Keresés

Részletes keresés

Spenót Creative Commons License 2014.10.29 0 0 167969

Ja, és szia! :-) 

Előzmény: Feli99 (167967)
Spenót Creative Commons License 2014.10.29 0 0 167968

Spuri futóbolt. Nekem ott 1 kivétellel minden eladó szakszerűen segített. Kérd, hogy ne az az egy segítsen :-) 

Máshol is akad persze szakszerű segítség, de pl. Decathlonban elég lutri, hogy éppen mennyire ért pont a futáshoz az eladó...

 

Elvileg igaz, hogy a csillapítás energiát vesz el. Ha szükséged van rá, akkor viszont ez másodlagos.

 

ChiFutást most inkább nem említem meg, mint lehetséges megoldást,.mert már biztos unalmas vagyok... :-) 

Előzmény: Feli99 (167967)
Feli99 Creative Commons License 2014.10.29 0 0 167967

Sziasztok,

 

Amatör futóként ( heti 3 x 8-10 km aszfalt ) eljött az idő, hogy a kopottas Asics GEL Pulse 3 cseréljem. 

Jó volt ez idő alatt, de lehet, hogy egy nagyobb sarokcsillapításút keresnék.

177 cm, 82 kg vagyok. normál módon kopott a talp, de a külső egy picit jobban.

 

A fentiek alapján tudna nekem valaki konkrét márkát-típust ajánlani ami szóba jöhet vagy üzletet, ahol érdemes körülnézni. Pl Decathlonba vagy Intersportba, Hervis-be érdemes bemenni vagy felejtős ?

 

Még egy kérdés: Ha nagyobb csillapításút veszek, akkor ugyanarra a távra több energiát kell majd elhasználnom vagy ez így nem igaz.

Gondolok itt arra, ha telós bringával mész, akkor a telo miatt a befektetett hajtás energiából 10 % elvész, egy merev villás bringával szemben.

 

 

Spenót Creative Commons License 2014.10.29 0 0 167966

A kettő között én látok némi átmenetet azért (szinte csak azt), de én lehet, hogy túlságosan buddhista vagyok ezzel az állandó középút kereséssel :-) 

Előzmény: Levus55 (167965)
Levus55 Creative Commons License 2014.10.29 0 0 167965

Na ja, a szoros cipő tényleg szar. Ha meg már egy laza felsőrészű futócipőt teszek a lábamra az akár saru is lehet.

Előzmény: Bozótkutya (167964)
Bozótkutya Creative Commons License 2014.10.28 0 0 167964

Én is hasonlóan vagyok vele, az ilyen veszélyek miatt nem futok mezítláb se sűrűn. Ha meg már egy centi vastag valamit teszek a talpamra akkor az akár cipő is lehet :)

 

 

(értem, hogy Levus55-nek a felsőrésszel van problémája, nekem csak ha szoros)

Előzmény: Spenót (167963)
Spenót Creative Commons License 2014.10.27 0 0 167963

A hidegen kívül nekem jelenleg az a fő bajom a sarukkal, hogy nem emelem elég magasra a lábamat és így is belerúgok ebbe-abba. Ha ezt saruban csinálnám, félő, hogy hamar szétrúgnám valamelyik lábujjamat. 

A Merrell nekem nagyon bejön, mert hagyja szétterpeszkedni a lábfejemet és mégis tartja rendesen magát a lábamon. Egy saruban nem tudom elképzelni, hogy hasonló érzésem legyen. Szerintem folyton ökölbe szorítanám a lábfejemet. 

 

Hagyom, hogy kipróbáld a különböző fajtákat és majd jól elolvasom a tapasztalataidat, de jelenleg nem tartom valószínűnek, hogy sarusodni akarnék valaha is. Inkább tengerparton futnék mezítláb, de tök drága a tengerpart métere.... :)

Előzmény: Levus55 (167961)
Bozótkutya Creative Commons License 2014.10.27 0 0 167962

Egy futótárs kérdése FB-ről :

 

Sziasztok!

A november 30.-án esedékes Adria Advent Maratonra keresnék futótársat. (őőő izé, látássérült vagyok, vagy mi) Tavaly 4:36-ot futottam, de a pályáról tudni kell, hogy némi szintemelkedés is társul hozzá, ill. tavaly bónuszként még 100+ km/h-s széllel is meg kellett küzdenünk. Idén 4:15 és 4:30 közötti időt tervezek, de egy bizonyos pontig lehet velem alkudni, szóval nem kell megijedni, bátran tessék jelentkezni! Telekocsival megyünk, ezügyben Géza Oszaczkival kell majd konzultálni, de első körben engem keressen, akit érdekel!

