Keresés

Részletes keresés

morgen66 Creative Commons License 2013.11.08 0 0 69371

Szerelő mikor látta utóljára?

 

Lehet hogy kikellene tisztítani.

Előzmény: ficere50 (69367)
morgen66 Creative Commons License 2013.11.08 0 0 69370

Miért akarod kivenni?

 

Amit kitekertél azt próbáld bele egy 1/2"-os idomba,ha bele tudod tekerni akkor a kézi légtelenítő is belemegy.

 

Ami a karmantyú belsejében van az a két kis vágat az valószinű egy tömszelence,azt is próbáld meg kitekerni,

hátha kijön a kis pillangó is.

Előzmény: Péter77p (69366)
morgen66 Creative Commons License 2013.11.08 0 0 69369

Termosztatikus a radiátor szelep?

Előzmény: kinetik (69365)
Törölt nick Creative Commons License 2013.11.08 0 0 69368

A csőhálózatot valahol egy gumicsővel kössétek össze, ami a testhangot így kicsit csillapítja, igaz a víz ezután is viszi magával.

Előzmény: ficere50 (69367)
ficere50 Creative Commons License 2013.11.08 0 0 69367

Üdv Mindenkinek!

 

Van egy 8 éve üzemelő "Viessmann" kombi-turbo kazánom. Az utóbbi időben, ha használati melegvizet vételezünk, akkor egyre erősödő búgó-rezonáló hangja van, sőt a rezonancia átterjed a radiátorok némelyikére is...

Amúgy a fűtés és vízhőfok, mennyiség, rendben lévőnek tűnik. Víznyomás /fűtőköri/ is rendben.

Mi lehet a baj???

 

Típus: Vitopend 100-W

 

Kösz a választ!!!

Péter77p Creative Commons License 2013.11.08 0 0 69366

Azt szeretném megkérdezni ,hogy RADAL radiátorba beépített pillangószelepet / csapot / ki lehet e teljesen szerelni ?( GYÁRILAG a radiátortestbe beépített)

A kiálló csonkvégbe egy kézi légtelenítőt ezután be lehet e csavarozni ?

/a mérete a benne lévő dugónak külső átm. 16,5 mm ,?, a csonk belső mérete15 mm /

Idáig jutottam  

Válaszokat előre is köszönöm !

kinetik Creative Commons License 2013.11.08 0 0 69365

Sziasztok kedves fórumozók!

 

Nekem egy érdekes problémám van a fűtésrendszeremmel.

 

Adott a fűtés rendszerem,mely már egy meglévő 4 éve kitűnően üzemelő (vegyes tüzelésű kazán+puffer) fűtésrendszer jó pár lemez radiátorral. A ház vizszintes fekvésű több szobával,zárt rendszer értelem szerűen kényszerkeringetős. A kazán a lakás egyik végében van a garázsban. 

Nyár vége felé mikor hűvösebb lett befűtöttem,és a kazántól nézve legtávolabb levő részében a radiátorok hidegek voltak 80 fokos előremenő viznél... (eddig ezek is olyan hőmérsékletűek voltak akár a többi....)

minden félét kipróbáltam,és arra jutottam,h kitisztitom egyenként a radiátorokat és az ágakat. Jött is az iszap,de kis idő múlva szép viztiszta lett. A tisztitás után ismét befűtöttem,de csak langyos lett a 3db ,de egy ágon lévő radiátor...légtelenitettem,beszabályoztam.... Érdekesség az is,hogy a 3ból egy mindig melegebb mint a többi,és az az egy rendszerint szépen beindul a kettő másiktól függetlenül is,de sohasem üzemi hőfokra.

Na már most csak úgy tudom ezeket melegebbé tenni, ha minden más radiátort leállitok,és akkor is csak melegebb lesz,és nem üzemi (60-70fok)....Szerelő látta,azt javasolta vegyek nagyobb teljesitményű keringető szivattyút,amit egy hónapja meg is vettem,és szépen be is épitettem,de a probléma még mindig fenn áll...már gyanakszom a radiátor szelepeire,csapjaira...de lehetséges ez,h egyszerre 3 radiátornál menjen tönkre a csap,vagy szelep??? Vagy kihagytam valamit?? Valamit esetleg amit fontos lehet ellenőrizni tisztitásnál??Órákat agyalok ezen szinte naponta...Csavarok,tekerek,jövök-megyek,de mind hiába...

