Keresés

Részletes keresés

rita0130 Creative Commons License 2008.06.30 0 0 82209

Rana!

Akár több hónap is lehet és ha nincs blokk az sem baj, hiszem az orvosod úgyis hitelesíti az aláírásával és pecséttel. Ezt a támogatást évente lehet egyszer igénybevenni, de előtte úgyis be kell menned a helyi illetékes OEP-hez és ehhez kell egy nyomtatvány, abban minden infót megtalálsz.

Előzmény: Rana75 (82208)
Rana75 Creative Commons License 2008.06.30 0 0 82208

Albi!

 

Jól értettem, hogy életünk során egyszer lehet ezt a gyógyszertámogatást igényelni? Én is gondolkoztam rajta, de a következő (2.) lombikom alatt biztos több gyógyszert fogok kapni (az első nem sikerült), így inkább akkor érdemes majd kérni, nem? És utólag mennyi idővel lehet beadni a kérelmet, nem tudod? Egy-két hónap a határidő, vagy fél év múlva is elfogadják? Meg valamelyikőtök írta ezt a keretet. Lehet, hogy év elején érdemes beadni, mert akkor biztos megkapja az ember?

Előzmény: albi2000 (82207)
albi2000 Creative Commons License 2008.06.30 0 0 82207
Szerintem is meg kell próbálni, én kaptam. Semmit nem veszít vele az ember, ha beadja. Nem a dokim töltötte ki a gyógyszerigazolást, mert az nagy munka lett volna (kell a agyógyszer neve, mennyiség, támogatás és a fizettett összeg/ezek az adatok az ügyfélkapun elérhetők, ha a blokkot nem örizte meg az ember/), otthon én kitöltöttem, ő csak átfutotta, és aláírta.
Előzmény: zájká (82195)
gabi_29 Creative Commons License 2008.06.30 0 0 82206
Az én dokim is azt mondta, "hát a Kaáliban lehet most nyáron úgysem kezdenek bele semmibe, úgyis mindenki szabadságon van" :-((( Sajna...Kitartás a meleghez! Mi tegnap (Balcsi vagy strand helyett, mivel délelőtt az ebet vittünk oktatásra) teleengedtünk egy felfújható gumicsónakot vízzel és abban pancsoltunk. Ez is nagyon jó volt! Üdv, G
Shannah Creative Commons License 2008.06.30 0 0 82205

Móka,

értettem :))) Ne haragudj, lelkiismeretfurdalásom is van ám, de nem bírtam hétvégén gép elé ülni, olyan fincsi volt a Balaton :))

Örülök, hogy jól vagy és jössz-mész, kikapcsolódsz! Na de hamarosan írok mailt úgyis :)

Előzmény: Móka70 (82201)
Rana75 Creative Commons License 2008.06.30 0 0 82204

Köszi Shannah,

Persze, megértem én, hogy nyaralni is kell a dokiknak (kinek nem?). Csak az volt a furcsa, hogy pont mindenki júliusban (és egész júliusban) van szabin. Ez nekem most rosszul jött ki egy kicsit. De ez legyen a legnagyobb bajom, persze! :)

Előzmény: Shannah (82203)
Shannah Creative Commons License 2008.06.30 0 0 82203

Rana,

nyugi!!

A legtöbb helyen 3. és 20. napi vérvétel van, a BMC-ben van 23. nap is. Így pontosabban tudnak "programozni".

A nyári "leállásról" csak annyit, hogy ezek a dokik egész évben iszonyatosan hajtanak, nyáron meg igyekeznek jól kipihenni magukat (mint ahogy mi is :)) Persze van, akinek ez pont rosszkor jön, de ha télen mennének el szabadságra, akkor annak se örülne mindenki...

Élvezd a nyarat és ne görcsölj a sok kivizsgálás miatt! Egyeztess időpontokat aztán meglátod, hipp-hopp meglesz minden, mint Almácskának is :) Szép napot Neked!

Előzmény: Rana75 (82076)
judit1975 Creative Commons License 2008.06.29 0 0 82202
Móka!

