Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2010.08.26 0 0 3071
"Hollandia,ebből a kibaxott időjárású országból..."

Svédország sem rossz, ilyen szempontból
Előzmény: PalotaiValdez (3070)
PalotaiValdez Creative Commons License 2010.08.26 0 0 3070
sziasztok

hétvégén tekerünk át a Thorra(elvileg ha ráér majd a szerelő,holnap beszélek vele).
a héten a UPC-t hivtam,szeptember 30-ig marad az Astra is.
kiváncsi leszek majd mit fogunk mert megjött a "Nice Dutch Wetter" azaz megkezdődött az esős időszak.a Niagara az kutyafasza ehhez és kb 22:00 óta a Döglött aktákból jó ha 20percet láttam.(85-ös tányér az ajánlott 50-60-as helyett) a tévénél jobban idegesit hogy 4km-re bringával járunk dolgozni autó hiányában és már áztunk xarrá néhányszor melóba menet...

üdv Attila,Hollandia,ebből a kibaxott időjárású országból...
janómanó73 Creative Commons License 2010.08.21 0 0 3069
ej ha, tehát mégis csak érdekük hogy az ügyfélnek át legyen állítva és ne az ellentéte legyen hogy lemondani kényszerüljön!!Vannak még dolgok amiről az ügyfeleket nem tájékoztatták,na persze ez azért van mert ők nem akarnak pénzt kiadni hogy jó legyen!Csak mikor gáz van akkor ugrálnak,remek!!!!!!!Ha én így végezném a munkám már rég nem lenne munkahelyem!!
nempiskota2 Creative Commons License 2010.08.20 0 0 3068
Tegnap felhívtam újra az ügyfélszolgálatot, gondoltam mielőtt lemondjuk azért csak informálódnék..az ügyfeles, most egy csaj volt enyhe tájszólással, azt mondta, hogy a szerelőnek el kellett volna végeznie díjmentesen az átszerelést.Kérte, hogy diktáljam be a munkalapról a nevét.Mondtam neki, hogy nem adott munkalapot.Csak telefonszámom van tőle,de az alapján ők nem tudják beazonosítani.Mondtam neki, hogy én nem is szeretném őt feldobni, mert normális volt és elmondtam neki, hogy azért az antennaátszerelés a mi helyi viszonyainkat illetően nem egy egyszerű félórás hadművelet lenne.Azt mondta nem számít, ez akkor is a UPC költsége.És nem a miénk!
Na erre felbuzdulva mondtam hogy a mi szerelőnk most úgyis nyaral küldjenek egy másikat.
Kíváncsi leszek ő mit fog szólni, mindenesetre kicsit sajnálom, akárki is lesz a "szerencsés".De gyanítom, hogy nem fog örülni, ha valóban a UPC csak filléreket fizet nekik, cserébe viszont nálunk majd tetőt bontani, fúrni, faragnia kell stb..

