Keresés

Részletes keresés

horgolotucske Creative Commons License 2009.12.22 0 0 4908
Sziasztok! kellemes készulödést mindenkinek karácsonyra.
En kitöltöttem magamnak egy pohár borocskát, nem szoktam inni de megérdemeltem ma, nagyon jót vettem ez a shiraz gyönyöru szinu a pohárban.Sok tolakodás van az uzletekben fél áron adják a ruhátat cipöket mindent már pedig még nincs is szent este.En is összekapkodtam egy csomo kardigánt kézelkötötet ami térdig érö csipke (15 euro volt az ára gyapju) aztán rájöttem hogy minek és visszakaasztgattam öket, hát cselesek ezek az uzletben majdnem beugrottam nekink a csaliba.:D

Most kezdem a fözöcskét karácsonyra. Megvettem a sonkámat ma ,de azt holnap kell fözni svédországban mert anélkul nincs karácsony ha az nincs a svéd asztalon. ( de én most fogom megfözni a lelkemet) Mert holnap van december 23-án a hivatalos `` doppar dag`` akkor kell tunkolni a fött sonkát és kenyérrel enni itt.Megspékelem szekfuszeggel és meggrillezem mustáros- mézeskalácsos( a mézecskalács dolgot nem szabad csak én találtam ki mert finombabb)) öntettel remélem szép lessz az idén is.Szoval ezt most csinálom.
Holnap jön a savanyu káposzta vettem bele hust is meg lessz gombóc is benne. Aztán jön az aszpikos tojás hidegétel fustölt lazac( készen véve) hideg stefania szelet(göngyölt hus tojássa aközepén) alazac muszály a svéd asztallra mint a sonka,kocsonya,és muszály a ``sill`` ami apró halak magam csinálom fözök ecettel hagymával babérlevéllel egy ontetet és abban áll a hutöben 1 napig majd csinálok öntetet amiben tovább áll 1 napig van már mustáros meg kaviáros- tejszines öntetu halam készen. Csak zserbót sutöt de azt is holnap ennyit a kajáról.Sajnos nincs bevállt zserbo receptem ugyhogy kisérlet lessz ha valakinek van ami jó azt megköszönöm ha megosztaná velem.Mindezt 3 személyre hehe
Szóval emelem poharam a shizaz-zal egészségetekre!!!!!!!!
lektor Creative Commons License 2009.12.22 0 0 4907

 

glögg készités: keverj össze 1 ü. vörösbort (ne drága bort) 1dl. cukorral és tegyél bele 1 zacskó glögg füszert ( glöggkrydda kb.10-15 kr az élelmiszer üzletekben) és 1 dl konyakot v. más eröset, melegitsd föl, de ne hagyd felforrni. egészségedre

Előzmény: DuJoe (4906)
DuJoe Creative Commons License 2009.12.21 0 0 4906
Hát lektor azt hiszem meg kell néznem hogyan működik az a vörösbor forraltborként.:))
A Vanessa által ajánlott glöggöt pedig meghagyom karácsonyi lélekmelegítőnek, merthát akkor is kell valami:))
Előzmény: DuJoe (4905)
DuJoe Creative Commons License 2009.12.21 0 0 4905
Jelentem Kronoberg megye, 17.55: -17,4 fok.
Lehet tényleg jön a hideg?
(Igaz odahaza a hétvégén volt -23-24 fok is.)
lektor Creative Commons License 2009.12.21 0 0 4904

 a lányom szuletett 1988-ban.

 

nem is merem megkérdezni, hogy ki van a képen.:))   a fiam 89-es..

Előzmény: horgolotucske (4903)
horgolotucske Creative Commons License 2009.12.21 0 0 4903
Sziasztok! Nekem is már karácsonyi hangulatom van. Biztosan a nagy hó miatt ilyen ho utoljára Stckh-ban akkor volt utoljára mikor a lányom szuletett 1988-ban. Várom már a télapót de az még el van foglalva remélem nem ragad le ott a jó melegben hanem kiszabadul ajándékhordozó hosszu utjára és eljön hozzánk is:DMég nem sutöttem semmit az most for jönni elöször nagytakaritás, systembolaget stb stb.........
Vanessa_ Creative Commons License 2009.12.21 0 0 4902
6-eve elek itt, de meg nem talalkoztam onosesövel:)) Remelem, nem jön divatba most sem:D
Előzmény: DuJoe (4901)
DuJoe Creative Commons License 2009.12.20 0 0 4901
Ebben a nejem az illetékes:))
Én maximum a lektor által ajánlott Absolutot tudom csak ajánlani. A repüléstől pedig azért nem kell félni, mert még egy gép sem maradt fennt!!
Otthon (Mo.) viszont a mostani hó és hideg után jön az olvadás és az ónoseső, és még az is lehet, hogy nem lesz fehér a karácsony.
Ez (mármint az ónoseső) itt mennyire jellemző?
Előzmény: Törölt nick (4899)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.20 0 0 4900
Bromolla, es 1 3kereku biciklivel szantja Tomi a havat...;)
Előzmény: horgolotucske (4895)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.20 0 0 4899
-10c eppen, es Skane a deli tartomany...;))

