Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

GLS Creative Commons License 2001.01.25 0 0 51
tcaoe!
Nagyapádnak milyen gépe van?
Neked nincs véletlenol képed Rábákrol, Kilovetzekrol, Dutrákrol. A Neten eddig még nem találtam róluk semmit.
Előzmény: tcaoe (50)
tcaoe Creative Commons License 2001.01.25 0 0 50
Mit tettem:)))
En egyebkent viccnek szantam, de az sem baj, ha komoly dolgok is elofordulnak, hiszen valojaban erdekes gepeknek tartom a traktorokat, es tenyleg elvezem, amikor rovid idokre beszabadulok a nagyapameba...
Előzmény: GLS (49)
GLS Creative Commons License 2001.01.25 0 0 49
Most lehet, hogy újgazadag bunkónak fogtok nézni, pedig a vagyonunkat már a 90-es évek elején szereztük (annak legalább már 10 éve tehát elég régen) a családunk régen fölmüvelésbol élt, de azért elmondom, hogy milyen gépeink vannak. Apámnak egy Dzson Déér S-osztálya van, anyámnak egy 30 millás Nyú Hollandja M3-asa van. Nekem (pedig csak 22 éves vagyok)egy hatalmas Lambordzsini. Amikor megyünk ki a föddünkre mindígg levijjogom és ledudálom a lassú MTZ-ket és szar kórejai és jappán vackokat. Egyébként utálom a sok kis taknyos gyereket akiket, a gazdag szülok beleültetnek egy jó gépbe.
Az Audi kontra BMW topic nyomán.
Előzmény: műláb (48)
műláb Creative Commons License 2001.01.24 0 0 48
Ha lemész az Alföldre, ott rengeteg U-28-ast találsz még.(kisdutra, 2 henger, no kabin, 28 le)
Mindmáig ódákat zengenek róla a "farmerek".
Sőt, mikor Németben melóztam, ott is visszasírták a 6 hengereseket,merthogy volt nekik.
Nemhiába: a KGST az KGST. (csak az a sok xar IFA tűnne már el az utakról)

Üdv.:M.

Előzmény: fargo (43)
tcaoe Creative Commons License 2001.01.24 0 0 47
Csak nyugodtan:)
Előzmény: műláb (46)
műláb Creative Commons License 2001.01.24 0 0 46
Kis helyreigaítás:

A piros Belorusz: Ha a t-25-öt megszorzod 2-vel, kijön 4 henger + léghűtés. Szerintem Te erre gondolsz, becses neve az öszvérnek: Jumz.
Egyébként az MTZ = Belorusz, ha jól tudom.
Harvester + Combine-> it's true
Tractor means : Hód -ha yol emléxem.
Még fősuli alatt voltam kint a németeknél egy ideig melózni farmgyakorlaton, Fortschritt 303 D, 323 E és John Deere.
Tcaoe mestert kiegészítve télleg nem nagy szám.
Egyszer lejtőn álltam meg, váltó "P" fokozatba, motor leállít.
Demivelhogy csak "N" ben indít az elektronika, a lejtőn befeszült váltófogaskerekeknek hála "P" fokozatban maradt. Meg kellett tolni felfelé 5-10 cm-t az egész gépet, hogy ki lehessen venni üresbe. Szerencsére volt kéznél egy másik gép.

Bocs a rétestésztáért, de posztgrad óta a traktor szót sem mondtam ki.Most kikívánkozott.

Üdv.:M.

Előzmény: Törölt nick (45)
Törölt nick Creative Commons License 2001.01.24 0 0 45
Hi!

En ugyan nem vagyok hozzaerto, de a szomszedunknak van egy mini-gazasaga. A geppark, nagyjabol: 2x Zetor Crystal (piros-fekete szogletes), 1x John Deere, 1x Claas Dominator kombajn, 1x piros kocka nagy Belarus (ami megteveszto, mert olyan, minhta MTZ lenne, de megsem az)
Szoval, ha mar hajnali otkor arra ebredek, hogy kiesek az agybol mert inditja a gepeit, csak` megnezem mivel zorog :-)))

A kis MTZ valoszinuleg a leirt tipus lesz, mert az ismeros. Van egy osztalytarsam, aki igazi traktor-fan, nekik is van tobb trakijuk (dolgoznak vele), o biztosan fejbol vagja az osszes idevago muszaki adatot. Most eppen mezogazdasagi fosuliba(?) jar, Szarvasra talan.

udv!

ui:trefas tanyasi tenyek: a kombájn angolul combine. Ki gondolta volna? (A harvester allitolag csak kukoricara valo gep...)

műláb Creative Commons License 2001.01.24 0 0 44
Hi!

Az ismerősöd mini MTZ-je nem a T-25 ?
Másnéven nem ciril betűkkel: vlagyimirec?

Nem is tudtam, hogy itt ennyi traktor fan van!!
Ez tetszik, Urak!

Ha nem gond, néha beugrok.Félig szakmabeli vagyok.
(erre nem vagyok mindenhol büszke)

Üdv.: Műláb

Előzmény: Törölt nick (39)
fargo Creative Commons License 2001.01.24 0 0 43
Dutra az nem is jáccik? Nekem formailag az teccett a legjobban...
tcaoe Creative Commons License 2001.01.24 0 0 42
Az akkor ultrafranko, ha unod a kopott lemezszinu belsejet, csak kinyitod az ablakokat es maris jo porszurke minden:)))
Előzmény: Törölt nick (40)
GLS Creative Commons License 2001.01.24 0 0 41
Bazzeg a RÁBA STREIGER elhúz legalább három MTZ 82-est. A Rábaval mifelénk úgy szántanak, hogy háttal hozzákotnek két MTZ-t amik a Rábaval ellentétes irányban probálnak menni. De a RÁBA elhúzza oket, és az MTZ-ék túlpörgo kerekei szántanak 1m méllyen.
Képeket kérnék RÁBÁKról Kilovetzekrol a topikba. Elore is köszönöm.

