Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2007.10.09 0 0 2866
Irj nekem e-mailt legyszi! Megkerdezem holnap reggel hogy van a Lisboa viva es valaszolok e-mailben, es ha van meg kerdes, valaszolok :D De inkabb a munkahelyrol tennem, e-mailben... :)
Előzmény: tomcsek (2865)
tomcsek Creative Commons License 2007.10.09 -1 0 2865

Köszi a választ,lehet,hogy megnézzük a piacot.Persze csak ha belefér az időnkbe vagy ha az adott időpontban pont arra mászkálunk.

Én már felajánlottam,hogyha vkinek kell 1-2 apróság és befér,akkor szívesen elviszem.:-)  Sztem ez a túrókérdés is megoldató! :-)

Na úgy látszik most kezdenek eszembe jutni a kérdések!

-van fényképes Lisboa viva  kártyám.Ezt csak 30 napra tudom feltölteni?Mikor ott voltam ezt használtam,de nem tudom pontosan,hogy lehet-e rövidebb időre is?

-Megnéznénk majd ezt a Santarém-i fesztivált is.Mikor a buszjegyet veszem nyilván olcsóbb oda-vissza kérni majd,de mikor pl Fátima-ba mentem busszal,akkor meg kellett mondani,hogy mikor akarok visszajönni,a végén meg rohanhattam,hogy elérjem a buszt.Ez vajon Santarém esetében is így van?Nehéz reggel eldönteni,hogy meddig akarok vhol maradni.

Ja nekem meg a "Carapau grelhado com batata frita e um copo de vinho da casa,por favor." hiányzik..:-)))  Remélem jól írtam.Javítsatok ki,ha nem. Nagyot néztem mikor kihozták a halat.Sztem a hal is mert még volt mivel néznie!! :-))  Tom

 

Előzmény: Törölt nick (2856)
quilla Creative Commons License 2007.10.09 0 0 2864
haaaat... de csak ha tenyleg radromlana, kulonben nem innam el eloled :)
Előzmény: Törölt nick (2863)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.09 0 0 2863
Nekem van otthon (itt) meg ilyen kavem, kuldjek? :-) Senki sem issza...
Előzmény: quilla (2862)
quilla Creative Commons License 2007.10.09 0 0 2862
mindjart itt a karacsony es teleeheted magad sztrapacskaval :DD en meg kaposztaval... meg valami jofajta hazai bablevessel is :DD meg egy kis maglyarakas... bejgli nem hiszem, hogy lesz iden. de lesz 3in1 nescafe :o)) es sajtli, es turorudi meg kremturo es toportyuuuu is :DD
Előzmény: Törölt nick (2860)
quilla Creative Commons License 2007.10.09 0 0 2861
aaaa, ma lassu vagyok ugy latszik.... most landolt a tudatomban, hogy te juhturobol akarsz korozottet :DD minden korabbi hozzaszolasomat tekintsd ugy, hogy csak magamnak mormogtam :DDDD
Előzmény: Törölt nick (2858)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.09 0 0 2860
tuti nincs :-( (meg sosem lattam).. De juhturo nelkul nem az igazi... :-(
No meg.. egy kis sztrapacska...? :D
Előzmény: quilla (2859)
quilla Creative Commons License 2007.10.09 0 0 2859
hat azt is kikeverheted vele, max kenosebb lesz es nem darabos :) de izre ott lesz ha van pl snidlinged is :) van iott snidling?? :)
Előzmény: Törölt nick (2858)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.09 0 0 2858
KOROZOTTET akarok :D
Előzmény: quilla (2857)
quilla Creative Commons License 2007.10.09 0 0 2857
na de izre (allagra nem teljesen) abszolut reprodukalhato a turos teszta... hat ott a turo az Auchanban, ha jol remlik akkor Fruhlingsquark neven fut es nemet turo, egy szepseghibaja van, hogy nem morzsalekos hanem kremes... szal latvanyra nem lesz ugyanaz, na de izre... :) es hat tejfolnek meg ra a creme fraiche... :D annyira nem gaz am igy helyettesitesnek, nem lesz teljes megcsufolasa a turos tesztanak :) (persze ha juhturos tesztat akarsz akkor nem szoltam :))
Előzmény: Törölt nick (2856)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.09 0 0 2856
Tomi, nincs kedved hozni nekem fel kg juhturot? :-DDDDD Lefagyasztva biztos elall a borondben :D
Viccen kivul, ugy hianyzanak ezek a dolgok. A jo izes turos csusza, nyami nyami... Ha szakacs lennel, megkerdeznem hogy lehet hazilag tejfolt kesziteni meg tehenturot, ilyesmit. De kar lenne a szot fecserelni ra, mert a bolti tej regen latott tehenet...
Előzmény: tomcsek (2854)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.09 0 0 2855
Tok jo idonk van! :D A Feira da Ladrã nagyon jo hely volt anno, de most felujitas van a teren es jo resze nem mukodik. Amugy erdemes kimenni, lehet venni konyveket meg csempeket, mindenfele kacatot. De vigyazzatok nagyon a cuccaitokra!!! :( Nagyon sok a tolvaj a piacon es az oda vezeto uton (villamosokon) is!
Előzmény: tomcsek (2854)
tomcsek Creative Commons License 2007.10.09 0 0 2854