Palmafak!?...ne is mondd!...valahogy megerezhettem a kozelgo hideget, mert le akartam lepni a csaladdal min 6 repulogeporanyira, de a parom repulesfobias (pedig mar soxor repult), es maradtunk hoembernek...nincs erre a dologra valami, orvosilag...?;)

Előzmény: DuJoe (4897)
Lucilla Creative Commons License 2009.12.20 0 0 4898
Itt dél jelentkezik (Lund), - 6 C és nagy hó (én évek óta nem láttam hasonlót, sem itt, sem otthon).
A kocsi a tegnap reggeli letakarítás és használat után kb. 24 órával ...

DuJoe Creative Commons License 2009.12.20 0 0 4897
Lent delen edes ejen edent remelsz:)))
(Nekem szokatlan, de a fiam gepehez sved billentyuzet van, ugyhogy bocsi a buta betukert.) Csak Blekinge megye van koztunk es a Balti tenger kozott, ugyhogy mi lent vagyunk delen. Igaz palmafak azert nincsenek, pedig biztos nagyon szep latvany egy behavazott palmafa:)))

Horgolotucske:
A kepet pikirt csinalta, de az biztos, hogy aranyos a fiatalember:))

A homerseklet egyebkent most eppen -12,7 fok.
Nekem egyebkent mar egesz karacsonyi hangulatom van.

Előzmény: Törölt nick (4894)
lektor Creative Commons License 2009.12.20 0 0 4896
nálunk -9 és rengeteg hó..., egyébként karácsony elött ritka az ilyen nagy havazás, valszeg azért lepödnek meg.
Előzmény: DuJoe (4893)
horgolotucske Creative Commons License 2009.12.20 0 0 4895
Sziasztok! Jézusom csak már nem jön a hidegebb?????????? igysem dugom ki a csörömet ha nem muszály. En minden reggel nézem a hókotró emberkéket 7 orakkor gyulekeznek itt van a pihenöszobájuk szembe velem ahol lakom. Megvillogtatják a lapátjukat egymásnak elszivnak egy-két cigit topognak a hóban nagyokat köpködne ugy svédesen, mindezt egy fél órán keresztul és eltunnek mint a huzat. A havat eszukbe se jut kotorni és semmi esetre sem a járdát a géppel meg csak az utakat kotorják ahol az autók mennek.Már 25 éve élek itt mindig igy volt és igy lessz a hóesés meglepetés svédben:DDDDDDDDDDDDD
Hol fényképezted le a kicsikét édes a szánkoval
Előzmény: DuJoe (4893)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.20 0 0 4894
Ugy tudtam, Kronoberg eszakra van...?;)
Itt most -7c van...
Előzmény: DuJoe (4893)
DuJoe Creative Commons License 2009.12.20 0 0 4893
Én eddig azt gondoltam, hogy csak Magyarországon lepődnek meg az illetékesek, ha leesik az első hó. Voltam olyan naív, hogy azt gondoljam, a svédeknek nem tud meglepetést okozni a hó. Azt hiszem tévedtem.
Ráadásul az egyik ujság címlapja azzal fenyeget, hogy jön a sarkvidéki hideg.
Minden esetre itt lenn Kronobergben már most, 16 órakor -11,5 fok van.

Azt hiszem fehér karácsonyunk lesz:)))
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.19 0 0 4892
Epp -8c, es ma tobbszor is fennakadas volt a helyi kozlekedesben...;)
lektor Creative Commons License 2009.12.19 0 0 4891
ahol én lak. stock. északi kommun csak  -4-6 volt akkor. tegnap este már -16.
Előzmény: horgolotucske (4890)
horgolotucske Creative Commons License 2009.12.19 0 0 4890
Lektor viccelsz? itt a Globen körul ahol én lakom -14 fok van.
Előzmény: lektor (4889)
lektor Creative Commons License 2009.12.17 0 0 4889
északon vagy valahol? mert stock. környéken csak -4-6 fok van.
Előzmény: horgolotucske (4886)
itze Creative Commons License 2009.12.17 0 0 4888

Ja, a térképre jelentkezés helyesen:

 

berner.attila@gmail.com

 

 

itze Creative Commons License 2009.12.17 0 0 4887

Sziasztok!

