Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

patyi63 Creative Commons License 2009.03.28 0 0 5503

 

  Crvoyager

 

 Írtam mailt....

Törölt nick Creative Commons License 2009.03.27 0 0 5502

Nekem a Badacsony a szívemcsücske!!Keresd meg a bazaltoszlopokat!Az nagyon király!Ott biztos van láda is.

Én a készüléket csak használom a számítógépes részéhez sajna már nem értek.Azt a részét a fiam szokta rendezni.Pl. a térképfeltöltés,frissítés stb.

Előzmény: temprás (5501)
temprás Creative Commons License 2009.03.27 0 0 5501
Nekem is kiegészitő hobbim lett a geoláda keresés.
Holnap reggel indulunk Badacsonyba , már alig várom. Igaz nem kamperezés lesz, csak bringa versenyre mennek a haverjaim én meg elkisérem őket, és túrázok egy jót, és felkeresek egy-két geoládát.

Nekem a bringástartó nem volt vészes 6800Ft-ba megállt, bár kb 20ft a műanyag ára, dolgoztam fröcsöntő cégnél, azóta tudom, hogy miért drágák az ilyen apróságok.
A gyári nekem nem feleltt meg teljesen, ezér tkicsit alakitottam rajta.

Én szinte minden túrámon használom, mert vissza tudom nézni, hogy mikor merre jártam, és tetszik ahogy a google earthon kirajzolja az útvonalat.
Előzmény: Törölt nick (5500)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.27 0 0 5500

Jestéét!Látom ma megint komoly témák kerültek felszínre!

Ehhez a GPS témához egy kicsit hozzáröffentek.Máá nem ahhoz amelyikkel itt beszélgetünk,hanem amelyik elnavigál a sűrűben is.

Na én egy Garmin CSX 60-at használok,ami köztudomású,hogy ebben a kategóriában a legjobb!!2 éve még biztos így volt,de azóta tudom már vannak jobbak is.De ha a vakerán vagy máshol megnézitek a használt árát,hát bizony nem lett sokkal olcsóbb!Van saját memóriája,de SD kártyáról is kiválóan működik.Feltölthetsz rá bármit ami a készülékkel kompatibilis.De ezen kívül is tényleg bevesz mindent.Én az endúrózáshoz használtam,amikor még csak 100 km2-t ismertem fejből,de azóta a készülék segítségével már ennél sokkal többet is tudok.Azóta nem használom csak akkor,ha olyan terepre megyünk ahol még nem voltam.Azt mondják rám a motoros barátaim,hogy térképagyú vagyok.Nem tudom miért,mert én is elszoktam tévedni ugyan úgy,mint ez a DRÁGA készülék!(azt csak így zárójelben jegyzem meg,hogy ez a GPS-ezés megint az a kategória,mint a lakókocsizás vagy a hajózás stb.)Mert bármi kiegészítő kell hozzá az horror összeg!Pl.motoros vagy kerékpáros tartókengyel.Ugye Temprás?Gondolom Te a bicódon is használod?Na ennek az ára nem kevés pénz...Én is úgy csináltam a motoromra sk.

Na azóta amióta a fejemben van a bakonytérkép,már a motoron nem használom viszont helyette bárhova megyünk viszem magammal és geoládázunk.Na ez adja meg a kirándulásuk külön élményét!

Crvoyager Creative Commons License 2009.03.27 0 0 5499
Ebben maximálisan igazad van én mint hobbi felhasználó átlagossal is beérem aki specifikusra használja ott már kell a spéci cucc. Na és azok ugyanolyan drágák mint a lakós spéci cuccok, hogy visszakanyarodjak egy pillanatra.
Előzmény: GPS (5498)
GPS Creative Commons License 2009.03.27 0 0 5498

Hát, rengeteget tudnak az biztos. csakhát ebben is (mint mindenben) megoszlanak a preferenciák.

