Keresés

Részletes keresés

Vargabetű Creative Commons License 2006.02.01 0 0 13164

Kösz Vagdalthús!

Odamegyek oszt megkóstolom.

 

Jó utat-jó szelet:VB

Előzmény: Vagdalthús (13163)
Vagdalthús Creative Commons License 2006.02.01 0 0 13163

Az erős túlzás, hogy szakértő, összvissz 1,5 éve kezdtem el rendszeresen túrázni, előtte csak hébe-hóba, de tény, nagyon szeretem a Naszályt, felszíni- és barlangtúrákat is tettem már különböző pontjain, nekem ez van a legközelebb Váchoz. De a közelségtől függetlenül is nagyon tetszik.

 

A Naszályon az egyetlen forrás tudtommal a Bik-kút, ez az OKT útvonala mellett van, a Naszály-csúcstól, így a Násznép-barlangtól is Nyugatra, de több, mint 1 km-re.

Előzmény: Vargabetű (13162)
Vargabetű Creative Commons License 2006.02.01 0 0 13162

Szia Vagdalthús!

Mellék irányú kérdés, de úgy látszik, Te Naszály-szakértő vagy. Legalább hozzám képest biztos. Van-e a csúcs, vagy pl a Násznép-bg 1 km-es körzetében stabil ivóvízforrás? (azt én is tudom, hogy mészkő...)

Jó utat-jó szelet:Vargabetű.

Előzmény: Vagdalthús (13158)
Lud Creative Commons License 2006.02.01 0 0 13161
erre mondtam: aki bevallalos, felmegy.
ha drothalo van aminek ha nem most de 5-10 ev mulva ketseges a biztonsagi erteke, esetleg olyanokban is tulzott onbizalmat indukal akik kulonben nem mennenek fel.
a "felmaszni tilos" uzenet tovabbitasa a turazo kozonseg szamara nem a terkepkeszitok feladata, hanem az uzemeltetoe. probalj meg egy telekom toronyra vagy egy viztoronyra felmaszni (kerites, or, tabla. zar, lakat riaszto, beleptetorendszer stb). a geotornyok nyitottsaga a tulajdonos hanyagsagabol es nem a termeszetbaratok iranti szolidaritasbol adodik.
Előzmény: Vagdalthús (13158)
Vlaszij Creative Commons License 2006.02.01 0 0 13160

Mindent józb ésszel kell tenni.

a túrát az élette és azt is hogy ha kimész egy kilátóba akkor ne bújj át a korlát alatt.

 

viszont ha egy kicsit szítod náluk,hogy de életveszélyes akkor majd jól lezárják mint egyszerübb megoldás..

 

Előzmény: Vagdalthús (13158)
Múzsla Creative Commons License 2006.02.01 0 0 13159

Örülök a hírnek!

Kár, hogy nem tudok rá elmenni.

Előzmény: Zete (13156)
Vagdalthús Creative Commons License 2006.02.01 0 0 13158

Nem korlátépítésről volt szó, mert korlát már van. Csupán egy drótháló (amely tetszés szerint leszedhető, ha zavar valakit...), amely meggátolja, hogy kiessen valaki, ha felmegy.

 

Tisztában vagyok vele, hogy 2813 engedély + 74 ember bólintása + 9 hónap türelem kéne, továbbá ezt meg is írtam pár hsz-szel lentebb ironikusan.

 

S azt is tudja mindenki, hogy ezek geodéziai mérőtornyok, nem Makovecz-féle fakilátók, mint lakitelek-Tőserdőben.

DE!

Néha túl köllene lépni az elméleten, mert a toronytulajdonosok, nemzeti parkok, erdészek, mindenki tudja, hogy aki arra túrázik, az felmegy és körülnéz. Ha megfeszül, akkor is.

 

Továbbá innentől kezdve a Cartographia-atlaszokban 24 pontos betűmérettel, pirossal, vastagítva szükséges megjelentetni, hogy a Csóványos és a Naszály geodéziai tornyába felmenni tilos és életveszélyes, valamint kivenni az onnan készült panorámaképeket, hogy ne csábuljon el az egyszeri kiránduló.

Előzmény: Lud (13157)
Lud Creative Commons License 2006.02.01 0 0 13157
a geotornyosdival kapcsolatban bocsassatok meg a velemenyem, de:
ez az epitmeny nem a turistake, nem kozos tulajdon es nem a szepkilatast szolgalja - sajnos. az h nincs lezarva meg nem jelenti azt, h barki joggal felmaszhatna oda. ennek megfeleloen szep kilatas remenyeben felmaszni, mindenfele racsokkal biztonsagossa tenni partizanakcio, amit mindenki sajat felelossegere tesz v nem tesz meg. en ovakodnek a korlatbarkacsolastol, mert egyreszt ez vkinek a tulajdona, masreszt teljesen ellenorizhetetlen biztonsagot ad az arra tevedo turistaknak.
szervezett es engedelyezett korlatepites elvileg lehetseges, de gondolom az epiteshez szazezer engedely es a majdani karbantartas es felulvizsgalat biztositasa lenne szukseges.
Előzmény: kulisz (13153)
Zete Creative Commons License 2006.02.01 0 0 13156

Kéktúrázók találkája

Ma kaptam egy válaszlevelet, azzal, hogy:

időpont: február 17., 17:00

helyszín: Ihász u. 26.

