Keresés

Részletes keresés

halaloszto Creative Commons License 2013.10.10 0 0 68980

Te valamit nagyon felreertesz. Nem en kerdeztem, es nem en nem ertem hogyan mukodik. 

 

Lehet futeni ugy hogy a visszatero 3 fokkal hidegebb mint az eloremeno, csak jo nagy tomegaram tartozik hozza, ahhoz meg szep villanyszamla a szivattyunal. Vagy ami megjobb, ki-be kapcsolgatos gazkazan.

 

Te a gozfutesre gondolsz, csak olyat radiatorral epeszu helyen nem hasznalnak.

 

Vajk

Előzmény: Totya3 (68974)
ANONYMOUS Creative Commons License 2013.10.10 0 0 68979

ok,akkor nem torlozom.

szivattyun sajnos nem lehet állitani.

egyébként ez,hogy nem tud lehülni(nem ad le annyi höt) nem azért van mert kicsi a radiátor?

Előzmény: Totya3 (68976)
Andrew1981 Creative Commons License 2013.10.10 0 0 68978

Sziasztok!

Szeretnék tanácsot kérni tőletek.

Teljesen laikus vagyok a témában.

Épül leendő kis családi fészkünk,amibe a kivitelező temperáló padlófütést rakna bele a fürdőszobába illetve valamennyire érintené a nappalit is.

Ha jól értettem akkor a kondenzációs kazánhoz visszatérő ágat csavargatná meg.Megkérdeztem hogy be lehetne-e ilyen módon építeni az egész konyha+nappalit is,a válasza az volt hogy persze kb. 8000Ft/m2 áron.

Kicsit szkeptikus vagyok mert a konyha+nappali kb. 40m2-es.

Lenne ennek így értelme?Nem hűlne le túlságosan a víz?

Vagy inkább normál padlófűtésben kellene gondolkodom ?

Esetleg tudnátok árat mondani hogy mennyibe jöhet ki ekkora területre ha fogalmazhatok így hogy egy normál padlófűtés?

Köszönöm előre is a tanácsokat!

Totya3 Creative Commons License 2013.10.10 0 0 68977

Valaki csináljon már valamit ezzel a fórummotorral!!!!

Előzmény: ANONYMOUS (68975)
Totya3 Creative Commons License 2013.10.10 0 0 68976

Nem kell tenni semmit. Energia takarékosságból lejjebb lehetne kapcsolni a szivattyú fokozatán, ha van neki ilyen és ha nem a legkisebben van már most is. Egyébként no problem. Szűkítéssel terhelni a szivattyút hülyeség lenne...

Előzmény: ANONYMOUS (68975)
ANONYMOUS Creative Commons License 2013.10.10 0 0 68975

miért baj és mit kell tenni,hogy ne igy legyen?

nálunk 1-2fok a különbség,kivéve ahol nem fütünk annyira és ezért a torlo nincs teljesen nyitva.

ezzel válaszoltam is a mit kell tenni kérdésemre?:) torlokon zárni?de akkor nem kinozza a szivattyut?

Előzmény: halaloszto (68966)
Totya3 Creative Commons License 2013.10.10 0 0 68974

Nyílván, de ha nem hőmérővel mérjük, akkor nem biztos, hogy meg tudnád mondani tapintással, hogy a kilépő hidegebb, ha olyan a rendszer. De mivel olyan magabiztos vagy, hagyom had törd a fejed, vajon miről beszélek...

Előzmény: halaloszto (68973)
halaloszto Creative Commons License 2013.10.10 0 0 68973

A radiator futi a szobat? Remelem igen, azert van.

 

Honnan veszi a hot, amit a szobanak atad? Mivel nem villanyradiatorrol beszelunk, hat a vizbol.

 

A vizbol hot veszunk ki az meg koznyelven ugy van hogy lehutjuk. 

 

Muszaj a radiatorban lehuljon a viz, mert ez a mukodesenek az esszenciaja.

 

Vajk

Előzmény: Totya3 (68972)
Totya3 Creative Commons License 2013.10.10 0 0 68972

Azért ez nem igaz. Van olyan rendszer, ahol nem baj, ha egyenletes meleg, sőt az a jó. De nem ez az általános...

