Keresés

Részletes keresés

KennyOMG Creative Commons License 2004.11.26 0 0 4183

Elvileg a kartyaszamnak muszaj tartalmaznia azt, hogy melyik orszagban bocsatottak ki oket. Egyszer ezt elmagyarazta nekem egy kartya-osztalyon dolgozo ismerosom, hogy hogy mukodik, de ez reg volt. 2000-2001 kornyeken en is vigan nyomulgattam egy koreai kartyaval, de most mar azt is visszadobja a rendszeruk, mondvan olyan orszagbol szarmazik, ahonnan nem regisztralhatok, pedig cimnek egy valos jenki cim volt megadva (haverome).

Előzmény: valner (4180)
Ariel Creative Commons License 2004.11.26 0 0 4182
mint orszagot nem fogad minket a paypal, nem a kartyankat.
Előzmény: valner (4180)
chapelle Creative Commons License 2004.11.26 0 0 4181
Nem szívesen szidom a Postát, de hát ez van. Amíg nincs átfogó konkurrenciája addig ez lesz. És álljon itt sebesjelölt topiktársunk meglátása a helyzetről. Politikus lévén valszeg igaz lehet amit ír: <i>"A Magyar Posta nem vette tudomásul, hogy EU-tagok vagyunk, és nem kezdeményezte az EU-tag postákkal a tarifaszreződések felülvizsgálatát. Németországból Csehországba feleannyiba kerül egy küldemény, mint hozzánk."</i>
Előzmény: timartom (4178)
valner Creative Commons License 2004.11.26 0 0 4180

 

**** PAYPAL*****

 

Sziasztok,

 

Engem az erdekelne, hogy megiscsak van-e olyan magyar kibocsatasu bankkartya, amit elfogad a PayPal. Korabban hallottam ugyanis, hogy a kisebb, nemzetkozi hatteru magyar bankok (pl. IEB) altal kiadott kartyakat elfogadja a rendszer. Azt tunt ennek az okanak, hogy az anyabank hatterere tamaszkodva mas szammal adtak ki kartyakat, mint a tobbi, echte magyar bank. (Azaz a PayPal azokat mas orszagbol szarmazonak tekintette.) Aztan valoszinuleg tortent valami, mivel most mar oket nem fogadja el. Megis, ismer barki is olyan magyar kartyat, ami ott atmegy a szuron?

 

KOSZONOM!!!!

 

Valner Szabolcs

Előzmény: ZE (3794)
timartom Creative Commons License 2004.11.26 0 0 4178

Mindig rácsodálkozok a kis magyar valóságra. Vettem egy könyvet, amit Annex csekkel fizettem ki. Csekk borítékba, légiposta, ajánlottan ahogy kell. Kérdem a postást, hogy mennyi idő még odaér. Biztosított róla 3-4 nap alatt legkésőbb ott van. Eltelik 1 hét, kérdem az eladót megkapta-e a levelet. Persze nem. Ezt eljátszottam  3 héten keresztül még háromszor, mire a várva-várt választ kaptam, hogy már feladta a csomagot.

 

3 nap múlva már csöngetett a futár és át is vehettem a cuccot.

 

Nem értem, hogy egy levél miért jut át lassabban mint egy csomag vissza, pedig az csak sima postával lett feladva, semmi UPS, DHL.

Zsoltx Creative Commons License 2004.11.26 0 0 4176
Nem hiszem el, hogy ezeket nem b@sszák ki az rendszerből!

Ezzel aztán totál hiteltelenné válik az egész feedback rendszer.
Előzmény: edk440 (4174)
edk440 Creative Commons License 2004.11.26 0 0 4174
Tessék megnézni az aukciókat, amikre a feedbackeket kapta!
Előzmény: Törölt nick (4173)
bad_dog Creative Commons License 2004.11.26 0 0 4172

miből lesz a cserebogár   pozitiv feedback:

http://feedback.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewFeedback&userid=melissaracley

 

de hogy valami + is legyen az eladóm visszautalta a pénzt, vannak még becsületes emberek az ebay-en (sajna kihalóban lévő "állatfaj")

chapelle Creative Commons License 2004.11.26 0 0 4171
Nyugalom. A postánál az átlagot meghaladóan emelkedtek idén a fizetések. Jövőre már annyit keresnek, hogy a saját kabátjukat is Neked adják.
Felszántani, sóval beszórni.
Előzmény: M2 (4168)
M2 Creative Commons License 2004.11.25 0 0 4168

 

Sziasztok!

 

Szeptember közepén nyertem egy * bőrdzseki aukcióján. az ürge azt írta, hogy 6-7 nap alatt itt lesz angliából. vigyorgott a fejem nagyon dejó! Hozzáteszem első ebay-es vásárlásom. Eltelt 1 hét aztán 2. Nem jött. Gondoltam írok az eladómnak, hogy mégis mi van angliában. Sztrájkolnak vagy mi? Nem tudja, de ne parázzak. Jó! Nem parázok.

