Keresés

Részletes keresés

Vicuka1946 Creative Commons License 2013.06.13 0 0 8108

Akkor leírom mégegyszer hogy nekem hogy sikerűlt!Harkány és Balatonfüred volt...azt beleszámolták egy Hajduszoboszlóba,amit egy év után sikerűlt eladniuk.1500000 ft-ért vettük a kettőt,és a végén mindent levonva 1200000ft-ot sikerűlt kivenni.Ők ha jól tudom 1900000ft-ért adták el,de engem ez a része nem is érdekelt.Röviden ennyi.Éva

Előzmény: mérges vagyok (8040)
vidi313 Creative Commons License 2013.06.13 0 0 8107

Nagyon nehéz jó ügyvédet találni, az biztos. A TS az nem üzlet egyiknek sem. Sok hűhó semmiért. Onnan nem jön pénz. A baj csak az az egészben, hogy ezzel azt a tévhitet erősítik, hogy egy ilyen hátrányos szerződésből nem lehet kilépni még a beinvesztált vagyonunk veszni hagyása árán sem, ami nem igaz!

Előzmény: Liszter (8106)
Liszter Creative Commons License 2013.06.13 0 0 8106

Laboráns a másiknak: - A legveszélyesebb, legkockázatosabb kísérleteket ezentúl ügyvédeken végezzük.

                                 - Ügyvédeken? De hisz eddig mindig patkányokat használtunk!

                                 - Igen, de az ember úgy megsajnálja szegény kis állatokat.

 

Az ügyvéd megáll új BMW-jével a bíróság előtt, ám amint nyitja a kocsi ajtaját, egy teherautó jön arra, és elsodorja az ajtót. Az ügyvéd felháborodottan kihívja a rendőrséget.

                                 - Nézze, mit csinált az a barom ezzel a vadiúj kocsival! Egy vagyonba fog kerülni a javítás!

                                 - Én egyszerűen hányok maguktól, ügyvédektől. Magukat csak a pénz érdekli! Azt észre se veszi, hogy a

                                   karját is laszakította az a teherautó?!

Az ügyvéd döbbenten nézi a véres csonkot a vállán.

                                 - Úristen! A Rolexem!

 

Mi a különbség az ügyvéd és törpeharcsa között? Az egyik egy nyálkás, fenéklakó, undorító, sz...revő, gusztustalan dög.

                                                                        A másik meg egy hal.

 

Ezek most csak úgy szembe jutottak. De sajna mégis rájuk kell fanyalodnunk néha.

Előzmény: vidi313 (8105)
vidi313 Creative Commons License 2013.06.13 0 0 8105

"Amikor fel akartam bérelni, hogy vállalná el az ügyemet, kerék perec közölte, hogy nem tud segíteni, és letette a telephont."

 

Rendkívül felháborító az ilyen. Volt módom tapasztalni korábban, hogy hatékonyságban, eredményekben több száz % különbség van ügyvéd, és ügyvéd között.

Előzmény: Liszter (8104)
Liszter Creative Commons License 2013.06.13 0 0 8104

Szia, Papa!

Sajna nem. A hölgy dekoratív, szeret a médiában az üdülési "jog" szakértőjeként megjelenni, ám szakértelme arra terjed ki, hogy mindenkit óva int üdülési jog vásárolásától, és elmondja, mekkora kockázatot vállal aki ilyet vesz. Amikor fel akartam bérelni, hogy vállalná el az ügyemet, kerék perec közölte, hogy nem tud segíteni, és letette a telephont. Közben találtam egy másikat, aki szintén nem sok jóval bíztatott, de legalább nem hajított ki egyből. Most már nem sürgős, mer' az idei "fenntartási" díjat azaz sarcot már befizettük, és ősztől ha sikerül, valamivel felkészültebben vágunk neki, ha ez egyáltalán lehetséges. Miként ígértem is, híni foglak.

Előzmény: Papa46 (8099)
tocsab11 Creative Commons License 2013.06.13 0 0 8103

Köszi! Fogyasztóvédelemnél is benn jártam, ott is ezeket mondták. Illetve az értékesítő hölgynél is volt egy köröm, ott most adta oda az elálló nyilatkozatot, persze a szokásos csúsztatások meg voltak most is, hogy "elég csak az értékesítésen leadni azt kitöltve, majd ők tovább küldik", illetve "ha mégis levélben küldik, fölösleges tértivevénnyel", illetve egyéb mások is, amiket most nem sorolok...

