Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

tocsesz Creative Commons License 2004.11.16 0 0 12299

Rovareltávolító:

Ha van türelme az embernek, hogy lemossa az ablakmosóval 10-15-ször kíválóan eltávolít mindent rovart. :o)))

 

Végre lehet váltani:

Ezt úgy értettem, hogy év közben nem teheted meg ezt csak azért, mert sokallod a fizetendő díjat. Röviden annyi, hogy júliusban mikor vettem a Thalicskát palira vettek, hogy az Uniqa a legjobb nekem és az előző azonos kategóriájú autóhoz képest az előző biztosítómnál is drágább lenne a Thalicska kötelezője, mert ez egy új autó. Még meg is nézte a neten és mondta az árakat (jó szinész volt) , kb. 3-400 Ft lett volna a különbség/ negyedév, ha az előző biztosítónál maradok, de akkor nekem kellett volna megkötni alvázszám alapján aztán szaladni vissza, mikor már magvan a forgalmi és a rendszám. Gondoltam naívan ez a pár 100 Ft nem ér meg ennyit, legyen az Uniqa, azt legalább elintézi a kereskedés. Hibáztam egy nagyot, hogy Én magam nem néztem meg a neten az árakat, mert bizony az előző biztosítómnál 2800 Ft/negyedévvel beljebb lettem volna. Tehát legszívesebben már év közben kiléptem volna az Uniqától, így értettem, csak rosszul írtam.

 

Teljesen igazad van a szolgáltatással kapcsolatban, de ugye az ember vigyáz amennyire tud, kárt nem akar okozni, és ha ezt tudja produkálni is, akkor meg miért fizessen többet. Különben is, ha okoz, akkor visszacsúszik a bonus listán, a kár függvényében, tehát úgyis megfizeti.

 

tocsesz

Előzmény: Biovadász (12297)
dohonyiz Creative Commons License 2004.11.16 0 0 12298

Sziasztok!

 

Hitelek: Szerintem mi még a Renaultnál nagyon jól járunk a hitelekkel, mert én most voltam egy barátommal egy OFF Skoda ON márkakereskedésben, ahol meg lett rendelve egy autó, a fentmaradó hitel 1490000 Ft, ezt a legkedvezőbb ajánlatot tévő banknál úgy adták, hogy 72 hónapig 34500 Ft körüli a havi részlet.

 

Na, ugyanez az án esetmben amikor megvettük a Thalicskát, így nézett (néz) ki:

 

Hitel: 2090000 Ft Futamidő 72 hónap Havi részlet 36660 Ft.

 

Azaz felvettem 600ezerrel többet, és csak 2100 Ft-tal több a havi részletem.

 

Szóval szerintem mi még mindig jó hiteleket vehetünk fel az ottaniakhoz képest.

 

Zoli

Előzmény: otapi (12289)
Biovadász Creative Commons License 2004.11.16 0 0 12297
"Végre lehet biztosítót váltani."

Végre? Mindíg is lehetett.
(kivéve amikor csak egy volt) :)
Előzmény: tocsesz (12295)
Biovadász Creative Commons License 2004.11.16 0 0 12296
Iszonyat árverseny van, és most már veszélyesen alacsonyak a kötelező árak.
Úgy értem, hogy veszélyesen alacsony, hogy a szolgáltatás minősége bánja, és még inkább szarakodás lesz a károknál.
És ugye kötelezőnél ezt nyugodtan lehet csinálni, mert nem az fizet aki a szolgáltatást igénybe veszi, aki a szerződést köti, azt nem érdekli í minőség, csak az ár. Senki sem mondja fel azért a kötelezőjét, mert a kárügyintézés lassú, vagy belekötnek az élő fába is.
Előzmény: tocsesz (12295)
tocsesz Creative Commons License 2004.11.16 0 0 12295

Megyek át Én is az Unionhoz. Végre lehet biztosítót váltani. Így jövőre 33.637,- Ft-ot spórolok a kötelezőn. Azért nem semmi, hogy milyen különbségek vannak egyes biztosítók között. Az Én adataimat figyelembe véve az Union a legolcsóbb, de a kollégám, aki nem Bp-i, henem pest megyei az Uniqa-val jár a legjobban. Én meg pont onnan jöttem el. Szerintem jól ki van ez találva, egyik biztosító sem érzi meg igazán, ha sokan kilépnek a magas díjak miatt, mert egy másik korosztály, vagy lakhely szerintiek, pont őhozzá fognak átlépni. Szerintem le van ez zsírozva egymás között, nem kell őket félteni.

 

tocsesz

Biovadász Creative Commons License 2004.11.16 0 0 12294
Hol lehet olyan rovarokat elütni, amiket lemos ez a rovaleltávolítós ablakmosó? :)

Vagy csak az én rovaleltávolítóm rossz? Visszaküldöm, mert a rovarok nem távolodnak el. :)
Előzmény: tocsesz (12293)
tocsesz Creative Commons License 2004.11.16 0 0 12293

Sziasztok!

 

Nem lesz gond ezzel a cserével. Már megvettem a koncentrátumot. Valahogy csak megoldom. Leszívtam az ablakmosó folyadékot is és egy cseppet sem ittam belőle. Még szerencse, lehet, hogy még most is ott köpködnék. :o) Annak a rózsaszínes rovareltávolítós löttynek a szaga is borzasztó volt, az ízére gondolni sem merek. Egyébként, minél hosszab csővet szívsz meg, annál kisebb az esélye a szájba kerülésnek. Majd akkor csinálom, amikor egyáltalán nem vagyok szomjas, nehogy elfelejtsem mi is ez valójában. :o)

 

tocsesz

Előzmény: Biovadász (12292)
Biovadász Creative Commons License 2004.11.16 0 0 12292
Hmm, azért ez nem az új titkos nasa idegméreg. :)
Cső megszív és kész. Ha véletlenül beszalad a szájba, hát ki kell köpni, lásd boldogult gyerekkori lindababettás korunk rokonoktól egy-két litert kunyizó, aztán autójukból leszívó korszakát. :)
Mint már említették, nem kiinni kell belőle az anyagot, csak leszívni. :)
Előzmény: iMre (12291)
iMre Creative Commons License 2004.11.16 0 0 12291
Atlatszo csovet kall hasznalni es akkor latszik mikor er szajhoz kozel. Ha nagyon mergezo lenne nem hinnem, hogy szabadon arulnak a boltba. Lehet csak egy kis hasmarsot okoz :)
Előzmény: mzdude (12286)
Biovadász Creative Commons License 2004.11.16 0 0 12290
Kluboknál és egyesületeknél kötött kötelezővel vigyézzatok, mert nem vonatkoznak rájuk azok a szabályok, amik a "rendes" biztosítókat kötik. Pl a KÖBE megteheti (illetve egyszer már meg is tette) hogy mivel alászámolt a díjnak, év végén mindenkitől kért még pénzt plusszban.
Ha a biztosítók elszámolják magukat kötelező díjban, akkor egy éven át szívhatnak, mert nem változtathatnak díjat. (pl Európa, ami most már Groupama)
Egyesületekre ez a szabály nem vonatkozik.
otapi Creative Commons License 2004.11.16 0 0 12289
Mi is szembesültünk a hitelek ilyetén kamat-különbségeivel: használtautóra kb. 20%-os (általában normál privátkölcsönök), újautóra viszont 6-7%-os kamatok kaphatók. Még ha 1/3 az önerő, a törlsztőrészlet akkor is kb. ugyanannyi.
Persze mi is az újautót választottuk :)
Előzmény: Anonymus23 (12278)
otapi Creative Commons License 2004.11.16 0 0 12288
Benzint is ilyen módszerrel lehet kölcsönkérni, ha az út szélén ott állsz üres tankkal :)
Előzmény: gabocsiga (12287)
gabocsiga Creative Commons License 2004.11.16 0 0 12287
Nem inni kell, csak szívni...:))))
Előzmény: mzdude (12286)
mzdude Creative Commons License 2004.11.16 0 0 12286
Aha. Jó, ha tudod, a fagyálló súlyosan mérgező. Még ha eredetileg tiszta víz is, ami ott kering a motorban, szívogassa a f@szom.
Előzmény: iMre (12285)
iMre Creative Commons License 2004.11.16 0 0 12285

Hello Tocsesz!

 

Ellestem, hogy a szervizben mikent eresztenek le hutofolyadekot kulonosebb komplikaciok nelkul: szukseges hozza kb 2m ceruza vastagsagu cso.

Az expanzios edenyen keresztul ledugsz kb 1 metert a csobol, a masik vegevel pedig lehajolsz az auto melle (a radiator szintje ala) es megszivod mint a bort. Ki lehet igy szivni 1L folyadekot ami helyebe toltesz koncentratumot.

 

Imre

 

 

Előzmény: tocsesz (12255)
mynames Creative Commons License 2004.11.16 0 0 12284

Szia gby!

 

Nekem az Unionnál van és az 1/4 évente 1500-zal több. Viszont nincs 7000 Ft-os tagdíj! Amíg van assistance-om addig biztos maradok. Főképp, hogy a casco is ott van.

 

mynames

Előzmény: gby (12272)
mynames Creative Commons License 2004.11.16 0 0 12283

Szia Anonymus!

 

Én nagyon sok ajánlatot kértem, és ezek közül a legjobb a Kaldy-é és Gold-Cars-é volt! A kettő közti kül. csak pár száz ft. volt. Bp-n ua. az autó havi 3-5 ezerig többre jött volna ki, mármint részletet tekintve. Egyéb finaszírozási okok miatt én végül a Nyíregyháziakat választottam. Maximálisan elégedett vagyok/voltam velük.

Egy dolog van csak: az autón a lökhárító a bal hátsó lámpánál kb. 1 cm-es illesztéssel hibádzik. nemrég szúrtam ki...Most rétegvastagság mérőt keresek...

 

Amúgy az autó kifogástalanul abszolválta az eddigi 4500 km-t, azt sajnálom csak, hogy akkor még nem volt 1.5 dci 80 LE. Egy momentum csak: az olajcsere szerinntem mindenképpen ajánlott járatás után.

 

Ja tegnap láttam az IAR-483-t Akácfa-Wesselényi sarok, középkorú hölgyvezetővel. A nautiliskék már messziről kítünt a többi autó közül.

 

bocs a hosszúságért...

 

Űdv: mynames

Előzmény: Anonymus23 (12278)
Vulkan16V Creative Commons License 2004.11.16 0 0 12282

Hali kriszmesz!

Csak semmi pánik! Túl az első 5000 km-en, nagyon jó kis kocsi ez a Thalia. Ennyi problémáról én sokkal drágább kategóriáknál is szoktam hallani. Úgyhogy gyere, várunk!  

üdv: Vulkan

Előzmény: kriszmesz (12252)
topo Creative Commons License 2004.11.16 0 0 12281

 

Renault Kalydi Debrecen: közvetlen személyes tapasztalatom nincs velük, de az biztos,hogy a munkahelyemen 4-5 ember tőlük vásárolt, mert jobb feltételeket tudtak adni mint a miskolci kereskedő. Megadtak nekik több olyan kedvezményt amit a miskolci nem tudott adni,vagy nem akart.Pl: alap Thalia akción kívül -100 000 Ft, Megane nagyobb felszereltség egy alacsonyabb áráért stb.

Előzmény: Anonymus23 (12278)
gabocsiga Creative Commons License 2004.11.16 0 0 12280
Ahhoz meg talán szénszálas féktárcsa járna...:))
Előzmény: harrypoti (12279)
harrypoti Creative Commons License 2004.11.16 0 0 12279
Hali! "csak ha titánból van"Lehet, hogy igazad van! Ez egy NASA fejlesztés....:)))
Előzmény: pferco (12274)
Anonymus23 Creative Commons License 2004.11.16 0 0 12278

Hello mindenki,

 

Volna egy kérdésem.

Van aki véleményt tudna mondani a debreceni vagy nyíregyházi Renault szalonokról?

Még nem eldölt, hogy használt, vagy új Thaliát veszek, ezért igazán kíváncsi lennék, hogy kinek milyen tapasztalata van a fent említett kereskedésekkel és szervízekkel.

A debreceni közelebb van, de a nyíregyházi szalonban komolyabban vették az embert...

Vagy legalábbis nekem így tűnt.

 

 

Egyébként csak megjegyzem:

A hétvégén néztem egy 1,5 éves Thaliát, minden oké volt vele, meg is egyeztünk az árban, csak a srác nem tudott finanszírozási ajánlatot adni. Tegnap utánanéztünk, én is utánaérdeklődtem és meglepődve tapasztaltam, hogy ugyanolyan feltételekkel, értsd: szinte azonos önerő, azonos futamidő, azonos feltételek (Casco, CHF stb) a havi fizetendő szinte megegyezik, pontosabban 2000 Ft a különbség!

Azaz egy 1,5 éves 23000 km-t futott autóért szinte ugyanannyit kellene fizetnem, ha nincs meg egyben a zsetonom, mintha veszek egy zsír újat.

A tényleges különbség cca 300eFt-ra meg azt mondom, hogy csak 2 év gari, több műszaki érv., meg csak egy új autóba ülök bele. Meg akkor már én választom meg a színt is! :)

 

Na mindegy, mindig tanul az ember...

Igazából annyi a különbség, hogy előtte még el kell adni a jelenlegit, amit ugye a használtba beszámítanának...

De akkor is! Így arra döntöttem, hogy remélem sikerül eladni a verdát (adja az Ég), és akkor másnap be is fizetek egy 80 lovas Dci-be.

Pax2 Creative Commons License 2004.11.16 0 0 12277
A garancia még jobb (az én adataimmal)
Előzmény: gby (12272)
szipusz2 Creative Commons License 2004.11.15 0 0 12276
A Fabia fogyimérője szvsz a legkultúráltabban működők egyike. Motorféknél valós fogyit mutat (1.2-5l)és ha üresbe vágod, akkor átvált l/h, azaz liter/órára. Ez kb 0.8-0.9l / óra alapjáraton.
circum Creative Commons License 2004.11.15 0 0 12275
Nekem már meg is van a diszkont klubkártyám, és fel is mondtam a jelenlegi kötelezőm. Még nem kötöttem meg viszont az újat...
Előzmény: gby (12272)
pferco Creative Commons License 2004.11.15 0 0 12274

szvsz a hátsó nem kopik annyira, a súly fékezéskor ugye az elsőre nehezedik.

 

ha tényleg 90% akkor pedig nem tudja milyen vastag volt eredetileg:) 300ezret nem mehet egy fékpofa, csak ha titánból van. :)

 

f

Előzmény: harrypoti (12259)
jocika34 Creative Commons License 2004.11.15 0 0 12273

hi

Ezt én is megkérdeztem a szervízben, de azt mondták, csak véletlen ez a szín.

Egyébként a rugó tipusa ez a színkód és valóban országonként más. Gondolom nálunk lágyabb a futómű a jó utak miatt

Előzmény: mynames (12253)
gby Creative Commons License 2004.11.15 0 0 12272

Üdv. nektek!

Nézzétek meg az autóklub kötelező biztosítás ajánlatát!

Nekem meglepően kevés jött ki.

http://www.autoklub.hu/klub_kotelezo_kalkulator.php

Igaz klubtagság szükséges. Tagdíjak:

http://www.autoklub.hu/osszehasonlito_tablazat.php

Számoljatok! Kiváncsi vagyok nektek is kedvezőbb-e.

v__tibor Creative Commons License 2004.11.15 0 0 12271
Tudomásom (és tapasztalatom) szerint a dCi-nél is így van, azaz motorféknél a pillanatnyi fogyasztás 0. Ezt az alapjárati "újraadagolást" a fordulat esésénél egyszerűen ki tudod próbálni. Motorfékkel gurulsz a dCi-ddel mondjuk kettesben, a fordulat szépen esik, s ha eléri a kb 7-800 körüli fordulatot, a kocsi szinte nekilódul egy picit, mivel visszajött a nafta. Nem fog lefulladni, mert az áttételhez tartozó nyomaték még elég a mozgatáshoz, na persze azért nem kell sokat erőltetni a dolgot ... :-))
Előzmény: sfbukfenc (12269)
attys Creative Commons License 2004.11.15 0 0 12270

Szia. Gyári bontott szélvédő 20.000.-Ft.Jobb első lámpa ugyanannyi.Szólj ha kell.

 

Üdv.

Előzmény: kukucs33 (12235)
sfbukfenc Creative Commons License 2004.11.15 0 0 12269
Hát igen, ezek már nem porlasztós motorok, ahol az alapjárati fúvóka ha kellett, ha nem működött. Topo nagyon jól leírta, s én ezt tapasztaltam is a multifunkciós kijelző által mutatott adatokból. Ezért vagyok kíváncsi, hogy a dci-nél is így van-e, mert vmikor régen, mikor erről tanultam, még csak mechanikus adagolók voltak.
Előzmény: Biovadász (12262)
Ádám77 Creative Commons License 2004.11.15 0 0 12268

Kedves Boszi!

 

Sajnos rossz hírem van!

Én sem láttam még olyan thaliát, amiben lett volna kesztyűtartó világítás.

 

Viszont kb 2000 forintból csináltam egy nagyon kultúrált LED-es megoldást. (Homasita - Lampa)

Két "dizájn" szélességjelzőt ragasztottam fel, egyszerűen a doboz oldalára, és rá vannak kötve a gyújtásra (így most álladóan világítanak, de legalább alig fogyasztanak).

A 2x3 db sárga LED, kellően jól világít.

 

Lehetne még a tovább finomítani az áramkör megszakítását pl. RID-relével, de nem akartam tovább "tuningolni".

 

Ja, és a gyári Clio lámpa még bontottan is drágább lett volna.

:(

Előzmény: boszi70 (12267)
boszi70 Creative Commons License 2004.11.15 0 0 12267
Mostanság, hogy ilyen hamar sötétedik feltünt, hogy a kesztyűtartóben nincs világítás. Ez eddig is így volt, vagy kiégett a lámpa?
boszi70 Creative Commons License 2004.11.15 0 0 12266
Tényeleg érdemes megnézetni máshol is, mert nekem -2 fokot mértek. Még szerencse, hogy az ismerős kutas volt olyan korekt, hogy beismerte, hogy sz..r a mérő. Nem tudom aznap hányan vettek -feleslegesen- hütőfolyadékot.
Előzmény: tocsesz (12255)
boszi70 Creative Commons License 2004.11.15 0 0 12265
Nem kifejezetten a thalia fékbetétek kopnak, hanem a renault-é. Nem jobb ez a scenic-nél sem. Ezt sajnos a márka hibája.
Előzmény: sfbukfenc (12228)
topo Creative Commons License 2004.11.15 0 0 12264

 

Ha motorfékre nyomsz egy kuplungot, akkor esik a fordulatszám és belép az alapjáratért felelős elektronika így azonnal kap üzemanyagot.Motorfék üzemben elzáródik az üzemanyag befecskendezés, mert a motor fordulatszámát biztosítja a direkt hajtás.

Előzmény: Biovadász (12262)
Tivoli Rider Creative Commons License 2004.11.15 0 0 12263

Sziasztok,

 

A vélemeényetekre vagyok kíváncsi a veszprémi és tatabányai márkakereskedés szervízeivel kapcsolatban.

Eddig máshova hordtam szervizeltetni a Thaliat, de úgy gondolom váltanom kéne. Konkréran nem szívesen írnám le a szitut, mert hátha kénytelen leszek még betérni hozzájuk, mindenesetre gerinctelen, patkány, stb. módon vastagon fogott a cerkájuk a számlán a legutolsó látogatásom alkalmával és ez már nem az első eset.

 

Na szóval Veszprém vagy Tatabánya jöhetnek szóba, mint alternatív megoldások. Mi a véleményetek róluk? Minőségi munka, a kötött rezsióradíjon belül tisztességes árképzés, stb.

 

Más, A 2001-es kiadásu Thalia csomagtérfedelének belső oldalán a zárszerkezetet eltakarja valami fedőlemez, vagy fedetlen az ovális nyílás. Történt ugyanis, hogy ma eszrevettem, hogy a központi zár nem zárja a csomagtartót. Eddig nem is néztem, most tűnt fel, hogy a fent említett ovális nyilást semmi sem takarja. Van körülötte 4 furat, ebből egyben van valami müanyag tipli formáju fekete oszlopocska, a többiben semmi.

Nem tudom, hogy a hibajelenség előtt is ilyen volt, vagy leesett innen valami.

 

Köszi a válaszokat.

 

 

Biovadász Creative Commons License 2004.11.15 0 0 12262
"Miért, motorféknél csak levegő megy a hengerekbe, üzemanyag nem?"

Hmm... világáletemben azt hittem, hogy alapjárati üzemanyagmennyiséget kap ilyenkor.
Ha nem kapna semmi naftát, akkor leállna a motor és ha motorfékre nyomok egy kuplungot, akkot még a váltó sem tudná bekurblizni. :)
De lehet hogy van valami amiről én még nem hallottam.
Előzmény: mzdude (12261)
mzdude Creative Commons License 2004.11.15 0 0 12261
[...]motorféknél 0 a fogyasztás[...]

Miért, motorféknél csak levegő megy a hengerekbe, üzemanyag nem?
Előzmény: sfbukfenc (12260)
sfbukfenc Creative Commons License 2004.11.15 0 0 12260

Nem vagyok autószerelő, és még egy autómnál sem volt gond a váltócsapágyakkal, pedig használom a motorféket, de ezt a csapágyterheléses dolgot nem értem.

Szerintem motorféknél a csapágyak nagyjából állandó, vagy fokozatosan változó terhelést kapnak a lejtő nagyságától függően. Ellentétben mikor gázadás ill. sebességváltás van. Az én logikám szerint (ami persze nem biztos, hogy helyes) inkább az utóbbi eset a rosszabb a csapágyaknak.

Nem elhanyagolható szempont, hogy motorféknél 0 a fogyasztás. Azt nem tudom, hogy ez a dci-nél is így van e. Tudja vki, hogy a mai modern diesel motoroknál is így működik?

Előzmény: ÖregMackó (12258)
harrypoti Creative Commons License 2004.11.15 0 0 12259
Üdv! pferco: Az elsőre értette (szerintem arányosan kopik az első és a hátsó is) és úgy mondta, mint ahogy leírtam. Mivel nem vagyok szerelő, így nem is tudtam az állítását ellenőrizni, maradt az, hogy elhittem..... :) ÖregMackó:Teljesen igazad van. Alföldi ember vagyok, nem gondoltam a hegymenetre. :)) Üdv: Harry
ÖregMackó Creative Commons License 2004.11.15 0 0 12258

Helló harrypoti!

 

Lehet láb kérdése is de azért jóvál inkább forgalmi viszonyok kérdése. Gondolok itt arra, hogy nem mindegy ezt a 30 ezer km-t városi forgalomban vagy autópályán teszed meg.

Én a hegyi forgalomban járok és lefelé inkább fékkel mint motorfékkel megyek mert valaki azt mondta (szerintem is igaz) a váltó csapágyterhelése motorféknél jóval nagyobb és nekem már lett kockaalakú gyapágygörgőm (el is tettem emlékül) az előző márkámon emiatt, és a javítás 100 ezer lett, míg a fékpofákat magam is kicserélem, valamint az eddig megtett 30 ezer km a mester becslése alapján 60 %-osra koptatta a fékpofákat (ami azért érdekes mert a 15 ezresnél szintén 60 %-ot mondott egy másik mester). Tulajdonképpen rosszabbra számítottam, mert puha fékbetétek sajnos elkopnak rövid idő alatt, kemények meg nem fognak.

 

ÖregMackó 

pferco Creative Commons License 2004.11.15 0 0 12257

ez hogy jön ki? ha a 32ezer az 5% kopást jelent akkor a betétnek 600ezerig kell mennie (de ha a 30ezer a 10%, akkor is 300ezerig menne), ha pedig azt értette, hogy 90%-a már lekopott, akkor ua.

 

ez az első tárcsa fék volt?

 

ez valahogy nem stimmel nálam.

 

f

Előzmény: harrypoti (12237)
pferco Creative Commons License 2004.11.15 0 0 12256

nem csodálkoznék ha a kutas "fokoló" berendezése puszta jószándékból felfelé csalna:))) a -20 fok picit gyanús ha nem volt még hígítva eddig...

ne dőlj be elsőnek, mégis csak egy "kút"-ról van szó.

 

f

Előzmény: tocsesz (12255)
tocsesz Creative Commons License 2004.11.15 0 0 12255

Sziasztok!

 

Fokoltattam a hétvégén a hűtővizet. Hát nem vagyok elájulva, -20 fokig jó. Szinte egyszerre mondtuk a kutassal, hogy ki kell cserélni, legalább 1-2 litert belőle töményre. Kérdésem a következő: a hűtőből leereszteni szerintetek lehet?

Úgy értem, hogy befolyásolja-e a garanciát, ha én azt a nem "sárga" jelölésű csavart megbabrálom? Nem akarom, hogy később valami gond legyen és akkor azzal jöjjenek, hogy már valaki megpiszkálta és így ugrott a hűtőre a gari. Szervízbe meg gondolom szép munkadíjat kérnének, erre a viszonylag egyszerű műveletre.

 

tocsesz

nagya2 Creative Commons License 2004.11.15 0 0 12254

Hi Mindenkinek!!!!!

 

Mint azt már emlitettem sokkal előrébb lévő hozzászolásomban a Qasimodó félmeleg állapotban csak második,harmadik rugdalásra volt hajlandó elindulni(10-ből 8*pöccre)olyan ddddddddaaaaaaadddddddooooooggggggoooooossssssan.

Naná mikor szervizbe vittem akkor nem produkálta(garancia alatt).

 

Mostanság egyre jobban zavart a viselkedése ezért egy agykontrollt kértem a szervizben,az agykontroll kimutatta,hogy az alapjárati nyomásérték nagyon ingadozik260-340Bar között,enyhe alapjárati ingadozás is van.

Szoftveressen upgradeltünk (agymosás) ezáltal Qasimodó újra pöccre indul, az alapjárati nyomás beállt 304-306Bar közé és ami a legfurcsább a viz is hamarabb melegszik!!!!!

Ráadott fűtéssel ma reggel 5km alatt üzemmeleg állapotba került, fűtés nélkül már 3km alatt felmelegszik,ez 5-2km-es javulás!!!!!!

Lehet, hogy ennek az árát a kúton fogom inni?

 

Üdv Nagya

mynames Creative Commons License 2004.11.15 0 0 12253

Nem is tudom írtam-e már:

 

A bal első rugó meg van jelölve! Jól láthatóan ecsettel!!!

Nemzeti trikolorunkkal!

Remélem, nem ez, az ISO 9001 szerinti alakatrész nyomonkövetés Törökországban :-))

kriszmesz Creative Commons License 2004.11.15 0 0 12252
sziasztok, ezt a topikot olvasva kicsit megrémül az embör mégnemrenaultos szive, milyen bajos is ez az autó. Pedig egyik márka egyik típusa sem hibátlan. Hmm. December legelején én is thaliás vitézzé avatom magam és kis családomat. Remélem hű társunk lesz az igen koszérzékeny korallpiros. Ismail és Mehmed már szorgoskodnak a Madzsarsztáni küldeményen. A Mikulás hozzánk idén nem szánon érkezik... kriszme
kukucs33 Creative Commons License 2004.11.15 0 0 12251

A vége meg lemaradt:

 

Köszi a tippeket mindenkinek!

 

(egész szép adatbázisunk lesz, remélem, hogy eztán már fölöslegesen)

Előzmény: kukucs33 (12250)
kukucs33 Creative Commons License 2004.11.15 0 0 12250

Bezsi1

Köszi, de az a baj, hogy én magam nem tudom berakni a ragasztás miatt.

Hagyományos szélvédőt már cseréltem, azzal nem is lennék bajban. Megkeresném a legolcsóbbat és bepattintom simán.

 

Az árat én is sokallom kissé, még futok pár kört, de az az igazság, hogy konkrét tapasztalat híján (persze szerencse, hogy még nincs) nehezen bízom meg új, idegen szerelőkben, műhelyekben. Lehet, hogy bejön, de lehet, hogy nem, sajnos már vannak rossz tapasztalataim. A Békésiről meg eddig még csak jót hallottam.