Viszont azt is mondta ez a hölgyemény, hogy nagyon sok helyen még nem történt meg az átállítás, ezért biztos, hogy szeptember elseje után is lesz még az Astra-ról sugárzás. Állítólag addig nem szüntethetik meg amíg mindenhol át nem állították.
pajaci Creative Commons License 2010.08.18 0 0 3067
Régen üpc-m volt, de másfál éve átmentem a t-home-hoz, internet, tv, telefon reményében. A netet sose kötötték be, se a telefont, hiába reklamáltam. Most visszajöttem az upc-hez, visszaraktuk a 4éves tányért, és tökéletesen jó. Tegnapelőtt a jégesőben ment csak el kb 5-10 percre. Én is csak csodálkoztam rajta.
janómanó73 Creative Commons License 2010.08.18 0 0 3066
Hát sajnos ez a helyzet,ha beruházunk biztosra nem tudjuk jó lesz e majd,ha lemondjuk akkor melyik szolgáltató legyen helyette.Én pld nézegetem a Hello hd,olcsó tv,tudom kevesebb csatornájuk van a hello hd havi díjas szerződéses az olcsó tv egy éves nincs szerződés,itt lehet 3-6-12-hónapos feltöltést is választani.Várom én is hogy decemberig mit hoznak össze azt hogy utána mi lesz nálam nem tudom majd elválik,átállítás előtt még terveztem hogy a 2-dik boxot telepetitem hát így átállítás után elgondolkodtató részemről.Azt hiszem ezzel várok még!
Előzmény: apukad68 (3065)
apukad68 Creative Commons License 2010.08.18 0 0 3065
Persze, hogy nem mondja. Mert hogy is nézne ki, ha azt mondaná, mi átmegyünk spórolni egy szarabb helyre, ezért tessenek beruházni úgy egy laza évnyit egy összegben pl egy átlag középső Digicsomaggal számolva.
Így meg az emberek lenyelik. Kicsit morognak ugyan, lesz pár, aki beruház, páran elmennek - hova is? - de úgyis a szolgáltató diktál végül.
És sok szolgáltatót végigtapasztalva azt kell, hogy mondjam, még mindig a UPC adja a legjobb átlagot, legalább is itt Gödöllő környékén.
Előzmény: janómanó73 (3064)
janómanó73 Creative Commons License 2010.08.18 0 0 3064
Én is gondolkodtam hogy csatlakozókat meg kéne pucolni vagy újakat tenni helyette meg kipróbálni nagyobb tányérral esetenként a kábelt lecserélni,de ha a másik oldalát nézem a szolgáltató mért nem közli hogy jobb lenne nagyobb tányér+csatlakozó csere ha ezzel változna a minőség persze ezeket nem lenne kötelező aki akarja megvesz aki nem,az nem az ügyfél döntené el.Az átforgatást nem az ügyfél akarta ez is egy szempont ha azt nézzük hogy mi cserélgetni javítani akarunk a jelen helyzeten,lehet hogy így sem lesz jobb.
apukad68 Creative Commons License 2010.08.17 0 0 3063
Azért ez így önmagában nem igaz. Sokat számít a méret (ebben is :-D ) de nyilván a csatik, a kábel, a beltéri is. A tányér minősége se mindegy. Önmagában egy nagyobb tányér nem tesz csodát. Nekem a 60-as után a 80-as előhozott olyan adásokat, amiket a kisebbel be sem tudtam fogni. Pl az Arabsat egyes adásait, amíg volt érdekes arrafele. Vagy pl a 28.2-n van pár gyengébben fogható transzponder (True movies, MOvies4men, stb) Egyik sem jött le kisebbel rendesen.

Reménykedem, hogy a nagyobbal, kipucolt csatikkal, fix fejtartó karral jobb lesz a helyzet, mert ez így nagyon nem kóser.
Előzmény: janómanó73 (3057)
apukad68 Creative Commons License 2010.08.17 0 0 3062
Ok, de akkor kinél fizetsz elő?
Előzmény: Törölt nick (3060)
janómanó73 Creative Commons License 2010.08.17 0 0 3061

Tisztelt Hordi34!

Ha az újakra gondolták akkor a következők Silver csomagban>>Duna2,Story tv4,Tv6,axn Crimi,Axn Sci-fi,Nat geo wild,Histoy,Doq,Fishing end Hunting,Nikelodeon,
Előzmény: Törölt nick (3060)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.17 0 0 3060
Az alább vázolt okok miatt nekem szeptembertől meg fog szűnni az UPC direkt előfizetésem. Akiknek már átállították az antennát azoktól érdeklődnék milyen csatornákat lehet fogni?
janómanó73 Creative Commons License 2010.08.17 0 0 3059
Elismerni sosem fogják hogy ratyi az egész Thor műhold.
Azt már én is megjegyeztem itt hogy lesüllyedt a UPC a Digi tv szintjére!!
Tudomásul vehetné már a Upc hogy nem az számít hogy pluszba adnak csatornákat hanem az első az hogy a minősége ennyi pénzért jó legyen!!!
speedway104 Creative Commons License 2010.08.17 0 0 3058
"Most van Fibernetes kábelem, viharban az is kockás, érted, a kábel bakker!"

Ők is a műholdról veszik a jelet...

Előzmény: apukad68 (3056)
janómanó73 Creative Commons License 2010.08.17 0 0 3057
A tányér méretre azt kell mondanom olvassátok el a 2980 hozzászólást neki 120 tányéra van!!!semmit nem jelent hogy 120-as!
apukad68 Creative Commons License 2010.08.16 0 0 3056
Nekem volt Digim is a UPC mellett, na az egy igazi fos minőség 80 centissel. Most van Fibernetes kábelem, viharban az is kockás, érted, a kábel bakker! Agyam megáll! Hülyének vagyunk mi itt nézve!
Az inviteles netem úgy esik-kel, mint a nagyok, bukósisak kéne rá, fő időben többször nincs mint van. A 8 megás kábel már az oszlopon 7-et tud max. Na arra van egy utcányi nép. Ledobja a rendszer, mint Riga a láncot.

