Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2003.01.31 0 0 112
Igen, rola... (Erdekes egy pasi...elmeselte, hogy csinalta meg az orvos-kozgazdasz kepzest a kozgazon... + teljesen lebagatelizalta a PCO-t mint olyat...)
békacica Creative Commons License 2003.01.31 0 0 111
Csakegysokadnick! Miben érzed a különbséget a Diane és a Yadine között? Most gyorsan megnéztem mind a kettőt, és a különbség az egyik összetevő mégpedig a Diane-ban cyproteronum aceticum, a Yadinban Drospirenon van. Nyilván ez a különbség fő oka, de nálad miben nyilvánult meg, vagy az orvos mit mondott miért jobb a Yadine?
Előzmény: Törölt nick (107)
békacica Creative Commons License 2003.01.31 0 0 110
A neve az endokrinulogusnak Dr. Gláz Edit professzorasszony, a II.sz.Belklinikán rendel, be kell jelentkezni hozzá, mert sokan járnak oda. én két hétre kaptam időpontot. ez a hétfő. de szerintem beutaló kell, bár megkérdezhetem tőle, ha megyek.
csakegysokadnick! Dr. Ács Nándorról van szó?
Előzmény: Buborka (106)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.31 0 0 109
Békacica: Majd mesélj, milyen volt a vizsgálat + miket mondtak. (+ légyszi az endokrinológus elérhetőségét:) Köszi...

(Egyébként az orvosok mintha tényleg nem tudnának erről az inzulinos dologról)

békacica Creative Commons License 2003.01.31 0 0 108
Milkabögre! nem tudom a nevét az orvosnak akinél először voltam, de ő csak kiírt vizsgálatokat (amit később más orvos felülbírált), és felvette az adataimat. Tulajdonképp az egész megbeszélés arról szólt, hogy az orvos gépelt. (Ez egy idősebb doktor volt) Másodszorra a Zeke dr.-nál voltam, miután 4 órát ott ültem, végül amikor behívott 5 perc alatt el akart intézni. A lányok a pultnál kedvesek, de a főnővér mint egy hárpia. Azért nekem a Kaáli jobban tetszett, mert ott komolyabban foglalkoztak a saját problémámmal. és jobban éreztem a segítőszándékot.

Mondjuk tudom hogy rengeteg nő megy ezekbe a központokban, és túl vannak terhelve. Sajnos.

Előzmény: Milkabögre (105)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.31 0 0 107
En ennel a nogyogyasznal (is) jartam anno, aki ezt a cikket irta. O irta fel nekem a Yadine-t es beszelt le a Diane-rol... 5000 penz alkalmankent a maganrendelese... de szerintem annyira nem nagy durranas a doki. (Bar teny es valo, hogy amikor felirta nekem a Yadine-t, a tobbi orvos meg csak nem is hallott rola... a gyogyszertarak legnagyobb reszeben pl. meg mindig nem lehet kapni...)
Előzmény: békacica (84)
Buborka Creative Commons License 2003.01.31 0 0 106
Békacica: megosztod velünk ennek az endokrinologusnak a nevét?

Minél többen vagyunk, annál jobban elkeseredem, hiszen majdnem mindenkit máshogy kezelnek... NAgyon fura.

Más: Tudtok olyan PCOsról, akinek sikerült és kislánya született?