 

Előzmény: bezsi1 (12245)
Kircus Creative Commons License 2004.11.15 0 0 12249
A Fuldára és Nokianra vonatkozó minősítést az újságban megjelent értékelésből idéztem. Ettől függetlenül tényleg nincs teljesen összhangban a részeredményekkel.
Előzmény: Pax2 (12226)
csipeti Creative Commons License 2004.11.15 0 0 12248
Ha mégis márkaszervízben cserélteted, figyelj!  Nekünk is egyes thaliaban volt szélvédő csere, és például majd' 2000Ft volt a légzsákmatrica, ami elég húzós tétel, tekintve, hogy igazából semmire sem jó.
Előzmény: kukucs33 (12241)
sfbukfenc Creative Commons License 2004.11.15 0 0 12247
Jól gondold meg, én ezt nagyon sokallom. Off  A kollégám Fabiájának szélvédőcseréjére 60000 ezret mondtak a márkaszervízben, nem márkaszervízben 30000-ért kicserélték neki. On
Előzmény: kukucs33 (12241)
mynames Creative Commons License 2004.11.15 0 0 12246

Szia!

 

Konkrét autóüvegezős tapasztalatom nincs. A 80e Ft. szerintem is húzós. Én is csak a netre hagyatkozva felsorolnék egy párat:

Cím: 1184 Budapest XVIII., Piac tér 4. (lásd: térkép)
Tel.: 290-5417
Fax: 290-5417
Mobil: 06 20 / 584 -8557
E-mail: szelvedo@bestglass.hu
Nyitva tartás: H-P: 8 – 17, Szombaton: 8 – 14.

http://bestglass.hu/

 

Ez ugyan debreceni cég, csak az ár összehasonlíthatóság miatt írom.

http://autouvegmaster.free.eplanet.hu/_dwad_/frameset.php?path=http://autouvegmaster.free.eplanet.hu/

Bruttó:

THALIA (Clio II) 00- 7248G 31 925       7248GG 35 075

 

http://bekoszerviz.freeweb.hu/

 

http://autoalkatresz.lap.hu/

 

Itt kérhetsz árajánlatot is: http://www.szelvedo.axelero.net/start.html

 

Üdv :mynames

Előzmény: kukucs33 (12241)
bezsi1 Creative Commons License 2004.11.15 0 0 12245

Ha érdekel, utána érdeklődöm itt Nyíregyházán, hátha van utángyártott is, ha az megfelel!

Úgy tudom, utánvéttel is szállítanak!

Előzmény: kukucs33 (12241)
mzdude Creative Commons License 2004.11.15 0 0 12244
Az elég soknak tűnik, nyomozz még egy kicsit. Az üveget mindenhol ugyanúgy ragasztják, szerintem ebből komolabb garanciavesztésnek nem szabad származnia, ha nem márkeszerviz csinálja.
Előzmény: kukucs33 (12241)
bezsi1 Creative Commons License 2004.11.15 0 0 12243

Nem lehetett kellemes érzés látni!

Megértelek! :(

Előzmény: kukucs33 (12235)
mzdude Creative Commons License 2004.11.15 0 0 12242
Jól indul a hét... :-(

Próbáld meg őket is:

http://www.pilkingtonagr.hu/
Előzmény: kukucs33 (12235)
kukucs33 Creative Commons License 2004.11.15 0 0 12241

Köszi a segítséget és az együttérzést.

 

A szélvédő úgy néz ki, hogy megoldva. A Békési Fót 80e-t mondott a szereléssel együtt, nem mondom, hogy ez volt szívem vágya, de többre számítottam és mégiscsak márkaszerviz (átrozsdásodási gari és hasonló okok miatt van hajlandóságom hozzájuk).

 

A lámpa viszont egyelőre megragasztódik és majd bontózok.

 

Parkoljatok szerencsésebben mint én!

Előzmény: v__tibor (12239)
harrypoti Creative Commons License 2004.11.15 0 0 12240
Sajnálom.:(
Előzmény: kukucs33 (12235)
v__tibor Creative Commons License 2004.11.15 0 0 12239

Részvétem ... :-((((

 

Nem ismerek senkit, de a **táv tudakozó kiadott néhányat Pestre:

 

 

Keresési feltételek név szerinti, név: autóüveg, település: budapest

Összesen: 5 találat   1-5 

1. Autóüveg Delta Glass Kft. Budapest
   Budapest XX. kerület 1205 Határ út (1) 421-0131, (1) 421-0135

2. autóüveg javítás Euro-Glas Bt( ##TUDINFO## ) Budapest XVIII. kerület 1182 Tölgyesi utca (1) 290-0613
A főbejegyzés és további albejegyzések megtekintéséhez kattintson a előfizetőre.

3. Autóüvegezés( Autoglas Kft. ) Budapest III. kerület 1031 Szentendrei út (80) 299-744
A főbejegyzés és további albejegyzések megtekintéséhez kattintson a előfizetőre.

4. Autóüvegezés( Exim Kft. ) Budapest XX. kerület 1203 Határ út (1) 285-2307
A főbejegyzés és további albejegyzések megtekintéséhez kattintson a előfizetőre.

5. Autóüveg-szerviz( Gima Kft. ) Budapest X. kerület 1107 Horog utca (80) 244-244
A főbejegyzés és további albejegyzések megtekintéséhez kattintson a előfizetőre.

Összesen: 5 találat

Előzmény: kukucs33 (12235)
gabocsiga Creative Commons License 2004.11.15 0 0 12238
Nálam 60 után lett cserélve...
Előzmény: harrypoti (12237)
harrypoti Creative Commons License 2004.11.15 0 0 12237
Az én volt "exemnél" :) 32 e. km-nél a szervizes azt mondta, hogy 90-95 százalékosak a fékek. A fogyasztáshoz hasonlóan ez is csak láb kérdése! ;) Üdv Mindenkinek: Harry
Előzmény: gabocsiga (12233)
ÖregMackó Creative Commons License 2004.11.15 0 0 12236
Azért biztonsági szempontból igaz, hogy ha el sem tudsz indulni még mindíg biztonságosabb mint ha akár egy kanyarban eléd kerül a hátulja
Előzmény: Pax2 (12230)
kukucs33 Creative Commons License 2004.11.15 0 0 12235

Sziasztok!

Tegnap reggelre valami jótét lélek betörte a szélvédőmet és a jobb első lámpámat.

(A saját és a helyszínelő rendőrök véleménye is az volt, hogy valaki ráesett, -ugrott, lökték...)

 

Ennek következtében érdeklődnék, hogy tud-e valaki olyan műhelyt (Bp. és környéke előnyben) ahol szélvédőt cserélnének viszonylag normális áron egy 1-es Thailcskán.

A lámpát igyekszem bontóból megoldani, azt magam is kicserélem ha sikerül hozzájutni, de sajnos a szélvédőcsere meghaladja a képességeimet.

 

Köszi,

kukucs33

dohonyiz Creative Commons License 2004.11.15 0 0 12234

atoms,

 

Hát most más cégek fizettek nekik, istenem....:o)))

 

Szerintetek ami most kapható az Auchanban Continental Spotiva téligumi (175*65 Rt1 9900 Ft) az milyen?

 

Íme egy kép róla:

 

 

 

Continental Sportiva téligumi
Előzmény: atoms (12225)
gabocsiga Creative Commons License 2004.11.15 0 0 12233
Mióta kivonják az aszbesztetet a betétből, azóta ilyen puha a betét. Általában 30ezret bírnak..
Előzmény: sfbukfenc (12228)
mynames Creative Commons License 2004.11.15 0 0 12232

Anonymus23!

 

Előre is gratula!

 

Az üzembentartónak -aki az édesanyám- , 9700 Ft-ba (10% 50e.) ugrik egy hó cascó z Unionnál. Ja és dci ! Mert hogy a benzinesé azt hiszem min. 2e Ft-tal keveseb lenne :(

 

Üdv: mynames

Előzmény: Anonymus23 (12217)
circum Creative Commons License 2004.11.15 0 0 12231

"Lényeg, hogy Ádám77 kereste az járgánya testvéreit, mivel az övé is közülük való ..."

 

A honlapot én is el tudtam olvasni; ez az infó hiányzott ahhoz, hogy valami értelmet is nyerjen. :) Köszi!

Előzmény: v__tibor (12223)
Pax2 Creative Commons License 2004.11.14 0 0 12230

"kiszámíthatatlan lesz a gép mozgása"

 

Hát azért erre nem tenném le a nagyesküt! mint lentebb olvasható valoban megnő a kitörés veszélye, azonban a én TUDOM, hogy csak elöl van téli, és számítok arra hogy kitörhet.

 

 A közlekedés biztonsági előadó aki egyben igazságügyi szakértő is volt, valószinüleg nem autozik a legpocsékabb téli útviszonyok közt is különben nem mondana ilyen hülyeségeket, hogy ha nincs 4 téli, akkor inkább egy sem, és még tanitja is ezt. Tarthatna egy bemutatót mondjuk 15 centis hóban 8% emelkedőn az elindulásra vomnatkozólag, esetleg irhatna egy szakkonyvet amit majd kiad az adac, a cime lehetne: Kövérgáz és nyárigumi a hóban!  :)

 

Hidd el nem arcoskodni akarok, de 21 éve autozom hivatásszerüen, és akkor is menni kellett, ha  a hó, vagy onos eső esett. Sokféle autót vezettem, van tapasztalatom.

 

 

off-

A szakértőkről + annyit, voltam egy előadáson, ahol az hangzott el az előadó szájábol, aki egy köztiszteletnek örvendő, müszaki szakértő, hogy jo képet digitális fényképezőgéppel nem lehet csinálni....

 

  

Előzmény: vidia1 (12229)
vidia1 Creative Commons License 2004.11.14 0 0 12229
Az autószerelő suliban tanították velem, hogy ezt nem szabad csinálni mivel kiszámíthatatlan lesz a gép mozgása. Azt mondta az órát tartó közlekedés biztonsági előadó aki egyben igazságügyi szakértő is volt, hogy jobb inkább ha  anégy nyárit hagyjuk rajta. Kétféle gumi nem megoldás.
Előzmény: Pax2 (12201)
sfbukfenc Creative Commons License 2004.11.14 0 0 12228

Ennyire kopik a Thalia fékbetétje? Off Az előző autómban még a 75000-es szervíznél sem kellett cserélni, sőt, még az eldásakor, 87000 (beszámítás), sem jelzett a kopásjelző.  On  

Vagy csak én vezetek nagyon finoman?

Milyen tapasztalatai vannak azoknak, akik már sokat hajtottak a gépbe?

Előzmény: pferco (12227)
pferco Creative Commons License 2004.11.14 0 0 12227

szeva mindenki!

 

jó régen jártam erre (meg egyáltalán a fórmunban:).

 

hogy vagytok, mi újság?

 

én ma délelőtt raktam fel a téli papucsokat, az állás idő alatt mintegy 0,1-0,2-et csillapodott bennük a nyomás, de pótoltam:) ki si próbáltam tök jól tapadnak, szvsz máris lehet érezni a különbséget.

 

ja és első fékbetéteket is most cseréltem. még nyáron a 30ezresen jelezték, hogy kicserélnék, kérdeztem mennyi még, azt mondták kb 8ezer, mondtam, hogy hozzá ne nyúljanak. mivel úgyis leszedtük a kereket és elértem a 38ezret így mí lecseréltem (baumban vettem 12ezeré').

hát kb 1/4-e még meg volt, tehát akár 45-50-et is elment volna (???), nem tom, de, hogy a nyáron túlzott lett volna a csere az bizti.

 

most jó és nyugodt is vagyok.

 

ja és nektek sincs benne kopásjelző beépítve???? az új betéthez adtak, de nem volt hova kötni!!!

 

üdv,

 

ferco

 

Pax2 Creative Commons License 2004.11.14 0 0 12226

Nos áttanulmányozva az adacos táblázatokat, és hát annyira azért nem ijesztő a kép :) A  nedves uton a Fulda  0,4 tizeddel rosszabb teljesítményt ellensulyozza a jégen 0, 4 tizededdel jobb teljesitménye, bár kopásban tényleg a Sava jobb 0,6 tizeddel.

 

 

Valamit roszul olvastál viszont, mert azt irják:

 

"Különösen jó havon, üzemanyag-takarékos gördülési ellenállás"  A Fulda által produkált 1,3 tizedes eredmény a "különösen ajánlott" kategoriába tartozik.A Sava is itt van egyébként.

 

Ami a vizes értéket illeti 4,1-től 5,5-ig van a nem ajánlott katgoria,  a fulda éppen beleesik a 4,1-el.

 

 

Ami még ezt a teszttet illeti nagyon szívesen vettem volna semperit wintwr grippet ami a "nagyon ajánlott" kategoria de valahogy sehol sem kaptam a tesztben szereplő 40-60 € áron.  ja és continentalt se kaptam sehol 54 €-ért michelint se 59-ért,firestone sincs 45-ért :)  Nem is értem miért?

 

Meseteszt....

Előzmény: Kircus (12224)
atoms Creative Commons License 2004.11.14 0 0 12225

Hát ezek elég érdekes minősítések, főleg, hogy olyan gumikat húztak le amik az előző ADAC teszteken mind ajánlott vagy különösen ajánlott minősítést kaptak.

Dunlop, UG6, Pirelli. Bár nem feltétlen 165/70 méretben.

 

 

Előzmény: Kircus (12224)
Kircus Creative Commons License 2004.11.14 0 0 12224

Szia Pax2,

 

Az Autó2 decemberi számában olvasható 35 téli gumi tesztje. A tesztet a német ADAC készítette. Itt a Fulda kerek-perec "Nem ajánlott" minősítést kapott, elmaradva ezzel pl. a Sava S3 gumitól is. Az értékelésben azt írják, hogy a Fulda  - és a Nokian - csalódást keltő eredményt ért el, mindkettő rosszul viselkedett havon, a Fulda pedig nedves úton is leszerepelt.

 

És akkor a link:

 

http://www.auto2.hu/cikk.php?id=160

 

Üdv, Kircus

Előzmény: Pax2 (12201)
v__tibor Creative Commons License 2004.11.14 0 0 12223

Na, ez érdekesen került fel.

Lényeg, hogy Ádám77 kereste az járgánya testvéreit, mivel az övé is közülük való ...

Cél: becserkészni a klubba őket!

Előzmény: v__tibor (12222)
v__tibor Creative Commons License 2004.11.14 0 0 12222

A honlapról idézet:

 

"Közlemények, hírek

Ezúton kerestetik mindazon 2002. február végi üzembehelyezésű Thalia II., aki pályafutását tesztautóként kezdte, majd 1300 km-es korában új gazdihoz került!

 

Ismertető jelek:

Előzmény: circum (12219)
njnjnjnj Creative Commons License 2004.11.14 0 0 12221

Nekem is Ceasar riasztó van a kocsimban.

Nagyon jól működik, szervízháttere biztosított.

Az eredeti elektronikát nem rontotta el, de zavarta.

A kulcs hatótávolsága 10 cm-re csökkent !

Tehát nem kódfelejtés történt.

Megoldás: a risztó dobozát antisztatikus (PC alkatrész csomagoló eszköz) zacskóba

becsomagolni. Igy leárnyékolva a két elektronika nem zavarja egymást !

Előzmény: circum (12186)
dohonyiz Creative Commons License 2004.11.13 0 0 12220

Szia!

 

Olvasd el a linkelt honlapot :o)

 

Amúgy ezek voltak csak 1.6 16V Thaliák, ha jól tudom.

 

Zoli

Előzmény: circum (12219)
circum Creative Commons License 2004.11.13 0 0 12219

"Nem ő volt, de a "körözöttek" közül az egyiket láttad

:-) vagy :-( ?"

 

Ezek a kocsik miért körözöttek?

Előzmény: v__tibor (12199)
circum Creative Commons License 2004.11.13 0 0 12218

Szia! Üdvözlünk a klubban! :)

 

Casco: 12,5 és 15,5 között lesz várható...

 

Téligumi: Én most vettem életemben először. A gumi topic meggyőzött, hogy négyet vegyek, így négyet vettem, az óccsóbb fajtából (ez sava-t jelentett, ami akkor még 11e alatt volt). Persze ha nincs plusz 20 rugód, akkor hiába a meggyőző érvek... De ha nem lett volna, akkor vagy vártam volna, amíg lesz (persze addigra a gumik is drágábbak, mert hónapról hónapra drágulnak), vagy vettem volna négy még olcsóbbat.

 

Nem nagyon szoktam őrültködni, és békés használatnál, városban egyelőre az égvilágon semmi különbséget nem tapasztaltam a mostani sava és a nyári GY között. Nem hangosabb, a mostani esőben sem csúszkált; igaz, a GY-ral se nagyon csúsztam meg eddig. Hó meg még nincs. :-)

Előzmény: Anonymus23 (12217)
Anonymus23 Creative Commons License 2004.11.13 0 0 12217

Na, ha minden igaz, jövő héten én is boldog Thalia tulajdonos leszek.

Remélem, hogy leszek is, és boldog is leszek!

:)

 

Egy 1,5 éves DCi lett a kiválasztott. Még a VW Polomat is beszámolják, mondhatni normális áron.

 

Ha meglesz, jövök a tapasztalatokkal.

 

Ha valakinek van kötve Casco, írjátok már be, hogy mennyi havonta a bünti.

Előre is köszönöm!

 

A téligumival kapcsolatban annyit, hogy aki még nem használt soha, az eléggé hazardírozik. A felemás gumi (elől téli hátul nyári) meg rosszabb mintha csak nyári lenne, mert igaz, hogy jobb tapadási/gyorsulási érzetet ad, de egy váltakozóan csúszós úton kegyetlenül meg tudja tréfálni az embert.

A volt főnököm (a "nagyokos") az egyik Vitora, amivel jártunk fel a pesti telephelyre, csak az első kerekekre rakatott téligumit, mondván, hogy Ő tudja, hogy így is tökéletes. Aztán amikor 2x majdnem az árokban kötöttünk ki, teljesen ártalmatalan (értsd: egyenes sík úton elindult a hátulja) szituációban, akkor azonnal telefonált a kollegának, hogy holnapra legyenek meg hátulra is a gumik.

 

Szerintem már az is elég, ha a lökhárítót cserélni vagy festetni kell, az több mint 4 gumi.

sfbukfenc Creative Commons License 2004.11.13 0 0 12216
Meg vagyok nyugodva, hogy jól választottam. :-)))
Előzmény: szipusz2 (12214)
szipusz2 Creative Commons License 2004.11.13 0 0 12215
No és az sem mellékes, hogy ezt 185/60/14-re írom.
Előzmény: szipusz2 (12214)
szipusz2 Creative Commons License 2004.11.13 0 0 12214
Ami egy tél használat után szembetűnő különbség:
-vízes autópályán vészféknél érezhetően nagyobb fékerőt visz az útra a Sava
-latyakos merész kanyarokban előbb kitör a Fulda háta, míg a Sava érezhetően "mászkál" mégis marad az úton
-hóban jobban kapaszkodik a Sava és jobban fékezhető
-jégen...hát ott nem is tudnék különbséget tenni :)
-valószínüleg előbb elkopik a Sava, de ez nálam nem szempont
-és amit a leginkább imádok benne, hogy ha van állandó hó az úton és csapathatsz, mert olyan a terep :), akkor NAGYON biztonságosan uralható az autó a Savaval. Még ha kilincselsz is előre és ropog a hó a gumi alatt, akkor is gyönyörűen irányítható.

SZERINTEM!

Én évi kb 40-45ekm-t megyek így van tapasztalatom. Sajnos télen is minden nap nyomnom kell városban és pályán is... De továbbra is igazat adok annak a véleménynek miszerint a legtrébb téli is jobb télen, mint a legjobb nyári.
Előzmény: Pax2 (12209)
gabocsiga Creative Commons License 2004.11.13 0 0 12213
A havernek egy fiat punton van a futózott gumi, teljesen meg van vele elégedve. Pedig időnként ő is elveszíti a fejét, azt megy mint az állat... Van akinek a debica frigo directional a jó, van akinek más. A kollégámnak elég nagy a talpa, az egyik kocsinkon GY UG-6 van, azzal meg volt elégedve.... A másik autómon matador mp55 van és semmi bajom nincs vele, egyedül hogy kicsit hangos..:))
Előzmény: Pax2 (12212)
Pax2 Creative Commons License 2004.11.13 0 0 12212
A futozotton erősen gondolkoztam, mert a 2 fulda árán meglett volna a négy, de mivel csak 2 plusz felnim volt, jövöre halasztottam a "mindenkerékenlecserélemtélire" projektet. A moszkvicsomon is általában futozott volt és nem volt az rosz, igaz kilencvennél gyorsabban nem haladtam, mert akkor már nyitott a második torok, és hallottam ahogy horpad össze a tank a vákum miatt :)
Előzmény: gabocsiga (12211)
gabocsiga Creative Commons License 2004.11.13 0 0 12211
Mindegy milyen a téli gumi, csak téli legyen.. Régen én sem használtam télit /kispolszkira nem igazán kellett/ a zsigánkon is úgy próbáltuk időzíteni a gumivásárlást hogy tél előtt vegyünk újat. De mióta "jobb" autóm van azóta használok télit. Azért van közte különbség.. Futózott téligumit is hoztam már a haveromnak, azzal sem volt semmi gond. Igaz hogy nem száguldozni akar vele, csak normálisan közlekedni. Már 2 éve használja, és meg van vele elégedve!
Előzmény: Pax2 (12209)
sfbukfenc Creative Commons License 2004.11.13 0 0 12210
Egyáltalán nem tartom rossznak, azért is vettem meg, mert jókat olvastam róla.
Előzmény: szipusz2 (12207)
Pax2 Creative Commons License 2004.11.13 0 0 12209

Nekem még eddig nem volt se Fulda, se Sava utoljara Barummal közlekedtem, szerintem az is jo gumi volt.

 

Kirészleteznéd, hogy miért jobb a Sava?

Előzmény: szipusz2 (12207)
Pax2 Creative Commons License 2004.11.13 0 0 12208
Na akkor azt hiszem drágán vettem. :(
Előzmény: gabocsiga (12206)
szipusz2 Creative Commons License 2004.11.13 0 0 12207
Hali!

A szavaidból azt veszem ki, hogy nem tartod jónak a savat, pedig nekem mindkettő volt már (a sava van is) és SZERINTEM sokkal jobb gumi, mint a Fulda télije. Minden szempontból. No persze én is az ára miatt vettem őket, de később jöttem rá, hogy több neves gyártó téligumjánlál jobb. No és persze ezt is a goodyear gyártja.
Mellékesen jegyzem meg, hogy asszonyka új Fiestájára is ilyet vettem :)

Sava Eskimo S3----THE BEST
Előzmény: sfbukfenc (12205)
gabocsiga Creative Commons License 2004.11.13 0 0 12206
Fulda Krisalp. Na ezt a gumit árulták kb 2 hete pakson 9900ért....
Előzmény: Pax2 (12202)
sfbukfenc Creative Commons License 2004.11.12 0 0 12205
Tapasztalatom nincs a Fuldával, de biztos lehetsz benne, hogy jól választottál. Én is ezt vettem volna, ha ennyiért megkapom, mint Te, a gumis is ezt javasolta, de anyagi okokból maradtam a Sava-nál.
Előzmény: Pax2 (12201)
Pax2 Creative Commons License 2004.11.12 0 0 12204

Igen teljesen igazad van a "kitöréssel" kapcsolatban. Ezt én tudom és ehez igazodva választm meg a haladási sebességemet. Nem is magamtól félek hanem a többiektől. És nem igazán a mazsolák aggasztanak, ők ugyis leteszik a vasat tél elején, ha meg nem akkor tök lassan mennek, hanem a "vérprofik" akik azt hiszik ha van négy téligumájuk, akkor már lehet tolni ezerrel. Tényleg lehet csakhát jön egyszer csak az a meg kellene állni.... 

 

 

 Éppen ezért minden tél elején szoktunk gyakorolni az első hóban:)

 

Régebben moszkvicsom volt az ugye kifejezetten orrnehéz, könnyühátulju és hátsóhajtásos gép. Na azzal lehetett trükközni látványosan a havon rendesen:)

Előzmény: v__tibor (12203)
v__tibor Creative Commons License 2004.11.12 0 0 12203

Szia!

 

Ezzel nincs tapasztalatom. DE !!! A közhiedelem ellenére (bocs, hogy ezt írom) az egyik legrosszabb választást tetted meg. Egy erősebb fékezéskor a hátulja a gyengébb tapadással könnyen önállósíthaja magát. A vonóerő jól átkerül majd a téligumikkal az első kerekekre haladáskor, de meg is kell majd állni, s ha egy kicsit nagyobb biztonságban érzed majd magad a téligumikkal a kelleténél, lehet hogy akkor fog érni esetleg a kellemetlen meglepetés. Az igaz, hogy fékezésnél az előrebillenés miatt az első tengelyre nagyobb szerep hárul, de a hátsó kerekek tapadása tartja "egyenesben" a kocsit. Azért minden autóval lehet relatíve biztonságosan közlekedni, csak ismerni kell és el kell fogadni lehetőségei korlátait. Érdemes olyan helyen egy kicsit bátrabban gyakorolgatni hóban, ahol nem lehet semmi gond hibázás esetén, van hely a kicsúszára, megállásra.

 

Tudom az a bizonyos takaró mindig rövidebb ... :-(

 

Mindenkinek balesetmentes közlekedést!

 

ui: nem akartam osztani az észt, csak átadtam az ismereteimet ...

Előzmény: Pax2 (12201)
Pax2 Creative Commons License 2004.11.12 0 0 12202

MintázatMontero

 

Így néz ki!

Pax2 Creative Commons License 2004.11.12 0 0 12201

HI!

 

Jön a hideg igyhát vettem én is téli gumát. Sajnos csak előre jut, szegény az eklézsia :(

 

Hosszas vívódás és keresgélés során szóba került a Barum 11e,  volt a praktikerben 10 körül az a román amire imre mondta ne vegye meg senki (én se tettem +) aztánvolt az interspárban ukrán meg belarusz igen brutál kinézetü 9-10 ért, és tegnap rátaláltam arra ami nekem kell:

 

Fulda 175/65/14 a metroban 12.487,5 Ft.

 

Gyártó: Good Year Dunlop Tires

 

A papirja szerint Származás: Németo.

 

A gumin a made in France szerepel, és érdekes módon a 13 colosak made in Poland feliratuak.

 

Szerintem jól választottam. 

 

Esetleg van valakinek tapasztalata?

v__tibor Creative Commons License 2004.11.12 0 0 12200
S nem eladta, csak átadta - a családfa eggyel korábbi ágának :-)
Előzmény: dohonyiz (12196)
v__tibor Creative Commons License 2004.11.12 0 0 12199

Nem ő volt, de a "körözöttek" közül az egyiket láttad

:-) vagy :-( ?

Előzmény: dohonyiz (12196)
circum Creative Commons License 2004.11.12 0 0 12198

"Látsz a kulcson infraledet? Látsz a kocsin körbefutó infra érzékelőt? Sosem nyitottad még ki úgy a kocsit, hogy a kulcsot mondjuk a zsebedben nyomtad meg? Ha mindre "nem" a válaszod, és mindenkinek a fórumon, akkor lehet, hogy a kulcs infrás."

 

Bocs, péntek van; természetesen a három "igen" válasz valószínűsítené az infrát.

Előzmény: circum (12192)
circum Creative Commons License 2004.11.12 0 0 12197
Na jó, ha még nincs meg a kocsid, ez elfogadható kifogás. ;-))
Előzmény: otapi (12195)
dohonyiz Creative Commons License 2004.11.12 0 0 12196

Sziasztok!

 

Tegnap olyan 15 óra körül láttam egy nautlisu-kék (én inkább türkizkéknek mondanám) Thalicskát a Stefánia út és Thököly út sarkán 1.6 16V felirattal IAR-483 rendszámmal! Ádám, nem Te voltál az? Vagy Te már eladtad - jól emlékszem?

 

Akartam szólni Neki a Thaliaklubról, de sajnos zöldre váltott a lámpa, és elment jobbra, ém meg egyenest. :-(

 

Zoli

otapi Creative Commons License 2004.11.12 0 0 12195
Az a fránya rádióhullám, hogy mindenfelé megy, nem csak a kocsi felé! Igazad van, a leírásod alapján tényleg csak megfelelő felszerelés kérdése az ilyen riasztók feltörése :(

(Amúgy csak jövő héten veszem át az új Tháliámat, ezért még nem tudtam megnézni tüzetesebben a kulcsot - de ha te azt mondod rádiós, hiszek neked :)
Előzmény: circum (12192)
_MrB_ Creative Commons License 2004.11.12 0 0 12194
Nagy parkolóhelyeken szerintem amelyik vas adott helyre áll, és érdemes, azt viszik. Ha nem fix helyen melózik, akkor meg ha megrendelte valaki a kocsidat, az isten nem ment meg attól, hogy elvigyék.
Előzmény: circum (12193)
circum Creative Commons License 2004.11.12 0 0 12193
Ennyi munkát (megfigyelés, felszerelés...) persze remélhetőleg nem egy talicska ellopásába fognak befektetni...
Előzmény: circum (12192)
circum Creative Commons License 2004.11.12 0 0 12192

Látsz a kulcson infraledet? Látsz a kocsin körbefutó infra érzékelőt? Sosem nyitottad még ki úgy a kocsit, hogy a kulcsot mondjuk a zsebedben nyomtad meg? Ha mindre "nem" a válaszod, és mindenkinek a fórumon, akkor lehet, hogy a kulcs infrás. :)  Ennyit a prospektusokról. :)

 

Az ugrókód feltörésére azt hittem, a technika közismert, de ezek szerint mégsem.

