Keresés

Részletes keresés

számvitel és elemzés Creative Commons License 2013.04.21 0 0 17100

Abban igazad van hogy  a könyveket szerzői jog védi.Meg abban is hogy egyes témáknál ingyenesen lehet segítséget kérni.

 

Ismerem Norbi honapját és le a kalappal előtte.De ha valaki csak a vizsgaorokon keresztül tanul, meg részt vesz a Norbi által feladatmegoldásokban nem biztos hogy meg is érti majd azokat!

 

Ne haragudj  a hozzászólásomért de én spec nem látom annak értelmét hogy vizsgasorokból mindent meg lehet tanulni. Jó a mérleget eredménykimutatást azt igen!!De a könvelést lépésről lépésre nem, és sokan vannak akik jobban megértik  a feladatokat ha személyesen tanul az ember vele! Sőt mi olyanokat is át veszünk amiket tanórán nem is szoktak venni!

Előzmény: zszsuzs (17098)
zszsuzs Creative Commons License 2013.04.20 0 0 17098

Kedves Alexa!

A hozzászólások felett látsz egy mentori figyelmeztetést, légyszíves NE kérjetek ilyen könyveket mail-ben, mert ez szerzői jogokat sérthet! Lehet kérni azt, hogy ha valakinek meg van eladja-e, ez is egy kicsit fájó lehet a szerzőnek, de ez még mindig nem annyira, mintha a neten az ő valószínűleg jogvédett anyagát küldözgetjük egymának!

És erről most ne nyissunk vitát, hogy de nagyon drágák a könyvek, jegyzetek, stb., mert ezt havonta eljátszuk, és már nagyon unalmas, és egyszercsak elérjük, hogy a moderátor meg fogja szüntetni ezt a fórumot! Nem is olyan régen már majdnem megtörtént a baj, szóval légyszíves figyeljen erre mindenki!

A másik az, hogy van lehetőség ingyenes segítség kérésre is, jól körülnéztek a neten, sőt itt is szokott jelezni Navigátor, hogy mikor mit segít a neten, azt is igénybe lehet venni!

 

Előzmény: Alexa890317 (17097)
Alexa890317 Creative Commons License 2013.04.20 0 0 17097

Sziasztok!

 

 

Nekem a következő könyvre lenne nagyon nagy szükségem e-mail-ben:

Burján Ákos - Sándrné Új Éva - Sztató Imréné - Vigvári Andrá: Adótani alapok

 

Előre is köszönöm, ha valaki lesz olyan kedves és elküldi nekem. Az e-mail címem: alexandra890317@gmail.com

 

Kellemes hétvégét!

számvitel és elemzés Creative Commons License 2013.04.19 0 0 17096

Sziasztok!

 

Az a helyzet hogy megdöbbenve látom hogy sokaknál milyn hiányosságok vannak. Ugye ide árat még nem írtam hogy mennyiért vállalom a korrepetálást nem is szabad lenne, de úgy érzem fontos, hogy tudjátok. 1 óra nálam 60 percesek akár számvitel és elemzés, adó, ellenőrzés és pénzügyről van szó. 1 óra 1300 Ft-ba kerül, és abban a két órában gyakorlati részre megyünk, az elméleti részt eamilen vagy közvetlen óra után skypon küldöm, ami abból áll hogy ki van dolgozva minden egyes témakör és hanganyag mellé több témában, elméleti rész+ hanganyag a kontírozáshoz mit miért kell úgy kontírozni és hogy lássátok hogy miről beszélek power pointba tettem az akasztófákat!

 

kismacska11 Creative Commons License 2013.04.17 0 0 17095

Szia!

 

Sajnos igen, legközelebb csak jövőre lehetsz áfa mentes, nekem most utasította ez a NAV :(


Előzmény: Anna0129 (17089)
sidney_ke Creative Commons License 2013.04.17 0 0 17094

nekem csak 2012-es van meg...nem tudom az segít-e?

Előzmény: Andrea Horváth (17093)
Andrea Horváth Creative Commons License 2013.04.17 0 0 17093

Sziasztok!

 

Új vagyok még a  fórumon..:) Adózási ismeretekhez keresek példatárat. Nincs meg esetleg valakinek? Cserébe tudok küldeni jogból, vállgazdból, pénzügyből és egy kis elemzés anyagot is.:)

Nagyon köszönöm

horvath.andrea6@freemail.hu

sidney_ke Creative Commons License 2013.04.17 0 0 17092

Sziasztok!

 

Gratula a sikeresen vizsgázóknak!

