Keresés

Részletes keresés

gabi_29 Creative Commons License 2008.07.16 0 0 82389
Ezt fogom tenni, én is így gondolom! Nem muszáj elvégre neki abajgatni engem; van ott más orvos is; miattam biztos nem is menne be vasárnap este 10-kor például...hát nem? Remélem a vérvételen nem találnak semmi gyulladást és simán túl leszek ezen az egészen, örülnék neki. Köszi, Üdv: Gabi
mégleány Creative Commons License 2008.07.16 0 0 82388
majd kérdezz rá :) biztos van náluk is ügyelet... hiszen ha szabin vannak, ha nem, nem 24 órában melóznak, baj meg mindig adódhat...szóval legközelebb kérdezz rá, ő mit ajánl!
Előzmény: gabi_29 (82387)
gabi_29 Creative Commons License 2008.07.16 0 0 82387
Nem mondta :-(
mégleány Creative Commons License 2008.07.16 0 0 82386
hááát nehéz kérdés :(
nálunk a BMC-ben mindig ráírták a lapra, hogy ha bármi probléma adódna, akkor azonnal a János Kórház szülészet-nőgyógyászatára menjünk...
Uzsokinál nem tudom... szerintem oda kell, ha ott csinálja, max. nem lesz ott...
de a doki nem mondta, hova menj akkor????
Előzmény: gabi_29 (82385)
gabi_29 Creative Commons License 2008.07.16 0 0 82385

Sziasztok!

Rana, nem tudom még nem voltam olyanon :-(

Köszi Baba, "hátha" 1x lapart is kell csinálni majd 1x ....

Tegnap óta menstruálok, így jövő héten megcsinálja a doki a HSG-t az Uzsokiban....Azért kicsit tartok tőle...Főleg, hogy azt mondta neki az az utolsó napja, aztán szabi és tart tőle nehogy valami komplikáció legyen  utólag/következő nap. Mert hogy néha előfordul kismedencei gyulladás vagy hasonló....Tudtok esetleg egy dokit (esetleg egy nőgyógyászati ambulanciát) ha bármi probléma lenne? Valaki van Magyarországon aki a közeljövőben nincs szabin :-) ?? Nem hiszem, hogy probléma lesz; de ha meg lesz, úgyis hétvégén fog "beütni" (ahogy magamat ismerem) és akkor aztán hiába is dolgozna a doki pénteken......Tudtok nekem segíteni? Hova lehet ilyenkor menni? Esetleg mit érdemes feliratni a háziorvosnál "előre" ?

De először még kell csinálni egy vérvételt (ahol néznek vérképet meg mindenfélét) hogy ne legyen gyulladás a szervezetemben, asszem holnap meg is csináltatom, úgyis megyek a 3. napira a kórházba. Üdv, G

baba37 Creative Commons License 2008.07.15 0 0 82384
Csajok!
Olyan sokaktol hallom hogy laporoszkópiát kell csinálni és sokaknál egy kis ciszta is előfordul.Nos nem tudom hogy tudtok e róla(én sem tudtam)hogy akinek van lakásbiztositása és ezen van külön személyre szóló biztositása is erre fizet a biztositó!Nekem volt már ilyen műtétem akkor nem tudtam róla most áprilisban megint volt laporoszkópia és egy kis mióma göböt is eltávolitottak.Beadtuk a zárójelentést a biztositóba tegnap kaptam választ az orvosi bizottságtol!szószerint felvisitottam az összegtől!Ílyenkor minden fillér jól jön.Gondoltam megosztom veletek ezt az infót hátha sokan nem tudják!
Rana75 Creative Commons License 2008.07.15 0 0 82383

Heló mindenki! Néha olvasgatlak benneteket, csak nem mindig vagyok gépközelben.

Holnap megyek terheléses IR-vizsgálatra. Aki volt már ilyenen, tudna nekem infot adni arról, hogy tényleg nem szabad a vérvételek közt elmászkálni? Valahol ezt olvastam, de nem túl nagy kedvem van egy helyben ücsörögni 4 óra hosszán át. :(

Timi1974 Creative Commons License 2008.07.14 0 0 82382
Sziasztok Csajok!!

