Keresés

Részletes keresés

babboo Creative Commons License 2013.04.04 0 0 14589

Honnan szerzel ilyen krémet? Próbáltam kérni a gyógyszertárben, de azt mondták, ilyen nincs. Több helyen is próbáltam, mikor írtátok itt páran, hogy milyen jó. Úgy emlékszem, ki szoktad kevertetni. Ezt is kértem, de azt mondták, hogy nincs benne D vitamin.

Előzmény: nemez73 (14581)
babboo Creative Commons License 2013.04.04 0 0 14588

Hat éves koromban. Akkor még nem voltam pötyi.

Előzmény: nemez73 (14582)
babboo Creative Commons License 2013.04.04 0 0 14587

Egyáltalán ne furcsa, amit írsz. Van egy kis kütyü, az a neve, hogy Itch Stopper. Mint a neve is mutatja, megállítja a viszketést. Sömörre, szúnyogcsípésre és viszketős problémákra van. Úgy működik, mint egy kis vasaló. Felmelegszik a talpa, aztán a foltokat kell vasalgatni vele. Egyszer régen nekem is elmulasztotta a foltokat, de nagyon időigényes volt. Rajtam sok-sok kicsi van, naponta több órát kellett vele foglalkozni. Később sajnos már nem használt.

Előzmény: eszperantovizsga (14586)
eszperantovizsga Creative Commons License 2013.04.04 0 0 14586

Ja! És naponta négyszer-ötször

Előzmény: eszperantovizsga (14584)
eszperantovizsga Creative Commons License 2013.04.04 0 0 14585

Véletlenül benne hagytam egy-két hibát. Természetesen "egy-két", "hatékonyabb" stb.

 

Csak a mondanivalóra koncentráltam, bocsi...

Előzmény: eszperantovizsga (14584)
eszperantovizsga Creative Commons License 2013.04.04 0 0 14584

Kb. 10 éve a vádlimon jelent meg jó két tenyérnyi. Mindenféle előtanulmány nélkül, sőt, anélkül, hogy sejtettem volna az igazi okot, ráérzésből tökéletes terápiát találtam.

 

Azt hittem valamilyen fertőzés, és mivel tudtam arról, hogy a fehérjék (ha bakteriális lenne) valahol 40 C-fok felett kicsapódnak, azt találtam ki, hogy amennyire lehet, felmelegítem.

 

Mivel megégetni sem akartam magam, a hajszárítót vetettem be, mert közelítéssel-távolítással egyenletesen szabályozhatom a melegedést fájdalomküszöbig. A viszketést AZONNAL csökkentette és olyan rohamosan fejlődtek vissza a tünetek, hogy azt hittem, tudom, mit csinálok. Kb. 2 hét múlva tünetmentes voltam.

 

Azután nahyon ritkán, néhány évenként felfedeztem egy-egy hasonló viszkető kis pontocskát, azonnal nekiestem hajszárítóval, és elmúlt, mielőtt kifejlődött volna.

 

Épp egy hete az egyik kézujjamon jelent meg, ezt sokáig rovarcsípésnek véltem, mire rájöttem, hogy ugyanaz a "hajszárítós" dolog, és ahogy elkezdtem hajszárítózni, szépen fejlődik vissza, bár ez egy kicsit lassabban, mint a lábamon.

 

Csak egy két éve jöttem rá, hogy nem fertőzés volt, és tévesen magyaráztam magamnak a melegítés hatását, véletlenül mégis jónak bizonyult.

 

Az orvosoknak ne áruljátok el, mert azok pénzt kérnének érte, holott ingyen van.

 

Fontos: a melegítést célzottan a göböcskékre kell irányítani, fájdalomküszöbig melegíteni, és ezen a szinten egyszerre legaláb 5 percig, de minél tovább, annál hatékonyab. Égési sérülést nem kell okozni (kipróbáltam, de nem lesz hatékonyabb, sőt...).

nemez73 Creative Commons License 2013.04.03 0 0 14583

Kimutatható a higany a szervezetben?