A jelerő-minőség pont úgy csinálja, ahogy írod. Minőség hullámzik, mintha azt fúná a viharos szél le 0-ig, a jelszint nem nagyon megy 40 alá. Mondjuk a számok hasonlósága inkább a véletlen műve, azért ezek a beltéri mérők nem annyira pontosak, de tény, 10db helyett nem mutat 2-t. Az átállító pasi kicsit magasabbat mért a saját műszerével, de az volt a legjobb pozíció, amit beállítottam a motorral. Szóval széttárta a karjait és azt mondta legyen 120 ha én itt igényeskedem (persze, a 40 ropit meg én fizessem).

Szóval az igényeseknek HD tévével 5.1-el marad a torrent. Mondjuk ott legalább nincs reklám. :-D
Előzmény: V.Gy. (3055)
V.Gy. Creative Commons License 2010.08.16 0 0 3055
110-120 körül filózom, lassan visszajönnek a 3 méteres ufók, mint 25 éve

Hát igen... :-/ Én is nézegetem már egy ideje a szomszédom használaton kívüli 120 centi körüli paraboláját - mármint olyan szemmel, hogy el kéne bizniszelni tőle. :-)

De valami nem kóser a Thor-ral, mert amikor esőben nincs UPC (na ez azért milyen dolog már, a 21. század "közepén"?), a jelerősség a 90 centis parabolával nálam akkor is 40-60% között van, csak épp a jelminőség a 0%. Persze lehet, hogy ez így "rendben van", annyira azért nem értek a műholdas vételhez; de nekem fura, hogy a jelerősség alig változik, a hasznos jel viszont 0 lesz. Van egy olyan érzésem, hogy 200 centissel se lenne jobb a helyzet... max. annyi változna, hogy 80% jelerősség mellett lenne 0% a jelminőség.

Na de hogy vígasztaljam is kicsit a t. publikumot :-), megkérdeztem Digi-s és T-s tányérostévés szomszédokat, és mind azt mondták: "Nagy esőőben? Áá ... nincs jel, nincs tévézés." :-)) Már ha megnyugtat valakit itt a UPC-s társaságban, hogy nekik se jobb. (azt nyugodtan elfelejthetjük, hogy nekünk eddig jobb volt, mert már "utolértük" őket - visszafelé haladva a szolgáltatás minőségében)
Előzmény: apukad68 (3054)
apukad68 Creative Commons License 2010.08.16 0 0 3054
Ja, persze.
Nekem egy Technisat s2-m van, bizonyára az is szar, mert nincs olyan vihar, hogy ki ne múlna az adás. 65% erővel 36% minőséggel erőlködik, motoros lévén mondhatom, nincs még egy olyan hold w4-e28.2 közt ami annyira gyenge, mint a Thor. Régen 60-as tányérom volt, a 80-al az Astra-n is biztosabb volt a jel az idei hóban pláne, most elképzelésem sincs mekkorát vegyek, hogy lássak is valamit. A 150-ek meg már aranyárban vannak. 110-120 körül filózom, lassan visszajönnek a 3 méteres ufók, mint 25 éve. Fejlődünk.
Előzmény: janómanó73 (3052)
scarabaeus Creative Commons License 2010.08.16 0 0 3053
A dekódolásban odáig jutottam, hogy a királynőt megölni nem kell félnetek:-)
Előzmény: *upc*** (3050)
janómanó73 Creative Commons License 2010.08.16 0 0 3052
És amikor beborul és esik akkor is beltérik gyengék? Astrán Pld:nekem ilyen gondom nem volt,elég új ez nekem az átállítás után az első borús esős időnél furcsán néztem hogy eltűntek a csatornák és ki írta hogy nincs jel!
Előzmény: *upc*** (3050)
janómanó73 Creative Commons License 2010.08.16 0 0 3051
humax beltéri jelszint 30-35% Jelminőség 80-100%, Ferguson Ariva100E Jelerősség:60-70% Jelminőség:90-100%. bár az Ariva készülék cryptoworks kártyát igényel ami nincs,ez nélkül néztem ha számít valami!
*upc*** Creative Commons License 2010.08.15 0 0 3050
valaki azt mondta müholdvevökkel van valami tul gyengék müholdhoz mondok valamit nem ? ilu c3 90/100
dsx 6010 44%
Előzmény: SquareWire (3049)
SquareWire Creative Commons License 2010.08.15 0 0 3049
Nekünk külföldön élő Magyaroknak még mindig a UPC a legjobb alternatíva. Nekem nincs rá semmi panaszom a 4:3-as képarányt és a néha picit pixeles adást leszámítva, bár némileg alacsonyabbak az elvárásaim, egyszerűen örülök neki, hogy magyarul tévézhetek :)
Előzmény: nempiskota2 (3047)
nempiskota2 Creative Commons License 2010.08.15 0 0 3048
Ja a Hello HD- t mondta még ami talán jó lehet, de arról lebeszélt, neki volt egy rövid ideig, azt mondta a minősége botrányos és sokkal kevesebb a csatorna mint pl a UPC-nél.
nempiskota2 Creative Commons License 2010.08.15 0 0 3047
Ma délelőtt beszéltem egy kedves hozzáértő ismerőssel aki szerint egyik tányéros szolgáltató sem fogja tudni belőni az antennáját nálunk, mivel az Astra már senkinek nincs. Az összes konkurenciája a UPC-nek is Thor-os vagy olyan ami szintén az Astrától pont úgy van forgatva ami nekünk nem lesz jó a helyi viszonyok miatt.
Úgyhogy sanszos a kábeltévés megoldás.