JGab Creative Commons License 2013.06.13 0 0 8102

A szerződések még hivatkoznak is egymásra, tehát egyértelmű, hogy összefüggnek (azért veszel részvényt, mert TS-t akarsz venni). Arra is vonatkozik az elállási jog.

Előzmény: tocsab11 (8098)
mérges vagyok Creative Commons License 2013.06.13 0 0 8101

Kedves Papa46!

 

Kershetsz itt is: vip.52042@gmail.com.

"mérges vagyok"

Előzmény: Papa46 (8099)
fülesbagoly1 Creative Commons License 2013.06.12 0 0 8100

Szívesen részt vennék a találkozón.

Előzmény: mergests (8093)
Papa46 Creative Commons License 2013.06.12 0 0 8099

Sziasztok, Csak a lányomnál van sajnos lehetőségem netezni, ezért elég inaktív vagyok, sajnálom. Köszönöm a válaszokat :)! És várom a hívásokat továbbra is. Viszont. Találtam egy nőt, egy ügyvédet, aki állítólag ezzel foglalkozik, de nem szeretnék belefutni semmi olyanba, amivel újra rápacsálnék... (http://www.pertarskereso.hu/ugyvedek/dr-kende-julia/) - róla tudtok valamit esetleg? hozzá érdemes fordulni?

 

Nagyon köszönöm!

 

Mérges Vagyok, megkereslek Facebookon, ha nem gond.

tocsab11 Creative Commons License 2013.06.12 0 0 8098

Szerencsére még semmit nem fizettek. Akkor elküldjük majd mindenhová. Köszönöm az észrevételeket.

 

Még az lehet problémás, hogy a részvényeladásról szóló adásvételi szerződésben (3) az áll, hogy nem fizetés esetén 25% kötbért kell fizetni.

 

Azonban mivel ez a rész, a pontrendszeres szerződésben (2) így van benne:

 

"A felek megállapodnak abban, hogy a jelen szerződés hatályosulásának feltétele, hogy a fogyasztó - a szerződés tárgyát képező ingatlanra nézve közvetlen vagy közvetett tulajdonosi érdekeltséggel bíró - nyilvánosan működő részvénytársaság részvényesévé váljon. A fogyasztó kötelezettséget vállal arra, hogy e szerződés hatályosulása érdekében - az eladóként megbízott Pláninvest Bróker Zrt-vel, mint értékpapír bizományossal - a részvények megvásárlására nézve az adásvételi szerződést megköti, illetve......"

 

 

Vajon ilyenkor a részvényvásárlási szerződés (3) (a kötbéres résszel együtt) is visszamondásra kerül vagy azt jogosan követelhetik vajon?

 

 

Köszönöm mégegyszer.

Anti-timeshare Creative Commons License 2013.06.12 0 0 8097

Sajnos csak akkor van lehetőség jogi lépésekre, ha i.) éppen most írt alá valaki ilyen papírt és még vissza lehet lépni, vagy bizonyítani lehet, hogy nem jártak el törvényszerűen vagy ii.) régebbi vásárlás esetén bizonyítani tudod, hogy azt erőszak hatására írtad alá

 

miután főleg régebben ez milliárdos üzlet volt, így elég ügyvéd segített nekik a jogkövető (de nem erkölcsös) papírmunkában

Előzmény: Steevler (8090)
JGab Creative Commons License 2013.06.12 0 0 8096

Küldjétek el az összesnek. Még egy borítékon nem múlik semmi.

 

Ha bármit fizettettek velük, azt követeljétek vissza.

 

Más teendő nincs. Esetleg felkészülni arra, hogy akár fenyegetéssel, akár mézes-mázos dumával megpróbálják őket majd lebeszélni az elálállásról.

Előzmény: tocsab11 (8094)
újmóni Creative Commons License 2013.06.12 0 0 8095

Valamennyi pénzt is lehúztak róluk ott helyben...? Mert akkor kapásból fel lehet jelenteni céget törvényszegés miatt.

 

 

Előzmény: tocsab11 (8094)
tocsab11 Creative Commons License 2013.06.12 0 0 8094

Szüleimet belerángatták a time sharing (points rendszerbe) 5 nappal ezelőtt és voltak olyan naivak, hogy mindent aláírtak olvasás nélkül. (negatív kommenteket ezzel kapcsolatban kérném hanyagolni, már elmondtam nekik, hogy ez mekkora felelőtlenség volt)

 

Ha jól értelmezem a 141/2011.-es kormány rendeletet, akkor 14 napon belül joguk van elállni és szeretnének is miután felvázoltam a helyzetet. Persze az 5-ös számú mellékletet (elállási formanyomtatványt) nem kapták meg az "előadáson" (bár az nem kizárt, hogy aláírták, hogy átvették, csak aztán nem adták oda).