 

Az összes ilyen távbizgető egyirányú kommunikációval dolgozik, és az ugrókódos cuccok az alapján működnek, hogy a kocsi "tudja", hogy milyen kódok következnek. Azért többes szám, mert nem örülnél neki, hogy ha véletlenül megnyomnád a gombot a kocsitól távol, akkor soha többet nem tudnád kinyitni, mert csak a következő kódra érzékeny, azt meg elnyomtad...

 

Beszéljünk azokról a távirányítókról, amelyeket ugyanazzal a gombbal tudod aktiválni/deaktiválni (a kocsi kulcsa, és a Caesar távirányítója ilyen). Ezek után ténylegesen "lopni" lehet a kódot:

 

- Kifigyeled a kuncsaft szokásait, és megállapítasz egy helyet, ahol meg fog állni, és erre rá tudsz készülni.

 

- a kocsi feltételezett parkolási helye (meg is rendezheted neki) közelébe elhelyezel egy keskenysávú rádiózavarót, ami zavarja azt a sávot, amit a kocsi érzékel (amíg ez működik, a kocsit nem tudod majd nyitni/zárni). Ugyanitt elhelyezel a egy szélessávú vevőt.

 

- Kuncsaft jön, parkol, kiszáll, majd megnyomja a gombot. A kulcs szélesebb sávban sugároz, ezért a szélessávú vevővel tárolni tudod a jelsorozatot, amit a kulcs küldött, a kocsi viszont nem érzékeli a zavarás miatt.

 

- Kuncsaft azt hiszi, a kocsi nem vette a jelet (ilyen velem naponta 3-szor fordul elő, nem tűnne fel), megnyomja még 1x a gombot. Ezt is tárolod, majd kikapcsolod a zavarót, és elküldöd az elsőnek felvett jelet, amit a kocsi érzékel, és becsukódik. Ez a procedúra az ember által észrevehetetlenül rövid, a kuncsaft nem fog gyanút, és békésen elsétál.

 

- Ezután te elküldöd a másodiknak felvett jelet, a kocsi érvényes jelként érzékeli, és kinyílik. Már viheted is.

 

Előzmény: otapi (12188)
_MrB_ Creative Commons License 2004.11.12 0 0 12191
RC5/DES törés.. keress rá, nemtudom a honlapcímet. Ott már azthiszem a 64bitet lehegesztették, igaz hálóban, szabad prockapacitással.. De DES 32bitet max 1 nap alatt törtek már célhardverrel + bruteforce és valami algoritmus keverésével. ~ 4 éve, azóta pedig sokat változott a technika, és a sw-ek is. ~ ; )
Az autók riasztói pedig ennél jóval gyengébb algoritmusokkal készültek.

Tény, amit valaki levédett, azt más felfogja törni. Más kérdés, érdemes-e.

Gondolkodtam egy kódos indítási rendszeren (lásd A szállító BMW-je), após Golfjában van hasonló. Aztán rájöttem nem nekem való. Minden leállás után indítás elött bepötyögni a kódot... ha lefullad akkor is... Agybajt kapnék tőle rövidtávon.

Azthiszem ha meglesz az OFF Logan ON -om, akkor abba lehet tetetek váltózárat, de max ennyit. Ha akarják elviszik igyis-ugyis, ha meg nem, fenének keserítsem az életem még kéthalom hülyeséggel?
Előzmény: otapi (12190)
otapi Creative Commons License 2004.11.12 0 0 12190
Igen, a bruteforce-ról beszéltem: csak szorozd be 2^64-et kb. 0.1 másodperccel (ennyi idő alatt veszi a riasztó a 64 bites üzenetet) - nekem ennyi év jött ki: 58494241735 :)
Előzmény: _MrB_ (12189)
_MrB_ Creative Commons License 2004.11.12 0 0 12189
Célhardverrel bruteforce + némi okosítással elég hamar zúzható már ~ : (
Előzmény: otapi (12188)
otapi Creative Commons License 2004.11.12 0 0 12188
Circum,

én a kulcsba beépített infrás távirányítóra gondoltam (legalábbis prospektus szerint infrás).
Amúgy arra kiváncsi lennék, hogy lehet feltörni a keeloq-ot? Az algoritmus teljesen publikus, ami nem, az a távirányító titkos 32 bites kulcsa, amit kombinál egy (asszem) 16 bites számlálóval. Ismerve a titkosító algoritmust, feltörni csak próbálgatással lehet, de a számlálóval kombinált jel 64 bites, és beletelne egy kis időbe végigmenni az össze lehetőségen.

Üdv,
Otapi
Előzmény: circum (12186)
circum Creative Commons License 2004.11.12 0 0 12187

mynames,

 

Olvastam a sava S3-as hozzászólásod -- http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=39634002&t=9017159 --; honnan a fenéből éreztek ti ennyi mindent a kocsin...? :)) Pattog, meg keményebb... Én csak azt érzem, hogy gurul. :-p

 

<OFF> Igaz, én a cd és a 192kb-es mp3 között se hallom a különbséget, úgy látszik, sz*rok mindenre. :-)) </OFF>

 

/me, aki szintén sava-n gördül, de egyelőre nem csúsztatta meg egyszer se

 

circum Creative Commons License 2004.11.11 0 0 12186

Otapi,

 

Ha a rádiós kp. távnyitóra gondolsz, nem néztem utána, de feltételezem. Sztem majdnem ingyé' lehet, és csodálnám, ha a Renault égetné magát azzal, hogy nem ugrókódos a kulcsa.

 

Az meg, hogy milyen rendszerű, engem annyira nem érdekel; bármilyen rendszerűt relatíve könnyen lehet törni; nem az algoritmust támadják ugyanis.

 

Többiek:

 

Caeasar ügyben: most megnéztem a pontos típust, 215U van a kocsimban (ez a rablásgátlós változat), minden csicsával (nyitás-, ütésérzékelés, UH térvédelem...). Tökéletesen működik a kulcs is, és a riasztó is. Én azt mondom, valami bibi van a beszerelésben... Nem tudom, hogy kapcsolódik a központi zárhoz, talán egyszer meg kellene néznem...

 

Váltózár vs. riasztó: nekem mindkettő van. :-p  És a riasztó mellesleg egyrészt immó is, másrészt a vinnyogásra legalább egyvalaki felfigyel: aki lopja a kocsit, merthogy belül van a 120dB-es sajátakkus sziréna. Leteszteltem, nagyon zavaró tud lenni. :))

 

Igaz, a tanulópénzem már megvolt: ez már a második thalicskám, az előzőt öt hetesen lopták el... :(

 

Circum

 

Előzmény: otapi (12152)
sfbukfenc Creative Commons License 2004.11.11 0 0 12185

Off Van egy kollégám, akinek anno volt egy Dacia-ja. Azt mondta, ahhoz az autóhoz csak románul lehetett beszélni! :-)))

Bízzunk benne, hogy a Logan-ra ez nem lesz igaz! On

 

Előzmény: iMre (12183)
_MrB_ Creative Commons License 2004.11.11 0 0 12184
OFF
Sajnos nemfog menni, megtanultam magyarul, ezzel nagyrészt kiemrült a nyelvi része. ~ : (
Itt a forumon a logan-os topicban vagyok, de egyenlőre nincsenek élettapasztalatok. A kocsit is csak január végére igérték, igy addig gondoltam becserkészek pár infót.
ON
Előzmény: iMre (12183)
iMre Creative Commons License 2004.11.11 0 0 12183

OFF

Kedves MrB, ha Logant vasarolsz, itt az ideje megtanulni romanul :)

En nagyon hasznosnak tartom ezeket az autos forumokat, sokmindenre feny derul azutan, hogy tobben atbeszeljuk a dolgokat. A Daciakrol ez a forum szol: www.daciaclub.ro , de sajnos csak romanul.

ON

Előzmény: _MrB_ (12160)
Vulkan16V Creative Commons License 2004.11.11 0 0 12182
OBI kataógus. Tolató kamera és monitor. 17000 Ft Áfával.
boszi70 Creative Commons License 2004.11.11 0 0 12181
Köszi. Azért valahogy megkaphatom az infót? Ha nem gond elküldenéd emailben?
Előzmény: vidia1 (12163)
v__tibor Creative Commons License 2004.11.11 0 0 12180
Ha jólláttam (http://www.fw.hu/sfbukfenc képet nagyítva-világosítva), akkor Neked 195/50*R15 gumijaid vannak, s ennek teljes átmérője 57,6 cm, ami így az eredeti 175/65*R14-esénél picit kisebb. Az eredetinél nagyobb átmérő esetén a gond nem a terheléssel lenne ("fel-le" van hely), hanem a "előre-hátra" szűk a dob és kormányfordításkor, főleg akkor ha sárvédő van fent!!! Nekem (és gondolom a többieknek is) az eredeti méretű gumi majdnem hozzáér a gyári műa. sárvédő rögzítőcsavarjaihoz. Tehát ha a kerék teljes átmérője nagyobb, mint az eredeti 58,31, a felrakása NEM javasolt. Szerintem ...
Előzmény: sfbukfenc (12178)
bezsi1 Creative Commons License 2004.11.11 0 0 12179

Köszönöm minden kedves márkatársamnak a gyors és korrekt válaszokat!

 

Üdv.:Bezsi1

sfbukfenc Creative Commons License 2004.11.11 0 0 12178
Ha  v tibor által megadott méretek pontosak (és miért ne lennének azok) akkor a 195/65-s guminak 26mm-rel nagyobb az átmérője, ami azt jelenti, hogy 13mm-rel közelebb van a doblemezhez (és ugyanennyivel magasabb lesz az autó).  Szélességre biztos befér, az én nyári gumim is 195-s, s még az ET értékem sem az, aminek lennie kell. Azt kell megnézni szerintem, hogy full terhelésnél nem éri-e el a doblemezt (nem hiszem, hogy ennyire kicentizték). Arra is számíts, hogy a sebességmérő is csalni fog, ha jól gondolkodom, kevesebbet fog mutatni.
Előzmény: bezsi1 (12165)
tocsesz Creative Commons License 2004.11.11 0 0 12177

Sziasztok!

 

Köszönöm a válaszokat. Mivel még elég sok van benne, marad a leszívás gumicsővel egy üres flakonba. Utána megy bele a -21-es, azt már megvettem. Remélem nem nyelek belőle sokat. Brrrrrrrr. :o))))))))))

 

tocsesz

diesel_uberalles Creative Commons License 2004.11.11 0 0 12176

Nem 195/65 hanem 195/60 a váltóméret. Tudtommal Skfbukfenc kolléga autóján is 195-ös papucsok gurulnak, kérdezd meg őt erről.

 

Mellesleg:

 

Gyári méret: 175/65R14 Azonos átmérõjû váltóméretek: 165/70R14 175/65R14 185/60R14 195/60R14 Nagyobb átmérõjû váltóméretek: 125/80R15 155/65R15 175/55R15 175/60R15 185/55R15 195/50R15 205/50R15 215/45R15 175/50R16 185/50R16 195/45R16 205/45R16 215/40R16 225/40R16 255/35R16 195/40R17 215/35R17 225/35R17

 

(frankogumi.hu)

Előzmény: bezsi1 (12165)
gby Creative Commons License 2004.11.10 0 0 12175

Gad73

Teljesen eggyetértek veled. Én is ezt tapasztalom nap mint nap sajnos. Ha megjön a Thaliám azért rakatok mégis egy fapados riasztót bele a váltózár mellé. A vinnyogóból pedig jut majd egy belülre is, hagy fogja fél kézzel a fülét. Ja az ablakon pedig nem reklámozom a riasztó tipusát, hanem helyette csinálok egy matricát, amin pl. a "GBY alarm system" szerepel majd. Hagy törje a fejét, mivel áll szemben. Ezen felül pedig egy egyedi inditásgátló is jut majd bele, csak hogy biztosra menjek. 

Előzmény: Gad73 (12153)
jocika34 Creative Commons License 2004.11.10 0 0 12174

szia Boszi.

 

helyesbíteném az általad írottakat

 

korábbi verziót nem lehet felrakni (sajnos a régit sem ami rajtavolt ) ez közölték velem meg azt is hogy ha valami gyári bug előjön akkor meg kell várni a következő verziót (a gyári diagnosztikai géppel nem lehet kisebb verziót rátenni).

 

és ingyen kapja a szervíz a frissítést.

 

Jocika

Előzmény: boszi70 (12156)
dohonyiz Creative Commons License 2004.11.10 0 0 12173

Sziasztok!

 

Találtam egy gumist, ahol kapható olyan téligumi, amilyen tavaly volt még a 20 éves Audimon. Nem csúszott, nem volt hangos, és mégis olcsó.

 

www.progumi.hu honlapon lehet megnézni, 175/65/R14 5500 Ft/db

 

Felnik is vannak, ahogy megkérdeztem telefonon 3-5000 / db áron.

 

Zoli

v__tibor Creative Commons License 2004.11.10 0 0 12172

Ja, még valami!

Ádám! 185-ösnél nem 60-at akartál írni?

 

175/65*R14 kerékátmérő:  58,31 cm

185/65*R14    kerékátmérő:  59,61 cm

185/60*R14    kerékátmérő:  57,76 cm

195/65*R14    kerékátmérő:  60,91 cm

Előzmény: Ádám77 (12170)
v__tibor Creative Commons License 2004.11.10 0 0 12171

Bezsi1!

 

Ráadásul a hólánc az eredeti 175/65*R14-re is csak akkor tehető fel, ha nincs a kerékdobon műanyag sárvédő (ezt a sárvédő felszerelési leírás is tartalmazza).

Előzmény: Ádám77 (12170)
Ádám77 Creative Commons License 2004.11.10 0 0 12170

Szia bezsi1!

 

A 195/65R14 tuti nem jó, mert nagyobb atmérőjű (nem való Thaliára)

 

185/65R14 és a 175/65R14 a jó méret...

Előzmény: bezsi1 (12165)
_MrB_ Creative Commons License 2004.11.10 0 0 12169
Ha fele hiányzik már belőle, tölts rá -21 vagy hidegebbet is bíró fagyálós ablakmosót. Az ugyan felhígul, de -5-10ig tuti bírni fogja... S ahogy fogy, tolni rá mindig fagyálóst tavaszig, akkor meg nyárit. Gond nemigen lesz belőle, mivel manapság már nem túrósodnak össze egymástól a löttyök, mint régen.
Előzmény: tocsesz (12167)
Vulkan16V Creative Commons License 2004.11.10 0 0 12168

Halihó tocsesz!

 

Én átvételkor rákérdeztem. Azt mondták, a júniusban átadott kocsiban nyári, rovareltávolító ablakmosó folyadék van. Én vettem 5 liter téli folyadékot, a régi maradékát egy gumicsővel a tartályból leszívtam, azt újat meg betöltöttem. Ezt tudom ajánlani neked is. 

 

üdv: Vulkan 

Előzmény: tocsesz (12167)
tocsesz Creative Commons License 2004.11.10 0 0 12167

Sziasztok?

 

Szerintetek a júliusi átvételű autóban milyen ablakmosó van? Fagyálló vagy sem? Azt hallottam, hogy elméletileg minden új autót fagyállóval feltöltve, és téli ablakmosó folyadékkal kell átadni, függetlenül az átadás időpontjától. Igaz ez? A fagyálló rendben, de az ablakmosóban nem vagyok biztos? Kutaknál azt is meg tudják nézni?

 

tocsesz

vidia1 Creative Commons License 2004.11.10 0 0 12166
Még egy adalék. Felhívtam az általatok is ajánlott Katona J utcai francia autósboltot gázolajszűrő ügyben. Thaliához nem volt a gépben de tudnak hozni kb 10-12000 Ft-ért. Mindezt szervízben megvettem 7250 Ft-ért. És az tuti gyári.
bezsi1 Creative Commons License 2004.11.10 0 0 12165

Jó napot mindenkinek!

 

Nem vagyok gépkönyv közelében és sürgősen szükségem lenne az alábbi infóra:

 

195*65/14 téli gumit ajánlottak fel gratisz! Elfér-e alatta, és esetleg elbírja-e még a hóláncot is?

 

Köszönöm a segítséget!

vidia1 Creative Commons License 2004.11.10 0 0 12164

1: Bébiételes üveg alátesz

2: csavar félfordulat

3: kézipumpa pumpál

4: kész

 Én is azt hittem az enyémben nincs víz. Kb 15-20 ml jött le. A kutak sem biztonságosak. Pláne ha valaki kannázik.

Előzmény: nagya2 (12148)
vidia1 Creative Commons License 2004.11.10 0 0 12163
Budapest nagyfalu. Szalont nem irok mert tilos nekik otthon a fusi.
Előzmény: boszi70 (12158)
vidia1 Creative Commons License 2004.11.10 0 0 12162
Tönkreteszi az elektronikát a riasztó. Nekem most cserélték gariban 33,000 + áfa az ára. De már nem müködik. Azt mondták ha eladom akkor vegyem ki a riasztót és akkor új elektronika és program. Eredmény müködni fog:)
Előzmény: dohonyiz (12149)
attys Creative Commons License 2004.11.10 0 0 12161

Csipeti:

Oké. Küldd el a pontos címedet irányítószámmal sms-ben,utánvét küldöm.

20/9455-265

Előzmény: csipeti (12151)
_MrB_ Creative Commons License 2004.11.10 0 0 12160
Én ugy tudom, hogy a motor ua, csak kapott két lambdát + kétutas katalizátort, vagy hogy nevezik, amikor a kat után is mérnek, és van még egy kat... + az elektronika ennek figyelembevételével kicsit másként adagol neki levegő+üzemanyag keverékét.
(Persze lehet hülyeség, de mással nemigen érhető el, hogy ugyanolyan furat x löket, térfogat, szelepszám esetén eltérő károsanyag kibocsátása legyen. Márpedig a fő eltérés a károsanyag kibocsátás és az ezáltal elért EURO 4-es besorolás)

Igazából a kérdés nem az olaj viszkozitásán, s paraméterein volt, hanem adott gyártó adott fajta olajára vonatkozott, mivel más autóknál is megfigyelhető, hogy ua. a paramétere az olajnak, csak nem Nevescég Neves márkája, hanem Másiknevescég Másnevesmárkája az, amivel csendesebb, szebb a motor hangja, járása...
Előzmény: boszi70 (12157)
ÖregMackó Creative Commons License 2004.11.10 0 0 12159

Szia Nagya2!

 

És az eredmény? Volt benne víz? Ma voltam szervízbe és kérdeztem hogy kell vizteleníteni, azt mondták ők megcsinálják sokszor de eddig elvétve találtak vizet benne, rendes kútnál nem nagyon fordul elő. Persze jobb félni és néha megnézni van e víz.

 

30 ezres átvizsgálás olajcserével meg mindenféle kenegetéssel fagyálló ellenőrzéssel guminyomás beállítással Assistant-tal együtt 22800 ft. kb 1 óra altt végeztem panaszom nem volt.

Előzmény: nagya2 (12148)
boszi70 Creative Commons License 2004.11.10 0 0 12158
Vidia! Ilyen megbízható renault-os nekem is kellene! Melyik "faluból" való?
Előzmény: vidia1 (12141)
boszi70 Creative Commons License 2004.11.10 0 0 12157
Én úgy tudom, hogy azért nem teljesen egyforma motor van bennük. Bát lehet, hogy motorolaj tekintetében egyformát "szeretik"! 
Előzmény: _MrB_ (12138)
boszi70 Creative Commons License 2004.11.10 0 0 12156
Igen-igen. A szoftverfrissitésekre tessenek vigyázni! Furcsa dolgokat produkálhat, mert sokszor a szoftver frissitésként egy korábbi verzió kerülhet fel. Az meg okozhat érdekességeket.  Mivel ezek a szoftverek húzos összegek nem mindig veszik meg az újabbakat, és ha kéred a frissítést szemrebbenés nélkül rárakják azt ami van.
Előzmény: jocika34 (12129)
Gad73 Creative Commons License 2004.11.10 0 0 12155

ha valamit el akarnak vinni, akkor úgyis elviszik ... ez tény ... szóval itt igazán már tényleg csak a szimpátia dönt a rendszerek között ...

 

Pár évvel ezelött láttam egy riportot ... ott mondták, hogy bármilyen riasztóval vagy lopásgátlóval ellátott autót maximum 4-5 perc alatt el lehet kötni ... elgondolkodtató ...

Előzmény: otapi (12154)
otapi Creative Commons License 2004.11.10 0 0 12154
A magam részéről jobban bízok egy digitális kódolású rendszerben, mint egy mechanikus zárszerkezetben - tehát azt tervezem, hogy a zárakat ledugóztatom és csak a riasztóval lehet nyitni.
A vijjogás meg azért néhány másodperc hátráltatás lehet az at számára - persze a váltózár mindenképpen hatásosabb dolog, bár azt is ki lehet kerülni.
Előzmény: Gad73 (12153)
Gad73 Creative Commons License 2004.11.10 0 0 12153

A riasztókhoz egy vélemény ...

 

Nem tudom mennyire éri meg riasztót beletenni az autóba ... ha nem hallod és elkezd vinnyogni a kutya sem figyel rá ... legalábbis ez a tapasztalatom ... elég szomorú, hogy ilyen az emberek hozzállása, de ez van ... Szóval szerény véleményem szerint sokkal többet ér például a váltózár ... persze mindent el lehet vinni, de talán egy kicsit nagyobb a visszatartó ereje, mint egy riasztónak.

otapi Creative Commons License 2004.11.10 0 0 12152
"E második használati eset nekem pszichés megnyugvást okoz: ha mondjuk éppen lopják az ugrókódot, akkor is, két különböző rendszer ugrókódját kell ahhoz lopniuk, hogy ki tudják kapcsolni a riasztót ÉS ki tudják nyitni a kp. zárat."

Circum, a thalia gyári, infrás távirányítója is ugrókódos? Eddig nem találtam semmi konkrétumot erről, pedig kerestem. A ceasar keeloq ugrókód rendszere elég nagyfokú biztonságot ad, ahogy néztem.
Előzmény: circum (12146)
csipeti Creative Commons License 2004.11.10 0 0 12151

Szia Attys!

 

Nekem vmelyik "Zsuga-listás" bontóban 4000-ért mondták, ha lenne, szóval, ha ennyiért ok, akkor már meg is köttetett az üzlet.

 

CsiPeti

Előzmény: attys (12144)
Janfield Creative Commons License 2004.11.10 0 0 12150
Nekem lökhárító ügyben itt tudtak segíteni: Renault bontó(?) Bp. Maglódi út 25. D. épület (tel:06-70-510-6559). De a lent a zsuga666 által ajánlott bontókat is érdemes lehet mégkérdezni!
Előzmény: csipeti (12143)
dohonyiz Creative Commons License 2004.11.10 0 0 12149

Szia Vidia!

 

Nekem is Caesar 215-ös van benne, és nekem sem nyitja a kulcs az ajtókat, csak a riasztó távirányítója. DE, ami furcsa volt, hogy amikor beszerelték, akkor még nyitotta, sőt, másnap, amikor elvittem a biztosítóhoz, hogy bejelentsem a riasztó típusát, kijött megnézni az ügyintéző, hogy minden funkciója műkszik-e a riasztónak, akkor kellett csinálni egy olyat, hogy beriasztani, és utána kinytni a kulcs távirányítójával, és még akkor is működött! Aztán egyik napról a másikra elfelejtette.....:-)

 

Szóval nem tudom, hogy van ez, de az biztos!!! :o)))))))

 

Zoli

Előzmény: vidia1 (12147)
nagya2 Creative Commons License 2004.11.10 0 0 12148

Hi Vidia és más Döncis márkatársak!!

 

A szürő viztelenítése megtörtént az alábbiak szerint:

 

1 a szürő alá kb 1L-es edény beszuszakolása(nedü felfogás céljából,úgyis drága)

2 a szürő alján lévő csavar kitekerése (vigyázva nehogy beessen a kocsiba)

3 a szürő tetején lévő visszatérő v bemenő ág levétele kifolyás gyorsítása végett (az oldalán lévö szines gomb benyomásával könnyedén lejön)

4 ha végeztünk,visszaraktunk mindent ne feledkezzünk meg a ballon szapora nyomkodásáról feltölteni a rendszert naftával!!!!!!!

 

Üdv: Nagya

Előzmény: vidia1 (12141)
vidia1 Creative Commons License 2004.11.10 0 0 12147

Circum!

 

Nekem független szervíz szerelte a riasztót. A renaultnál leellenőrizték és minden jól van kötve. Beprogramozzák a számítógéppel a kulcsokat és az addig tökéletesen müködik amíg be nem kapcsolom a riasztót. Ha bekapcsoltam a központi zár vezérlő egysége egyszerűen elfelejti a kulcsok kódjait. Én inkább ariasztót használom. Azt mondják akár egy pici feszültség ingadozástól is lehet amit a riasztó okoz.

circum Creative Commons License 2004.11.10 0 0 12146

Mit értesz az alatt, hogy nem kompatibilis? Nem megy 800x600-nál nagyobb felbontásban, vagy beszaggat? :)

 

Nálam a riasztó simán becsukja a kp. zárat is, ill., ha először a kulccsal zárom a kp. zárat, akkor a riasztó békén hagyja azt (a nyitáskor is, tehát, ha először a riasztót hatástalanítom, akkor utána a kulccsal ki kell nyitnom a kp. zárat is). E második használati eset nekem pszichés megnyugvást okoz: ha mondjuk éppen lopják az ugrókódot, akkor is, két különböző rendszer ugrókódját kell ahhoz lopniuk, hogy ki tudják kapcsolni a riasztót ÉS ki tudják nyitni a kp. zárat.

 

Ha nálad nem így működik, akkor valamit elkötöttek, vidd vissza, és verd az asztalt! ;-)

 

Szóval, jó kis riasztó ez, az egyetlen zavaró dolog, hogy egyre többet hallok róla, és ha tömegcikk lesz, akkor a tolvajok is jobban ráállnak...  :-/

Előzmény: vidia1 (12141)
circum Creative Commons License 2004.11.10 0 0 12145
Bocsi a késői válaszért; igen!
Előzmény: mynames (12088)
attys Creative Commons License 2004.11.09 0 0 12144

Csipeti szia!

Nekem van,de mittomén mennyi?:))

Mennyit ajánlasz?

Előzmény: csipeti (12143)
csipeti Creative Commons License 2004.11.09 0 0 12143

Szia Janfield!

 

Ha valahol találsz 2001-es Thaliat bontva kérlek szólj, mert én egy ablakmosótartályt keresek kb. 3 hónapja, de eddig semmi.

Előzmény: Janfield (12131)
diesel_uberalles Creative Commons License 2004.11.09 0 0 12142
Annyit hozzátennék, hogy a gyári, a Renault által eladásra kínált riasztó szintén Cobra márkájú.
Előzmény: vidia1 (12141)
vidia1 Creative Commons License 2004.11.09 0 0 12141
Egy két közérdekű infót hagy nyomjak így szervíz után. A ceasar riazstó nem kompatibilis a renaultal zavarja a központi zár egységét. Vagy a központi zár kapcsolója vagy a kulcs müködteti a zárat. A kettő egyszerre nem megy. A cobra riasztót ajánlották. Ebből kiderül nekem ceasar 215 van. A másik: A kulcsban lévő elem lemerülése után is müködik a gép. Ugyanis a gyári immobi transzporderes elven müködik. Azaz a kulcsban van egy tekercs és ha a gyújtáskapcsolót megnézitek van ott egy vastag fekete karika ami úgy néz ki mintha gumigyűrű lenne de nem az. Az veszi a jelet a kulcsból. Tehát teljesen mechanikás semmi elektronika csak egy tekercs a kulcsban. Dci motorosok a gázolajszűrőt vízteleníteni. Most láttam milyen kárt tud tenni a víz a befecskendező rendszerben. Ha valakinek segítség kellene és már nem garanciális a gépe lehet hogy tudok segíteni egy megbízható renaultnál dolgozó szerelővel.
Garfield007 Creative Commons License 2004.11.09 0 0 12140

Sziasztok

gabocsiga, minek neki 5w40? a 10w40 boven megteszi, nem sport auto ez, a Logan sem...