 

További info, hogy eddig 53 jelentkező van.

Joeyline Creative Commons License 2006.02.01 0 0 13155
OFF

Ehhehe... :)

ON
Előzmény: rum-cájsz (13154)
rum-cájsz Creative Commons License 2006.02.01 0 0 13154
Off
A kedvedért módosítottam az adataimat, és most már biztosan kitalálod. ;)
On
Előzmény: Joeyline (13152)
kulisz Creative Commons License 2006.01.31 0 0 13153
Jómagam sem vagyok a bürökrácia lelkes híve, ha nem muszály, nem kellene bonyolítani. Ezért lenne jó megtudni valamit arról hogy a Naszályon hogyan sikerült kivitelezni a hálózást. Valaki utána tudna kérdezni? Csak tud valaki valamit mondani erről a túrázók táborából.
Előzmény: Vagdalthús (13145)
Joeyline Creative Commons License 2006.01.31 0 0 13152
OFF Láthatóan Te világosan tudod, hogy én ki vagyok. Én viszont nem, hogy Te ki... ON
Előzmény: rum-cájsz (13141)
Joeyline Creative Commons License 2006.01.31 0 0 13151
De. Jelesre vizsgáztam ráadásul belőle :) Karsaynál. Ez nagy szó! :)
Előzmény: kvte (13139)
Vagdalthús Creative Commons License 2006.01.31 0 0 13150

"Befizették a 100-100 e Ft-ot, és hadd menjenek..."

 

Hát hogyne, tudod, én meg hülye vagyok :-))

 

"(lásd szomszéd topik)"

 

Tudom, rajta vagyok.

Előzmény: kvte (13149)
kvte Creative Commons License 2006.01.31 0 0 13149

S ki a fene akadályozná meg őket?   :-(((

 

Nem értem, miért kéne megakadályozni őket?

Befizették a 100-100 e Ft-ot, és hadd menjenek...

 

(lásd szomszéd topik)

Előzmény: Vagdalthús (13148)
Vagdalthús Creative Commons License 2006.01.31 0 0 13148

Volt vagy 4-5 motorosszán, egész pontosan a Rakodónál, az Égés-tető felé. Mondom, az egyik úgy túráztatta a járművet, hogy a benzingőzből nagyot slukkoltam akaratom ellenére.

 

A Naszályon múlt héten meg quadosok jöttek-mentek, de ezen meg sem lepődöm. Duna-parton haladó kerékpárúton tavasztól őszig, Váctól Sződligetig rajzanak a krosszosok, quadosok, holott az ártéri erdő szintén a Duna-Ipoly Nemzeti Park része.

 

S ki a fene akadályozná meg őket?   :-(((

Előzmény: mosomedve (13146)
mosomedve Creative Commons License 2006.01.31 0 0 13146
Motoros szánkók a Csóványos környékén?! Nyáron terepmotorosok, most meg ilyenek? Szigorúan védett Természetvédelmi Terület, meg Nemzeti Park? Igy működik az EU-konform környezetvédelem? Ejnye-bejnye!
Előzmény: Vagdalthús (13090)
Vagdalthús Creative Commons License 2006.01.31 0 0 13145

Természetesen én is sarkítottam, de az embernek már van némi tapasztalata, ugye, miként lesz a "tett halála az okoskodás".

 

 

Előzmény: rum-cájsz (13144)
rum-cájsz Creative Commons License 2006.01.31 0 0 13144
Nem az ügyintézőkre gondoltam, hanem megkeresni teszem azt Mihályi Szabolcsot, vagy Farkas Istvánt, vagy valamely más funcionárius, hogy mi vagyunk az Index Kéktúra topic baráti kör tagjai, és ilyen és ilyen hálóval rendelkezünk, ugyan engedjék már meg, hogy felszereljük a tornyokra.
Jó kicsit naiv amit leírok, de szerintem az egyenes út a legtisztább.
Esetleg valami ismeretség segítene.
Előzmény: Vagdalthús (13143)
Vagdalthús Creative Commons License 2006.01.31 0 0 13143

Egyfelől igazad van, de képzeld csak el, hogy odaállítanék én, xy, akinek a titulusa maximum túrázó lehetne, az ötlettel. Menjen a 8. ablakhoz, ahol majd töltse ki a Z/54. sz. nyomtatványt, amelyre majd kap egy űrlapot, ezen a problémát felvázolhatja.