Elkellne a jótanács,mert már nagyon aggaszt a dolog....

 

Előre is köszönöm nektek!

 

Üdvözlettel, 

Kinetik

nixon70 Creative Commons License 2013.11.07 0 0 69364

Olvass a sorok között. ;-)

Előzmény: Törölt nick (69363)
Törölt nick Creative Commons License 2013.11.07 0 0 69363

Mondasz valamit, ezt valóban nehéz lenne vitatni.

Előzmény: PetiCsokvaomány (69362)
PetiCsokvaomány Creative Commons License 2013.11.06 0 0 69362
Az "elektronukus kummutáció" szó nyílván azt jelenti, amit az utolsó sorokban leírtál. Viszont ezt a szót nem a kisujjamból szoptam! Hallottam Grundfos- os szervízesektöl is és olvastam müszaki leírásokba is. A másik, nem csak elektromos oldalról kell nézni, hogy Szerinted mi a korrekt. Kit érdekel milyen a nyomaték az alacsonyabb fordulatszámokon egy egyszerü háztartási szivattyúnál! A lényeg, hogy szállítsa a vizet. Nem kell fölöslegesen túlbonyolítani a dolgokat. Szvsz.
Előzmény: Törölt nick (69348)
citcat 18-16v Creative Commons License 2013.11.06 0 0 69361

Ha a meleg vizet a hűtő felső bekötésére kötöd a visszamenő megt meg az aljára akkor biztos tökéletesen fog működni. A régi autókban is így volt, a T ford eleinte még vízpumpával készült de azán elhagyták(tipikus ford üzlet politika:parasztnak vidére jó az is)

PetiCsokvaomány Creative Commons License 2013.11.06 0 0 69360
Az "elektronukus kummutáció" szó nyílván azt jelenti, amit az utolsó sorokban leírtál. Viszont ezt a szót nem a kisujjamból szoptam! Hallottam Grundfos- os szervízesektöl is és olvastam müszaki leírásokba is. A másik, nem csak elektromos oldalról kell nézni, hogy Szerinted mi a korrekt. Kit érdekel milyen a nyomaték az alacsonyabb fordulatszámokon egy egyszerü háztartási szivattyúnál! A lényeg, hogy szállítsa a vizet. Nem kell fölöslegesen túlbonyolítani a dolgokat. Szvsz.
Előzmény: Törölt nick (69348)
laci19791202 Creative Commons License 2013.11.06 0 0 69359

Sziasztok.

Lenne egy kérdésem hátha tud valaki rá mondani valamit,egy kompresszoron a vizes hűtésről lenne szó,a kérdésem az az hogy mennyi az esélye hogy létrejön a gravitációs körforgás illetve ha létrejön az milyen mértékű.Köszönöm előre is válaszaitokat.

Mutual Friend Creative Commons License 2013.11.06 0 0 69358

Hát a tükrével amivel belekukkant ... :)

Előzmény: István a kováts (69353)
KegMayer Creative Commons License 2013.11.06 0 0 69357

Úgy tudom, ha csak gáz fűtés van, akkor elég az alumínium bélés. Ha már a gáz mellett van vegyes tüzelésű kazán is, akkor saválló acélbélés kell.

Úgy tudom, hogy amíg nem fűtünk a vegyessel, addig nincs baj, de ha egyszer befűtünk vele, majd utána megint gázzal, akkor az alumínium tönkremegy.

citcat 18-16v Creative Commons License 2013.11.06 0 0 69356

A kéményseprő addig bele sem néz (általában) csak azt nézi,hogy a bent lévő béléscsőnek van -e még érvényes émi engedélye mert ha nincs akkor még ha úgy fénylik mint a nap akkor se jó. ha van érvényes émije akkor megnézi ki mikor csinálta, jól van az állapota és ha minden jó akkor áldását adja. Persze kér hozzá egy méretezést légbevezetőt kivitekezőit szabályos füstcsövezést (émi eng.-es 1mm-es falvastagságú alu tisztító nyílásos könyök,cső + bilincs stb.)

