Keresés

Részletes keresés

asztalos sanya Creative Commons License 2017.01.21 0 0 26390

Köszönöm a helyreigazítást. Azt gondolom, számodra félreérthető volt a mondandóm.

Az én laikus elgondolásom szerint a befelé irányuló zaj tompítása a feladata. A hifi üvöltetése nem potméter, hanem intelligencia kérdése.

 A gyártói nyilatkozat bizonyos tekintetben félrevezető lehet, mert a lakáson belüli mérés egészen biztosan nem fogja hozni pl. az említett 36 db értéket.

Nem beépítési hibára gondoltam, hanem komplex megoldásra, aminek része a beépítés is. De sok ember, vevő, ügyfél..... azt hiszi, hogy a hangszigetelt üveggel megoldást nyer pl. egy körúti problémára. Csak nyílászáró cserével nem fog.  Tehát egyáltalán nem beépítési hiba. Azonban ha ablakcsere előtt a kereskedő nem hívja fel erre a figyelmet, akkor persze azt GONDOLJA, hogy beépítési hiba.

Tudod: igazság nincs, valóság.

Jelen esetben: a gyár az üvegre állandó adott négyzetméteren,állandó adott körülmények között produkáltatja a 36 db-t, ez az igazság. A szoba közepén jóval nagyobb értéket fog mutatni a müszer, ez pedig a valóság. 

Előzmény: Törölt nick (26379)
gabeeen Creative Commons License 2017.01.21 0 0 26388

"Illetve lenne még egy olyan kérdésem, hogy az egyik gyártó mondta, hogy a fóliázott profil nem annyira tartós, ebből mennyi igaz?"

 

Nekem nincs rossz tapasztalatom a fóliázott műanyag nyílászárókkal. Az első ilyen munkáim idén 14 évesek lesznek, azokkal sincs probléma.

Előzmény: braunniki (26386)
braunniki Creative Commons License 2017.01.21 0 0 26386

Köszönöm a válaszokat.

 

Mindenképpen három rétegű üvegezésben gondolkodunk, illetve kívül-belül fóliázott profillal.

 

A keretösszeg, amit belefektetnénk olyan 2M körül lenne (redőnyök nélkül), persze ebbe már be kellene férni 2db bejárati ajtónak is :)

 

Eddig ezeket néztük:

 

Rehau Synego 80

Hevestherm Optima 76

VEKA SOFTLINE 70 plus

Salamander Streamline 76

Aluplast Ideal 7000

 

Ezek közül melyik éri meg ár/minőség arányban jobban?

Illetve lenne még egy olyan kérdésem, hogy az egyik gyártó mondta, hogy a fóliázott profil nem annyira tartós, ebből mennyi igaz?

Előzmény: gabeeen (26383)
Fulong Creative Commons License 2017.01.21 0 0 26385

A pára a tárgyakon, mint pl. üvegen, tükrön, csempén vagy akár a műanyag ablak tokszerkezetén tapasztalható nedves, ködös lecsapódás. Akkor keletkezik, amikor a nedves meleg levegő hideg felülettel találkozik. A meleg levegő több vizet képes megkötni, mint a hideg, ezért ha lehűl (például a műanyag ablak üvegén), akkor a benne lévő felesleges víz kicsapódik.

Éjjel a levegő nedvességtartalma cseppek formájában csapódik le, ezek visszaverik az ébredő nap sugarait. Amit a természetben megcsodálunk, az a mindennapi életben bosszant minket, ha az autónk szélvédője, a szemüvegünk lencséje vagy éppen az otthoni drága pénzért megvásárolt műanyag ablak üvegje is bepárásodik.
A harmatképződés pedig egy természetes folyamat. Ez a jelenség bekövetkezik bizonyos hőmérséklet és nedvességtartalom mellett. Lássunk pár javaslatot, amelyekkel megakadályozható a műanyag ablakunk bepárásodása.

30 évvel ezelőtt szinte ismeretlenek voltak számunkra a párazáró fólia, a szarufák közötti szigetelés és a hőszigetelő üveg fogalmai. A hetvenes években fellépő energiaválság és az azt kiváltó olajár-növekedés miatt alakult ki az energiafelhasználás terén manapság tapasztalható tudatosság, valamint az energiatudatos építészet. Ezekben az időkben az építőanyagok még nem zártak olyan légmentesen, mint manapság. A szél befújt a tetőszerkezet alá, az ablakok mozogtak, viszont ennek előnye is volt a laza csatlakozások biztosították a folyamatos és természetes szellőzést a házban. Így jutott be kívülről a száraz levegő, és távozott a pára a belső térből.

