Keresés

Részletes keresés

cavecat Creative Commons License 2009.12.14 0 0 4874
összesen 4,5 évig.

hacsak nem kapok a doktori után egy visszautasíthatatlan állásajánlatot.
(a legjobb persze az lenne, ha egy svéd cég szakértelmével és persze tőkéjével a hátam megett haza tudnék jönni biogázüzemeket építeni, de ha nem vigyázok, még a végén bilibe lóg a kezem :P)
Előzmény: horgolotucske (4871)
horgolotucske Creative Commons License 2009.12.14 0 0 4873
Joe! nekem nincs duna tv-m mert com hem van és azok sokat kérnek el érte. Igy is 500 korona a tv internet telefon egy honapban és csak 40 tv csatonám van ezért a pénzért.
Előzmény: DuJoe (4870)
horgolotucske Creative Commons License 2009.12.14 0 0 4872
Ilona! Itt a link itt lapozgass itt vannak kiado lakások tedd be a google forditóba. Az elsö hirdetés az jó neked ott van metro is tudsz azzal utazni. A metro közele fontos stockholmban .itt linkitt link
Előzmény: Ilona1996 (4868)
horgolotucske Creative Commons License 2009.12.14 0 0 4871
Szia! Azt nem mondtad meddig akarsz itt maradni. természtesen kulönbség ha rövidebb idelyig az más szó.
Előzmény: cavecat (4869)
DuJoe Creative Commons License 2009.12.14 0 0 4870

Sziasztok!

 

Arra lennék kiváncsi, hogy valaki közületek véletlenül nem nézte-e a

Duna Tv-t a múlt héten, amikor a budapesti svéd nagykövetasszonnyal

beszélgettek Luciáról. Merthogy arra lennék kíváncsi, hogy milyen nyelven folyt a beszélgetés. Valaki azt mondta nekem, hogy svéd nyelven, de ez számomra

egy kicsit furcsa. Én inkább az angolra tippelnék, de hátha látta

valaki közületek az interjút.

 

cavecat Creative Commons License 2009.12.13 0 0 4869
Lehet, hogy bennem a hiba, de nem hiszem, hogy szeretném szándékosan megszegni a "játékszabályokat".
Ráadásul mivel a legújabb fejlemények szerint Magyarországon csak 1 évre fognak műszaki vizsgát adni, és egészen biztosan nem érdemes hazahordani a kocsit vizsgázni, ezért legeslegkésőbb 12 hónap után (ha teljesen friss vizsgával viszem ki az autót) mindenképp regisztráltatni kell, hogy le tudjam vizsgáztatni.
No meg, egy egyszerű bliccelésért a Västtrafikon 1200 korona a bünti, nem hiszem, hogy az autósokkal elnézőbbek lennének...:P
Előzmény: horgolotucske (4867)
Ilona1996 Creative Commons License 2009.12.13 0 0 4868

Sziasztok!

TUMBÁBAN keresnék kiadó lakást hosszú távra, min. 3 szobásat, jún. 1-től.Tudna-e valaki esetleg segíteni ebben, vagy esetleg ötleteket is szivesen vennék hogy merre keresgéljek,internetes oldalt ha valaki tudna.Előre is hálás köszönetem!!!!

horgolotucske Creative Commons License 2009.12.13 0 0 4867
Felkéne menned megnézni aneten valahol mennyi a buntetés ha nem regisztrálod. Szenintem megéri kifizetni a buntetést mert kevesebb költség azonkivil nézd meg hogy mi történik ha megbuntetnek mennyi idöt adnak a regisztrálásig stb........van e kör förbud
Előzmény: cavecat (4865)
horgolotucske Creative Commons License 2009.12.13 0 0 4866
Joe én is azt mondtam volna `` no comment`` ugy nevettem mikor olvastam amit irtál. Fiugyerek mint Lucia hát............ sóhajt Igen néha dilisek a svédek de van szép népszokásuk az eggyit ez a Knut amit szeretek a másik meg a midsommar. Jó lenne egy magyar apát vagy nagyapát,látni magyarországon táncolni ``små grudorna-t`` a fenyöfakörul az otthonában.En nem érem meg biztos nincs annyi sör meg pálinka hogy kivehetö lenne rávenni Öket heheevideo ittvideo itt
Előzmény: DuJoe (4864)
cavecat Creative Commons License 2009.12.13 0 0 4865
Köszönöm!:)

Ha jól értem, akkor a Fordonsskatt egy 1210 kg-os dízelre 4403 SEK/év.
Ez elég húzós... A magyar "súlyadó", ami most már valójában teljesítmény-arányos, évente 15 000 forint a 8 éves kombi Renault Mégane-ra (75 kW), ez kb. a heted-nyolcadrésze...