Igazad van, pont múltkor írtam a görcsösség és a fórumozás kapcsolatáról! :-))) Kapcsolj ki, jó lazítást! :-))
Előzmény: Móka70 (82201)
Móka70 Creative Commons License 2008.06.29 0 0 82201

Ilyen képek (mint a tiéd és optiban Miláné) annyira szépek és csodásak, hogy nem is tudom most szó  nélkül hagyni....Gratulálok!!!!

 

Örülök, hogy örömet szereztem az üzenetemmel :-)))

 

Továbbra is ritkábban jelentkezem, sokat vagyok géptől távol, utazgatok, koncerteken járok, sörözgetek, beszélgetek, nyaralok, stb és igyekszem most  a szénhidrát adagom és a középidő állandó számolgatását mellőzni...most annyi minden más van....elnézést, ha csalódást okozom, de én a saját baba-küzdelmemet nyárra biztos félretettem...vizsgálatokkal, állandó orvoshoz mászkálással együtt!!!

Természetesen ha olyan dolgot olvasok, amihez tudok, hozzászólok és mindenkinek bárhol is tart a legjobbakat kívánom mindig!!!!...de csúnya dolog vagy sem, én bizony most kicsit jobban visszavonultam a fórumról...nézzétek el nekem....

 

Azért akivel priviben leveleztem, örülnék ám egy válasznak :-)))))

Előzmény: mégleány (82194)
baba37 Creative Commons License 2008.06.29 0 0 82200
Zájká!
A körzeti orvostol kell kérni az utazási papírt és a kezelő orvossal lepecsételtetni hogy megjelentél.4-alkalom fér egy papirra!Ha autóval utazol km-t fizetnek.Én így tudom most pecsételtettem először eddig én sem tudtam.Ha betelt akkor kell leadni az TB-nél.
Állitólag a gyógyszerre is jár egy alkalommal azt is a kezelőorvos igazolja azon a lapon amit a tb-től kikérsz majd a blokkokkal együtt leadni
Előzmény: zájká (82195)
baba37 Creative Commons License 2008.06.29 0 0 82199
Biztosan a papájának telefonál mert a maminak üzenni is tud!Nagyon édi!És már milyen nagy!!!!
Előzmény: mégleány (82194)
rita0130 Creative Commons License 2008.06.29 0 0 82198

Lányok!

Úgy tudom a támogatás a helyi illetékes OEP-nél úgy történik, hogy van egy bizonyos keretük és az aktuális évben, ha időben és sorrendben belefér az igénylő, akkor mindenképp megkapja az évi egy gyógyszertámogatást, ami kiteheti az összeg 50 %-át.

mégleány Creative Commons License 2008.06.29 0 0 82197
azt hiszem igen :) bár minden uh-n olyan, mintha már most nem férne el, mert folyton két lábbal rúgja ki magát...
érdekes, én onnan tudom, hogy mozog, hogy olyan érzés, mintha kicsit görcsölnék...
de nagyon sokat mozog még ebben a nagy melegben is...
Előzmény: zájká (82196)
zájká Creative Commons License 2008.06.29 0 0 82196
Mit mondot???
Jó érszi magat uda bent???
Előzmény: mégleány (82194)
zájká Creative Commons License 2008.06.29 0 0 82195
albi2000.
Sajnos a támagatás nem mindig kapnak a lombikosok.
Tudamásom szerint elutasitanak mert OEP fizet a beültetés,gyógyszerken van támogatás.De meglehet probálni.
Mikor elvittem a utazási utálvany rákérdesztem hogy érdemes e igényelni mert
soka papir kell hozza .Hát válasz az volt hogy lombikosok nem igazán kapnak támogatás.De lehet hogy minden megyében más a hejzet,
Más még az hogy Debrecenben recepciónál nem is halodttak ilyemirol.
Én gyüjtöttem a csekkeket,de sajnos beültetés elmarad,viszont stimu végig csináltam.
Nagyon szomoru dolog hogy megveszed a sok drága gyógyszer,szurkálod magad is
ennyi...Nincs tovább.
Pár holnap mulva ujra az egész.
Neked doki töltötte a papirokat???
Előzmény: albi2000 (82190)
mégleány Creative Commons License 2008.06.29 0 0 82194
Bogika a 17. héten :) (épp telefonál :))) )
Előzmény: mégleány (82193)
mégleány Creative Commons License 2008.06.29 0 0 82193
Sziasztok!
Nem voltam pár napig, így most igyekszem visszaolvasni...utána teszek fel új képet Bogikánkról :)))

Móka, nagyon köszönöm az üzenetet :))) nagyon jól esett!
Rana75 Creative Commons License 2008.06.29 0 0 82192

Csajok! SOS!

