Keresés

Részletes keresés

Bozótkutya Creative Commons License 2014.11.26 0 0 168317

Az egyoldalú erősítés marhaság persze. De akinek meg vannak mondjuk rövidülve a hátizmai, túlzott az ágyéki görbülete, annak akár el is múlhat a hátfájása, ha hasizomerősítés címszóval elkezdi nyújtogatni ezeket az izmokat....

 

(ha viszont pont az a baj, hogy ki van egyenesedve a normális lordózis akkor gond lehet ha még jobban előrehúzzák a gerincet a hasizmok....egyensúly ebben is mint mindenben :)

Előzmény: Lassú Nyíl (168315)
Meindl Air Revolution Creative Commons License 2014.11.26 0 0 168316

Eladó egy új Ronhill Advance Crew férfi futópóló XL-es méretben.

 

Minőségi, könnyű és lélegző futópóló kifejezetten aktív mozgáshoz tervezve. Terepen és városban egyaránt megállja a helyét.

 

Tulajdonságok:

- lélegző, nedvességelvezető Vapourlite anyag

- hálós panelek a jobb szellőzésért

- fényvisszaverő grafika

- lapos varratok

- 100% poliészter

 

Méret:

- XL

- mellkas: 56cm / 112cm (hónaljtól-hónaljig / kerület)

- hossza: 77cm

- ujj hossza: 39cm (nyaktól-ujj végéig)

 

Ára: 5.000 HuF

Érdeklődni: vargazozi@gmail.com

 

A póló Debrecenben van.

 

Lassú Nyíl Creative Commons License 2014.11.26 0 0 168315

Hm, nekem álmomban nem jutott volna az eszembe, hogy egyoldalúan erősítsek egy izomcsoportot... (persze nem is vagyok kutatóorvos; igyexem orvoskutató is csak minél kevesebbet lenni;-), iszen ezzel újabb egyensúlyhiány jöhet létre (pl az amúgy is rosszul álló gerincet tovább húzza a rossz irányban). Sokan elfeledkeznek arról, hogy egy minél teljesebb rendszerben nézzék a dolgokat... és nem csak az orvosok :-)

Előzmény: krilin (168312)
Alg Creative Commons License 2014.11.26 0 0 168314

Polar M400 HRM feketepéntek akcióban 50k a Multinavnál, ennél olcsóbb nem nagyon lesz mostanában...

Just sayin' :)

krilin Creative Commons License 2014.11.26 0 0 168313

Két ellenpéldára emlékszem.

Az egyik, hogy szülés után a nőknél hónapok telnek el mire a hasizmok visszanyerik erejüket meg egyáltalán visszarendeződnek korábbi helyzetükbe. Tehát jó alanyok lennének az erősítsük a hasat hogy megszűnjön a hátfájásunk elmélethez.

Igen ám, de egyszer egy terhesség alatti vagy utáni derékfájást vizsgáló kutatásnál ki kellett zárni az alanyok több, mint felét mert közvetlen szülés után spontán megszűnt a hátfájásuk. (Mielőtt még a hasizmoknak egyáltalán esélyük lett volna magukhoz térni).

 

A másik példát nem akarom részletezni, de van egy helyreállító műtét egy bizonyos daganat eltávolítása után, aminél a donorszövetet a beteg saját haránt hasizmából nyerik. Gyakorlatilag egy jelentős részét eltávolítják a haránt hasizomnak az egyik oldalon.

Az így jelentősen meggyengített hasizom ellenére nem alakul ki ezeknél az embereknél számottevő krónikus hátfájás.

 

A cikkíró szerint -részben ezen ellenpéldák alapján- tehát nincs összefüggés a hasizmok ereje és a krónikus hátfájás között. Előhalászhatom ha valakit érdekel az eredeti.

Előzmény: krilin (168312)
krilin Creative Commons License 2014.11.26 0 0 168312

A deréktámaszról eszembe jutott egy érdekes cikk, amit pár hete olvastam a másik, becsípődés szerű derékfájásom miatt.

Megpróbálom jól visszaadni, mert már kicsit halványult.

Volt egy kutatás valamikor 10-20 évvel ezelőtt, ahol krónikus derékfájásban szenvedő embereknél gyengébb erejű és gyorsaságú hasizmokat találtak.

Ebből a cikkíró szerint viszont tévesen azt vonták le a mozgásszervi betegségekkel foglalkozó különböző területek vagy terület, hogy ha viszont erősítjük ezeket a hasizmokat, amiket a kutatók gyengébbnek találtak a hátfájósaknál, és különösen a haránt hasizmot (angolul TVA), ami a legmélyebben fekvő réteg és fűző szerűen öleli körbe a derekunkat, akkor az a derékfájást enyhíti, megszünteti.

Erre a (téves?) következtetésre hamarosan edzésmódszerek egész sora épült ('core workout'), mindenhol ezt olvasni futó honlapokon, hogy ha fáj a hátad, akkor erősítsd többek között a hasadat, mert az segít stabilizálni a gerincet, amitől megszűnik a fájdalom.