 

Jeremcsuk István

 

 

Nem érdekel valakit a lehetőség? Tavaly én futottam itt Istvánnal, tökjó volt, nem nehéz őt kísérni, a maraton meg a tengerparton nagyon szép. Telekocsi, olcsó közös szálláshely, stb.

Levus55 Creative Commons License 2014.10.27 0 0 167961

A tanfolyam tényleg nagy lökés volt. Én előtte lelkiismeretesen végig vettem a könyvben leírt fókuszokat és elégedett voltam az eredménnyel, míg Zsófi rá nem világított, hogy hol kell még fejlődni. Egy hobbi futónak előbb egy ilyen tanfolyamra kéne költeni, és csak utána a futócipőre. Szerintem megtérülne.

 

Nem kell mindenkinek saruban futnia SŐT. Ráadásul az eredetileg is minimalistának tervezett futócipők talpa pl. vékonyabb is lehet mint a most rendelt sarumé (11 mm). Egy példa a gyártó oldaláról Vivobarefoot: EVO PURE Sole thickness 3 mm, TRAIL FREAK Sole thickness 2.5mm sole with 4.5mm lugs. Rájöttem, hogy engem a futócipőkben leginkább a felsőrészük zavar. Valahogy a lábam nem kompatibilis az átlagos kaptafákkal.

Nézegettél ALTRA cipőt? Azok sarokemelés nélküli de párnázott cipők. Sajnos csak rendelni lehet.

 

Sajnos tényleg drágák a rendelhető saruk, biztos hogy fogok gyártani is magamnak a jövőben, és mivel az anyagokat általában nem lehet csak egy párra beszerezni lehet, hogy készül majd "eladásra" is ;)

Előzmény: Spenót (167958)
rrroka Creative Commons License 2014.10.27 0 0 167960

Épp most írtam a RW-nek, hogy nem mindig stimmelnek a számaik a gyártó adatokkal. :)

Előzmény: Alg (167959)
Alg Creative Commons License 2014.10.27 0 0 167959

Más márkáknál órákig kell vadászni ezeket az adatokat, ha megadják egyáltalán.

 

http://www.runnersworld.com/shoe-finder/shoe-search

 

Én jövőre egy asics hyperspeed-félét szeretnék majd beállítani hosszabb távokra versenycipőnek (félmaraton és felfelé), Wizzair-en nézegettem és megtetszett nagyon.

 

Más:

Tudás Útja félmaratonra jön valaki? Én szeretnék egy 1:50-en belüli időt, meg végre úgy kifutni hogy ne nagyon maradjon benne semmi.(Körülmények ideális együttállása esetén 1:45 sem elképzelhetetlen)

Előzmény: Spenót (167958)
Spenót Creative Commons License 2014.10.27 0 0 167958

Ez igen! BerGrillsz is mehet hozzád tanfolyamra. :)

Ahogy én látom, a saru is futni tanít, ahogy engem a Merrell cipő. Úgy érzem, hogy sokkal óvatosabbra állítja a technikámat, amit, ha megszokok, kamatoztathatom a "normális" cipőben futás esetén is.

Ha nem lenne ilyen drága és nyár lenne, akkor rövidebb futásokhoz én is kipróbálnám szívesen, de asszem inkább a még laposabb Merrell irányába lépek majd. Nem csodálom, hogy furán néztek rád a kirándulók. :)

 

Ja, tökre tetszik a Merrellben, hogy rendesen rá van írva a cushion és a drop mm-ben. Más márkáknál órákig kell vadászni ezeket az adatokat, ha megadják egyáltalán.

 

Jön velem egy barátom a túrára szombaton. Tök érdekes futóstílusa van. Ritkán lép, de akkor nagyot, viszont próbál ő is most már lábközépre érkezni. Hihetetlen energiát felemészt nála, hogy combból rugózik ehhez nagyokat. Mondtam neki, hogy menjen tanfolyamra. Próbáltam neki elmondani nagyjából a dolgokat, de rettenetes katyvasz alakult ki belőle és inkább vicces lett a végeredmény. Zsófi tényleg tök jól magyaráz....

