Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2004.10.26 0 0 3819
Mondd meg neki, hogy küldje el dhl-lel, az ideér.
Előzmény: bazsC20NE (3818)
bazsC20NE Creative Commons License 2004.10.26 0 0 3818

üdv!

 

lehet, hogy kicsit off-topic, de talán tudtok segíteni

a lényeg, hogy kinéztem magamnak egy dolgot ebayen, de a fickó nem szállít magyarországra, csak németoba

viszont nekem erre tényleg szükségem lenne, lehetőleg a jövő 7 végéig

ráadásul azonnal megvásárolható, tehát nem licites, viszont az ára nagyon alacsony azért, hogy kimenjek érte: 30 Euro

nincs valami ötletetek, hogy hogyan tudnám elhozatni?

előre is köszi

chapelle Creative Commons License 2004.10.26 0 0 3817

Ó, hát ilyen bármikor szóba jöhet. Egyik eladóm 2 hetes szabadságra ment, egy másik pedig elutazott. Sőt, igazuk is volt, a telefonkönyvből le tudtam nyomozni az elsőt, felhívtam az utcai üzletét ahol egy udvarias hölgy mondta, hogy a tulaj épp szabadságra ment. Ő azt sem tudta, hogy a tulaj az e-bayen is kereskedik :-)

Előzmény: csipke.bogyo (3815)
Rckbl Creative Commons License 2004.10.26 0 0 3816
Nekem ugyanezt csinálja... nem enged "seller"-nek lenni. Írtam levelet az ebay supportnak, beszéltem élő kezelővel. Mindketten azt mondták, hogy ürítsem a böngésző cache-ét... hát ürítettem, és 3 különböző helyen 4 féle szűz böngészővel is teszteltem, de az eredmény nem változott. Szerintem a .hu ki van tiltva... EL AKAROK ADNI!
Előzmény: attika77 (3774)
csipke.bogyo Creative Commons License 2004.10.26 0 0 3815
Persze, nem is akarom elkapkodni, csak furcsa, hogy nem jelentkezik, mert előtte három levélre menetrendszerűen mindig másnap válaszolt, sőt ugyanabban az időben...persze közbe is jöhetett neki valami..
Előzmény: chapelle (3814)
chapelle Creative Commons License 2004.10.26 0 0 3814
Én a helyedben még várnék a feljelentéssel, egy hét nem nagy idő, ennyit a magyar posta is simán késik. A szállítási idő sok mindentől függ, nekem soha nem ért még ide csomag egy hét alatt, Németországból sem. Szerintem itt vannak akik több hónapot vártak a csomagra... Van több genyó eladó aki cseszik válaszolni lezárt tranzakció után. Először fenyegesd meg a följelentéssel, küldj neki naponta egy e-mailt, stb.
Előzmény: csipke.bogyo (3812)
gerof Creative Commons License 2004.10.26 0 0 3813
Jelentkezz te! Érdeklődj, kétnaponta, legalább 3x. Ha akkor se, próbálj komolyabb hangon szólni. Ha akkor se válaszol, gyere vissza!
Előzmény: csipke.bogyo (3812)
csipke.bogyo Creative Commons License 2004.10.26 0 0 3812

Sziasztok,

tapasztalt és már pórul járt embertől szeretnék tanácsot kérni. Volt már néhány sikeres tranzakcióm, de a mostani, úgy tűnik gázos...Egy hete elküldtem a pénzt(Western Union), és azóta nem jelentkezik a fickó. Még várok egy kicsit, de ha végleg felszívódik, mi a teendőm? AZ ebay-nél hol kell kártérítést követelnem, panaszt tennem?

Előre is nagyon köszönöm.

gerof Creative Commons License 2004.10.26 0 0 3811
De az utalást meghatározza, milyen bankból milyen bankba utalod a lóvét. Némelykor súlyos tranzakciós díjat kérnek. Európa ebből a szempontból nem egységes szerintem. Az IBAN rendszer az, de mögötte már aprózottabb a kép. Nemzeti bankok vannak, nem euro-bankok. De ez csak vélemény. Ha valki ért hozzá, egészítsen ki!
Előzmény: Ariel (3810)
Ariel Creative Commons License 2004.10.26 0 0 3810
teljesen felesleges lenne. europaban nem divat a csekk. itt mindenki utalassal kuldozgeti a penzet + E megoldasok (Paypal, MB, Neteller, stb)
Előzmény: gerof (3809)
gerof Creative Commons License 2004.10.26 0 0 3809
Egy olyan topic-ot is lehetne indítani: hogy utaljak pénzt. Mert ha a brit módszereket nézzük, vagy az amerikaiakat, sokszor nem is hasonlítanak az európaiakhoz. Hiába, a pénzmozgások hozzák az egyik legnagyobb hasznot a bankoknak. Mindenki kaszálni akar. Jelzem, a Paypal sem ingyencirkusz. De pl. a Bidpay is azért váltott csak Visára, mert a MasterCard euró alapú, a Visa meg dollár. A Bidpay meg amerikai. Tiszta sor. Tessék EUROBIDPAY-t kitalálni itt az öreg kontinensen!
Ariel Creative Commons License 2004.10.26 0 0 3808
ertem...
akkor ez vmi programhiba lehetett.
Előzmény: attika77 (3806)
Ariel Creative Commons License 2004.10.26 0 0 3807
papugaja!