Netán vki be tudta már szerezni a 2013. ápr-i számvitel vizsgasort??? Gyakorlásnak jó lenne, akár megoldókulcs nélkül...bár később talán már az is fent lesz vhol :)

 

Köszi!

számvitel és elemzés Creative Commons License 2013.04.17 0 0 17091

Kedves Mérlegképes Tanoncok!

 

Már sokan ismernek, de valaki még új a fórumon.

 

Ancsa vagyok, közel négy és fél éve tanítok online  távoktatásban. Eleinte csak eamilen keresztül küldtem anyagokat, megoldottan és megoldás nélkül és úgy javítottam ki ha vissza küldték.Rájöttem soskaknak ez nem elég ezért vezettem be a skypos oktatást, mivel rájöttem hogy sokkalta hatékonyabb, mivel kialakul egy személyes konktaktus. Így fel tudom mérni azt hogy kinek mi a gyenge pontja mit kell nagyon átnézni.

 

Számvitel és elemzést pénzügyet, ellenőrzést és rittkán adódik hogy adózásra is felkérnek.

Minden egyes tantárgyból témánként vesszük át az anyagot, elméletet adok hozzá, feladatokat megoldottan megoldás nélkül, és heti 2x60 vagy 3x60 percben velem is tudsz tanulni. Feladatokat oldunk meg, sőt ha kell akkor az elméleti részére is rámegyünk.

 

Hatékonyabb mintha magántanárhoz mennél, otthon vagy te osztod az idődet mikor szeretnél tanulni.

 

Most szeretnék hanganyagot készíteni power pointos bemutatóval is ami rövid tömör, de a magyarázatom mellé bőven elég még a szóbelire is.

 

Nyár elején indítok ismét egy alapozó kurzust ahol A-tól Z-ig átvesszük a számvitelt, mivel sokaknak az okoz fejtörést,hogy ősszel sikeresen tudjátok venni az akadályokat.

 

Májusi és júliusi vizsgára még készítek fel embereket akit érdeekel jelentkezzen bátran.

Heti 2x2 óra számvitel +ajándék 2 óra elemzés felkészítő.

 

Üdvözlettel

 

Ancsa

 

Elérhetőségem:  korrepetalas2012@gmail.com vagy közvetlenül aancsika3416skype címen

Anna0129 Creative Commons License 2013.04.16 0 0 17090

Köszi

Előzmény: számvitel és elemzés (17085)
Anna0129 Creative Commons License 2013.04.16 0 0 17089

Köszönöm a válaszod. 

De ha én a jövőhónaptól kezdem a vállalkozást akkor is várnom kell dec 31-ig?

Induláskor egyből választhatom, nem?

Előzmény: kismacska11 (17083)
ildiko687 Creative Commons License 2013.04.16 0 0 17087

Nagyon szépen köszönöm! :)

A sikeresen vizsgázó tanulóidhoz gratulálok!

Előzmény: számvitel navigátor (17079)
számvitel és elemzés Creative Commons License 2013.04.16 0 0 17086

Sziasztok!

 

Ne haragudjatok de majd  ki ugrok a börömből két diákom most telefonált hogy meg lett a számvitel és ellenőrzés vizsgájuk.

 

Úgy örülök nekik:)