Előzmény: -=Zsoca=- (14525)
nemez73 Creative Commons License 2013.04.03 0 0 14582

A sömör után vagy előtte vették ki a manduládat?

 

Előzmény: babboo (14579)
nemez73 Creative Commons License 2013.04.03 0 0 14581

Nekem is a talpam,sarkam volt sömörös(azért irom hogy volt mert most már szinte csak a lábfejemen van egy kicsit)annyira hogy sirtam amikor járni kellett a berepedések miatt.A és D vitamint tartalmazó babapopsi kenőcstől lett sokkal jobb.Sokmindent kipróbáltam de nekem ez segitett a legjobban.

Előzmény: Valorci (14558)
babboo Creative Commons License 2013.04.03 0 0 14580

Mutasd meg neki a modell csajt! Nem fogja olyan átkozottul érezni magát, ha látja, hogy egy híresség is lehet ilyen problémás.

Előzmény: nemez73 (14578)
babboo Creative Commons License 2013.04.03 0 0 14579

Szerencsés esetben lehet attól a sömör. Nekem nincs madulám, sőt, semmilyen gyulladás nincs a szervezetemben, mégis... De igenis van úgy, hogy a mandula okozza.

Előzmény: nemez73 (14578)
nemez73 Creative Commons License 2013.04.03 0 0 14578

A diáklányom egész testes pöttyös sömörös.Azt mondja valami ASTO értéket(reuma faktort) néztek neki a vérben ami gyennyes mandulára utal(nem fáj a mandulája)és most ott tartanak,hogy ki kell venni a manduláját mert az orvos szerint attól van a sömöre.

Vélemény?

eukariota Creative Commons License 2013.04.03 0 0 14577

Szerintem még az sem biztos, h Magyarországon kapható..

 

A NET-en csak ez olvasható:

"Megkapta az uniós forgalmazási engedélyt a mérsékelt/súlyos plakkos pikkelysömör kezelésére szolgáló Stelara (hatóanyag: ustekinumab), a belga Janssen-Cilag készítménye. A cég tulajdonosa, mint ismeretes, az amerikai egészség-ipari nagyvállalat, a Johnson & Johnson. A Stelarát olyan felnőtt betegeknek szánják, akik vagy nem reagálnak más szisztémás terápiákra, vagy nem tolerálják ezeket."

Előzmény: babboo (14575)
babboo Creative Commons License 2013.04.03 0 0 14576

Ráadásul milyen gáz, ha sömörös marad és még beteg is lesz.

Előzmény: eukariota (14574)
babboo Creative Commons License 2013.04.03 0 0 14575

Szerintem meg ezt kapta, ez van a cikkben. Nem értem ezt a támogatást. Most akkor ki kell fizetni, vagy nem?

Előzmény: eukariota (14574)
eukariota Creative Commons License 2013.04.03 0 0 14574

Egyébként valóban lehet, h mégis biológiai terápiát kapott, annak az újabb (egér mentes) fajtáját, valamiféle monoklonáris antitesteket..az EU-ban nemrégen engedélyezték..van róla némi inrormációm, de tulságosan elméleti, nem is közérthető..

Előzmény: babboo (14571)
eukariota Creative Commons License 2013.04.03 0 0 14573

Ez egy magyar cikk:

http://pszori.hu/modules/news/article.php?storyid=38

Hetvenöt százalékos javulást ígér a negyedévenkénti J&J injekció.
Megkapta az uniós forgalmazási engedélyt a mérsékelt/súlyos plakkos pikkelysömör kezelésére szolgáló Stelara (hatóanyag: ustekinumab), a belga Janssen-Cilag készítménye. A cég tulajdonosa, mint ismeretes, az amerikai egészség-ipari nagyvállalat, a Johnson & Johnson. A Stelarát olyan felnőtt betegeknek szánják, akik vagy nem reagálnak más szisztémás terápiákra, vagy nem tolerálják ezeket.

