Keresés

Részletes keresés

jorewas Creative Commons License 2004.11.29 0 0 4219
Köszi a választ bugmaker! Nem tudjátok véletlenül,hogy Németországból mennyibe kerül a biztosítás a levelekre? Mert amit rendelnék 2kg alatt van, és az emberke belement,hogy elküldi, csak nem tudja mennyibe kerül a biztosítás, illetve maga a levél elküldése. De engem pedig érdekelné,még az árverés vége előtt.:)
souris Creative Commons License 2004.11.29 0 0 4218

Szeva mindenki; -az a pálya, hogy egy csomószor találok valami cuccot Amerikában, és azok a  kedves emberek "local pickup only" megjegyzéssel hajtanak el a véresbe. Namost: -valaki javasolt egy céget, valami ??? Van Co., akik felveszik a témát és elviszik ahova akarom, netán továbbítják konténerrel, DHL-el, v. amivel akarják csak ideérjen. MONDJATOK NEKEM ILYEN CÉGEKET, LÉCCI-LÉCCI-LÉCCI!!!!

 

Bazz, Ariel, téged mindíg megtalálnak az elmeroggyantak; régen nem néztem a fórumba, de most visszaolvastam, és jókat röhögtem (meg sírtam) a nyíregyházi bt. aukciósház rajongón. Űüüüü. Az oldalt is megnéztem. Űüüüü.

actapman Creative Commons License 2004.11.29 0 0 4217
Sziasztok,

Van valakinek vam tapasztalata? USA-bol jonne 20-30, de max 49 $ erteku, ezust
ekszer(ecske). Mire szamitsak? OK, par % vam + AFA, es maga a procedura mivel jar?
Mennyi idobe, mennyi utanajarasba kerul?

Udv, ACTapman
chapelle Creative Commons License 2004.11.29 0 0 4216
Mondom: www.bankkartya.hu Itt van egy "bankkártya-vadászat" lap, ahol 5 kártyát tudsz egyszerre összehasonlítani.
Előzmény: Törölt nick (4212)
bugmaker Creative Commons License 2004.11.29 0 0 4215
epton: dombornyomott VISA kártyát bármely bankban igényelhetsz a folyószámládhoz, csak a feltételek, árak az eltérőek. Ezt az adott banknál tudod kideríteni. A kártyás fizetés és az utalás két különböző dolog! A fizetés (pl. a money order megvásárlása) nem jelent neked plusz költséget. Átutalás esetén szoktak 1-2e Ft-ot felszámolni.
Előzmény: Törölt nick (4212)
timartom Creative Commons License 2004.11.29 0 0 4214

A vám maga 8%, a gond az ÁFA-val van ami ugye 25%  és ezt a vámmal növelt összeg alapján számolják ki :((

 

Money Order kérdés: szerintem érdemes próbálkozni az American Express money order csekkel. Ezzel 200$ lehet egyszerre elküldeni, de persze vehetsz többet is. A díj amit rászámolnak 1500 Ft. Bemész egy irodába és megveszed. Nem olcsó de biztos. A Bidpay-el azért szoktak gondok lenni néha, érdemes visszaolvasni.

Előzmény: GyGab (4213)
GyGab Creative Commons License 2004.11.29 0 0 4213

Köszi.

A vám ilyen alacsony ? Én vhol azt olvastam, hogy 50 %. De lehet, hogy hülyeség.

Előzmény: edk440 (4211)
Törölt nick Creative Commons License 2004.11.29 0 0 4212

kosz,

de fullra nincs kozom ehhez a kartyas reszhez. Ilyen VISA kartyat hol tudok szerezni? Gondolom akkor ezen valutat is tarthatok, mijen havi dijak vannak, illetve az utalasoknal mennyivel tejelnek le? Hol tudok utanajarni ezeknek a doloknak? kosz...

Előzmény: bugmaker (4204)
edk440 Creative Commons License 2004.11.29 0 0 4211
A vám lehet 0, de max. pár százalék. Az ÁFA viszont 25.

Money Order: keress vissza Bidpay kulcszóra.
Előzmény: GyGab (4210)
GyGab Creative Commons License 2004.11.29 0 0 4210

Sziasztok,

Még full kezdőként lenne sos kérdésem. Kinéztem egy kamerát az ebayen Hong Kongból. Nem kell rá licitálni, azonnal vihető. A fizetéssel, vám + áfával van gondom.