elorefizetesi rendszerre gondoltak. pl. bidpay, moneybookers, stb.
szerintem kerdezz ra konkretan vmelyikre amit hasznalnal..
Előzmény: papugaja (3804)
attika77 Creative Commons License 2004.10.26 0 0 3806

Persze, én ezzel tisztában vagyok, de ez az ami nem akart összejönni.

De azóta sikerült. A gond az volt hogy régebben, amikor csináltam az ebay accomat, akkor nem adtam még meg a bankkártya számomat. Most amikor meg meg akartam csinálni a seller accot is, akkor meg cseszett kiírni, hogy bocs de egy kártyaszám is kéne. Csak lestem mikor kidobta az explorer, hogy a "lap nem elérhető" vagy mi.

Azt hittem a böngészőmmel van valami gond, de amikor másik 2 bögészővel sem sikerült elkezdtem nézegetni az account beállításomat, hátha nincs megadva valami adat, és tessék... nem volt bankkártya szám megadva ahonnan majd le tudják tőlem vonni a fee-t.

Előzmény: Ariel (3781)
attika77 Creative Commons License 2004.10.26 0 0 3805
Nem is leszünk. A Paypal nem azt nézi, hogy EU vagy nem EU, hanem azt, hogy Magyarország és azt köszöni szépen, nem kéri:(
Előzmény: K_Pisti (3796)
papugaja Creative Commons License 2004.10.26 0 0 3804
Sziasztok!

Én is gyakran rákérdezek, hogy nem lehetne-e esetleg Paypal-on kívül mással is fizetni, és elég gyakran kötélnek állnak. Hasonló a helyzet a csak USA, csak németországi szállítással is.

Viszont ma arra a kérdésre, hogy WU-val vagy nemzetközi postautalvánnyal elfogad-e pénzt (PayPalon meg átutaláson kívül), ezt a választ kaptam egy német eladótól:

"we acept payment via paypal or payment against prepayment."

Mi a fene a "payment against prepayment"???
gerof Creative Commons License 2004.10.26 0 0 3803
Az óvatossággal kapcsolatban: valóban el kell kezdeni pár dollárral. Sőt, csak úgy érdemes aztán (eladni), mert 3-4 pozitív bejegyzéssel senki nem tart komolynak 50-100 dollár felett. De tegnap szólt a haverom, nyert egy 200 dolcsis cuccot, nem fizetett, és kapott egy pozitív visszajelzést (akitől kapta, 100%-os volt). És ezt tessék figyelni: hány százalékos ad pozitívot. Ha mind 100, vagy 99.9, akkor lehet gyanakodni.

Kellene egy állandó tacepaó olyan alapdolgokról, hogy pay-pal, hogy adhatok el, stb. Ezek a kérdések tényleg már 1000 hozzászólás óta folyton előjönnek.
Valaki igazán összeírhatná magyarúl egy oldalra, mi hogy müxik.
chapelle Creative Commons License 2004.10.26 0 0 3802
Én meg szoktam kérdezni, hogy elfogad-e normál banki átutalást. Talán a csak pozitív feedbackjeim (és általában "fast payment") miatt gyakorlatilag egyszer nem mondták azt, hogy csak és kizárólag a paypal működik. Legfeljebb nem kaptam választ az ezirányú kérdésemre. Ha pedig nem válaszolt az eladó akkor hogyan bíznék meg benne az áruküldésben?
Előzmény: K_Pisti (3800)
Vieri85 Creative Commons License 2004.10.26 0 0 3801

Rákényszerítjük, hogy fogadjon el más fizetési módot :)

Előzmény: K_Pisti (3800)
K_Pisti Creative Commons License 2004.10.26 0 0 3800

Huhhh, ez nem semmi CD... :-) 5 USD postaköltséggel együtt? Nem kockáztattad meg?