Már jó régen voltam.Voltunk sátorozni,lagziba,fürödni és most is megyünk 2 hétre egy ismerősünkhöz kikapcsolódni.Nagyon jól érzem magamat próbálok feltöltődni és várom az őszt újult erővel.Mettet szedem.
Kismamiknak pocaksimike!!
Küldöm a tüszőnöviket és a ragacsokat a Mecsekből!!
Sorstársaimnak pedig kitartást és jó spontánkodást kívánok!!!!
pusza Timi
baba37 Creative Commons License 2008.07.14 0 0 82381
Meisi!
így már más!Nekem eddig 2 stimum volt beűlti 1-sem.Most a harmadik stimura készülök jobban oda figyelek magamra remélem ez jobb lesz!

vjud!
Ez nagyon szép eredmény!Hajrá petikék!!!!!
Előzmény: meisi (82378)
vjud Creative Commons License 2008.07.14 0 0 82380

 

Sziasztok!

 

Ma voltam vérvételen és Uh-n. Szépen érnek a petikéim, jobb oldal 3 db 10 mm-es a bal oldalon 7 db 13 mm-es. Szerdán megyek vissza és akkor kiderül, hogy pénteken, vagy hétfőn lesz-e a punkció.

 

chelszy Creative Commons License 2008.07.14 0 0 82379

hata82!

 

Én is W-hez járok, nekem is az 1. lombik sikerült igaz, előtte csinált 2 inszemet az nem (egyet pedig Sz. és az sem). Annyit tennék hozzá mégleány hsz-hez, hogy lehet, hogy jobban jár a hugicád, ha első megbeszélésre  a W. magánrendelőjébe jelentkezik be. Én is így tettem annak idején. Az az igazság, hog BMC-ben annyian vannak, hogy elég pörgősen kezelik az embereket, igaz, ha van kérdésed válaszol (csak akkor épp nem biztos, hogy eszedbe jut), de magától nem fog hosszú beszélgetésbe kezdeni. A magánrdelőjébe (ami úgy emlékszem 7 e ft volt uh-val) viszont tényleg ráérősen beszél a hugoddal. De azért nem árt egy listát készíteni, hogy mire is kíváncsi, mert ott nem minden jut eszébe az embernek, mert picit izgul.

Egyébként W doki nincs augusztus elejéig. Szabin van. De lehet, hogy magárendelése van (szerdánként van neki).

Előzmény: hata82 (82351)
meisi Creative Commons License 2008.07.14 0 0 82378

Szia baba37!

Szerintem nyugodtan elkezdheted már most szedni,én is szedem már.És nekem is a hónap végén kezdődik a short protokollom.Ez lesz a második stimulációm.De viszont az ötödik beültetésem,mert már elfogytak a fagyibabáim is,sajna.Szorítok neked majd.

Előzmény: baba37 (82376)
gabi_29 Creative Commons License 2008.07.13 0 0 82377
Nincs baba, negatív lett a teszt :-((((.....még mindig nem jött meg, viszont úgy fel vagyok puffadva, mint az Anyacsászárnő....Mellfeszülés van, de sajnos mensi előtt is szokott lenni mindig :-(
baba37 Creative Commons License 2008.07.13 0 0 82376
meisi!
Miért kell most neked stimu ha 15 petikéd volt?
baba37 Creative Commons License 2008.07.13 0 0 82375
Köszi Meisi!
Szóval ha nekem hó végén kezdik a stimut akkor már most érdemes elkezdeni?
Előzmény: meisi (82374)
meisi Creative Commons License 2008.07.13 0 0 82374

Szia baba37!

Én a méhpempőt az első beültim alatt szedtem a ciklus első napjától a beültiig.A mellem is megnőttek:-),és 15 petesejtet tudtak leszívni.Most augusztus elején lesz a második stimus lombikom,de már elkezdtem szedni a méhpempőt,naponta egyet.De most is csak a leszívásig fogom szedni.