Ezen felül a lakás berendezései (padlózat, bútorok, falfestés és tapéta) nagy páraszívó képességű, természetes anyagokból készültek, a levegőben található párát nagyon jól megkötötték. Helyiségekben a levegő tehát sokkal szárazabb volt, mint napjainkban, és a pára csak kivételes esetben csapódott le az ablak üvegen.
Még régebben nagy volt a hőveszteség, és a nedvesség is kiáramlott az épületszerkezeteken keresztül, ma már a szigetelés nemcsak a hőt, hanem a nedvességet is a házban tartja.
Mostanában hőszigetelő műanyag ablak üvegezés, szigetelő rétegek és légzáró csatlakozások szolgálják, hogy a szobákat melegen tartsuk, amely a meleg, párás levegőt is szintén bent tartja.
Így maguknak kell megfelelő szellőzésről és levegőhőmérsékletről gondoskodnunk, hogy szabályozni tudjuk a lakás páratartalmát.

Tény, hogy mindennapi életünkkel folyamatosan hozzájárulunk a lakás páratartalmának növeléséhez. Egy átlag család napi 4-5 liter vizet párologtat el, juttat a légtérbe a főzéssel, mosással, fürdéssel vagy csak a lehelettel is.
A megoldást tehát több irányból tudjuk megközelíteni. Első soron csökkentenünk kell a feleslegesen a levegőbe juttatott nedvességet, így zuhanyozáskor ne tartsuk nyitva a fürdőszoba ajtaját, főzéskor használjunk fedőt, használjunk páraelszívót és a már forró vizet ne forraljuk tovább túl nagy lángon – azzal a víz hőmérséklete úgy sem emelkedik 100 °C fölé, csak a párolgást erősítjük, ne szárítsuk a ruhát a lakásban, ha a mosógépnek van szárító funkciója is, használjuk azt.
A legkorszerűbb műanyag ablakokon azért is csöpöghet a víz, ha maga a műanyag ablak szerkezet nem megfelelő pl. nem zár, tömít megfelelően, és a beszökő hideg levegő folyamatosan hűti a belső üvegfelületet. A hideg üveg felületen lecsapódik a pára. Ennek megoldása lehet a résszigetelés javítása egy egyszerű réstömítő csíkkal, vagy egy sokkal korszerűbb gumitömítéssel, amik a mai általunk forgalmazott műanyag ablakoknál megtalálhatóak. A belső üvegfelület lehet hideg azért is, mert a dupla, üvegezés hibás, ilyenkor a pára a két ablak üveg között jelenik meg. Megoldás a műanyag ablak üvegezésének karbantartása, esetleg cseréje, illetve harmadik üvegtábla felszerelése a hőszigetelés javítására. A műanyag ablakok párosodását csökkenti az alatta lévő radiátor. A földig érő műanyag ablakok párosodását pl. meg lehet szüntetni padlófűtés használatával, illetve a levegő cirkuláltatásával. Ezzel gyakorlatilag folyamatosan leszárítjuk a műanyag ablak felületen megjelenő nedvességet.
Az energiatakarékos, páraszabályozott központi ventilátoros rendszer, csak ott és akkor szellőztet, amikor és ahol ténylegesen indokolt.
A Francia Aereco cég a nyolcvanas évek eleje óta tervez és gyárt higroszabályozott termékeket, melyeket világszerte bizonyítottak és 12 éve jelen vannak a Magyar piacon is. Ezek a higroszabályozott rendszerek, piacvezetők a páraszabályozott szellőzési megoldások terén.

Előzmény: FantasyLandia (26340)
Fulong Creative Commons License 2017.01.21 0 0 26384

Szia!

 

Ki a gyártó?

Előzmény: FantasyLandia (26340)
gabeeen Creative Commons License 2017.01.21 0 0 26383

"Nyílászáró csere előtt állok és olyan kérdésem lenne, hogy egy normál családi házban (115 m2) viszonylag nagy üvegfelületek miatt (összesen 17 m2, 8db ablak) érdemes jobb minőségű nyílászárókba fektetni?  Vagy ez nem számít akkora üvegfelületnek, hogy megérje megvenni a "felső kategóriás" nyílászárókat?"

 

Hosszú távra tervezve mindenképp érdemes jobb minőségben gondolkodnod, azt te tudod mit engedhetsz meg. A 3 rtg. üvegezés felára gyártótól függően nagyjából 3.500-5.000 ft/m2+ÁFA körül mozog.

