Keresés

Részletes keresés

YoungOld Creative Commons License 2001.07.28 0 0 688
Egy Kraftwerkkel is foglalkozó honlap vendégkönyvében volt ez a kis hozzászólás, ez sem semmi (bocs, ha ez nem olyan nagy hír, de a hangulata miatt megtetszett):

"Hi,
I met Ralf and Florian many years ago in April of 1973. They were hitch-hiking at Obermensing Circle in Munich. We were two young Americans on our first trip to Europe. We gave them a ride up the Autobahn in the back seat of my shiny new Mercedes that I had picked up at the factory in Stutgart. They told me they were musicians. I had no idea who they were....just some young kids in a band. There were three of them...Ralf, Florian, and another, who's name I don't recall (it may have been Karl). They told us their band's name was Kraftwerk. It was many months after returning to the US that I heard an album called "Autobahn" on the radio. I liked the music I heard and bought the album. It was then that I realized that the guys on the album's cover, seated in the back seat of a car, were the same guys who were in the back seat of my car as we sped north on the Autobahn. We had great conversation and a good time relating during the several hour trip. I often think of them and t! hat experience. Is there a means by which I could contact them, perhaps just to send them a personal note? Thanks for your response in advance.

Bernard Mehlbaum (58)
USA"

YoungOld Creative Commons License 2001.07.28 0 0 687
Üdv!

Húúú srácok, egy nagyon spéci képre bukkantam (bár lehet, hogy nem ismeretlen a topiclakóknak, nekem azért új volt). Nem linkeltem be, mert elég nagy, de itt a cím:
http://www.gawl.de/Dingerland/Pictures/Bilder/postralfflorian.jpg
A foton egy 1973-ban feladott levelezőlap van, érdekessége, hogy Ralf és Florian adta fel Klaus Dingernek. Tessék csak figyelni rajta a dobos kezét és lábát, miket művel velük:))) Most nagyon odavagyok az új "szerzeményemtől":))))))))))

YoungOld

suttercane Creative Commons License 2001.07.27 0 0 686
Halihó!

Nekem megvan az alább említett 4 CD. Angliában vettem meg őket 1995-ben, mikor itthon még híre hamva nem volt ezeknek a korai lemezeknek.
Akinek kell dobjon meg egy méllel (suttercane@freemail.hu) szívesen átírom neki.

YoungOld Creative Commons License 2001.07.27 0 0 685
Külön az Organisationt még nem láttam boltban. Sajna tényleg elég ritka még így is. De én úgy értettem, hogy beszerezhetetlen, hogy eredetiben, tehát nem CD, meg utánnyomás, meg újrakiadás, hanem az az igazi első préselés, nekem az jelenti az eredetit.
Olcsó volt: lehet, hogy az is bootleg, nem? melyik kiadó, és mi a száma? Hátha benne van a nem sokkal lentebb írt címen.
Néha látni aukciós siteokon (eBay, vagy mi a neve) KW lemezeket, eredetit, hát, az első években megjelenteknek az ára néha 150-200 eFT, de láttam drágábbat is. Csorgott a nyálam, némelyikhez még fényképet is beraktak a honlapra, csak úgy kínzás kedvéért:)))
Előzmény: Yozef (684)
Yozef Creative Commons License 2001.07.26 0 0 684
Udv!

> Az első négy lemez eredetiben szinte beszerezthetetlen (talán nem is szinte).
Nekem megvan az elso 3 CD-n, vagy 3 eve vettem itt Miskolcon, bementem az elso ilyen jellegu uzletbe es en lepodtem meg a legjobban amikor meglattam az Organisation cd-t, meg a kraftwerk es krafterk 2-t. Arra mar pontosan nem emlekszem mennyibe kerult, de olcso volt a tobbi cd-hez kepest, valoszinu nem fogy...
Egyebkent itt meg tenyleg nem hoztak azt a stilust amit megszokhattunk, de erdekessegnek jo. A kraftwerk cd-n pl vannak olyan reszek amik nagyon emlekeztetnek a az autobahn-ra...
Ha valakit erdekel felpakolhatom valahovam p3-ban.

