Keresés

Részletes keresés

Rönótália Creative Commons License 2013.10.19 0 0 69089

Igen ezt csinálja és nem csak melegvíz használat után, hanem bármikor amikor bekapcsolom.

Előzmény: joevagyok68 (69087)
Rönótália Creative Commons License 2013.10.19 0 0 69088

Nekünk is ilyen problémánk volt, gázszerelő érkezett szakszerűen kitakaritotta a rendszert és hibátlan lett, akkor gyújtott amikor kellett és elsőre sikerült neki. Ezt emlitettem már a korábbi hozzászólásomban is, hogy probléma volt vele, hát ugyanilyen mint nálad. Az azóta keletkezett problémámban még sajnos nem tudok egyről a kettőre jutni, várom az itteni véleményeket is. (Aktuális probléma: néhány hozzászólással lentebb ki van fejtve)

 

 

Laudat, szerintem azt az egy keringtetőt kell nagyobb kapacitásúra cserélni, szüleim házában is hasonló dologra megoldás volt.

Előzmény: Andris8888 (69080)
joevagyok68 Creative Commons License 2013.10.19 0 0 69087

"Erre a kazán az elkövetkezendő két percen belül visszagyullad és nekiáll fűteni amit abba sem hagy."

minden melegvíz vétel után csinálja ezt ?

 

Előzmény: Rönótália (69084)
joevagyok68 Creative Commons License 2013.10.19 0 0 69086

Radiátorok visszatérőjén van torló ?

Mert akkor a kazánhoz közelebb lévőkön kéne zárni...

 

A bővítés miként valósult meg ?

Emeletre ment fel a "strang", vagy valahonnan le lett ágaztatva ?

Esetleg rajz róla és lehet egyből kiderül, hogy rossz..  :-)

 

Amúgy ki csinálta és az mit mond róla ?

Előzmény: Laudat (69083)
beeex Creative Commons License 2013.10.19 0 0 69085

Üdvözlet, lenne egy kérdésem: padlófűtést fektetünk 1 hónap múlva, és kérdezném, van különbság a csövek között amit leraknak? Mi alapján kell választani? Régebben olvastam, hogy vannak fajták, amik pár év után szivárogni kezd mert gyorsan öregszik.

Rönótália Creative Commons License 2013.10.19 0 0 69084

Sziasztok!

 

Tanácsra, tippre lenne szükségem.

Quadriga T2-es kazánunk van. Nem működött tökéletesen de kitisztitották és precizen dolgozik azóta. Viszont valami lelte két nappal ezelőtt és nem tudjuk kitalálni, hogy minek lehet baja.

 

 

A jelenség a következő:

Kandallóban befűtünk jó melegre, a termosztát 19 fokon áll és a szobában 24 fok van. (esélye sincs, hogy a hideg miatt kapcsol be)

Melegvíz használat után elzárom a vizet, az átfolyó víz melegítése megszűnik, a láng kialszik. Erre a kazán az elkövetkezendő két percen belül visszagyullad és nekiáll fűteni amit abba sem hagy. Ha kikapcsolom akkor persze abba hagyja, de ha visszanyomom egyből neki áll dolgozni.

 

Mi lehet a hibás alkatrész?

A szobatermosztát öregecske már de kijött egy gázszerelő, babrálta kicsit, azt mondta annak nincs baja. Kiiktatta a kazánban a fűtés opciót igy most melegvízzel szolgál csak. Állítása szerint komoly meghibásodása lehet a szerkezetnek  és hatalmas összegeket mondott amibe ezek az alkatrészek kerülnek, a panelt emlegette (jóformán egy uj kazán árának a fele összegeket mondott).

Egy munkatársam ugyanilyen jelenségről számolt be és egy termosztát csere volt a megoldás. (Lehet, hogy a gázszerelő félrevezetett?!)

Elsősorban a melegvíz miatt használjuk, ezen kívül annyi feladatot látott el, hogy 19 fok alá nem engedte csökkeni a ház hőmérsékletét távollétünkben amikoris nem tudtuk táplálni a tüzet. 