Sziasztok!  Régebben vhol mintha olvastam volna,hogy a TAP beszállókártyájával/jegyével van egy ingyenes buszjárat Lisszabon-ba.Tudtok erről vmit?

És még ami érdekelne az a "Tolvajok piaca". A könyv szerint kedd reggel és szombaton van a Külső Szt Vince templom mellett. Érdemes oda elmenni?

Előre is Obrigado! Tom   Jövő héten ott vagyok! :-) Remélem még szép idő lesz!

quilla Creative Commons License 2007.10.09 0 0 2853
Ja egen, es Bebe Lily megy minden este elalvashoz :DDD nem nekem, a csajnak...
Előzmény: Törölt nick (2850)
quilla Creative Commons License 2007.10.09 0 0 2852
Nalam itteni (illetve ittenibb) zenebol a Tribalsitas megy meg Madredeus...GNR de csak radiobol... gyerekem meg persze kivulrol fujja Floribellat es a Chiquititast :DDD Ja, es Andre Sardet is :DDDD
Előzmény: Törölt nick (2850)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.09 0 0 2851
oksa, valaszoltam is! :)
Előzmény: eelf (2849)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.09 0 0 2850
hehehehe.. :D Igaz.. vicces asszociacio.
En nem ismerem a zenejet, majd egyszer meghallgatom. Nagyon jo dolog hogy sikerult kivinnie a zenejet az orszagbol, legalabb sokan megismerik ezt a mufajt!
Előzmény: quilla (2848)
eelf Creative Commons License 2007.10.09 0 0 2849
Elküldtem újra mindkettőre, remélhetőleg megkapod most már:-)
Előzmény: Törölt nick (2846)
quilla Creative Commons License 2007.10.09 0 0 2848
Hat en tul sokat nem hallottam tole, amit igen az nagyon tetszett nekem is. De ranezesre valamiert nekem mindig egy csirke jut eszembe rola :o)) Nem negativ ertelemben, nekem tetszik a dizajnja amugy, csak olyan extrem es csirkes, de nekem bejon :)
Előzmény: linha (2847)
linha Creative Commons License 2007.10.08 0 0 2847