számvitel és elemzés Creative Commons License 2013.04.16 0 0 17085

KATA – 2013.01.01.  Kisadózó vállakozások tétele adója

Mikro- és kisvállakozások válaszsthatják, amelyek jellemzően a lakósság számára nyújtanak szolgáltatásokat, kis ktg igényű stev maguk végzik, és bevételük nem éri el a az évi 6 m Ft-ot.
Adóválasztásra jogosult személyek:
- szja tv sz. egyéni vállalkozók
- egyéni cég
- kizárólag magánszemély taggal rendelkező Bt, Kkt,
- adótartozás nem több 100.000.-Ft-nál
 Nem választhatja
- adószámát a NAV két éven belül törölte, vagy felfüggesztette
- biztosítási, pénzügyi ügynöki tevékenységet vagy ingatlan bérbeadásból bevételt szerez
Adóalanyiság keletkezése:
Az adónem az év során bármikor választható. Az adóalanyiság a bejelentést követő hónap első napjával jön létre. Nyt-ba vételről az adódhatóság értesítőlevélben tájékoztatja a kisadózó vállalkozást, amely tartalmazza
adóalanyiság kezdő napja
bejelentett kisadózók adatit, jogállását,
Fizetendő adó összegét, esedékességét
Adókötelezettség teljesítésével kapcs ismertetést.
Adóalanyiság megszűnése:
választásra jogosító feltételek vmelyikében olyan változás áll be, amely kizárja az adóalanyt a jogosulti körből
váll ügynöki tevből vagy ingatlan-bérbeadásból bevételt szerez
cégnek nem magánszemély is tagjává válik.
a cégből a kisadózó úgy lép ki, hogy más kisadózó nincs bejelentve az adóhatósághoz
a váll adószámát az adóhatóság felfüggeszti vagy törli
vállalkozási forma olyan módon váltzik meg, ill a cég úgy alakul tá, hogy ezáltal a vállalkozás már nem lenne jogosult a kata választására
EV jogállás megszűnik
Cég kisadzó tagja meghal, és 90 napon belül nem jelenenek be új kisadózót.
Cég jogutód nélkül megszűnik
Végelszámolási, felszámolási,k kényszertörlési eljárás indul
A vállakozás az adóalanyiság megszüntetéséről dönt, és ezt bejelenti az adóhatósághoz..
Adótartozás a naptári negyedév utolsó napján meghaladja a 100e Ft-ot.
Mulasztási bírság, jövedéki bírság, száml- vagy nyugtaadás elmulasztása, nem bejelentett alkalmazott foglakoztatása, igazolatlan eredetű áru forgalmazása
Adóalanyiság megszűnése esetén a vállakozás 30 napon belül köteles a bevételéről nyilatkozatot tenni, ill ha 40%-os különadóval is érintett, a bevallást is be kell nyújtania.
ADÓMÉRTÉK
- A főállású kisadózó után havi 50 ezer Ft
- A nem főállású kisadózó után havi 25 ezer Ft
- A kisadózók után külön-külön kell fizetni
- Törthónapra is fizetni kell.
- Jogviszonyokat nem kell figyelembe venni.
ADÓ MEGFIZETÉSE: havonta tárgyhót követő 12.-ig
ADÓFIZETÉS ALÓL MENTESÍTETT IDŐSZAKOOK
Táppénz, Tgyes, gyed, gyes, gyermeknevelési támogatás, ápolási díjban részesül
Katonai szolgálatot teljesítő önkéntes tartalékos katona
fogvatartott
Egyéni vállalkozói tevékenységét szünetelteti
Első 3 pontban felsorolt állapot megszűnik, feltéve, hgoy ez az állapot legalább 30 napig fennállt.
Fontos, hogy ezeket az eseteket be kell jelenteni tárgyhót követő 12-ig.
KIVÁLTOTT KÖZTERHEK
VSZJA, Váll osztalékalap utáni adó, átalányadó, TA, SZJA,
ebizt és nyj, MEP, eü hozzájárulás, SZOCHO, szakképzési hozzájárulás
NEM MENTESÜL:
munkaviszony keretében foglalkoztatott személyek részére juttatott jövedelmek utáni adó- és járulékfizetést teljesíteni.
ÁFA (választhat alanyi mentességet)
ha egyéni vállalkozásban ezt megfizeti, ettől még pl. egy kft-ben saját maga után meg kell majd fizetnie a járulékot, ha tag + ügyvezető.

Előzmény: Anna0129 (17082)
kismacska11 Creative Commons License 2013.04.16 0 0 17084

Szia!

 

Küldtem az e-mail címedre.

Előzmény: s.hanka (17075)
kismacska11 Creative Commons License 2013.04.16 0 0 17083

Szia!

 

igen, úgyanúgy 6 millió az Áfa-mentes határ is, de évközben nem lehetsz áfa-mentes, azt decemberben kell kérned, és akkor a következő évben lehetsz.

 

 

Előzmény: Anna0129 (17082)
Anna0129 Creative Commons License 2013.04.16 0 0 17082

Sziasztok!

 

Kata mellett lehet valaki áfamentes? 

Karcagi Petra Creative Commons License 2013.04.15 0 0 17081

Köszönöm szépen gyors válaszod. Pénzügyi szakügyintézőre járok,ahol a fő vizsgatárgyak a pénzügy és az adózás. De számvitelt is tanultam ezalatt a két év alatt,csak sajnos pl.: amit első félévben vettünk szinte alig-alig emlékszem rá,így kicsit félek belevágni a dolgokba,hiszen nem egy könnyű dolog. De olyan szakot szeretnék választani,amit keresnek és van megfelelő munkalehetőség. Ezért is érdeklődöm előtte olyan emberektől,akik már ebbe mélyen benne vannak és látják a dolgokat. Nem terveztem sosem,hogy ilyen pályára lépjek,de változnak az idők. :) Más segítségét,hozzászólását is nagyon szívesen fogadom! :)

Előzmény: számvitel navigátor (17080)
számvitel navigátor Creative Commons License 2013.04.15 0 0 17080

Nehéz, de vágj bele. Középszinten semmit sem érdemes csinálni.

 

A számvitel tényleg elég húzós, de ha szakügyintézőn végeztél (főleg ha számvitelin), akkor nem lehet nagy gond.