Magyar Külügyminisztérium honlapján azt olvastam, 6 hónapig lehet Svédországban "legálisan" használni honosítás nélkül az autót. (http://www.mfa.gov.hu/kum/hu/bal/Konzuli_informaciok/Utazas_kulfoldre/Utazasi_tanacsok/svedorszag.htm)
Azt hiszem, maximálisan élni fogok ezzel a lehetőséggel :)

Persze, ha "svéd" fizetésem lesz, valószínűleg kevésbé fog megrázónak tűnni ez az összeg :)))
Előzmény: lektor (4861)
DuJoe Creative Commons License 2009.12.13 0 0 4864

Nekem -nyilván- teljesen új volt ez a hagyomány amikor tavaly először láttam, de nagyon tetszett. Idén is megnéztem az iskolai ünnepséget a helyi templomban, és a gyerekek idén is nagyon szép műsort adtak elő.

Viszont amikor tavaly a Metro c. újságban láttam -az egyenjogúság nevében- egy hosszú hajú fiút mint Luciát, hát az nálam egy "csöppet" kiverte a biztosítékot.

Erre szokták azt mondani, hogy "no comment"...

Lehet, hogy túl konzervatív vagyok??

Előzmény: horgolotucske (4862)
horgolotucske Creative Commons License 2009.12.13 0 0 4863
link lemaradt itt van<a href="http://www.youtube.com/watch?v=ApFtWhcMBOY&feature=related" target="_blank">itt van</a>ez asvéd Lucia dal itt vanitt vanitt van
Előzmény: horgolotucske (4862)
horgolotucske Creative Commons License 2009.12.13 0 0 4862
Mindenkinek szép napocskát kivánok ezzel aszép dallal Svédországból!!
Mi itt Svédben a szent Lucia napját unnepeljuk ma aminek a hagyománya Syrakusába mi Siciliában olaszországban van és a kirisztus utáni 304 évre terjed egy lány Lucia nevu aki mártirhalált hallt.Edesannyának az életét megmentette valaki mire ö megigérte hogy kolostorba megy hálából. A völegénye nem engedte ezt meg és kényszeriteni akarta a házasságra mire Lucia kivágta a szemét és elkuldte neki a vagyonát pedig szétosztotta a szegényeknek. Erre a völegénye feljelentetteÖt a romai császárnak mint boszorkányt.A császár , boszorkának minösétette és elitélte a máglya halálra, de a lángok nem fogták meg a testét.Akkor kénytelenek voltak a romai katonák karddal lecsapni a felyét, azért van a piros szalag a vére emlékéul a ruhán.Mi ezt unnepejuk a szentet Lucia-t és az ovodákban iskolákban templomokban éneklik ezt a dalt mindenutt lehetöleg hajnali sötétségben ..Szépségverseny is van kiirva megyeileg és országosan ahol fiatal lányok fotoira lehet szavazni.Dicsöség egy lánynak az égö gyertya koronát viselni.Gyerekek kiöltöznek mikulásnak mézeskalács figuráknak is az oviban a veszkedél elkerulése végett minden lány lehet Lucia ugyhogy mindenkinek van koronája. Sziaszok
Hallgassátok szivesen a dalt nagyon szép link ittlink ittlink it<a href="http://www.youtube.com/watch?v=Mk0FyZqNp5Q" target="_blank">link itt</a>link itt
lektor Creative Commons License 2009.12.13 0 0 4861

Biztosan van valami olyasmi Svédországban is, mint Magyarországon a súlyadó - ennek mi a svéd neve, hol találok róla infót?   FORDONSKATT(súly függö), évi adó benzines személyautóra 720-4563 kr./év. dizel sz.autókra 2187-13821 kr./év. + kötelezö biztositás ami a biztositóként és biztositától függöenváltozó, kb.2500-6000 kr.

 

http://www.transportstyrelsen.se/sv/Vag/Fordon/Fordonsskatt/

 