Hol nézzek utánna, hogy mennyi a vám+áfa ? Mert nem biztos, hogy ezeket fölszámolva is megéri megvenni.

 

PayPal vagy Money order/Cashiers check lehet a fizetési mód. Tudom, hogy az első Mo-ról kiesik. A másikról tudtok nekem vmi biztatót írni ?

 

Köszi

bugmaker Creative Commons License 2004.11.29 0 0 4209
jorewas: kérdezd meg, hogy elküldené-e Mo-ra a csomagot. Ha nem, akkor nincs mit tenni. Ha igen és nagy(obb) csomagról van szó, akkor javaslom a DHL-t, DPD-t. Kis csomag esetén (<2 kg) talán a "rendes" posta is szóba jöhet.
Előzmény: jorewas (4207)
bugmaker Creative Commons License 2004.11.29 0 0 4208
Leopold: igen, megy. Épp a napokban fizettem igy.
Előzmény: Leopold (4205)
jorewas Creative Commons License 2004.11.28 0 0 4207
Hello! Kicsit még kezdő vagyok az auckciózásban, szóval lenne egy-két kérdesem. Mi a tapasztalatotok, ha egy német emberke csak németországba akrja postázni a kívánt árut, rá lehet beszélni,hogy ugyanmár küldje el hozzánk? És melyik csomagkézbesítő szolgálatot ajánljátok például Németország kapcsán? Hogy éri meg a legjobban? Előre is köszönöm.:)
Leopold Creative Commons License 2004.11.28 0 0 4205
Magyarországi kártyával is megy?

Van aki fizetett már így itthonról?
Előzmény: bugmaker (4204)
bugmaker Creative Commons License 2004.11.28 0 0 4204
ePtOn: a www.bidpay.com oldalon minden szépen le van irva. A lényeg: egy akciós oldalon (pl. ebay) megnyert termékért tudsz fizetni, úgy hogy bidpay a te nevedben pénzesutalványt küld az eladónak. Csak dombornyomott VISA és AMEX kártyát fogadnak el.
Törölt nick Creative Commons License 2004.11.28 0 0 4203

Üdv,

 

Tudna valaki segiteni, hogy ez a Bidpay pontosan mit jelent, hogy mukodik, hogy tudok ilyen szolgaltatast igenybe venni (mire van hozza szukseg, stb)?

Koszonom!

memde Creative Commons License 2004.11.28 0 0 4202
Sziasztok! Tudna valaki segíteni nekem!Az ebayon szeretnék eladni sürgősen!
chapelle Creative Commons License 2004.11.27 0 0 4201
Ez nagyon sok időbe telne. Javaslom ezt az oldalt (is) megnézni, tényleg jó és hasznos:
http://www.bankkartya.hu/
Előzmény: Lakatos Vendel (4197)
M2 Creative Commons License 2004.11.27 0 0 4200

Ezek szerint csak a magyar postások génjeiben van a hiba! Olyanok mint az útépítők. Kiteszik a táblát, hogy kátyú van, de 1 hónap múlva sincs megcsinálva. Ez is kihalásos szakma, apáról fiúra száll a munkalehetőség. Könnyen megjósólható, hogy előbb utóbb kihalnak mint a dinoszauruszok. Remélem előbb! De ha mégsem segítsünk nekik ebben a kihalásban projectben.

Előzmény: digicat (4198)
digicat Creative Commons License 2004.11.27 0 0 4198
Hogy valami majdnem on is legyen. Egy másik posta, tőlünk keletre.
A Román Posta a kb. 3-szor akkora országban, mint Magyarország 1 nap alatt kézbesíti a küldeményeket az ország egyik végéből a másikba. És ez 100 grammnál csak 3-szor annyiba kerül, mint a normál levél.
Előzmény: M2 (4195)
Lakatos Vendel Creative Commons License 2004.11.27 0 0 4197

Azon gondolkodtam a minap, hogy nem tudnánk-e összehozni egy adatbázist a külföldi utalásokhoz, hogy melyik banknak milyen külföldi bankkal van közvetett/közvetlen kapcsolatban (kell-e levelező bank), így előre lehetne kalkulálni az átutalási díjakat