A minap vettem egy Mariza CD-t, azt, amit a tavaly nyári azt hiszem belémi koncertjén vettek fel. Hát én nem nagyon szeretem a fado-t, de ahogy ez a nö énekel, azt fantasztikusnak tartom. Nem csak a hangja nagyon jó, de eszméletlen a kifejezöképessége. Mondom, nem vagyok fado rajongó, de Mariza képes megríkatni...
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.08 0 0 2846
Probald meg erre: katalin1981 kukacka gmail pontocska com :-) Az elozo valaszom aldozatul esett a cenzuranak ugy latszik. Erdekes, e-mailt sem lehet publikalni? Valaki az egyik forumban mintha emlitette volna hogy azt is torolgetik. En eddig ugy tudtam hogy e-mailt azert nem ir fel az ember, mert akkor esetleg a website-okat bongeszo spamos robotok begyujtik a cimet es elarasztjak a postafiokot spammal.
Előzmény: eelf (2842)
eelf Creative Commons License 2007.10.07 0 0 2842
Pedig írtam egy elég hosszú levelet... Lehet, hogy a junkba került? Nézd meg, ha nem elküldöm újra holnap, az irodában írtam, ott megvan nekem az elküldöttek közt, és újra el tudom küldeni... Sajna eddig semmi jó hír:(
Előzmény: Törölt nick (2841)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.07 0 0 2841
Hirek?? Nem kaptam e-mailt, csak azert kerdezem! Lehet hogy a vegen happy end lesz?
Előzmény: eelf (2812)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.06 0 0 2840
Kerek mindenkit hogy folytassuk a beszelgetest ott, ahol abbahagytuk! Az, hogy a nagykovetseg tiszteletet teszi itt a forumon, csak jot jelenthet szamunkra hiszen vegre egy hivatalos szervtol is kaphattok valaszt a kerdeseitekre, ha nem csak mint olvasokent van jelen, hanem aktiv hozzaszolokent!
Mi itt ezen a forumon olyanoknak probalunk segiteni, tanacsokat adni akik Portugaliaba jonnek alt. turistakent, vagy eppen hosszabb idore, es neha egy-egy kenyesebb kerdesnel kifejezetten hasznos, ha rogton hivatalos kozegtol kapnak valaszt. Ez kulfoldon bevett szokas, mar hazankban is egyre tobb hivatalos szerv kepviselteti magat forumokon. Ez egy konnyu es bejart ut, csak udvozolni lehet a kezdemenyezest.
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.06 0 0 2839
Szerintem a portugal az egy olyan nyelv amit muszaj itt gyakorolni eloben, mert nagyon nehez megtanulni megerteni hogy mit mondanak... Mert igen, azt is meg kell tanulni, de gondolom erre rajottel :-) Lehet hogy jobban jartal volna, ha beiratkozol valami szakacs (cukrasz) suliba, es ott megtanulod a portugal elkeszitesi modokat. Szerintem a csodadra jartak volna, a buszkesegukbol kifolyolag hogy "Je, egy kulfoldi jott megtanulni a csodalatos sutemenyeink elkesziteset" :-)
Előzmény: tomcsek (2832)
Törölt nick Creative Commons License 2007.10.05 0 0 2838
Koszonom, valoban nem voltam gepkozelben.
Mar valaszoltam a levelre, de nem hozom "nyilvanossagra". Elismertem a tevedesemet - tudatlansagomat a nagykovetseg munkajaval kapcsolatban, es meghivtam a level irojat a Nagykovet urat es kedves feleseget a vacsorara amit a Portugaliai Magyar Csapat szervez hogy megoldja a kapcsolattartas kerdeset azokkal a magyarokkal, akiknek igenye van a talakozokra.
Előzmény: quilla (2837)
quilla Creative Commons License 2007.10.05 0 0 2837
Elkepzelheto, hogy az unnepnap miatt a cimzett nem volt meg mail kozeleben es nem is olvasta a valaszt, lehet ezert nem kerult eddig meg fel altala az oldalra.
Előzmény: mknlis (2836)
blaze73 Creative Commons License 2007.10.05 0 0 2835
kurtos kalacs az fini :)
tomcsek Creative Commons License 2007.10.04 0 0 2834
:-))
Előzmény: quilla (2833)
quilla Creative Commons License 2007.10.04 0 0 2833
Hatarozottan tobb eredmenyt ertel el ezen a teren mint en itt helyben :) (tuti bennem is van a hiba)
Előzmény: tomcsek (2832)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!