A Janssen-Cilag bejelentése szerint a kezelés már négy injekció után szignifikáns javulást idézett elő a páciensek állapotában, akik ezeket két, négy hét különbséggel beadott kezdő adag után, egy év leforgása alatt kapták.  A 45 vagy 90 milligrammos ustekinumab-dózisokkal kezelt páciensek 66-76 százalékánál legalább 75 százalékos állapotjavulást értek el..

Milyen típusú gyógyszer a Stelara?

A Stelara egy oldatos injekció, amely hatóanyagként usztekinumabot tartalmaz.

Milyen betegségek esetén alkalmazható a Stelara?

A Stelara-t közepes fokú vagy súlyos plakkos pikkelysömörben szenvedő felnőttek kezelésére alkalmazzák. Olyan betegeknél alkalmazzák, akik a pikkelysömör más szisztémás (az egész szervezetre ható) kezelésére nem reagáltak vagy ilyeneket nem alkalmazhatnak, ideértve a ciklosporint, a metotrexátot és a PUVA-t (pszoralen és ultraibolya-A kezelés). A PUVA a kezelés olyan típusa, amikor a betegnek az ultraibolya fénnyel végzett besugárzás előtt egy „pszoralen” nevű anyagot tartalmazó gyógyszert adnak.
A gyógyszer csak receptre kapható.

Előzmény: eukariota (14572)
eukariota Creative Commons License 2013.04.03 0 0 14572

Először én is azt hittem, h biológiai terápia, de immunszupresszív, olyan, mint amiket a szervátültetésnél szoktak használni, hazavágja a szervezet immunrendszerét, ezért hosszabb távon fokozza a rák kockázatát.. 

                                                                                                                                              STERALA 45 MG-OS INJEKCIÓ ELŐRE TÖLTÖTT FECSKENDŐBEN:

http://www.hazipatika.com/gyogyszerkereso/termek/stelara_45_mg_oldatos_injekcio_eloretoltott_fecskendoben/54524
STELARA 45 mg oldatos injekció előretöltött fecskendőben

Hatóanyag: Ustekinumab

Kiszerelés: 1x0,5 ml

    vényköteles

Fogyasztói ár: 925136 Ft Támogatott ár: 925136 Ft

 Milyen típusú gyógyszer a Stelara és milyen betegségek esetén alkalmazható?
A Stelara hatóanyagként usztekinumabot, egy monoklonális antitestet tartalmaz. A monoklonális antitestek olyan fehérjék, melyek a szervezetben lévő bizonyos fehérjéket felismerik, és azokhoz specifikusan kötődnek.
A Stelara az immunszupresszánsoknak nevezett gyógyszerek csoportjába tartozik. Ezek a gyógyszerek az immunrendszer egy részének gyengítésén keresztül hatnak.
A Stelara-t plakkos pikkelysömörnek nevezett bőrelváltozás kezelésére használjá
Ez a bőrt és a körmöket érintő gyulladást okoz. A Stelara csökkenteni fogja a gyulladást és a betegség más jeleit.
A Stelara-t olyan felnőtt betegek közepes fokú vagy súlyos plakkos pikkelysömörének kezelésére használják, akik nem használhatnak más gyógyszereket (beleértve a ciklosporint és metotrexátot) és fényterápiát, vagy akiknél ezek a kezelések nem voltak hatásosak.

Előzmény: babboo (14571)
babboo Creative Commons License 2013.04.03 0 0 14571

Ez a nő is biológiai terápiát kapott. Stelara nevű injekciókat. Egy milla az ára...hm. Nincs is TB-re. Azt hiszem, nálunk másféléket adnak. Csak ennek is rák lehet a következménye.

eukariota Creative Commons License 2013.04.03 0 0 14570

http://www.microsofttranslator.com/bv.aspx?from=&to=hu&a=http://main.stylelist.com/2010/06/04/caridee-english-psoriasis/

 

Ez egy gépi fordítás..

 

Aki valamennyire tud angolul, érdemes a videó szöveg követő  beírását bekapcsolni..

