Keresés

Részletes keresés

Medve6868 Creative Commons License 2013.03.26 0 0 1898

Hát ennyiért már majdnem kapni házimozi erősítőt digitális bemenetekkel.

Előzmény: Bandee81 (1897)
Bandee81 Creative Commons License 2013.03.26 0 0 1897
Bandee81 Creative Commons License 2013.03.26 0 0 1896

Kipróbáltam, valóban nem jön ki egy szikra hang se a scart csatlakozón...

Ha az előző hozzászólónak igaza van, akkor az optikai kimeneten se jön ki 5.1, akkor mégis hogy gondolták, hogy kihasználod a digitális adással nyújtott hangrendszeri előnyöket is?

 

Egyszóval: mérnem mennek a francba...???

Előzmény: Fo' (1893)
Medve6868 Creative Commons License 2013.03.25 0 0 1895

Helló!

 

Valóban van olyan média box, amelyiken van rca kimenet, bár a pontos típusra nem emlékszem. Mivel az rca kimeneten csak analóg jel jön ki, sohasem lesz valódi 5.1. Ha van az erősítőn prologic I. vagy II. akkor az szétdobja a hangot, de nem valódi 5.1-be. Az én erősítőmön is van prologic I. és II. és a sima régi sztereó videó hangja ami rca-n jött, szólt az összes hangszórón, de nem volt az igazi. Nem is nagyon használtam. Én a dvd koax kimenetét dugtam az erősítőbe. Na az szól rendesen, dolby digital, vagy dts hangzással, mivel az már digitális jel. A 6100-es tv-t annyira nem ismerem, de tudomásom szerint a scart csatlakozón csak befelé megy a jel a tv-be. Én is pályázom a 6100-as tv-re csak nekem az a gondom, hogy külső vinyóról akarok filmeket nézni, viszont a tv optikai kimenetén állítólag csak 2.0-ás jel jön ki. Ezt ugye hiába csatlakoztatom a házimozihoz, nem fog 5.1-ben szólni. Úgy hogy én is a médiaboxon gondolkodom. Annak van hdmi kimenete a tv felé a képnek, és van digitális hang kimenete, ami valos 5.1-et dob ki dolby digital, és dts hangzással.

 

Üdv

Előzmény: Fo' (1893)
Bandee81 Creative Commons License 2013.03.25 0 0 1894

Hát ez rossz hír...esetleg még valaki van aki próbálta? Ha minden igaz, hétvégén én is kipróbálom.

 

Konvertert csak ilyet találtam, viszont a Dolby Digital-al nem működik együtt:

 

http://bolthely.hu/mikroshop/id/00122

Előzmény: Fo' (1893)
Fo' Creative Commons License 2013.03.25 0 0 1893

Sziasztok!

 

Még mindig fennál a problémám, sajnos. Egy ismerősömtől olyan megoldást hallottam, hogy olyan kábellel megoldható, amelynek az egyik vége digitális hang a másik rca (ezt nem igazán hiszem, de ki tudja?). Saját ötletem, pedig hogy egy média playerrel kellene megoldani, egyik oldalról számítógép, vagy a tv lenne digitális oldalról és rca-val a házimoziba csatlakoztatnám.

 

Ha valakinek van valami ötlete, meglátása, tapasztalata kérem Ossza meg velem!

 

Köszike!

Előzmény: Bandee81 (1889)
BonemanX Creative Commons License 2013.03.25 0 0 1892

Sajnos így se működik.

Előzmény: Qkorica (1891)
Qkorica Creative Commons License 2013.03.25 0 0 1891

A tűzfalat kapcsold ki!

Előzmény: BonemanX (1890)
BonemanX Creative Commons License 2013.03.24 0 0 1890

Sziasztok!

