Keresés

Részletes keresés

apukad68 Creative Commons License 2010.08.17 0 0 3062
Ok, de akkor kinél fizetsz elő?
Előzmény: Törölt nick (3060)
janómanó73 Creative Commons License 2010.08.17 0 0 3061

Tisztelt Hordi34!

Ha az újakra gondolták akkor a következők Silver csomagban>>Duna2,Story tv4,Tv6,axn Crimi,Axn Sci-fi,Nat geo wild,Histoy,Doq,Fishing end Hunting,Nikelodeon,
Előzmény: Törölt nick (3060)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.17 0 0 3060
Az alább vázolt okok miatt nekem szeptembertől meg fog szűnni az UPC direkt előfizetésem. Akiknek már átállították az antennát azoktól érdeklődnék milyen csatornákat lehet fogni?
janómanó73 Creative Commons License 2010.08.17 0 0 3059
Elismerni sosem fogják hogy ratyi az egész Thor műhold.
Azt már én is megjegyeztem itt hogy lesüllyedt a UPC a Digi tv szintjére!!
Tudomásul vehetné már a Upc hogy nem az számít hogy pluszba adnak csatornákat hanem az első az hogy a minősége ennyi pénzért jó legyen!!!
speedway104 Creative Commons License 2010.08.17 0 0 3058
"Most van Fibernetes kábelem, viharban az is kockás, érted, a kábel bakker!"

Ők is a műholdról veszik a jelet...

Előzmény: apukad68 (3056)
janómanó73 Creative Commons License 2010.08.17 0 0 3057
A tányér méretre azt kell mondanom olvassátok el a 2980 hozzászólást neki 120 tányéra van!!!semmit nem jelent hogy 120-as!
apukad68 Creative Commons License 2010.08.16 0 0 3056
Nekem volt Digim is a UPC mellett, na az egy igazi fos minőség 80 centissel. Most van Fibernetes kábelem, viharban az is kockás, érted, a kábel bakker! Agyam megáll! Hülyének vagyunk mi itt nézve!
Az inviteles netem úgy esik-kel, mint a nagyok, bukósisak kéne rá, fő időben többször nincs mint van. A 8 megás kábel már az oszlopon 7-et tud max. Na arra van egy utcányi nép. Ledobja a rendszer, mint Riga a láncot.

A jelerő-minőség pont úgy csinálja, ahogy írod. Minőség hullámzik, mintha azt fúná a viharos szél le 0-ig, a jelszint nem nagyon megy 40 alá. Mondjuk a számok hasonlósága inkább a véletlen műve, azért ezek a beltéri mérők nem annyira pontosak, de tény, 10db helyett nem mutat 2-t. Az átállító pasi kicsit magasabbat mért a saját műszerével, de az volt a legjobb pozíció, amit beállítottam a motorral. Szóval széttárta a karjait és azt mondta legyen 120 ha én itt igényeskedem (persze, a 40 ropit meg én fizessem).

Szóval az igényeseknek HD tévével 5.1-el marad a torrent. Mondjuk ott legalább nincs reklám. :-D
Előzmény: V.Gy. (3055)
V.Gy. Creative Commons License 2010.08.16 0 0 3055
110-120 körül filózom, lassan visszajönnek a 3 méteres ufók, mint 25 éve

Hát igen... :-/ Én is nézegetem már egy ideje a szomszédom használaton kívüli 120 centi körüli paraboláját - mármint olyan szemmel, hogy el kéne bizniszelni tőle. :-)

De valami nem kóser a Thor-ral, mert amikor esőben nincs UPC (na ez azért milyen dolog már, a 21. század "közepén"?), a jelerősség a 90 centis parabolával nálam akkor is 40-60% között van, csak épp a jelminőség a 0%. Persze lehet, hogy ez így "rendben van", annyira azért nem értek a műholdas vételhez; de nekem fura, hogy a jelerősség alig változik, a hasznos jel viszont 0 lesz. Van egy olyan érzésem, hogy 200 centissel se lenne jobb a helyzet... max. annyi változna, hogy 80% jelerősség mellett lenne 0% a jelminőség.

