Keresés

Részletes keresés

IMITRIKES Creative Commons License 2013.03.30 0 0 1909

Üdv

 

 ES6560-as készülékem van,  a videómegosztók anyagát tudom nézni rajt de az rtlklub adattárához más cuccot kér. Sokadik kisérletre sem tudtam megoldani a problémát, egyáltalán megoldható a tévén a szükséges program telepítése?

 

Valakinek van rákötve műholdfej ami jól működik?

Medve6868 Creative Commons License 2013.03.30 0 0 1908

Hát ez tényleg jó hír. Bár én már beterveztem a médialejátszót is csodálkoztam volna, ha nem így lenne. Különben  a Hyundai Mbox L110 médialejátszót néztem ki. Nem egy nagy név, de jó véleményeket olvastam róla, és ár érték arányban szerintem nagyon jó.

Előzmény: Inhouse (1906)
nicko Creative Commons License 2013.03.29 0 0 1907

eleve a képi felbontás!

1366 x 768 vs. 1920x1080

Nem írtad ki a szolgáltatód, de amennyiben van HD adása nem lehet kérdés melyiket vedd.

Az ilyen samsung 4xxx nyaralóba meg konyhába való főzés közbeni nézésre, de komolyabb tévézés vagy BD filmek nézésénél felejtős. És az árát nézve drágább mint az 32"ES6030 vagy ES6100 amik ráadásul valódi 100Hz-ek is!

De te tudod mit akarsz a pénzedért venni, de jelenleg ott tartasz, hogy egy gyenge tudásút akarsz venni egy jobb képességű ráadásul valódi 100Hz-es tévével szemben.

De még az ES5300/5500 is jobb vétel (amik valós 50Hz) lenne mint az F4xxx.

Előzmény: hjos (1905)
Inhouse Creative Commons License 2013.03.28 0 0 1906

Jól gondoltam! Örvendezzetek vala, ha 5.1 hangú filmet néztek egy Samsung LCD TV-n (ami biztos, hogy UE40EH5300-on megy), akkor az optikai digitális kimeneten kimegy az erősítőbe az 5.1 hang. A menüben az SPdif-et PCM-ről Dolby-ba kell kapcsolni. Pár demo-t szedtem le a netről és meglett az első nem támogatott formátum a Skilla után, a TrueHD AC3 hangkodeket nem szereti. Az erősítő szépen átkapcsol Dolby Digitalba, jelzi az 5.1-et és szól is szépen. Csodálkoztam volna, ha nem így lett volna. :)

 

Üdv

Inhouse

Előzmény: Inhouse (1900)
hjos Creative Commons License 2013.03.28 0 0 1905

Pontosabban. Csak sima tévéadás nézésére kell a 32" (helyszűke) Ezért kérdezem mi a külömbség a FHD - HD Ready között?                http://www.samsung.com/hu/consumer/televisions/televisions/led-tv/UE32F4500AWXZH

Előzmény: nicko (1904)
nicko Creative Commons License 2013.03.28 0 0 1904

ha FHD-ra gondoltál akkor miért kérdezel ilyen tévéről? e helyett én inkább egy 32ES6100 vagy 32EH6030-at vennék.

de a 32" tévében elég kicsi képátló, ha csak a hely szűke miatt vennél ekkorát megértem, de ha van hely min. 40".

nézési távolságok

 

igen az F az 2013-as modell amikről egyelőre még nagyon kevés az infó (tesztek) csak pár alap dolgot lehet tudni.

 

 

Előzmény: hjos (1903)
hjos Creative Commons License 2013.03.28 0 0 1903

Sziasztok!  Véleményt kérnék smart tv vásárláshoz , fullhd-ra gondoltam, de találtam ezt SAMSUNG UE32F4500AWXZH ez lehet 2013-as modell? Érdemes HD Ready-t  venni?    köszi

Qkorica Creative Commons License 2013.03.28 0 0 1902

Megerősítem!

 

UE32D5500WR + Pioneer VSX-420 + S-21W + S-ES3TB

Pioneer VSX-420 3D házimozi erősítő


  • 5 × 130 Watt kimenő teljesítmény (6 Ohm)
  • 3D támogatás HDMI (v1.4a) csatlakozón keresztül
  • Dolby Digital Plus, Dolby True HD, DTS HD Master Audio és DTS-HD High Resolution dekóderek
  • Hangzásjavító tömörített zenékhez,
  • HD Digital Film Direct 24
  • MCACC
  • Többcsatornás akusztikus kalibráló rendszer Deep Colour és x.v. Colour támogatás

 

Előzmény: Medve6868 (1901)
Medve6868 Creative Commons License 2013.03.27 0 0 1901

Nos ezt találtam az optikai kimenetről: DIGITAL AUDIO OUT (OPTICAL)


●● 5.1 csatornás hang akkor hallható, ha a
tv-készülék olyan külső eszközhöz van
csatlakoztatva, amely támogatja az 5.1
csatornás hangot.


