Keresés

Részletes keresés

janman Creative Commons License 2013.10.27 0 0 69217

A kazánomnál abból próbálok kiindulni, hogy az újabb kivitelnek (2010-es) megtaláltam a szerelési és beüzemelési útmutatóját, és ott is csak két helyet írnak légtelenítéshez. A szivattyú tetején lévő légtelenítőt és a szivattyú tengelyén lévő légtelenítő csavart. A leírás szerint ezeket kell megnyítni a fűtőkör feltöltésénél. Ott még azt ís írják, hogy a kezelőgombok bizonyos kombinációjának megnyomásakor, különböző ügyes üzemmódok érhetőek el, pld. rendszer légtelenítés. Viszont azt nem tudom, hogy esetemben (Renova Mini 2010 előtti verzi) létezik-e ilyen lehetőség. Pedig jó lenne, mert még mindig eléggé zajosan indul. Amit írtál, hogy fűtés esetén a légbubik a fűtési körön eltávoznak az nem játszik, lévén egynelőre jó meleg idő.  

Előzmény: halaloszto (69215)
halaloszto Creative Commons License 2013.10.27 0 0 69216

mibol van az a helyiseg? tegla/tegla szigetelve/konnyuszerkezetes/beton/ytong/mittomenmi?

mi az a tevekenyseg, amit ott vegeznel? konyveles szamitogep elott ulve/cipofelsoreszkeszites/nehez fizikai munka?

 

Vajk

Előzmény: Radio1970 (69205)
halaloszto Creative Commons License 2013.10.27 0 0 69215

Szia!

 

A megoldas engem is erdekelne!

 

Nekem masmilyen SD kazanom van, de a tortenet ugyanez. En nem jottem ra hol lenne a kazantest tetejen legtelenito, es a beuzemelo szerint sincs. Elcseszett egy konstrukcio, hogy a legtelenito alul van a szivattyun, a kazan maga meg fent a tetejen a keszuleknek. Raadasul nekem a rendszer legmagasabb pontja a kazan.

 

Ket megjegyzes ami kozelebb vezethet

 - a thema condensnek (de gondolom a tobbinek is) van legtelenito uzemmodja. kulon a melegviz korre, meg kulon a futesre. sajnos csak 5 perc, ott kell ulni mellette es ujrainditani. ilyenkor nem fut, csak forgatja a vizet

 - amiota megy a futes is neha, szepen aprodonkent atkergeti a futesrendszerbe a bubikat a hmv rendszerbol, es ott van egy csomo legtelenito mindenfele, szepen lassan eltunnek.

 

Vajk

Előzmény: janman (69214)
janman Creative Commons License 2013.10.27 0 0 69214

A szivattyú tetjén lévő légtelenítőt - ahogyan javasoltad - egy kicsit megnyomtam, és tényleg jött ki egy kis levegő, nameg jó fekete víz is. Mindezek után kiengedtem  a melegvizet, hogy a kazán újra kapcsoljon be, de még mindig "szörcsög" az elején. Még valószínű van mindig benn a fűtükörben levegő. Próbálkozom... A kazántest tetjén nem találtam légtelenítőt.

Előzmény: cucu (69212)
cucu Creative Commons License 2013.10.27 0 0 69213

A kiegyenlítő akkor gyanús, ha ingadozik a nyomás! (Vándorol.)

Előzmény: janman (69211)
cucu Creative Commons License 2013.10.27 0 0 69212

Az kevés, hogy levetted a kupakot! Kocogtasd meg, vagy óvatosan, nagyon kicsit nyomd meg felülről de egy ronggyal takard le közben.

Szerintem a kazántest tetején is kell legyen egy légtelenítő!

Előzmény: janman (69211)
janman Creative Commons License 2013.10.27 0 0 69211

A fűtököri víznyomás rendben van nem csökken, jelenleg 2 bar. A kazán hátoldalán lévő kiegyenlítőtartályt magam fújtam fel (persze a szerelő ezzel sem foglalkozott..). Autómata légtelenítőről csak egyről tudok az a szivattyú tetején van, erról meg levettem a zárókupakot, de semmi...

Előzmény: cucu (69210)
cucu Creative Commons License 2013.10.27 0 0 69210

Nem vaygok szaki, de próbáld jól felfűteni majd kapcsold ki a kazánt és ekkor fogjál a légtelenítéshez. 