Na de hogy vígasztaljam is kicsit a t. publikumot :-), megkérdeztem Digi-s és T-s tányérostévés szomszédokat, és mind azt mondták: "Nagy esőőben? Áá ... nincs jel, nincs tévézés." :-)) Már ha megnyugtat valakit itt a UPC-s társaságban, hogy nekik se jobb. (azt nyugodtan elfelejthetjük, hogy nekünk eddig jobb volt, mert már "utolértük" őket - visszafelé haladva a szolgáltatás minőségében)
Előzmény: apukad68 (3054)
apukad68 Creative Commons License 2010.08.16 0 0 3054
Ja, persze.
Nekem egy Technisat s2-m van, bizonyára az is szar, mert nincs olyan vihar, hogy ki ne múlna az adás. 65% erővel 36% minőséggel erőlködik, motoros lévén mondhatom, nincs még egy olyan hold w4-e28.2 közt ami annyira gyenge, mint a Thor. Régen 60-as tányérom volt, a 80-al az Astra-n is biztosabb volt a jel az idei hóban pláne, most elképzelésem sincs mekkorát vegyek, hogy lássak is valamit. A 150-ek meg már aranyárban vannak. 110-120 körül filózom, lassan visszajönnek a 3 méteres ufók, mint 25 éve. Fejlődünk.
Előzmény: janómanó73 (3052)
scarabaeus Creative Commons License 2010.08.16 0 0 3053
A dekódolásban odáig jutottam, hogy a királynőt megölni nem kell félnetek:-)
Előzmény: *upc*** (3050)
janómanó73 Creative Commons License 2010.08.16 0 0 3052
És amikor beborul és esik akkor is beltérik gyengék? Astrán Pld:nekem ilyen gondom nem volt,elég új ez nekem az átállítás után az első borús esős időnél furcsán néztem hogy eltűntek a csatornák és ki írta hogy nincs jel!
Előzmény: *upc*** (3050)
janómanó73 Creative Commons License 2010.08.16 0 0 3051
humax beltéri jelszint 30-35% Jelminőség 80-100%, Ferguson Ariva100E Jelerősség:60-70% Jelminőség:90-100%. bár az Ariva készülék cryptoworks kártyát igényel ami nincs,ez nélkül néztem ha számít valami!
*upc*** Creative Commons License 2010.08.15 0 0 3050
valaki azt mondta müholdvevökkel van valami tul gyengék müholdhoz mondok valamit nem ? ilu c3 90/100
dsx 6010 44%
Előzmény: SquareWire (3049)
SquareWire Creative Commons License 2010.08.15 0 0 3049
Nekünk külföldön élő Magyaroknak még mindig a UPC a legjobb alternatíva. Nekem nincs rá semmi panaszom a 4:3-as képarányt és a néha picit pixeles adást leszámítva, bár némileg alacsonyabbak az elvárásaim, egyszerűen örülök neki, hogy magyarul tévézhetek :)
Előzmény: nempiskota2 (3047)
nempiskota2 Creative Commons License 2010.08.15 0 0 3048
Ja a Hello HD- t mondta még ami talán jó lehet, de arról lebeszélt, neki volt egy rövid ideig, azt mondta a minősége botrányos és sokkal kevesebb a csatorna mint pl a UPC-nél.
nempiskota2 Creative Commons License 2010.08.15 0 0 3047
Ma délelőtt beszéltem egy kedves hozzáértő ismerőssel aki szerint egyik tányéros szolgáltató sem fogja tudni belőni az antennáját nálunk, mivel az Astra már senkinek nincs. Az összes konkurenciája a UPC-nek is Thor-os vagy olyan ami szintén az Astrától pont úgy van forgatva ami nekünk nem lesz jó a helyi viszonyok miatt.
Úgyhogy sanszos a kábeltévés megoldás.

