Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

gaspa Creative Commons License 2016.04.11 0 0 15000

A karosszéria elemek Novol 2K homokolás után,a belső tér Body 989 2k. A kárpitozás után semmi nem látható,ha jobb lesz inkább befestem.A benzin tank helyét mindenképpen befújnám,talán kaucsuk alvázvédővel.A Novol egyébként masszívabbnak néz ki,mint a Body.  

Előzmény: mykeman72 (14999)
mykeman72 Creative Commons License 2016.04.11 0 0 14999

Ha jó minőségű az epoxy és ragaszkodsz a gyári állapothoz akkor nem szükséges másik festékréteg felvitele, ugyanis a gyárban is az alapozást és a szigetelőréteg felvitelét követően fújják a kasztni többi részét kívül belül . Általában a belső tér -kevés kivételtől eltekintve- csak ködölve van ,vagyis csak a külső fújás által beporzott festékpermetet lehet látni.Amúgy az epoxy vízzáró réteget képző korróziógátló alapozó. 

Előzmény: gaspa (14997)
petiw Creative Commons License 2016.04.11 0 0 14998

Milyen epoxival fújtad meg?
Amúgy engem is érdekelne a válasz!

Kátránylapot amúgy ki hogy szokta leragasztani? Tesóm '86-os Audi Coupe-jában gyárilag viaszos üregelővel együtt melegítették rá a padlólemezre, alatta nem is volt semmi gond. Szokta valaki így csinálni?

Előzmény: gaspa (14997)
gaspa Creative Commons License 2016.04.10 0 0 14997

Üdv

Egy Citroen ID 20-at újítok fel saját részemre,évekig húzódott,mindig bevállaltak másokat,sokat kértek érte,így elkezdtem csinálni annak ellenére,hogy egész mással foglalkoztam.A képek szerinti állapotban tartok,a kérdésem hozzáértőkhöz:a belső rész 2K epoxival van kezelve,ez vajon vízzáró festék,a hangszigetelés és kárpitozás előtt szükséges valamilyen másik festékréteg?

 

Paco155 Creative Commons License 2016.04.06 0 0 14996

Szinte biztos vagyok benne.  Felhívod bármelyik márkaszervizt és ha létezik akkor meg tudják neked rendelni színkódra.

Előzmény: StakkaBoo (14995)
StakkaBoo Creative Commons License 2016.04.06 0 0 14995

Gyakorlatilag vmi ilyesmit keresek.

 

Suzukihoz létezik ilyen?

Előzmény: Paco155 (14994)
Paco155 Creative Commons License 2016.04.06 0 0 14994

Miért nem veszel egy gyári sticket?

Előzmény: StakkaBoo (14993)
StakkaBoo Creative Commons License 2016.04.05 0 0 14993

Sziasztok

 

A 3 hónapos kocsimon(scross suzuki) a kavicsfelverődesre úgy pattogzik le a festék hogy öröm nézni.

 

 

Tudnátok segiteni hogy hogy lehetne ezt legszebben házilag javitani?

 

Igazaból 3 pöttyről van szó de nagyon zavar,egy ilyen tételért senki sem kevertet szint.

 

Esetleg olyan helyet keresnék ahol fényezésjavitó pen-be kevernek festéket.

 

 

köszönöm

Steven 68 Creative Commons License 2016.04.03 0 0 14992

Ebay oldalakon láttam hirdetve.

Előzmény: pbalci1 (14990)
fahee Creative Commons License 2016.04.02 0 0 14991

Szia! Elkeltek már, de ilyen slg volt.

Előzmény: Steven 68 (14980)
pbalci1 Creative Commons License 2016.03.30 0 0 14990

Sziasztok!  Szeretnék venni egy D 1.0 méretű HVLP SATA vagy IWATA pisztolyt. Tudtok valami jó nagykert, vagy van valakinek kapcsolata ebben? Köszi előre is.....

''csiga Creative Commons License 2016.03.28 0 1 14989

Érdeklődnék a hozzáértőktől, hogy ez a fajta "toll", ez jó, vagy inkább ne foglalkozzak vele?

 

Kavicsfelverődések javítására kellene.

 

 

 

 

fatyú Creative Commons License 2016.03.26 0 0 14988

Köszi mindenkinek, én is Flg-5 re gondoltam.

 

Steven 68 Creative Commons License 2016.03.26 0 0 14987

Őszintén megmondom meglepődtem a rangsoron,de ennek a srácnak elhiszem amit állít !

Előzmény: Carspray (14985)
nagylaj Creative Commons License 2016.03.25 0 0 14986

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy volt már valaki közületek, aki gitárt fényezett? Esetleg nitrocellulóz festékkel?

Vagy vállalna hasonlót?