Tisztelt forumtarsak szerencse, hogy a szivato, automata szivato ugy idejen nem tudtam irni :-) Utoljara automata szivatos autom a terrorista buszomban volt, mondjuk abban a nepauto vilagelso volt, zabalt is a boxer motor eleget ez miatt, de legalabb nem kellett tologatni a kis bizbazt... Maradjunk annyiban, hogy aki a Thalicsban megmutatja a porlasztot, mint antik eszkozt es a hozza valo szivatot, megnyerheti a kek szinu rozsaszin parducot :-)

Előzmény: gabocsiga (12139)
gabocsiga Creative Commons License 2004.11.09 0 0 12139
Gondolom az 5w40 elég neki.
Előzmény: _MrB_ (12138)
_MrB_ Creative Commons License 2004.11.09 0 0 12138
Egy kérdés, kedves 1,4es 8szelepes 75lovas Thalia tulajokhoz:
A motor melyik motorolajat szereti?
Nemsokára egy Logan-ban lesz ilyen motorom, s gondoltam kicsit rákészülök. ~ ; )
tocsesz Creative Commons License 2004.11.09 0 0 12137

Az igazsághoz tartozik, hogy ezek használt felnik, de nagyon jó állapotúak, frissen centírozva, kisúlyozva, megpucolva. A gumis tapasztalataim alapján rendes, korrekt ember.  Egyébként BMW felnik, de a méret teljesen azonos 5,5*14-es 4*100*60-as.

Cím: Mogyoród, Gödöllői út 85. (a házszámban nem vagyok 100%-ig biztos.)

Tel: (30) 950-7945.

 

tocsesz

Előzmény: Vulkan16V (12136)
Vulkan16V Creative Commons License 2004.11.09 0 0 12136
DE! Kösz, ez volt az. Felni 4000/db.
Előzmény: tocsesz (12133)
Vulkan16V Creative Commons License 2004.11.09 0 0 12135

Hali qby!

 

Hogy ne kelljen sokáig keresgélned...

 

"tocsesz válasz | megnéz 2004.10.18 08:58:14 (11410)

Ha valakit esetleg érdekelne:

A lejjebb említett mogyoródi gumis Barum Polaris 2 téli gumival felszerelt acélfelnit 66000 Ft-ért adja felszereléssel együtt/4 db (16500/db). Még van néhány garnitúrája. Én szerdán megyek."

 

Ezt nézd meg! Valahol kicsit lentebb biztos írja, hogy hol a gumis és ott említi a felnit is.

 

üdv: Vulkan

 

 

Előzmény: gby (12127)
tocsesz Creative Commons License 2004.11.09 0 0 12134

Lemaradt: lent a 25. oldalt nyisd meg ott volt szó a felniről (ott találod a 11xxx-eket).

 

tocsesz

tocsesz Creative Commons License 2004.11.09 0 0 12133

Nem a mogyoródi gumisra gondoltok?

 

mcbutha11389-es hozzászólása,

majd: 11392, 11397, 11410

 

tocsesz

Előzmény: gby (12127)
topo Creative Commons License 2004.11.09 0 0 12132

 

Az én főnökömé bontóba került annakidején 2001-ben. A 4!! napos thaliát sikerült totálkárra törni saját hibájából.

Előzmény: Janfield (12131)
Janfield Creative Commons License 2004.11.09 0 0 12131
Köszi a listát Zsuga! Már nyomozom is! Egyébként nem túl gyakori (sajnos/szerencsére?) a törött 2001-es Thália, így elég ritka a bontókban. Utángyártottról pedig eltérő válaszokat kapok, van aki szerint nincs is, van aki azt mondja nála kapni. Majd meglátjuk!
Előzmény: zsuga666 (12118)
diesel_uberalles Creative Commons License 2004.11.09 0 0 12130

Az fincsi :) Nekem egy ilyen kaland után nem ment a szervó. Csodálkoztam, hogy miért csúszik be a sportszelet a nadrágba, miközben tekerem a kormányt...

 

Apropó szervó. Másnak is reggel, hidegen, baromi hangos szivattyúzó hangot hallat? Vagy megint én vagyok paranoid? :))

Előzmény: jocika34 (12129)
jocika34 Creative Commons License 2004.11.09 0 0 12129
semmit (egy kis ösztönzőt adtam) egyébként a vicces szerelő miután megnyomta az entert, közölte , hogy a múltkor egy Megane-nál tették ugyanezt, és az soha többet nem indult el :).
Előzmény: mynames (12093)
harrypoti Creative Commons License 2004.11.09 0 0 12128
:) Bocsi, nem volt szándékos, ennyire emlékeztem. :)
Előzmény: boszi70 (12126)
gby Creative Commons License 2004.11.08 0 0 12127

Köszi Vulkán!

 

Gödöllő még nem is lenne nagyon messze. A címet majd megtalálom, ha volt a fórumban. Elkezdtem olvasni a forumot a dci megjelenésétől, már a 4700-as hozzászólásnál tartok. Buzgón olvasom. Még van mit! 

Előzmény: Vulkan16V (12079)
boszi70 Creative Commons License 2004.11.08 0 0 12126

Lehet, hogy ajándékba kapot + 1 lovat! Ekkora kocsiba már az is belefér! :))))

Előzmény: vidia1 (12125)
vidia1 Creative Commons License 2004.11.08 0 0 12125
Ja ha félrevezetik az embert. A ford focus c-max 1,6 tdci csak 109 LE !!!!!!! Forrás ford.hu.
Előzmény: harrypoti (12114)
boszi70 Creative Commons License 2004.11.08 0 0 12124

Hát ez nem francia! Jól mellé találgattunk, de ez sem rossz! Sőt!

Előzmény: harrypoti (12114)
zsuga666 Creative Commons License 2004.11.08 0 0 12123

PIRAMIS 1.0 rablásgátlóval + motortérzárral. FORTUNIO kft. 1215 jókai u. 25. 425-1457. Szerintem.:-))))))))))

Amúgy az autód így is kielégítő védelemmel rendelkezik. Elvinni így sem könnyű. A riasztó által nyújtott llehetséges plusszok: Vinnyog , ha piszkálják, ha emelik( keréklopás), rablásnál leállít mindent, az általam javasolt kütyü pediglen megakadályozza, hogy kiiktassák a riasztót( motortérzár). Viszont belekerül pár 10.000-be. De Te döntesz, mennyire vagy izgulékony.:-)))

Előzmény: diesel_uberalles (12122)
diesel_uberalles Creative Commons License 2004.11.08 0 0 12122

Caesar 215U, rablásgátlóval

http://www.autoriasztok.hu/riasztok/caesar215U/Caesar_215U.htm

 

Szerintem :))

Előzmény: barna_16v (12115)
zsuga666 Creative Commons License 2004.11.08 0 0 12121
Na a lényeg lemaradt, de gumiportal.hu - akciók
Előzmény: zsuga666 (12120)
zsuga666 Creative Commons License 2004.11.08 0 0 12120
aki még nem vette meg...

 

Az akció a készlet erejéig érvényes!

Rendelje meg most, vagy keressen minket és kérje ajánlatunkat!

 

frankogumi@frankogumi.hu

 

 

iMre Creative Commons License 2004.11.08 0 0 12119

Koszonet az egyuterzoknek...

A Lada nem volt nagyon lerongyolodva, inkabb a vezeto (fiatalember) terveivel volt a baj: elottem valtott sargara a lampa es o ugy gondolta, hogy nemcsak hogy en atmegyek, de meg o is.

Előzmény: Vulkan16V (12091)
zsuga666 Creative Commons License 2004.11.08 0 0 12118

Ehun e !

 

 

Frid-Car
Budapest, 1135 Jász u. 97.
239-0445, 288-0846, 239 0495!

1. Auto France 1142 Tengerszem u. 82/a
220-5316, 30/999-1959, 30/971-2111

2. Auto Paris 1151 Szántóföld u.1
308-3510, autoparis@matavnet.hu

Auto Agence West France
06-27-348-360
06-30-201-1287
Dunakeszi Fóti út 100. 8-17 óráig

Rönorha Kft.
257-0136
06-30-948-8902
1171 Budapest Ecsedháza u. 11/b.

Renault & Peugeot bontó 290-2734
291-6511
XVIII. ker. Királyhágó u. 10. 9-17 óráig

Pleso Autóbontó 416-08-84
1158 Budapest Késmárk u. 4.

Szira Bontó 260-3919
1108 Budapest Harmat u. 224. 42480/5 hrsz.

Marcsev József Autóbontó Gyál
06-29-340-073
06-60-341-020
06-30-209-0593
2360 GyálKőrösi u. 26.

Monor Roncs 06-29-410-168
2200 Monor

Autó Mihályi
291-4483
1188 Budapest Ady Endre u. 61.

Greguss Kft.
2011 Budakalász, Hargita u. 36.
0626/343-650

 

Köszönet "mzdude" tagtársnak

Előzmény: Janfield (12105)
zsuga666 Creative Commons License 2004.11.08 0 0 12117

Hi Jan !

Amannyiben nem darabos, meg is lehet forrasztatni. Vagymi. Egyébkéntileg e helyt is volt olyan klubtag, (áldjuk a kezét ) aki kigyüjtött egy rakat bontót.

Előzmény: Janfield (12105)
harrypoti Creative Commons License 2004.11.08 0 0 12116
Szia! A szolgáltatások köre végtelen, a tolvaj ideje pedig véges!:) Az említett két eszköz tökéletesen elég. Szerintem.....
Előzmény: barna_16v (12115)
barna_16v Creative Commons License 2004.11.08 0 0 12115
Sziasztok Thalicskások!

Bocs hogy megint nagyon kezdő kérdéssel fárasztalak benneteket.

Az autóm biztonságára most egy sebességváltó zár és egy Autolock 2000 kormányzár ügyel.

Szerintetek érdemes valamilyen riasztót beszereltetni?
Milyen pluszszolgáltatásokat biztosít egy riasztó?

harrypoti Creative Commons License 2004.11.08 0 0 12114
Ha már kaptam felhatalmazást... Ford C-Max 1,6 TDCI
Előzmény: boszi70 (12112)
boszi70 Creative Commons License 2004.11.08 0 0 12113
Ez jóóóó!!!!! ;))))))))
Előzmény: dohonyiz (12111)
boszi70 Creative Commons License 2004.11.08 0 0 12112

Úgy látom mást is izgat a dolog! :)

Azért az megnyugtató, hogy legalább a franciák mellett kitartottál (ha valóban francia!) De tényleg mi is? Neked elnézzük az offolást!

Előzmény: harrypoti (12107)
dohonyiz Creative Commons License 2004.11.08 0 0 12111

Sziasztok!

 

Hát ez is egyfajta autóreklám, bár OFF...:o)

 

(Flashplayer kell hozzá!)

 

Zoli

v__tibor Creative Commons License 2004.11.08 0 0 12110

Ha az akció eltolódott, akkor kitartást, ha végleges, akkor jobbulást ...

 

Idetalálnak, ha megfelelően terelgetik őket :-)

Előzmény: harrypoti (12101)
vidia1 Creative Commons License 2004.11.08 0 0 12109
Hála istennek. Már kezdtem megijedni, hogy valami német gagyi. ::::::))))))
Előzmény: harrypoti (12107)
Vulkan16V Creative Commons License 2004.11.08 0 0 12108
Peugeot 307 1.6 HDI? Bocs. :-)
Előzmény: harrypoti (12107)
harrypoti Creative Commons License 2004.11.08 0 0 12107
Langyos-langyos....:)
Előzmény: vidia1 (12106)
vidia1 Creative Commons License 2004.11.08 0 0 12106
De gondolom valami PSA termék mert afranciák nyomulnak 110 LE  1.6 diesellel.
Előzmény: harrypoti (12104)
Janfield Creative Commons License 2004.11.08 0 0 12105
Köszi a tippet TUZI!
Előzmény: TUZI (12098)
harrypoti Creative Commons License 2004.11.08 0 0 12104
Nem talált!:)
Előzmény: vidia1 (12103)
vidia1 Creative Commons License 2004.11.08 0 0 12103
Xsara 1.6 HDI???
Előzmény: harrypoti (12102)
harrypoti Creative Commons License 2004.11.08 0 0 12102
Szia Boszi! Márkát váltottam. Nem akarok offolni, ezért nem írtam a márka nevét. De most is dieselt hajtok, egy 110 pacis 1,6-ost.;)
Előzmény: boszi70 (12100)
harrypoti Creative Commons License 2004.11.08 0 0 12101
Hy! Köszi, az szolgál, de nem elég hatékonyan!:) A műtét elmaradt, azóta is csak kínlódok, amúgy minden OK! Jelentem - kedvező thalicskás tapasztalataimat megoszva másokkal- az ismerettségi körömben három új kis thalicska is született, mind szépek és egészségek:). Kettő olajjal egy pedig benzinnel táplálkozik.:)) Remélem, hogy majd ide is eltalálnak.
Előzmény: v__tibor (12097)
boszi70 Creative Commons License 2004.11.08 0 0 12100

Látom, azért visszahúz a szíved! :)

Szóval ez volt az oka az "eltűnésednek". Márkát, vagy csak modellt váltottál?  (kis kiváncsi vagyok!!)

Előzmény: harrypoti (12096)
TUZI Creative Commons License 2004.11.08 0 0 12099
Na ezt értelmesen leírtam.
Előzmény: TUZI (12098)
TUZI Creative Commons License 2004.11.08 0 0 12098
Hy.

Szerintem, néz körül a Megane klub ,majd ha működik, mert most éppen behalt valami. Ott a kedvezményt adok között van a Garo (azt hiszem) esetleg náluk érdeklődj. Illetve van még jó pár bontó címe, tel. száma.
Előzmény: Janfield (12092)
v__tibor Creative Commons License 2004.11.08 0 0 12097

Sziaaa!

Hogy szolgál az egészség?

Szerinted ...

Előzmény: harrypoti (12096)
harrypoti Creative Commons License 2004.11.08 0 0 12096
Sziasztok Kedves volt márkatársaim! Remélem minden thalicska és gazdija jól van! Annak ellenére, hogy márkát váltottam, továbbra is olvasgatlak benneteket, mert az autós fórumon ez az egyik legjobb társaság. Szerintem:)
boszi70 Creative Commons License 2004.11.08 0 0 12095

Részvétem azoknak akiknek törik a kocsiját. :(

Ez is azt jelzi, hogy megérkezett a rossz idő -sajnos!

Vigyázzatok magatokra!

boszi70 Creative Commons License 2004.11.08 0 0 12094

Ne aggódj! Ez is csak egy thalia jelenség. Igyekezz lehetőleg nem csinálni ilyen néhány m-es utakat.  :))) De ha mégis kell,  nálam a következő trükk bevált. Mielőtt leállítod a kocsit,  üresben járasd még pár mp-ig, és csak utána álítsd le. Valamelyik nap a kedvesem ki-, beállt valamiért a garázsból (kb:5 méter). Persze ő nem ismerte a "trükköt", és másnap reggel nekem sem indult a kocsi. Már agódtam, hogy megint kezdi a hülyeségeit -mármint a kocsi- akkor a férjem elárulta, hogy neki előző nap tökéletesen működött. Na kapott is érte -mármint a férjem-, hogy legközelebb ne csináljon ilyet! :))))

Előzmény: dohonyiz (12066)
mynames Creative Commons License 2004.11.08 0 0 12093

jocika34!

 

A szoftver frissítésért mi pénzt kértek?

 

 

iMre!

 

Részvétem! Ezek a kikerülhetetlen helyzetek. Gondolom biztosító fizet.

OFF:Akartam is már mondani, hogy a mostani A2-ben van egy nagyon jó levél. A károsultnak 4 hónapig húzta a biztosító az ügyét papírtologatással, és hogy, azt nem tehetik meg, mert egyszerre -listaszerűen!!!- köteles nyilatkoznia biztosítónak, hogy milyen papírokra van szüksége a kárrendezéshez.

Előzmény: jocika34 (12063)
Janfield Creative Commons License 2004.11.08 0 0 12092
Hát én is azért írtam: "Sziasztok! Tud valaki olyan helyet (Bp. vagy környékén), ahol Thália (2001-es) első lökhárítóidomot (ködlámpás) bontóból vagy újonnan vásárolni lehetne?", mert péntek reggel orrig érő ködben, országúton, egyszer csak felbukkan előttem egy tolató Lada... esélyem se volt a megállásra, szerencsére kisebb koccanással megúsztuk. Szóval tud valaki lökhárító ügyben tippet adni?
Vulkan16V Creative Commons License 2004.11.08 0 0 12091
Részvétem. A Ladán milyen gumi volt? Tükörradiál de Luxe? A lámpánál én sem tudom, hogy mikor kell megállni. Volt már, hogy belezúgtam már a pirosba és utánam még három kocsi átjött. Ha megállok, mert piros, akkor belémszállnak?
Előzmény: iMre (12090)
iMre Creative Commons License 2004.11.08 0 0 12090

Szomoruank kezdodott ez a het: nagy utkeresztezodes, esik az eso, a lampa zoldrol sargara vallt ... en mindenfele erofeszites nelkul megallok (nem csikorgo kerekekkel megalljak), a mogottem levo Lada viszont mar az en automba allt meg.

Nem oriasi a serules, de csomagterfedot szerintem ki kell cserelni, meg behajlott az az also resz is ahol a zar fule van.

Vulkan16V Creative Commons License 2004.11.08 0 0 12089

www.intergumi.hu

Barum Polaris2. - 11591/db

Dayton DW500  - 12999/db

Ezek Áfás árak. Korrektek, előre nem kértek semmit.

 

 

mynames Creative Commons License 2004.11.08 0 0 12088
És A6V6-nál vetted?
Előzmény: circum (12087)
circum Creative Commons License 2004.11.08 0 0 12087

Én már szombaton felrakattam... :)

Előzmény: mynames (12085)
mynames Creative Commons License 2004.11.08 0 0 12086

Sziasztok!

 

A legfontossabb! (nekem :) )

Thaliámat (1.5dci) kb. jó 10 napon át nem használtam. Tegnap indítom és valami nagyon csúnya hangja volt az első 15mp-ben! De rettenetesen! Az a tipikus vmi nem kap kenést hang!Viszont az olaj kontroll lámpa kialudt azonnal. Ezután én én a bef. rendszerre gyanakodtam, konkrétan a nagynyomású szivattyúra. ha jól tudom akkor ezt a gázolaj keni. Lehet, hogy visszafolyt a gázolaj?

Többet nem produkálta ezt a hangot, még akkor sem amikor hosszaban állt -kb2-3 órát- és újra kihült.

Na ez mi lehetett?

 

Üdv: mynames

 

 

mynames Creative Commons License 2004.11.08 0 0 12085

Szerintem a befecskendezőrendszereknél nincs külön szívató. Már a K-Jetronic (1981 pl:OFF Audi 80 ON) sem tartalmazta ezt. Ott külön volt egy befecskendező fúvoka a "hidegüzemre". Az automata szívvató lényege, hogy nem a vezető szabályozza a benzin-lev. keverék dúsítását, de nem is elektronika. Pl. a hűtővíz ugye fűti a karbit és abban benne van egy spirálrugó ami elállítja a pillangószelepet. Üzemmeleg motornál 0 a ráálítás a dúsítás "irányában". A benzines thaliákban hengerenkénti bef. rendsz. van, így ott szerintem nincs is külön dúsító szelep, egyszerűen csak az elektronika a veszi a kiemelt jeleket (vízhőfok, fordulatszám és annak stabilitása, előgyújtás) és befecskendezési időtartamot állít. De ehhez tudni kellene a bef. rendsz. pontos típusát.

 

Üdv :mynames

 

Ja: A6V6-nál boltoltam Sava S3 gummákat télre, holnap megyek felrakatni :)

Előzmény: Anonymus23 (12080)
Janfield Creative Commons License 2004.11.08 0 0 12084
Sziasztok! Tud valaki olyan helyet (Bp. vagy környékén), ahol Thália (2001-es) első lökhárítóidomot (ködlámpás) bontóból vagy újonnan vásárolni lehetne?
Vulkan16V Creative Commons License 2004.11.08 0 0 12083
Köszi, de menet közbeni Thália rablásokra nem igazán számítok. (Tudom, hogy ez is vita tárgya, de én bekapcsoltam az automatikus ajtózárás funkciót is.) Amikor nem a munkahelyemen parkolok, akkor meg ott a külön riasztó és az Outlok 2000 kormányzár. Ezt a riasztót a biztosító elfogadja, ellenőriztem. A munkahelyemről a kocsit elvinni pedig lehetetlen.
Előzmény: mynames (12082)
mynames Creative Commons License 2004.11.08 0 0 12082

Sziasztok Thaliasok!

 

Az immobiliser az tuti nem egyenlő a rablásgátlóval! A kereskedő csak futtatta magát... Még ha meg is kötik így a cascót -és kevesebbet fizetsz- akkor sem lesz ok, mert ha van vmi nagy gáz, akkor a biztosító asszem bekéri a védelmi eszközök típusbionyítványát, mabisz jóváhagyását stb...Se pénz, se posztó

Előzmény: Vulkan16V (12045)
Laja73 Creative Commons License 2004.11.08 0 0 12081
Ha másnál ugyanez a jelenség, és a sárga ember is azt mondta, hogy azt nem szereti, akkor tényleg úgy lehet. Gondolom az amúgy is sűrűbb keverék a hideg blokkban nem ég el, könnyen folyékony marad, s lehet, hogy a gyertyák ezt nem szeretik.
Előzmény: dohonyiz (12077)
Anonymus23 Creative Commons License 2004.11.08 0 0 12080

Ezeken az autókon is van szívató, csak ugye nem a régi: öreg autó szivatóval indul. :)

 

Pl pont ezért volt egy időben feltűnő, hogy az újab fejlesztésű autóknak magasabb volt a fogyasztása, különösen télen, kifejezetten az automata szivató miatt.

Ez a legtöbb autónál folyadék/gázos, ami melegedés (térfogatváltozás) elvén működik. Gondolom az újabbaknál ez már elektromos is lehet.

Azt nem tudom, hogy a Renaulton (ezen belül Thalia) milyen van.

Előzmény: dohonyiz (12077)
Vulkan16V Creative Commons License 2004.11.08 0 0 12079

Hali qby!

 

Ha visszaolvasol a fórumon, valahol volt róla szó, hogy Gödöllő(?) Csomád(?) környékén szinte "ingyen" adják a Thaliára való 14"-os acél felniket.

Előzmény: gby (12064)
Vulkan16V Creative Commons License 2004.11.08 0 0 12078

Szia Zoli!

Kb, hasonló súlycsoportban vagy, mint én. Vízszintes terepen 5 méterért ne indítsd be, hanem told ki nyugodtan. Kell ennyi mozgás. Én legalábbis a régi kocsival is így szoktam, pedig annak is 980 kg volt az önsúlya.

 

Mindenkinek!

Túl vagyok az első 5000 km-en és a 90 fokos bal kanyar bevételekor apró pattogó hangot lehet hallani a kormány felől. A kormányon nem érezni, semmit, csak a pattogás hallatszik, amikor nem szól a rádió. Ez az ébredező tücsök lenne és akkor a tücsökirtás már megtárgyalt módozatait kellene alkalmazni, vagy más, különleges trópusi bogárról lehet szó?

 

üdv: Vulkan  

Előzmény: dohonyiz (12077)
dohonyiz Creative Commons License 2004.11.07 0 0 12077

Szia!

 

Akkor itt nem tudom, minek hívják, de arra a dologra gondoltam, ami hideg motor esetén a bemelegedésig magasabb fordulatszámon pörgeti a motrot :o) Ezt a régebbi autóknál szivatónak hívták, ha jól tudom.....

 

Zoli

 

U.i: Az írásaitok alapján megnyugodtam, hogy nem csak az enyém csinálja.......ma már ahogy kiálltam a garárzsból a kertbe lemosni, megvártam, amíg bemelegszik a motor (leáll a "szivató") és csak utána mertem leállítani. :o)

 

 

Előzmény: circum (12070)
diesel_uberalles Creative Commons License 2004.11.07 0 0 12076

Csak most kapcsolok: ideiglenes forgalmi? Két évvel ezelőtt még ott helyben kinyomtatták az általam szánalmasnak, hozzánemértőnek kikiáltott ocsmányirodában a használt autó szép új forgalmiját... Jajjdenemértem... :( Na nem baj, nem terhelem a társaságot off témákkal :)

diesel_uberalles Creative Commons License 2004.11.07 0 0 12075

Rosszul hangzik :( Törzskönyv tuti? Mert a helyi rendőrörsöt felhívtam, ott egy kevésbé tájékozott rendőr próbált terelgetni... Ő leragadt a rendőrségi bejelentésnél, de hallatszott a bátortalanság. Pontosabban az, hogy halvány lila mérgező anyaga sincs az egész ügymenetről. Nem baj, van ilyen. Aztán felhívtam egy rokonomat, akiről az események hevében elfelejtettem, hogy rendőr. Ő meg azt mondta, hogy ha céges autó, akkor megbízás a cégtől és okmányiroda zu Fuss gehen, vagymi, szóval ő a rendőrségen történő bejelentést ki is hagyta...

 

Éééérdekes lesz a holnapom :))

Előzmény: mcbutha (12073)
tefi Creative Commons License 2004.11.07 0 0 12074
Én is hasonlóan jártam mint te.

Több napos állás után kigurultam a garázsba,majd vissza kb. 5 m-t.
Másnap csak kb. a 10-ik önindítózás után sikerült elindítani.

Állítólag nem szereti az igen rövid ideig tartó járást a motor. - ezt 1 sárgaangyalos szaki mondta
1 márkatársunknak, aki szintén így járt mint mi. Állítólag 1-2 perc járatás mindig kell neki a túléléshez. Műszakilag nem tudom mi benne a logika !!!

Előzmény: dohonyiz (12066)
mcbutha Creative Commons License 2004.11.07 0 0 12073

 

A rendőrségi feljelentéssel és a törzskönyvel a kezedbe kell beállítani.  Addig szóba sem álnak veled. Az ideiglenes forgalmira  nemrég még 4000 ft értékű okmánybélyeget kellet ragasztani, de azt  tudsz venni az okmányirodában is.

diesel_uberalles Creative Commons License 2004.11.07 0 0 12072

Szia!

 

Köszi, de itt már jártam. Minden le van írva, csak az nem, hogy mennyire fognak levenni :)

Előzmény: mcbutha (12071)
mcbutha Creative Commons License 2004.11.07 0 0 12071
circum Creative Commons License 2004.11.07 0 0 12070

Szívató? Az mintha nem lenne ebben a kocsiban... :)  Ettől függetlenül másnak is volt olyan élménye, hogy nagyon rövid (néhány méter) után leállva később nem akart indulni a kocsi...

Előzmény: dohonyiz (12066)
gby Creative Commons License 2004.11.07 0 0 12069

Jocika34

 

Köszi, de milyen felni jó rá? Csak thalia vagy clio, esetleg más renault, vagy egyébb tipus is?

Előzmény: jocika34 (12065)
TUZI Creative Commons License 2004.11.07 0 0 12068
Hy.

Szerintem jól okoskodsz. :-)
Előzmény: dohonyiz (12066)
diesel_uberalles Creative Commons License 2004.11.07 0 0 12067

Sziasztok!

 

Információra lenne szükségem:

mennyibe kerül egy elhagyott forgalmi pótlása? (KP? Ocsmánybélyeg?)

 

Előre is köszönöm a segítséget!

dohonyiz Creative Commons License 2004.11.07 0 0 12066

Sziasztok!

Tegnap csinált egy fura dolgot a kis kocsink, amin nagyon meglepődtem:

 

Történt, hogy még délelőtt beindítottam, mert ki kellett állni a garázsból. Mentem vele kb 5 métert, és leállítottam.

 

Este indulnánk el, elfordítom a kulcsot, beindult a mototr, de 1-2 fuldoklás után leállt. Na, újrapróbáltam, megint fuldoklott kicsit, adtam neki egy kis plusz gázt, ekkor fuldoklás abbamaradt, beindult normálisan a motor, mehettünk is vele. Amit észrevettem, hogy a másodszori indítás után baromi erős benzinszag volt a motortér környékén!

 

Ez mitől lehetett? Amikor délelőtt beindítottam, tele szívta magát a szivató és nem tudta normálisan elégetni a benzint az esti beindítás során???