Előzmény: baba37 (82366)
baba37 Creative Commons License 2008.07.12 0 0 82373
Mi van mindenki nyaral?
Rita mizujs veletek?
Cimu Creative Commons License 2008.07.12 0 0 82372
Baba,
folyamatosan.
Előzmény: baba37 (82366)
Cimu Creative Commons License 2008.07.12 0 0 82371
Fogadjunk, hogy babás vagy! Pont úgy szokott görcsölni, mint mikor meg akar jönni azzal a különbséggel, hogy nem fog megjönni. :o) Hajrá holnap reggeli tesztelés! ;)
(mellfeszülés..?)
Előzmény: gabi_29 (82370)
gabi_29 Creative Commons License 2008.07.12 0 0 82370
Sziasztok!
Örülök, h tudtatok beszélni Pannabanana!
Rana nagyon eltűntél, nyaralsz?
Még mindig görcsölök, bár egyre kevésbé (!!!) de még mindig semmi.... Reggel tesztelek.....36. nap reggele lesz....Azt hiszem teszt függő lettem :-((( Üdv, G
Cimu Creative Commons License 2008.07.11 0 0 82369
Köszönöm, drága vagy! :)
Előzmény: baba37 (82368)
baba37 Creative Commons License 2008.07.11 0 0 82368
októberi ciklusod 3. 20. 23.-napi hormon vizsgálat ha minden jó novemberi ciklusnál kezdheted.Előtte jelentkezz be konzira ha Pesti vagy jobb ha ezeket ott csináltatod nem nagyon szeretik ha máshol csinálják!Az én tapasztalatom ez!
Előzmény: Cimu (82365)
pannabanana Creative Commons License 2008.07.11 0 0 82367
Kedves Gabi 29, Cumimazsi, Mégegylány és persze Cimu!

Nem akarok túl giccses futamokba belekezdeni, de annyira jól esik, hogy így törődök velem!!! A férjem körül lassan-lassan enged a jég, ma már lehetett normálisan beszélgetni is vele, reménykedem, hogy most már talán lesz valami:o)

Gaby 29 :Szerintem 99%, h. Ultracaint kaptál, nekem is így működött! Ha még csak gyógyszeres (nem végleges) gyökértömést kaptál, 2-3 napig normális, ha amikor pl. összekoccantod a fogaidat, vagy hideget/meleget iszol érzékeny, vagy fáj, mert a gyógyszer valami pezsgős izé, de aztán elmúlik, kitartás!

Cumimazsi: a férjemet még azért nem vizsgálták, mert az előző két baba nem tőle volt! Az a párom nem bírta megemészteni a történteket, és inkább szakított! (8 évet éltünk együtt, szóval, nagyon gáz volt, de talán jobb, hogy kiderült róla, hogy nem tart ki mellettem!)
Kb. másfél éve határoztuk el a férjemmel, hogy babát szeretnénk, egy évig a dokim úgy gondolta, teljesen normális, ha még nem jött össze a baba, majd ha akar, úgyis jön, ne idegeskedjek! Aztán két hete is azt mondta, hogy tulajdonképpen még ha 2 évig nem jön össze, akkor sincs gond...
Na, ezen a ponton váltottam orvost, aki ahogy már írtam, azt tanácsolta, T.-vizsgálják ki elöször. A többit már tudjátok!

Engem rengeteget vizsgáltak már akkoriban is, számtalan nőgyógyász látott, voltunk Czeizel E.-nél genetikai tanácsadáson, méhtükrözésen is átestem, amit mondani tudtak, hogy VALÓSZÍNŰLEG(!) felszálló fertőzés lehetett, de semmi sem biztos...

Mégegylány: GRATULÁLOK!!!!!!!!!!!! Az oviban, ahol dolgozom szintén van lombikos baba, tudom, hogy nem egyszerű(nem rövid idő, és rengeteg kitartást igényel) eljutni a beültetésig, úgyhogy nagyon ügyes vagy! Drukkolok Neked, azaz Nektek!!!

P.