Yozef

Előzmény: YoungOld (683)
YoungOld Creative Commons License 2001.07.26 0 0 683
Az első négy lemez eredetiben szinte beszerezthetetlen (talán nem is szinte). Viszont az első 3 pontban említett lemezt kiadták bootlegként is, pl. egy magyar névtelen kiadó a hírhedt Pop Classics sorozatban. Ennek a sorozatnak a jellegzetessége az igen alacsony ár (1200-1500 Ft). Persze nem eredeti, meg tele reklámokkal, szóval gagyi kiadás, de jobb, mint a semmi. 2 CD jelent meg ebben a sorozatban, Kraftwerk és Kraftwerk 2 címmel, de ezen a két CD-n keveredve rajta van a Tone Float album is. Kiadó: Euroton.
Viszont a Ralf & Floriannal még nem találkoztam lemezen, de filecserélőkön fenn van mp3-ban. Szintén beszerezhetetlen eredetiben, CD-n is kiadták utólag, de nem tudom, lehet-e itthon kapni. (Szvsz a négy említett lemez közül ez a legjobb, populárisabb, míg az első 3 lemez elég elvont, öncélú, de azok sem rosszak, csak ahhoz már neki kell ülni).
Ha még nem hallottad egyiket sem az első négy lemez közül, készülj fel egy nagy meglepire, mert ezek még nem olyan stílusúak, mint a többi KW lemez, ez még krautrock.
Előzmény: A SKÓT (682)
A SKÓT Creative Commons License 2001.07.26 0 0 682
Sziasztok!

Ezer köszönet a mini-diszgráfiáért!
Egyenlőre elég ez, még ez is tele van olyan dolgokkal, amik nincsenek meg:((
Amiket pl. az első négy helyen említettél, azokhoz hol lehet hozzájutni (minél olcsóbban, persze)?
----
Ja, és nagyon szívesen beszállok..:)

suttercane Creative Commons License 2001.07.26 0 0 681
YoungOld!

Köszi az anyagot!

Sutter

Youwine Creative Commons License 2001.07.26 0 0 680
Nem tudom mikor volt, gondolom, a Computerwelt lemez megjelenése környékén, 80-as évek eleje/közepe, mert még Karl és Wolfgang szerepelnek. Lemezen nem jelent meg, de azért egy hardcore rajongónak még egy n-edik videómásolat is orgazmusközeli állapotot okoz...
Előzmény: YoungOld (678)
YoungOld Creative Commons License 2001.07.25 0 0 679
Emberek nem akarom elkiabálni, abból úgy is elegünk van, de gondoljunk csak bele: Youwine korábban írt egy feltételezetten hiteles infót, mely szerint szept. 17-én jön új lemez, tehát idén. A honlapon levő anyag nem igazán új, bár érdekes (de speciel a grafikája a Boing Boom Tschak-nak nem tetszik). A főlapon ez áll: "Kraftwerk_neu" a szimpla Kraftwerk helyett. Lehetséges, hogy tényleg kapunk valamit még az idén? Remélem... Közeleg az ősz...
YoungOld Creative Commons License 2001.07.25 0 0 678
Az egyik (LoviGabi által felpakolt) olasz koncerten is volt olasz szöveg a Taschenrechner közben (Bologna, vagy Firenze, nem emlékszem). De szerintem lemezen nem jelent meg olasz verzió. Ez a showműsor mikor volt? Kár, hogy nem láttam még neten feltéve, talán nem digizte be senki:(((
Előzmény: Youwine (676)
Youwine Creative Commons License 2001.07.25 0 0 677
www.kraftwerk.de-n két - számomra - új dolgot találtam: a Boing boom tschack és a Music non stop MTV-s változata is felkerült.
Youwine Creative Commons License 2001.07.25 0 0 676
Sőt, Taschenrechnerből létezik olasz verzió is, egy olasz show-műsorban adták elő "élőben".
Előzmény: suttercane (670)
suttercane Creative Commons License 2001.07.24 0 0 675
Köszi az infót srácok!
YoungOld ha megtennéd, hogy szétdarabolod és elküldöd a suttercane@freemail.hu címre, nagyon megköszöném!
YoungOld Creative Commons License 2001.07.24 0 0 674
Sőt: a japán verzió (Dentaku) nem csak single-n jött ki, hanem rátették a Computer World albumra bonus trackként, ezt a verziójú albumot meg lehet rendelni az amazon.com-ról $34.99-ért (1997-es kiadás).
YoungOld Creative Commons License 2001.07.24 0 0 673
Igen, már én is észrevettem, nem 86-os, hanem 83 nyarán jött volna ki. Bocs a tévedésért. Megvan nekem a francia verzió mp3-ban, ha valakinek kell, 4,57 MB. Winrarral szétdarabolhatom és emilben elküldeni, vagy megbeszélt időben WinMX-en is fenn lehetek, ahonnan közvetlen letöltés mehet.
morpet Creative Commons License 2001.07.24 0 0 672
Szerencséd van, épp van a vinyómon Dentaku.
Pár napig letöltheted innen: http://101esklub.disp.hu/dentaku.mp3
Előzmény: suttercane (670)
morpet Creative Commons License 2001.07.24 0 0 671
A japán Pocket Calculator elérhető a neten, Dentaku a címe, ha jól emlékszem. A franciával (Mini Calculateur) még nem találkoztam.

