Keresés

Részletes keresés

eeddie Creative Commons License 2015.04.01 0 0 88254

rettenetes nagy szél van. Minden leanderem a földön fekszik, az is, amit már átültettem (persze kihullott a föld egy része is), az is, ami még nem került sorra. Még azok is megdőltek, amiket a cserepes beásáshoz a korábbi helyüre gödrökbe raktunk. Már nem is állítgatom őket, hátha így fekve jobban bírják a gyűrődést. Szerencsére még nem hajtanak. NEm akarom már visszahurcolni őket, ide nem mondanak nagyon hideget - bár tegnap reggel is csak 1 fok volt.

Törölt nick Creative Commons License 2015.04.01 0 0 88253

Ez így van, de már nagyon meggondolom, hogy kitől és honnan rendeljek!

Előzmény: Lora1213 (88252)
Lora1213 Creative Commons License 2015.04.01 0 0 88252

Remélem negatívat adtál neki.  Én ötször meggondolom hogy kimozduljak itthonról, ezért fontos számomra az internetes vásárlás.   Sajnos sokan visszaélnek ezzel.

Előzmény: Törölt nick (88251)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.01 0 0 88251

Én (is)  csak kényszermetsző vagyok, de nincsenek jó tapasztalataim, tavaly vettem az interneten egy ígéretesnek tűnő leandert, ideért egy félig elrothadt tiszta penész szerencsétlen növény, amit kb. 70%-ban vissza kellett vágni , most kezd csak úgy-ahogy magához térni (az eladó, aki azóta is árul és több mint ezer tételnél tart, "természetesen" még csak válaszra sem érdemesítette a reklamációt)

Előzmény: Lora1213 (88250)
Lora1213 Creative Commons License 2015.03.31 0 0 88250

Én is vágtam vissza akkortájt  (az atkák nagyon elcsúfították )  még az ősszel kihajtott, 3-4 cm-es hajtásokkal telelt át.  Az idén nekem még semmi nem kezdett hajtani (hidegben teleltek) de ezek a hajtások nagyon biztatóak.   Ha majd beindul a növekedés hatalmas előnyük lesz a most metszettekkel szemben. Én régebben nem szoktam metszeni, ha túl nagyra nőtt valamelyik, inkább elajándékoztam.    Aztán lett egy ami túl nagy és nagyon kopasz volt.  Fűrésszel kellett elvágni.   Egy év múlva terebélyes dús bokor lett belőle, a második évben rengeteg virágot hozott.   Egy másik (bordó) is olyan csúnya volt hogy kénytelen voltam csupaszra vágni.  Most ezek a legszebb bokraim.  Az idei áldozat egy dupla fehér, akit tavaly a tetü és a korompenész károsított.   Remélem ő sem fog csalódást okozni.

Előzmény: Törölt nick (88248)
fecske+ Creative Commons License 2015.03.31 0 0 88249

Szintén csak részben pakoltam ki, de nem is baj, mert most kevesebbet kell visszahordanom, nagyon nem tetszik az idő, amit ígérgetnek. Sok leanderemen ott a zsenge hajtás, nem hiszem, hogy jól bírnának -3-4 fokot.

Példád nyomán tarra vágom azt a tálca gombás magoncot, amiken már mutatóban van levél. Sokat nem veszítenek, a kidobást fontolgatom.

Előzmény: Lilike9 (88240)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.31 0 0 88248

Tavaly valamikor szeptember elején (már nem tudom mi okból) vissza kllett vágnom egy nagy erős, sokágú  leander bokrot, még mindíg csak 3-4 cm-esek az új hajtások:-(

Előzmény: anblock_italia (88247)
anblock_italia Creative Commons License 2015.03.31 0 0 88247

Leander esetében ez meglepő, ha van benne élet, akkor többnyire nem történhet jobb dolog egy nem túl szép leanderrek, mint az erős visszametszés. Egyéb növényeknél már lehet más a helyzet, az nekem se mindig jött be.

Én továbbra is úgy gondolom, hogy a nyári rossz időjárás következménye ez a gombásodás, a leveleknek nem volt alkalmuk kellőképpen megerősödni. Csapadék kevés volt a télen, nagyon párás környezet nem lehetett oly sokunknál, mert szinte mindenki panaszkodik az idén.

 

Előzmény: Törölt nick (88246)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.31 0 0 88246

Ahogy itt olvasom a többiek hozzászólásait, még örülhetek, hogy ezzel a pár kisebb növényes "veszteséggel"  megúsztam (még nem tudni melyik ment végleg taccsra közülük) , csak nekem ez is furcsa volt, mert idáig soha semmi problémám nem volt se a teleltetéssel (pedig tavaly jóval párásabb volt a teleltető), se a kipakolás után.