Előzmény: István a kováts (69349)
Ofenbau Creative Commons License 2013.11.06 0 0 69355

 Komolyan mondod ?  Kémiából elégséges !!

 

 

 

 Nos a füstgáz az általában savas kémhatású, főleg ha lecsapódik.

  Ez a savas közeg nagy ellensége a meszes cementes habarcsoknak. Ilyenek pl. béleletlen falazott kémények.

 Az ólumimium speciel jól birja a savas közeget,  ezért gyártják a szódás szifonokat is óluminiumból. Sőt a kémények bélelésére is kitünő anyag az óluminum.

 Van ill. volt korábban azért probléma az óluminium béleléssel.  Volt az un. westernform vagy bordás óluminium cső. A falvastagsága minimális volt tán a fél mm-t se érte el. 0.2 mm.

 Ezeket a kémény építéssel párhuzamosan rakták be és a friss mészhabarcs megette a nagyon vékonyfalú csövet. Mert az aluminium a meszet,  a lúgot nem komálja.

 

 Hogy néha mégse jó az óluminium cső.

 

Valóban. Általában a szilárd tüzeléseknél  sok elégetlen anyag rakodik le ( kátrány,  korom és egyébb trutymó ). Ezek néha begyulladhatnak és ilyenkor az aluminium elolvad,  sőt elég. Volt - nincs. Tehát ide bélésnek meg a saválló acélcső bélés a jó.

Előzmény: sjohn (69354)
sjohn Creative Commons License 2013.11.06 0 0 69354

Ez nagyon egyszerű kémia.

A gáz elégetésekor keletkező füstgáz speciel imádja az alumíniumot, olyannyira, hogy meg is eszi.

Előzmény: István a kováts (69353)
István a kováts Creative Commons License 2013.11.06 0 0 69353

 Tehát gyors analizist készít. Tényleg hogyan állapítja meg, hogy a cső  ellenáll a füstgáznak. ?

'Okos' emberek ezek a kéményseperők !!

Előzmény: sjohn (69350)
nixon70 Creative Commons License 2013.11.06 0 0 69352

Pld Oventrop.

Nem occó,de jó és megbízható!

Előzmény: C20NE (69351)
C20NE Creative Commons License 2013.11.06 0 0 69351

Sziasztok!

 

3/4" -os beszabályozó szelepből melyik gyártót ajánljátok, ami megbízható?

 

Üdv.

sjohn Creative Commons License 2013.11.06 0 0 69350

Nem lehet olyan anyagból, amit a füstgáz megtámadhat.

Előzmény: István a kováts (69349)
István a kováts Creative Commons License 2013.11.06 0 0 69349

 Magyarul  : ezeket a feltételeket nem lehet teljesíteni.

 Mi alapján dönti el, hogy jó e a béléscső, pl. egy tavalyelőtt behelyezett merev falú alucső ?

 mik a döntésének az objektív feltételei ??

Előzmény: citcat 18-16v (69347)
Törölt nick Creative Commons License 2013.11.06 0 0 69348

Tudom, hogy vannak fórumozók, akik telehányják a hozzászólásukat felkiáltójelekkel, pedig egyébként baromi zavaró a folyamatos kiabálás. Kijelentő mondat végére pont való, mit nem lehet ezen érteni? Kiabálással akarsz kitűnni, vagy mi van ilyenkor?

 

Mellesleg minden "háztartási" szivattyú egyfázisú asszinkronmotoros, ami a céllnak tökéletesen megfelel!!!!

 

Aszinkron egyébként, de ilyen inverterek vannak vannak egyfázisú vagy háromfázisú motorhoz is. Utóbbi egy bemenő fázisból csinál három fázist:

 

http://www.nyomaskapcsolo.com/hu/download/select/file/238

 

Én csak az elektromos részéhez értek, így csak arról tudom elmondani, hogy mindenképpen a háromfázisú az igazán korrekt, míg az egyfázisú szinte csak szükségmegoldás, szakmai szempontból nem egy "szimpatikus". De attól még nyilvánvalóan működik az is. Ezt bővebben már tényleg hosszú lenne fejtegetni, az erősáramban külön tananyag a mindenféle motorok működése, elektronikában külön téma a vezérlések, sok összetevője van ennek.