A szerelő nem mondta, hogy írjunk a munkalapjára, de mindegy, gondolom a központban csak valahogy rögzítve van, hogy melyik előfizetőnél volt sikeres az átállítás és melyiknél nem.

janómanó73 Creative Commons License 2010.08.15 0 0 3046
az AXN Sci-fi csatorna hanga még mindig meg meg akad ezzel is csinálhatnának valamit.
Fontolgatom én is hogy ezt az évet megvárom hogy mit hoznak össze és ha nem oké lépek én is! Nekem annyiból könnyebb mert nekem a hűségidőm már lejárt,én már csak várom hogy mit hangolnak össze még.
janómanó73 Creative Commons License 2010.08.15 0 0 3045
De azt meg nem teheti meg a UPC hogy szolgáltatást nem biztosit de a havi pénzt elveszi az ügyféltől!
Előzmény: V.Gy. (3043)
janómanó73 Creative Commons License 2010.08.15 0 0 3044
Hát itt akkor a szerelő is hibázott mert nem tudta elvégezni az átforgatást és ezt neki írásban rögzítenie kellet volna ott a helyszínen és veled aláíratni!
Előzmény: nempiskota2 (3040)
V.Gy. Creative Commons License 2010.08.15 0 0 3043
de van egy sanda gyanúm, hogy így nem lesz egyszerű ez a lemondás

Az úgy szokott lenni, hogy ha ők módosítanak valamit, akkor a hűségidőre tekintet nélkül lemondható a szolgáltatás, ha az előfizető nem fogadja el (a módosítást). Azt persze nem tudom, az ilyen műholdváltási dologra is vonatkozik-e ez a kilépési lehetőség. De esetleg érdemes lehet arra hivatkozni, hogy nem lehetséges a módosított szolgáltatás igénybevétele.
Előzmény: nempiskota2 (3042)
nempiskota2 Creative Commons License 2010.08.14 0 0 3042
Igen a szerelőt teljes mértékben megértettük, hogy nem vállalja ingyen az áthelyezést.
Korrekt volt mert több mint egy órán keresztül próbált különféle megoldásokat.Először egy új tányért amit még meg is vettünk volna.Mikor azzal sem ment a dolog, akkor hozott egy konzolt, hogy kiemeli az új antennát.Ez sem ment. Átmentek a ház másik felére a férjemmel és ott próbálkoztak de semmi eredménye nem volt.
A végére jött az a megoldás, hogy tető megbont és padláson keresztül kitenni a ház tetejére.Ami nekünk kerül pénzbe.Mondtuk neki,hogy ezt előbb letisztázzuk az ügyfélszolgálattal.Megértette összepakolt és kézfogással távozott.A férjem adott neki borravalót amiért tök jó fej volt.Megköszönte és ő már ezen a héten kétszer is telefonált a kedves központos megbízóival ellentétben- hogy mire jutottunk mert ő elmegy szabadságra.

Szóval a szerelő semleges ebben a sztoriban és ha én lennék a helyében én sem másznék ki ingyen sehová, semmilyen körülmények között...:)

Most már csak az a fájdalmam, hogy szerintem hűségnyilatkozatunk is van, majd ennek utánanézek, hogy mikor jár le, de van egy sanda gyanúm, hogy így nem lesz egyszerű ez a lemondás.
Előzmény: chagaal (3025)
nempiskota2 Creative Commons License 2010.08.14 0 0 3041
Egyébként van egy Digi kábel előfizetésem is, tehát nem maradok adás nélkül. Szeptemberben pedig mikor az UPC végleg leáll a sugárzással veszek egy digitális beltérit az rácsatlakoztatom az UPC tányérra és azokon továbbra is tudom nézni a német adókat ha éppen kell.

És továbbra is fizeted az előfizetést a UPC-nek? Ha jól értem akkor két helyre fogsz fizetni?