 

A kérdés az lenne, hogy kinek is kéne elküldeni az elállási nyomtatványt. Több szereplő van, nekem zavaros is:

 

 

 

Rentinvest Kft: az ő tulajdonukban van a Dobogómajori üdülő, amit bevittek volna a pontrendszerbe

 

Abbázia Apartman Kft: velük köttetett a szerződés

 

Apartman Sales Project Kft: ő képviselte az Abbázia Apartman Kft-t a szerződésben

 

Pláninvest Bróker Zrt: nekik 750.000-t kéne fizetni, mert eladnak 15 db Abbázia Idegenforgalmi NYRT dematerializált Törzsrészvényt

 

 

A kötött szerződések:

 

-(1) egyszer el lett cserélve egy 25. hét 29.-re, mert így majd "több pontot ér" indokkal

-(2) egyszer bevitték a dobogómajori hetet a pontrendszerbe 

-(3) egyszer adásvételi szerződés lett kötve a Plánivest Bróker Zrt-vel a részvények miatt

 

A részvényvétel benne van a dobogómajori hét pontrendszerbe való bevitelének a szerződésében (2).

 

 

A rentinvestnek gondolom nem kell elküldeni semmit, mert ő most külső szereplő. A többi szereplőnek mind küldjük el az elállási formanyomtatványt az adott cégre kitöltve (tértivevényesen ajánlva elsőséggel)?

 

Ezzel rendben is van vagy van más teendő is?

 

 

Köszönöm a válaszokat előre is.

 

 

mergests Creative Commons License 2013.06.12 0 0 8093

hangsúlyoznám most már tényleg a gyengébbek kedvéért...nem ts eladó vagyok nincs is közöm ilyen céghez nem is lesz!!! egy jogásszal aki gvh-nál dolgozott és eléggé ismeria dolgokat lenne a találkozó!!!

fülesbagoly1 Creative Commons License 2013.06.12 0 0 8092

Érdekelne a véleményed, ha tudod küldd el e-mailben. Egy korábbi hozzászólásomban fel van tüntetve.

Nekem is vannak gondjaim a HCH- val és a szélhámos Draskovics Dániellel.

Előzmény: fülesbagoly1 (8091)
fülesbagoly1 Creative Commons License 2013.06.12 0 0 8091

Szeretném megkérdezni, hogy mely céggel lesz találkozód, ki a meghívó. A tapasztalat miatt érdekel.

Előzmény: mergests (8085)
Steevler Creative Commons License 2013.06.12 0 0 8090

Nagyon szívesen csatlakoznék, csak sajna nem érek rá. Megértem a többieket is, hogy bennük van a félsz, hogy nem-e egy 17. kerületi sorház emeleti lakásába viszed fel őket, ahova csak mindenki a párjával mehet, és olyan kis asztalok vannak elhelyezve a nappaliban...:-) Na, ok, ez persze csak vicc, nehogy felhúzd még jobban magad! Általános megoldás sajnos nincsen, mindenkinek egyedi a szerződése. Én amiben már nagyon jártas vagyok: mit lehet tenni a 2002-ben P.házi lovastanya klubbal köttett szerződés megszűntetésének érdekében. Akinél ez stimmel, az kérdezhet nyugodtan, leírom mire jutottam, illetve szívesen várom, ha valaki hasonló cipőben jár. Ez csak egy példa, hogy hogyan tudnak itt a fórumozók egymásnak segíteni. Te semmi konkrétumot nem írtál az esetedről, ezért vagy gyanús a többiek szemében, ezért írta vivi, hogy más jön le a fórum hozzászólásaidból, és ez másnak is feltűnik. Minden esetre, ha valami érdemit hallasz jövő hét szerdán, én szívesen beszállok, megyek tanuskodni stb.. De ezt csak az általam szerződést kötő cég ellen tudom megtenni, mint bárki más.

Előzmény: mergests (8089)
mergests Creative Commons License 2013.06.12 0 0 8089

jogi dolgok/megoldások eljárosokról stb...még az időpont egyeztetés alatt

mérges vagyok Creative Commons License 2013.06.12 0 0 8088

Elolvasásra ajánlom:

 

Time sharing:RCI:üdülési jog:tulajdon--( 302 ) !!