Víznyomás a rendszerben legyen megfelelő! Nem tudom, nincs a csőrendszeren automata légtelenítő? Ha van, ütőgesd meg, lehet, hogy be van állva!

Előzmény: janman (69209)
janman Creative Commons License 2013.10.27 0 0 69209

Sziasztok! Segítséget kérek Renova Mini C12-es kazán légtelenítése kapcsán, mert már megőrülök! Onnan indult a problémám, hogy a melegvízkészítés során a kazánom ki-be kapcsolgatott. A "szakszervíz ?!?" embere kijött, megnézte a kazánt, kicsit kitisztogatta, aztán mikor látta, hogy úgyanúgy ki-be kapcsolgat, rábökött két csőre a kazán és az indirekt tároló között (ezeken megy a fűtővíz a kazánból a tárolóba), és közölte, hogy ezeket ki kell cserélni, mert valószínűleg dugulás van valamelyikbe, és mindezekután otthagyott a megoldatlan problémával együtt. Ezekután vettem két új csövet, kicseréltem a régieket. Természetesen nem volt semmiféle dugulás a régi csövekbe, és az új csövekkel is ugyanúgy kapcsolgat ki-be a kazán, viszont most meg nem tudom légteleníteni normálisan a fűtövíz körét. A kazán indulásakor, mikor a szivattyú kezdi keringetni a fűtővizet, csúnya, kavitációs jellegű hangok jönnek a szivattyú felöl ami aztán egy kis idő elteltével elmúlik, és normális, csendes lesz. Azt gondolom, hogy még mindig van levegő a fűtőkörben, de sehogy sem tudom onnan eltávolítani.Tudja valaki, hogy mi a légtelenítés pontos menete? A kazán 2003-as üzembehelyezésű, tehát nem a most kapható, újabb kivitel. Köszönöm.

cucu Creative Commons License 2013.10.27 0 0 69208

Pedig én éppen azt akartam javasolni! :)

Előzmény: Mariusi (69207)
Mariusi Creative Commons License 2013.10.27 0 0 69207

- fa/szén kályha (fa kandalló),, vagy ugyan ezzel a tüzelővel egy cserépkályha.

 Viszont a falvastagságról, a hőszigetelésről semmi info, azt is meg kellene/lehetne beszélni.

 A többi mind hangzatos, de nagyon drága.

  Ez    - norvég elektromos radiátor vajon mennyivel tud többet mint egy mezei magyar  olajradiátor ? Semmivel !

Előzmény: Radio1970 (69205)
NeomatiK Creative Commons License 2013.10.27 0 0 69206

Szia.

Én még nem vettem meg, de 99%, hogy Haka lesz. Oxigéndiffúz-mentes csövet ajánlott venni. Ezt a tulajdonságot a gyártó megadja.

Előzmény: beeex (69203)
Radio1970 Creative Commons License 2013.10.27 0 0 69205

Sziasztok!

 

Előre is elnézést kérek, mert tudom, hogy ez itt a Víz-gáz és fűtésszerelő topik és pont ezért is kérdezem itt meg (mivel láttatok már pár megoldást), hogy:

 

- szeretnék kialakítani a melléképületemben egy dolgozó szobát, amit fűtési szezonban főleg napi 8-10 órát kellene tartósan fűtenem, a többi időben egy alacsony hőm. temperálás is elegendő lenne, mivel nem fog ott senki sem tartózkodni de a számítógépeknek sem tenne jót ha befagyna...

 

Tehát mit, melyik megoldást javasolnátok, mint "gazdaságos" lehetőséget?

kb 5mx3,5m-es és 3m belmagasság, 1 bejárati ajtó és egy ablak van a melléképületen, tégla falazat.

 

- infrafűtés

- petróleum/kerozin japán kályha

- fa/szén kályha (fa kandalló)

- örökké égő kályha (szénnel v. fával)

- olajkályha

- norvég elektromos radiátor

- ionkazán (radiátoros fűtéssel)

- vagy sima, elektromos ventis fűtőtestek, esetleg olajradiátor

 

Szerintetek mind beruházásilag, mind üzemeltetésileg melyiket "érné" meg választani?

 

(egy kis kémény már van, esetleg azt lehet még magasítani, bélelni, stb.)

 

Köszönöm a segítséget, hozzászólásokat!