 

azóta többször is próbáltam, de mindig rendesen indult......

 

Zoli

jocika34 Creative Commons License 2004.11.07 0 0 12065
nekem 13-as a téligumi és rámegy
Előzmény: gby (12064)
gby Creative Commons License 2004.11.06 0 0 12064

Üdv nektek!

 

Még kb három hétig kell kibírjam autó nélkül, akkor jön az én thalicskám 1.5 dci. Mivel  a tél elején kapom meg, nem ártana valami téligumi. A gyári felnije 14"-os, az ára is igen borsos. Milyen felni lenne jó helyette amit bontóból olcsón be lehetne szerezni, akár 13"-os is lehet/szerintem/. Erre még két gumim is lenne.  Előre is köszi a tippeket!

jocika34 Creative Commons License 2004.11.06 0 0 12063

hali

evvel asz úszós fagyimérővel vigyázni kell. azon a hőfokon kell mérni ami rá van írva. sszem 17 fok. 50 fokon tök mást mutat.

 

Ja, Tálika új szoftvert kapott. Tejles flash-elés volt. Mintha sokkal jobban menne. De lehet hogy csak beképzelem.

Jocika

Előzmény: rabi (12038)
attys Creative Commons License 2004.11.05 0 0 12062
De van. 10.000.-/db.
Előzmény: vidia1 (12058)
attys Creative Commons License 2004.11.05 0 0 12061

O.K.

Várom.

Előzmény: Bömi01 (12055)
v__tibor Creative Commons License 2004.11.05 0 0 12060
Válasz az SMS-re: IGEN! Ha gondolod, csögess meg!
Előzmény: zsuga666 (12059)
zsuga666 Creative Commons License 2004.11.05 0 0 12059

Hali Tibor !

Persze, hogy az iq gödör volt a hunyó, de nem volt időm tökölni és a rokon ócsón igérte a pótlást. Csak utánaérdklődtem, hogy mégis mi, mennyi, hátha nem kell terhelni a kapcsolatokat.

Előzmény: v__tibor (12057)
vidia1 Creative Commons License 2004.11.05 0 0 12058
Ködlámpád nincs véletlenül?
Előzmény: attys (12046)
v__tibor Creative Commons License 2004.11.05 0 0 12057

Zsuga!

 

Ha jól veszem ki, a másik fél volt a hunyó, vagy nem? Rá lehet verni a balhé költségét? Ha igen, akkor nem mindegy mennyibe kerül? Akkor már eredeti márkaszervizest tennék bele ...

 

Amikor csak fűthető lapot kerestem, volt egy szegedi címem, ahol telefonon komplett utángyártott elektromos tükröt mondtak ha jól emlékszem 13-15 körül. Utánakerestem, asszem ez volt (most este sajnos nem tudom hívni):

 

név:

    Autólámpa Szaküzlet település:   Szeged     Albejegyzések:      Szeged 6721 Szent István tér 11 /a fax (62) 420-022

 

Előzmény: zsuga666 (12028)
vidia1 Creative Commons License 2004.11.05 0 0 12056
NEM !!!!! A rablásgátló az amikor téged piros lámpánál kidobnak az autódból és a gép pár percen belül blokkolja az elektronikát vagy az üza rendszert. Én már egy párszor megszívtam vele.
Előzmény: stones (12041)
Bömi01 Creative Commons License 2004.11.05 0 0 12055

 

Köszi a számot. Jövö héten jelentkezem.

Hali

Előzmény: attys (12046)
boszi70 Creative Commons License 2004.11.05 0 0 12054

Rablásgátló=lopásgátló szerintem. A biztosító számára egy kategória. Nekem sincs + riasztó benne, és az immobilt elfogadta a biztosító. Az Alianz is meg az Union is.

 

Az más kérdés, hogy hogyan fizet abban az esetben a biztosító amikor 1 kulccsal kevesebb van, mert elvitte a rabló (vagy akárki) a kocsival. Hallottam olyan rémtörténetett, hogy csak a lakást akarták kipakolni, de megtalálták a garázsban lévő 2 kocsi kulcsát is és szépen elvitték a kocsikat is. Persze, hogy a biztosító nem fizetett, mert kulcsostól vitték a kocsit.

Előzmény: otapi (12048)
otapi Creative Commons License 2004.11.05 0 0 12053
A fegyver lehet kés, vagy akár puszta kéz is. Mondjuk ilyen módszereket én sem hiszem hogy Thalianál alkalmaznának, meg azért csak nem vagyunk má'n annyira balkán :)
Előzmény: Vulkan16V (12052)
Vulkan16V Creative Commons License 2004.11.05 0 0 12052
Fogalmam sincs. Erre talán Biovadász tudna írni valamit, ha épp erre jár. Én igazából arról már olvastam, hogy a parkoló kocsit el akarták lopni, vagy el is lopták. Ezek főleg Döncik voltak. Arról még az urban legendák között sem hallottam, hogy valakit fegyverrel próbáltak volna kikényszeríteni a Tháliájából. Ha van ilyen, írjatok róla. 
Előzmény: mzdude (12051)
mzdude Creative Commons License 2004.11.05 0 0 12051
Szerinted a Casco fizet rablásra?
Előzmény: Vulkan16V (12050)
Vulkan16V Creative Commons License 2004.11.05 0 0 12050

"...pl. ha jelzőlámpánál valaki fegyverrel kikényszerít a kocsiból, és úgy viszi el. Ilyenkor a rablásgátló x percen belül leállítja a motort, meg villyog hangosan."

 

Affene, nekem ilyen nincs, de van CASCÓ-m. Ez is biztosító függő lenne?

Előzmény: otapi (12048)
otapi Creative Commons License 2004.11.05 0 0 12049
pardon,

villyog = vijjog
Előzmény: otapi (12048)
otapi Creative Commons License 2004.11.05 0 0 12048
Hali,

a rablásgátló az a kütyü, ami megpróbálja meghiusítani a kocsi el_rablását_, vagyis pl. ha jelzőlámpánál valaki fegyverrel kikényszerít a kocsiból, és úgy viszi el. Ilyenkor a rablásgátló x percen belül leállítja a motort, meg villyog hangosan.

Tehát a gyári immo-t biztos nem fogadja el a biztosító ennek, mert ez nem erre való, ez csak lopásgátló.

Üdv,
Otapi (leendő Thália tulaj)
Előzmény: stones (12041)
Vulkan16V Creative Commons License 2004.11.05 0 0 12047
Thalia II. alsó, motorvédő lemez - 5000 Ft/db. Forrás: Francia autóalkatrészek boltja Bp. X. ker. Maglódi út 25. 433-2627. Akit érdekel rendelje meg telefonon és megbeszélt időpontban érte lehet menni.
attys Creative Commons License 2004.11.05 0 0 12046

Mint már annyiszor most is megadom a számom: 20/ 9455-265

Hívj bátran:-)

 

Előzmény: Bömi01 (12034)
Vulkan16V Creative Commons License 2004.11.05 0 0 12045

"CASCO kötésnél a Thália immobilizere megfelel-e a "rablásgátló" kategóriának?"

 

Igen. Ezt a vételkor a kereskedő külön hangsúlyozta. Az Allianz CASCO-t így is kötött volna. Én ettől függetlenül, más okból rakattam bele külön riasztót.

Előzmény: stones (12041)
gabocsiga Creative Commons License 2004.11.05 0 0 12044
akkor téged levettek...
Előzmény: barna_16v (12043)
barna_16v Creative Commons License 2004.11.05 0 0 12043
Nekem fekete színű van csúszásgátlóval a közepén és nagyon meg vagyok vele elégedve. Én a Renault Baumgártnertől vettem kb. fél éve, és ha jól emlékszem kb. 10000 forint volt. Nagyon jó mert a rátett tárgyak egyáltalán nem csúsznak el a helyükről.
Előzmény: KorI (12027)
Redfox Creative Commons License 2004.11.05 0 0 12042

Kedves Stones!

 

2003.09.25.én vásároltam a Thaliamat akkor elfogadta az Allianz a gyári immobilizert és nem kért külön riasztót a CASCO megkötéséhez.

Előzmény: stones (12041)
stones Creative Commons License 2004.11.05 0 0 12041
CASCO kötésnél a Thália immobilizere megfelel-e a "rablásgátló" kategóriának?
Előzmény: vidia1 (12039)
stones Creative Commons License 2004.11.05 0 0 12040

csak a halál biztos,

de a motor(box) egységet kiszerelve befújtam kontakt spay-t: működött, visszaszerelve már csak néha húzott be, másnap már semmi!

A vezetéket megvizsgálva: fesz. impulzus volt rajta (V-mérő), gyanús megtörés nincs (szemrevételezés).

Előzmény: Alizé (12021)
vidia1 Creative Commons License 2004.11.05 0 0 12039
Én mechanikusként arra gondoltam, hogy nem kell az elem hozzá hogy induljon a gép.
Előzmény: circum (12026)
rabi Creative Commons License 2004.11.05 0 0 12038
Hi,
Fagyáspont ellenőrzésre lehet kapni úszós ellenőrzőt, azon látszik a fagyási hőmérséklet. Az enyém eddig bevált, meg ellenőriztem flakonos fagyálló folyadékot vele, kb azonos volt az eredmény a flakon papír szerinti adataival.
Előzmény: KorI (12035)
rabi Creative Commons License 2004.11.05 0 0 12037
Tényleg érdekes kérdés, mert a valaki meséle, hogy nem indult a Thalia, és a szervízben elemet cseréltek a kulcsban, és elindult. Nem tudom mennyire igaz, mert pl a szüleim miautójának kulcsában nincs elem, mégis indításgátlós.
Ha nem elemes, akkor hasonló lehet, mint nálunk a céges kártyás beléptető, egybeöntött műanyag proximity kártya, a beléptető jeladójára válaszol rádiósan a kártya. Egyet szétfűrészeltem, elem nincs benne, de nagy tekercs van körben, ami indukcióval táplálja a kártya elektronikáját.

Mondjuk roppant egyszerű, ki kell próbálni :) A Thalival én délután kipróbálom, kiszedem az elemet, indul-e. Legalábbis ha valaki más nem előz meg a próbával :)

Üdv: Rabi
Előzmény: circum (12026)
gabocsiga Creative Commons License 2004.11.05 0 0 12036
Nem sima az, hanem valszeg olyan mint a tied. Nekem parketta alátéthabszivacs van rátéve hogy ne csússzon. És még alatta sincs semmi kemény/mert lusta vagyok vágatni/
Előzmény: zsuga666 (12032)
KorI Creative Commons License 2004.11.05 0 0 12035

Köszi zsuga gyors választ,

 

a képüről nemigen lehet megállapítani, van-e méllyedés.

pedig logikus lenne, hogy legyen, nemigaz?

 

tudod véletlenül , hogy lehet házilag ellenőrízni a hűtővíz fagyáspontját?

 

szevasztok

Előzmény: zsuga666 (12029)
Bömi01 Creative Commons License 2004.11.05 0 0 12034

99% hogy kell. megbeszélem az öreggel.

Hogy tudlak elérni?

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: attys (12024)
Wartburgos Creative Commons License 2004.11.05 0 0 12033

Vagy csak a távirányító nem működik a zárnál ha lemerül az az elem ?

 

Szerintem valahogy igy lehet mert az OFF Megan ON  ( már mint az enyémben ami még nem távírányítós ) kulcsfejben nincs elem csak egy egybeöntött müanyag bizbasz ami az immobile-hez kell.  Vagyis elvileg akár elmehetek vele a viz alá is :-)) keine problem

 

Wartburgos (47)

Előzmény: tefi (12022)
zsuga666 Creative Commons License 2004.11.05 0 0 12032

Hi!

Olaj vót. A gázosabbikbó. Hanemhogy a tiédke milyen ? Szép síma ? Mert a csúszósságát jómagam is kiküszöbölöm, kiküszöbölném. Ellenben ez a merev műanyag miután meg, ki is tört, így alatta gyűlt a dzsuva. Szerencsére időben észrevettem, így csak a morzsalék jutott a kárpitra.

Előzmény: gabocsiga (12031)
gabocsiga Creative Commons License 2004.11.04 0 0 12031
Én már vittem benne elég nehéz dolgokat is, és mégis egyben van.. Mi volt a kannákban , ólom??
Előzmény: zsuga666 (12029)
gabocsiga Creative Commons License 2004.11.04 0 0 12030
Nekem fekete van, de nem tőlük. Jó mert a pereme nem engedi szétfolyni ha véletlenül kiborul valami. Viszont csúszik kegyetlenül. De azt is meg lehet szüntetni.
Előzmény: KorI (12027)
zsuga666 Creative Commons License 2004.11.04 0 0 12029

Hi Korl !

Vettem. 1 év után kidobtam. Kemény műanyag, a szerelvénytartó gödör fölött kiugró bordázattal és azzal a céllal, hogy némi merevítést adjanak ottan neki. Na ez baromság. El is tört, miután ráhelyeztem néhány kannisztert. Pediglen alátettem egy lapot is, de ez nem megoldás. Vagy olyan kellene, ami követi a gödör vonalát, vagy legyen teljesen sík. Ez nem olyan.

Előzmény: KorI (12027)
zsuga666 Creative Commons License 2004.11.04 0 0 12028

Hoi !

A dolog nem 1 értelmű. Jobb oldali elektronyos tükröt kerestem. Aszonták mindkét helyen, hogy van. Az én értelmezésemben ez egész tükröt fed. Különben tükörlapot keresgéltem volna. Pözsómhoz valaha ugyanígy kértem és adták is házastul. Aznkívül maga a lap néminemű kedvezménnyel valamivel 7 pénz fölött a kereskedéseknél is hozzáférhető.

KorI Creative Commons License 2004.11.04 0 0 12027

Halihó! itt vannak csomagtértálcák, valaki már vett tőlük?  milyenek?

 

http://aruhaz.totalcar.hu/index.php?module=product&ps_id=24344&category=

circum Creative Commons License 2004.11.04 0 0 12026
Nem mondanám mechanikusnak. A pontos működési módját (hogy milyen alkatrészekből áll) nem tudom, de a kocsi kiad egy rádiójelet, amelyet a kulcsban lévő áramkör modulál, és ezt a "visszavert" jelet ellenőrzi az autó. Tekintheted úgy is, hogy a kocsi által keltett rádiójel látja el energiával a kulcsban lévő elektronikát, amely szintén rádiójellel válaszol. Processzor, meg ilyenek természetesen nincs a kulcsban.
Előzmény: vidia1 (12023)
attys Creative Commons License 2004.11.04 0 0 12025

Az előző az Böminek ment.

 

Ez pedig Stones-nak:

 

Nézesd meg előtte,hogy valóban a motor rossz-e, ha igen akkor 8.000.-ft-ért van.

Előzmény: stones (12020)
attys Creative Commons License 2004.11.04 0 0 12024

Igazából egy haverom hozza be kintről.Ma kérdeztem meg tőle, most is van neki és tudok benne segíteni ha kell.

Érdekel?

vidia1 Creative Commons License 2004.11.04 0 0 12023

Nekem a szervízben lekötötték a riasztót mivel azt mondták, hogy zavarhatja a kp.zárat. De mivel utána sem müködött így a vezérlő egység cseréje mellett döntöttek.

 

Tefi.

Szerintem mechanikus. A fiat bravamnal úgy volt hogy a gyújtáskapcsolóban van egy rádiós jeladó aminek a jelét veszi a motorelektronika. Volt olyan bravas akinek elromlott ezért tudom. A kulcsban pedig valamiféle mágnesezés lehet vagy talán valami mechanikus kütyü. Adtak hozzá master kulcsot és egy kódszámot. Ha beszart az elektronika jeladója akkor a master kulcsot kellett betenni és a kódot a gázpedállal kellet bizonyos módszer alapján megadni. Kicsit bonyolult volt de ha beszart a gyári immobi akkor is el tudtad vinni servicébe. Gondolom itt is valami jeladó lehet  és azért kell felismertetni a kulcsot csere esetén. De vidd be szervízbe 10 perc és újra tudják szinkronizálni a két kulcsot. Nekem is azt próbálták elsőre.

Előzmény: dohonyiz (12010)
tefi Creative Commons License 2004.11.04 0 0 12022
Ha már a kulcsnál tartunk lenne 1 kérdésem :

Ha lemerül az elem a kulcsban akkor az autót sem tudjuk beindítani ?
Ha betudjuk indítani, akkor ezek szerint az indításgátló mechanikus ?

Vagy csak a távirányító nem működik a zárnál ha lemerül az az elem ?
Előzmény: Alizé (12018)
Alizé Creative Commons License 2004.11.04 0 0 12021
Biztos, hogy a motor a rossz? Úgy emlékszem itt a fórumon is volt márkatárs, akinek a motort akarták cserélni, végül kiderült, hogy csak az oda vezető kábel tört meg, amit házilag is könnyen lehet javítani.
Előzmény: stones (12020)
stones Creative Commons License 2004.11.04 0 0 12020

Sziasztok!

 

A csomagtartó kp.zár motorja végelgyengülésben meghalt. Márkaszervízben 15.000Ft ez a kis fekete dobozos  bizbasz! Tudtok-e olcsóbb beszerzési forrást?

rabi Creative Commons License 2004.11.04 0 0 12019
Köszönöm, sikerült :)
Előzmény: Alizé (12018)
Alizé Creative Commons License 2004.11.04 0 0 12018
A kulcstartó karikát ki kell fűzni, mert egyben van a letolandó rész. A nyíl irányába kell tolni, tehát a kulcs fém része felé.
Előzmény: rabi (12015)
boszi70 Creative Commons License 2004.11.04 0 0 12017
Igen! Na gyorsan én is megnéztem. 1,4/8v zöldkártya érvényesség 2004-2007-ig.
Előzmény: V42 515 (11997)
Bömi01 Creative Commons License 2004.11.04 0 0 12016

 

Szia.

Köszi az infot, de hol lehet ennyiért kapni?

Nálad?

 

Előzmény: attys (12002)
rabi Creative Commons License 2004.11.04 0 0 12015
Hali!

Mármint a kulcs eleje felé (a fém rész irányába, ahogy megy bele a zárba), vagy hátrafelé? A kulcstartót ki kell fűzni, vagy ott a kis vágás mentén nyílik?

Csak mert tolom, és nem megy :)
Előzmény: nagya2 (12014)
nagya2 Creative Commons License 2004.11.04 0 0 12014

Hi Rabi!!!

 

Próbáld meg így:a visszajelző (nyomógomb) felöli félt told a kulcstolltól elfele, elég nehezen csúszik szét a gumi tömités miatt. Az elem tipusa:CR 1220

 

Üdv Nagya

Előzmény: rabi (12003)
sfbukfenc Creative Commons License 2004.11.04 0 0 12013
A 13000-ik hozzészólásban megmondjuk! :-)))))
Előzmény: attys (12001)
sfbukfenc Creative Commons License 2004.11.04 0 0 12012
Valószínűleg úgy, hogyha a kár nagyobb, mint az önrész, a márkaszervíz leveszi a biztosítót, a tulaj fizeti az önrészt. De lehet, hogy egy maszek szervíz az önrésznél is olcsóbban megcsinálná. Számla nélkül főleg, de az meg nem jó vszínűleg a biztosítónak, mert gondolom, a pénzt nem adják oda előre.
Előzmény: Iku_ (12011)
Iku_ Creative Commons License 2004.11.03 0 0 12011
A garancia fixen elvész a karosszériára. Arról nem is beszélve, hogy ha részletre veszed az autót, a bank is ragaszkodik a márkaszervízhez. Egyébként nem teljesen értem, hogy jön ez össze az önrésszel?
Előzmény: Géppityu1 (12007)
dohonyiz Creative Commons License 2004.11.03 0 0 12010

Vidia,

 

Amióta bent van a riasztó a kocsimban, azóta nekem sem csinál semmit a kulcsom, hiába nyomogatom.....ez mindenkinek így van?

 

Zoli

Előzmény: vidia1 (11999)
rabi Creative Commons License 2004.11.03 0 0 12009

Hali!

 

Nekem is mesélte valaki, hogy elemcserére Renault szervízbe vitte a kulcsot. Még jó, hogy nem szóltam be neki, a végén én is ott kötök ki vele? :)

 

 

Előzmény: tefi (12006)
Géppityu1 Creative Commons License 2004.11.03 0 0 12008
Ja, lehet, hogy nem volt világos, hogy hogyan jön össze ez a Casco-val.... A vállalt önrész miatt kérdezem, ha pl. 100.000-es önrésznél 150.000-es károm van, amit a Renault szerviz ennyiért csinál, egy maszek számla nélkül meg olcsóbban
Géppityu1 Creative Commons License 2004.11.03 0 0 12007
Sziasztok, üdvözlök mindenkit! Már tegnap regisztráltattam magamat, de senkisem látta, amit írtam és én is hiába keresem. Szóval pár nap múlva megjön az új Status és amivel leginkább zavarban vagyunk most, az a biztosítás. A Casco-val kapcsolatban szeretném kérdezni, hogy mi van akkor, ha pl. koccanás után keletkezik egy töréskárom, amit nyilván sokkal olcsóbban ki tudok javíttatni bárhol, mint a Renault szervízben. Ilyen esetben elveszik-e a garanciám, vagy sem, illetve milyen esetekben veszítem el? Előre is köszönöm.
tefi Creative Commons License 2004.11.03 0 0 12006
Nekem a gép átvételénél megmutatta az átadó hogy kell szétszedni, de neki is elég nehezen ment.
Én is próbálgattam már szétszedni a kulcsot, de nem sikerült. Pedig tudom,hogy melyik részt kellene lehúzni. Annyi hasznom van,hogy magától nem fog szétesni !!
Előzmény: rabi (12003)
gby Creative Commons License 2004.11.03 0 0 12005

 

Talán most sikerült.

Előzmény: gby (12004)
gby Creative Commons License 2004.11.03 0 0 12004

Üdv.!

Gondoltam megosztom veletek ezt a képet, mivel thalia tunungról nemigazán hallottam még.

 

rabi Creative Commons License 2004.11.03 0 0 12003

Sziasztok!

 

Lenne egy nagyon béna kérdésem hozzátok :) A központi zár távirányítóban kezd merülni az elem. Azt hittem sima ügy, kicserélem, csakhogy nem bírom szétszedni a távirányítót. Pontosabban nagyon nem mertem szadizni, gondoltam előbb megkérdelek benneteket, hátha valakinek már van tapasztalata ebben.

Szóval hogyan is lehet ezt roncsolásmentesen kinyitni? :)

 

Köszi.

Üdv: Rabi

 

 

attys Creative Commons License 2004.11.03 0 0 12002

140.000 ft kompletten a klíma.Ebben benne van még a vízhűtő cseréje is.

Ami nincs meg az-az elektromos vezetékek, de az talán bennevan gyárilag.

Kérdezz utána vagy nézd meg a Tháltosban.

Előzmény: Bömi01 (11994)
attys Creative Commons License 2004.11.03 0 0 12001

Ezt a 12.000.-et nem lehetett kihagyni:-)

 

Komplett tükör kerül 13.000.-be?

Előzmény: zsuga666 (11983)
attys Creative Commons License 2004.11.03 0 0 12000
Mindenkitől bocsi:-)
vidia1 Creative Commons License 2004.11.03 0 0 11999
Helyes következtetés. A riasztó nyitja csak a kulcsot nyomkodom hiába.
Előzmény: alibabusic (11998)
alibabusic Creative Commons License 2004.11.03 0 0 11998
ÖregMackó !

Mindenkinek így mükszik a központi zár mint a tiéd.

Az én olvasatomban vidia1-nek a kulcson lévő távirányító romlott el.
Valszeg olyan riasztója van, amivel szintén tudta nyitni az ajtózárakat.
Előzmény: ÖregMackó (11991)
V42 515 Creative Commons License 2004.11.03 0 0 11997
Lementem, előbányásztam az asszony táskájából, hátha csak a szemem káprázott, de nem: a zöldkártya érvényessége 2004. szept 29-2006. szept 29-ig tart... Reklamáljak?
Előzmény: V42 515 (11996)
V42 515 Creative Commons License 2004.11.03 0 0 11996
Nem DÖNCI!!! 1.4 8V!!!!!! Erre adtak 2 éves zöldkártyát!!!
Előzmény: Vulkan16V (11973)
Pax2 Creative Commons License 2004.11.03 0 0 11995

A dácia fikázó topicban olvastam:

 

 

C16SE:

Szerintem legalább megbízható lesz, mert nem francia honban készül (lásd. Thalia, mint a messze legmegbízhatóbb Rönót).:)))

 

mesa155:

 

Thalia azért megbízható, mert szinte semmi francia elektronika nincs benne

Bömi01 Creative Commons License 2004.11.03 0 0 11994

 

Sziasztok.

Apám most vásárolt egy 2002-es évjáratu Tháliát.

1,4-es, 8 szelepes. Tudna vki ehhez olcson klimát kompletten?

Jo a bontott is.

Elöre is köszi a választ.

 

Hali

Anonymus23 Creative Commons License 2004.11.03 0 0 11993

Hát nem tom.

 

Mindenesetre, már egy Thaliát megnéztem, az egy 1,5 éves kocsi volt, 45e km.

Jó állapotban, az beszámította volna 500eFt-ért. Az ár 2,3 MFt lenne.

 

Aztán van most egy másik, (de ez még 2 hét mire leadják a kocsit), az 1 éves 23e km, 2,1 MFt-ért adná alapból a kocsit, de vele még meg kell egyeznem, hogy mennyiért számolná be a Polot.

 

Illetve az egyik ismerősöm is eladná az övét, az 2 éves 22 ekm körül van benne, de ő meg 2,3 MFt-ot szeretne érte. De ezt az autót ismerem, meg volt kímélve rendesen.

 

Ha azt veszem figyelembe, hogy ez a kocsi most újonnan 2,8 MFt (-100e üzemag kártya) akkor ezek az árak nem is annyira jók.

A franc se tudja, hogy mit csináljak.

 

Igazság szerint az volna a legtutibb ha valaki megvenné a verdát, és akkor már legalább látnám, hogy egy újat vegyek, vagy egy ilyen 2 MFt körülit.

 

Elvileg jövőre emelkedik a regisztrációs adó is... ami ennél a kocsinál mintegy 60e Ft-ot jelent. :(

Előzmény: ÖregMackó (11992)
ÖregMackó Creative Commons License 2004.11.03 0 0 11992

Valószínűleg amennyiért beszámítja azt ráteszi a beszámított Thalijára és nem veszt az üzleten ha lelöki a szakadékba akkor sem.

 

Nekem sikerült a 14 éves öreget eladni, de csak ismerős útján, a hirdetésre csak kereskedők jelentkeztek akik még pénzt is kértek volna mellé.

 

Én is úgy tudom, hogy Renault márkakereskedő csak 8 évesig számít be hivatalosan.

 

 

Előzmény: Anonymus23 (11981)
ÖregMackó Creative Commons License 2004.11.03 0 0 11991

Szia vidia1

 

A központi záram nekem is csak távirányítóval működik, kulccsal csak azt az ajtót nyitja/zárja amelyikbe bedugom. Ez nem így van csinálva?

 

 

Előzmény: vidia1 (11967)
Alexfux Creative Commons License 2004.11.03 0 0 11990
Vagy inkább a szájában...
Előzmény: boszi70 (11989)
boszi70 Creative Commons License 2004.11.03 0 0 11989

Zsuga!

Remélem azért te is tettél valami kárt annak a barom ajtajában? :))

Előzmény: Alexfux (11988)
Alexfux Creative Commons License 2004.11.03 0 0 11988

Dear Zsuga!

 

Én illen forgalmi szituban az ugynevezett, Thalia-khoz alapfelszereltségként kaphatő, hamgjelző berendezést (duda) szoktam használni, mert a Világegyetemben a hidrogén mellett az emberi ostobaság a másik alapelem.

