Keresés

Részletes keresés

FJojó Creative Commons License 2008.06.30 0 0 82229
Én is úgy tudtam, most a 8. napon vagyok, de már két hete szedem a dacapetrylt, ami leállítja a petefészek működést, és ezek szerint a 11. naptól indítják újra. Mondta a doki, hogy ez a loongh stimuláció. Ha viszont kimarad ez a ciklus, akkor valószínű, hogy a következő mensi elejétől kezdjük a stimut, ezt fogjuk pénteken megbeszélni. Remélem 3 hét elég lesz a bacik kiírtásához.
És veled mi van? Eldöntötted már kihez mész vissza?
Előzmény: baba37 (82227)
meisi Creative Commons License 2008.06.30 0 0 82228

Szia AlmaG!

Köszi a gyors tájékoztatást!A genetikát ahogy írtad és jól értelmeztem,magán úton megy,akkor oda nem kell beutaló gondolom,csak időpont!Pénteken megyek konzultációra a dokimhoz itt Pécsen,remélem most már ha megint megtudja,hogy ugyanez történt velem,végre valahára beutal valahova!Ha nem akkor is mindenféleképpen megoldom valahogy,akár magán utakon!Ő a régi nőgyógyászom is,nekem mindig ő volt,már évek óta boldogítom,mindig ha meg lát,már messziről mosolyog,hogy na már megint mit keresek itt?:-)))És a múltkor még azt is megjegyezte,hogy ha tudná a választ,hogy nekem mi a bajom,akkor nem a klinikán ülne,hanem egy porshéba.Marha szellemes volt mondhatom!Az immunológiára akkor csak valahogy beutalót kellene szereznem?De innen lehet kérni pesti kórházba,hogy ott vizsgáljanak ki?Az utat azt bármikor meg tudnám oldani,mert a férjem mindennap oda-vissza jár pestre!

Előzmény: Törölt nick (82221)
baba37 Creative Commons License 2008.06.30 0 0 82227
A stimu elkezdése nem mensi függő?Hanyadik napon vagy.?Vagy ez nem számit?Örülök hogy el tudtatok mindent intézni ma!Z-t ismered?
Előzmény: FJojó (82224)
Rana75 Creative Commons License 2008.06.30 0 0 82226
Akkor hajrá, Alma, bár remélem, nem olyan vészes a helyzet mint azt ahogyan leírod! :)
Előzmény: Törölt nick (82222)
meisi Creative Commons License 2008.06.30 0 0 82225

Szia Rana,

A hcg-t nem tudom mert csak tesztet kellett csinálnom,és azt is csak most az utolsónál csináltam.Mert az előzőnél még inkább meg akartam volna várni az ultrahangot,de sajnos nem jutottam el odáig.A dokim a tünetek alapján érezte úgy,hogy biokémiai lehetett.Most pénteken megyek hozzá konzultációra,hogy akkor mi legyen,gondolom a szokásos gyerünk tovább,egyszer majd csak összejön!Ma vettek le vért tőlem a klinkán,de az csak a stimu előtti prolaktin,tsh,fsh,ösztradiol ha jól emlékszem,meg még a 21. napon kell majd mennem.Magándokiba találtam endokrinológust itt pécsen.Oda mindenképp megyünk!És hát még ha valamit ki tudok könyögni pénteken a dokimtól akkor oda!