 

 

Előzmény: Levus55 (167955)
rrroka Creative Commons License 2014.10.27 0 0 167957

Most volt teljesítményfelmérésen, ott mondjuk nem ment 1,5 órát, minden adata kiemelkedő. A futásból dokihoz menés érdekes ötlet, elmondom neki. :)

Előzmény: Lassú Nyíl (167954)
Spenót Creative Commons License 2014.10.27 0 0 167956

Gratulálok az éremhez és legfőképp a becsülendő önmérséklethez!

Előzmény: andz (167953)
Levus55 Creative Commons License 2014.10.27 0 0 167955

Szia Spenót!

 

Mert Ki vagy váncsi a tapasztalataimra  :)  A többiektől bocs, kicsit hosszú lett.

 

Még nem a rendelt csak a saját gyártmányú futósarus tapasztalatok.

16.-óta csak saruban futottam, hogy kipróbáljam mit bírok. Ez 8 futás (1x0,5, 5x1, 1x1,5, 1x2,25 óra) volt 4 mm-es saruban, aszfalt és terep is. Mivel egész nyáron fokozatosan szoktattam magam hozzá egész jól bírtam. Nyáron egy-egy sarus futás után volt hogy még másnap is éreztem a talpam, most már a leghosszabb ilyen kifáradt talp érzés is csak kb. 2 órán át  tartott.

 

Számomra tanulságok: A legfontosabb a megfelelő futóstílus az ilyen lábbeliben való futáshoz. Azt gondoltam, hogy jó a talajérintésem, de eleinte a futások után a saroknál jobban éreztem a talpam mint elől. Megfigyeltem, hogy hiába történt talppárnára a talajfogás, de utána letottyantam a sarkamra és ez volt ami túlterhelte.

A futóformát is javítja a saru, mivel a sima talp és a sáros út a barátom  :) (Vuk: jó vadász legjobb barátja a sötétség). Ha nem dőlésből hanem elrugaszkodással löktem magam előre akkor látványosan kipörögtek a lábaim mint a rajzfilmekben. 

A hideg is a barátom. A tanfolyamon elhangzott, hogy kicsit mereven tartom a lában, lazábban kéne. Futás közben volt, hogy elkezdtek fázni a lábujjaim de csak az egyik lábamnál. Rájöttem, hogy ha sikerül ellazítani azt a lábam is mikor felemelem a talajról akkor jobb lesz a vérellátása is és visszamelegszik.

 

A 4 mm-es talpvastagsággal is tudtam terepen futni, de eléggé lelassít. Meg lehetne szokni ezt is, de minek. Ráadásul amerre én rendszeresen futok ott sok a köves, murvás rész, bizonyítani meg nem akarok semmit. Terepre jó lesz a 11 mm-es talp, sima felültre aszfaltra viszont elég a 4-6 mm-es is.

 

A tegnapi hosszú futásom alatt azért eléggé "UFO"-nak éreztem magam. A szokásos körön most több kirándulóval is találkoztam akik jól beöltözve igen megbámultak, hogy rövidnadrágban, pólóban és saruban futok :)

Ráadásul volt egy "kőkorszaki" élményem is. A (~17 km-es) kör felénél (hol máshol) kiszakadt a talpból a kötés ez egyik lyuknál. Hát mondom magamnak, innen hazajutni mezítláb az izgi lesz, meg kéne javítani. Egy kulacson és egy mobiltelefonon kívül más nem volt nálam, ezért egy hegyes kőszilánkkal fúrtam új lyukat a talpba így újra tudtam fűzni. Igazi kőkorszaki szaki voltam :)

 

Előzmény: Spenót (167846)
Lassú Nyíl Creative Commons License 2014.10.27 0 0 167954

Én is a személyi- vagy egy sportorvoshoz ;-) mennék, és talán felvetném, hogy egy ilyen megfájdulásos állapotban (futásból berogyva) fogadja, vizsgálódás céljából... vagy küldje el terhelésesre és / vagy ekgolushoz (aki pl adhat neki czipelhető adatrögzítős bigyót).

Előzmény: rrroka (167951)
andz Creative Commons License 2014.10.27 0 0 167953

Köszi a hozzászólásokat.

A vége az lett, hogy a félmaraton helyett csak a 10 km-es versenyen indultam (kategóriában ezüstérem :P), de ott sem éreztem a véradás miatt feltételezett teljesítménycsökkenést (más kérdés, hogy a jó felkészülés hiánya miatt igen :) )

A sok folyadékot az orvosok is említették, plusz mondták, hogy aznap még ugyan pihenjek, de másnap futhatok nyugodtan.