 

Előre is köszönöm szépen, ha valaki tud segíteni vagy bármilyen tippet adni. 

Laudat Creative Commons License 2013.10.19 0 0 69083

Sziasztok.

Bővült a házunk lakótere, ezáltal több radiátor lett felszerelve.

Saunier Duval 30 KLZ kazánom van, és azt veszem észre, hogy az utolsó radiátor , már nem melegszik :-((

Hiába légtelenítem, azt olvastam, lehet , hogy a keringető szivattyú , már kevés hozzá.

Kérdés, hogy ha beépíttetnék még egy szivattyút, az segítene ?, és hová , az előre menőbe, vagy a visszatérőbe, ahol az eredeti keringető "dolgozik"

PDTimi Creative Commons License 2013.10.19 0 0 69082
PDTimi Creative Commons License 2013.10.19 0 0 69081

Sziasztok! Van egy régi Fég vízmelegítőnk, még a 80-as évekből. Lecserélésére nincs lehetőségünk, ezért igyekszünk rendszeresen karbantartani. Leggyakrabban az a hibája, hogy bár begyullad, melegvizet nem ad. Az utóbbi időben, kéthetente kell bele membránt venni. Maga a gumírozott rész nem szakad át, de az előtte lévő műanyag korong morzsalékosra törik. Valaki hozzáértő személy megtudná mondani miért csinálja ezt?  Az egyik a ma vásárolt membrán, a másikat két héttel ezelőtt szereltük be. 

A választ előre is köszönöm!

Andris8888 Creative Commons License 2013.10.18 0 0 69080

Sziasztok!

 

Van egy Immergas Nike Mini 24kW cirkónk, amivel meleg vizet állítunk elő és fűtünk is. Újabban olyan probléma lépett fel a készülékkel (6-8 éves kb., 1-2 évente takarítva), hogy a melegvíz megnyitásakor 8-10-szer próbálkozik begyújtani a lángot, kattog, olyan, mintha megnyitná a gázt, aztán kattanva leállítja. Aztán egy másodperccel később megint megpróbál begyújtani, ismét siekrtelenül, és ezt ismételgeti a 8-10. alkalomig, amikor végre sikerül neki, sokszor nem is sikerül. Sokszor egy perc is eltelik, mire belobban és akkor onnantól kezdve jön rendesen a melegvíz.

 

Arra gyanakodtam, hogy a szikraköze nem jó vagy az elektródák rosszul vannak beállítva, ezért leszedtem az elejét és az elektródákat megreszelgettem, hogy fényesebbek legyenek - feltételezve, hogy ettől jobb lesz a helyzet. Nem lett jobb sajnos.

 

Van más tippetek, mi okozhatja ezt a bosszantó hibát?

 

Még egy hozzáfűznivalóm van még a hibajelenséghez: Ha a termosztátot felcsavarva bekapcsolom a fűtést, akkor gond nélkül belobban; így megnyitva a melegvizet, már működik rendesen. Csak utána persze oda kell figyelni, hogy pl. a fürdés után a fűtést is letekerjem... Szóval nem az igazi megoldás, de hátha segít a hibefelderítésben :)

 

András

morgen66 Creative Commons License 2013.10.17 0 0 69079

Szedd le a perlátort a csaptelepről és úgy nézd meg hogy folyik a melegvíz.

 

Maximumon én nem üzemeltetném a boylert , és a vízkövet érdemes 5 évente kiszedni belőle.

Előzmény: vascso2 (69072)
morgen66 Creative Commons License 2013.10.17 0 0 69078

Hívj egy gáztervezőt vagy érdeklődj a gázszolgáltatódnál.

 

Vagy GMBSZ-t olvasd át.

 

 A parapet 15 méteres körzetbe semmi nem lehet,ha jól tudom.