Ha a minden páros kedden 12:00-12:30-ig nyitva tartó ügyfélszolgálatunkra leadja ezt, akkor kap egy iktatószámot, amelyre 30 munkanapon belül kiértesítjük, melyik területileg illetékes referenshez tartozik az ügy.

Ha sikerült felvenni vele a kapcsolatot, akkor megtudhatja majd, melyik dróthálókészítővel állunk szerződésben, amelyet a közbeszerzési eljárásban kiválasztottunk....

 

Nem folytatom....

Előzmény: rum-cájsz (13142)
rum-cájsz Creative Commons License 2006.01.31 0 0 13142
Hát az ötlet jó, de szerintem nem szabad ilyet csinálni a FÖMI engedélye nélkül.
Gondolj bele, mit lenne abból, ha a Citadella korlátját is be akarná valaki így drótháéózni.
Szóval ha teszünk is valamit, csak engedéllyel tegyük véleményem szerint!
Előzmény: kulisz (13136)
rum-cájsz Creative Commons License 2006.01.31 0 0 13141
Ja-ja! Mit szólna ehhez Karsay tanár úr! Nem most lesz ebből szigorlat? :P
Előzmény: kvte (13139)
olahtamas Creative Commons License 2006.01.31 0 0 13140
Amennyiben legális a dolog, és tényleg csak segítő kézre van szükség, akkor én is benne vagyok !
Rajtam aztán ne múljon, hogy Joey ne tudjon kimenni biztonságérzettel körülnézni :))
Azért hegymászókötélen lógva heggesztést én sem vállalok...
Előzmény: Vagdalthús (13138)
kvte Creative Commons License 2006.01.31 0 0 13139

Nekik szakmájuk a geodézia, én csak alapozó tantárgyként tanultam.

 

Cö-cö-cö. Sportszakmailag mit mondjak erre? Alapozó tárgy, akkor már nem is kell megtanulni? ;-)

Előzmény: Joeyline (13131)
Vagdalthús Creative Commons License 2006.01.31 0 0 13138

Na, alakul!

Ez az első támogató hangú hozzászólás! :-))

Előzmény: kulisz (13136)
kvte Creative Commons License 2006.01.31 0 0 13137

A FÖMI (Földmérési és Távérzékelési Intézet, Bosnyák tér) feladata a karbantartás.

 

Ő a Naszály rajza (a honlapjukon az összes alappont térképen elérhető):

 

 

kulisz Creative Commons License 2006.01.31 0 0 13136

A megyei földhivatalok és/vagy FÖMI dolga a geoédéziai alappontok (köztük a vasbeton mérőtornyok) rendszeres helyszínelése, karbantartása. Ütemtervük van rá, amit aztán vagy végrehajtanak vagy nem (pénzhiány, emberhiány, benzinhiány, kifogás mindig található).

 

Egy vasbeton mérőtoronynál az a kérdés, hogy mi tartozik a fenntartásba, földmérési szempontból persze. Szerintem kb. az, hogy ne dőljön össze (ez a veszély nemigen fenyegeti őket, hiszen masszívan meg lettek építve, a mozdulatlanság hosszú időn át alapkövetelmény), és hogy fenn a mérőasztal rendben legyen, a tirpód jó állapotban legyen, illetve lenn középen az alappont, valamnt hogy fel lehessen menni, vagyis a létra jó állapotban legyen). Magyarul, ha kell a geodéta fel tudjon menni, és ott méréseket végezni. Azt is el kell mondanom, hogy a gyakorlatban ma már egyre ritkábban fordul elő, hogy valóban méréseket végez valaki a toronyban.

 

Megkeresni a "hivatalt" ilyen biztonságossá tétellel kapcsolatban szerintem nem túl sok sikerrel bíztat, de ha valakinek van kapcsolata a FÖMI-nél informálisan utánaérdeklődhet, hogy mi is a helyzet. (talán én is fel tudok hajtani valakit, ha gondoljátok)

 

Vagdalthús kezdeményezése több eredménnyel kecsegtet, nekem is tetszik az ötlet.

Előzmény: Joeyline (13131)
Joeyline Creative Commons License 2006.01.31 0 0 13135
A Gurgó-hegyen állóra gondolsz?
Én néhány tíz km-nyire lakom oda :)
Előzmény: rum-cájsz (13134)
rum-cájsz Creative Commons License 2006.01.31 0 0 13134
Á dehogy kolléga, csak gondoltam védem az érdekeiket, úgy is olyan kevesen vannak :))

Torony témához:
Tapasztalataim szerint a geodéziai tornyok nyíltan látogathatóak. Ha zárva is lenne az ajtaja, a közeli településen odaadják a kulcsot. (A DDK-n is van egy ilyen kis kitérő)
Fenntartani viszont valószínűleg a FÖMI feladata lenne.
Előzmény: Joeyline (13132)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!