Milkabögre Creative Commons License 2003.01.31 0 0 105
békacica!
Sajna a BMC-vel az a helyzet, hogy ki kell tapasztalni a rendszert - mert az van, csak titkolják:)
Amikor bemégy, megkérdezik, melyik orvoshoz jöttél, mondd ugyanazt a nevet mindig. De első konzultáción kinél voltál? Szerintem utána mindig ahhoz menjél. (Bár tán már késő.)
Előzmény: békacica (95)
csung Creative Commons License 2003.01.30 0 0 104
Amikor próbáltam utalni rá, mert én is mindenfélét már összeolvastam a problémáról, mintha nem is hallotta volna az orvos.
Persze nem tudom, hogy vannak-e ennek látható jegyei, ill. a súlyfelessegr?l olvastam, de az nekem sohasem volt, 20 éve ugyanannyi a súlyom.
Csak az t?nt fel, hogy reggelente, f?leg ha valamilyen fizikaibb dolgom van (merthogy szinte egész nap ülök) akkor a rosszulétig vagyok éhes, és az els? falattól elmúlik.
Előzmény: békacica (103)
békacica Creative Commons License 2003.01.30 0 0 103
egyetértek.
Neked is összefüggésbe hozták az inzulinnal vagy nem?
Előzmény: csung (102)
csung Creative Commons License 2003.01.30 0 0 102
Persze, mindenképpen. Én is voltam már laparon, és semmit sem használt. Sajnos.
Általábán mindig azt hiszem, hogy rossz helyen vagyok, és most már itt lenne az ideje, hogy megtaláljam a legjobbat, mert bármelyiket próbálom is, nme két napig tartanak. Az id? meg csak megy.
Előzmény: békacica (100)
békacica Creative Commons License 2003.01.30 0 0 101
neked is szólhat! Hétfőn megyek du.-án. majd beszámolok és ha kell elküldhetem e-mail-ben, vagy itt a topicon is megadhatom?
Előzmény: csung (99)
békacica Creative Commons License 2003.01.30 0 0 100
amiket írtam a meddőségi központokról csak érzések, amit én tapasztaltam. lehet hogy a BMC-ben mindig rossz napot fogtam ki, és azért ilyen a véleményem.
én már voltam laparoszkópián, de semmi sem javult tőle - lehet hogy a te szervezeted másképp reagál.
egyszer azért nagyon érdekes dolog történt a Kaáliban. azt hitték terhes vagyok - spontán, a válasz, hogy hogy lehetséges ez az volt: a biológiában minden elképzelhető, semmi sincs kizárva
Egyébként én is mindig vacilálok, hogy mi a helyes megoldás. Most én ezt választottam, hogy az alapokat orvosoljuk. És ez abból fakadt, hogy meguntam már az ilyen-olyan próbálkozásokat. De sajna ahogy így elég sok helyen utána néztem, ezt a problémát ma még mindig kutatják ill. a megoldását keresik.
nem akartalak elbizonytalanítani, menj el, és beszélgess az orvossal, akkor majd sokkal világosabb lesz minden és el tudod dönteni, hogy mi jó neked.
Előzmény: csung (96)
csung Creative Commons License 2003.01.30 0 0 99
Bocsánat, ez nem nekem szólt, elnézést.
Előzmény: csung (98)
csung Creative Commons License 2003.01.30 0 0 98
Köszönöm, az jó lenne. Mikor mégy?
Előzmény: békacica (97)
békacica Creative Commons License 2003.01.30 0 0 97
csakegysokadnick!

beszéltem egy orvos ismerőssel, és kikérdeztem ismeri-e azt akihez megyek, azt mondta, : „ő az endokrinológia atyja Magyarországon” , hát remélem jó is lesz. Mindenesetre ez biztató. Ha gondolod beszámolok róla és elküldöm az elérhetőségét.

Előzmény: Törölt nick (58)
csung Creative Commons License 2003.01.30 0 0 96
Most kicsit újraolvastam a hozzászólásaidat, és csak annyi jutott eszembe, hogy nálam az endokrinológus javasolta a legelején, ill. miután hatástalanok voltak a különböz? hormoninjekciók a laparoszkópiás m?tétet. Aztán, utána egy féléves szünetet, majd rögtön inszeminációt. Akkor sem értettem, hogy miért nem azzal foglalkoznak, hogy egyáltalán legyen peteérés. Azért kerestem meg az általad is idézett orvost (hormonális ékrezekció). Most egy kicsit elbizonytalanodtam, hogy jó helyen leszek-e egy medd?ségi centrumban vagy sem
Előzmény: békacica (95)
békacica Creative Commons License 2003.01.30 0 0 95
vannak itthon is hasonló homeopátiás szerek, pl. Hormeel S cseppek, vagy Mastodynon (bár ez csak receptre), gondolom ilyesmi az is

A Kaáli-val tulajdonképpen nincs semmi baj, nagyon odafigyelnek az emberre, a problémára. De (mint máshol is) itt is sémák szerint megy, velem elkezdtek egy kezelést, nem sikerült, és rögtön húzta elő a fiókból a következő (előre megírt) kezelési sémát. Mondván kipróbáljuk, hátha ez bejön, ha az első nem. És gondolom van még egypár ilyen séma. Én most inkább az alapproblémát szeretném kezeltetni, az ennek megfelelő orvossal (endokrin).
A BMC első benyomásra sem volt szimpatikus hely. Órákig váratják az embert, nincs saját orvos, mindig más nézett meg. Ott az orvos sose beszélgetett el velem a problémámról, nem tudtam kérdezni semmit. A nővérek mindig leszúrtak, ha telefonáltam. Szóval olyan barátságtalan hely az.
A Kaáli jobb sokkal, egy orvoshoz tartozom ott, mindig vele találkoztam, jobb kapcsolatot is lehet kialakítani, mint mindig egy idegen orvossal találkozni, és ha telefonon kérdeztem valamit, mindig nagyon kedvesen és megértően válaszoltak (hiszen azért is vannak a telefonnál a lányok).
Nagyjából ennyi, már ennek 1 1/2 éve, hogy ott voltam.