Előzmény: zsuga666 (11951)
Laja73 Creative Commons License 2004.11.03 0 0 11987
Hungari.
Előzmény: tws1 (11986)
tws1 Creative Commons License 2004.11.03 0 0 11986
udv mindenkinek!

kivancsi lennek mibol is all ez az alapos teli atvizsgalas....az sem lehetetlen, hogy teljes 10 masodpercet vetnek az autora.....

megallapitottam, hogy a Renault Hungaria ugyfelszolgalata semmirevalo.

meg egy dolog amit rendkivul nehezmenyezek: a helyi kereskedonel megrendeltem az autot es ugye a szokasos goodyear nyari gumival fogjak hozni. kertem , hogy e helyett michelin teli gumit adjanak (termeszetesen fizetem a ket garnitura kozti arkulonbozetet), de eleg egyszeru valaszt adtak: NEM.
eleve fel nem tudom fogni, miert nyari gumival adjak majd ide az autot december kozepen. logikus, nem?

az ember azt hinne, hogy nem gyozik lesni a vasarlo kivansagait, errefel...... :(
barna_16v Creative Commons License 2004.11.03 0 0 11985
http://www.renault.hu/akciok/teli_szerviz_0410.php

Vizsgáltassa át autóját most! Ezt nemcsak a tél érkezése teszi időszerűvé, hanem az is, hogy a Renault márkaszervizekben a téli szervizakció keretén belül most egy alapos, fagyállófolyadék-méréssel egybekötött átvizsgálásért mindössze 1 990 Ft-ot kell fizetnie.

Átvizsgálás
Fagyállófolyadék-mérés
Vásárlás és kupon kitöltése esetén:
Hasznos téli ajándék

Ráadásul most a téli akciónk keretén belül Ön eredeti Renault alkatrészek és tartozékok közül is kedvezményes áron vásárolhat.

nagya2 Creative Commons License 2004.11.03 0 0 11984

Hi Mynames!!

A 6836-os hozzászolásom taglalja a motortartóbak kálváriát.

 

Üdv Nagya

UI: Kié lesz a 12000-es szám????

zsuga666 Creative Commons License 2004.11.03 0 0 11983

Hi Über !

Kösz a tippet. Rákérdeztem, hogy hogyé mérnek elektronyos tükröt. 13.000. Na ez pont 2 rugsival olcsóbb, mint a GARO SUPER KFT.nél a Pesti út végén, de nekik is van.

 

Előzmény: diesel_uberalles (11954)
tocsesz Creative Commons License 2004.11.03 0 0 11982

Szia!

 

Hát ez a beszámítás elég nehéz ügy lesz. Hallomásból úgy tudom, hogy még használtautó kereskedők sem igazán számítanak be 8-10 évesnél idősebb autókat. Szerintem próbáld meg feltenni a http://www.hasznaltauto.hu

oldalra, ha valakit érdekel mindenképpen többet tudsz érte kapni, mint beszámítással. Én is így adtam el a 13 éves Escortomat 2 nap alatt jó áron.

 

tocsesz

Előzmény: Anonymus23 (11978)
Anonymus23 Creative Commons License 2004.11.03 0 0 11981

Thanx!

 

Nemrég beszéltem egy kereskedővel, akinek lesz egy 1 éves beszámított Thaliaja, az azt mondta, hogy beszámolja a verdát. Hát kiváncsi leszek rá, mindenesetre meghirdettem, de nem nagyon kapkodnak utána.

Előzmény: dohonyiz (11980)
dohonyiz Creative Commons License 2004.11.03 0 0 11980

Szia Anonymus!

 

Ha jól tudom (legalábbis nekem ezt mondták), a Renault kereskedőknél max. 8 éves korig számítanak be autót, idősebbet nem. Én amikor vettem a kocsinkat, kb. 10 helyen voltam árajánlatot kérni, mindenhol bepróbálkoztam a régi autónk beszámíttatásával, de mindenhol a fenti választ kaptam.

 

Az OFF Opel ON márkakereskedésekben számítanak be régebbi autókat is, úgy tudom, viszont azok az autók sokkal drágábbak, mint a Thalia. És nem is szebbek.....sőt!

 

:o)

 

Üdv, és sok sikert!

Zoli

Előzmény: Anonymus23 (11978)
zsuga666 Creative Commons License 2004.11.03 0 0 11979

Hi Hunter !

A pont Nálad van. Ha 5 km/h -val közlekedem, lehet, hogy megúszom, mert becsapódik ugyan a tükör, de nem törik. Ezzel csakcsupán azt tudom szembeállítani, hogy annyira balra húzódtam, amennyire csak mertem, de a szép ember nem állt a járda mellé rendesen és elég nagy a Passat ajtaja. Ja ! Kb. 3 méterre lehettem, mikor úgy gondolta, hogy kifarol a vasból "luk lák a rakéta".

Előzmény: Biovadász (11953)
Anonymus23 Creative Commons License 2004.11.03 0 0 11978

Üdv!

 

Elérkezett az idő, hogy lecseréljem lassan korosodó verdámat, és a kiszemelt egy Thalia (1.5DCi, Status felszereltséggel).

 

Ami szempont volt:

- Dízel

- Klíma

 

És ebben a kategóriában a Thalia a legolcsóbb, s nem utolsó sorban nekem még tetszik is :) . Két ismerősömnek is van ilyen, ők elég jól meg vannak vele elégedve.

Viszont a 12 éves VW Polo 1.4D-t a debreceni R szalon nem veszi be.

Esetleg nem tud valaki olyan helyet ahol beszámítanák, s talán még rendes árat is adnának érte?

Előre is köszönöm, ha valaki segít, persze elsősorban K-MO jönne számításba, de Pest vagy környéke is érdekelhet...

 

Vagy ha valahol, valamilyen fiatal (max 1-1,5 éves) tudtok a fenti felszereltséggel, ahol beszámítanák a Polo-t.

 

Előre is kösz!

gabocsiga Creative Commons License 2004.11.03 0 0 11977
Pontosabban nem a tankból engedték le, hanem az üzemanyag vezetéken keresztül...
mynames Creative Commons License 2004.11.03 0 0 11976

Szia nagya2!

 

Említetted a motortartóbak cseréjét. Azt szeretném kérdezni, hogy mi volt a konkrét oka? Nekem ugyanis olyan mintha apró gumi "szemcsék" lennének rajta, de nem igazán kidörzsölődés.

 

üdv: mynames

Előzmény: nagya2 (11972)
gabocsiga Creative Commons License 2004.11.03 0 0 11975
A szervizben elrettentésül mutogatják azt a két üveget amit a kocsik tankjából eresztettek le. Képzeljetek el 3 decis dunsztos üveget tele gázolajjal. Az egyikben kb 1/2ig látható az anyag, utána valami sötét következik. A másikban talán 1/4ig felismerhető a gázolaj.....
Előzmény: vidia1 (11967)
zsuga666 Creative Commons License 2004.11.03 0 0 11974

Köszi !

 

 Sajnos nem sok, mert dógozói kedvezménnyel a tükörlap kerül több, mint 7.00-be. Ámde az enyémke elektronyos.

Előzmény: attys (11969)
Vulkan16V Creative Commons License 2004.11.03 0 0 11973
A benzinesnél 3 év. Gondolom a (Swift 1.0 GL) nem volt diesel. :-)))
Előzmény: V42 515 (11971)
nagya2 Creative Commons License 2004.11.03 0 0 11972

Hi V42_515!

 

Ha Dönci az illető(dci) akkor igen.

 

Vidia!!!

 

Ne keseredj el nekem 3000km-nél elfojt az olajam 8000km-nél motortartóbak csere azóta viszont semmi gáz!!!!

 

Üdv Nagya!!

 

Előzmény: V42 515 (11971)
V42 515 Creative Commons License 2004.11.03 0 0 11971

Üdv Mindenkinek!

 

Tegnapelőtt elvittem tankolni a feleségem talicskáját, és akkor vettem észre, hogy a zöldkártya csak két évre szól. Ez normális? A korábbi suzukink (Swift 1.0 GL) zöldkártyája 3 évre szólt.

attys Creative Commons License 2004.11.03 0 0 11970

Mechanikus persze:-)

Sok érte szerinted?

Előzmény: attys (11969)
attys Creative Commons License 2004.11.03 0 0 11969

Komplett tükör  ( mehanikus ): 15.000.- HUF

Ha esetleg érdekel.

Előzmény: zsuga666 (11951)
vidia1 Creative Commons License 2004.11.02 0 0 11968
asistance
vidia1 Creative Commons License 2004.11.02 0 0 11967

Sziasztok!

 

 Na elértem én is azt a km mennyiséget hogy assitance átvizsgálásra menjek. A kocsiban 13300 km van. A hibák: Jobb hátsó lökésgátló csere mivel folyik. A központi záram csak a riasztóról müködött a kulcsokról nem. Ennek a vezérlő egysége csere. A műszeregység zörög. Jövő héten műszerfal kiszerel. Még az a szerencsém, hogy protekciós vagyok így normálisak velem a srácok. A két fiatommal ( punto, brava) összesen nem volt ennyi gond 75000 km alatt. De a legszebb az egészben amíg csinálták a gépem behoztak egy 1.5 dci megant aminek a tankjába valahogy víz került. A tulajnak fél millájába fog kerülni. Hát eddig is vigyáztam hogy mit tankolok de ezek után pláne figyelek. Remélem a következő szervíz látogatásig nem hullik elemeire az autó.

Ádám77 Creative Commons License 2004.11.02 0 0 11966

Bocs, elszúrtam!

Argosz volt legelőször, és az Autóklubos az Union.

Előzmény: Ádám77 (11965)
Ádám77 Creative Commons License 2004.11.02 0 0 11965

Sziasztok!

 

Bár a Posta GKFB díjat nem ismerem, de jelenleg az Autóklub Klub-kötelezőjével járok, mert tavaly még a tagsági díj ellenére is ez volt a legolcsóbb.

Korábban meg az Union-é. Egyébként az e-bizt most is ezt hozza ki a legjobbnak (az én adataimra).

dohonyiz Creative Commons License 2004.11.02 0 0 11964

Sziasztok!

 

Köszi a kötelezős tippeket!

 

Ez a Renault Internetes Ügyfélszolgálat meg mire jó egyáltalán? Nem tudom.....

 

Írtam nekik egy emailt, hogy segítsenek, ők milyen típusú/márkájú fagyállót javasolnak a hűtőbe? Erre jött az alábbi válasz:

 

"Tisztelt Ügyfelünk!


Köszönettel fogadtuk e-mail általi megkeresését! Tájékoztatjuk, hogy levelét
illetékesség miatt ügyfélszolgálati osztályunk kapta meg.
Tájékoztatjuk továbbá, hogy kérdései szakmai mivoltuknál fogva szervízeink
kompetenciája.
Kérjük forduljon bizalommal kollégáinkhoz, akik pontos és szakszerű
információkkal állnak rendelkezésére!
Köszönjük együttműködését!

Tisztelettel:
Renault Hungária Ügyfélszolgálat
"

 

 

És bármikor, bármiért írok/írtam nekik, mindig ugyanez a válasz jön vissza egy Excel listával a márkaszervízekről......

 

Írják ki a honlapra, hogy "NEM TUDUNK VÁLASZOLNI SEMMIRE, NE ÍRJANAK!" és akkor nem írok :o))))))))))

 

Zoli

mcbutha Creative Commons License 2004.11.02 0 0 11963

Nekem az Argosz pont a duplája lenne. 52000 ft éves díj.

boszi70 Creative Commons License 2004.11.02 0 0 11962
Én megnéztem és kiszámoltam az én adataimra, de az Argosz még ettől is olcsóbb, és ez itt tényleg nem a reklám helye!
Előzmény: mcbutha (11961)
mcbutha Creative Commons License 2004.11.02 0 0 11961

 

Pestmegye, 40 éves, 1,5 dci B1 fokozat csekken, éves díj 26500 ft. 

mcbutha Creative Commons License 2004.11.02 0 0 11960

 

Kötelező biztosítás a postánál a leg olcsóbb. Nemvéletlenül marad ki a biztosítók ajánlataiból. www.mpb.hu

vizs Creative Commons License 2004.11.02 0 0 11959
A kötelezőnél a legolcsóbbat válaszd, ez legyen az egyetlen szempont.
Előzmény: dohonyiz (11956)
boszi70 Creative Commons License 2004.11.02 0 0 11958

Akkor igy kellett volna írnom: "Valaki" :))))) Bocs, de tényleg nem emlékeztem, csak a tényekre.

Biztosítók

Én a következő taktikát választom. A cascoval most kerülök a C2-be. Az Argosz az egyetlen biztosító, ahol már a C3-tól, azaz a 4.évtől kell akkora biztosítási díjat fizetni, amit más biztosítónál a 10. évben lehet elérni. Az első 3 évet (jelenleg is) az Unionnál fizetem, mert nekem ők voltak a legocsóbbak. De a 4.évtől átmegyek az Argoszhoz, mert ott akkor annyit kell fizetni, amennyit az Unionál majd csak a 10.évben adnak. Egyébként meg a kötelezővel is ők a legolcsóbbak -nekem!

Előzmény: dohonyiz (11956)
gabocsiga Creative Commons License 2004.11.02 0 0 11957
Én még nem hallottam hogy téli gumival adtak volna ki egy autót. A GT2 az egyértelműen nyári guma. Másképp is viselkedik hideg úton...
Előzmény: boszi70 (11955)
dohonyiz Creative Commons License 2004.11.02 0 0 11956

Szia Boszi!

 

Én voltam az a valaki :o)

 

 

Más:

 

Biztosítóváltáson gondolkoztatok már?

Én most néztem, hogy az Allianznál lévő kötelezőm jövőre 9007 Ft lesz negyedévente a mostani 8340-el szemben......hát ez van....ennél olcsóbb csak az Union lenne, de az meg nemtudom milyen.....

 

Zoli

Előzmény: boszi70 (11955)
boszi70 Creative Commons License 2004.11.02 0 0 11955

Hm..... Én is állítottam, hogy négyévszakos az a gumi (GY GT) amivel átadják a kocsit, mígnem valaki elküldte a good year gt2-ről a tájékoztatót. Ott egyértelműen  nyári guminak titulálták. Én februárban vettem át, és eszük ágában sem volt télire cserélni, inkább azt mondták, hogy univerzális, négyévszakos, meg miegymás.

 

Katrervédő meg igen is volt a korábbi (szerintem 2004. előtt gyártott) tháliákon.

Előzmény: MuldR (11939)
diesel_uberalles Creative Commons License 2004.11.02 0 0 11954

Őszinte részvényem :(

Bontó?

Greguss Kft.
2011 Budakalász, Hargita u. 36.
0626/343-650

(De ha beírod a bal sávban lévő keresőbe, hogy budakalász, akkor a 3. hsz mzdude felsorolása lesz, ahol irdatlan mennyiségű bontó elérhetősége van)

Előzmény: zsuga666 (11951)
Biovadász Creative Commons License 2004.11.02 0 0 11953
Boldogult biciklis időszakomból tudom, hogy mindíg akkor nyitják ki az ajtót amikor odaérek, ilyen esetekben én egyből csigatempót veszek.
Előzmény: zsuga666 (11951)
gabocsiga Creative Commons License 2004.11.02 0 0 11952
Én vetem egy elsőt, majd 10 rongyért.. A hátsóért már sajnáltam ugyanennyit..
Előzmény: mynames (11950)
zsuga666 Creative Commons License 2004.11.02 0 0 11951

Ver az Isten !

 

Tennap este dzsaveckáltam hazafelé. Látom ám, az ember derékig a kocsiban. 1 irányú ucca, mindkét oldalon parkolás. Reménykedtem, hogy nem akkor bassza ki az ajtót, mikor odaérek.  Tévedtem. Ebből eredendően jobboldali, fűthető, tükörlap keresteteik.

mynames Creative Commons License 2004.11.02 0 0 11950

Hi gabocsiga!

 

Mi az ára?

Neked adták az elsőt újonnan?

 

mynames

Előzmény: gabocsiga (11948)
Biovadász Creative Commons License 2004.11.02 0 0 11949
Esetleg valakit érdekelhet.

Friss loganfikázós topic
gabocsiga Creative Commons License 2004.11.02 0 0 11948
Hátsó engem is érdekelne, de még mindíg sokallom a gyárinak az árárt...
Előzmény: mynames (11947)
mynames Creative Commons License 2004.11.02 0 0 11947

Üdv minden thalicskásnak!

 

Én mikor megvettem a thalicst akkor vettem a "madaras tescó"-banŽ (by Fábry) jó féle akciósat (2000HUF)! Ez úgy volt jó féle, hogy a hátsó ülőlap és a két első fejtámla huzat lett jó. Az első ülésekre nem lehetett feltenni mert  az ülőlap és a támla rész a thaliában hátul zárt, a hátsó üléstámlára pedig azért nem mert letakarta volna a 3 fejtámla becsatlakozás helyét.

konkluzió: fentiekre odafigyelni vásárláskor, amit igazán csak akkor lehet megvalósítani ha ki is bontjuk és széthajtogatjuk a becsomagolt üléshuzatot.

 

Más: engem első-hátsó sárfogó gumi érdekelne. Ki mit tud?

Előzmény: barna_16v (11946)
barna_16v Creative Commons License 2004.11.02 0 0 11946
Kedves Thalicskások!

Azon gondolkozom, hogy jó lenne beszerezni valamilyen üléshuzatot.

Van ezzel kapcsolatban valamilyen tapasztalat?
dohonyiz Creative Commons License 2004.11.02 0 0 11945

Ok, köszi a választ, akkor ennek názek utána :o)

 

A kézikönyvben jó fejek, mert az olajaknál leírják, ők mit javasolnak, a többi folyadéknál csak az általad is idézett mondat van.....

 

Mégeccer köszi!

Előzmény: iMre (11942)
circum Creative Commons License 2004.11.02 0 0 11944
Pontosítás a 3. ponthoz: a tükörlapra gondoltam.
Előzmény: circum (11943)
circum Creative Commons License 2004.11.02 0 0 11943

Na, hőmérő-project successfully finished. :)

 

Pár tapasztalatom, mérgelődésem leírom, okulására a leendő hőmérő-beszerelőknek:

 

1. Ahhoz képest, hogy még reggel a kocsi mellett elhaladva (nejem vitte el aznap), sacc/kb kimértem, hogy mekkora vezeték kell (tükörtől ajtóig, ajtótól átvezető gumicsőig, onnan csatlakozóig), és bejelöltem egy tollal, hogy majd hol vágjam el a melóban, ahol páka van, kb. 1 cm (!) lötyögése lett a beépített cuccnak! Nagy mákom volt... :))

 

2. A visszapillantó tükör hátsó borítását (többek között) egy pöcök fogja a műanyag házhoz a csukló résznél (amihez csak akkor férsz hozzá, ha behajtod a tükröt). Valszeg tanácsos ott alányúlni egy csavarhúzóval és jól benyomni, mert ez a pöcök nekem letörött. Ami egyébként nem nagy baj, mert belül (kívülről elérhetetlen helyen) még négy helyen fogja pöcök, tehát leesni nem fog...

 

3. A tükröt magát nem kell leszedni, a tükörállító bovdenekkel párhuzamosan lehet vezetni a szenzor vezetékét, és szépen be lehet passzentani az eredeti hőmérő helyére (nálam alul még egy lyuk is van a környékén a színrefújt borításon, gondolom, a pontosabb külső hőmérést elősegítendő).

 

4. Van egy négyszögletes lyuk az ajtó élén, gumidugóval lezárva, ennek segítségével az ajtón a vezeték átvezetése gyerekjáték.

 

5. A gumicsövön átdugni a vezetéket tényleg szívás; vezetődróttal talán könnyebb, anélkül én kb. 20 percet szívtam vele...

 

6. A 7703497342 cikkszámú saru némi laposfogós "ráhatás" után lesz jó csak; nem szabad vastag szigetelésű vezetéket használni, és ki kell egyenesíteni a saru nyakán a kettős hajlítást, különben nem fog bemenni a műanyag csatlakozóba.

 

További tájékoztatásul, nekem mindennel együtt 1 és 1/4 óra volt a szerelés, és kellett hozzá egy nagyobb meg egy kisebb lapos csavarhúzó (feszegetésekhez), egy imbuszkulcs (nem tudom, mekkora, a tükör lecsavarozásához), egy laposfogó, egy csípőfogó, egy érfogó (a gumicsövön való vezetékáthúzáshoz), plusz vezeték az áthúzáshoz (a saruval szereltet biztos nem tudtam volna áttolni, behúzni sikerült), egy lámpa (az ajtóban való vezetékátvezetéshez).

 

Mickey, még 1x nagyon köszönöm az NTC-t, kb. 2,5 és 25 °C között felvettem a karakterisztikáját, és nagyon jól közelítette a v__tibor által felvett computer-karakterisztikát... Remélem, alacsonyabb hőmérsékleteken is jó lesz, meg hogy az egyes kocsik ugyanolyan karakterisztika szerint dolgoznak...

 

Circum

 

iMre Creative Commons License 2004.11.02 0 0 11942

Zoli, a Glaceol a hutofolyadek tipusa, nem a neve. Ilyen tipusu hutofolyadek a Glacelf. Nincs kezugyben sem az auto, sem a konyve de azt hiszem, hogy a motorhaz alatt is van erre utalas valamint a konyvben (mar nem emlekszem, hogy csak annyit irnak, hogy "Kizarolag Renault altal javasolt anyagokat hasznaljanak", vagy konkretan a a tipusra is utalnak).

Ismetlem, lehet ez csak egy marketing fogas; en nem mertem kockaztatni. Nalunk nehany eve mar (pszeudo)Renault motorral szerelik fel a Daciakat es ez a fajta hutofolyadek minden sima Daciaboltban talalhato ~7-800ft-nak megfelelo osszeger.

Nem gondoltam ra, hogy kuldjek neked nehany literrel, a felesegem vasarnap utazott at Budapesten :(

Előzmény: dohonyiz (11941)
dohonyiz Creative Commons License 2004.11.02 0 0 11941

Szia!

 

Én is GT2-vel kaptam, ez kifejezetten nyári gumi, ahogy a gyártó honlapján olvastam.

 

Ja, iMre!

 

Az a hűtőfolyadék-név biztos, hogy Glaceol RX? Próbáltam rákeresni az Origo-n, meg sok helyen, de sehol nem talál semmit.

 

Köszi,

Zoli

Előzmény: iMre (11940)
iMre Creative Commons License 2004.11.02 0 0 11940
En 2002 december 14-en vettem at a jarganyt a jol ismert GT2 gumival. Szerintem a gumi nem valtozik evszaktol fuggoen.
Előzmény: Vulkan16V (11938)
MuldR Creative Commons License 2004.11.02 0 0 11939

Altalaban 4 evszakos gumival adjak az autokat, igy nincs ilyennel problema. Az mas, hogy hoba semmit se er :)

 

Kartervedo csak Clion van tudtommal. A Thalian a cost cutting aldozata lett :)

Előzmény: Vulkan16V (11938)
Vulkan16V Creative Commons License 2004.11.02 0 0 11938

Halihó tws1!

 

Én maradtam az eredeti 175/65R14-es gumiméretnél. Az elmúlt teleken hó tényleg ritkán volt (és friss hóban nem is csúsztam soha), de göröngyösre döngölt, fagyos, gödrös jég-hó-aszfalt keverék annál inkább. Itt a súlyeloszlás miatt a szélesebb kerék jobban csúszik. Ha a szélesebb gumit választod, kalkuláld bele a vezetésedbe.

Most már csak egy kérdés maradt. A most vásárolt Thaliákat nem eleve téli gumikkal adják? Durva lenne novemberben nyári gumival átadni egy új kocsit, mit ahogy júniusban is morcos lettem volna, ha téli gumival adják.

 

üdv: Vulkan

 

Mindenkinek!

Az Azure felszereltségű 2004. júniusi Thaliámban nincs kartervédő lemez. Vajon a kereskedő milyen felszereltségre gondolt, amiben már van?

Előzmény: tws1 (11920)
attys Creative Commons License 2004.11.02 0 0 11937

Szép az autód de az oldalirányjelzőket kicserélhetted volna már fehérre.

Szerintem.

Előzmény: sfbukfenc (11927)
Pax2 Creative Commons License 2004.11.01 0 0 11936

Hát nem tudom....engem nem paliztak át, nagyon normálisak voltak. Vannak persze rosz tapasztalatai másoknak, de ha tudod olvasd végig a forumot sok érdekeset és megszivlelendőt fogsz olvasni.

 

Sok sikert!

Előzmény: gby (11935)
gby Creative Commons License 2004.11.01 0 0 11935

Köszi!

 

A hónap végére igérték, hogy megkapom.

Átvételkor van valami amire nagyon figyeljek?

Pax2 Creative Commons License 2004.11.01 0 0 11934

Jó választás, nem fogod megbánni!

 

Én május közepén vettem át, van már benne 15 ezer, eddig semmi gond.

(csak a gyári rongyszőnyeget cseréld ki )

 

:) 

Előzmény: gby (11933)
gby Creative Commons License 2004.11.01 0 0 11933

Üdv mindenkinek!

 

Én is rendeltem csütörtökön egy thaliat 1.5 dci.

Minden tapasztalat érdekel. A fórumot most kezdem az elejétől olvasni.

A téligumival kapcsolatban, az előző cégemnél ford tranzitot vezettem. Hátul dupla kerékkel és téligumi nélkül nem volt elötte akadály. Ezzel szemben a szimpla kerekesek téligumival is sorra elakadtak.

sfbukfenc Creative Commons License 2004.11.01 0 0 11932

Jó lesz vigyáznunk a "nagytesókkal"! :-)))

Itt Zalában, konkrétan Kesztehelyen most helyeztek üzembe egy lézeres mérőt, ami 1800 méterig hatásos, 2 millába került. Gyanítom, hamar meghozza az árát!

Előzmény: diesel_uberalles (11930)
sfbukfenc Creative Commons License 2004.11.01 0 0 11931

Ha maffiózó lennék, csak a szín stimmelne (meg talán a gyártó). :-)))

Betenni nem macerás (kiveszed a gyárit, rádugod az újra a csatikat és kész), de le kell mondanod a központi kijelzőn a rádió által megjelenített adatokról, bár ezeket a rádión úgyis látod. Az óra megmarad. A hőmérséklet kijelzés is működik, ha majd megcsinálod. :-)))

A nagyobbik baj az, hogy le kell mondanod a kormányról vezérelhetőségről is, bár ha nem volt még ilyened, nem fog zavarni. Engem sem zavar.

Előzmény: tws1 (11928)
diesel_uberalles Creative Commons License 2004.11.01 0 0 11930

OFF

A Megane topicban már bedobtam, de a Hódmezővásárhelyi Thalia tulajokat is érheti meglepetés:

 

Renault Megane Traffipax (Hódmezővásárhely)

http://traffipax.info/showalbum.php?album=JCX-118&t=1

(http://traffipax.info/radar.php)

(ON)

mzdude Creative Commons License 2004.11.01 0 0 11929
Nálam is felugrottak a téli gumik, a hétvégén meg is járattuk őket. A rázás megszűnt, illetve minimálisra csökkent, amiből arra következtetek, hogy centrírozási probléma volt. Ami azért érdekes, mert külön elvittem gumishoz a járgányt. Úgy látszik, számítógépes műszer ide vagy oda, ezt is el lehet baszarintani.

Azért az se volt piskóta, mikor a szerelő megpörgette a nyári gumikkal a felemelt autó kerekét, és a gumi közepén futó esőelvezető árokról kiderült, hogy hol középen fut, hol nem...
tws1 Creative Commons License 2004.11.01 0 0 11928
sfbukfenc: valoban jol nez ki az autod ezekkel a gumikkal, meg ezzel a szinnel (ugyen nem vagy valami maffiozo :)) ). legjobban a cd-d tetszett. mennyire maceras a gyari helyett egy masik radio-dc-t betenni? (en eddig azt hittem hogy a radio es a kozponti kijelzo szervesen osszefugg es emiatt ha radiot cserelsz akkor a kijelzon nem fog megjelenni par adat....)
sfbukfenc Creative Commons License 2004.11.01 0 0 11927

Hóban valószínűleg így van. De mennyi, és meddig (friss hó) van nálunk? A jegesre letaposott havon, vagy jégen pedig nem hiszem, hogy érezhető a vékonyabb gumi előnye. A száraz utakról nem is beszélve.

És még vmi, bár ennek a biztonságos autózáshoz nem sok köze van: a szélesebb sokkal jobban mutat az autón.

Nagyjából így, bár ez 195-s, és még a nyári: www.fw.hu/sfbukfenc

Előzmény: attys (11925)
attys Creative Commons License 2004.11.01 0 0 11926
Mármint hóban:)
Előzmény: attys (11925)
attys Creative Commons License 2004.11.01 0 0 11925
Természetesen a keskenyebb gumi jobb télen.
Előzmény: tws1 (11920)
iMre Creative Commons License 2004.11.01 0 0 11924

Minden jo, ha vege jo:

Ma reggel inditom az autot, valami alulrol csunyan, melyen beremeg az alvazba. Hmmm ... lehet csak attol, hogy huvos volt ejjel, a hideginditastol jobban beremegett a motor, biztos a dob ert a vazhoz. Meleg inditasnal is hallatszik ... sot ha godros uton megyek akkor is. Egeszen elkeseredtem, hogy megint kell menni a szervizbe.