 

A barnázás beleszámít a 3 napba a 3. napi vérvételnél? Múltkor a Kaáliban a lelkemre kötötték, hogy a 2. TELJES napon menjek vérvételre, de most nem oda megyek, ez máshol is így van? (Ha beleszámít, akkor holnap reggel kell mennem vérvételre. De ha nem, akkor csak később) Ha túl korán (egy-két nappal hamarabb) veszik le a vért, akkor nagyon más eredmények születnek, vagy inkább menjek kicsit később, az 5. vagy 6.napon????? :S

gabi_29 Creative Commons License 2008.06.29 0 0 82191
Sziasztok! Köszi a Rana. Össztesztoszteron volt....valami tök alacsony referenciatartományt adott meg a labor, asszem a 0,7 volt a felső határ (?!), de én is olvastam már a magasabb értékekről és azért csodálkoztam.....Na majd a Kaáliban "kiértékelik" ill. gondolom csinálnak újakat, mert már pár hónapos, de ma kíváncsiságból elővettem és átnéztem....Üdv, G
albi2000 Creative Commons License 2008.06.29 0 0 82190
A munkahelyeden nem kell megmondani, mihez kell. Csak kérsz az utolsó három hónapi nettó keresetedről egy igazolást és kész. Nem ciki. Levélben küldtem el én is, és kaptam is pénzt. Igazán eleget költünk a gyógyszerekre, nem baj, ha visszajön egy kicsi.
Előzmény: Endzsi93 (82122)
meisi Creative Commons License 2008.06.29 0 0 82189

Timi!

Nálam nem néztek még semmit,ezért is szeretnék lépni.A koponya ct-ét magánuton fogom megcsináltatni,itt pécsen,igaz a bromocriptin már le vitte a prolaktinomat.Terheléses vércukrot,pajzsmirigy vizsgálatot hol csináltattál?Mi kellett hozzá?Endom az még lekopogom nem újult ki.A dokimat nagyon szeretem,és ő is engem:-),és épp ezért mindig azzal győzköd,hogy menjünk tovább,csak így és sikerülni fog!!Sajnos tudom milyenek a dokik,anyukám is az:-(

Előzmény: Timi1974 (82183)
baba37 Creative Commons License 2008.06.29 0 0 82188
Holnap te mész légyszi kérdezz rá! Többen is szeretnénk tudni! Köszi!
Előzmény: FJojó (82187)
FJojó Creative Commons License 2008.06.29 0 0 82187

Szia baba37!

Nagyon remélem én is, de szerencsére eddig velem nagyon rendes volt a W. doki. Ő mondta azt, hogy nem érdekli a 20. és 23. napi vérvétel eredménye, mert ha minden rendben van akkor is utrogerteronnal rásegítenek, ha nincs minden rendben akkor is. Egyébként régebbi leletemet látta, ott minden rendben volt. Most inkább azon izgulok, hogy egyáltalán elkezdhessük a programot, mert különben hiába szúrom magam már két hete.

Előzmény: baba37 (82179)
FJojó Creative Commons License 2008.06.29 0 0 82186

Sziasztok mindenkinek!

Nem tudjátok ki fogja helyettesíteni a W. dokit? Teljes nevet írjon, aki tudja.

Köszi:)

Rana75 Creative Commons License 2008.06.29 0 0 82185

Gabi! Nekem még nem néztek tesztoszteront soha (majd a jövőhéten!), de találtam egy hormontáblát, eszerint a  tiéd nem magas. Gondolom, szabad tesztoszteront néztek nálad, mert ha össztesztoszteront (nem tudom, mi a különbség) akkor még alacsony is!:

 

Össztesztoszteron

3. nap

6-86 ng/dl

A tesztoszteront a mellékvesék és a petefészkek termelik. 50 fölötti értéket a legtöbben már emelkedettnek tartanak.