Előzmény: andz (167922)
Spenót Creative Commons License 2014.10.27 0 0 167952

Hú, ez nagyon kellemetlen lehet. Én háziorvoshoz mennék, majd ő megmondja, hogy hova tovább...

Előzmény: rrroka (167951)
rrroka Creative Commons License 2014.10.27 0 0 167951

Egyik futótársamnak a hosszú futásai után 5-6 órával mindig elkezd fájni a feje, jellemzően 1,5 óra edzés után. Pulzuskontrollal fut, megfelelő aerob zónában, eszik-iszik edzés előtt és után is rendesen, vérnyomása rendben, se túlsúly, se krónikus betegség.
Van valakinek ötlete, hogy mitől lehet? Milyen dokihoz menjen, ha kell egyáltalán?

Törölt nick Creative Commons License 2014.10.26 0 0 167950

Sajnálom, hogy erre az egyre nem tudod a választ.

Előzmény: procaliber. (167949)
procaliber. Creative Commons License 2014.10.26 0 0 167949
kérdezd meg tőle.De akár ki is nyomhatta és akkor már tudja a megszűnt S2 nem való a lábára.
Előzmény: Törölt nick (167945)
sogormail Creative Commons License 2014.10.25 0 0 167948

Nem tudom milyen a Merrel terepfutociponek, de az egyik kedvenc markam:) En melora hasznaltam, terepen kozlekedes, "tornyokba" maszkalas, turak (sikloernyo hatizsakkal:) ), no meg utcara. De meg az en csampas labaimra is tudnak kozel "szetverhetetlen" cipot gyartani.

Kivancsi leszek majd a hosszutavu futocipos tapasztalataidra:)

 

Előzmény: Spenót (167946)
sogormail Creative Commons License 2014.10.25 0 0 167947

Raereszted a gugli translatet az oldalra es kicsit erdekesen torve, de egy rendeleshez pont elegsegesen leforditja neked. Ha meg e-trusted weboldalrol es paypallal rendelsz, tul nagy buko azert nem nagyon lehet.

Előzmény: Törölt nick (167940)
Spenót Creative Commons License 2014.10.25 0 0 167946

Kipróbálódásra került a Merrell a libegő alatt. Mivel nem tudom másik terepcipőhöz hasonlítani, csak azt tudom mondani, hogy bejött. 14km volt 500m szinttel. Volt benne szikla meg sár is. Teljesen jó érzés volt végig. Egyet taknyoltam is, de a libegő alatt ez nem csoda, mert baromi meredek. Tényleg rendesen érezni lehet az élesebb köveket, de azt nem mondanám, hogy fáj.

Szombaton ebben megyek a váltóra.

Törölt nick Creative Commons License 2014.10.25 0 0 167945

Végül Athosz széles lába kinyomta oldalt a Bondi oldalát? Gondolom, persze nem..

Előzmény: procaliber. (167943)
Spenót Creative Commons License 2014.10.25 0 0 167944

Szerintem az AllOut Fuse-om is átmenet. Hátul 12, elöl 6mm a csillapítás benne. Délután elmegyek a hegyikecskék közé kipróbálni...

Előzmény: procaliber. (167943)
procaliber. Creative Commons License 2014.10.25 0 0 167943

Minimál és a Hoka között van egy kis átmenet :) Elsőre lehet egy Salomon XT Wings vagy Fellraiser jobb lett volna a csillapítás és a sérülésveszély miatt.

Idő előtt tönkremegy a Hoka ez túl általános megfogalmazás, aki át tud állni a középtalpas érkezésre annál azért többet bír, mint egy normál terepes cipő. Itt Athos véleménye pár cipőről:

http://szisztemmiszter.blogspot.hu/

Előzmény: Spenót (167938)
mtb Creative Commons License 2014.10.24 0 0 167942

Sajnos csak angol oldalakról szoktam vásárolni...

Előzmény: Törölt nick (167940)
Spenót Creative Commons License 2014.10.24 0 0 167941

Én nem merek külföldi webshopban vásárolni, mert ugyanazon márka különböző modelljeinél is más méret kellett eddig nekem... 

Előzmény: mtb (167939)
Törölt nick Creative Commons License 2014.10.24 0 0 167940

Melyik, nemangol oldalt tudnád ajánlani, ha szabad kérdeznem -pl. Hokarendelésre? Kösz

Előzmény: mtb (167939)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!