 

Nem kizárólag a hőszigetelést figyelembe véve, egy jobb minőségű ablak magasabb komfort érzést adhat. Ez alatt amit értek nagyobb beépítési mélység (82-től 90mm-ig), 3 szoros gumi tömítéssel.

Ezek a profilok általában alapból 3 rtg. üvegezéssel érhetőek el.

 

A szín választás is pénztárca függő, viszont sokat lehet vele dobni egy szép családi házon.

 

Előzmény: braunniki (26363)
Törölt nick Creative Commons License 2017.01.21 0 0 26382

Szerintem, nem. Nem gondolom, hogy annyira extra igényeket kell kielégítsen, minden viszonylatban.

 

Az alatta levő kategória, meg kéne feleljen számodra.

 

De pénztárcától függ, hogy hiányozna belőle az a pluszköltség, vagy nem.

Előzmény: braunniki (26363)
gabeeen Creative Commons License 2017.01.21 0 0 26381

Magyarországon elsőként a Hevestherm jut eszembe ahol Aluplast 8000-es nyílászárót  gyártanak.

Nagy viszonteladói hálózattal rendelkezik a gyár így egész biztosan találsz a közeledben is.

 

Miért csak ez a profil érdekel?

Ebben a kategóriában elég széles a kínálat itthon más profilokból is.

Előzmény: Jakszy (26337)
Vestax Creative Commons License 2017.01.21 0 0 26380

Köszönöm szépen a segítséget 

Előzmény: gabeeen (26377)
Törölt nick Creative Commons License 2017.01.21 0 0 26379

Kedves sanya!

 

Az én tapasztalatom szerint ezek erősen labor eredményszagú értékek, a valóságtól eltérnek.

 

A valóságnál, a laboradatokhoz viszonyítanak, +/- tűréshatárral, ha valami probléma merülne fel.

 

Inkább az állandó háttérzajt tompítják forgalmas helyek mellett.

 

Az a feladata. A helyiségben üvöltő hangfal hangerejét, nem az üvegnek kell halkabbá tennie, hogy az bent ne legyen olyan erősen hallható, arra a potméter szolgál.

 

A rezonanciából adódó egyéb szerkezeti zajokat nem csökkentik. 

 

Nem is az a feladata. Azokat, más megoldásokkal lehet csökkenteni/megoldani.

 

Ráadásul a beépítésnél figyelni kell a kivitelezőnek, mert az esetleges beépítési hibák nagyjából indokolatlanná teszik a viszonylag drágának nevezhető üveg kifizetését.

Ezt elhanyagolható müanyag homlokzati nyílászáró ismeretekkel állítom, inkább tapasztalatokra hagyatkozva. Tehát tévedés nincs kizárva.

 

Ez beépítési hiba, ahogy írod is. Azt elkerülni csak úgy lehet, ha a beépítő nem hibázik. Ha mégis, ki kell javítani, hogy utána az megfeleljen az előírásoknak.

De, illik tudni, hogy hibázni csak az tud, aki dolgozik. Aki nem, az értelemszerűen, ilyet nem tud elkövetni.

 

Üdv: Gabi

Előzmény: asztalos sanya (26374)
braunniki Creative Commons License 2017.01.21 0 0 26378

Erre esetleg tudna valaki tanácsot adni?

 

Köszönöm :)

Előzmény: braunniki (26363)
gabeeen Creative Commons License 2017.01.21 0 0 26377

120x150cm-es bukó-nyíló ablak nyugodtan gyártható, akár 3 rtg. üveggel is.

 

 

Előzmény: Vestax (26376)
Vestax Creative Commons License 2017.01.21 0 0 26376

Sziasztok szép napot. 

Azt szeretném kérdezni ,hogy mennyire ajánlott egyszárnyú ablakban a 150cm magas 120cm széles ablak ?  Veka és Salamander márkában gondolkodunk.  Ha  nem ajánlott akkor középen felnyílót néztem ki.

Köszönöm szépen 

 

Lacivill Creative Commons License 2017.01.21 0 0 26375

Köszönöm a segítséget.

Előzmény: Törölt nick (26366)
asztalos sanya Creative Commons License 2017.01.21 0 0 26374

Az én tapasztalatom szerint ezek erősen labor eredményszagú értékek, a valóságtól eltérnek. Inkább az állandó háttérzajt tompítják forgalmas helyek mellett. A rezonanciából adódó egyéb szerkezeti zajokat nem csökkentik. Ráadásul a beépítésnél figyelni kell a kivitelezőnek, mert az esetleges beépítési hibák nagyjából indokolatlanná teszik a viszonylag drágának nevezhető üveg kifizetését.