Mit szóltok hozzá?

digicat Creative Commons License 2004.11.27 0 0 4196
még nagyobb OFF
Bi4 biztos valami bennfentes az IHM-nél, és onnan rászóltak az indexre, hogy azonnal meg kell csinálni ezt a fícsört :-) Kérjük meg Bi4-et, hogy nézzen be az Ötletek a fórum javításához... fórumba, és onnan is kérjen ezt-azt ;-) Pl. hogy a Megnéz funkció Firefox-ban is működjön.
Egyébként a MS megoldotta a problémát az IE6-ban az XP SP2-vel, ugyanis a popup blockere (defaultban bekapcsolava) az összes _blank targetes linket, ami más oldalra mutat, popupnak néz, és nem nyitja meg, csak ha lenyomva tartod a Ctrl gombot :-o
A MS és aki lusta nyomni a shift gombot mondjon le!
Bocs az offokért!
Előzmény: ZE (4194)
M2 Creative Commons License 2004.11.27 0 0 4195

Korábban jól írta valaki. Semmi más nem kéne a magyar postának, csak egy kis konkurencia. Ne félj akkor gatyába ráznák magukat, és rögtön lejebb adnák az áraikat és az arcukat is.

Utálom a németeket, mert beképzeltek, stb... (meg egyébként is eladtuk már az egész országot a külföldieknek), de a Deutche Post-ot szívesen látnám itthon is. Az alap megvan (DHL), csak piacot kéne látniuk bennünk, és akkor el is áshatná magát a magyar posta.

 

Robi

Előzmény: fargo (4186)
ZE Creative Commons License 2004.11.27 0 0 4194
Bocs, hogy OFF:

Fórummotor monnyon le... :-)) Nálad az RTFM (read the FAQ 'n manual) linknél belerakta a target=_blank -ot, az ebay-es linknél meg nem, ennek az okát kellene megtalálni...

Ki lehetne próbálni többféle browserrel a különböző szerkesztési módokat (kód módban küldés előtt "Megnéz"-zel és anélkül), hogy mit produkálnak, de ez nekem erősen az engine-ben lévő bugnak néz ki.

Előzmény: digicat (4190)
lordbein Creative Commons License 2004.11.27 0 0 4193
Eigentlich kennt sich hier niemand aus...schade eigentlich...
KennyOMG Creative Commons License 2004.11.27 0 0 4192
Papuci, surgosen pattanj le a paci derekarol.. Mi van akkor, ha valaki nem a jobbgombot akarja taposni, es ott bogaraszni, huh? Akkor lenyomja a shift-et balkatt kozben, ja? Ez mar volt, de akkor minek kell belepofazni? Attol, hogy te levizeled a bokad oromodben, hogy sikerult megjegyezni azt, hogy "helyi menu" (biztos ezt is csak azert, mert jar feletek hetente t'an ketszer egy hasonlo nevu buszjarat), attol nem kene masokat hulyenek nezni.
Előzmény: kivi (4191)
kivi Creative Commons License 2004.11.26 0 0 4191
Szerinted ezek tudják mi az hogy helyi menü? :-) Rágjuk szépen a szájukba, hogy kattintsanak a jobb egérgombbal a linkre, és ott keressék a megváltást. :-)
Előzmény: digicat (4190)
digicat Creative Commons License 2004.11.26 0 0 4190
totál off:
Szóljon már valaki a láma felhasználóknak, hogy rtfm! Vagy tanulmányozzák a browser helyi menüjét a linkeken, és fognak találni olyant, hogy megnyitás új ablakban vagy hasonló.
A linkek úgy jók, ahogy vannak, hadd döntsem el én (mindenki magának), hogy egy vagy több browsert akarok látni, esetleg egy browsert több tabbal, ne pedig az index, az ihm, vagy akárki más.
Előzmény: Törölt nick (4188)
bugmaker Creative Commons License 2004.11.26 0 0 4189
Bi4: igazad van, de addig is nyomd le a shift gombot, és úgy klikk a linkre ...
Előzmény: Törölt nick (4188)
Lakatos Vendel Creative Commons License 2004.11.26 0 0 4187

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!