Előzmény: fetya1 (69066)
5738g Creative Commons License 2013.10.17 0 0 69077

A nyomásingadozás a kiegyenlítő tartály miatt lehet. Vagy lyukas a tartályban a membrán, vagy elszökött belöle a levegő. A szelepről le kell tekerni a sapkát, a tűszelepet picit nyomd be,  ha víz jön belőle lyukas, ha levegő , be kell állítani kb. 1 barra. (a rendszer nyomását előtte le kell engedni)

Előzmény: deVito Carlos (69068)
halaloszto Creative Commons License 2013.10.17 0 0 69076

Bizz a gyartoban. Pont akkora hocserelot tett bele az egohoz, ami annyira huti le az egestermeket, hogy az meg eleg meleg legyen ahhoz hogy kimenjen a kemenyen.

 

A kemeny ugyanis hovel mukodik, a meleg gazok felfele szallnak. Ha tulhutod, nem megy ki.

 

--

 

A kazan ha minden kb ok, es nem szazeves, akkor ugy 80% hatasfoku. Tehat a ho 80%-a elmegy a vizbe most is. Az 20% meg megy ki. Valami kell a kemenynek, max 5%-ot vehetsz ki meg, az meg nem biztos hogy megeri a kuzdest.

 

Vajk

Előzmény: femiki (69075)
femiki Creative Commons License 2013.10.17 0 0 69075

Üdv mindenkinek!

A hozzáértők véleményét szeretném kikérni az alábbiról:

Van egy fali kombi cirkó kazánom, valamint van egy 2-hőcserélős pufferom. Azon gondolkodtam, hogy ha tennék a kazánba egy plusz hőcserélőt a benne lévő fölé, (pont még egy beférne) és ezt rákötném a pufi felső hőcserélőjére, a használati melegviz előállitása céljára. Tehát a cirkó felesleges energiáját használnám fel, ami úgy is kimenne a kéménybe, és ezt csak ilyenkor a fűtési időszak alatt hasznositanám.

Tehát a lényeg, hogy a kazán ettől a plusz hőcserélőtől nem változik meg működéstanilag? Nem lesz problémája tőle?

Köszönöm a tanácsokat!

5738g Creative Commons License 2013.10.17 0 0 69074

A csaptelep "vízdúsítóját" tisztítsd ki első kőrben. Ez úgy néz ki mint egy szűrő, könnyen letekerhető, ki kell mosni, vagy savazni.

Előzmény: vascso2 (69072)
Zöldár Creative Commons License 2013.10.17 0 0 69073

 Hát ha nem  is  évente , de úgy 3 -5 évente ajánlatos vízkőmentesíteni a bojlereket. ( igaz én is 6 éve végeztettem utóljára ).

Na most az , hogy gyengén folyik,  vagy hogy kevés a melegvíz az két különálló fogalom. Ha kevés az azt jelenti , hogy a hasznos térfogatot elfoglalja a vízkő.

Ha meg gyengén folyik,  akkor valamelyik elzáró félig zárva van, vagy lerakódás van valahol.

Meg kell nézetni !!

 

 

 most látom : ,"de csak a kadnal."

 

 

 a csaptelep lehet a ludas.

 ha kinyiffan a bojlered,  vegyél 120 literest és akkor nem kell a maximumon tartani- Gazdaságosabb.

 

Kevesebb a hőveszteség és kevesebb a vízkő képződés.

 

Sőt már most is lejebb veheted a hőfokot főleg ha vezérelt áramod van.

Előzmény: vascso2 (69072)
vascso2 Creative Commons License 2013.10.17 0 0 69072

Hello!

 

80 literes villanyboilerem van es az elmult evekben egyre gyengebben folyik a meleg viz,de csak a kadnal.

Akkor ez nem boiler problema?

Vizvezetek- vagy villanyszerelot hivjak?

Ot eve volt ket olyan ev,mikor allandoan maximumon vagy annak kozeleben tartottam a  meleg viz hofokot.

10 -15 eves ,Hajdu,es 10-15 eve volt vizkotelenites eloszor es  utoljara.

 

Kosz szepen.

 

v.

C20NE Creative Commons License 2013.10.17 0 0 69071

Nincs meg a szükséges nyomás a tágulásiban és / vagy kicsi a tágulási a rendszerben lévő vízmennyiséghez. Attól, hogy a tágulási víztömör, még az előfeszítési nyomása, a szelep rajta vagy maga a gumimembrán lehet rossz.