Van aki azt szereti, ha egy kütyüben ott tart mindent - és van aki azt vallja, hogy "ha valamire azt mondják krumplileves - hát az legyen krumplileves"
Vagyis egy navigátor-navigáljon - és ne legyen benne Power-point, MSWord, Media Player...de még a Doom 39-es se.

Tény és való, hogy egy vitorláson például elég mókás lenne a kis hurkapálcikával bökdösni a képernyőt - oda olyan való, amit egyujjas kesztyüben is lehet kezelni.
A vízállóságról meg nem is beszélve.

De mondok még egy érdekeset. A mai napig vannak fekete/fehér (szürkeárnylatos) kijelzőjű fedélzeti navigátorok. Nagyondrágák méghozzá.
Mert bizony - bármilyen csilivili is a színes- ha telibe kapja a napsütést - bizony adóthatnak gondok az olvasásával. És az ilyesmi, a nyílt-vízen - előfordul ám.

A fekete-fehér viszont annál jobban látszik - minél erősebb fényt kap a pofájába.
Érdekes, mi?
.
Előzmény: Crvoyager (5496)
temprás Creative Commons License 2009.03.27 0 0 5497
kb 1 éves újjonan vettem amcsiból.
Előzmény: GPS (5495)
Crvoyager Creative Commons License 2009.03.27 0 0 5496
A PDA ra példa miket tud  még időnként azzal fórumozok veletek, email-ozni lehet vele excel word paint stb ilyeneket tud. Pdf-et olvas. Az újabbakkal tévézni tudsz dvd-t nézni.
Előzmény: GPS (5495)
GPS Creative Commons License 2009.03.27 0 0 5495

Jó is az. Meg a kis Magellánod is - bevált kütyük nagyon. Az sem lehet mai darab, igaz?
.
Előzmény: temprás (5494)
temprás Creative Commons License 2009.03.27 0 0 5494
Én is ezt használom, egy Magellan Explorist 210-esen, és jól mükszik.
Előzmény: GPS (5491)
Crvoyager Creative Commons License 2009.03.27 0 0 5493

Igen az autós készülékek nagyrésze PNA és az csak azt kezeli amit gyárilag rátettek. Amit én hasaználok az PDA. az meg egy készülék és amilyen progit rátelepitessz olyat tud a korlátai között. Ezért tud autós navigáció és ezért tud turistatérképet is mert más más progi kezeli.

 

A garminban is van PDA és PNA

Előzmény: GPS (5490)
Crvoyager Creative Commons License 2009.03.27 0 0 5492
A program tervezők oroszok,és a garmin sem magyar és én is a turistautakról töltögettem le a túratérképet. Csak vizitérképet nem találtam.
Előzmény: GPS (5491)
GPS Creative Commons License 2009.03.27 0 0 5491

Itt van ni, ingyért méghozzá:

www.turistautak.hu

Nagyon fasza kis térképek - kipróbáltam (sőt, be is töltöttem a kártyára) - és meglepően pontos.

Magyarországra nem is értem miért kéne orosz térképet használni....amikor ez ingyért olyan részletes, hogy még a községek főbb utcái is rajta vannak.
Meg domborzat - szintvonalakkal - dehát lehet hogy ismeritek.
.
Előzmény: Crvoyager (5488)
GPS Creative Commons License 2009.03.27 0 0 5490

Ezt a russa-t nem ismerem - de amiről én beszélek, az készülékfüggő.

Van készülék amelyik tud "toronyiránt" navigálni - egy szál térkép nélkül is - és van amelyik nem tud, mert nem arra csinálták.

Ezek a kis beszélő-kütyük ezek többnyire alkalmatlanok túrázásra - hisz utcai (közúti) navigációra vannak kiképezve.

Namost az tényleg tökmindegy, hogy autósztráda, túristaút, vagy vízi-útvonal van kijelölve a térképen - a lényeg, hogy legyen egy útvonal-térkép, amin menjen.