Előzmény: Rana75 (82218)
FJojó Creative Commons License 2008.06.30 0 0 82224
Sziasztok mindenkinek!
Baba37:)
Annyit tudok, hogy W. doki már csak a héten lesz, de nem tudom meddig lesz szabin. Pénteken vagy hétfőn megkérdezem. Annyit mondott, hogy Z fogja helyettesíteni. Szerdán fog kiderülni, hogy kezdődhet-e a stimu. Rendes volt a doki, mert megcsinálta ma az én vizsgálataimat is (vérvétel, ultrahang), minden rendben volt. Felírta a recepteket és, ha szerdán azt mondják a telefonba, hogy a páromnál nincsenek már azok a fránya bacik, akkor mehet csütörtöktől a stimu, és hétfőn kell menni kontrollra, ha még van bacink, akkor pénteken megyünk megbeszélni a továbbiakat (még hozzá). Megkérdeztem, nem ő fogja csinálni a leszívást, meg a beültit sem (ha egyáltalán lesz ebben a hónapban), de azt mondta, ne ettől tegyem függővé. Szerintem is mindegy ki csinálja, csak sikerüljön.
Előzmény: baba37 (82216)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.30 0 0 82223
Szia Shannah :)
Ritkábban vagy mostanában. Meleg miatt? Hogy bírod? Szenvedek, mint a kutya. Tetőtéri lakás örömei. :S
"hipp-hopp meglesz minden, mint Almácskának is" 1,5 hónapja rohangálok, ha minden összejön jövőhéten kész is lesz mindenem. Majdnem kerek két hónap lesz.:S Ezek után mehetek IRel orvoshoz. Már nagyon unom...
Előzmény: Shannah (82203)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.30 0 0 82222
Szia Rana
Hm, mert közelítek egy nagyon csúnya számhoz a mérlegen. :S Nagyon sok és az izületeim se bírják már. Az iwiwes képeimhez (ott is eléggé a maxon voltam) adjál hozzá +10-15 kgot. :S Hát ezért.:)
Bokám egy cipó, térdeim dettó. Terhesség esetén szerintem ütném a mázsát. Szóval muszály.
Előzmény: Rana75 (82220)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.30 0 0 82221
Szia Meisi!
Visszaolvasásban tartok, ezért nem tudom a többiek válaszoltak e már.
Immunológiát a MÁV kórházban (12 ezer), Genetikát az Istenhegyi magánklinikán (2*12 ezer, mert mindkettőtök vére kell) csinálják. Eredmények 2 hét alatt vannak kész, postán kiküldik. Csak a genetikát kapod meg otthonra a másik a beküldő orvoshoz megy.
Meddőségi orvosom utalt be, ha nem hajlandó a tiéd, kérd meg a régi nőgyógyászodat.
Sajnos csak pesti címet tudok. Mivel neked fel kell utaznod, valószínű leveszik helyben a vért, nemúgy mint nekünk, hogy a BMCből vittük át.
Koncnál 2-3 vetélés után előírás...
Fel a fejjel és egy nagy kalappal kívánok.
Üdv: Alma
Előzmény: meisi (82170)
Rana75 Creative Commons License 2008.06.30 0 0 82220
Alma te miért akarsz fogyni??????? (Pláne 10 kilót)
Előzmény: Törölt nick (82217)
Rana75 Creative Commons License 2008.06.30 0 0 82219

Judit!

Voltál ma biorezonancián? Milyen volt???

Rana75 Creative Commons License 2008.06.30 0 0 82218

Meisi!

Azt szeretném tőled megkérdezni, hogy a két "félig sikeres" lombikodnál mennyi volt a vérvételnél a hcg-d?

Vizsgálatok: Én voltam már endokrinológusnál, ő vérből ezeket nézi: Candida, toxoplazma, CMV-EBV vírus és anti-TPO (az utolsó kivételével mindet a férjemnél is). Megyek majd 3., 20. és 23. napi vérvételre 4 alaphormon, pajzsmirigy (TSH, T3, T4), tesztoszteron, APC-rezisztencia, ACTH-kortizol hormonok, hemofília miatt, valamint diabetológiára cukor- és inzulinterhelésre. Ezeken kívül, ha a háziorvos ad beutalót, trombózis-vizsgálatra, sperma elleni, heliobakter elleni és foszfolipid antitest vizsgálatra. A férjem meg megint megy majd andrológushoz. Hát, "dióhéjban" ennyi. És te miket tervezel megnézetni?

Előzmény: meisi (82215)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.30 0 0 82217
Szia Kaktika!
Köszönöm szépen a mailt. :) Nagyon bíztatóna hangzik? Sikerülni fog az áhított -10 kg? Az árfolyamot is írd meg légyszi. Köszönöm szépen. :)
Előzmény: Kaktika (82156)
baba37 Creative Commons License 2008.06.30 0 0 82216
Fjojo!
Mi ujság volt ma?Megtudtad meddig lesz szabin w. doki?Gyere mesélj!
meisi Creative Commons License 2008.06.30 0 0 82215

Rana75!

Én is csak annyit mondtam,hogy gyógyszertámogatáshoz szeretnék nyomtatványt és ennyi volt.Te milyen vizsgálatokat csináltattál még pluszba?