 

Ebéd után leírom milyen ellenpéldákat hozott ezt az összefüggést megkérdőjelező doki.

krilin Creative Commons License 2014.11.26 0 0 168311

Maximum derékmelegítésre hordanék ilyet. Támasztásra valótól félnék, hogy kidörzsöl vagy akadályoz a mozgásban.

Viszont urológus azóta megvizsgált egy ultrán hangos készülékkel és semmi baja a vesémnek. A vizelet teszt is negatív. Azt mondta elképzelhető, hogy egy kisebb követ mozdított el az intenzív mozgás és amiatt volt a tompa fájdalom, meg az enyhe hematuria.

Előzmény: Lassú Nyíl (168308)
Spenót Creative Commons License 2014.11.26 0 0 168310

Örülök, hogy nem vagy mohó és mára is hagytál a répából :)

Előzmény: Lassú Nyíl (168309)
Lassú Nyíl Creative Commons License 2014.11.26 0 0 168309

Neeem, kispajtás... ez a futóbolondok fő ruma.

Előzmény: amatőr (168304)
Lassú Nyíl Creative Commons License 2014.11.26 0 0 168308

Lehet, hogy a belevágtatós edzéseidhez jó lenne valami széles deréktámasztó öv...

 

Nem is írok ide többet... ezt lássam meg, adok én neked :-)

Előzmény: krilin (168305)
Lassú Nyíl Creative Commons License 2014.11.26 0 0 168307

Ha magának tréfadolog egy tetemes dupla üvegajtó alatt eltemetődni :-)

Előzmény: Spenót (168303)
rrroka Creative Commons License 2014.11.26 0 0 168306

hát semmi logikus okot nem tudok kitalálni, de akkor inkább ne futópadon fuss. :)

Előzmény: Roger Preed (168301)
krilin Creative Commons License 2014.11.25 0 0 168305

Nem is írok ide többet ha ezt hangoztatod hogy rám nem kell figyelni :))

Egyébként én is jó példa lennék. Amikor a derekam nyáron elkezdett velem csipkelődni, én folytattam tovább a Wizzair-re készülődést, nem tudtam elengedni. Bár az igaz, hogy ha az MRI mutatott volna valami gebaszt, akkor biztos leálltam volna.

Előzmény: Lassú Nyíl (168302)
amatőr Creative Commons License 2014.11.25 0 0 168304

Hahó, ez itt a futók fóruma?

Spenót Creative Commons License 2014.11.25 0 0 168303

Látom, a mai reggeli tripla adag tréfarépa volt :)

Előzmény: Lassú Nyíl (168302)
Lassú Nyíl Creative Commons License 2014.11.25 0 0 168302

Nehéz kérdések ezek a fantom (vagy nem is annyira fan, Tom!) fájdalmak... amiknek az okát az ember nem tudja biztosan (mert pl nem dőlt rá egy 1oo kilós üvegajtó:-D), és sokszor nem lehet tudni, hogy mivel tesz több kárt: ha leáll és kipihegi, vagy tovább hajtja a batárt, csak kicsit óvatosabban, megtámogatva az ügy kezelését (pl ráerősítéssel, esetleg  - nehéz feladatok végzése közben -  erre szolgáló eszközzel is). Sajnos, orvos sincs mindig kéznél lábnál a megfelelő eloszlásban... és e tekintetben is a helyzet csak tokozódik :-((( Ezért kell az embernek figyelni magára (khm: nem Önre, de ezeket nem is kifejezetten Önnek mondom:-))) és az előző tapasztalatok birtokában megpróbálni jól dönteni... Szóval, nem egyszer, ű... :-)

Előzmény: krilin (168296)
Roger Preed Creative Commons License 2014.11.25 0 0 168301

Igen, kb ugyanaz a tempó, de az átlag bpm (hasonló időtávon) jóval magasabb.

Előzmény: rrroka (168279)
Spenót Creative Commons License 2014.11.24 0 0 168300

A ChiRunning szerint: No pain - No pain 😃

Előzmény: Lassú Nyíl (168295)
Pinyo Creative Commons License 2014.11.24 0 0 168299

Tavaly még megvertem a fogaskerekű előzésben de idén gyorsult. 3:02-es km felmérőt futott nemrég. Miközben én a négy perccel küszködöm.

Előzmény: krilin (168298)
krilin Creative Commons License 2014.11.24 0 0 168298

Egy héten belül visszaveszi az eddigi csúcstartó szerintem :)

Azóta mondta valaki, hogy elég jó tájfutó, és hogy könnyen lehet, hogy nem fullra futotta. Plusz egy szegmens neki is volt előtte. Bár az ki tudja mennyit vett ki.