 

Azt szerettem volna megoldani, hogy a gépem kikapcsolása után is tudjam nézni a korábban letöltött sorozatokat. Ezt úgy próbálam megoldani, hogy van egy Tplink wr1043ND routerem, abba tettem pendriveot, a letöltött filmet átmásolom rá, és mediaserverként futtatom. Egy Samsung EH5300-as tv-vel próbáltam, sajnos az nem is lát semmit a mediaserveren, de a hálózat megvan, a routert (és a gépemet is, amin allshare progival osztom a filmeket) felismeri. Egy D6100-as samsunggal is próbáltam a dolgot, az látja a mediaservert, a fileokat is, de azt írja rá, hogy nem támogatott formátum (holott ha közvetlenül a tvbe dugom a pendriveot, simán lejátsza). Van valakinek ötlete, hogy miért nem ismeri fel a fileokat az 5300 és miért nem játsza le a D6100?

Esetleg olyat meg lehet oldani, hogy gépről másolom a fileokat a TV-be dugott pendrivera a filmeket hálózaton keresztül? Az lenne a lényeg, hogy ha este el akarok valami spektrumos letöltött műsoron aludni, ne kelljen párhuzamosan a gépnek mennie a tv-vel, illetve hogy ne kelljen a pendriveot ki be dugogatni gép és tv között.

 

Ha valakinek van valami jó tippje, azt előre is megköszönöm!

Bandee81 Creative Commons License 2013.03.23 0 0 1889

Az nekem elég rossz hír lenne, mert a jövő héten tervezem én is összekötni a scart csatlakozó segítségével összekötni a 6100-t, hasonló okból kifolyólag (2001-es Technics hifi, optikai hang bemenet nincs még benne).

 

Nem hinném, hogy nem jön ki hang a scarton, más baj lesz. A scart az egy szabvány, ha bennevan a TV-ben, akkor működnie kell az összes kivezetésének, úgy ahogy az a nagykönyvben meg vagyon írva...

 

Egyébként meg bekaphassák a fütyimet, hogy 2 rohadt RCA-s hang kimenetet nem tudtak rátenni...ezen én is szitkozódtam annó.

Előzmény: Fo' (1888)
Fo' Creative Commons License 2013.03.23 0 0 1888

Sziasztok!

 

Óriási problémám lenne. A napokban vettem egy Samsung ue40es6100 -at, estére hívtam pár skacot megnézni néhány fullhd-s filmet, de nem tudom a hifire rácsatlakoztatni. Egy 2004-es Panasonic Dvd lejátszó házimozi kombóval szeretném megszólaltatni. T-home stb-unk scart csatlakozóval simán átviszi a hangot a házimoziba, a Tv-t pedig teljesen hiába próbálom scart-on, illetve azzal a "piros-fehér pöcsös" végű kábellel, aminek hirtelen nem tudom a nevét, de sehogy sem akar hang kijönni a házimoziból. Optikai hang bemenet nincs rajta sajnos. Per pillanat egy gyorsmegoldást tudtam eszközölni, több a semminél, hogy fülhallgató kimenettel kötöttem össze (egyik végén jack, másik végén a fent említett végű csatlakozóval), így stereo-t el tudtam érni....

 

Esetleg tud-e vki vmi megoldást?

 

Van egy olyan sanda gyanúm, hogy a headphone kimeneten kívül csak az optikai hang kimenettel lehet házimozira kapcsolni.

Inhouse Creative Commons License 2013.03.20 0 0 1887

Ugyanezt csinálja a Samsung is, mint az LG. komolyabb, összetettebb, nagyobb méretű oldalakat nem szeretik. Azért ez mégiscsak egy TV, de lehet vele netezni. Na persze nem 100%-osan... De pl. a pár évvel ezelőttiekhez képest már egészen használható.

Egész estés filmeket pl. nem szereti böngészőn keresztül nézve (pl. Youtube), de a Youtube alkalmazáson keresztül viszi folyamatosan. Ellenben itt meg nehézkesebb a vezérlése...ez van.

Előzmény: Kumpi (1886)
Kumpi Creative Commons License 2013.03.20 0 0 1886

Sziasztok!

 

Igaz én "kívülálló" vagyok, mert LG TV-m van, de nem igazán találtam ilyen topicot, hátha Ti tudtok segíteni azért!