Laudat Creative Commons License 2013.10.27 0 0 69204

Egy kis segítséget kérnék !

 

A két ház fűtési körét szétválasztottam , mind két kőrbe bekötök 1-1 szelepet

külön termosztáttal, így mehet külön-külön, illetve egyszerre is.

Kérdésem hogy a szelepeket, hová kössem be ,az előremenőbe, vagy a visszatérő kőrbe ?

A másik körbe kell visszcsapó szelep ?

 

Köszi

beeex Creative Commons License 2013.10.26 0 0 69203

sziasztok

 

padlófűtést teszünk le tervek szerint 2 hónap múlva, milyen fajta padlófűtéscsövet ajonlotok ami jó minőségű? Valahol azt olvastam, hogy vannak amik diffundálnak.

 

Köszi beeex

laci19791202 Creative Commons License 2013.10.26 0 0 69202

Köszönöm mindenkinek aki a gáztartályos témához, hozzászólt,kimosás után feltöltöttem  vizzel és nekiálltam hegeszteni,a hegesztés pontjánál sosem volt viz.A lényeg hogy nyugodtan lehet igy hegeszteni gáztartályt,benzintartályt.Köszönöm mégegyszer.

cat5409 Creative Commons License 2013.10.26 0 0 69201

azért kérdeztem az árat, mert nekem is ilyen van, bár még jó, de nekem is azt mondták a szerelők, hogy nincs hozzá alkatrész - de azért idáig mindig meg tudták csinálni...........

Előzmény: Törölt nick (69196)
cat5409 Creative Commons License 2013.10.26 0 0 69200

viszont a beszerelési szálma fénymásolatát el kel küldeni a Tigáznak,  /Hajdúszoboszlóra, mivel Vác oda tartozik/ mert bejelentési kötelezettség van !..........

Előzmény: Mariusi (69199)
Mariusi Creative Commons License 2013.10.26 0 0 69199

 Mindig az átrázástól rettegsz ?

 Erre :

 

"ha én cserélek kombi gáztühelyet akkor azt engedélyezni kell meg minden fajta kivezetéseket csinálni?? Van egy meglévő gáztüzhely, vennék egy hasonlot naivan gondolkodva kijön a szerelő a régit leköti az ujat beköti oszt csokolom.

Régebben igy csinálta nekem, most meg terveztetni, meg valami elszivot feltenni, meg csövezni. Ezt baromságnak tartom. Pl nekem van egy egyszerü elszivom, akkor mi a turonak legyen egy ujabb. És mit csinálok a butorral ami felette van??"

 

 Nem kell azt engedélyezni, csak a biztonsági előírésokat betartani.

 Tehát ha kijön a szerelő megnézi, hogy azok meg vannak é, ha nincsenek meg akkor felhívja figyelmedet, hogy mit kell tenned. 

 Kell megfelelő lég utánpótlás , magyarul légbeejtők,  ha ez megvan akkor beköti a szerelő. Néha kell  elszívó is - habár ha van már egy gravitációs fűtés akkor ez mellőzendő sőt életveszélyes lehet.

 megnézi, hogy az EPH rendben van é, ha igen felszereli a tűzhelyt,  gáztömörség vizsgálatot végez  és és számlát ad. 

 igen terveztetni is kell ha a gázvezetéket akár 20 centivel is meghosszabítod, de ha flexi csatlakozást használsz akkor nem.

 Egyéb kérdés ??

 

 

 

  És mit csinálok a butorral ami felette van??"   

 lomtalanításkor kiteszed és onnantól fogva a FKF tulajdona lesz !!

Előzmény: Törölt nick (69196)
NeomatiK Creative Commons License 2013.10.26 0 0 69198

Igen, ilyesmi vezérelt.

Közben arra jutottam, hogy hagyom a csudába. Nem bonyolítom. Csak padlófűtés lesz. Nem is igen lenne hely a radiátor számára a közös légteres étkező-konyhában.