A szerelő nem mondta, hogy írjunk a munkalapjára, de mindegy, gondolom a központban csak valahogy rögzítve van, hogy melyik előfizetőnél volt sikeres az átállítás és melyiknél nem.

janómanó73 Creative Commons License 2010.08.15 0 0 3046
az AXN Sci-fi csatorna hanga még mindig meg meg akad ezzel is csinálhatnának valamit.
Fontolgatom én is hogy ezt az évet megvárom hogy mit hoznak össze és ha nem oké lépek én is! Nekem annyiból könnyebb mert nekem a hűségidőm már lejárt,én már csak várom hogy mit hangolnak össze még.
janómanó73 Creative Commons License 2010.08.15 0 0 3045
De azt meg nem teheti meg a UPC hogy szolgáltatást nem biztosit de a havi pénzt elveszi az ügyféltől!
Előzmény: V.Gy. (3043)
janómanó73 Creative Commons License 2010.08.15 0 0 3044
Hát itt akkor a szerelő is hibázott mert nem tudta elvégezni az átforgatást és ezt neki írásban rögzítenie kellet volna ott a helyszínen és veled aláíratni!
Előzmény: nempiskota2 (3040)
V.Gy. Creative Commons License 2010.08.15 0 0 3043
de van egy sanda gyanúm, hogy így nem lesz egyszerű ez a lemondás

Az úgy szokott lenni, hogy ha ők módosítanak valamit, akkor a hűségidőre tekintet nélkül lemondható a szolgáltatás, ha az előfizető nem fogadja el (a módosítást). Azt persze nem tudom, az ilyen műholdváltási dologra is vonatkozik-e ez a kilépési lehetőség. De esetleg érdemes lehet arra hivatkozni, hogy nem lehetséges a módosított szolgáltatás igénybevétele.
Előzmény: nempiskota2 (3042)
nempiskota2 Creative Commons License 2010.08.14 0 0 3042
Igen a szerelőt teljes mértékben megértettük, hogy nem vállalja ingyen az áthelyezést.
Korrekt volt mert több mint egy órán keresztül próbált különféle megoldásokat.Először egy új tányért amit még meg is vettünk volna.Mikor azzal sem ment a dolog, akkor hozott egy konzolt, hogy kiemeli az új antennát.Ez sem ment. Átmentek a ház másik felére a férjemmel és ott próbálkoztak de semmi eredménye nem volt.
A végére jött az a megoldás, hogy tető megbont és padláson keresztül kitenni a ház tetejére.Ami nekünk kerül pénzbe.Mondtuk neki,hogy ezt előbb letisztázzuk az ügyfélszolgálattal.Megértette összepakolt és kézfogással távozott.A férjem adott neki borravalót amiért tök jó fej volt.Megköszönte és ő már ezen a héten kétszer is telefonált a kedves központos megbízóival ellentétben- hogy mire jutottunk mert ő elmegy szabadságra.

Szóval a szerelő semleges ebben a sztoriban és ha én lennék a helyében én sem másznék ki ingyen sehová, semmilyen körülmények között...:)

Most már csak az a fájdalmam, hogy szerintem hűségnyilatkozatunk is van, majd ennek utánanézek, hogy mikor jár le, de van egy sanda gyanúm, hogy így nem lesz egyszerű ez a lemondás.
Előzmény: chagaal (3025)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!