Szabad tesztoszteron

3. nap

0.7-3.6 pg/ml

 

Előzmény: gabi_29 (82184)
gabi_29 Creative Commons License 2008.06.29 0 0 82184
Sziasztok csajok!
Nektek mekkora a tesztoszteron szintetek? Mennyi a normál? Nekem 1,6, az nagyon magas? Üdv, G
Timi1974 Creative Commons License 2008.06.29 0 0 82183
Meisi!!
Nagyon jó a dokid!!Nekem még a petevezetékeim is elvannak záródva.
Jan.viszont spontán estem teherbe méhen kivüli volt/feb.mentünk volna a 2 lombikra,ezért bementem a klinikára ,hogy írjanak fel valami gyógyszert mert 46 napon voltam már .Az eszembe sem jutott hogy terhes vagyok.Máskor mindig csináltam tesztet de akkor nem.
Májusban volt a 2 stimum és sajna nem sikerült,mindig az Et után az 5 nap már elkezdtem vérezni.!!De nem adjuk fel!!A nagy számok törvénye alapján egyszer sikerülni fog!!Az inm.és genetikát most talán én is megpróbálom kiharcolni!!De ami igaz 100 párból 98 -nak jók az eredményei.De én is hajlok efelé.Ez nem árt és szerintem ezzel kéne kezdeni.De hát a protokoll...Sajnos énis úgy érzem mintha kilökné a szervezetem.De lehet ez csak paranoia. A dokidnak mond meg Te ezt szeretnéd sőt akarod akkor meg csinálja!!!
Timi1974 Creative Commons License 2008.06.29 0 0 82182
Én is endos vagyok /lemütőtték de a stimukat imádják szóval valószínű hamar kiújul ha eddig nem is../!!A prolatinom egy kicsit magasabb a keleténél.Ct-re nem küldtek?mert ez a prolatin szint nagyon magas!!!!És most metet is szedek.Most kezdtem el.
2 lombikom volt /stimu/.Okt.megyek vissza a fagyikért!!IR-t is nézessél!!A dokinál próbáld meg kiharcolni az immunológiáit ,genetikát..A 3 lombik után szoktak rá bólintani,sajna.Pajzsmirigyed is okés?Én most nézettem megint!!Nekem a dokim M.doki.
Előzmény: meisi (82181)
meisi Creative Commons License 2008.06.29 0 0 82181

Timi1974!

Nem én nem vagyok pcos,nekem endom volt.Nem voltam endokrinólogusnál,a dokim szerint felesleges,mert a klinikán lombik előtt nézik a hormonokat 3.9.21. napon.És a stimuval ők építik fel a hormonokat.Hiszterom is volt,és laparom is.Prolaktinom volt nagyon magas 2340!!!,erre napi két szem bromocriptint kell szednem.Én az immunológiát szeretném kiharcolni leginkább,mert úgy érzem a szervezetem mintha kilökné a kis embrióimat.Te hol tartasz most?Bocsi,de nem olvastam vissza.

Előzmény: Timi1974 (82178)
meisi Creative Commons License 2008.06.29 0 0 82180

Timi1974,Endzsi!

Én sem voltam még második stimun,most augusztusra vagyok előjegyezve.De az utolsó fagyisom előtt be könyörögtem magamat a dokim magánrendelésére,hátha ott több mindent meg tudok vele beszélni.De sajnos nem,ott is csak annyit kaptam válaszul,hogy nem érdemes elmennünk semmiféle kivizsgálásra,mert sok petesejtünk lett,és mindegyik szépen meg is termékenyült,tehát nincs baj.Csak szerencse kell hozzá,az pedig,hogy megindult a terhesség és mégsem sikerült,ezt hívják biokémiai terhességnek(ezt én is tudtam),és higgyem el hogy ez mással is előfordul.én ezt elhiszem,meg megértem,de azért mégiscsak lehet valami oka,hogy nálam sorozatosan ez történik.Ezért gondoltam hátha van köztetek olyan aki tud bármilyen más megoldást,akár magán úton is,hogy hol kérhetem azt,hogy foglalkozzanak ezzel.Az immunológiát hol nézik,és kell hozzá beutaló?Mert úgy érzem most az újabb stimuval is ugyanezt érném el.A dokmi nem a W-s doki,hanem a sima V-s. :-)Endzsi te mikor kezdesz?

Előzmény: Endzsi93 (82177)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!