Ezt elhanyagolható müanyag homlokzati nyílászáró ismeretekkel állítom, inkább tapasztalatokra hagyatkozva. Tehát tévedés nincs kizárva.

Előzmény: Törölt nick (26370)
sanya1214 Creative Commons License 2017.01.21 0 1 26373

ar-ertek arányban az egyik legkedvezőbb es masszív profilrendszer .. Ug=0.5 eseten az ablak U értéke egészen. 0.73 igy lecsökken.. 

Előzmény: körte- (25947)
sanya1214 Creative Commons License 2017.01.21 0 1 26372

INOUTIC profilrendszer eseten keresd a REALTHERM Kft. aki a legnagyobb Inoutic ablakgyar Magyarorszagon.. Tudomasom szerint lakossági értékesítés nincs náluk de rengeteg korrekt es megbízható markakereskedojuk van igy ajánlanak Neked olyat aki közel van hozzad .. :)

Előzmény: grika (26203)
gabeeen Creative Commons License 2017.01.21 0 0 26371

Azon kívül hogy nincs leértékelve teljesen rendben van :D

Árat kérték már rá?

 

Sokszor lesz árajánlat után az emelő-toló erkélyajtóból toló-bukó.

Előzmény: Hangus (26367)
Törölt nick Creative Commons License 2017.01.21 0 0 26370

Az említett kén-hexafluorid már nem játszik,betiltották az alkalmazását.

 

A 2015. február 18. napján hatályba lépett, a fluortartalmú üvegházhatású gázokkal és az ózonréteget lebontó anyagokkal kapcsolatos tevékenységek végzésének feltételeiről szóló 14/2015. (II.10.) kormányrendeletnek megfelelően a klímagáz-szabályozás és az ezzel kapcsolatos végrehajtási feladatok a Nemzeti Klímavédelmi Hatóság feladatkörébe került.

Rendelet:

https://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.cgi?docid=a1500014.kor

 

 

http://www.jullichglas.hu/hirek/117/a_jovo_hangja

 

Üvegek hangszigetelése:

 

Aszimmetrikus üvegszerkezet
Ha a hőszigetelő szerkezetben a két ablaküvegréteg vastagsága eltér, akkor a zajszigetelés mértéke jelentsen javul, mert a két réteg rezgése - a vastagságuk különbségéből adódóan - különböző frekvencián történik, bocsát ki hullámokat, amelyek kioltják egymást. Egy 6/16/4-es aszimmetrikus szerkezet hangszigetelése már eléri a 36 dB-t. Azt is megállapíthatjuk, hogy minél jelentősebb az aszimmetria, annál jobb a hanggátlás.

Gáztöltés
Említettük már, hogy minél ritkább egy közeg, annál nehezebben terjed benne a hang. Ezt a tulajdonságot lehet kihasználni, mikor a hőszigetel szerkezetet kén-hexafluoriddal (SF6) töltjük fel. Ez akár 3 dB többletszigetelést is jelenthet.

Összefoglalva a tényeket, melyek a zajszigetelést befolyásolják:
- üveg vastagsága,
- üvegek közötti hanggátló fólia,
- légrés vastagsága,
- hőszigetelő szerkezetben lévő üvegek aszimmetriája,
- a légrés SF6 gázzal történ feltöltése.

A 2. táblázatban néhány az Alba Phone család néhány jellemző szerkezetének hangszigetelését mutatjuk be.

 

Előzmény: ganser (26368)
ganser Creative Commons License 2017.01.21 0 0 26369

Jó gyártó esetében kitűnő.

Emelő-tolókkal aúgy nem szokott gond lenni.

 

Előzmény: Hangus (26367)
ganser Creative Commons License 2017.01.21 0 0 26368

Hívsz egy képzett ablakost,elmondod az igényed.

Minél magasabb hanggátlást szeretnél,annál többet kell rá költened.

Három réteg felé jó irányba mozdultál el.

Az említett kén-hexafluorid már nem játszik,betiltották az alkalmazását.

Előzmény: Törölt nick (26366)
Hangus Creative Commons License 2017.01.21 0 0 26367

Mi a véleményetek a Veka Slide 82 emelő-toló rendszerről?

Törölt nick Creative Commons License 2017.01.21 0 0 26366

Egyik kicsi ablakunknál fontos lenne a hanggátlás. 3 rétegű üveg az segítene? Milyen profil?