 

Ha gondjaid vannak a számvitellel, a blogomban találsz anyagokat, használd egészséggel.

Előzmény: Karcagi Petra (17078)
Karcagi Petra Creative Commons License 2013.04.15 0 0 17078

Sziasztok!

 

Én csak érdeklődnék a szak nehézsége felől. Most fogok végezni pénzügyi szakügyintézőként. Sajnos nálunk a számvitel nem volt valami erős, így félek belevágni. Nekem sem az erősségem,mert nem volt az a nagy hajtás,így mi is elég lazán vettük. Most gondolkozom,hogy miután elvégeztem belevágok és belehőzok a dolgokba. Mondjatok nekem kérlek 1-2 hasznos információt a képzésről. Megéri? Ha igen akkor hol a legjobb? (Budapest és környéke,Vác felé... )  Hezitálok nagyon. Segítsetek. Köszönöm. További szép estét. Petra

ildiko687 Creative Commons License 2013.04.15 0 0 17077

"Köszönöm" a sok segítséget!

 

Úgy látom átalakult a fórum.

Nemrég még segítettünk egymásnak. Jöttek-mentek az e-mail-ek.

Ma már csak kívánságműsor...

 

Choceur Creative Commons License 2013.04.13 0 0 17076

Sziasztok!

 

Nekem is most 9.-én lett leg a számvitel elemzés vizsgám, de nem találom a kidolgozott szóbeli tételeket. Valaki el tudná küldeni, akinek megvan vagy tudna küldeni egy linket ide: konbalazs@gmail.com

Köszi!!!!

Előzmény: s.hanka (17075)
s.hanka Creative Commons License 2013.04.13 0 0 17075

Sziasztok!

Volt valaki kedden számvitel vizsgán?Eredmény?

Nekem végre hála sikerült és mehetek szóbelire!!!!

Olyan segítséget szeretnék kérni hogy hol tudom letölteni az aktuális kidolgozott tételeket???Vagy ha valaki át tudja nekem küldeni óriási segítség lenne és előre is köszönöm!

Akinek sikerült az írásblije annak gratulálok és akik még előtte vannak azoknak meg sok sikert!

s.hanka@freemail.hu

Orsi986 Creative Commons License 2013.04.12 0 0 17074
Eddig nemnagyon látogattam a fórumra, most kezdtem aktív lenni.:)
Előzmény: számvitel és elemzés (17073)
számvitel és elemzés Creative Commons License 2013.04.11 0 0 17073

Semmi baj. Ezek szerint nem vagy rendszeres látógatójka a fórumnak!

 

Lesz ma még két órám az immat javas feladtot megpróbálom megcsinálni!

 

Előzmény: Orsi986 (17072)
Orsi986 Creative Commons License 2013.04.11 0 0 17072
Bocsánat, nem tudtam! Remélem nem haragszol!
Előzmény: számvitel és elemzés (17070)
ildiko687 Creative Commons License 2013.04.11 0 0 17071

Sziasztok!

 

Elakadtam a  feladatmegoldás végén.

Gazdasági események könyvelése megvan. eredményeket kellene számolnom.

Sajnos nem találok hozzá segítséget. Ha vki tudna segíteni merre induljak, nagyon örülnék neki.

A "Pénzügyi számviteli példatár" Immateriális javak 7. feladat (összefoglaló feladat)

 

"Mennyi az üzemi(üzleti) tevékenység eredménye?

Mennyi a rendkívüli eredmény?

Mennyi az adózás előtti eredmény?

Mennyi az imm.javak (/I) mérlegértéke?"

 

Köszönöm !!!

számvitel és elemzés Creative Commons License 2013.04.11 0 0 17070

Tényleg nem most vizsgáztam! :) felkészítést tartok számvitel és elemzés, pénzügy, ellenőrzés és adózás tantárgyakból.

 

És talán a mostani vizsgázóimnak ha minden igaz sikerült is a vizsgákjuk mind számvitelből mind ellenőrzésből!

 

És ennek nagyon örülök. Mivel nem vizsgasorokból oldunk meg feladatokat, hanem munkafüzetekből, kútfőből témánként. Az hogy elírok egy összeget nem abból fakad hogy nem tudom.!:)

Előzmény: zszsuzs (17069)
zszsuzs Creative Commons License 2013.04.11 0 0 17069

Hát Ancsa nem most vizsgázott! :P

 

Előzmény: Orsi986 (17068)
Orsi986 Creative Commons License 2013.04.11 0 0 17068
A lényeg, hogy a vizsgán nem számoltad el!;)
Előzmény: számvitel és elemzés (17067)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!