Előzmény: csung (94)
csung Creative Commons License 2003.01.30 0 0 94
Miért nem tetszettek ezek a helyek?
Előzmény: csung (93)
csung Creative Commons License 2003.01.30 0 0 93
Ezt a drága doktorúr elfelejtette mondani nékem. egyik napróla másikra álltam le. Szörny? volt.
A cseppekr?l már töben írtak a medlomb-on. ez egy homeopátiás készítmény, itthon nem lehet kapni, Ausztriából hozatm be. Barátcserje kivonatot tartalmaz, els?sorban sárgatest-elégtelenséget hívatott kezelni, de az áll a papíron, hogy a menstruációs zavarokat is rendezi. Amikor abbahagytam a Medrolt és a többi gyogyit, elkezdtem szedni, és kb jún és október között volt normális ciklusom, persze azt nem tudom, hogy peteérés volt-e, valszeg nem. azóta, annak ellenére, hogy szedem, nem jött meg. Gondoltam, mivel csak növényi kivonatot tartalmaz, nem csinálhat nagy bajt. A dokimnak persze mondtam, rábólintott
Előzmény: békacica (92)
békacica Creative Commons License 2003.01.30 0 0 92
Jelenleg sehol sem. Várakozó állásponton vagyok, illetve ezt a PCO-t szeretném valahogy „ráncba szedni„ , szóval én hétfőn megyek az endokrinologiára. aztán majd meglátjuk, ha minden kötél szakad és csak ezek az intézetek jöhetnek szóba a baba érdekében, akkor a Kaáliba megyek vissza.
Erről a Medrol-ról azt is olvastam, hogy fokozatosan kell abbahagyni. Te úgy csináltad? Mert különben megvonási tünetek jöhetnek.
Mi az a Agnumens cseppek?
Előzmény: csung (91)
csung Creative Commons License 2003.01.30 0 0 91
Igen, én is arra kaptam (bár én úgy tudtam eddig, hogy inkább a túlm?ködésre). Felt?n?en jó hatással volt rám a kezelés elején: nem voltam például a reggeli felkelés után agresszív és depressziós, és az arcb?röm is rendbe jött t?le. Aztán amikor abbahagytam, egyszerre gyulladt be mindkét fülem, szörny? kiütések jelentek meg az arcomon, árpa a szememen, szinte minden volt. Azóta szedem az Agnumens cseppeket, amit?l szintén megjavult a b?röm. Bár ez az én kis magánakcióm, lehet, hogy holnap majd leszúrnak érte?
És most hol vagy éppen? Mármint milyen intézetnél?
Előzmény: békacica (89)
békacica Creative Commons License 2003.01.30 0 0 90
Buborka! ezt nemigazán tudom, valami olyasmi, hogy olyankor a tüszőket kipukkasztják, és ezzel a petefészek hátha magához tér. Nekem volt ilyen, de sajna hatástalan volt.
Előzmény: Buborka (86)
békacica Creative Commons License 2003.01.30 0 0 89
Szia Csung!

A Medrol-t mire kaptad? Utána néztem és mellékvesekéreg elégtelenségre adják. Erre kaptad te is?

A Dévait nem ismerem, én a Kaáli-ban voltam, + a BMC-ben, de ott csak kétszer, mert nagyon nem tetszett a stílusuk.

Előzmény: csung (87)
paracsimpo Creative Commons License 2003.01.30 0 0 88
Igen Buborka. Most a 6. napon vagyok és kapom a szurikat, és ha minden OK lesz akkor lesz inszem, és ha még minden OK akkor baba is:))) Így lesz!!!
Tudom!!! hihihi:)))
Előzmény: Buborka (86)
csung Creative Commons License 2003.01.30 0 0 87
Üdv minden PCO-snak!

Régebben Láncos Koca néven inkább csak olvasgattalak benneteket a MED-LOMB fórumon, de ez a PCO-ra sz?kített fórum felkeltette az érdekl?désemet.