Előzmény: Törölt nick (40)
Törölt nick Creative Commons License 2001.01.24 0 0 40
Azt elfelejtettem leírni, hogy légkondi ide, tempomat oda, azé' a legkirályabb mégiscsak a felnyitható ablakos gömbölyű kasznis MTZ......
Törölt nick Creative Commons License 2001.01.24 0 0 39
Hi!

Egy ismerősnek van mini-MTZje. Olyan, mint a nagy, csak kissebb és 2 hengeres. A klímáról 3db. állat cooling fan gondoskodik, a kényelemről a fém ülőtálca. Az extra felszerelésként szinezett üvege van. Nekem nagyon tetszik :-)
A szomszédunk most vett John Deer-t, nem hozhatták el a márkakereskedésből amíg nem végezték el a tanfolyamot rá. 3 napos intenzív képzésésen vettek részt!!
Szintén a közelben van John Deer kombájn. Az a megtiszteltetés ért, hogy működés közben mehettem rajta kicsi :-). A felszereltés a következő volt (nem poén): hűtőszekrény, kagyló ülés, board computer, légkondícionáló, sztereó magnó, tempomat, rádiótelefon zajszigetelt fülke, automata váltó és természetesen szervó... Hát, én még nem láttam ilyet belülről, le is esett az állam mentén... (az ára pár évvel ezelőtt volt 20 millió Ft...)

GLS Creative Commons License 2001.01.24 0 0 38
Bár mindkét traktormárka csodálatos, a vitának nincs értelme. A legkirályabb traktor a nagy Rába, szintén jó a Kilovetz(remélem jól írom). A haveroméknak van egy nagy Dutrájuk, 160 LE-es Styer motorral. Ezek a király gépek. Ha van valakinek képe az elöbb emlitett traktorokról, akjkor rakja ide fel a fórumra. Akkor kitudnánk elemezni, öszzetudnánk hasonlitani öket a Zetor és az MTZ képekkel.

RÁBA STREIGER RULEZ!!!

Előzmény: Magnat (37)
Magnat Creative Commons License 2001.01.24 0 0 37
Vigyázat!

Magnat itten most egy gusztustalant fog fikázni, mee nem állapot má ez a rengeteg Zetor-fan!


Akit a Zetor füstje megcsapott! (Moldova után szabadon...)

tcaoe Creative Commons License 2001.01.24 0 0 36
A kultivatort azt kombajnra szerelik... asszem. Az eszkalatort nem ismerem, csak az exkavatort(de azt hiszem nem ugyanaz a ketto).....
De azt tudom, hogy az MTZ a Zetortol lopta a licencet, csak ok terjesztik magukrol, hogy ok a feltalalok:))
Előzmény: Magnat (35)
Magnat Creative Commons License 2001.01.24 0 0 35
Az ekevasat nem, de a kultivátort meg az eszkalátort igen! (amúgy mik azok?)
tcaoe Creative Commons License 2001.01.24 0 0 34
Sose ertett semmihez!
Azt hiszi az MTZ sz*rta az ekevasat!:)))
Előzmény: Magnat (33)
Magnat Creative Commons License 2001.01.24 0 0 33

Pataky éppen bemutatja a májer gépet a Traktormániában...

tcaoe Creative Commons License 2001.01.24 0 0 32
:)))
Előzmény: Magnat (31)
Magnat Creative Commons License 2001.01.24 0 0 31
De most volt az RTL-en a Traktormániában, hogy az MTZ lesz az első száriatraktor, aminek aktív felfüggesztése ,meg 4kerékkormányzása lesz! Ja és a fék: 4 hűtött tárcsa!
tcaoe Creative Commons License 2001.01.24 0 0 30
De a zetornak szelesebb a nyomtavja, az meg kiegyenliti!:)) Olyan stabil a kanyarban, mint... Szoval roppant stabil.:)
Előzmény: Magnat (28)
TCSA Creative Commons License 2001.01.24 0 0 29
De legalább széria a tetöablak... :o))
Magnat Creative Commons License 2001.01.24 0 0 28
Csakhogy pont ez miatt sokkal instabilabb a kanyarban! :-)
tcaoe Creative Commons License 2001.01.24 0 0 27
Ez igaz, de keskenyebb is. Ez mutatja, hogy sporoltak az anyaggal!:)) Tekintve, hogy az ulesen kivul hatul csak a gumi rugozik, ez a peresseg nem biztos, hogy elony...:)) Tehat: a Zetor egyertelmuen kenyelmesebb:)))
Előzmény: Magnat (25)
tcaoe Creative Commons License 2001.01.24 0 0 26
Komoly: az oldalankent kulon fekezheto kerekek miatt olyat lehet veluk csapatni, hogy hihetetlen. Hetvegen valszeg meglatogatom a nagypapit:)))(ha lesz meg ho)
Előzmény: Eclipseboy_ (24)
Magnat Creative Commons License 2001.01.24 0 0 25
De az MTZ-nek peresebb a gumija!
Eclipseboy_ Creative Commons License 2001.01.24 0 0 24
tcaoe Creative Commons License 2001.01.24 0 0 23
Mennyivel macsobbak a zetor felnijei:)
Előzmény: Eclipseboy_ (19)
Magnat Creative Commons License 2001.01.24 0 0 22
Ez a sportdob, nem a Remus, vazzé!!!!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!