 

Kozben csak ennyi volt: a napokban allitottam az anyosules tamlajan, mert saros volt a kisfiam cipoje es nem akartam hogy a tamla is olyan legyen. Majdnem fuggoleges allapotba kerult a tamla es olyan szepen tud remegni hidegindulaskor ...

Nem pont jo ez a veg, de jobb mintha a szervizbe kene menni, hogy megmutassak (mint Boszinak), hogy mindegyik tamla ilyen "feszes".

 

OFF

Nehany nappal ezelott vasaroltam magamnak egy motorbiciklit (egy jo karban levo ETZ 125). Nos amig azon kiismeri magat az ember, hogy hanyszor kell berugozni, mekkorat es mikor kell huzni a gazon, hogy beinduljon es ne kopje le a gyertyat eltelik nehany nap. Van neki szivatoja, amit manualisan adagolunk, van amikor hidegen rangat, van amikor alapjaraton leall, stb. stb.

Ezek utan a thaliaval menni egy alom :) ... ha nem a varosban kell napkozben maszkali vele. Motorral fel ora alatt elinteztem a dolgaimat a kozpontban, csucsidoben.

ON

diesel_uberalles Creative Commons License 2004.11.01 0 0 11923

Szia!

"Thalia 5,5x14-s felnijere felszerelheto 175/65R14 illetve 185/65R14 gumi is"

a 185/65 R14 nem váltóméret, a pontos mérete a 185/60 R14 82T (vagy H, vagy tökmindegy :))

Előzmény: tws1 (11920)
tws1 Creative Commons License 2004.11.01 0 0 11922
thalia status 1.4 16v kek alapszin + abs, cd, vonohorog, ev vegere igertek, addig mg nem vagyok igazi taborlako :)

meg nem dontottem el, hogy veszek-e egyaltalan teli gumit, csak azon filozok, hogy a keskenyebb vagy a szelesebb teli gumi a jobb-e. a szelesebb gumi konnyebben korcsolyazik a jegen, havon, vizen, stb.... szaraz utra pedig jobb. szaraz ut tobbet van telen mint havas, jeges, vizes, igy az ido nagyobb reszeben jobb a szelesebb gumi. viszony ha megis rossz az ido, akkor ugye konnyebben megcsuszik mint a keskeny. ezen vacilalok meg.....
sfbukfenc Creative Commons License 2004.10.31 0 0 11921

Nagyon örülünk, hogy újabb fővel gyarapodott a Thalia-sok, és a fórum tábora!

185/60-s Sava téligumit tetettem fel a héten, eddig minden OK, igaz, még nincsenek téli útviszonyok. Én a szélesebb gumi mellett szavazok (árban alig van különbség), de szerintem fogsz érveket hallani pro és kontra.

Milyen motorral, felszereltséggel rendelted?

Előzmény: tws1 (11920)
tws1 Creative Commons License 2004.10.31 0 0 11920
Udvozletem mindenkinek!

Tegnap rendeltem egy Thaliat es a kovetkezot szeretnem kerdezni a tapasztaltabb tarsaktol:

Teli gumi vasarlasan gondolkodom es ugy latom a Thalia 5,5x14-s felnijere felszerelheto 175/65R14 illetve 185/65R14 gumi is. A keskenyebb vagy a szelesebb gumi a jobb telen? Nyaron tudom, hogy a szelesebb a jobb, nemi uzemanyagtobblet aran.

Varom valaszaitokat.

tws1
R5TL Creative Commons License 2004.10.31 0 0 11919
A csavarokat ki kell csavarni. :)
Van néhány patent is, azokat finoman kipattintod.
A kárpit széle valami ragacsos anyaggal van odapászítva.
Ha az alját és a két oldalát már nem tartja semmi, akkor felfelé le lehet emelni a kárpitot.
Előzmény: mooz (11911)
sfbukfenc Creative Commons License 2004.10.31 0 0 11918

Mivel a külső hőmérő ajtócsatlakozóba való bekötésére nyáron, mikor a hőmérőt beépítettem, még nem tudtam (tudtuk), milyen tüskét használjunk, ezért belülre tettem a v_tibor útmutatásai alapján elkészített érzékelőt. Ezt csináltam úgy, hogy az ajtócsatlakozó utastéri felében a megfelelő két vezetékről egy pici szakaszon leoperáltam a szigetelést, s erre rátekertem az érzékelő vezetékeit. Így a kijelzőn most a belső hőmérséklet látszik, ami nyáron nagyon jó támpont volt a manuális klíma miatt. Most be fogok építeni egy háromállású kapcsolót, és a külső érzékelőt is, így a kapcsoló állásától függően a külső vagy a belső hőmérséklet látszik majd a kijelzőn. Ezt a következőképpen fogom csinálni (elnézést attól, aki járatos egy kicsit az elektronikában, és szájbarágósnak találja): az utastérben az egyik vezetéket elvágom, a kijelző felőli oldalára kötöm a háromállású kapcsoló közös pontját, a két érzékelő egyik-egyik vezetékét (ebből az egyik az elvágott vezeték másik fele, ha már be van építve a küső érzékelő) a kapcsoló maradék két pontjára. Természetesen az érzékelők szabadon maradt végei a másik szál vezetékre kötődnek. Remélem sikerült érthetően leírnom. (Ha nem, akkor csinálok majd egy kapcsolási rajzot.) 

Előzmény: circum (11915)
dohonyiz Creative Commons License 2004.10.30 0 0 11917

Szia iMre!

 

Köszi a tippet, utánézek ennek a Glaceakárminek :o)

 

Üdv

Zoli

Előzmény: iMre (11912)
Ádám77 Creative Commons License 2004.10.30 0 0 11916

Sziasztok!

 

egy igen furcsa dolgot tapasztalok. Arra lennék kíváncsi, ti is erzékelitek-e.

 

A nyáron én is megcsináltam a pollenszűrő projektet. Mostanában édesanyám használja a kocsit, és két hete arra panaszkodik, hogy induláskor budös, párás levegőt fúj be a venilátor. Gondoltam, ez olyan, mint nyáron, amikor két mp-ig rossz, aztán már kellemes hűvös. De nem. Amikor beépítettem a szűrőt, egy teljes flakon sprayt belenyomtam a rendszerbe, tehát elvileg nem kellene gombára gondolni.

Összefűgghet ez azzal, hogy elázott a pollenszűrő (de hogyan), vagy mi lehet?

circum Creative Commons License 2004.10.30 0 0 11915

sbukfenc!

 

Írtál valamit arról, hogy van belső hőmérőd, és csak vmi vezetéket kellett "megcsapolni". Írnál erről bővebben? És hol írja ki a kocsi a belső hőmérsékletet? Vagy lehet váltani, hogy külsőt v. belsőt jelez ki?

circum Creative Commons License 2004.10.30 0 0 11914

Sajnos van egy olyan érzésem, hogy ez márkától és márkaszervíztől teljesen függetlenül általános dolog. Valahogy az embert mindenhol átvágják, ahol olyan dolgokat csinálnak, amihez a T. kuncsaft nem ért, nincs fix ár, és ráadásul még valami külső ok (itt pl. a pecsét) miatt kötelező. :((

 

Előzmény: gyalogkakok (11910)
iMre Creative Commons License 2004.10.30 0 0 11913

Az auto konyve tenyleg 3,8L olajat ir elo az 1,4/8v motornak de az tul sok.

3,2L betoltese utan a palcan az olajszint pont a MAX-nal van. (3,8L utan meg nem lehet szintet ellenorizni mert a palca folyton nyakig olajos attol, hogy a tul sok olaj mukodes kozben felkerul a palca csovebe is).

Előzmény: gyalogkakok (11910)
iMre Creative Commons License 2004.10.30 0 0 11912

Szia dohonyviz!

 

Hutofolyadek: a Renault egy bizonyos Glaceol RX tipusu folyadekot javasol a jarmuveibe; ez ujokoraban zoldes-sargas foszforeszkalo szinu. Megkerdeztem, hogy miert nem lehet mas fagyallot onteni bele? Azt valaszoltak, hogy a jaratokat ahol a folyadek jon megy valami anyaggal kezeltek a korrozio ellen es mas folyadekok ezt leoldhatjak.

Glaceol RX tipusu lotty van Elf nev alatt is. Nalunk (RO) arulnak valami noname belga termeket is ami arban az Elfnek negyede.

Lehet, hogy a vedoreteg leoldasa csak reklamszoveg, de nem mertem kockaztatni.

Előzmény: dohonyiz (11904)
mooz Creative Commons License 2004.10.30 0 0 11911

Majd meglátjuk, mit bír.

 

Nem tud valaki abban segíteni, hogy az ajtókárpitot hogy lehet levellni az első ajtóról? hozzá kellene férnem a zárhoz.....

 

 

Mooz

Előzmény: gabocsiga (11902)
gyalogkakok Creative Commons License 2004.10.29 0 0 11910
 Üdvözlet minden Tagnak!

Leírom Nektek ,hogy jártam a KECSKEMÉTI Formont,Renault szervízzel.Ez mesének is beillene,de sajnos nem az..

04.10 28-án reggel vittem a 2003 áprilisi kék villámot 60 E-szervízre1.4./8 B.

A munkafelvevő/több éve /elkezd nekem mesélni kb 60E-kemény ft lesz,a szerviz.Kérdem mitartozik bele,mi kerül  ennyibe?Olajcsere,szürő,levegőszűrő,gyergya,benzinszűrő,fékdob pucolás.Kissebb diskurálás,mert a pénzemnek nem vagyok ellensége.Olajat hoztam ,levszűrőt nemrég cseréltem,van olajszűrőm is.Válasza nemtudja elfogadni,ezeket.Miért nem, multkór is beleöntötték a sajátomat.Szó szót követett,lement így kb 40 e-re,de csak olajat fogadja el,a többit nem .De ha csak olajat akarok cseréltetni akkór nincs pecsét,csak komplett meló után.Mondom neki fékdobpucolás 90e-nél,benzinszűrő ,mégkésőbb kell,de Ő kötötte az ebet a karóhoz.Gondolkodóba estem 10 e-ből ezt megcsinálom cakk-pakk,marad 50 e-rem,autó kb ennyivel,kevesebbet ér majd  pecsét  nélkül..Végül belementem.2.5 ó mulva kész lesz.Elmesélem a szerelőnek szervóolajat öntsön bele mert kevés.Kedves vendég már rég nemvoltam.3 ó mulva kezemben a kulcs,fizetnék,de nemlehet,adjam vissza a kulcsot elfelejtették kicserélni a gyergyát.!!Közben elkértem e Renault Hungária  tel. számát,felhívtam Őket.Kész lett a számla,elkezd mesélni,hogy majd legközelebb kell pucolni a fét,meg mi egymás.Az ár24318ft.Kicsit meglepődtem 60 e   40.e.De a számlát nemnéztem át kifizettem,ki kisért ilyen még nemfordult elő,pedig már a második Tháliát  hordtam oda .Még 1x nem.A számla ebből áll

 

Álltalános karbantartás/ez mi? /4.ó  8500ft

Légszűrő csere                          0.2 ó 1000ft nemfert bele a 4 órába

4gyertye le-fel szer.                  0.5 ó  2500ft  ez sem fért bele

lev.szűrő                                             3000ft

 oljszűrő                                              2495ft

leeresztő csavar                                   645ft

4 gyertya                                              5935ft

segédanyag/ez mi?/                               242.5 ft

Hazaérve nézem,nincs szervóolaj  potlás,nincs meghúzva a benzincsőnél a bilincs mert olajos,a vízcsövek nincsenek meg igazítva mert összeérnek.Kicsit így is kidörgölték egymást,magamnak csináltam meg 1 hete.Kérdésem mi az a karbantartás,ha minden cserért külön kell fizetni.A 4óra,az általános,vagy mikór mennyit írnak.De az már biztos hogy ide többet nem viszem az autót,inkább újból nyugaton szervízelem/ott nézhetem,hogy dolgozik,mit cserél ki,hogy rakja össze.Mert ebből ki indulva Kecskeméten a naívokat átvágják,.Másoknak 5lit.olajat számolnak fel,holott 3.8lit.kell.3csere 4-dik haszonEz a Kecskeméti FORMONT.Bocsi.kicsit hosszúra sikeredett.  Kék villám

v__tibor Creative Commons License 2004.10.29 0 0 11909
Na jó, megnéztem: már rikít olyan ságrán, de nem "zavaros", s nekem sincs már maximumnál. A szint függ a motor hőfokától is ... a tavaly az egész telet a minimum körül "vészeltem át" :-)
Előzmény: dohonyiz (11908)
dohonyiz Creative Commons License 2004.10.29 0 0 11908

Nekem is olyan sárga, de épphogy a MINI jelzés felett van.......kéne bele löttyinteni valami levet (és nem Márka meggyet vagy szőlőt) :o)))

Előzmény: boszi70 (11906)
Pax2 Creative Commons License 2004.10.29 0 0 11907

Ha márka akkor csakis meggy!

 

Ami a fagyállót illeti elöregszik tudtommal, de nem 1 év alatt.

Előzmény: v__tibor (11905)
boszi70 Creative Commons License 2004.10.29 0 0 11906
Nekem "újkorában" még olyan szép foszforeszkálós sárga volt. Az utóbbi időben meg bebarnult.
Előzmény: v__tibor (11905)
v__tibor Creative Commons License 2004.10.29 0 0 11905

Passz ...

Én a gyárit használom még 2002. aug óta :-) pontosabban a 30e szerviz alkalmával töltöttek egy picit utána (min-ről max-ra, 1.5 dCi).

A folyadék még mindig olyan sárga mint újkorában :-)

 

Márka: még mindig szeretem (a szőlőt) ... :-)

Előzmény: dohonyiz (11904)
dohonyiz Creative Commons License 2004.10.29 0 0 11904

Sziasztok!

 

Ti milyen hűtőfolyadékot használtok az autótokba? Mindegy neki, hogy milyen típusú?

 

Mert édesapám OFF VW Golfja ON kézikönyvébe van egy olyan rész, hogy csak G11-es jelölésűtől felfelé lévő hűtőfolyadék rakható bele, én ilyet azonban nem találtam a mi kézikönyvünkben.......

 

Tapasztalat? Márka?

 

Köszi,

Zoli

iMre Creative Commons License 2004.10.29 0 0 11903

Az en (romaniaban vasarolt) benzines Thaliamon van vedolemez. Az keremszepen egy vastagabb badoglemez, szerintem nincs benne semmi high-tech. Egyszer megerintettunk vele valamit es behorpadt, a kovetkezo olajcserenel kalapaccsal kiegyenesitettek.

 

A nalunk most eladott Thaliaknak van vedolemeze, da a motorhazfedorol a "bunda" elillant.

Előzmény: mzdude (11889)
gabocsiga Creative Commons License 2004.10.29 0 0 11902
Amit én írtam az SKF volt. Megmondom őszintén NK gyártót nem ismerek csapágyban, de az nem jelenti azt hogy nincs, max hogy noném...
Előzmény: mooz (11901)
mooz Creative Commons License 2004.10.29 0 0 11901

NK, illesmi felirattal: Quality for your safety.

 

Mooz

Előzmény: gabocsiga (11867)
gabocsiga Creative Commons License 2004.10.29 0 0 11900
2.Csak az a kérdés hogy hol fogja mutatni.....
Előzmény: Alizé (11899)
Alizé Creative Commons License 2004.10.29 0 0 11899

Ennek két nagy hibája van.

1. Vagy rádiót hallgatsz vagy a hőmérsékletet nézed. Egyszerre a kettő nem működik...

2. Az ára. Házi buherálással kijön kb. 300 Ft-ból.

 

Előzmény: tefi (11887)
zsuga666 Creative Commons License 2004.10.29 0 0 11898
 Mink + Béfüreden fogjuk rontani a levegőt és riogatni a halakat. :-))
Wartburgos Creative Commons License 2004.10.29 0 0 11897
Ha torony eránt akko utba esik Bonyhád :-))
Előzmény: v__tibor (11896)
v__tibor Creative Commons License 2004.10.28 0 0 11896
Nem tudom még merre megyünk, de benne vagy a mobillistában ... :-)
Előzmény: Wartburgos (11895)
Wartburgos Creative Commons License 2004.10.28 0 0 11895

És ha kisvárosunk felé járnál, rám csörögsz. 0hat30-hat4hat-9928

 

Üdv. Wartburgos

Előzmény: v__tibor (11894)
v__tibor Creative Commons License 2004.10.28 0 0 11894

:-)))) nekem nincs lehetetlen ;-)

 

És a mahinátoroknak :-)

 

Hétvégén a gép belsejébe tisztított zalakarosi és környéki levegőt fogok beengedni ...

Előzmény: Wartburgos (11891)
v__tibor Creative Commons License 2004.10.28 0 0 11893
Az biztos, hogy ha nekem is gyárilag benne lett volna, nem fecceltem volna bele ennyi energiát ... :-) de az nagyon tud bosszantani, hogy ha valami ott van egy karnyújtásnyira (működő beépített lehetőség) és azt el akarom érni, akkor hivatalosan vagy sehogyse vagy csak a Föld megkerülésével tudom elérni ...
Előzmény: tefi (11887)
E21mafia Creative Commons License 2004.10.28 0 0 11892
pffuuj..
Wartburgos Creative Commons License 2004.10.28 0 0 11891

Szerintem...

 

Fülébe jutott a gyárnak hogy itt egyesek variálnak az utólagos hőmérő beépítéssel ezért módosították a csatikat :-))

 

Mibe fog kerülni a gyárnak ha a pollenszűrős mahinátorokat is kiakarja védeni ? :-))

 

 

Előzmény: v__tibor (11886)
circum Creative Commons License 2004.10.28 0 0 11890

Sziasztok!

 

Egy digit. fényképezős klubtárs lenne olyan kedves, és lefényképezné, hogy hol van, és hogy néz ki a csomagtartóvilágítás? A csomagtartófedélen középen ugyanis nekem van vmi drót, lóg a végén vmi műanyag, de izzó sehol... Őszintén, nem emlékszem, hogy mióta nincs csomagtartóvilágításom; lehet, hogy sose volt...? :-O

 

Majd én is lefényképezem holnap.

mzdude Creative Commons License 2004.10.28 0 0 11889
Nna, utánajártam ennek a kartervédő dolognak. Először is, Cliora és Thaliára nem ugyanaz kell, továbbá a Thalián belül a dízel és a benzines is eltérő. Kétféle ilyen lemez létezik, az egyik a sima műanyag, ez Thalia esetében 5400 Ft, és van egy megerősített üvegszálas/fém (?), ami 25000 Ft.

A pontos rendeléshez alvázszám kell.
tefi Creative Commons License 2004.10.28 0 0 11888

Nekem nem jött be így ez a hosszú cím -akkor leírom lépésenként:

 

conrad.hu - Autóelektronika - Járműfelszerelés - Gk. hőmérők - RDS hőmérők

tefi Creative Commons License 2004.10.28 0 0 11887
Hi All !

Nem akarom a házi hőmérős projekt-et visszavetni, de láttátok ezt az oldalt:

http://www.conrad.hu/product.asp?catalog%5Fname=Conrad&category%5Fname=001928%5F
Guid6270943FD9D21BFCE10000000A010252&product%5Fid=854201

RDS rádióval rendelkezőknél a kijelzőn írja ki a külső+belső hőmérsékletet és csipog fagyveszélynél. Igaz az ára is húzósabb - 16.990 Ft.

Ui. Nekem nincs ilyen /szvsz. nem is lesz/ és nem vagyok érdekelt az üzletben !!!!
v__tibor Creative Commons License 2004.10.28 0 0 11886

Rossz hír ... :-(((

 

A kék vezetékes a Rönóé, a fekete a BERG hüvely (PC-k alaplapján lévő tüskékre menő LED, POWER, SWITCH, SPEAKER, stb vezetékek fekete műanyagján belül levő kis csativég) ... Sajnos nem teljesen stimmel. Egy picit kisebb, rövidebb, és el is forog a helyén (gondolom ezt akadályozza meg az eredeti hátulján a kis pöcök).

Esetleg elmegyek RET-be választani a katalógusból vagy a leónozott vezetékvéget visszahajtom, hogy ne csússzon vissza, a tüske így is megtalálja az útját, s valószínűleg érintkezni is fog, asszem a többiek, akik megcsinálták ezzel a típusú ajtócsatival így oldották meg ... csakhát az nem egészen szakszerű. A képek nem a legjobban sikerültek, de a lényeg talán látszik:

 

 

 

Előzmény: sfbukfenc (11862)
diesel_uberalles Creative Commons License 2004.10.28 0 0 11885
Ha pesti v. környéki a dolog, akkor elvihetem Neked, november 12-13-án megyek Miskolcra.
Előzmény: KISPIPI (11883)
mzdude Creative Commons License 2004.10.28 0 0 11884
Budapest.

OK, rákérdezek.
Előzmény: KISPIPI (11883)
KISPIPI Creative Commons License 2004.10.28 0 0 11883

Na! Maradjunk ennyiben, hogy egyenlőre rákérdezés, és mondhatnál egy megyét, hogy melyikben laksz. Mert a távolság is mérlegelendő...

 

Előzmény: mzdude (11879)
boszi70 Creative Commons License 2004.10.28 0 0 11882
Akkor biztos nem tévesztették el azt a + 1  0-át. :)
Előzmény: KISPIPI (11877)
Biovadász Creative Commons License 2004.10.28 0 0 11881
"Kb. két óra múlva megyek hozzá, rákérdezzek? Ha tényleg 3000 Ft környéke, akár rendelhetek is nála"

Egyenlőre csak rákérdezés, és nagyon hálás leszek.
Pénzügyileg most nem vagyok a helyzet magaslatán a rendeléshez. :)
Előzmény: mzdude (11879)
KISPIPI Creative Commons License 2004.10.28 0 0 11880

Engem érdekelne a lemez, ha nem az ország másik végén laksz. (Én miskolci vagyok) És Te?

 

Előzmény: mzdude (11879)
mzdude Creative Commons License 2004.10.28 0 0 11879
Szerelőm idegesített vele, mert én 5500-ért rakattam fel, de ő valami háromezer környékén tudta volna hozni. Azt mondta, hogy Lagunára valami üvegszálas cucc van, annak tényleg 30 rongy az ára.

Kb. két óra múlva megyek hozzá, rákérdezzek? Ha tényleg 3000 Ft környéke, akár rendelhetek is nála.
Előzmény: Biovadász (11875)
Garfield007 Creative Commons License 2004.10.28 0 0 11878

Sziasztok!

Nem akarok nagyon beleszolni, de ez a kartervedo lemez dolog erdekes, nem kene megkerdezni egy karosszeriast mit mondana errol? 4 lyuk es fel negyzetmeter lemez nem lehet egy nagy kihivas...

Azt hiszem meg is kerdezem havert mit mond, de en biztos hogy fembol csinaltatom meg.

KISPIPI Creative Commons License 2004.10.28 0 0 11877

Egyébként balhé van, mert megkérdeztem három servicét izibe, és mind 30000 ft-ot mondott... én meg csütörtököt...

 

Előzmény: boszi70 (11876)
boszi70 Creative Commons License 2004.10.28 0 0 11876

Hát....... maradjunk annyiba, hogy nekem is hiányzik belőle. Az a gond, hogy hiába próbáljuk meg pótolni a kispórolt darabokat, amikor eladásra kerül a kocsi senki nem ad egy fillérrel többet érte. 

 

Egyébként a helyzetet fordítva is lehet kezelni. Nem a mostaniakból hiányzik, hanem az előzőekbe szerelték be plusszba! :)))

Előzmény: KISPIPI (11874)
Biovadász Creative Commons License 2004.10.28 0 0 11875
"Ez a kartervédő lemez, már volt róla szó. Rakasd fel. De 5500 forintnál többet ne fizess érte. Egyéb forrásból az ára kb. 3000 Ft, és négy teljesen hétköznapi csavarral van felfogatva"

Merre van ez az "egyéb forrás"? :)
Előzmény: mzdude (11868)
KISPIPI Creative Commons License 2004.10.28 0 0 11874

Akkor Neked is kellene ilyen védőlemez, ugye?

Előzmény: boszi70 (11872)
KISPIPI Creative Commons License 2004.10.28 0 0 11873

Nem tudod véletlenül, hogy mi a pontos neve ennek a lemeznek, és hogy hol lehet kapni (csak hogy ne kelljen 30 rugót fizetnem érte, ha 5 gurigáért is kapható)?????

 

Előzmény: mzdude (11868)
boszi70 Creative Commons License 2004.10.28 0 0 11872

Bocs, hogy megint beszólok. Hát ezek a "kedves" szervizesek. Szóval csak annyit, hogy nem csak az " egyszerübb konstrukcióknál" van.  Nekem azure felszereltség van, ami azért inkább a magasabb fokozat (sőt lehet, hogy a legmagasabb), és ott sincs. Korábban már volt róla szó, hogy miket spórolta ki az "árelőnyős" szériákból, és szó sincs róla, hogy azért nincs benne, mert egy alacsonyabb kategória. Egyszerűen ki kellett spórólni azt a 333,000-500,000 ft árelőnyt. Nekem a korábbinál a "hiányzó" alkatrészek mind benne voltak, és elvileg ugyanarra a műszaki felszereltségre cserélték, mégis hiányoznak belőle egy csomó minden. Már akkor gyanus volt, amikor aláírattak velünk egy papírt, hogy semmilyen további követelésünk nincs. Nem is gondoltam akkor, hogy mennyi mindennel kevesebb van a kocsiban. Persze, nem csökkenteték a hitelemet, azzal az 500,000 ft árelőnnyel, még mindig a 2.850.000 értékű autót törlesztem, aminek már az ádasákor is csak 2,300.000 körül volt az értéke. Mégegyszer bocs mindenkitől, de ez a téma -még mindig- sajnos érzékenyen érint.

Előzmény: KISPIPI (11866)
boszi70 Creative Commons License 2004.10.28 0 0 11871
Olvasom, hogy csapágy problémákkal küzdötök. Ha megadjátok a pontos típust, én is utána tudok kérdezni. Egy nagyon kedves barátom csapágyforgalmazó. Hátha ad vmi baráti árat.
Előzmény: gabocsiga (11867)
boszi70 Creative Commons License 2004.10.28 0 0 11870
Persze! Várlak! 12,00-15,45-ig bent leszek. Hívj!
Előzmény: v__tibor (11860)
boszi70 Creative Commons License 2004.10.28 0 0 11869
Tudom, hogy ez itt nem a reklám helye, no meg én aki mindent megjárt a szervizekkel (de ez az én harcom volt!), mégis inkább a makóiakat ajánlom. A családból is oda járnak át. (persze nem tudják, hogy a rokonaim!)
Előzmény: t7m4cf3 (11824)
mzdude Creative Commons License 2004.10.28 0 0 11868
Ez a kartervédő lemez, már volt róla szó. Rakasd fel. De 5500 forintnál többet ne fizess érte. Egyéb forrásból az ára kb. 3000 Ft, és négy teljesen hétköznapi csavarral van felfogatva.
Előzmény: KISPIPI (11866)
gabocsiga Creative Commons License 2004.10.28 0 0 11867
Milyen márkájú a csapágy?
Előzmény: mooz (11859)
KISPIPI Creative Commons License 2004.10.28 0 0 11866

Sziasztok!

Egy kérdéssel zavarnálak Benneteket: Azt ugye látjátok, hogy ha a kocsi motorházát alulról nézitek, hogy eléggé szabadon van minden. Tehát egy védőlemez alulról hiányzik. (állitólag, ez az egyszerübb konstrukcióknál van csak) Utána érdeklődtem, a Renault szervizben, és azt mondták, hogy 30000 ft-ért tesznek be alaplemezt, ami műanyagból van. Valójában hasznos dolog, mert egy gumiharang, a sebváltónál igen szabadon van, és még ki tudja mi mindent védene ez a lemez. Talán érdemes lenne költeni rá.

Mi a véleményetek?

 

 

zsuga666 Creative Commons License 2004.10.27 0 0 11865

 

 Hoi !

 Azt nem tom, hogyan műxik, de a klíma kilopja a levegőből a párát. Mostanság; klíma+2-es fuvallat és 1 percen belül tiszta a monitorom.

Előzmény: barna_16v (11851)
sfbukfenc Creative Commons License 2004.10.27 0 0 11864
Üdvözlünk a Thalia-sok táborában!
Előzmény: srush (11863)
srush Creative Commons License 2004.10.27 0 0 11863

Üdv, leendő márkatársak.