Előzmény: halaloszto (68966)
Spigi73 Creative Commons License 2013.10.10 0 0 68971

A kazántól a radiátor felé az átmérő : 22-es réz (25cm hossz),22-28 szűkítő, 28-as réz (40cm hossz) , szivattyú, 28-as réz (30cm hossz), 26-os 5rétegű indító, 26-os 5rétegű radiátor gerinc. Tehát, ha visszafelé haladunk akkor a kazán felé 22-re szűkül...

Előzmény: nixon70 (68963)
Spigi73 Creative Commons License 2013.10.10 0 0 68970

A kazántól a radiátor felé az átmérő : 22-es réz (25cm hossz),22-28 szűkítő, 28-as réz (40cm hossz) , szivattyú, 28-as réz (30cm hossz), 26-os 5rétegű indító, 26-os 5rétegű radiátor gerinc. Tehát, ha visszafelé haladunk akkor a kazán felé 22-re szűkül.

Előzmény: nixon70 (68963)
Spigi73 Creative Commons License 2013.10.10 0 0 68969

Köszönöm a válaszokat, azt hiszem értem a problémát. 

A probléma oka valszeg én vagyok:-)...nem tudok jól érvelni.

Elvállaltam, hogy a kollégám terciáján a legolcsóbban megpróbálom megoldani a fűtéskorszerűsítést. Az eredmény viszont más lett "érzetre", mint a régi rendszer és a tulaj kicsit puffog, hogy szerinte ez így rossz, meg úgy rossz. Tök nem értenek hozzá, csak azt látják ami szó szerint a kézzel fogható különbség. Én meg nem tudtam nekik logikusan elmagyarázni a jelenség miértjét, mert a saját tudásom hiányosságát is mèrlegelve nem akartam belemenni felesleges okoskodásba. Kifűti a szobákat, csak az alacsonyabb előremenő miatt tovább tart a felfűtés, többet megy a kazán és a régi rossz berögződés miatt azt hiszik, hogy többet fog fogyasztani így az új kazán mint a régi.

Azt éreztették velem, hogy (Halálosztó fórumtárs hasonlatával élve) eladtam a bálnamercijüket, és kaptak helyette egy zsigulit:-)

A fogyasztáskülönbségtöl várok még sokat, remélem nem lesz csalódás, mert akkor talán megbékélnek a zsigulival.

Nem volt radiátoros fűtésben tapasztalatom ilyen téren, de megerősítettétek bennem, hogy nem rossz a rendszer, csak másképp működik mint eddig. Már csak azt kell elérnem, hogy ez a tulajnak is "átjöjjön". 

Mégegyszer Köszönöm és bocs a hosszúságért!

sjohn Creative Commons License 2013.10.10 0 0 68968

Esküszöm nem az én művem, így találtam.

Állítólag "szerelő" csinálta.

szupertitkos Creative Commons License 2013.10.10 0 0 68967

Sziasztok!

 

Van nékünk egy ilyen:

http://www.futesuzlethaz.hu/shop/icma-szerelt-oszto-gyujto-aramlasmerovel-1-3-4/4688-icma-10-koros-szerelt-oszto-gyujto-aramlasmerovel-1-3-4.html

 

Hogyan kell ezt szabályozni? Azt értem, hogy alul kell tekergetni a kis csöveket, csak azt nem tudom mit-merre. Egy l/min van rajt, most mindegyik a 3-as osztásnál van. Konkrétan azt szeretném, hogy a nappaliban-étkezőben (ahol az a tömegkályha is van, amelyik a meleg vizet gyártja a padlófűtésnek) ne nyomja annyira a meleg vizet, de a szobákba (amik északi oldalon, messzebb vannak) és a fürdőbe több meleg jusson.

 

Köszi előre is!

halaloszto Creative Commons License 2013.10.10 0 0 68966

altalanos hogy a laikusok azt hiszik baj ha a radiator alja hideg. pedig pont az a baj, ha alul-felul azonos a radiator homerseklete...

 

Vajk

Előzmény: mjevsrsh (68965)
mjevsrsh Creative Commons License 2013.10.10 0 0 68965

Ha nincs hideg a helyiségekben, akkor mi a gond? Egy jól működő radiátornak amúgyis kb a közepéig kell melegnek lennie lefele meg hidegebbnek. Sőt a kazán is jobban örül a hidegebb visszatérőnek.

Majd ha hidegebb lesz kint, lehet kicsit feljebb kell állítani az előremenőt.