●● Ha a vevőegység (pl. házimozi-rendszer) be
van kapcsolva, a hang a tv-készülék optikai
csatlakozóján keresztül hallható. Ha a tvkészülék
DTV-jelet vesz, a tv-készülék
5.1 csatornás hangot küld a házimozirendszer
vevőberendezésének. Ha a forrás
valamilyen digitális komponens, például
DVD-/Blu-ray lejátszó/kábeltelevíziós
egység/műholdvevő (beltéri egység),
amely HDMI-kábelen keresztül csatlakozik
a tv-készülékhez, a házimozi-rendszerről
csak kétcsatornás hang hallható. Ha 5.1
csatornás hangot szeretne hallgatni, a
DVD-/Blu-ray lejátszó/kábeltelevíziós
egység/műholdvevő (beltéri egység)
digitális kimenetének csatlakozóját
közvetlenül az erősítőhöz vagy a házimozirendszerhez
csatlakoztassa.

Arról nem találtam semmit, hogy ha usb-n csatlakozik vinyó a tv-hez akkor mi a helyzet.

A fentiekből kiindulva nem nem tennék rá, hogy kijön az 5.1.

Esetleg van valaki aki konkrétan kipróbálta így a tv-t?

Előzmény: Inhouse (1900)
Inhouse Creative Commons License 2013.03.27 0 0 1900

Ha az előző hozzászólónak igaza van, akkor az optikai kimeneten se jön ki 5.1 

 

Erre én is kíváncsi vagyok, kipróbálom valamelyik nap. Nekem így van összekötve, de eddig csak sztereó filmeket néztem. Azért furcsállanám, ha így lenne...elvileg DTV adás is lehetne több csatornás...nem? 

 

Üdv

Inhouse

Előzmény: Bandee81 (1896)
nicko Creative Commons License 2013.03.26 0 0 1899

Nem biztos, hogy értem a problémád.

Miért nem jó megoldás ha a pent tévére dugod? Félsz, hogy az aljzat tönkremegy? Használj USB hosszabbítót az legyen állandóan a tévére kötve. Én a fényképezőhöz kapott USB kábelt használom erre a célra.

Vagy a routerre tedd rá az openwrt fw-t úgy már működhet a dolog.

Előzmény: BonemanX (1890)
Medve6868 Creative Commons License 2013.03.26 0 0 1898

Hát ennyiért már majdnem kapni házimozi erősítőt digitális bemenetekkel.

Előzmény: Bandee81 (1897)
Bandee81 Creative Commons License 2013.03.26 0 0 1897
Bandee81 Creative Commons License 2013.03.26 0 0 1896

Kipróbáltam, valóban nem jön ki egy szikra hang se a scart csatlakozón...

Ha az előző hozzászólónak igaza van, akkor az optikai kimeneten se jön ki 5.1, akkor mégis hogy gondolták, hogy kihasználod a digitális adással nyújtott hangrendszeri előnyöket is?

 

Egyszóval: mérnem mennek a francba...???

Előzmény: Fo' (1893)
Medve6868 Creative Commons License 2013.03.25 0 0 1895

Helló!

 

Valóban van olyan média box, amelyiken van rca kimenet, bár a pontos típusra nem emlékszem. Mivel az rca kimeneten csak analóg jel jön ki, sohasem lesz valódi 5.1. Ha van az erősítőn prologic I. vagy II. akkor az szétdobja a hangot, de nem valódi 5.1-be. Az én erősítőmön is van prologic I. és II. és a sima régi sztereó videó hangja ami rca-n jött, szólt az összes hangszórón, de nem volt az igazi. Nem is nagyon használtam. Én a dvd koax kimenetét dugtam az erősítőbe. Na az szól rendesen, dolby digital, vagy dts hangzással, mivel az már digitális jel. A 6100-es tv-t annyira nem ismerem, de tudomásom szerint a scart csatlakozón csak befelé megy a jel a tv-be. Én is pályázom a 6100-as tv-re csak nekem az a gondom, hogy külső vinyóról akarok filmeket nézni, viszont a tv optikai kimenetén állítólag csak 2.0-ás jel jön ki. Ezt ugye hiába csatlakoztatom a házimozihoz, nem fog 5.1-ben szólni. Úgy hogy én is a médiaboxon gondolkodom. Annak van hdmi kimenete a tv felé a képnek, és van digitális hang kimenete, ami valos 5.1-et dob ki dolby digital, és dts hangzással.