http://www.skatteverket.se/skatter/fordonsskatt.4.18e1b10334ebe8bc80002921.html

Előzmény: cavecat (4859)
marjori Creative Commons License 2009.12.12 0 0 4860
doktoranduszként én nem sietnék ilyesmivel :)
sok előnye van a külföldi rendszámnak.
a magyar jogsinak meg főőőőleg.
Előzmény: cavecat (4859)
cavecat Creative Commons License 2009.12.12 0 0 4859
Sziasztok!
Egy ideje már olvasgatlak Titeket - tavasszal fél évet Göteborgban töltöttem, és erősen úgy néz ki, vissza is megyek (kutatómunka, ill. doktorandusz-állás).
Korábban volt szó arról, hogyan-miként lehet kocsit kivinni.
Ha jól emlékszem, DuJoe írta, hogy kb. 50 ezer forintnak megfelelő összeg az autó honosíttatása (amit nem kell elsietni :)), Vanessa írta, hogy a jogosítványcsere a Länstyrälse-nél esedékes, és kb. 600 SEK költség, plusz a leendő "főbérlőtől" tudom, hogy a parkolóhely havonta kb. 230 SEK.
Milyen költségekre számítsak még?
Kötelező biztosítás, gondolom - van valami honlap, ahol ennek a várható mértékéről tájékozódni tudok?
Biztosan van valami olyasmi Svédországban is, mint Magyarországon a súlyadó - ennek mi a svéd neve, hol találok róla infót?
Ezen kívül van-e még valami?
Előre is köszönöm a segítséget!
horgolotucske Creative Commons License 2009.12.12 0 0 4858
A fene vigye el az ICA-ban volt csokoládé glögg de nem vettem most elfogyott már a system-ben meg csak hjoton van.. de kár...
DuJoe Creative Commons License 2009.12.11 0 0 4857
Alapjában véve tulajdonképpen ha jól megfontoljuk, a vörös bort jó önmagában is inni. Nomeg az alkohol korlátlan ideig eláll. Az viszont mostmár biztos, hogy a korábban megnevezett szakintézményt sürgősen meg kell látogatnom, nehogy lemaradjak valamiről, annyi jó ötletet kaptam:)))
lektor Creative Commons License 2009.12.11 0 0 4856

Tessek. Ezt nem kell semmivel javitgatni:DDDD

 

én is tudom, de DuJoe már megvette hozzá a vörösbort, azért tanácsoltam hozzá a belevalót (hátha van otthon). :)

Előzmény: Vanessa_ (4852)
Oszi Creative Commons License 2009.12.11 0 0 4855

De azt ugye tudjátok, hogy ilyenkor legjobb esetben is csak 50-nel tudsz menni, hogy az utak jó része télre le van zárva, és nem jár az összes komp sem, hogy az út a fjordok mentén a sok kanyar miatt jóval hoszabb, mint a térkép alapján hinnéd?

 

Ha csak egy hetetek van, szerintem jobban járnátok, ha Kirunában és környékén maradtok, a fjordokat meg nyáron néznétek meg.

Előzmény: Ocsibogyo85 (4845)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.11 0 0 4854

Ha már elmentek a Systembe, bátran ajánlom: Whisky-glögg és konyak-glögg is kapható! Nem édesek, mint a cukor, eszméletlen jók!

Ahogy írjátok, egyszer van karácsony. De időben kell menni, mert mi tavaly vettünk, de a szomszédnak már nem jutott. :) :)))

 

DuJoe Creative Commons License 2009.12.11 0 0 4853

Háááát, azt hiszem még el kell látogatnom karácsony előtt a Systembe, így legalább van mire hivatkoznom a nejemnél, hiszen a jótanácsokat meg kell fogadni...

Nem vagyok mindennapos vendég, (a heti egy sörömet is havonta veszem), így  van még mit felfedeznem:))))

 

Előzmény: Vanessa_ (4852)
Vanessa_ Creative Commons License 2009.12.11 0 0 4852

http://systembolaget.se/SokDrycker/Produkt?VaruNr=8505&Butik=0&SokStrangar=

 

 

Tessek. Ezt nem kell semmivel javitgatni:DDDD

 

Isten ne vegye bunömul, de en szivesebben iszom a gyerekeknek (is) keszukt alkoholmenteset, vagy a nagyon kicsi alkoholszazalekosat, De a parom erre a fentebb belinkeltre teszi le a sajat voksat:)

Előzmény: lektor (4851)
lektor Creative Commons License 2009.12.10 0 0 4851
azt a vöröset még feljavithatod egy kis abszoluttal, és akkor már tisztességes glöggöd lesz, és a karácsony is vidámabb lesz..:))
Előzmény: DuJoe (4850)
DuJoe Creative Commons License 2009.12.10 0 0 4850
Jut eszembe, a karácsonyi glöggömbe már megvettem a vörösbort, mert azért az a 2.25% tényleg vicces:))) Elvégre csak egyszer van egy évben karácsony!!
lektor Creative Commons License 2009.12.10 0 0 4849
úgy néz ki, hogy közbeléptek, nekem se volt tiszta az eset.
Előzmény: DuJoe (4848)
DuJoe Creative Commons License 2009.12.10 0 0 4848

Gondolod, hogy a moderátor közbelépett? Merthogy a hozzászólás eltűnt...

Előzmény: lektor (4840)
marjori Creative Commons License 2009.12.10 0 0 4847

vagy itt térkép alapján kereshetsz:

http://www.statoil.se/FrontServlet?s=sdh&state=station_map&showMenu=5

 

 

 

Előzmény: Ocsibogyo85 (4845)
marjori Creative Commons License 2009.12.10 0 0 4846
Előzmény: Ocsibogyo85 (4841)
Ocsibogyo85 Creative Commons License 2009.12.10 0 0 4845
sarki fény minden mennyiségben, nordkapp és a fjordok a cél
Előzmény: mgy (4844)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!