Mi direct+ és HBO pack-ban vagyunk 5763 ft/ hó.. Nekem ez sok egy antennáért..:)
Előzmény: Törölt nick (3031)
nempiskota2 Creative Commons License 2010.08.14 0 0 3040
Az a baj, hogy a kirendelt szerelő, jövő héttől szabadságra megy, a telefonos ügyfeles meg megígérte, hogy felhívnak és értesítenek, hogy mi legyen de ez eddig persze nem történt meg.
Tegnap bogarásztam még a UPC honlapját és valahol olvastam, hogy ha valamivel nem vagy elégedett a helyszíni szerelés alkalmával akkor van nekik munkalap azon észrevételezhetsz..Na talán akkor ott kellett volna rögtön ráírni ezt a problémát, és akkor múlt hét óta csak jött volna valami válasz.Nem tudom küldenek e másik szerelőt, vagy egyáltalán felhívnak e a központból.szerintem rögzítették a beszélgetést. Mindenesetre most nézelődünk a piacon a többi szolgáltató között, hátha találunk olcsóbbat meg "mozaikmenteset"..
Ami még nálunk nehézkes, hogy nyeles telken lakunk, az utcáról a házunkhoz 30 méter a bejáró.Kábeltévét akartunk, de a csatornát nem akarták kiásni..:)
Lelophattuk volna a kertszomszédtól, de inkább az egyenes utat választottuk és beköttettük a UPC-t, 2003-ban.
Előzmény: janómanó73 (3034)
chagaal Creative Commons License 2010.08.14 0 0 3039
... és az órával is kezdhetnének valamit, az áttekerés óta a 8111-es beltérim össze-vissza mutatja az időt (most pl 10:10 van rajta)... így nem lehet programozni a HDD részre a felvételt...
Előzmény: janómanó73 (3038)
janómanó73 Creative Commons License 2010.08.14 0 0 3038
Azt tudnám hogy meddig hangolgatnak némelyik csatorna átmegy pip képbe meg kockásba utána meg jó.A csatorna listába bejöttek ismeretlen csatornák olyan mintha teszt csatornák lennének

Kíváncsi leszek hogy decemberig mit lépnek mennyire érik el a jobb szolgáltatás címet!
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.14 0 0 3037
Teljesen mindegy, ha nem működik normálisan, nem lehet eladni.
Előzmény: janómanó73 (3036)
janómanó73 Creative Commons License 2010.08.14 0 0 3036
Talán engednek az előfizetői árakból,báár most is engedtek most az akció 2500 3 hónapig a 4-tő 3500. Érzésem szerint jövőre 3000 alatt lesz az akció.
Előzmény: Törölt nick (3035)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.14 0 0 3035
"Csak nem tudom, hogy a kábeltévék harcában így, hogy akarják a z UPC-sek megtartani az előfizetőket. "

A szerelőkről nem is beszélve.
Előzmény: Törölt nick (3031)
janómanó73 Creative Commons License 2010.08.14 0 0 3034
Nempiskota!
Majd írd már meg mire jutottatok a UPC-vel!
Előzmény: nempiskota2 (3023)
PalotaiValdez Creative Commons License 2010.08.13 0 0 3033
szia

Jött a válasz, hogy csak kb 2 m hosszúságú vas lenne elegendő de arra nem szerelné fel , mert nem biztonságos.

lejjebb ha visszapörgetsz láthatod hogy mekkora csövön volt a mienk.nem biztonságos????????? a török szerelő körberohangálta a régi háznál a sima hullámpalatetőt kezében a lavórral hóna alatt a jelkeresővel hogy esetleg honnan jönne a Thor.kémény? na oda ő se ment fel,pedig ott voltak egy régi parabola vasai mert azt mondtam ebből a lágerből úgyis megyünk nekem ne rakja fel a 3ik szintre az antennát.

. "Nem igazán firtattam utána én sem a dolgot mert belegondoltam elég kényelmetlen lenne télvíz idején, ha esetleg a hó belepi az antennát óránként takarítani a tetőn, hogy tudjam nézni az adást."

az offset antennát mióta lepi be a hó???? anno 1989-90-ben télen én is egy 3méteres lécre erősitett autómosókefével takaritottam télen a hagyományos lavórt de ahogy offset lett ez megsünt.nem tud benne megtapadni a hó mert a dőlésszöge miatt a súlyától kicsúszik.


azt megértem hogy a szerelő nem csinálta meg ingyen,itt 40euro a szerelés(1 óra)

rendelés van mert a török antennás 8,78 euro minimálbérből nem járna 150ezer euros merci terepjáróval....
Előzmény: Törölt nick (3031)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!