 

Nemrég vettünk egy LG LM620S TV-t. Imádom, meg lenyűgöz, meg wáó meg minden, de egy apró bosszantó probléma van vele: 2 alkalommal jártam már úgy, hogy memóriahiányra hivatkozva leáll amit addig csináltam. Pl. nézek egy filmet online, és kb. 15-20 perc múlva  kiírja ezt a hibaüzenetet, majd "kidob" alap helyzetbe, nyithatok újra netablakot, írhatom be megint a címet, tölthetem be a filmet, stb. A video.racing oldalt pl. meg már be sem hozza rendesen, mert ott pár perc főoldal betöltés után jön ez az üzi. (Videót már nem is tudok nézni onnan) Youtube jól megy, azzal nincs gond.

Lehet ezzel valamit kezdeni, vagy szervízhez forduljak, mert nem oké vmi, vagy mit javasoltok?

 

Köszi a választ!

 

DCI Cris Creative Commons License 2013.03.20 0 0 1885

*ps3

DCI Cris Creative Commons License 2013.03.20 0 0 1884

Nem látom értelmét hogy még egy helyen  legyen számítógépen, van az üzletemben ahol dolgozom, azért felesleges még egy gép. Igazából 2 dolog miatt kell a net a tv-re. Az egyik a sportfogadás a másik meg hogy online lehessen játszani egy két gamet pspn. De feleslegesen meg nem akarom bekötni, hogy aztán csak nézzem a kábel végét mert nem tudok vele mit kezdeni...

Előzmény: Doky586 (1880)
Törölt nick Creative Commons License 2013.03.19 0 0 1883

Sem mobilnet, sem vezetékes net, kábelnet sem fog müködni router nélkül a tévén. Én is ezzel szívtam, digikábelem van, de a szolgáltató nem routert, hanem modemet biztosit, ezért vennem kellet pluszba egy routert. Egyébként internet böngészésre alkalmatlan a 6100 (tudom, nekem is ez van), gyári billentyűzettel is nehézkés a használat, weboldal betűi 1 méterről már olvashatatlanok, 5 perc után könnyezve pislogsz ha elolvasol egy weboldalt.

Internet tv gyerekcipóőben jár, 2-3 év múlva már biztos lesznek erre használható tévék, most még nincs.

Előzmény: DCI Cris (1879)
nicko Creative Commons License 2013.03.19 0 0 1882

ezért felersleges tévét venni..net+wifis router+tablet olcsóbban megúszod és netezhetsz gyorsabban.

vagy xperia arc S vagy xperia S elég nagy a kijelzője és jobban lehet netezni mint a tv-vel.

úgy látom Te is szaporítod azok számát aki megkajálja a tv gyártók pr. maszlagát az internetezéssel a tévén..

Előzmény: DCI Cris (1879)
Inhouse Creative Commons License 2013.03.19 0 0 1881

Jó kérdés... Ha ADSL, akkor mindenképpen kell router, hiszen PPPOE beállítás nincs a TV-ben. Ha kábeles, akkor lehet, hogy a DHCP miatt menni fog nélküle is.

Előzmény: DCI Cris (1877)
Doky586 Creative Commons License 2013.03.19 0 0 1880

Úgy akarsz internetelőfizetést (pl ADSL) rendelni hogy nincs semmilyen számítógéped ??? (PC, netbook, tábla, stb)

csak azt tudom mondani hogy: merész...

 

elvileg be lehet a routert configolni TV-n keresztül is (PC nélkül), de még sose próbáltam..  :)

 

a router egy kis dobozka. nincs képernyője..  csak néhány led világít az oldalán.

Előzmény: DCI Cris (1879)
DCI Cris Creative Commons License 2013.03.19 0 0 1879

De ha nincs számítógépem? Pont azért vettem ezt a tv-t, hogy ne kelljen még 1 monitor előtt ücsörögni ha netezni akarok.