Eltelt 3 hét, 4 hét. Küldtem új emilkét neki. Ő elküldte, de már őt is érdekli mi van, de még egy kicsit tartsam vissza a kaks*m, biztos megjön.

Nem jött. Utánanézett. Angliát elhagyta, valahol bolyong a csomag. Miért is ne gondoltam! Európa a 21. században, semmi gond. Van ez így! Tavasszal megkapom a dzsekit és beteszem a szekrénybe. Eladó egyébként elküldött egy fényképet a feladóról, hogy ne idegesítsem őt, mert Ő elküldte.

6. hét! Jön a levél az eladótól! Lenyomozták az angol postánál. Eltünt a dzseki. ITT A MAGYAR POSTÁNÁL! Szőröstől szállítóstúl! Rágtam az öklöm, melyik postáson látom viszont a dzsekit, és hogyan fogom megverni úgy, hogy visszazuhan a 18. századba.

1 nap múlva új levél. Én ugyan nem kértem az eladóm (rutintalanság), de kötött biztosítást is rá a 20 fontból szállítási költségből (futotta rá). Fizet a magyar posta a kárért az angol postának. Mit kérek a pénzt, vagy a következő héten kap új dzsekit. Vigyorogva írtam neki, hogy próbáljuk újra. Kérek mégegy gyúfát fizet a Magyar Posta!

Az újraküldéstől számítva 2 és fél hét múlva azaz MA megjött a dzseki.

Kérdezem én a kedves magyarpostart-ét. Miért is nem sikerült ez elsőre? Irány Európa, meg a kocsim kötelezőjét is kössem náluk, mert ők annyira faszák! Ja!

Biztos szabadnapos volt az a postás aki elsőre ellopta, amikor másodjára jött a dzsekim, mert a rokonának is jó lett volna a második (ide most billentyűzetet nem tűrő trágárságot gondoljatok). + törje kezét lábát miközben feszít benne a kollégák közt.

 

Ahogy olvasom azért néhányan megjártátok már az eladóitokkal, de én most mégis azt mondom, hogy csak köszönhetek az enyémnek. A magyar posta meg tehet egy szivességet!

 

Robi.

 

 

fargo Creative Commons License 2004.11.25 0 0 4167
Én is régi autós prosikat gy?jtök az eBayrôl. Az egyik tanulság, hogy bármennyire is ritkának t?nik egy-egy anyag, mégis rendszeresen felbukkan belôle egy újabb példány. Nem érdemes felvert árakon vásárolni -- ha az egyik héten 30 fontért, hisztérikus körülmények között kel el valami, attól még lehet hogy két hét múlva ugyanazt elviheted egyetlen licittel, 1 fontért.

A másik, hogy érdemes egyetlen eladótól több cuccot venni (ha van neki olyan, ami érdekel) mert így eloszlanak a költségek. Én szerencsére találtam néhány olyan eladót, amely hatalmas gy?jteményt árul kisebb-nagyobb tételekben, elôfordul hogy egyszerre 50-100 prosit is feldobnak egyben. A postaköltség lehet hogy 30-40 font lesz, de így is 30-40 penny környékén jön ki egy darab. A duplikátokat meg darabonként 4-5 fontért el lehet adni, neadjisten elajándékozni :-)
Bele lehet futni egészen rendes eladókba is, nekem az ötödik nyertes és kifizetett licitem után felajánlotta az egyik, hogy nyugodtan gy?jtögessem ami tetszik, oszt havonta egyszer ráérek fizetni, egyben postázza az egészet. M?ködik :-)))
Előzmény: Törölt nick (4164)
bugmaker Creative Commons License 2004.11.25 0 0 4166

Bi4: Vigyázz arra, hogy kis tételeknél a járulékos költségek (bankktg, postaktg) meghaladhatja a könyv értékét...

Előzmény: Törölt nick (4164)
edk440 Creative Commons License 2004.11.25 0 0 4165
Nem olyan hülye ötlet. Én már vettem 1-2 dollárért könyveket.
Előzmény: Törölt nick (4164)
stark.1 Creative Commons License 2004.11.25 0 0 4163
Szvsz ha program lenne, akkor mindig ugyanakkora lenne az eltérés a bidek közt, időben is és árban is, itt meg nem mindig ugyanakkora, van hogy majd' fél óra is kimaradt.
Előzmény: papugaja (4160)
Marcesz Creative Commons License 2004.11.24 0 0 4162

Nézd, ha szereted, hogy megkárosítanak... Azért azt tudni kell, hogy a surface maillel jóval nagyobb az esélye, hogy elveszik vagy megrongálódik valami, mint légipostával. És nem vagyok benne biztos, hogy amilyen lelkesen lefaragott a költségeiből, olyan hévvel vissza is küldte volna a pénzt, ha bármi baja esik a csomagnak. A tapasztalatom azt mutatja, hogy a hasonló eladók szeretnek eltűnni, bármi probléma adódik. (Most nyáron volt, hogy megelégeltem, hogy többedszerre "elfelejtették" biztosítással feladni a csomagot, és egynek megírtam, hogy nem jött meg a csomag, küldje vissza a pénzt. Azóta várom.) Nem is beszélve az idegőrlő várakozásról. Szerintem írd meg neki, hogy küldje vissza. Vagy negatív. :)

Előzmény: edk440 (4158)
Marcesz Creative Commons License 2004.11.24 0 0 4161

Á, csak egy lelkes kezdő...