 

Üdv

Előzmény: Fo' (1893)
Bandee81 Creative Commons License 2013.03.25 0 0 1894

Hát ez rossz hír...esetleg még valaki van aki próbálta? Ha minden igaz, hétvégén én is kipróbálom.

 

Konvertert csak ilyet találtam, viszont a Dolby Digital-al nem működik együtt:

 

http://bolthely.hu/mikroshop/id/00122

Előzmény: Fo' (1893)
Fo' Creative Commons License 2013.03.25 0 0 1893

Sziasztok!

 

Még mindig fennál a problémám, sajnos. Egy ismerősömtől olyan megoldást hallottam, hogy olyan kábellel megoldható, amelynek az egyik vége digitális hang a másik rca (ezt nem igazán hiszem, de ki tudja?). Saját ötletem, pedig hogy egy média playerrel kellene megoldani, egyik oldalról számítógép, vagy a tv lenne digitális oldalról és rca-val a házimoziba csatlakoztatnám.

 

Ha valakinek van valami ötlete, meglátása, tapasztalata kérem Ossza meg velem!

 

Köszike!

Előzmény: Bandee81 (1889)
BonemanX Creative Commons License 2013.03.25 0 0 1892

Sajnos így se működik.

Előzmény: Qkorica (1891)
Qkorica Creative Commons License 2013.03.25 0 0 1891

A tűzfalat kapcsold ki!

Előzmény: BonemanX (1890)
BonemanX Creative Commons License 2013.03.24 0 0 1890

Sziasztok!

 

Azt szerettem volna megoldani, hogy a gépem kikapcsolása után is tudjam nézni a korábban letöltött sorozatokat. Ezt úgy próbálam megoldani, hogy van egy Tplink wr1043ND routerem, abba tettem pendriveot, a letöltött filmet átmásolom rá, és mediaserverként futtatom. Egy Samsung EH5300-as tv-vel próbáltam, sajnos az nem is lát semmit a mediaserveren, de a hálózat megvan, a routert (és a gépemet is, amin allshare progival osztom a filmeket) felismeri. Egy D6100-as samsunggal is próbáltam a dolgot, az látja a mediaservert, a fileokat is, de azt írja rá, hogy nem támogatott formátum (holott ha közvetlenül a tvbe dugom a pendriveot, simán lejátsza). Van valakinek ötlete, hogy miért nem ismeri fel a fileokat az 5300 és miért nem játsza le a D6100?

Esetleg olyat meg lehet oldani, hogy gépről másolom a fileokat a TV-be dugott pendrivera a filmeket hálózaton keresztül? Az lenne a lényeg, hogy ha este el akarok valami spektrumos letöltött műsoron aludni, ne kelljen párhuzamosan a gépnek mennie a tv-vel, illetve hogy ne kelljen a pendriveot ki be dugogatni gép és tv között.

 

Ha valakinek van valami jó tippje, azt előre is megköszönöm!

Bandee81 Creative Commons License 2013.03.23 0 0 1889

Az nekem elég rossz hír lenne, mert a jövő héten tervezem én is összekötni a scart csatlakozó segítségével összekötni a 6100-t, hasonló okból kifolyólag (2001-es Technics hifi, optikai hang bemenet nincs még benne).

 

Nem hinném, hogy nem jön ki hang a scarton, más baj lesz. A scart az egy szabvány, ha bennevan a TV-ben, akkor működnie kell az összes kivezetésének, úgy ahogy az a nagykönyvben meg vagyon írva...

 

Egyébként meg bekaphassák a fütyimet, hogy 2 rohadt RCA-s hang kimenetet nem tudtak rátenni...ezen én is szitkozódtam annó.

Előzmény: Fo' (1888)
Fo' Creative Commons License 2013.03.23 0 0 1888

Sziasztok!

 

Óriási problémám lenne. A napokban vettem egy Samsung ue40es6100 -at, estére hívtam pár skacot megnézni néhány fullhd-s filmet, de nem tudom a hifire rácsatlakoztatni. Egy 2004-es Panasonic Dvd lejátszó házimozi kombóval szeretném megszólaltatni. T-home stb-unk scart csatlakozóval simán átviszi a hangot a házimoziba, a Tv-t pedig teljesen hiába próbálom scart-on, illetve azzal a "piros-fehér pöcsös" végű kábellel, aminek hirtelen nem tudom a nevét, de sehogy sem akar hang kijönni a házimoziból. Optikai hang bemenet nincs rajta sajnos. Per pillanat egy gyorsmegoldást tudtam eszközölni, több a semminél, hogy fülhallgató kimenettel kötöttem össze (egyik végén jack, másik végén a fent említett végű csatlakozóval), így stereo-t el tudtam érni....

