Keresés

Részletes keresés

fülelő Creative Commons License 2000.07.18 0 0 12
hkr: a verda paraméterei:
0-144-ig kb 15-20 mp (ha antenna rajta van)
végsebesség: 2,5W (nincs rajta semmi tuning, de voltam már vele kassán, Romániában, és Kárpátalján is (HG maraton alkalmával), de igazi kommunista, mert nyugati irányban nem az igazi (max. HA4-es körzet). ;)
Előzmény: hkr (11)
hkr Creative Commons License 2000.07.18 0 0 11
fülelő:
Mennyi a végsebessége annak a verdának? Mennyi idő alatt van százon? Vagy száznegyvenötön? ;-)

Előzmény: fülelő (10)
fülelő Creative Commons License 2000.07.17 0 0 10
natlose2: Nyertél! Egy kissé ósdi, de szépen muzsikáló Yaesu FT-290-es verdám van, 50 ohmos kipufogóval!
Előzmény: natlose2 (9)
natlose2 Creative Commons License 2000.07.15 0 0 9
fülelő:
Köszi a javaslatokat. A Rádiótechnikát egyébként már akkor se vettem, kiütésem volt a sok dallamcsengő, autóriasztó meg karácsonyfa villogófény recepttől.
Gondolkoztam ezen a HG7WDT feladványodon... ez az autód rendszáma, eltaláltam, ugye? :))
Előzmény: fülelő (7)
vince Creative Commons License 2000.07.14 0 0 8
Mint abszolojte szakmán kívüli, keresnék valakit. Valami olyasmi hívójele volt hogy HA5C....
RH-URH vizsgálya is volt oktató volt. Neve ???? Laci (nekem bácsi) a REMIX klúbban volt, Budapest Kőbánya, az oktatóm. Én csak a rókavadászatig (érdeklődők kedvéért rádió iránymérés) és a morze jelek magolásáig jutottam. Forgalmazni sose forgalmaztam. Aztán elsodort az élet, a REMIX klúb is összeomlott. Tud valaki valamit Laci (bácsi) ról ?
fülelő Creative Commons License 2000.07.14 0 0 7
natlose2:Javallom a rádióamatőr találkozókat ajánlanám (Szolnok, Szarvas) Ha meg pesti vagy, akkor meg a BuRaBu-t. Na meg a Rádiótechnikát, abban (bár igaz, már régen vettem utoljára, mert szerintem egyre kevesebb benne a rádióamatőr cucc)talán a végén vannak még hirdetések.

P.S.: Kukkulj rá az emil-címemre (HG7WDT@freemail.hu), és rájössz, hogy mit keresek itt... 8ˇ)

Előzmény: natlose2 (6)
natlose2 Creative Commons License 2000.07.13 0 0 6
Bocsánat, csak egy kérdés erejéig zavarok!

Utoljára a 80-as évek elején amatőrködtem. Most hirtelen szerettem volna venni néhány lineáris tolópotit, de a régi budapesti alkatrészboltok mind eltüntek.
Tud valaki segíteni, hogy manapság hova járnak vásárolni az amatőrök?
Köszi!

P.S.: Jé fülelő, Te itt?

hkr Creative Commons License 2000.06.01 0 0 5
Hello,

Jé, de jó, hogy van egy ilyen topik...!

Ami számomra a rádióamatőrködésből megmaradt, azok a szép emlékek. Sajnos? Így szerencsére legalább egy bosszantási tényezővel kevesebb maradt.

Ami viszont idekívánkozik: regisztráltam a hamradio.hu domaint. Ha kell valakinek e-mail cím, vagy subdomain, akkor szóljon!