Sajnos nekem az erős metszéssel nincsenek jó tapasztalataim, amit eddig rendesen vissza kellett vágni valami oknál fogva (teljesen mindegy, hogy milyen növény) az általában nem is élte túl.:-(

Előzmény: Lilike9 (88240)
shalinacska Creative Commons License 2015.03.30 0 0 88245

Igen, bár nem sűrűn, kb. 3 hetente, fűtés nélküli padlásszobában telelnek, behordás előtt mindenre permeteztem kombináltan, és csak a fele ilyen a másik felének még semmi baja.

Előzmény: Lilike9 (88242)
Lilike9 Creative Commons License 2015.03.30 0 0 88244

Személy szerint nem tudom hol rontottam el, mert behordás előtt két alkalommal is permeteztem gomba ellen.

A pince is "száraz" volt az idén, lent semmi bajuk nem volt amint kikerültek életre keltek a gombák.

Szerencsére csak a pincéből felhozott max 5-6 magoncot érint. 

Előzmény: anblock_italia (88243)
anblock_italia Creative Commons License 2015.03.30 0 0 88243

Olvasom, mennyien küzdünk ezzel a gombásodással, így már nem is látom olyan vészesnek a helyzetet, úgy tűnik nem az én mulasztásom a dolog. Sajnos még nem tudtam igazán elmélyedni a leanderekben, de párat már megmetszettem.

Lilike9 Creative Commons License 2015.03.30 0 0 88242

Locsoltad őket a teleltetés alatt? Lehet,hogy csak kiszáradtak!

Előzmény: shalinacska (88239)
Lilike9 Creative Commons License 2015.03.30 0 0 88241

Meleg helyen teleltettél? 

 

Ha már így is fel vannak kopaszodva nem árt a tarra vágás, hidd el csodás üde zöld bokraid lesznek.

 

 

 

Előzmény: simon53 (88238)
Lilike9 Creative Commons License 2015.03.30 0 0 88240

Sajnos legtöbb esetben az a megoldás ha tarra vágja az ember:-( Hiába szeded le a leveleket a levelek helyén a száron is folytatódik a gombás rothadás. 

Az idén valahogy nálam sem a megszokott módon indul a szezon, most a magoncoknál "kezdődik", kipakolás után 3-4 napra elkezd a gombásodás megjelenni. Komolyan mondom némelyik szebb volt a teleltetőben mint most kipakolás után a szabadban.

Én tegnap lepermeteztem minden kint lévő leanderemet.

Van még egy adag a pincébe és a 4 éves magoncok egy része a teleltetőházban, ma nem tudtam kipakolni mert esik most meg társult hozzá ez a bolond szél:-(

 

Lehetett kapni régen a Cantus felszívódó gombaölőt,ma már hiánycikk ez rothadást okozó gomákra és számos foltbetegségek ellen volt hatásos.

Jelenleg kontakt szert használtam majd meglátjuk volt- e hatása...

Előzmény: Törölt nick (88237)
shalinacska Creative Commons License 2015.03.30 0 0 88239

Az enyémeknek a fele is zörgősre száradt, gondolom akkor gombásak:-( Amit Gyenes Úrnál vettem az is, és amiket tőletek kaptam ágakat, amik olyan ügyesen kigyökereztek, azok is:-(  Én még nem akartam kirakni őket, féltem hogy jön még fagy, de most elbizonytalanodtam, mi is lenne a legjobb nekik. Akkor biztosan permetezek. Valaki tudott venni kis kiszerelésű magas kálium tartalmú osmocote-ot? Vagy lesz közös rendelés, mert én csak 15 kg-ost találok a neten. 

simon53 Creative Commons License 2015.03.30 0 0 88238

Több nagy növényem van, kb fele ilyen csunya, a többi elfogadható. Teleltetés előtt nem volt ennyira atkás, tavaly dusan virágzott és a levélzet is viszonylag szép volt, a friss hajtások mindenképp.

A télen lett igy elfertőződve szerintem.

A 80 cm-es szár ugy értendő, hogy egy cserép 6-8  kopasz ág a földtől 60-80 cm-ig ,és felette elágazás.

Köszi, hogy időt szánsz rám.

 

Előzmény: Lilike9 (88236)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.30 0 0 88237

Nagyon kedves vagy, köszönöm a segítséget! Az összes az első csoportra hasonlít, volt a másodikból is, de azok kb. 1 hónapja, rögtön a kipakoláskor , azokat vissza is vágtam, de sajnos úgy tűnik nem is maradnak meg (legalábbis eddig nem kezdtek hajtani), nálunk  viszont reggeltől szakaszosan csöpög-esik, így nem tudom mikor tudnék a biztonság kedvéért mégis permetezni.

Előzmény: Lilike9 (88232)
Lilike9 Creative Commons License 2015.03.30 0 0 88236

Ennyire atkás mind ?