 

Szia


A megoldhatóság attól függ, mekkora dB-lel szeretnéd csökkenteni.
A hangcsillapítást javítja, ha az argon gáz mellett, kén-hexafluorid gázt is tartalmaz az üveglapok közötti légrés. Sőt, ha az üveglapok aszimmetrikusak, magyarán, az egyik vastagabb, mint a másik, az is javíthatja a hangcsillapítást, mert más a két üveglap rezonanciája. Ez a legtöbb esetben, elég szokott lenni.

A légrés csökkentése viszont, csökkenti a hangcsillapítást. Ebből adódik, hogy a 3 rétegű üvegezéssel, valójában nem javítunk a hangszigetelésen! (Csak azt gondoljuk!) Sőt, bizonyos üveglap vastagság felett (~10mm) sem javul jelentősen a hangszigetelés.
Ami még nagyon fontos. A hangszigetelt üvegeknek, akár 30%-kal is rosszabb lehet a hőszigetelése, mint a  normál  (Ug=1,1) üvegeké! Itt is érvényesül a valamit, valamiért elve. Ez felületnagyság függő, és nálad, egy kicsi ablaknál ez nem léphet fel.


 

Üdv

Előzmény: Lacivill (26299)
FantasyLandia Creative Commons License 2017.01.21 0 0 26365

Köszönöm mindenkinek aki válaszolt és tanácsokkal látott el!

A jövő héten lesz egy infra-kamerás felmérés, talán azután "okosabbak" leszünk és megosztom veletek az eredményeket...

ganser: küldök üzenetet, köszönöm!

kiss_atti: 
4 éve épült a ház és 2 évvel ezelőtt kerültek be a nyílászárók. Külterület, vegyestüzelés és szinte egész nap állandó hőfok (kivéve éjszaka, reggelre leesik 3-4 fokot), mert valaki mindig itthon tartózkodik. A szomszédaink akiknek úgyszint' pár éves a házikójuk, nem tapasztalnak párásodást a nyílászáróikon, pedig van akinek csak 30-as téglából van a háza szigetelés nélkül (egyelőre) és nem egy prémium minőségű nyílászárókat építettek be. Ezért kérdezgetek itt értetlenül, mert valamiért az az érzésem hogy nálunk valami nem jó. Természetesen nem jelenthetem ki 100%-ban hogy az ablak a ludas, de azért ezt a látványos párásodást ilyen formában nem tudom megszokni vagy elfogadni...

Parci:
 van fényáteresztős függöny előtte (függöny-radiátor-ablak), minden ablak alatt van a radiátor. Megkérdeztem a férjemet a könyöklő szigetelésről, azt mondta nem került oda szigetelés. Ezek után megkérdeztem 3 barátunkat és nekik sincs a könyöklő alatt szigetelés, pedig nem egy kőművesünk volt... A ház POROTHERM 44 Klíma téglából épült, nem került rá szigetelés (egyszerűen nem akartunk, és ezután sem...). Természetesen a födém és a lábazat szigetelt, mert a múltkor valaki megkérdezte hogy az egyáltalán szigetelve van-e. A födém cellulóz szigetelést kapott, amivel tökéletesen megvagyunk elégedve. 
A nyílászárók felett POROTHERM Elemmagas áthidalók vannak, és most ahogy nézem az építkezős fotókat,  középen van az EPS és közvetlen az EPS szigetelés alá lettek beépítve az ablakok. Szellőztetek, szinte mániákus szellőztető vagyok!

bcslaci: köszönöm a tippet, már el is helyeztem a pára- és hőmérőt közvetlen az ablak előtt, sőt egy alátámasztással szinte majd' az ablakhoz ér. Feljegyzem a kapott eredményeket és megosztom holnap... 

csiba00:
igazat kell hogy adjak, mert én is azt tapasztalom hogy a 40-45%-os érték alatti páratartalom már nem egészséges a szervezetnek! Nálunk igencsak alatta van néha-néha...