Előzmény: Pinyo (168297)
Pinyo Creative Commons License 2014.11.24 0 0 168297

Kár, pedig olyan szép menet volt. De valahol biztos megérte. 8% emelkedőn 4:20/km átlaggal felsprintelni szép teljesítmény.

Tervezem, hogy visszalátogatok rá én is, de úgy, hogy nem futok előtte közvetlenül egy hasonló fullos emelkedőt.

Előzmény: krilin (168296)
krilin Creative Commons License 2014.11.24 0 0 168296

Nekem valami más lesz mert képes vagyok világos vizeletet produkálni.

De azért a héten csináltatok egy labort, mert valamit mintha láttam volna, és mert a derekam is egy kicsit aggasztóbb helyen fáj tompán. Lehet, hogy csak egy mély hátizom húzódott meg vagy a haránt hasizom hátsó része.

 

Az enyhe fájdalom kiváltó oka egyébként egy 4 perces 'hegyi időfutam' (egy strava szegmens), amit egy 20 perces bemelegítés előzött meg. (amiben voltak repülők, nem durr bele volt :)).

 

De úszás közben is éreztem már ezt egy-egy erősebb mozdulatnál. Emiatt az izomhúzódás felé hajlok.

De ettől még sajnos lehet urológiai eredetű. Úgyhogy a héten doki, hogy kiderüljön mi a szitu.

Előzmény: Lassú Nyíl (168281)
Lassú Nyíl Creative Commons License 2014.11.24 0 0 168295

No pain no gain - dzsaszt en impótönt szájn... :-)

Előzmény: rufusss (168293)
Lassú Nyíl Creative Commons License 2014.11.24 0 0 168294

Akkor mégsem te lehetsz, akire gondoltam... a túrasízés nem tartozik a fí-csőreim közé :-)

Előzmény: rufusss (168289)
rufusss Creative Commons License 2014.11.24 0 0 168293

Nekem oldalt szokott fájni a térdszalagom (?) ha jóval hosszabbat futok terepen, mint a szokásos. 1-2 nap után nálam is elmúlik. Tegnap már futás közben előjött, de mostanra enyhült. No pain no gain gondolom :)

 

Dehidratációtól meg simán fájhat a fejed, főleg mert hidegebb időben sokan keveset isznak. Hosszabb futás után 1-2 órával jön elő nekem, ha nem ittam eleget, ilyenkor leerőltetek 1-2 liter vizet/gyümölcsteát és lassan elmúlik.

Előzmény: Alg (168291)
rufusss Creative Commons License 2014.11.24 0 0 168292

Hosszanti szerintem nincs, a héten meg megpróbálok eljutni dokihoz.

Előzmény: Bozótkutya (168290)
Alg Creative Commons License 2014.11.24 0 0 168291

Én szombaton voltam Normafán úgy hogy vittem futózsákban magammal váltóruhát... de ha mínuszok lesznek, nem fog működni, két polár+egy vékony nadrágnál több nem fér a 10l-be... A Városligetben meg nem sok kedvem van hétvégén napközben hosszúfutni - lehet megnézem a Rákos-patakot.

 

Más: Szombaton futás után elkezdett furán fájni-zsibbadni a bal térdhajlatom, hátul. Este egy rossz mozdulat után szinte ráállni sem tudtam, reggelre viszont semmi baja nem volt. Utoljára tinédzser koromban volt ilyen gyakran, azt ráfogtam a növésre :) Van valakinek ötlete, mi lehet ez?

 

Illetve arra, miért fáj néha a fejem megerőltető edzés után (hosszú (hegyi)futás, 50k túra...)? Dehidratáció?

Előzmény: Spenót (168288)
Bozótkutya Creative Commons License 2014.11.24 0 0 168290

Hosszanti boltozat süllyedésed is van vagy csak a haránt? Nem oly biztos, hogy kell az a stabil, én is dokit javasolnék aki megnézi a lábad. 

 

(nekem is van némi harántsüllyedésem, csini cipőben fáj is a talppárnáknál rendesen, de nem hordok csinit :)

Előzmény: rufusss (168282)
rufusss Creative Commons License 2014.11.24 0 0 168289

Ha turasizel akkor lehet hogy futottunk mar egyutt :) 

Betetre en is gondoltam, jo labdokit tudna ajanlani valaki?

Előzmény: Lassú Nyíl (168287)
Spenót Creative Commons License 2014.11.23 0 0 168288

Esős témában teljesen igazad van, de ki lehet terjeszteni ezt a hidegre is. Ma Zalaegerszegen futottam. Az asszony kitett az erdőben, hogy fussak haza a rokonaihoz, amíg ő a többi rokonait látogatja meg. 

A lábam már szinte rendben van, de egy kicsit még feszülget, emiatt óvatosan futok. Egy lejtőn jutott eszembe, hogy jó nagy slamasztikában lennék, ha az erdőben elhagyná magát a lábam. Futni jó volt az idő, de földön fetrengeni vagy hazasántikálni már nem. Nem is kellett 😃

Előzmény: Elm (168285)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!