 

Vagy levágod a talaj felett kb 10-15cmre akkor is újrahajt így bokrosítod.

De ha a növény egy szál és 80cmnél ágazik el akkor az elágazás után kb 4-8cmnél lemetszheted, attól függ hol van a hármas nodusz (3 levél), ekkor törzses fát fogsz tudni nevelni belőle.

 

Bárhogy is döntesz, a szárat is jól permetezd végig mert az atkák berakják a szár repedéseibe is a tojásaikat. Amint jó idő lesz kikelnek és újra elárasztanak:-(

Szerintem a Nissorun, Ortus, Envidor,Vertimec jobb az atkára főleg az ilyen súlyos atkafertőzésnél. Az is fontos,hogy legalább 2-3 alkalommal 7-10 naponként fújd le fújd le az atkás növényt.

Ha csak ép megjelenik akkor próbálkozhatsz,hogy a növényt elfekteted és slaggal erős vízsugárral napi 2-3 alkalommal jól levereted. 

Bio szerek közül atkára jók az olajos készítmények: Biola,Olajos rézkén, Argokén, ez utóbbi jó lemosó permetszer nem csak tetű,atka,... de még gomba ellen is hatásos.

 

Előzmény: simon53 (88235)
simon53 Creative Commons License 2015.03.30 0 0 88235

Némelyik növény 1,5 m, és 80 cm felett ágazik el bokrosodik. 80 cm alatt szinte nincs hajtás, akkor hol metszem el? Csupasz ágak maradjanak? Akkor az idén már nem gyönyörködhetünk benne?

Előzmény: Lilike9 (88234)
Lilike9 Creative Commons License 2015.03.30 0 0 88234

 Nagyon csúnyán atkás, gombás:-( szerintem minden képen vágd vissza mert ebből már szép bokrod nem lesz soha.

Viszont ha most visszavágod akkor szépen kihajt, ép és egészséges levélzet lesz rajta, jövő nyáron virágozni is fog.

 

Előzmény: simon53 (88233)
simon53 Creative Commons License 2015.03.30 0 0 88233

Nekem viszont ilyen csunya még nem volt a levélzet. Egy hete tettem ki lehet hogy kapott egy kis fagyot (-1), mit csináljak vele, segítsetek.

 

 

 

 

Atkás azt látom, arra már rámentem egy hete floumittal.

Előzmény: Törölt nick (88231)
Lilike9 Creative Commons License 2015.03.30 0 0 88232

Azért nem árt ha lefújod őket, jobb megelőzni mert könnyen átterjedhet.

Nézd meg a képeket hátha segít.

 

Hidegtől:

   

 

Ez pedig a gomba

 

Itt láthatod a különbséget:

Gomba hidegtől

 

 

Előzmény: Törölt nick (88231)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.30 0 0 88231

Közben úgy tűnik szerencsére megállt a "folyamat", illetve úgy látom mindkét eset fennálhatott, mert van olyan leanderem ami elszíneződött kissé, viszont nem szárad, és azóta egyet sem kellett visszavágnom, valószínűleg csak az a kettő lehetett gombás.

Előzmény: Lilike9 (88230)
Lilike9 Creative Commons License 2015.03.30 0 0 88230

Közben láttam a Teraszos fórumon írta Mariann,hogy gomba ami Nálad van a leandereken.

Nekem hasonló van azokon amiket megcsípett a fagy -3 fok. Mindenesetre permetezz minél előbb. 

Két éve jártam úgy mint Te, hiába szedtem le a zörgősre száradt leveleket a hajtások vége is elkezdett rothadni, a végén jócskán metszeni kellett.

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (88228)
Lisznyai Imréné Creative Commons License 2015.03.30 0 0 88229

Szia!

Ha van még a magból én kérnék belőle mert sárga látom a képen nagyon szívesen küldök érte másfajta virág magokat, írj ide ha nem ajándékoztad még el lisznyai.imre@yahoo.hu mert én nem tudok neked írni nem engedi a rendszer elküldeni a levelet köszönöm!

Előzmény: szilkszilky (88227)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.30 0 0 88228

Köszönöm.

Előzmény: Lilike9 (88226)
szilkszilky Creative Commons License 2015.03.29 0 0 88227


Kipakoláskor találtam egy már majdnem szálldosó magtokot a Souvenir des Iles de Canaries fajtámon. Ha valakit érdekel a magozás, szívesen elküldöm.

Lilike9 Creative Commons License 2015.03.29 0 0 88226

Enyhe fagyás, megkapta a hideg levegő a leveleket, a zsenge szárak el is feketedhetnek.

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (88221)
anblock_italia Creative Commons License 2015.03.28 0 0 88225

:-)

Előzmény: Lora1213 (88223)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!