Előzmény: Rana75 (82214)
Rana75 Creative Commons License 2008.06.30 0 0 82214
Köszi csajok! Akkor ezek szerint azt se kell mondani ott a portásnak, hogy lombik gyógyszertámogatásához kell, csak annyit, hogy "egyszeri segély". Még jobb. Szerintem kitöltöm én is előre, hogy a dokinak csak alá kelljen írnia.
Előzmény: meisi (82212)
meisi Creative Commons License 2008.06.30 0 0 82213
Sajnos ez a nyomtatvány nincs fennt az oep oldalán.:-( De ha bemész a megyeileg illetékes tb-be,már a portán adnak,nem is kell tovább menned sehova.
Előzmény: Rana75 (82210)
meisi Creative Commons License 2008.06.30 0 0 82212
Én is pont ma kértem egy ilyen nyomtatványt a tb-nél,(adatlap egyszeri segély igényléséhez) ezt kell kitölteni,plusz a doki  hitelesíti,plusz jövedelem igazolások,gyógyszerekről patikai igazolás,rendszeres pénzellátás folyosítását igazoló csekkszelvény(táppénz,munkanélküli,segélyek,nyugdíj  stb)és egy gyógyszertámogatási segély kérelmét kell még hozzá csatolnit.Most úgy döntöttem én is kihasználom így a második stimunál.Azt hallottam max 50%-ot térítenek,na de mindegy az is valami.
rita0130 Creative Commons License 2008.06.30 0 0 82211
Ez nem kuncsorgás, csak be kell adni a papírokat, én a 8 lombikból csak két alkalommal kértem, ha meg kapsz be tudod építeni a következőbe. egyébként kb. az 50 %-át kapod, ami ilyen áraknál azt hiszem nem elhanyagolható.
Előzmény: Rana75 (82210)
Rana75 Creative Commons License 2008.06.30 0 0 82210
A nyomtatványt nem lehet az internetről letölteni? Azt hittem. No nem baj, majd bemegyek, kérek egyet. Amúgy a blokkokat is elraktam, mert már régebben is beszéltetek erről itt a fórumon, gondoltam, nem árt, ha megvan. :)  A férjem is azt mondta, ne kuncsorogjunk, de ha meg megadják a támogatást, akkor azért számít az a pár ezer forint, főleg, ha még több lombik áll előttünk.... :(
Előzmény: rita0130 (82209)
rita0130 Creative Commons License 2008.06.30 0 0 82209

Rana!

Akár több hónap is lehet és ha nincs blokk az sem baj, hiszem az orvosod úgyis hitelesíti az aláírásával és pecséttel. Ezt a támogatást évente lehet egyszer igénybevenni, de előtte úgyis be kell menned a helyi illetékes OEP-hez és ehhez kell egy nyomtatvány, abban minden infót megtalálsz.

Előzmény: Rana75 (82208)
Rana75 Creative Commons License 2008.06.30 0 0 82208

Albi!

 

Jól értettem, hogy életünk során egyszer lehet ezt a gyógyszertámogatást igényelni? Én is gondolkoztam rajta, de a következő (2.) lombikom alatt biztos több gyógyszert fogok kapni (az első nem sikerült), így inkább akkor érdemes majd kérni, nem? És utólag mennyi idővel lehet beadni a kérelmet, nem tudod? Egy-két hónap a határidő, vagy fél év múlva is elfogadják? Meg valamelyikőtök írta ezt a keretet. Lehet, hogy év elején érdemes beadni, mert akkor biztos megkapja az ember?

Előzmény: albi2000 (82207)
albi2000 Creative Commons License 2008.06.30 0 0 82207
Szerintem is meg kell próbálni, én kaptam. Semmit nem veszít vele az ember, ha beadja. Nem a dokim töltötte ki a gyógyszerigazolást, mert az nagy munka lett volna (kell a agyógyszer neve, mennyiség, támogatás és a fizettett összeg/ezek az adatok az ügyfélkapun elérhetők, ha a blokkot nem örizte meg az ember/), otthon én kitöltöttem, ő csak átfutotta, és aláírta.
Előzmény: zájká (82195)
gabi_29 Creative Commons License 2008.06.30 0 0 82206
Az én dokim is azt mondta, "hát a Kaáliban lehet most nyáron úgysem kezdenek bele semmibe, úgyis mindenki szabadságon van" :-((( Sajna...Kitartás a meleghez! Mi tegnap (Balcsi vagy strand helyett, mivel délelőtt az ebet vittünk oktatásra) teleengedtünk egy felfújható gumicsónakot vízzel és abban pancsoltunk. Ez is nagyon jó volt! Üdv, G
Shannah Creative Commons License 2008.06.30 0 0 82205