Előzmény: babboo (14567)
eukariota Creative Commons License 2013.04.03 0 0 14569

http://www.ametiszthotel.hu/latnivalok-programok/harkany

Tudta, hogy lehetősége van Tb. támogatott a gyógykezeléseket és a gyógyfürdő belépőt igénybe venni?

Évente 2 X 15 alkalommal a társadalombiztosítás által támogatottan vehet részt a gyógykúra kezeléseken.
Ehhez elegendő rendelési időben felkeresni a a Harkányi gyógyfürdő reumatológusát.
A Harkányi gyógyfürdő rheumatológia telefonszáma: 72/ 480-251 /201 mellék
Dr.Toronyi Adrea reumatológus főorvos várja. E-mail: toronyia@harkanyfurdo.hu

Reumatológiai rendelés a Harkányi gyógyfürdőben: hétfő - péntek 9.00  - 15.00

Egy telefont sztem megér, itt talán konkrét felvilágosítást lehet kapni..

Ramm. Creative Commons License 2013.04.02 0 0 14568

 "megoldást kellett találnom mert már attol féltem hogy az családom is elveszítem. ekkor felkerestem a harkányi gyógy......."

Családod elveszíted ???? Azért mert pöttyös vagy :-)) És ettől félsz? Ezért vagy pöttyös.

Bocsánat de meg sem fordul a fejeben ilyesmi hogy azért tegyek ezt vagy azt hogy a családom el ne veszítsem..........mindig is írom csak írom a fejekben köll rendet tenni elsősorban és nem az orvosokhoz rohangálni nameg a patikába....

 

...Mégse hallani senki szájából, hogy: "CSODA TÖRTÉNT !!!  BETEG LETTEM !!!"
A betegség elfogadása éppen ezért az egyik legfontosabb dolog, amit megtehetünk magunkért.
Minden olyan panasz, amiben már negatív érzelmi töltés van a tüneteinkkel szemben, még jobban felerősíti a fájdalmainkat, kellemetlen érzéseinket, anyagcserénk az ideálistól el fog térni az adott területen.
Semmi sem kaptunk véletlenül, még akkor sem, ha ezt az egónk ezt  nem akarja tudomásul venni.
Csak egy fontos üzenet ez számunkra.
Minél jobban fáj, annál nagyobb a valószínűsége, hogy már jó ideje nem akartuk tudomásul venni a mondanivalóját.
Csak ennek az összefüggésnek a tudatosítása fog segíteni.
Minden egyéb hiábavalóság.
...és van még valami, ami sokakban ellenérzést vált majd ki:
Vannak olyan betegségek, amik sajnos végzetesek, még akkor is, ha önmagunkhoz képest mindent megtettünk:
A Lelkünk tapasztal ezen fizikális(ásványi) testében.
Vannak élethelyzetek(betegségek), amik determináltságuktól fogva menthetetlenek, mert így tanulhat meg olyat a lélek, amit egyébként máshogy nem tudna.
Persze ezen befektetett energia, erő nem vész el, a következő megtestesülésünkben velünk lesz, mint gyógyító impulzus......

Előzmény: pecaskavics (14552)
babboo Creative Commons License 2013.04.02 0 0 14567

Nézzétek meg ezt a modellt, a teste 70%-a pöttyös volt.

 

http://main.stylelist.com/2010/06/04/caridee-english-psoriasis/

babboo Creative Commons License 2013.04.02 0 0 14566

Igen, tudjuk, hogy kamu. Ezért nem rendeltük meg. A reklám tele van helyesírási hibákkal, ilyen nevű nő nincs is, ez a fajta reklám a legelterjedtebb, ezzel lehet a legjobban bekajáltatni az embereket. Ráadásul, ha itt bárki tudná a tutit, ingyen megosztaná a sorstársakkal, nem árusítaná. Az a legszörnyűbb, hogy mindig lesz valaki, aki elhiszi, ezért létezhetnek ilyen szemét dolgok. Aki ilyenkor befürdik, mélyen hallgat a dologról, hogy ne nézzék hülyének a többiek. Pedig ki kéne tenni ide, nehogy más is beleessen ebbe a csapdába. Ezért tűnik el, aki megrendeli.