Carspray Creative Commons License 2016.03.25 0 0 14985

Szerintem is Devilbiss FLG-5.

 

 

https://thegunman.net.au/the-gunmans-top-10-spray-guns/ 

 

Ez az illető összefoglalta a számára top 10 pisztolyok listáját, az flg-t 3. helyre rakta..... Az új Sata 5000 meg Iwata, Gti Pro és egyéb pisztolyokat lehagyva! :) 

45 ropi körül lehet kapni az flg 5-t azt hiszem........ 

Steven 68 Creative Commons License 2016.03.25 0 0 14984

Én a Devilbiss flg-5  pisztolyt ajánlanám, az egy univerzális pisztoly.

Előzmény: fatyú (14979)
FunTom74656 Creative Commons License 2016.03.25 0 0 14983

Az a baj ha meglátnak rajta egy pöttyöt is akár akkor vagy nem veszik meg, vagy nagyon lehúzzák az értékét. Egyelőre nem akarom eladni, de nem akarom, hogy ha úgy dobná a gép akkor még ezzel kelljen szöszmötölni.

Tudnátok ajánlani valakit, aki kihozza belőle amit lehet?

Előzmény: bádogember86 (14981)
jollép Creative Commons License 2016.03.25 0 0 14982

Jó reggelt. Egy tanácsot szeretnék kérni. Van egy majdnem tökéletes állapotú Zastavám, aminek az emelési pontjai a küszöbök végénél ilyen kis vas "kockák" amiknek csak az alsó lapja lyukas.(Emiatt aztán alvázvédelem szempontjából a kocka belseje nem százszázalékos. Sajna a bal egyes ilyen ponton , a kocka belsejében lévő lemez vagy lemezek kb. egy kétszázforintnyi helyen kirohadt,úgy hogy a belső lemez alja látszik.A kockán kívüli  alvázlemez ép. Emelésnél a pont recseg és bemozdul kb. 2-3 millimétert, de még tart. Hogyan javítható a legkisebb kalamajkával a helyzet? Köszi.

bádogember86 Creative Commons License 2016.03.24 0 0 14981

Szia!

 

Nem akarlak elkeseríteni de ez lesz a lehetetlen küldetés... Ezek sajnos már újkorukban sem voltak a legjobbak korrozió szempontjából. Tanulóként heti 4-6 ívet cseréltünk rajtuk gariba egy visszahívás keretében. Volt mikor gariba benyelték a két hátsó ajtót is de az sem volt megoldás egy ilyen konstrukcióhibás kocsinál. Baromi jó kocsi amúgy csak ott a neuralgikus pontokon nagyon el lett baszarintva. 

Színte ez a típus az amiből nem tudsz rozsdamentes állapotot csinálni. Olyan helyeken tud rohadni ahol esélytelen kipucolni (pl: a hátsó nyúlványok bele). 

 

Nehéz dolog de itt megnyugtató eredményt sajnos nem lehet kihozni... 

 

Előzmény: FunTom74656 (14978)
Steven 68 Creative Commons License 2016.03.24 0 0 14980

Képet tudsz feltenni az eladó pisztolyokról ?

Előzmény: fahee (14969)
fatyú Creative Commons License 2016.03.24 0 0 14979
FunTom74656 Creative Commons License 2016.03.24 0 0 14978

Sziasztok! 2004-es Mazda 6 autóm van. Kerékív, ajtók alja rozsdásodik, még csak picit. Jobb eleje sérült volt, aránylag jól sikerült, de a fényezés narancsos lett. Tudtok-e olyan embert, aki lelkiismeretesen ezeket megcsinálná, a karosszéria egyéb pontszerű sérüléseit lokálisan kezelné, és az egészet összepolírozná, alváz és üregvédelem, hogy az autó újszerűbben nézzen ki és rá se kelljen gondolni a rozsdára még vagy 5 évig, és mindezért nem csillagászati összeget kérne el.

Lehetőleg kelet-Pest, nyugat-Heves, dél-Nógrád Budapest környékén. Aki a gödöllői nepperűzőnek dolgozik az biztos nagyon ügyes, de hát ki tudja ki az a "Lakatos Misi" meg "Fényező Jani/Tibi" akiket emleget a cikkeiben.

bexxter Creative Commons License 2016.03.23 0 0 14977

Mondjuk én nem szoktam szeretni az olyanokat, hogy "nagyrészét én megoldom, csak ezt a kicsit meg amazt ott kéne felraknod".. 

 

Amúgy a body 989 helyett én az új elemek belsejére (pl külső küszöb) is 2k epoxy-t fújnék, ha már mindenhova máshova is az megy. Annyira nem is olvad meg hegesztéskor. A lemez lekezelés meg sokszor kérdéses, kinek a feladata.
Én előre meg szoktam kérdezni, ki viszi fényezőhöz, hogyan kéri a fényező stb. Van olyan (elég minimális) aki fényező létére inkább maga oldja meg a varrattömítést is.