Előzmény: s_abel (1878)
s_abel Creative Commons License 2013.03.19 0 0 1878

Nem vagyok szakértő, de a véleményem szerint mindenképpen kell egy router. Ebben tárolódik a az internet előfizetésedhez kapcsolódó felhasználónév-jelszó páros. Így tudsz a TV-vel és számítógépppel egyszerre fellépni a netre. Ha pedig a routered WIFI-s akkor pedig még többen használhatjátok egyszerre a netet.

Előzmény: DCI Cris (1877)
DCI Cris Creative Commons License 2013.03.19 0 0 1877

De van rendes szolgáltató a környékemen, viszont akkor ha ez így nem megoldható újabb kérdés merül fel bennem. Ha bekötik az internetet, akkor a net kábelt ha közvetlen csatlakoztatom a TV-hez, akkor az úgy működni fog?! Vagy mindenképp vennem kell egy routert és abba belekötnöm a netkábelt és úgy a tv beépített wifijével összehangolni?!

Előzmény: Inhouse (1843)
Inhouse Creative Commons License 2013.03.19 0 0 1876

Oh, hogy...

Hát nem hiszem el.Nem elég, hogy a youtube- vevo is kilőve- nem megy rendesen egy 200e+ os TV-n de most meg gondoltam, legalább a 3D-t megnézem milyen rajta.

 

Mi a gond a Youtube-al? Egész estés filmeket nem a böngészőn keresztül kell nézni, hanem a Youtube alkalmazással.

 

Hát leszedtem egy MKV filet- de elnézetem nem magyar verzió volt.Sebaj, leszedtem magyarul is.Hát hajlandó szerintetek elindulni?

Dehogy! Erre azt írja nem támogatott, de még a Sample sem.

Mi a nyavaja van ezzel.

A Kínai olasz felírattal bezzeg megy!

Hogyan tudnám lejátszani?

 

Valami nem tetszik neki, vagy a video codec, vagy az audio. Nézd meg, hogy amit lejátszott, az milyen volt.

 

Komolyan nem értem....

Akkora antirekálmot fogok ennek a sz@rnak csinálni, hogy az nem igaz.

 

Helyes, írd meg nekik, hogy a netről lopott akármilyen kódolású filmet sem viszi ez a "szar"! De most komolyan...200eFt TV-re, de másra már nem maradt pénz?

Előzmény: zlota (1872)
nicko Creative Commons License 2013.03.18 0 0 1875

High@L5.1  

 

konvertáld át L4.1-be hátha lejátsza..Tsmuxer vagy mkvtoolnixal

Előzmény: zlota (1873)
nicko Creative Commons License 2013.03.18 0 0 1874

Szerintem ennek a tévének nincs pvr funkciója.

vannak viszont DVB-T tunerek ami kell a Mindigtv-hez (asztalik és PC-be valók) amíg felvesznek amit csak akarsz.

Előzmény: upupa67 (1871)
zlota Creative Commons License 2013.03.18 0 0 1873

A file:

ŰŰŰŰŰŰ       Video codec.......: MPEG-4 AVC High@L5.1                                         ŰŰŰŰŰŰ
ŰŰŰŰŰŰ        Video format......: MKV                                                         ŰŰŰŰŰŰ
ŰŰŰŰŰŰ         Video bitrate.....: 15,6 Mbps                                                  ŰŰŰŰŰŰ
ŰŰŰŰŰŰ          Video resolution..: 1920 pixels x 1080 pixels 16:9                            ŰŰŰŰŰŰ
ŰŰŰŰŰŰ           Video fps.........: 23.976 fps                                               ŰŰŰŰŰŰ
ŰŰŰŰŰŰ   HUN                                                                                  ŰŰŰŰŰŰ
ŰŰŰŰŰŰ       Audio format......: Dolby AC3                                                    ŰŰŰŰŰŰ
ŰŰŰŰŰŰ        Audio bitrate.....: 384 Kbps                                                    ŰŰŰŰŰŰ
ŰŰŰŰŰŰ         Channel(s)........: 6 csatorna 48,0 KHz  16 bit                                ŰŰŰŰŰŰ
ŰŰŰŰŰŰ   ENG                                                                                  ŰŰŰŰŰŰ
ŰŰŰŰŰŰ       Audio format......: Dolby AC3                                                    ŰŰŰŰŰŰ
ŰŰŰŰŰŰ        Audio bitrate.....: 640 Kbps                                                    ŰŰŰŰŰŰ
ŰŰŰŰŰŰ         Audio bitrate.....: 6 csatorna 48,0 KHz  16 bit           