Nekünk is volt hitelünk, de az volt a szerencsénk, hogy valaki jelentkezett, hogy megvenné a házunk. Itt kint tudtunk venni egy másikat. Persze nem olyan színvonalút, mint az otthoni volt, de kit érdekel! Az a lényeg, hogy megszabadultunk a hiteltől, politikától, hamis lózungoktól, mindentől. Az osztrákok pedig itt, Niederösterreichben minden híresztelés ellenére szeretik a magyarokat. Minket azonnal befogadtak a helyiek, nagyon segítőkészek, aranyosak. Megkérdeztük, miért ilyen kedvesek. Nem fogjátok elhinni, mit válaszoltak. Azt, hogy testvérnek tekintenek minket, ezért. A határ közelében nem ezt lehet tapasztalni, mert rossz élményeik vannak velünk kapcsolatban. Sajnos. De erről nem ők tehetnek. (A múltkori traktorlopás például)

Bocs az off-ért!

Előzmény: -=Zsoca=- (14563)
virirtó Creative Commons License 2013.04.01 0 0 14565

MIFÉLE SZENZÁCIÓT VÁRSZ ??   (Nem vagy érintett, állítólag segíteni akarsz!!  AKARSZ?? )

Az lenne a szenzáció, ha a rejtvényeid helyett konkrétumokat írnál!

( Netán elfogytak a" saját szellemi tulajdonok," és kellenének újak?? )

Előzmény: eukariota (14560)
-=Zsoca=- Creative Commons License 2013.04.01 0 0 14564

Ahha. Magyarán évente több, mint 300e Ft-ot költesz el arra, hogy pár hónapig tünetmentes légy. Hát téged is irígyellek. Már ha igaz, amit írsz.., mer (már bocs, de) olyan reklámszöveg íze volt nekem... :)

Előzmény: pecaskavics (14552)
-=Zsoca=- Creative Commons License 2013.04.01 0 0 14562

Nem is tudod, mennyire irígyellek. Nincs olyan nap, amit ne úgy kezdenék, hogy azon tűnődöm, hogyan tudnánk innen szabadulni. Sajnos folyton arra jutok, hogy sehogy. Ideköt a lakáshitel sajnos, ez a legnagyobb gond, mert a nyelvtudást még valahogy lehetne pótolni ugye. No, de nem részletezem, mert nem akarom szétoffolni a topic-ot, bár ez is kapcsolódó téma valahol, mert a napi szintű stressz ettől az országtól van, ez okozza leginkább nekem, ez meg a sömört ugye...

 

Mostanában nézegetem az új termékeket, hát már a leírásukon látszik, hogy kamuk... Egyetlen normálisat sem találtam, ami akár csak látszatra is használhatna valamit. Szomorú, hogy itt tartunk és sajna ettől csak rosszabb várható. :(

Előzmény: babboo (14551)
mr.mzsa Creative Commons License 2013.04.01 0 0 14561

Köszönöm!

Előzmény: eukariota (14554)
eukariota Creative Commons License 2013.04.01 0 0 14560

:)   :D  kíváncsian várjuk a szenzációt..eddig még a visszajelzésekből is keveset kaptunk..

Előzmény: babboo (14559)
babboo Creative Commons License 2013.04.01 0 0 14559

Kedves Valorci! Mi itt hallgatólagosan úgy döntöttünk, hogy nem rendeljük meg a könyvet, mert csalásnak gondoljuk. leírtuk itt már, hogy miért. Szinte minden gyógyíthatatlan betegségre megjelent már egy csodakönyv hasonló szöveggel, mint a hirdetés. Kérlek szépen, számolj be a könyvről nekünk, ha hatásos volt, ha nem! Köszi.

Előzmény: Valorci (14558)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!