Én csak az alapozóval szoktam bajban lenni, mert ha 1K használok, utána tömítő és erre akarna 2K epoxy-t fújni az nem túl jó móka.. :) ugyanez a helyzet ezekkel a csoda rozsdaátalakítókkal is. Van aki száradás után le se drótkefézi meg semmi ilyesmi, még az 1K festéket is ledobja sokszor (és nem azonnal).

 

 

Előzmény: ger86 (14973)
nekemnyoc17 Creative Commons License 2016.03.23 0 0 14976

Szia!

 

Milyen állapotúak, merre eladó? Mekkora düznisek, mire használhatóak (nem volt még Devilbiss-em, nem ismerem nagyon a márkát)?

 

Köszi!

Előzmény: fahee (14952)
Mafia05 Creative Commons License 2016.03.22 0 0 14975

Kérd meg hogy fényképezze le nagyjából a folyamatokat és kész. De persze még az előtt mi előtt le alapozzák a belsejét.

Előzmény: ger86 (14973)
Carspray Creative Commons License 2016.03.22 0 0 14974

Sztem nem kell ezt túlbonyolítani..... a lényeget látod-érted te a hozzászólásodból leszűrve. Elmondod neki az igényeket és kész...... Alapozottan rakja fel, üregvédőzze ki. Esetleg megkéred hogy dobjon egy sms-t mikor levágta a régi küszöböt kiváncsi vagy hogy mi van alatta...... meg nyomjon egy fotót a felrakás előtt a belső részekről hogyan javította ki őket. Ezekről a kérésekről előre tájékoztatod, ennek függvényében egyeztek meg az árban aztán kész. :) 

Szerintem. :) 

Előzmény: ger86 (14973)
ger86 Creative Commons License 2016.03.22 0 0 14973

1988-as 3-as BMW-ről van szó. A javítások egy része már elkészült, de teljes mértékben nem vagyok megelégedve az előző karosszérialakatossal. Itt meg ugye nem látszódik mi van a küszöb mögött, meg az sem, hogy a kész mögött, hogy lesz lekezelve. Lehet rosszul fogalmaztam, mert kisebb munkákat megcsinálok magamnak, de tapasztalatom nincs idomcserében, ezt inkább szakira bíznám. Amúgy a külső küszöb gyárilag több ponton van a karosszériához hegesztve és azt szokták ilyenkor kifúrni? Úgy tapasztaltam, hogy sok helyen annyi munkával el vannak látva a karosszériások, hogy inkább gyorsabban, de annyira precízen nem dolgoznak. Nekem meg fontos lenne a lemez mögötti lekezelés is. Amiket javítgattam az autón, ott a sérült rész kivág, lemez méretre szab, behegeszt körbe teljesen, ahol lehetséges két oldalról, csiszol, tisztít, két komponensű epoxy rozsdagátló alapozó a fém részekre, varrattömítő mind két oldalt ahol lehetséges, kívül pedig gyanta alapú rücsis alvázvédővel lezárni. Az idomcserénél is elsőnek rozsdagátló alapozóval le kellene alapozni az új idomot. Én pl. Body 989-est használtam eddig, az jónak minősült. Nem lenne gond, ha többet ki kell érte adnom, de akkor precízen legyen megcsinálva és ezért kérdeztem, hogy hol tudnak "trükközni, spórolni" egy küszöbcserénél.

Előzmény: bexxter (14972)
bexxter Creative Commons License 2016.03.22 0 0 14972

Milyen autó?

 

Amúgy semmi extra.. szétszed, lefúr, új odapróbál, alakít, felrak. Ehhez néha ajtó(k) leszedése felrakása is kell. Kérdés, hogy a küszöb mögött a középső/belső küszöb és/vagy a padló milyen állapotban van.. sokszor elég szar. ezt van aki úgyhagyja és eltakarja vagy kijavítja, akkor az plusz pénz. Igazából nagyon látványosan átverni nem tudnak. Max ha le sem vágja csak tesz 2 foltot rá és megy fényezni vastagon gittelve, az új elemet meg zsebre rakja. De ilyet mostanában nem hallottam.

Előzmény: ger86 (14971)
ger86 Creative Commons License 2016.03.22 0 0 14971

Sziasztok!
Küszöböt kell cseréltetnem az autómon. Le tudná írni valaki a menetét nekem? Több lakatostól szeretnék árajánlatot kérni és akarok is beszélni a munkafolyamatról velük, ezért jó lenne tudni mik azok amire oda kell figyelni vagy mivel szoktak "trükközni" ilyenkor. Nem akarnám, hogy átverjenek.
Köszönöm a segítséget!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!