Ui.: Mégegyszer köszi a válaszaitokat!!! Jó hétvégét mindenkinek!!!!!! :o)
baba37 Creative Commons License 2008.07.11 0 0 82366
Azt szeretném kérdezni hogy a méhpempőt folyamatosan jó enni vagy csak a ciklus első felében avagy a másodikban?
Cimu Creative Commons License 2008.07.11 0 0 82365
Lányok, kérhetek segítséget..?
A második lombikot valamikor november környékén szeretnénk, nincs fagyink, tehát előlről kezdődik az egész mizéria. Tudjátok esetleg, mi a szokás BMC-ben? Melyik vizsgálatokat végzik el újból? Gondolom katona vizsgálat baci miatt, nőgyógy, stb... de pl. a hormonvizsgálatok..? Kb. mennyi idővel számoljak? 1hónap?
Cimu Creative Commons License 2008.07.11 0 0 82364
Szia Pannabanana!
Nálunk is hasonló volt a helyzet, aztán később magától megoldódott. Tényleg hagyni kell kicsit a Pasikat, mert lelkileg nagyon megrázza őket. Máshogy vagyunk összerakva. :) Nálunk már annyira "megjavult" a helyzet, hogy a Páromat a BMC zord körülményei sem zavarják. Vagy legalábbis gyorsan túlteszi magát a kellemetlenségeken.
Előzmény: pannabanana (82355)
mégleány Creative Commons License 2008.07.11 0 0 82363
pannabanana, ha a párod is szeretne babát, egy kis idő után rá fogja szánni magát!!!! nálunk a férjem rögtön tudni akarta, van-e nála baj és sajnos az derült ki, hogy van...egy hétig nagyon magába fordult, de aztán megbeszéltük, mit szeretnénk és egy hónap múlva belevágtunk a lombikba... és elsőre sikerült! most vagyok 19 hetes terhes...

viszont azért részedről valaminek lennie kell, ha kétszer is hasonló tragédia történt!!!! kivizsgáltak rendesen? méh/méhszáj/méhlepény? fertőzések? babáknál valami? mert ismétlődő esetekben mindig fény derül valami rendellenességre...


és a párodat nyugtasd meg: ha pl. magándokihoz mentek, otthon, nyugodt körülmények között is nyerhettek mintát...és ha te jársz utána, hol, kinél hogyan működik a vizsgálat, még kevesebbet kell vele foglalkoznia. és legalább tudjátok, mi a helyzet. Meg kell nyugtatni, hogy ez azért szükséges, hogy a további lépéseket megbeszélhessétek, eldönthessétek, illetve, hogy manapság már a férfiak 40%-át érinti a probléma, szóval nem ritka dolog, nem az ő "hibája", ez népbetegség már!!!

De semmiképp ne siettesd!!!
mégleány Creative Commons License 2008.07.11 0 0 82362
hata, közvetlen számot nem tudok, de ha a BMC központi számát hívjátok és időpontot kértek, akkor kimondottan hozzájuk kérjetek!!!! Nekünk W. dokinál sikerült az első lombikunk :)
Ha a húgodnak kétségei, félelmei vannak, nyugodtan írjon nekem mailt, publikus az adatlapomon!

Előzmény: hata82 (82351)
Pinta35 Creative Commons License 2008.07.11 0 0 82361

Kedves Cunimazsi !

Köszönöm, hogy válaszoltál. W. nem mondott  semmit. A laparoscopos műtét alkalmával átjárhatóvá tették mind a két petevezetéket és amit petefészek cisztának láttak az sem az volt.. Azt mondta W., lehet, hogy egy kis rásegítéssel természetes úton is összejöhet a baba. Ennél többet nem mondott, csak amit leírtam.

Előzmény: cunimazsi (82358)
cunimazsi Creative Commons License 2008.07.11 0 0 82360
pannabanana
A tesóméknál a vizsgálatok még könnyen mentek, náluk a sógorom azt tudta nagyon nehezen megemészteni, hogy nála volt a baj, de úgy, hogy még inszemet sem javasoltak nekik. A húgom mikor ez kiderült, hagyta ülni a dolgot, nem beszéltek róla egy darabig, gondolom mindenki stikában, a másik tudta nélkül utána olvasott a neten ennek-annak, és mostmár megbékélt ezzel a helyzettel, ha kell megy a vizsgálatokra, és tudomásul vette, hogy ha gyereket akar ezen keresztül kell menni. Szerintem nálatok ez még nagyon friss. Hagyj neki időt, de nem egészen értem hogy ezek szerint nála még nem is derült ki semmi?
Előzmény: pannabanana (82344)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!