1986-ban szerintem már rég nem a Technopopot tervezgették, az erről az albumról elérhető számok hangzásilag korábbi időszakot (82-84) sejtetnek. Az Electric Café már egész más stílus, nem hinném, hogy fél év alatt változott volna ekkorát az album.

suttercane Creative Commons License 2001.07.24 0 0 670
Sziasztok!

"de a Pocket Calculator kijött japánul és franciául is"

Srácok nincs valakinek ötlete, hogy hogy honnan lehetne ezeket megszerezni?
Az E. Café albumról a Sex Object című szám megvan nekem spanyolul.
Meg minden más is amit YougOld felsorolt

YoungOld Creative Commons License 2001.07.24 0 0 669
Kicsit csúnya lett, bocs...:)))
Előzmény: YoungOld (668)
YoungOld Creative Commons License 2001.07.24 0 0 668
Szia!

Nagyon röviden ezek az albumok jelentek meg:

  • Organisation: Tone Float (1970) (Ez még nem Kraftwerkként jött ki, hanem Organisation néven)

  • Kraftwerk 1 (1970) (Ha jól tudom, az 1-est utólag biggyesztették utána, eredetileg nincs a címben.)

  • Kraftwerk 2 (1971)
  • Ralf und Florian (1973)
  • Autobahn (1974)
  • Radio Activity / Radioaktivität (1975) (Valójában ugyanaz a lemez, csak a címe más.)
  • Trans Europe Express / Trans Europa Express (1977) (angol és német verzió, de a Showroom Dummies-t kiadták francia nyelven is Les Mannequins címmel.)

  • The Man Machine / Die Mensch Maschine (1978) (Szintén angol és német verzió.)
  • Computer World / Computerwelt (1981) (Angol és német verzió, de a Pocket Calculator kijött japánul és franciául is.)

  • Tour de France (1983) (Ez nem album, hanem maxi, de albumon nem jelent meg.)
  • Techno Pop (1986) (Nem adták ki, utolsó pillanatban visszaléptek, átdolgozták, és kiadták
  • Electric Cafe címen, de eredetileg rajta lett volna a Tour de France is, ha jól emlékszem.)

  • Electric Cafe (1986) (Az utolsó stúdióalbum, angol és német verzió, de hallani spanyolról is, de az beszerezhetetlen, mp3-ban kering a neten róla 1-2 szám.)

  • The Mix (1991) (Nem stúdióalbum, hanem korábbi számok erősen átdolgozva, angol és német verzió.)

  • Expo 2000 (1999. dec. 6.) (Maxi, az utolsó kiadott új anyag)
  • Expo Remix (2000) (A kislemez remixei pl. az Orbitaltól, vagy F. Kevorkiantól)


Ha ez nem elég részletes, akkor ezen a helyen találsz egy hatalmas diszkográfiát kategorizálva.

Üdv a topicban, remélem beszállsz...

YoungOld

Előzmény: A SKÓT (667)
A SKÓT Creative Commons License 2001.07.24 0 0 667
Sziasztok!

Nincs valakinek egy jó kis Kraftwerk diszkográfiája számomra?
Már régóta gyűjtöm a Kraftwerket, de még mindig elég kevés van meg...

tangerine Creative Commons License 2001.07.23 0 0 666
Nincs valakinek a "15 minutes of fame"-hez lyric-je?
kozakz Creative Commons License 2001.07.22 0 0 665
bootleg listat is hozza lehetne adni. az is erdekes info..

Powerplant Creative Commons License 2001.07.22 0 0 664
hi,
Mondtam már, hogy nem sűrűn jövök ide... :-)
Yamo-Time Pie valóban nem úgy néz ki nekem sem... biztos más kiadás.
Képeket bárhol lehet találni a neten és ugyan azokat. Jó, akkor ha elkülkdöd az összes képedet, valamilyen rendszerbe szedve megpróbálom felpakolni... Úgy veszem észre van rá igény, (egy rajongó kívánsága a többi rajongó kívánsága is :-) ) igaz, legalább egy helyen lenne a szöveges infóval. Tehát: ha van képed, küld el bátran, de jelezd előre egy emillel! Bármi más is jöhet: cikkek, írások, egyéb szövegek, kiegészítő infók.