Holnap megyek a márkáért, Comfort 1.4 8V , mit tudtok róla?

sfbukfenc Creative Commons License 2004.10.27 0 0 11862
Olyat én is találok biztos itthon, csak holnap nem lesz időm kipróbálni.
Előzmény: v__tibor (11860)
dohonyiz Creative Commons License 2004.10.27 0 0 11861

Oké, semmi gond.

 

Ma este voltam az Europark Intersparjában és nagy meglepetésemre mit találtam? BBurago Renault Clio'98 kisautó 449 Ft-ért! Tök jól néz ki, bár az eleje kicsit Twingo-s, de nagyon hasonlít az I-es Cliora.

 

Már csak egy II-es vagy III-as Cliot kéne találnom, annak még jobban örülnék. De persze legjobban egy Thaliának :o)

 

Zoli

Előzmény: t7m4cf3 (11842)
v__tibor Creative Commons License 2004.10.27 0 0 11860

Azért van még remény. Most kaptam egy tippet, hogy olyan lehet ez a csati, mint a PC-kben az alaplapi tüskékre rádugható LED, SWITCH, POWER stb szálak végein levő. Abból meg van egy jópár elfekvőben.

 

Boszi! Holnap mehetnék újra? Viszek fotómasinát is ... :-)

Előzmény: sfbukfenc (11858)
mooz Creative Commons License 2004.10.27 0 0 11859

Most hogy utánajártam, a Clio II-é tökéletesen megfelel, és jelen árakon 6000-ért megúszom.

 

Mooz

Előzmény: gabocsiga (11845)
sfbukfenc Creative Commons License 2004.10.27 0 0 11858
Még jó, hogy nem rohantam a szalonba megvenni! :-)))
Előzmény: v__tibor (11849)
sfbukfenc Creative Commons License 2004.10.27 0 0 11857
A képeket elküldtem mail-ban.
Előzmény: Törölt nick (11832)
tocsesz Creative Commons License 2004.10.27 0 0 11856

Szia Diesel!

 

Semmi gond, akkor várok türelemmel, csak azt hittem, hogy elveszett.

Köszönöm.

 

tocsesz

Előzmény: diesel_uberalles (11850)
kukucs33 Creative Commons License 2004.10.27 0 0 11855
Szilentblokk az kicsit komolyabb azért. Egyszer olyant is gyárttattam "után", de az nem lett az igazi. Használható lett ugyan, beépíteni is sikerült kis melóval, de végül mégis inkább egy jó (jobb) állapotú bontott lett "véglegesítve". Igaz, nekem elég bonyolult felépítésű darab kellett. A csapágy egyszerűbb eset és kisebb a kockázat. Szerintem.
Előzmény: mzdude (11846)
topo Creative Commons License 2004.10.27 0 0 11854

 

Csak óvatosan azzal a legmagasabb 4.fokozattal, clió II-eseken széria hiba volt,hogy a kapcsoló legmagasabb állásában tönkre ment a kapcsoló.Gondolom az átfolyó áramerősséget nem bírta.

Előzmény: barna_16v (11851)
rhapsody Creative Commons License 2004.10.27 0 0 11853
Nem tudom hogy neked milyen kompresszorod van, lehet hogy nagyobb teljesítményű mint az enyém. Az érdekes hogy a töltő biztosítéka nem bírja. Vagy a motor erős, vagy a töltő gyenge. Az enyém 10 amperral tud max tölteni. Anno a KGST piacon vettem. Azért megpróbálhatod egy kicsivel nagyobb biztosítékkal is.
Előzmény: tefi (11815)
diesel_uberalles Creative Commons License 2004.10.27 0 0 11852

A megoldás: klíma bekapcs, hőfok max.-ra. Ez így segít. Azt nem tudom viszont, h. a klíma hány fokig megy, mert asszem egy bizonyos szint alatt nem kapcsol be.

Előzmény: barna_16v (11851)
barna_16v Creative Commons License 2004.10.27 0 0 11851
Sziasztok Thalicskások!

Volna még egy nagyon kezdő kérdésem.

Pár hete mikor olyan hideg volt és egyfolytában eset az eső nagyon bepárásodott az első szélvédő és hiába vettem maximumra a levegő befújást (4-érték) és a fűtést maximumra állítottam a szélvédő felső részén megmaradt a pára. (az egész levegő befújás a szélvédőre volt irányítva)

Ti hogyan szabadultok meg a bepárásodástól?

Hallottam valahol hogy ilyenkor be kell kapcsolni a klímát is.

Hogyan működik a klíma, ha a fűtés maximumra van állítva?

Egyáltalán működik ilyenkor a klíma vagy csak akkor mikor hűtésre van beállítva?
diesel_uberalles Creative Commons License 2004.10.27 0 0 11850

Szia tocsesz!

 

Utánanéztem a dolognak, a probléma nálam van. Egy lapon 8 tagsági van, de csak 5 tag adatait kaptam meg, a többiekből igyekszem kiszedni vhogy. Amint megvan, küldöm, addig is türelmedet kérem.

 

diesel

Előzmény: tocsesz (11803)
v__tibor Creative Commons License 2004.10.27 0 0 11849

Mégsem jó az új szerzemény ... :-(((

Boszi autóján megnéztük, szétkapva a csatit megvizuáltuk a konkrét csativéget. Sajnos fotomasinát elfeledtem magammal hozni, ezért csak viszonyításképp rakom fel ezt a képet. Egyébként a keresett csativég a valóságban is szinte teljesen olyan, mint a balról mellette levő, csak kb feleakkora minden mérete. Kódszám újra kerestetik ... :-(((

Alternatív mgoldást találtunk a vezeték végének bekötésére, de az nem olyan korrekt és szakszerű, de a célnak megfelelne ... valahogy mindenképp megoldjuk :-)

A sárga terület csak "virtuális" !!!
Előzmény: v__tibor (11823)
gabocsiga Creative Commons License 2004.10.27 0 0 11848
A szilentblokkot azt nem merném, jó tapasztalatom még nem igazán volt az utángyártottal, de sosem lehet tudni, lehet hogy fejlődött már a technikájuk.
Előzmény: mzdude (11846)
perike78 Creative Commons License 2004.10.27 0 0 11847
Hali!Én Szombathelyen voltam téli átvizsgáláson, ha jól emlékszem 2004.10.26-12.31-ig van ez az akció, 1990,- ft-ért+egy jégoldó sprayt adnak!Szerintem bármelyik márkakereskedésben van ugyanilyen akció!
Előzmény: mynames (11829)
mzdude Creative Commons License 2004.10.27 0 0 11846
No csak azért kérdem, mert nálunk itt a sarkon van egy elég komoly SKF szaküzlet. :-) Ráadásul valószínűleg postáznak is cuccot, szoktam látni az emberüket a postán mindenféle dobozokkal.

Ercsiben meg a hatos út mellett ki van írva, hogy szilentblokk gyártása méretre, garanciával. Gondolom ott is lehet fogni pár száz forintot. Főleg, ha pösti parasztemberről van szó, aki ugyebár fél évente futóműfelújít.
Előzmény: kukucs33 (11844)
gabocsiga Creative Commons License 2004.10.27 0 0 11845
anno a korzámon cseréltem kerékcsapágyat mert 50ezernél eltörött a külső gyűrű! Kevés volt benne a zsír.. Na már most a szervízben mondtak rá darabonként 13ezret, Fag csapágyként fizettem kb 5ezret... Volt némi különbség az árban!!
kukucs33 Creative Commons License 2004.10.27 0 0 11844

Csapágy az csapágy - autóalkatrész csak attól lesz, ha olyan dobozba teszik ;-)

 

Nem mese, velem történt kb 4 éve:

OFFtopik 30 egynehány éves Opelemhez kerestem a kuplungbowdenre zégergyűrűt. Mintának vittem a törött régit.  A szakosodott márkaboltban az újabb típusba való hasonló lett volna 3-400 Ft körüli áron, de azt is rendelniük kellett volna, hát átballagtam a szomszédos barkácsboltba, ahol semmi ilyesmit nem tartottak, de adtak egy címet az utca túloldalán ami történetesen egy SKF szaküzlet. Ott kb 19 Ft-ért kínálták a hiányzó "alkatrészt". Vettem mindjárt 3-mat, végtére is egyszer élünk :-)

Előzmény: mzdude (11840)
mooz Creative Commons License 2004.10.27 0 0 11843

Köszi a választ.

 

Mooz

Előzmény: gabocsiga (11838)
t7m4cf3 Creative Commons License 2004.10.27 0 0 11842
Számomra most nagyon melós napok, hetek következnek, így sokszor még azt sem tudom holnap mit csinálok, nemhogy hétvégén. De ha neked jó a postai út, akkor szivesen elküldöm a kiválasztott típust. Ha a címed megküldöd mailben, akkor még a héten fel tudom adni. Sajnos Buragoból csak ez a két szín van, nem is igen várható hogy belátható időn belül lesz más. Üdv: t7
Előzmény: dohonyiz (11839)
gabocsiga Creative Commons License 2004.10.27 0 0 11841
Valóban vannak ilyen szettek, a régebbi csapágyak általában olcsóbbak, illetve amit nagyobb tömegben építettek be. Ennek specil 11900+áfa a listaára..
Előzmény: mzdude (11840)
mzdude Creative Commons License 2004.10.27 0 0 11840
Eccer régen azt hallottam, hogy ha besétál az ember mondjuk egy SKF szaküzletbe, akkor 5000 Ft alatt meg tudja venni ugyanazt a csapágyat, amit kerékcsapágy névvel mondjuk 10000 fölött osztanak. Sőt, ha mákja van, még jobb minőségű cucchoz jut, mint az autósboltban. Vajh ebből mi lehet igaz?
Előzmény: gabocsiga (11838)
dohonyiz Creative Commons License 2004.10.27 0 0 11839

Szia!

 

Először is köszi a képeket, jól néznek ki.

 

BBuragoból csak piros és sárga van? Mert ha van valami "fiúsabb szín" (kék, fekete, hasonlók), akkor lehet, hogy mindkét gyártmányból kellene 1-1.

 

A Maistoból a sötétkék tetszik, ami ezen a képeden a bal felső sarokban van.

 

Az átadás/eljuttatás történhet akár postán is (csak nem törik össze...), vagy ha jársz valamelyik hétvégén Kecskeméten vagy tőle északra (Nagykőrös, Cegléd, stb), akkor személyesen is. Ezt majd még pontosítjuk.

 

Tegnap este itt voltam egy csomó játékboltban körülnézni, de sehol nem volt Clio, csak egy helyen láttam Megane makettet, viszont az nem is hasonlított egyik Megane változatra sem......

 

Üdv

Zoli

Előzmény: t7m4cf3 (11837)
gabocsiga Creative Commons License 2004.10.27 0 0 11838
Elvileg VKBA3596 csapágy van benne... legalábbis a Clió 1,4ben ilyen van.
Előzmény: mooz (11836)
t7m4cf3 Creative Commons License 2004.10.27 0 0 11837

Szia Zoli!

 

Csináltam pár képet a játékautókról és feltettem a http://kep.tar.hu/t7m4cf3 címre, ott meg tudod nézni őket. Sajnos nem sikerültek túl jól, de a lényeg látszik.

Összehasonlítás képpen raktam fel pár képet a saját (Thalia előtti) Cliomról is, igaz az nem  V6-os volt.

A színválaszték annyi, amennyit a képeken látsz, ha valamelyik tetszik szólj, és megbeszéljük hogyan jutassam el hozzád.

 

Üdv:

t7

Előzmény: dohonyiz (11834)
mooz Creative Commons License 2004.10.27 0 0 11836

Sziasztok,

 

nincs valakinek véletlenül otthon elfekvőben egy sérülésmentes jobb első fehér ajtó, fehér ködlámpás lökhárító, jobb első sárvédő és kerékjárati dob vagy sárvédőbe való indexlámpa?

 

Továbbá az is érdekelne, hogy az első kerékcsapágy milyen típusú utángyártottal csereszabatos?

 

Segítsetek, ha tudtok! Köszönöm.

 

Üdv.

 

Mooz

kukucs33 Creative Commons License 2004.10.27 0 0 11835

Vontatókötél szükségességéhez:

Télire mindig be szoktam dobni a csomagtartóba, ugyanis soha nem lehet tudni, hova csúszik az ember gyereke, esetleg "megfeneklik" egy befagyott tócsán és tolni sem lehet...nem csak műszaki hiba vagy benzinhiány esetén jöhet jól. Egyszer egy Volga kerekén még pót-szükség-hólánc-csörlőként is alkalmaztuk- bár ezt a Thalicson azért nem próbálnám ki :-)

Előzmény: rhapsody (11808)
dohonyiz Creative Commons License 2004.10.27 0 0 11834

Szia!

 

Köszi, várom a képeket! :o)

 

Zoli

Előzmény: t7m4cf3 (11822)
stones Creative Commons License 2004.10.27 0 0 11833

kísérleti ló:

Eurotec Snow Wolf gumit rakattam fel a Thalicskára. Első benyomás: csendesebb mint a nyári gyári GY GT2!

gabocsiga Creative Commons License 2004.10.27 0 0 11831
Na most a fixnél ez úgyanúgy fennáll. Persze ha úgy simán csomózod akkor nem, csak egy kicsit macerásabb. Ha a rugalmast rendesen bakasztod, az nem fog kiugrani. Nekem teszkós rugalmas van, már többször használtam, és nem volt még vele semmi gond. Korábban fix kötelet használtam, hát azzal lehet rendeseket rántani a kocsin...
Előzmény: diesel_uberalles (11827)
bezsi1 Creative Commons License 2004.10.27 0 0 11830

Szerintem, abban az időben a Videoton hangfalak nagyon jók voltak!

Csak nem volt mindegy, milyen kocsiban volt beszerelve, mert a nap nem tett rá valami jó hatást! :))

Előzmény: gabocsiga (11794)
mynames Creative Commons License 2004.10.27 0 0 11829

Szia perike78!

 

Hol voltál téli átvizsgáláson? A neten utánna néztem, de semmi erdmény.

 

Üdv: mynames

Előzmény: perike78 (11811)
diesel_uberalles Creative Commons License 2004.10.26 0 0 11828

Szia!

 

Sima levél, holnap napközben utánanézek, mert nem a saját gépemről írok.

Előzmény: tocsesz (11803)
diesel_uberalles Creative Commons License 2004.10.26 0 0 11827

Vontatókötélből a rugalmas nem szerencsés. Ha egyszer elszakad, vagy rosszul rögzíted, a következő történik:

 

- megfeszül

- leugrik

- belevágódik a kocsiba

 

Szóval érdemesebb a "fix" vontatókötéllel barátkozni, persze ez csak elmélet :)

Előzmény: gabocsiga (11787)
attys Creative Commons License 2004.10.26 0 0 11826

Szoktam igen. Szóljál ha kell valami.

Előzmény: mzdude (11791)
v__tibor Creative Commons License 2004.10.26 0 0 11825

Boszi!

Rendben, kereslek valószínű holnap délelőtt :-)

Előzmény: boszi70 (11819)
t7m4cf3 Creative Commons License 2004.10.26 0 0 11824

Meg fogok próbálkozni a vásárhelyi szervízzel, itt a fórumon és másoktól is jókat hallottam róluk. A szegediekkel nem volt semmi konkrét bajom (eltekintve az átadás időpontja körüli hercehurcáktól), de valahogy sosem éreztem azt, hogy őszintén segíteni akarnának, inkább csak nyűgnek éreztem magam.

Ha lesz tapasztalatom a szomszéd városiakkal, megosztom.

Üdv:

t7

 

Előzmény: boszi70 (11818)
v__tibor Creative Commons License 2004.10.26 0 0 11823
A két "mamás" csati (csőátvezető). A jobb oldali az új szerzemény, remélem jó is lesz ...
Előzmény: v__tibor (11809)
t7m4cf3 Creative Commons License 2004.10.26 0 0 11822

Nem vagy telhetetlen, zsákbamacskát én sem szivesen vásárlok.

Holnap (szerda) mikor lesz egy kis időm, rakok fel pár képet, majd szólok, ha megvagyok!

Üdv:

t7

Előzmény: dohonyiz (11805)
dokimano Creative Commons License 2004.10.26 0 0 11821
Sziasztok! Elérkezett sajnos a szomorú pillanat, amikor eldöntöttem, hogy megválok a Talicstól. Gondolom, itt többségében talicstulajdonosok vannak, nem ez a legjobb fórum a kocsi meghírdetésére, de hátha van néhány kóbor apáca... Tehát, amit tudni lehet a talicskámról: 2003 áprilisi (tehát még garanciális 2005 áprilisáig, addig érvényes a Renault assistance szolgáltatás is, megcsináltattam minden ajánlott átvizsgálást), 1.4s, 16 szelepes, 98 LE-s, sarkifény színű, valaha oázis néven hozták forgalomba (manuális klíma, 2 légzsák, szervó kormány és fék, elöl elektromos ablakemelők, sötétített üvegek, központizár, immobiliser, riasztó, beépített rádiós magnó, vonóhorog - leemelhető, vizsgáztatva - meg minden ami ehhez akkor járt). Szervízkönyvvel, 4 db. téligumival (3 hónapot és kb. 2,000 km-t futottak). Ja, 22.800 km-t futott a verda. Akkor 2,850.000-be került caklipakli. Ha vkit mégis érdekelne: dokimano@freemail.hu-ra várom. :o)
srf Creative Commons License 2004.10.26 0 0 11820

Én, de én még nem is adtam fel a tagsági díjat.

Mea culpa, rettenetesen el vagyok havazva, szégyellem is magam, de most már fogadom, feladom a héten!

 

srf

Előzmény: tocsesz (11803)
boszi70 Creative Commons License 2004.10.26 0 0 11819

Tibor!

Ha én- akarom mondani a kocsim - jó lesz "baleknek",  felajánlom. Úgyis meg kellene beszélni a részleteket a hőmérő beszereléshez. Keressük egymást!

Előzmény: v__tibor (11809)
boszi70 Creative Commons License 2004.10.26 0 0 11818

Szia!

Kormánykerék még nem oldodott meg. 1x már kísérletett tettek a szervizben a visszaállítására. Eredmény: hogy az előtte csak ferdén álló, de stabil -nem koválygó- futómű mostmár kóvályog is, úgyhogy nem igazán akarom tovább rontatni a szakszervizzel. Ajánlottak lézeres futómű beállítást, csak utána kellene érdeklődni, hogy Szegeden van-e. Ha esetleg neked sikerül "kiegyenesítetned" hálás lennék, ha beszámolnál. Köszi

Ja! És pont így ferde az enyém is.

Előzmény: t7m4cf3 (11793)
boszi70 Creative Commons License 2004.10.26 0 0 11817
Szerintem a hifi (gyári mivoltát tekintve) kifejezetten jó. Ha jól emlékszem a megane-sok panaszkodtak a gyári hifijükre. Bár lehet, hogy nem egyforma valamit szerelnek be a hifiből, mert nekem ez a 2.thaliaban sokkal jobb, mint az előző. A cd-t én is hiányolom, bár ez csak pénz kérdése, és nem a gyári hifi hibája.
Előzmény: mzdude (11789)
sfbukfenc Creative Commons License 2004.10.26 0 0 11816
A csipogót ezen a linken tudod megnézni: http://www.sal.hu/iranyit.html . A gyári helyére befér, de kell hozzá vmilyen tartót fabrikálni, még én sem tettem be oda. Jelenleg a hangszóró borításán van a hozzáadott öntapadóval feltéve. A hátsó hangszórók típusát később írom meg, mert el kell mennem a garázsba megnézni a dobozát. Ha kell, képeket is küldhetek.
Előzmény: Törölt nick (11813)
tefi Creative Commons License 2004.10.26 0 0 11815
Köszi rhapsody !

Nekem 1 régi magyar autómata akksitöltőm van melyen nem lehet a töltés erősségét szabályozni.
Kipróbáltam, ahogy írtad. Egy ideig pumpált, aztán kivágta a töltő biztosítékát.
A 4-ik biztosíték után feladtam.
Valszeg nagy lehet az áramfelvétele nem ?
Ezért nem is kötöm rá a Thaliára csak végszükségben, járó motornál.

Vagy van más megoldás is ?
Előzmény: rhapsody (11810)
renó16V Creative Commons License 2004.10.26 0 0 11814

Sziasztok!

 

Tudnátok nekem segíteni?Én már beszereltem a pollenszűrőt fedéllel együtt,fa..a is nagyon :-).Egy ismerősöm megtudta,hogy lehetne az ő thalicskájába is ilyet szerelni.Elmentem,és megnéztem a fedelt,hogy milyen kell bele.Különbözik az enyémtől,ezért kérném a segítségeteket,hogy a másik fajtának mi a cikkszáma.Az enyémé 77 01 044 806,a másik kellen.Előre is köszi.

 

István

v__tibor Creative Commons License 2004.10.26 0 0 11812

Szia!

Hőmérőre: igen, de mielőtt belefognál a szerelésbe, szerintem nézz be ide: http://kep.tar.hu/v__tibor (ezen belül a hőmérős linkek) + olvasd el az utóbbi néhány hozzászólásomat ...

 

Előzmény: perike78 (11811)
perike78 Creative Commons License 2004.10.26 0 0 11811

Sziasztok!

 

Ma elvitem a talicst egy akciós téli átvizsgálásra potom 2000, ft-ért.Megnéztek mindenféle folyadékot, kaptam egy kis ablakmosó folyadék utántöltést, és kiderült, hogy -20C-ig jó ami bent volt , így nem kell cserélni, fel is emelték, legalább láttam aluról is a kicsikét, volt egy keréknyomás mérés,még a pótkerékbe is nyomtak egy keveset, és ajándékba kaptam egy kesztyűs jégkaparót renault felirattal!Közbe megrendeltem a pollenszűrőfedelet 1490,-ért , meg a 2-2 csatit a hőmérőhöz(remélem egyik jó lesz). Ja és megcsodálták az mp3 lejátszónak vélt tolatóradaromat! Lenne még egy lehet , hogy hülyén hangzó kérdésem, a jobboldali tükörbe kell beleteni a hőmérőt?

rhapsody Creative Commons License 2004.10.26 0 0 11810

Szia!

 

Van egy régi orosz töltőm ,aminek acél krokodil csipesz érintkezői vannak.

Ezeket kell az akksi +/- kivezetésére rácsíptetni. A kompresszor elvilek szivargyújtóról üzemel. A csatlakozón amit bedugsz a szivargyújtóba van +/- érintkező. A + a végén 1db, a negatív kozépen két oldalt. Ha rácsípteted a krokodil csipeszeket polaritás helyesen (vigyázz nehogy össze érjenek mert zárlat lesz), már tolja is a levegőt. Nálam kb 4 ampert vesz 13.5 voltnál.

Fújtattam a nyáron medencét is vele.

Előzmény: tefi (11786)
v__tibor Creative Commons License 2004.10.26 0 0 11809

Sfbukfenc! Mail ment az itteni címedre ezzel a tartalommal ... :-)

 

Szia!

 

Talán megvan a csatlakozó és a kódja is. Este teszek fel és küldök Neked is fotókat róla. Ez még csak tipp. A m.szervizben rendes volt az alkatrészes, mert megnéztük a Clio és az új Thalia bemutatóautón, azok is ilyen sárga csatival vannak szerelve. Bevittük a szgépbe az autók adatlapjáról a konkrét azzonosítókat, de mindkét esetben olyan csatikat hozott fel, mint amilyen pl a Megane-I ajtajában van (felül íves). De sikerült nagy nehezen előbányászni a raktárból egy olyan csatit, ami talán oda való. Kódja 7703497217. Az ára egy kicsit húzós br. 451Ft/db. Itt csak 1 db volt belőle, elhoztam, mert a nagynehezen előkerített példány később tuti hogy nem lett volna meg.

 

Mivel a sajátomban nem ilyen csatiba kellett a csőátvezető, így otthon egyelőre nem tudom lepróbálni, hogy passzol-e, keresnem kell egy "balekot" itt Szeged környékén hozzá :-)

Este lesz fotó is ...

 

 

Üdv:

v__tibor

Előzmény: sfbukfenc (11745)
rhapsody Creative Commons License 2004.10.26 0 0 11808

"A vontató kötél minek kell? Kit akarsz vele húzgálni:))) ???"

Itt arra gondoltam hogy 5 hónapos korában talán van olyan megbízható az autónk, hogy nem kell félni a lerobbanástól. Nálam he az üzemanyag szintjelző mutatója a pirosba ér, rögtön tankolok. 10 év alatt még az is ritka volt hogy a figyelmeztető lámpa bevillant. Hozzánk legközelebb 15Km-re van benzinkút, talán ezért van az hogy nem szeretek száraz tankkal járni

Előzmény: Alizé (11777)
Biovadász Creative Commons License 2004.10.26 0 0 11807
sajna amilyen igényesen néz ki a burago, olyan rossz az előfordulása az interneten.
Előzmény: dohonyiz (11805)
dohonyiz Creative Commons License 2004.10.26 0 0 11806
...persze a www.bburago.com a helyes cím.....
Előzmény: dohonyiz (11805)
dohonyiz Creative Commons License 2004.10.26 0 0 11805

Tudom, hoyg telhetetlen vagyok, de esetleg nincs róla 1-2 kép? :o)))

Akár a BBuragoról, akár a másikról.....

 

Köszi,

Zoli

 

U.i.: Érdemes megnézni a www.burago.com oldalt, ami a cég hivatalos honlapjaként szerepel sok helyen....érdekes.....

Előzmény: t7m4cf3 (11802)
tocsesz Creative Commons License 2004.10.26 0 0 11804

u. i.-ban:

 

rajatm = rajtam

 

:o)

tocsesz Creative Commons License 2004.10.26 0 0 11803

Szia Diesel!

 

Még mindig nem kaptam meg a tagsági kártyámat. Szerintem elkeveredett a postán. Kb. 3 hete adtad fel, ha jól emlékszem és utána 1 héttel szinte már sokan visszajeltek itt a fórumon, hogy megkapták. Sima levélben jött, vagy esetleg van róla valami feladási bizonylat? Ha igen légyszi írd le - ha időd engedi - mikor, hol milyen számon lett feladva, mert akkor az adatokkal megyek a postára érdeklődni. A postaládánk zárt sosem tűnt még el semmi, ezért gondolom, hogy az "új logisztikai központ" lehet a ludas.

 

Köszönöm tocsesz

 

U. i.: van még valaki rajatm kívül, aki hiába várja a tagságiját?

t7m4cf3 Creative Commons License 2004.10.26 0 0 11802
No, kicsit szétnéztem a boltban, találtam hasonló sportos festésű Cliot is, ez Burago gyártmány, van belőle piros és sárga. Ennek az ára br. 358.-, de szerintem a Maisto szebb. Üdv: t7
Előzmény: dohonyiz (11797)
sfbukfenc Creative Commons License 2004.10.26 0 0 11801

Hát igen, csak a magas és a mély hiányzik belőle. :-(  De ezen lehet segíteni, előre be kell tenni egy csipogót, hátra pedig 16-s hangszórókat. Ez tényleg kb. 10000-be kerül. Én SAL csipogót (majd megoldom ha lesz időm a gyári helyre való berakást), és MNC hangszórókat tettem be (ehhez nem kell fűrészelni, alulról fel lehet fogatni).

Nyilván van ennél sokkal jobb - és drágább - megoldás, de így is már sokkal jobban szól.

Előzmény: mzdude (11789)
Biovadász Creative Commons License 2004.10.26 0 0 11800
Láttam bburrago clio-t a Hungária krt-on az Erzsebet kiralyné útja-i villamosmegállónál egy kis sarki boltocskában pár hónappal ezelőtt, ha megint arra járok bekukkantok.
Előzmény: dohonyiz (11795)
t7m4cf3 Creative Commons License 2004.10.26 0 0 11799
Szia Zoli! A kisautó Maisto gyártmányú, a mérete 1/48 (ez kb a kisdobozos Burago autó mérete, tehát a matchboxnál nagyobb), az ára pedig br. 699.-, tehát jóval olcsóbb annál, mint amit te teláltál. Igaz, ez csak sima utcai festésű, nem olyan sportos mint az általad talált. Üdv: t7
Előzmény: dohonyiz (11795)
Vulkan16V Creative Commons License 2004.10.26 0 0 11798
Nem tudom mire hasonlít. Leginkább egy kisautóra. A Thaliánkra annyiban, hogy ennek is 4 kereke van. :-) Kösz, de én nem ezt keresem.
Előzmény: dohonyiz (11797)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!