 

(akad egy-kettő szinkron-motoros is elektornukis kommutációval)

 

Szinkron motornak nincs kommutátora, ne is törődj vele. Ami háztartási szinten előfordul, az a permanens mágnesű forgórésszel rendelkező szinkron motor, ahol az elektronikának nem egyszerűen kommutálni (áramirányt váltani) kell, hanem forgó mágneses mezőt kell létrehoznia, amihez itt minimum három fázisú áram szükséges, vagyis megint ugyanoda jutunk a végén.

Előzmény: PetiCsokvaomány (69345)
citcat 18-16v Creative Commons License 2013.11.06 0 0 69347

Azt meg lehet ,hogy kicseréli de eőtte kell a kéményseprőtől egy előzetes vizsgálat,hogy jó-e neki még az a béléscső ami benne van(99%-ban nem jó) És ha cserélni kell a bélést akkor már az új szabályok szerint kell ami többe kerül mintha venne egy új zárt készüléket kéménnyel együtt! Pl:az a helység ahol a nyílt készülék van légmentesen elzáró hidraulikával becsukódó ajtó,külön légellátás stb.

Előzmény: Gyurco78 (69344)
citcat 18-16v Creative Commons License 2013.11.06 0 0 69346

Ha mÁr volt nlálad idén a kéménykotró akkor már buktad a nyílt égéstertű cirkó cserét mert ők már pontosan feljegyzik a készülék tipusát és fényképet is csinál. És mivel már 3 éve nem tehetne fel senki nyílt égésterű készükléket,ha cserélsz akkor a következő kéményseprő vizsgálatnál bukta lesz következmények: a kéményseprő szól a gázműnek és ők meg gázelzárást csinálnak aztán vehetsz új zárt cirkót,kéményt, gáztervet,eph,év relé páraelszívó(ha gáztűzhelyed van )légbevezetők,méretezés,stb. Ezért van az hogy a sok kókányoló "szerelő"már eldobálta a telóját is,nehogy a sok tulaj rajta akarja bevasalni a többlet költségeit.

Előzmény: *Koczkás* (69335)
PetiCsokvaomány Creative Commons License 2013.11.05 0 0 69345

   Az, hogy miként válltozik a fordulatszám, telljesn lényegtelen!!! Nem az a lényeg, henem, hogy az üzemvitelnek megfelelően változzon!! Mellesleg minden "háztartási" szivattyú egyfázisú asszinkronmotoros, ami a céllnak tökéletesen megfelel!!!! (akad egy-kettő szinkron-motoros is elektornukis kommutációval) 

  http://www.vizpumpaszerviz.hu/kez.ut.%20Alpha%202.pdf Ezt tudnám példának mutani. a szivattyújellgeggörbék az érdekesek, mert azokra szabályoz az elektronika. Ezekből létezik állandó nyomáskülönbségre és arányos nyomáskülönbségre szabályozó verziók. az utóbbik lényege, hogy a maximális szállításhoz tartozó emelőmagasság pont a kétszerese a nulla szállításhoz tartozó emelőmagasságnak. Az állandó meg mondjuk mindig 0.2 bar nyomsát tart a szivattyú szívó és nyomó csonkja között, akármi történik! És hogy mi történhet?? Pl lezárnak a termosztatikus radiátorszelepek.

Előzmény: vikiviki (69338)
Gyurco78 Creative Commons License 2013.11.05 0 0 69344

Ha csak egy FÉGhez hasonló olcsó kéményes cirkót teszel fel, akkor egy gázszerelő azt kicseréli terv meg minden egyéb hülyeség nélkül, ha pedig terveztetni kell, akkor ott már úgyis új kéménybélés, zárt égésterű cirkó, EPH, kéményseprő "jatt", gázmeo fog kelleni, a terv ehhez képest aprópénz.

 

Előzmény: *Koczkás* (69340)
*Koczkás* Creative Commons License 2013.11.05 0 0 69343

Like!

Előzmény: Mutual Friend (69342)
Mutual Friend Creative Commons License 2013.11.05 0 0 69342

Én siman kicseréltem oszt jóvan. :)

Előzmény: *Koczkás* (69335)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!