 

Svédországban élö magyaroknak/ról ´hoztunk össze egy kis térképet a googlemaps-on, hogy a kitelepülök gyorsabban megtalálhassák egymást és könnyebb legyen segítséget kérni és tapasztalatokat megosztani.

 

A kis térkép nyilvánosan hozzáférhetö, ha felkeresitek a http://maps.google.hu -t, ráközelítetek Svédországra és beírjátok a keresöbe, hogy "Svédországi magyarok"

 

Másik alternatíva, hogy felkeresitek a

 

http://psycho.blog.hu -t és ott  a linkek között megtaláljátok.

 

Eddig föleg orvosok regisztráltak be, de mindenkit szívesen látunk a térképen!

 

Ha fel szeretnétek kerülni, írjatok a berne.attila@gmail.com címre.

 

Üdv mindenkinek,

Attila

horgolotucske Creative Commons License 2009.12.17 0 0 4886
Szépséges hópihés napocskát kivánok mindenkinek!
Jelentem megjött a tél !!!Minusz 14 fok van,már harmadik napja esik a hó.Mutatok képeket az éjjeli hoviharról. Keverte a szél a havat -14 fokban és dombokat fujt belöle, elásta az autokat , befujta hoval az ablakom hogolyókat ragasztott az uvegre,,borzalmasan tetszett, nagyon izgalmas volt és élveztem, bentröl nézve a szobában:DDReggel 10 percig megjelet 3 emberke aki hókotró ugye minusz 14 fok van nem tudom mit akarnak most kotorni mert lefagy. Azonkivul miért a harmadik napon bujnak elö? De nem kellet sokat gondolkoznom rajtuk mert 10 perc után el is bujtak megint ugy látszik a lapátot akartákközszemlére tenni az itt lakóknak,és azóta nyomuk sincs. En nem dugom ki az orrom mert lefagy,a vihar reggel is folytatódik,hanem fényképezem a havazást az ablakomból beteget jelentettem mint a huzat sziasztok.
DuJoe Creative Commons License 2009.12.16 0 0 4885
Áááá, ez még nem az én világom. Én mégcsak fogyasztó vagyok,
az "elkészítésben" még nem vagyok jártas. Az biztos, hogy nagyon jól néznek ki.
Egyébként én és a paradicsom kb. olyan viszonyban vagyunk, mint a katolikus egyház és a meleg házasság:))
Igaz a nejem és a kisebbik fiam szereti, de én és a nagyobbik fiam nem értjük ezt a szokásukat:))
Az viszont biztos, hogy a hidegkonyha nagyon látványos tud lenni.

Vanessa!
Megvettem az ajánlott glöggöt, majd karácsony után beszámolok az eredményről!
Az Absolut egyenlőre a polcon maradt (mint írtam, óvatos duhaj vagyok), azt hiszem elég lesz a vörösbor is pótlásnak:))
Persze előbb-utóbb elfogy a vörösbor is...))
Előzmény: horgolotucske (4884)
horgolotucske Creative Commons License 2009.12.15 0 0 4884
Joe! ha már ugyis veszel marie kexet csinálj ilyen katicát a karácsonyi asztalra!!!!!!!. A katica paradicsomn oliv bogyó a feje és kexen ul.Itt van link több guszta kaja ötlet karácsonyra. link ittlink itttojás hattyuk, töltött paradicsom sajtlábakkal
Előzmény: DuJoe (4883)
DuJoe Creative Commons License 2009.12.15 0 0 4883
Köszönöm a segítségeteket!!
horgolotucske Creative Commons License 2009.12.15 0 0 4882
Igen az az a keksz olyan mint a magyar.
Előzmény: cavecat (4881)
cavecat Creative Commons License 2009.12.15 0 0 4881
Mariekex-nek hívják, amit én háztartási keksz helyett használtam.

Ha lesz egy kis időm, megpróbálom megkeresni az archívumban a Duna tv adását ;)
Előzmény: DuJoe (4878)
horgolotucske Creative Commons License 2009.12.15 0 0 4880
Van valami kekesz ami olyan mint a háztartási kekesz volt azt hiszem a göteborg keksz az.Mármint ök gyártják.
Előzmény: DuJoe (4878)
horgolotucske Creative Commons License 2009.12.15 0 0 4879
vanessa !!!!értem megfogadom gondoltam hogy nem fog rám száradni hehe.
Előzmény: Vanessa_ (4877)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!