Előzmény: deVito Carlos (69068)
joevagyok68 Creative Commons License 2013.10.17 0 0 69070

"állta a nyomsápróbát."

Ez mit jelent ?

Ki "követte" el ? Hogyan ?

Előzmény: deVito Carlos (69068)
zozomax Creative Commons License 2013.10.17 0 0 69069

Köszi, így lett és jó lett.

Előzmény: morgen66 (69060)
deVito Carlos Creative Commons License 2013.10.17 0 0 69068

Sziasztok!

 

Mitől lehet az, hogy a fűtéskörben értelmezhetetlenül tág határok között mozog a nyomás? Hidegen leesik 0.2bar-ra, míg melegen felmegy 2-re. Ezzel együtt a kazán megy -bár nem nagyon merem üzemeltetni, nehogy szétmenjen a szivattyú-. A kazán egy nyílt égésterű, átfolyós rendszerű, 24kw-os fali cirkó, benne van a tágilási tartály, nincs több a rendszerbe építve. A tágulásit nézték de elvileg jó, állta a nyomsápróbát. Viszont a radiátorok csak kb. félig melegek, alul hidegek. Automata légtelenítők vannak, de szerintem rossz helyen, mert emeletes a ház és alul vannak a kazán körül. Próbáltam légteleníteni a radiátorokat, de csak víz jön belőlük. Mi a fene lehet ez? Normál esetben 1bar volt hidegen, és 1,6 melegen a nyomás.

PetiCsokvaomány Creative Commons License 2013.10.16 0 0 69067

Helló!

Ha az észrevételed előtt is ezen a nyomáson működött, akkor telljesen normális! A minmális nyomást a gázkazán belső nyomáskapcsolója szabaj meg, (ha van) a maximálist a biztonsági szelp. Ezeken a határokon belül a "lengés" a telljes tartományt kihasználhatja! Még egy feltétel a minmális nyomáshoz, ne kavitáljon a szivatyú! de szerintem ez egy bár nyomásnál, gázkazán nyomott fűtési rendszerénél nem valósul meg.

 

Üdv

Előzmény: Elementes (69062)
fetya1 Creative Commons License 2013.10.16 0 0 69066

ez komoly? tavaly óta változott  törvény? mert tavaly még lehetett csinálni, és át is vették. milyen teljesíthetetlen feltételek?

morgen66 Creative Commons License 2013.10.16 0 0 69065

Szigorú feltételei vannak,szinte lehetetlen teljesíteni.

Előzmény: fetya1 (69063)
joevagyok68 Creative Commons License 2013.10.16 0 0 69064

Milyen "rendszer" ? gázos, vegyeskazános ?

Mennyi víz van benne ?

Korábban mennyi volt a nyomás hidegen, melegen ?

Előzmény: Elementes (69062)
fetya1 Creative Commons License 2013.10.16 0 0 69063

parapetkivezetésű kazánt még lehet telepíteni? új szerelés lenne egy régi házban. Vannak vmilyen feltételek, vagy már csak kémény jöhet szóba?

Elementes Creative Commons License 2013.10.16 0 0 69062

Sziasztok,

 

rendszernyomásnak mindíg 1,5 barnak kell lennie vagy az normális jelenség hogy ha a kazán nem üzemel akkor leesik 1 barra és ha megy a kazán akkor 2 barra? Hőmérsékletváltozás miatt van, vagy a tágulási nem jól működik?

klaca500 Creative Commons License 2013.10.15 0 0 69061

Igen, közben én is gondolkodtam rajta és rájöttem, hogy hülyeséget írtam, mert ha a církóból érkező fázisról adok a magának Q7-nek áramot attól még a külön 0-val nem megy vissza a církóhoz és így nem is záródhat az áramkör csak ha kapcsol a termosztát.

Előzmény: Dolmar__fan (69057)
morgen66 Creative Commons License 2013.10.15 0 0 69060

Teflon és gázszivárgás jelző spray.

 

De óvatosan a gáz nem játék.

Előzmény: zozomax (69042)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!