De ha vadulni akar az ember - csak úgy, az ismeretlenbe - akkor arra nem minden kütyü alkalmas - oda tényleg túra-kütyü kell. Vagy amelyik azt is tudja.
.
Előzmény: sajtmedve (5486)
Crvoyager Creative Commons License 2009.03.27 0 0 5489
Bocsi azt elfelejtettem megkérdezni esetleg neked van ilyen vizitérképed?
Előzmény: sajtmedve (5486)
Crvoyager Creative Commons License 2009.03.27 0 0 5488
Ez igy van de a városok utcái ugyanugy megvannak az más kérdés nem annyira részletes mint a gépkocsi navigációs. Egyébként a russában is kiválaszthatos a gépkocsit stb és tud egy adott ponthoz navigálni csak ő mindíg az egyenes irányt igyekszik megadni.
Előzmény: sajtmedve (5486)
Crvoyager Creative Commons License 2009.03.27 0 0 5487

Én egy yakumo gps-es pda-t használok igo8-al illetve van egy Russa nevű orosz programom és sd kártyán megvan magyarország és szlovákia összes turatérképe szinvonallal stb de ez a progi a garmin térképeket is kezeli, azok is megvannak.

Ilyen szintű szintvonalas medertöréses vizitérképre gondolok.

Előzmény: GPS (5484)
sajtmedve Creative Commons License 2009.03.27 0 0 5486
hát ez így azért nem teljesen igaz.
A russa-ban sincsenek utcák, nem is navigál úgy mint pl az igo, viszont túrázáshoz tökéletes.
Az pedig, hogy egy vizitérképet, vagy túristatérképet teszel alá, mind1.
sm.
Előzmény: GPS (5484)
Crvoyager Creative Commons License 2009.03.27 0 0 5485

Ez igaz és például azért irnék egy különbséget miért jók sokszor a spec kempinges cuccok. Mi zuhanysátorban zuhanyzunk a dunánál. Asszony varta mielőtt nekem támadtok kamion ponvából és egy rottyadt pavilonból készitettem a vasalatot.Nappal ez a budi.

 

Szisztémám 35 literes marmonkannából 10 liter felforral és visszaönt.

12V os szivattyú végén tusolófej, amit használtan vettem kempingboltban. És itt a különbség.

 

Normál zuhanyfej nem elég a marmonkanna 2 felnőtt és 4 gyerek letusolásához.

Kemping zuhanyfel kb 3-5 liter marad és rendesen lezuhanyzunk. Igaz nem pancsizunk 10 percig de mindenhol becsülettel. Ja és a fej végén akasztó mert ugye ha leteszem akkor a közlekedő edények elvén folyik a viz kifelé.

Előzmény: GPS (5479)
GPS Creative Commons License 2009.03.27 0 0 5484

A navik nem mennek vizen - mert ott nincs ucca. Azok csak utcatérképen tudnak navigálni - pont ezt okfejtettem ki az előbb.

Ezek nem tudnak olyat, hogy "nesze, ide akarok eljutni - vigyél oda toronyiránt és mindig mutasd merre kell menjek és mikor tértem le a jó irányról."

Ezt csak a komolyabb kütyük tudják. (garmin GPS 60C, ilyesmik).
.
Előzmény: Crvoyager (5482)
GPS Creative Commons License 2009.03.27 0 0 5483

A dolog még cifrább.

Ha villanyról megy és 55 fokos a víz - és átengeded rajta a mondjuk 40 fokos meleglevegőt - akkor az nem hogy melegítené a vizet - hanem lehüti azt.
Remek ötlet, mit ne mondjak?

40 foknál melegebb levegőt meg befújni a bódéba viszont már elég necces egészségtanilag - ugyebár.
.
Előzmény: Crvoyager (5480)
Crvoyager Creative Commons License 2009.03.27 0 0 5482
Jut eszembe neked vannak hajós térképeid amit valami programmal (pl russa vagy stb ) lehet futtatni és navihoz használni. Duna balaton érdekelne.
Előzmény: GPS (5481)
GPS Creative Commons License 2009.03.27 0 0 5481

Nevetni fogsz - de én zsigerből rühellem az esztelen pocséklást. Legyen az kaja, vagy műszaki cikk - de akár még ruhában is.

