaki útra terelve a kérdést, hozzák rendbe a 7 éves Baxit (és persze arra miféle garancia várható el?).

2. Kazáncsere (egy 55 nm-es társasház lakása, körbefütve két oldal kivételével)

    És annak a vaillantnak mi lehet a pontos (fellelhető) tipusa. Netán más kazánt javasoltok? (ez jó ár/értéknek tűnik).

A kedvesemnél van egy Baxi main 24 Fi. Három-négy éve kínlódunk vele. Szerelők jönnek-mennek, mi fizetünk, pumpálnak, leengednek, feltöltenek - és három hét múlva minden a régi.

Én nem értek hozzá, de nekem úgy tűnik, hogy forró fűtővíz esetén talán a kelleténél alacsonyabb nyomáson kinyit a túlnyomásszelep (látom, ahogy kúszik felfelé a nyomás, de még nem csíptem nyakon, hogy két egész hány tizednél nyit), és csöpög ki a víz az alátett tálba. Aztán amikor lehül a fűtővíz (ez különösen ősszel és tavasszal van), a nyomás lemegy 0,7 alá, ott meg már nem kapcsol be a kazán. Akkor megint feltöltöm 1,5-re. Azt persze nem tudom megállapítani, hogy a kiegyenlítő tartály jól funkcionál-e, de az én Vaillant turbomnál a nyomás minden körülmények között 1,3-1,4 között van (szinte nem mozdul).

Szombaton jönnek hozzá karbantartani. Felmerült a gondolat, hogy beruházzon-e egy új zárt égésterű kazánba.

Egy reklámújságban 201900 Ft az alábbi kazán:

Vaillant VUW 242-3 PRO

 

Az a csodálatos, hogy ebben az alakban hiába googlizok rá, pontosan ilyen nem létezik (esetleg elírták?).

Kérek szépen javaslatot tőletek, hogy mit tegyünk:

 

1. Szigorú jogi és műszaki útra terelve a kérdést, hozzák rendbe a 7 éves Baxit (és persze arra miféle garancia várható el?).

2. Kazáncsere (egy 55 nm-es társasház lakása, körbefütve két oldal kivételével)

    És annak a vaillantnak mi lehet a pontos (fellelhető) tipusa. Netán más kazánt javasoltok? (ez jó ár/értéknek tűnik).

szicsu1007 Creative Commons License 2013.10.08 0 0 68920

Hali!

A kedvesemnél van egy Baxi main 24 Fi. Három-négy éve kínlódunk vele. Szerelők jönnek-mennek, mi fizetünk, pumpálnak, leengednek, feltöltenek - és három hét múlva minden a régi.

Én nem értek hozzá, de nekem úgy tűnik, hogy forró fűtővíz esetén talán a kelleténél alacsonyabb nyomáson kinyit a túlnyomásszelep (látom, ahogy kúszik felfelé a nyomás, de még nem csíptem nyakon, hogy két egész hány tizednél nyit), és csöpög ki a víz az alátett tálba. Aztán amikor lehül a fűtővíz (ez különösen ősszel és tavasszal van), a nyomás lemegy 0,7 alá, ott meg már nem kapcsol be a kazán. Akkor megint feltöltöm 1,5-re. Azt persze nem tudom megállapítani, hogy a kiegyenlítő tartály jól funkcionál-e, de az én Vaillant turbomnál a nyomás minden körülmények között 1,3-1,4 között van (szinte nem mozdul).

Szombaton jönnek hozzá karbantartani. Felmerült a gondolat, hogy beruházzon-e egy új zárt égésterű kazánba.

Egy reklámújságban 201900 Ft az alábbi kazán:

Vaillant VUW 242-3 PRO

 

Az a csodálatos, hogy ebben az alakban hiába googlizok rá, pontosan ilyen nem létezik (esetleg elírták?).

Kérek szépen javaslatot tőletek, hogy mit tegyünk:

 

1. Szigorú jogi és műszaki útra terelve a kérdést, hozzák rendbe a 7 éves Baxit (és persze arra miféle garancia várható el?).

2. Kazáncsere (egy 55 nm-es társasház lakása, körbefütve két oldal kivételével)

    És annak a vaillantnak mi lehet a pontos (fellelhető) tipusa. Netán más kazánt javasoltok? (ez jó ár/értéknek tűnik).

T4R Creative Commons License 2013.10.08 0 0 68919

Kérem, hogy adjatok tanácsot!

 

Meglévő központi fűtéses rendszerbe kötött meglévő 19kw-os vegyes tüzelésű kazánhoz szeretnék puffertárolót (1500l), illetve  fűtésrásegítésnek napkollektort amit a nyári medence fűtésére is tudunk használni.
A lehető legolcsóbb de jó minőségű termékekkel.

Vákumcsöves? Heat pipe? síkkollektor?

Hőcserélős puffer? Milyen vezérlőegység?

 

Egyszóval mire figyeljek, hogy a Tisztelt vállalkozó ne kopasszon meg túlzottan :-)

605srdt Creative Commons License 2013.10.08 0 0 68918

Sziasztok !

 

Azzal kezdeném, hogy nem vagyok a fűtésszerelés nagy tudósa, de imádok barkácsolni.

A felállás a következő: Van egy nem egészen 70 m2 -es lakásom, amit jelenleg egy C20-as kandallóval fűtök. Ezzel nincs is semmi gondom, soha nem fáztunk még, mármint amikor égett a kandalóban a tűz :-D. A gondot a reggelek okozzák mikor már nem ég és hát hőszigetelés ide, hőszigetelés oda, reggelre azért hűl a lakás. 

Úgy alakult az élet, hogy egy bontásból a Jóisten hozzám vágott egy pár darab fan coilt, pár kisebb radiátort, egy Vaillant gázkazánhoz tartozó 150 literes használati melegvíz tartályt és néhány szelepet meg szivattyút.

Az elképzelés a következő: A kandalló 180 mm es füst csöve köré egy hőcserélő spirál, melyel fűteném a melegvíztartály hőcserélőjét, így az elképzeléseim szerint tudnék némi melegvizet előállítani a tartályban amit amolyan puffer tartályként használnék a rendszerben. Erről a tartályról üzemeltetnék 3 fan coilt a szobákban és konyhában és két kisebb radiátort wc-ben és fürdőben. Ha ugy jobb akkor a fürdőbe is jut fan  coil. Nos szóval az elképzelés ennyi. 

A kérdés: Működhet ilymódon a rendszer vagy felejtős.

 

Ja és hát azt tudni kell pénz az kevés van, lelkesedés annál több.

 

Előre is köszönöm az építőjellegű hozzászólásokat. 

 

Pisti

 

morgen66 Creative Commons License 2013.10.08 0 0 68917

Nem a legolcsóbb 

 

http://www.homor.hu/unical_kazanok

Előzmény: motorolaj (68910)
ja nyugi Creative Commons License 2013.10.08 0 0 68916

Úgy látom, egy picit átnézik a beírást a censorok, mielött a honlapra kerülhet.

Üdv:

Józsi

ja nyugi Creative Commons License 2013.10.08 0 0 68915

Szia!

Elsőre nézd, hogy légmentes e, légtelenitsed. Ha nincs külön légtelenitő, akkor a felső záródugó, esetleg a felső hollandi.

Üdv:

Józsi 

Előzmény: Antal Norbi (68902)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!