Móka,

értettem :))) Ne haragudj, lelkiismeretfurdalásom is van ám, de nem bírtam hétvégén gép elé ülni, olyan fincsi volt a Balaton :))

Örülök, hogy jól vagy és jössz-mész, kikapcsolódsz! Na de hamarosan írok mailt úgyis :)

Előzmény: Móka70 (82201)
Rana75 Creative Commons License 2008.06.30 0 0 82204

Köszi Shannah,

Persze, megértem én, hogy nyaralni is kell a dokiknak (kinek nem?). Csak az volt a furcsa, hogy pont mindenki júliusban (és egész júliusban) van szabin. Ez nekem most rosszul jött ki egy kicsit. De ez legyen a legnagyobb bajom, persze! :)

Előzmény: Shannah (82203)
Shannah Creative Commons License 2008.06.30 0 0 82203

Rana,

nyugi!!

A legtöbb helyen 3. és 20. napi vérvétel van, a BMC-ben van 23. nap is. Így pontosabban tudnak "programozni".

A nyári "leállásról" csak annyit, hogy ezek a dokik egész évben iszonyatosan hajtanak, nyáron meg igyekeznek jól kipihenni magukat (mint ahogy mi is :)) Persze van, akinek ez pont rosszkor jön, de ha télen mennének el szabadságra, akkor annak se örülne mindenki...

Élvezd a nyarat és ne görcsölj a sok kivizsgálás miatt! Egyeztess időpontokat aztán meglátod, hipp-hopp meglesz minden, mint Almácskának is :) Szép napot Neked!

Előzmény: Rana75 (82076)
judit1975 Creative Commons License 2008.06.29 0 0 82202
Móka!

Igazad van, pont múltkor írtam a görcsösség és a fórumozás kapcsolatáról! :-))) Kapcsolj ki, jó lazítást! :-))
Előzmény: Móka70 (82201)
Móka70 Creative Commons License 2008.06.29 0 0 82201

Ilyen képek (mint a tiéd és optiban Miláné) annyira szépek és csodásak, hogy nem is tudom most szó  nélkül hagyni....Gratulálok!!!!

 

Örülök, hogy örömet szereztem az üzenetemmel :-)))

 

Továbbra is ritkábban jelentkezem, sokat vagyok géptől távol, utazgatok, koncerteken járok, sörözgetek, beszélgetek, nyaralok, stb és igyekszem most  a szénhidrát adagom és a középidő állandó számolgatását mellőzni...most annyi minden más van....elnézést, ha csalódást okozom, de én a saját baba-küzdelmemet nyárra biztos félretettem...vizsgálatokkal, állandó orvoshoz mászkálással együtt!!!

Természetesen ha olyan dolgot olvasok, amihez tudok, hozzászólok és mindenkinek bárhol is tart a legjobbakat kívánom mindig!!!!...de csúnya dolog vagy sem, én bizony most kicsit jobban visszavonultam a fórumról...nézzétek el nekem....

 

Azért akivel priviben leveleztem, örülnék ám egy válasznak :-)))))

Előzmény: mégleány (82194)
baba37 Creative Commons License 2008.06.29 0 0 82200
Zájká!
A körzeti orvostol kell kérni az utazási papírt és a kezelő orvossal lepecsételtetni hogy megjelentél.4-alkalom fér egy papirra!Ha autóval utazol km-t fizetnek.Én így tudom most pecsételtettem először eddig én sem tudtam.Ha betelt akkor kell leadni az TB-nél.
Állitólag a gyógyszerre is jár egy alkalommal azt is a kezelőorvos igazolja azon a lapon amit a tb-től kikérsz majd a blokkokkal együtt leadni
Előzmény: zájká (82195)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!