Tényleg nem értem mi a probléma:)

Előzmény: Spigi73 (68961)
molcajete Creative Commons License 2013.10.10 0 0 68964

Így látatlanul elég nehéz valamit mondani. Hova van helyezve a termosztát? Ajtó, ablak mellett, hideg falon? Az előző fűtési szezonban is így működött?

Egyelőre próbáld meg a kazán előremenő hőmérsékletét csökkenteni, ha mondjuk eddig 60 fok volt, akkor vedd le 50 fokra, akkor biztos tovább fog folyamatosan fűteni, mire lekapcsol. Aztán meglátod, hogy változik a jelenség.

Előzmény: dlina (68958)
nixon70 Creative Commons License 2013.10.10 0 0 68963

"míg az új kazit 28-as rézcsővel illesztettük a radiátorokhoz, viszont a kazán felé közeledve 22-re szűkül"

 

Akkor hogy is?

Előzmény: Spigi73 (68961)
halaloszto Creative Commons License 2013.10.10 0 0 68962

A regi kazan 60-70 fokos vizzel futott. Ha az ujon feltekerned ennyire a hofokot, akkor most is meleg lenne a radiator alja is. Raadasul a regi kazan visszateroje 50-60 fokos volt, igy a radiator alja is ilyen forro volt. Most meg 45 fok az eloremenod, 30 a visszaterod, igy a radiator alja nem tud nem 30 fokos lenni.

 

De ez nem baj. A cel az hogy a lakasban megfelelo legyen a hofok, nem? Az megvan? Akkor mi a problema? 

Mar megbocsass, de kb olyan vagy mint aki a zsigabol beult a balnamercibe, es panaszkodik hogy fulre nem tudja megmondani hogy megy-e a motor.

 

Vajk

Előzmény: Spigi73 (68961)
Spigi73 Creative Commons License 2013.10.10 0 0 68961

Sziasztok!

 

Lenne egy kérdésem hozzátok.

Egy régebbi öntöttvas gázkazánt (Termomax ÖV 47)lecseréltünk Immergas Victrix 24R kondenzációsra, és azóta nem melegszenek egyenletesen a radiátorok. Felül meg van a megfelelő hőfok, de középtől lefelé csak langyi.

A tulaj szerint a régi rendszerrel nem volt semmi gond. (ettől mászok mindig falra)

Tapasztalataim a következők: A régi kazán colos vascsövekkel és idomokkal volt illesztve a radiátoros rendszerhez (26-os 5rétegű gerinc, 16-os radiátorleágokkal), 60-C-os előremenő, míg az új kazit 28-as rézcsővel illesztettük a radiátorokhoz, viszont a kazán felé közeledve 22-re szűkül (kazán belsejében már csak 18-as a keresztmetszet) és  45C-os az előremenő. Lehetséges, hogy az új kazán kisebb belső csőkeresztmetszete miatt a szivattyú nem tud annyi melegvizet szállítani a radiátorokhoz, mint a régi böhöm belsejű? Valami régebbi Grundfos van a rendszerben, de hiányzik a plakettje, nem tudom mit tud. Megpróbálom majd este lefotózni, ide feltölteni és hátha valaki felismeri.

Eddig a 6 db radiátornak mind full nyitva volt az alsó torlója, nem is értem hogy "nem volt semmi gond a rendszerrel" eddig. A torlók szabályzásával odáig jutottam, hogy az összes radiátor közel egyformán és egyszerre melegszik, de még mindig hűvösebb az aljuk, mint a tetejük.

45 C-os előremenővel az egész radiátornak át kellene melegednie, vagy valamelyest hidegebb lehet az alja? Ha igen, mennyivel. Mekkorára kéne belőnöm a visszatérőt, mikor jó?

joevagyok68 Creative Commons License 2013.10.10 0 0 68960

" mind leengedtek nem is fél fokokat, hanem akár 1-2 fokot,"

Az azért lehetett, mert

- vagy annyi volt a hiszterézisük még akkor

- vagy azért volt annyi, mert a "fűtő" ellenállást nem kötötték be !

 

A mostaniaknak minimum +-0,5 fok, de inkább kevesebb a hiszterézise.

 

"sokszor még nem is indul be újra, mert még olyan meleg a víz, csak a szivattyúja megy."

Hány fok a kazán előremenője ?