Most vettem egy 10 éves GPS-kütyüt a hajómra - a vaterán. A volt gazdája vett egy újabb kiadást - 5-szörös áron - de arra nem figyelt oda, hogy ez a régi olyat tud - amit az új: NEM.

Pl. ez tud térkép nélkül is navigálni (pl erdőben, vízen, stb.) - az új csilivilik meg csak az utcaszintű térkép mentén tudják ezt. Ahol nincs térkép, ott halottak.

Jó, mi?
.
Előzmény: Crvoyager (5478)
Crvoyager Creative Commons License 2009.03.27 0 0 5480

450wattos áramos beállitható hőkapcsolóval és a fűtéscső középen keresztül fújja ugyhogy az is melegíti. Láttam közelről. Ez a vakitás hogy spórolhatsz mert a fűtés melegét is használod. Ha folyamatosan megy a fűtés akkor felmelegíti mivel csak 5 literes.

 

 

Előzmény: GPS (5477)
GPS Creative Commons License 2009.03.27 0 0 5479

Átfolyó-üzemben min 3,5 kW kell még a legenergiatakarékosabb zuhanyrózsának is.

Mertbizony a kókány zuhanyrózsák a legnagyobb vízpócsékolók - egy jófajta zuhanyrózsának a normál mennyiség 1/3 -a is elég a jó működéshez.

5 liter viz meg szintén kevés egy zuhanyozáshoz...estleg nagyon langyosra-keverve és jó rózsával - de akkor is csak 1 személynek...és ha nem túl kövér az is :-))))
.
Előzmény: Crvoyager (5476)
Crvoyager Creative Commons License 2009.03.27 0 0 5478
Szegénységünk az oka a lázongásunknak ha futná gondolom ti is újat vennétek mindenből és nem a régit vagy a használtat.
GPS Creative Commons License 2009.03.27 0 0 5477

Nem-nem. Ez a kütyü a fűtés-hővel fűt - VAGY (mint alternatíva !!!) egy beszerelt 450 W-os elektromos fűtőszállal. vagy az egyikkel-vagy a másikkal.

Ha nem így van, akkor nagymarha, aki írta. A VAGY szót azt nem lehet félremagyarázni - az egy fontos logikai tétel.

Azt jelenti, hogy hol az egyik-hol a másik verzió az igaz. De amikor sorra kerül - akkor igaz bármelyik a kettőből.
.
Előzmény: Crvoyager (5475)
Crvoyager Creative Commons License 2009.03.27 0 0 5476
Szóval nem akartam az indulatokat igy felkavarni csak érdeklődtem ki használt már ilyet és mekkora a gyakorlati haszna. Zuhanyozni biztos kevés.
Crvoyager Creative Commons License 2009.03.27 0 0 5475
450 watt ez nem áram. A meleg levegőre annyit,hogy a tabbertban a fűrdő volt legközelebb a fűtéshez ott kb 40 fokos biztos volt a kifujt levegő Nekem az a kifujó fojamatosan zárva volt. Azt kétlem hogy olyan meleg vizet csinál a fűtés de az éram igen. Azért kérdeztem mert az enyémben van de mivel vettem gázos boylert valszeg megválok tőle mert ugysem tudom használni. bár ha az aggregát megy akkor ez is műkszik.
Előzmény: GPS (5473)
GPS Creative Commons License 2009.03.27 0 0 5474

Hát ez lószar, öregem. CSAK csúszásmentesítővel van bevonva? Micsoda parasztság ez?

Valamirevaló cég minimum allergia-ellenes és illatosított talpbőr-ápoló bevonattal is ellátná - 5 féle illatban

Igaz, annak 49.000 Ft+Áfa lenne darabja...de ki hallot már olyat, hogy enélkül elinduljon valaki lakókocsizni?
.
Előzmény: caerleon (5472)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!