A párával kapcsolatban még egy rövid történet: 2 évvel ezelőtt vettünk egy Trotec párátlanítót, mert azt gondoltuk - mérés nélkül - hogy sok a pára, de idővel rá kellett jönnünk hogy nem jellemző hogy 50% fölé menjen. Amikor teregetek bekapcsolom (50% körülire állítom) és 5-6 óra elteltével ki is kapcsol. Volt hogy azt hittem elromlott, mert 30%-nál kapcsolt be az érzékelője..., na akkor vettünk végre egy páramérőt és ledöbbentem amikor 28%-ot mutatott :/
Általában 35-45% között szokott lenni, de inkább alacsony mint magas. Sőt néha olyan száraz a levegő hogy kénytelen vagyok elővenni a légmosót, főleg amikor már napok óta elviselhetetlenül ég a szemem, vagy vérzik az orrom. Pár óra alatt feltolja 55%-ra, amit akkor le is kapcsolok, mert nagyon jól működik :)

Azért is nem hagy nyugodni az ablak párásodása, mert az előző lakásunkban Schüco nyílászárók voltak, és soha de soha nem volt párásodás még a konyhában sem, pedig nálunk igazán él a konyha. Mondjuk az egy téglablokkos ház volt (belvárosban és nem külterületen), de azon sem volt szigetelés (ha ez számít)...

braunniki Creative Commons License 2017.01.20 0 0 26363

Sziasztok,

 

 

Nyílászáró csere előtt állok és olyan kérdésem lenne, hogy egy normál családi házban (115 m2) viszonylag nagy üvegfelületek miatt (összesen 17 m2, 8db ablak) érdemes jobb minőségű nyílászárókba fektetni?  Vagy ez nem számít akkora üvegfelületnek, hogy megérje megvenni a "felső kategóriás" nyílászárókat?

 

Köszönöm

csiba00 Creative Commons License 2017.01.20 0 0 26362

Kint biztos sok a 48% ilyen időben, de azért ez benti érték volt. Ott meg évszaktól függetlenül jó tartani az egészséges 40-60% közötti értéket. Szerintem ezért ez teljesen jó érték.

 

Nálad mitől ilyen alacsony? Mondjuk nem tudom annyira mi befolyásolja a páratartalmat. Nálunk csak a tetőablakok lettek eddig újak, a többi nyílászáró még nagyon rossz, szigetelés sincs a házon. Virágok azért vannak, de mindenhol kb 45% a páratartalom a lakásban. 

Előzmény: Törölt nick (26358)
bcslaci Creative Commons License 2017.01.20 0 0 26361

Nálam is párásodik néhány ablak. Régebben meg is fejtettük itt a miértjét. Nálunk a szobákban 50-60 % a páratartalom, VISZONT az ablakkávában - hiába van alatta radiátor, hiába húzom el a függönyt - 70-80 %-ra is felmegy és ugyanúgy párásodik az alsó pár centiméterben mint ami itt látható. 

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=141954495&t=9093139

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=141954093&t=9093139

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=141965784&t=9093139

 

 

ganser Creative Commons License 2017.01.20 0 0 26360

Köszönöm!

Tisztán tapasztalati úton megválaszoltad a kérdést.

Ennyi...nem is tépem a számat tovább.

Előzmény: Törölt nick (26358)
ganser Creative Commons License 2017.01.20 0 0 26359

A hőszigetelés nagyon fontos,igen.Minden vásárló számára fontos.

Viszont nagyobb hőmennyiség veszteséget okoz a légcsere,ezt sajnos figyelmen szokták hagyni.Érdekes,de erről nem szokott soha szó esni.Nem is értem....

A harmatponti táblázat kissé megtévesztő tud ilyenkor,mert egy nem létező,zárt rendszerben gondolkozik.

Egy lakás pedig nem zárt rendszer.

De ez nagyon messzire vezet,reggelig taglalhatnánk.

Mindegy,ettől még a szóban forgó párásodás nincs megoldva.

Előzmény: csiba00 (26357)
csiba00 Creative Commons License 2017.01.20 0 0 26357

Sok ablak van ez tény, sokféle minőségben és különböző igények kielégítésére.

 

Nekem egy új ablak behelyezésénél a hőszigetelés a legfontosabb paraméter. Szerintem ha egy ilyen ablak jól van elkészítve, beépítve és a környezete jól van kialakítva akkor a párásodás nem megengedett ideális belső viszonyok (hőmérséklet, páratartalom) mellett. Amiket ő írt, az szerintem ideális. Ha pedig olyan ablakot vett, aminek rendesen szigetelnie kell, akkor ilyen párásodás nem lehet rajta (lásd harmatponti táblázat).

 

Nálam ha kicsapódna a pára az új tetőablakok üvegén, akkor annak 5-6 C hőmérsékletűnek kéne lennie. De nem csapódik ki, a régi meg ilyenkor kb úgy nézett ki, mint neki a képén.

Előzmény: ganser (26352)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!