Előzmény: C20NE (69197)
C20NE Creative Commons License 2013.10.26 0 0 69197
Én falikorongot tettem fel, vakdugo levakolas, ha kell két perc es fent van a radiator
Előzmény: NeomatiK (69193)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.26 0 0 69196

Miskolci Zoltán Tóth                 2013.10.24 16:59:10 ©                         69173

 

köszönöm, majd feleségem megkeresi önt, bár én váci vagyok:DD igy kicsit messze van. Én külföldön vagyok

 

cat5409                 2013.10.24 19:50:02 ©                         69182

háát ezaz hogy én ugy kalkuláltam meg lehet oldani javitással. Elmondták kb menyi lesz, és mondom ok. Csak utána kiderült hogy nem lehet hozzá kapni valami alkatrészt

 

kb 6x nagyobb összeg kell amire számitottam, majd hazamegyek megyek rabolok bankot:DDD

bár ugy nézz ki sikerült a felére redukálni az összeget, igy nem kell bankot rabolni elég lesz kisboltot:DDD

 

 

Igazábol az érdekelne melyik tipusra ugorjak bele. Árba majdnem egyforma

 

 

ujabb kérdés mert szerintem megint átrázás szaga van

ha én cserélek kombi gáztühelyet akkor azt engedélyezni kell meg minden fajta kivezetéseket csinálni?? Van egy meglévő gáztüzhely, vennék egy hasonlot naivan gondolkodva kijön a szerelő a régit leköti az ujat beköti oszt csokolom.

Régebben igy csinálta nekem, most meg terveztetni, meg valami elszivot feltenni, meg csövezni. Ezt baromságnak tartom. Pl nekem van egy egyszerü elszivom, akkor mi a turonak legyen egy ujabb. És mit csinálok a butorral ami felette van??

mondjuk mindegy mert max veszek indukciosat azt hajrá. Ugyis az volt az eredeti terv

 

 

 

nixon70 Creative Commons License 2013.10.26 0 0 69195

OFF

Van valaki,aki Sándorfalván lakik,vagy jár arra?

Kérem,ha van ilyen köztetek,dobjon már egy emilt

Előre is köszi! :)

ON

cat5409 Creative Commons License 2013.10.25 0 0 69194

...............azért csak töltsd fel vízzel !

Előzmény: laci19791202 (69191)
NeomatiK Creative Commons License 2013.10.25 0 0 69193

Radiátoros fűtésnek csinálnék falban rejtett csövezést 5-rétegű PE-Al csőből. Hogy érthetőbb legyen: a radiátoros fűtés nem lenne kiépítve, mert padlófűtés lesz. Viszont, ha később valami oknál fogva úgy alakul, akkor csak szabaddá kelljen tenni a cső végét a falból és rá lehessen kötni a radiátort.

A kérdésem az, hogy ha a radiátor alsó bekötési csövéhez képest 10-20cm-rel magasabban lesz a cső vége a falban, az úgy elég a későbbi munkákhoz?

Kerestem fényképes bekötési módokat, de nem találtam most. Olyan megoldásban gondolkodom, hogy valami sarokszelep szerűséggel lenne a "falból" a kivezetés a radiátorhoz és nem a cső lenne kihajlítva.

jeepy Creative Commons License 2013.10.25 0 0 69192

vízzel töltötték fel a benzin tartályt hegesztéskor, de a gázt ha kifújod akkor már nem marad csak a szaga ( merkaptán ) az meg nem robban

Előzmény: laci19791202 (69191)
laci19791202 Creative Commons License 2013.10.25 0 0 69191

Sziasztok.

Tanácsot kérnék tőletek,ma vettem egy 60 littyós autó gáztartályt,kompresszor lesz belőle tehát keréktartót motortartót kell rá hegesztenem,régóta le van kötve a tartály,de mivel gáz volt benne igy azt kérdezem hogy van-e valamilyen eljárás amit alkalmazva nyugodtam hegeszthetem?Nem igazán igy akarnék meghalni :)

Köszönöm válaszaitokat.

morgen66 Creative Commons License 2013.10.25 0 0 69190

Akkor jöhetsz hozzám , nyernék 200 ezret.

 

Előzmény: Vernichter (69187)
mjevsrsh Creative Commons License 2013.10.25 0 0 69189

Mint írtam konkrét márkát nem tudok írni neked. Kazánokban itt a fórumon biztos tudnak segíteni hogy melyik a megbízhatóbb melyik nem. A nagyobb márkáknak amúgy van komplett megoldásuk erre.

Előzmény: badus66 (69153)
milegyen.hu Creative Commons License 2013.10.25 0 0 69188

5738g, KegMayer, morgen66 Köszönöm a válaszokat!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!