(most hirtelen kedvet kaptam a mielőbbi bővítéshez..., csak idő kéne...)

csicsamicsa meg azért nincs mert nem értek hozzá... ;-) ez tényleg igaz. Ezért megpróbálok mindenféle 'fless' meg 'szkript' nélkül is elfogadható oldalt készíteni. Olyan nem jó amikor valaki erőlködik és csak mindenféle erroros ablakok bukkannak föl... no meg nekem is csak egyszerű hétköznapi modemes kapcsolatom van itthon blablabla sebességgel és szeretem ha az oldalakra nem kell órákat várni...

tangerine Creative Commons License 2001.07.21 0 0 663
Nekem is megvan a Time Pie CD, de nem úgy néz ki a borítója, mint a honlapodon.
Egyébként gratula, tényleg hasznos oldal. A csicsamicsa valóban felesleges, így jó ahogy van.
Előzmény: Powerplant (659)
YoungOld Creative Commons License 2001.07.21 0 0 662
Hi!

Az oldalra kb. 2-3 hete én is rábukkantam, tényleg jó. Meg szépen is lett megcsinálva csicsamicsa nélkül. A képekről: nem igazán értem, miért csak egy párat szeretnél feltenni. Nekem most van kb 500 kép, ennek fele koncert. Egy bibi van csak vele: a koncert képek file nevei egy baleset folytán lekonvertálódtak 8 karakterré (na jó, az én hibámból:), pedig a filenevekben tároltam a dátumot és helyet. Szóval most renoválok, de tervezem, hogy vmikor az egészet rendszerezetten felteszem valahova. Ha valaki tud küldeni KW képet emilben, bármilyen minőség, formátum, méret, bármi (a hozzá tartozó infóval), annak örülnék. Powerplantnak is ha kell valami, írjon, hátha tudok adni olyat, amire szüksége lenne.

YoungOld

Powerplant Creative Commons License 2001.07.21 0 0 661
hi mindenkinek!
Most olvastam el az összes hozzászólást ebben a topikban...
Valamikor januárban gondoltam rá, hogy ideje lenne egy oldalt összeütni mivel nem találtam egy magyar nyelvű átfogó oldalt sem...
Tényleg nem a látványra helyeztem a hangsúlyt (de remélem azért nem ronda... :-) ), hanem a tartalomra. Sőt eredetileg még keretet sem terveztem, de úgy gondolom az elkerülhetetlen a normális (a normális az elég relatív...) áttekintés miatt.
jaja, a helyesírás hibák inkább elütések, de ha találtok ilyet, nyugodtan megemilezhetitek konkrétan, több szem többet lát... (gyorsan gépelek)
A Gy.I.K. részben tervezek egy óriási fejlesztést, változtatást, remélem összejön (jópár oldal lenne... és informatív) valamikor ősszel. Lemezösszeállítást is bővíteni kéne, az viszont még bőven várat magára. Fényképekből meg csak a legjellemzőbbeket próbálom majd, nem célom egy fotóalbum, mivel rengeteg kép van a neten és főleg ua mindegyik. Linkek - szintén ua helyzet.

Köszi a gyors reagálást, továbbra is várom észrevételeteket!
A fórumra nem tervezem, hogy sűrűn jövök, de az emilem él és virul (gyors választ nem garantálok).

Előzmény: Deph (660)
Deph Creative Commons License 2001.07.21 0 0 660
Powerplant (vagy inkább Kraftwerk??)
Megnéztem az oldalt, és nagyon tetszett, ilyen jól, magyarul még nem lett összeszedve a Kraftwerkről anyag. Nagyon kimerítő, még nekem is voltak benne újdonságok! Külön dícséret, hogy nem a látványra, hanem az információra helyezted a hangsúlyt (könnyen és gyorsan letölthető) És most egy hiba: nézd át mégegyszer a helyesírást, mert egy-két helyen félre ütöttél, és ez zavaró lehet.

Ajánlom megtekintésre mindenkinek, nagyon kimerítő, és jó munka! Gratulálok!

Powerplant Creative Commons License 2001.07.21 0 0 659
http://www.extra.hu/kraftwerk

http://kraftwerk.fw.hu

Várom az építő jellegű hozzászólásokat és anyagokat.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!