Előzmény: zlota (1872)
zlota Creative Commons License 2013.03.18 0 0 1872

Oh, hogy...

Hát nem hiszem el.Nem elég, hogy a youtube- vevo is kilőve- nem megy rendesen egy 200e+ os TV-n de most meg gondoltam, legalább a 3D-t megnézem milyen rajta.Hát leszedtem egy MKV filet- de elnézetem nem magyar verzió volt.Sebaj, leszedtem magyarul is.Hát hajlandó szerintetek elindulni?

Dehogy! Erre azt írja nem támogatott, de még a Sample sem.

Mi a nyavaja van ezzel.

A Kínai olasz felírattal bezzeg megy!

Hogyan tudnám lejátszani?

 

Komolyan nem értem....

Akkora antirekálmot fogok ennek a sz@rnak csinálni, hogy az nem igaz.

Kellett volna venni 100e körül egy TV-t aztán a maradékon összekötni egy rendes géppel, vagy nem tudom, de ez igy nem sokat ér!

Most ezt megint miért nem játsza le ez a szerencsétlen 6540es szutyok?

A felvett anyagokat is még leszedni sem tudtam, mert ezen földön csak kb 1 progival tudnám leszedni a winyóról hál isten a speckó formátumnak.Az is fizetős.....Az átkonvertálásról még nem is beszélve!

Aki teheti inkább vegyen TV-t és várjon 1-2 évet amíg végre normálisan müködik a technika.

Aki pedig tud,ha teheti segítsen pár szóval...

 

Az MKV file- pedig 3 betű azaz nem tudok rákeresni itt az indexen...

upupa67 Creative Commons License 2013.03.16 0 0 1871

Sziasztok !

 

Lehet, hogy zöldséget kérdezek, de nem értek hozzá...

Szóval van egy LE32C530F1WXXH Samsungom. Tudok-e ezzel a földi digit sugárzással érkező műsort valahogy felvenni?? (RTL, TV2, Duna, M1, amit antennával veszek.)

Kösz:

Upi

 

Bandee81 Creative Commons License 2013.03.16 0 0 1870

24p-ről még nem hallottam, (most utánanéztem) nincsen blu-ray lejátszóm, max. annyi, hogy néztem már BD50-es filmet, de az is mkv volt, nem tudom, az tudja e a 24p-t.

 

Tudom, hogy az 54mbps G szabvány, de a routerem úgy van konfigurálva, hogy csak N szabványra adja ki a jelet, ennek megfelelően olyan okostelefonnal, ami nem tudta az N szabványt, nem is találtam meg a router-t, a TV viszont látja, ezért gondoltam, hogy a TV tudja az N szabványt.

 

Arról pedig nem is beszélve, amit te is írtál indoklásnak, hogy lassan a mikrósütőbe is van wireless N funkció :)

Előzmény: nicko (1869)
nicko Creative Commons License 2013.03.16 0 0 1869

nem 1080p mezei HD filmről írtam mint egy mkv fájl, hanem 24p azaz blu-ray film!

25GB-os 3D mkv filmet simán lekell tudnia játszani.

 

54mb? Az meg hogy jön össze..ismeri az N szabványt

 

 

először is az 54mb az G szabvány, másodszor kérdezd meg samuéktól, miért ilyen gyenge wifit rak bele miközben a legegyszerübb okos telóba is jobb van már beépítve. 

 

vezetékkel elméletben jobb, stabilabbnak kell lennie.

Előzmény: Bandee81 (1868)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!