PCO-val diagnosztizáltak 3 éve körülbelül, azóta átestem a laparoszkópiás m?téten és az ún. hormonális ékrezekción is, sajnos egyik sem járt sikerrel. A lap. m?tét utáni féléves spontánra váró id?szakban olvastam én is ezt a "hormonáli ékrezekció"-ról, s mondhatom rettenetesen lelkes voltam. (ide tartozik, hogy állítólag tényleg jók a statisztikáik) Egy éven keresztül próbálkuztunk, (Medrol+Closty+ állandó peteérés ellen?rzés) és kb. 4 hónap után minden jel arra mutatott, hogy közel a siker, három ciklusban talán volt is peteérés, aztán minden leállt. Akkor az orvos tanácsára minden kezelést abbahagytunk, a Medrol esetében ez elég szörny? volt, mindenféle gyulladások jelentkeztek a hiányától.
Akkor én is úgy gondoltam, hogy most kellene fél év pihenés. Ez megtörtént.
Holnap megyünk els? megbeszélésre a Dévai Klinikára.

Elnézést, hogy hosszúra nyúltam, és senkit nem is akartam ezekt?l a próbálkozásoktól elijeszteni, csak gondoltam: több PCO-os többet tud.

Esetleg, ha vana köztetek Dévais, és még a holnap reggel el?tt olvassa ezt, lelkesíthetne.

Sziasztok
Csung

Előzmény: békacica (84)
Buborka Creative Commons License 2003.01.30 0 0 86
Békacica: na én is igy tudom, de akkor a petefészken ejtett bemetszés hogyan tud mégis hatásos lenni?

Paracsimpo: most miért kapod ezeket a szurikat, készülés a következő beültetésre?
NAgyon szorítok!!!

békacica Creative Commons License 2003.01.30 0 0 85
paracsimpo!
Sok sikert kívánok a szurikhoz!!!!
*********************************
Előzmény: paracsimpo (79)
békacica Creative Commons License 2003.01.30 0 0 84
sziasztok!
én azt hiszem nincs különbség ilyen szinten a PCO-ban, legfeljebb, hogy veleszületett vagy szerzett.
Mindenhol azt írják, és nálam így is van, hogy az LH sokkal magasabb, mint a FSH, a petefészkek megnagyobbodnak, és sok-sok apró ciszta van benne. Ami azért nem nő, és ezáltal nem reped meg, mert nem kap olyan hormonválaszt az agyból, ami megnövesztené és megrepesztené. Ez egy öngerjesztő folyamat, mert a tűszők csak jönnek, jönnek, de „senki” nem csinál velük semmit.

Az inzulinról annyit, hogy létezik olyan PCO ami nem jár inzulin rezisztenciával. (ez vagyok én)

De az androgének emelkedése mindegyikre jellemző!

Ezt olvastam valahol: Régen hasi műtétet végeztek, és a petefészkekből kimetszettek egy darabot. Később laparoszkópiával a petefészkek felszínét néhány helyen átégették, ez a módszer ma is széles
körben elterjedt. De (és ezt büszkén mondhatom, hogy klinikánkon dolgoztuk ki és azóta számos helyen átvették a módszert) most már van ennek a betegségnek gyógyszeres megoldása is, az úgynevezett "hormonális ékrezekció", amely teljes sikert biztosíthat műtét nélkül. Ez egy kifejezetten elegáns terápiáját jelenti az egyébként nehezen megoldható kórképnek. Olyan asszonyoknál alkalmazzuk tényleg nagy sikerrel, akiknél az egyszerűbb kezelés nem vezet eredményre, illetve azon is múlik a terápia beállítása, hogy az előzetes hormonális kivizsgálás pontosan mit mutat. Ha tényleg PCO-ról van szó, akkor alig van olyan beteg, akinél így nem tudtuk a peteérést elérni. Ez nem egy gyógyszer adását jelenti, hanem egy pontosan felépített, több szerből álló kezelési séma alkalmazását. A lényege, hogy egy pontos és részletes hormonális kivizsgálás után beállítunk egy testre szabott kezelést, amely egyrészt a petefészek és a mellékvese-kéreg hormontermelésének elnyomásából, majd a
peteérés stimulálásából áll. Ha valóban PCO-ról van szó, akkor az eljárás gyakorlatilag 90%-ban teljes sikert biztosít.

Előzmény: Buborka (80)
epresjoghurt Creative Commons License 2003.01.30 0 0 83
Ezt most találtam...

"A petefészek policisztás betegsége: Ha a petefészkeken ösztrogént termelő ciszták képződnek, csökken a szervezet folliculust (tüszőt) stimuláló hormonjának a kiválasztása, ezért a kifejlődött tüszők nem kapnak tápanyagot."

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!