Előzmény: papugaja (4160)
papugaja Creative Commons License 2004.11.24 0 0 4160
Ezt nézzétek meg:

http://offer.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewBids&item=3853768481

A csávó kitartóan licitált, vagy valami programot használt?
Általában kb 10 másodpercenként emelt.
Yogi Creative Commons License 2004.11.24 0 0 4159
Szerintem inkább írd meg neki, hogy nem tetszik, aztán legközelebb majd beszámítja.
Előzmény: edk440 (4156)
edk440 Creative Commons License 2004.11.24 0 0 4158
Azért eddig nem mennék el. A >200 dolláros cucc rendben van, a postaköltség különbözete 7 dolcsi.
Előzmény: papugaja (4157)
papugaja Creative Commons License 2004.11.24 0 0 4157
Negatívot, megfelelő indoklással. Amit elkövetett, az lopás.
Előzmény: edk440 (4156)
edk440 Creative Commons License 2004.11.24 0 0 4156
Milyen feedbacket érdemel az az eladó, aki a kért légiposta helyett földin adja fel a csomagot (pedig a felszámolt postaköltségből futná) és így az két hét helyett hat hét után érkezik meg? Erősen hajlok a semleges felé...
trolipotlo Creative Commons License 2004.11.24 0 0 4155

Hágyerekek, tegnap este nézem a mobilomat, 4 hívást és 3 SMS-t kaptam: a faszinger, aki nem küldte el a notebookot júniusban, hívott, hogy lécci-lécci-lécci, vonjam vissza a feljelentést, küldjem el a számlaszámomat, a héten, de max. jövő hétfőig visszautalja a pénzt.

 

Úgy néz ki, visszajön a "tanulópénz". :)

Yogi Creative Commons License 2004.11.23 0 0 4154
Megtaláltam, köszi, holnap megpróbálom őket telefonon elérni. Sajnos ebben az esetben nem jó, az Egyesült Államokba kell árat mondanom.
Előzmény: chapelle (4151)
digicat Creative Commons License 2004.11.23 0 0 4153
Az nem lenne jó, mert akkor egy szigeten kötne ki a csomag :))
Előzmény: Törölt nick (4152)
Törölt nick Creative Commons License 2004.11.23 0 0 4152
sőt még az is lehet hogy személyesen Tom Hanks hozza el a csomagot... :D
Előzmény: rstudi (4150)
chapelle Creative Commons License 2004.11.23 0 0 4151
A nekem Németországból érkező csomagok olcsóbban és gyorsabban jönnek. Szerintem rohadt ciki amikor kiderül, hogy Magyraországról drágább elküldeni egy csomagot mint ide, ráadásul még tovább is tart. Nesze neked versenyképesség.
Marad t.lantos dpd javaslata. Korábban (kb. egy hónapja) volt nem egy link hozzájuk és árlistájukhoz, köszönet érte!
Előzmény: Yogi (4148)
rstudi Creative Commons License 2004.11.23 0 0 4150
Nem lehet, hogy ez valami másnap délutánra, ajtótol ajtóig ajánlat, amihez csak neked újra csatasorba állítanak egy Concorde-ot? :)
Előzmény: nohab (4146)
kuttyesz2 Creative Commons License 2004.11.23 0 0 4149

Messzemenő tapasztalataimat sorolhatnám itt, mivel internetes könyvkiadó révén gyakorta adok fel csomagot, "levelet". Azt szeretem a legjobban, amikor itt nálunk a kispostán sok levelet adok fel (Bp. XI. ker. Kelenvölgy). Hát kérem van itt egy néni akit be lehetne tenni a rekordok könyvébe. Van egy kis számláló gépe, amibe egyenként húzogatja be a leveleket. Ez még önmagában nem is lenne olyan nagy gond, de valami eszméletlen hogy mennyire nem tudja organizálni ezt az egyszerű tevékenységet. Keresztbe kasul nyúlkál szegény...Még egy csomagot is feladtam a végén, akkor meg kioktat, hogy rossz helyre írtam, hogy a csomag Tartalma:xy...Anyját! Mondtam neki, hogy csókolom nem most jöttem le a falvédőről és eddig kb 290 db ilyen csomagot adtam fel és soha semmi gond nem volt. Na mindegy.

 

Előzmény: chapelle (4132)
Yogi Creative Commons License 2004.11.23 0 0 4148
EMS: 19 500
Postai csomag: 17 450
Egyéb javaslat?
Előzmény: Yogi (4147)
Yogi Creative Commons License 2004.11.23 0 0 4147
Közben megkérdeztem; a következő ajánlatokat kaptam:
DHL: 24 304+3000
UPS:17 958+361+500
Mégis megkérdezem a Postát...
Előzmény: nohab (4146)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!