73 de HA5XA (e-mail: ha5xa@hamradio.hu )

Előzmény: fülelő (4)
fülelő Creative Commons License 2000.05.30 0 0 4
Kár, hogy előbb nem találtam ide. Tényeg kellett már ide egy ilyen topic is...
Egy kicsit visszakanyarodnék a topicnyitó gondolatokhoz:
1. nyomkodósok:idegesítő, bosszantó, vérforraló.
Állítólag a HIF-nek volnának/vannak eszközeik a megfogásukra. Csak tán a törvényi szabályozás hiányzik(?). Jó lenne erről többet tudni. Meg talán szerintem a MRASZ ennek ügyében egy kicsit lobbyzhatna, vagy bármit léphetne (ha tud).
(zárójelben megjegyzem, hogy a kibicnek tényleg semmi sem drága:nem vagyok MRASZ-tag ;) )
2. Az sem lenne utolsó, ha az AMATŐR találkozók tényleg az AMATŐRÖK találkozási helye lenne, és a tisztán anyagi haszonszerzésért odakerülők lemorzsolódnának...
3. URH vizsga: erről is többet kéne tudni: lesz-e olyan "kis zöld könyv", mint régen, ahol egyértelműen leírnák a követelményeket. Egyelőre csak a törvényt olvastam, abban elég sok minden van ami általános, elég kevés ami konkrét.

Más: Régen volt néhány próbálkozásom a 144MHZ alján való aktivitásra, kevés sikerrel, jó lenne, ha itt létrejöhetne egy kör-qso alapja, vagy infó már meglévőkről, mert nekem lesül a bőr a képemről, hogy ott figyel az asztalon egy FT-290, és havi 2 alkalom kivételével csak FM-en használom.
Első blikkre talán ennyi

vy best es 73 DX de HG7WDT

Előzmény: ha4wv (-)
Endorfin Creative Commons License 2000.05.30 0 0 3
lab,
a ha00WC hivojel nem igazan tetszene nekem.
De ha pl. a ha4sex hivojelet megkapnam, esetleg en is elmennek radioamatornek...:)

A nyomkodasrol meg nem a Torzsasztalon, hanem a HUSZ forumon kellene beszelni...:)

Endorfin

yo5ofh_csaba Creative Commons License 2000.05.30 0 0 2
QRZ? Vaaan iiiitt valakiiiii??????
yo5ofh_csaba Creative Commons License 2000.05.22 0 0 1
Sziasztok!

Úgy látom nem sok hozzászólás volt eddig, ugyhogy most feldobnék egy témát hátha akad rá néhány jelentkező... :-))

Van egy pár kisebb-nagyobb problémám a helyi bbs-el, (FBB700g DOS alatt) ami(k)re nem találok magyarázatot, sőt, az általam eddig megkerdezettek sem tudtak kisegiteni, éspedig:
- a digi lista bekapcsolása, tehát bejelentkezéskor teljes úttal jelenjenek meg a felhasználók a csatornalistán;
- állandóan eltünik a satel.dat nevü file-om az \FBB\SYSTEM\SAT könyvtárból,
ami azt eredményezi, hogy nem használható a pályaszámitás szerver menüpont, nincsenek meg a müholdak adatai;
- teljes jog megadása mellett sem tudok FBB DOS-ban másolni innen oda file-okat sem megjegyzéseket csatolni utólag a könyvtárakhoz, file-okhoz.

Kb. ennyi, nem olyan nagy dolgok, de nekem eléggé piszkáljak a csőrömet...
Különben a yo5ysm-8 -as bbs-ről van szó... Ha lehetőségetek van rá, látogassatok el ide, és személyesen is meggyőződhettek ezekről a problémákról... :-)

Előre is köszi a segitséget!
73 & DX ! yo5ofh

lab Creative Commons License 2000.03.02 0 0 0
pl. a 00000 hívójel kérdését is meg kellene beszélni
ha4wv Creative Commons License 2000.03.02 -1 0 topiknyitó
Sziasztok!

Itt az idő, hogy megbeszéljük a rádióamatőr sávokon történő dolgokat!
Mikre gondolok?
- Nyomkodósok az átjátszókon
- Packet rádiós kiskirályok
- Nagyeszű sefterek a találkozókon
- URH-vizsga

és miegymás

Üdv: Laci

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!