Előzmény: mérges vagyok (7979)
mérges vagyok Creative Commons License 2013.06.12 0 0 8087

Elolvasásra ajánlom:

 

Time sharing:RCI:üdülési jog:tulajdon--(302)!

 

Előzmény: Liszter (7704)
mérges vagyok Creative Commons License 2013.06.12 0 0 8086

Érdekelne a megbeszélés tárgya.Miről lenne szó? hány órakor lenne a találkozó?

"mérges vagyok"

 

Ma tettemfel egy elég hosszú levelet.Sajnos perceken belül eltünt az oldalakról.Cenzura,mer nem szép dolgokat irtam a HCH-ról.

Előzmény: mergests (8085)
mergests Creative Commons License 2013.06.12 0 0 8085

jövőhét szerdára kaptam időpontot. azt szeretném megkérdezni h szeretne e valaki csatlakozni hozzám és egy hozzáértővel átbeszélni az egészet. a megbeszélés Budapesten a 17. kerületben lenne.

várom a jelentkezőket! 

vidi313 Creative Commons License 2013.06.12 0 0 8084

"de legalább abban, hogy valahogy megszabadulunk tőle."

Természetesen, és ha a szándék csupán annyi, hogy megszabadulni a TS-től, a pénzvisszaszerzés már nem fontos, akkor ez minimum és nem csak remény!

Tudom mit jelent az egész, évekig azon gyúrtam, hogy visszaszerezzek valamennyit. Aztán megdöbbenve kezdtem rájönni, hogy észrevétlenül is abba a cipőbe kezdek járni, mit egy TS értékesítő. Na ekkor méginkább kirázott a hideg az egésztől, és nagy megnyuvás ma már, hogy nem kell azon szurkolni, vajon az új vevő 5 éven belül megtámadja azt a szerződésemet, amin milliós összeget buktam korábban, meg még azon felül százezreket fizettem sikerdíjként az értékesítőnek, és 4 év elmúltával az új vevő meg visszapereli az egészet, és újra az enyém lesz, az értékesítő mossa kezeit, és kezdődhet minden előről.

Soha többet TS!!!

Előzmény: Liszter (8083)
Liszter Creative Commons License 2013.06.11 0 0 8083

Hát azért reménykedünk egy kicsit. Persze nem abban, hogy valamelyik simlis átverő cég busás haszonnal eladja az üdülési "jogunkat" de legalább abban, hogy valahogy megszabadulunk tőle.

Előzmény: vidi313 (8079)
vidi313 Creative Commons License 2013.06.11 0 0 8082

Még egy dolog. Mivel rosszhiszemű cégekről van szó, mert maga a termék is az, tehát az értékesítése sem lehet más, mint rosszhiszemű. Nincs ez másként használt jog esetében sem. Ott viszont nem a megbízott cég az eladó, aki felhajtja az ügyfelet, ha egyáltalán lesz ügyfél, hanem maga az átvert tulajdonos lesz a rosszhiszemű eladó. Azért ezzel a helyzettel is érdemes számolni.

vidi313 Creative Commons License 2013.06.11 0 0 8081

A kötekedés abszolút nem így néz ki. Ha te ezt így ítéled meg, az elég nagy baj. Egyet higyj el nekem. Ezzel a mentalitással senkit nem fogsz találni. A többi a te dolgod. Látod ezeket a sorokat is a segítség, és a jószándék szülte, bárminek is ítéled.

Előzmény: mergests (8077)
mergests Creative Commons License 2013.06.11 0 0 8080

szerinted vidi!!!

én másképp gondolom de egyedül kevés vagyok

vidi313 Creative Commons License 2013.06.11 0 0 8079

Ez is előre jutás! Sokkal többet úgy sem tudsz tenni. Aki szerződést kötött, az olyan cégekkel tette ezt, akik eleve rosszhiszeműek voltak. Innentől kezdve nincs remény semmire. Ha erről, ha arról beszélgetünk, egyre megy. Ezt értsd meg! Aki ezt a topikot olvassa, akármiről is van szó benne, elég útravaló lesz ahhoz, hogy nem fog szerződést kötni. Ez már nagyon nagy, és hasznos eredmény! Aki meg kötött valamikor, hát lelke rajta, nem marad más számára, mint hogy mielőbb megszabadul tőle, és leírja a veszteséget. Többen reménykedni felesleges.

Előzmény: mergests (8075)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!