 

Más: ha nem műxik a PayPal itthonról, akkor ti hogyan vásároltok olyan eladótól, aki preferálja vagy ragaszkodik a PayPalos fizetéshez? Kíváncsi vagyok rá!

 

K:Pisti

Előzmény: gbuk (3798)
chapelle Creative Commons License 2004.10.26 0 0 3799

Az e-bay talán minden e-mailjéhez hozzáteszi, hogy nem szabad a meghírdetett árut máshol másnak, más áron eladni, nem szabad a meghírdetett áruval kapcsolatban az e-bayen kívül üzletet kötni.

Én megértek sok mohóságot, olcsóságra (pld. vámelkerülésre) való törekvést, de nagyon etikátlannak tartom, hogy valaki eladói címet hirdet pénzért. Szerintem ez nem való az e-bayre - feltéve, hogy ott láttad a hírdetést.

Előzmény: K_Pisti (3793)
gbuk Creative Commons License 2004.10.25 0 0 3798
Én egyszer kaptam ajánlatot Ebay-en keresztül egy CD-re, ami úgy hirdette magát, hogy "az FBI biztosan nem akarja látni ezt a CD-t". Tele volt (állítólag) mindenféle infoval, pl. különböző nagykerek-ről, ahonnan szuperáron lehet beszerezni minden jót, éttermek titkos receptjei, hogyan lehet ingyen földet szerezni az USA-ban (wow), rengeteg e-könyv, különböző szuper tanácsok, pl. hogyan lehet leszokni a bagóról, állítólagos kéminformációk, stb. De még az is rajta van, hol lehet olcsón plüssállatokat kapni. Valahogy ez jutott eszembe erről az ajánlatról. Csak ez összesen volt $5 postaköltséggel, buy-it-now aukción.
Előzmény: K_Pisti (3796)
Vieri85 Creative Commons License 2004.10.25 0 0 3797

Szerintem is átverés (volt).

 

Kár hogy ilyenek tényleg nem léteznek.

Előzmény: K_Pisti (3789)
K_Pisti Creative Commons License 2004.10.25 0 0 3796
ZE: én is erre gyanakszom, na nem is ugrottam bele. Ezek szerint a PayPal-nál még mindig nem vagyunk bent az EU-ban? :-(

gbuk: semmi gond, azért köszi a figyelmeztetést! :-)

K:Pisti
Előzmény: ZE (3794)
gbuk Creative Commons License 2004.10.25 0 0 3795

HOPPPÁÁÁÁ!

 

Bocs... Úgy látszik, túl gyorsan akartalak megóvni a nagy csalódástól... Azlőtt, mielőtt végigolvastam volna.

 

Előzmény: K_Pisti (3793)
ZE Creative Commons License 2004.10.25 0 0 3794
PayPal: Magyar lakcímmel és/vagy magyarországi kibocsátású bankkártyával sehogy.
(Egyébként meg olvass vissza...)

Az ilyen "A licit végén megmondom, hol kaphatsz X-ért valamit" dolgok khm. finoman fogalmazva rohadt nagz átb@..ások...
Előzmény: K_Pisti (3791)
K_Pisti Creative Commons License 2004.10.25 0 0 3793
Igen, elolvastam, inkább Te nem olvastad el, amit írtam:

"Viszont, találtam valakit, aki 6.5 Fontért elárulja azt a címet, ahol 20 Fontért lehet a cucchoz hozzájutni."

Tehát, ezt már tudtam, új infora vágyom, s nem az én hozzászólásom ismétlésére. Azért köszi!

K:Pisti
Előzmény: gbuk (3792)
gbuk Creative Commons License 2004.10.25 0 0 3792
Olvasd el rendesen a leírást. Ki van hangsúlyozva, hogy NEM kapod meg az ipod-ot, ha megnyered az aukciót, csak valami infót, hogy hogyan szerezheted meg. Direkt felhívja a figyelmet rá, hogy olvasd gondosan végig a leírást.
Előzmény: K_Pisti (3789)
K_Pisti Creative Commons License 2004.10.25 0 0 3791
Még egy dolog eszembe jutott, ami az előbb kimaradt. Hogyan lehet regisztrálni magunkat a PayPal rendszer-be? Legutóbb, mikor próbáltam regisztálni magam, még nem engedte, mert nem voltunk EU-tagok. Most már igen, ezzel automatikusan elfogadja a regisztrációnál a Hungary-t?
Van valakinek ez irányú tapasztalata? Megköszönném, ha megosztaná velem!

K:Pisti
Ariel Creative Commons License 2004.10.25 0 0 3790
inkabb add a szegenyeknek ezt a penzt..
Előzmény: K_Pisti (3789)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!