Nem lehet, hogy nem a szobatermosztát kapcsolgatja ki-be a kazánt, hanem a "belső " termosztátja kapcsolgatja csak a gázégőt ??

Előzmény: dlina (68958)
halaloszto Creative Commons License 2013.10.10 0 0 68959

Ugyanonnan egy masik elolvasni valo ismerteto a temaban: http://www.termomax.hu/index.php?stilus=lhir&hiv=5

 

Vajk

Előzmény: Csabipici (68957)
dlina Creative Commons License 2013.10.10 0 0 68958

szia,

 

igen, mi sem találtuk meg benne, de azért gondoltam, hogy rákérdezek.

csak azért "újdonság" nekünk, mert a szüleinknél lévő régebbi termosztátok, mind leengedtek nem is fél fokokat, hanem akár 1-2 fokot, mi ilyen több fokos leesését nem szeretnénk a kisbabánk miatt, de így meg nagyon sokat megy a kazán, sokszor még nem is indul be újra, mert még olyan meleg a víz, csak a szivattyúja megy.

Amúgy így nem fogyaszt többet a kazán?

 

Előre is köszönöm.

 

Edina

Előzmény: molcajete (68926)
Csabipici Creative Commons License 2013.10.10 0 0 68957

Sziasztok!

 

Fűtés korszerűsítés miatt érdeklődöm.

Adott egy 54 nm-es 2 szobás, plusz konyha és fürdő, társasházi lakás.

Jelenleg gázkonvektorral van fűtve, de ez nem nyerte el a tetszésemet, mert eléggé ingadozik a szoba hőmérséklete és a lemez konvektorok ki- be kapcsolgatásnál pattognak. Ez csendben pl. éjszaka elég zavaró…

Egy ilyesmi megoldásra gondoltam:

 

Termomax Classic, Aqua konvektorok 

 http://www.termomax.hu/index.php?stilus=lap&hiv=173&forr=18

 

Ismeri ezt valaki?

Van ezzel valakinek tapasztalata?

Van esetleg valakinek jobb ötlete a konvektorok kiváltására?

Cirkot nem tetethetek fel, mert nem lehet bekötni a közös kéménybe.

Csabipici Creative Commons License 2013.10.10 0 0 68956

Sziasztok!

 

Fűtés korszerűsítés miatt érdeklődöm.

Adott egy 54 nm-es 2 szobás + konyha + fürdő társasházi lakás.

Jelenleg gázkonvektorral van fűtve, de ez nem nyerte el a tetszésemet, mert eléggé ingadozik a szoba hőmérséklete és a lemez konvektorok ki- be kapcsolgatásnál pattognak. Ez csendben pl. éjszaka elég zavaró…

Egy ilyesmi megoldásra gondoltam:

Termomax Classic, Aqua konvektorok  http://www.termomax.hu/index.php?stilus=lap&hiv=173&forr=18

Ismeri ezt valaki?

Van ezzel valakinek tapasztalata?

Van esetleg valakinek jobb ötlete a konvektorok kiváltására?

Cirkot nem tetethetek fel, mert nem lehet bekötni a közös kéménybe… 

molcajete Creative Commons License 2013.10.10 0 0 68955

Fene tudja, talán 3-4 A lehet, a 1,5 biztos kevés.

Előzmény: szicsu1007 (68953)
molcajete Creative Commons License 2013.10.10 0 0 68954

Nekem is van melléképület fűtésem, de két zónaszeleppel szétválasztva és azokat vezérli a két termosztát. A zónaszelepek a kazán alatt vannak. Így tényleg független a két fűtési kör. Én nem kisérleteznék az egykörös megoldással, mert a termofejek lomhán működnek, nagy lenne a hőmérsékletváltozás a főépületben.

Előzmény: Törölt nick (68948)
szicsu1007 Creative Commons License 2013.10.10 0 0 68953

Asszem adott már le az akkutöltőm 4 A-t. Ez mennyit vesz fel? (Van egy 12V stabil 1,5 A-es tápom is)

 

 

Előzmény: molcajete (68950)
szicsu1007 Creative Commons License 2013.10.10 0 0 68952

Eztnem bírom kézzel - talán lecsökkentem a rugó erejét.

 

 

Előzmény: sjohn (68947)
szicsu1007 Creative Commons License 2013.10.10 0 0 68951

Azt a bringával együtt lopták el:-))

 

 

Előzmény: halaloszto (68946)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!