 

Esetleg tud-e vki vmi megoldást?

 

Van egy olyan sanda gyanúm, hogy a headphone kimeneten kívül csak az optikai hang kimenettel lehet házimozira kapcsolni.

Inhouse Creative Commons License 2013.03.20 0 0 1887

Ugyanezt csinálja a Samsung is, mint az LG. komolyabb, összetettebb, nagyobb méretű oldalakat nem szeretik. Azért ez mégiscsak egy TV, de lehet vele netezni. Na persze nem 100%-osan... De pl. a pár évvel ezelőttiekhez képest már egészen használható.

Egész estés filmeket pl. nem szereti böngészőn keresztül nézve (pl. Youtube), de a Youtube alkalmazáson keresztül viszi folyamatosan. Ellenben itt meg nehézkesebb a vezérlése...ez van.

Előzmény: Kumpi (1886)
Kumpi Creative Commons License 2013.03.20 0 0 1886

Sziasztok!

 

Igaz én "kívülálló" vagyok, mert LG TV-m van, de nem igazán találtam ilyen topicot, hátha Ti tudtok segíteni azért!

 

Nemrég vettünk egy LG LM620S TV-t. Imádom, meg lenyűgöz, meg wáó meg minden, de egy apró bosszantó probléma van vele: 2 alkalommal jártam már úgy, hogy memóriahiányra hivatkozva leáll amit addig csináltam. Pl. nézek egy filmet online, és kb. 15-20 perc múlva  kiírja ezt a hibaüzenetet, majd "kidob" alap helyzetbe, nyithatok újra netablakot, írhatom be megint a címet, tölthetem be a filmet, stb. A video.racing oldalt pl. meg már be sem hozza rendesen, mert ott pár perc főoldal betöltés után jön ez az üzi. (Videót már nem is tudok nézni onnan) Youtube jól megy, azzal nincs gond.

Lehet ezzel valamit kezdeni, vagy szervízhez forduljak, mert nem oké vmi, vagy mit javasoltok?

 

Köszi a választ!

 

DCI Cris Creative Commons License 2013.03.20 0 0 1885

*ps3

DCI Cris Creative Commons License 2013.03.20 0 0 1884

Nem látom értelmét hogy még egy helyen  legyen számítógépen, van az üzletemben ahol dolgozom, azért felesleges még egy gép. Igazából 2 dolog miatt kell a net a tv-re. Az egyik a sportfogadás a másik meg hogy online lehessen játszani egy két gamet pspn. De feleslegesen meg nem akarom bekötni, hogy aztán csak nézzem a kábel végét mert nem tudok vele mit kezdeni...

Előzmény: Doky586 (1880)
Törölt nick Creative Commons License 2013.03.19 0 0 1883

Sem mobilnet, sem vezetékes net, kábelnet sem fog müködni router nélkül a tévén. Én is ezzel szívtam, digikábelem van, de a szolgáltató nem routert, hanem modemet biztosit, ezért vennem kellet pluszba egy routert. Egyébként internet böngészésre alkalmatlan a 6100 (tudom, nekem is ez van), gyári billentyűzettel is nehézkés a használat, weboldal betűi 1 méterről már olvashatatlanok, 5 perc után könnyezve pislogsz ha elolvasol egy weboldalt.

Internet tv gyerekcipóőben jár, 2-3 év múlva már biztos lesznek erre használható tévék, most még nincs.

Előzmény: DCI Cris (1879)
nicko Creative Commons License 2013.03.19 0 0 1882

ezért felersleges tévét venni..net+wifis router+tablet olcsóbban megúszod és netezhetsz gyorsabban.

vagy xperia arc S vagy xperia S elég nagy a kijelzője és jobban lehet netezni mint a tv-vel.

úgy látom Te is szaporítod azok számát aki megkajálja a tv gyártók pr. maszlagát az internetezéssel a tévén..

Előzmény: DCI Cris (1879)
Inhouse Creative Commons License 2013.03.19 0 0 1881

Jó kérdés... Ha ADSL, akkor mindenképpen kell router, hiszen PPPOE beállítás nincs a TV-ben. Ha kábeles, akkor lehet, hogy a DHCP miatt menni fog nélküle is.

Előzmény: DCI Cris (1877)
Doky586 Creative Commons License 2013.03.19 0 0 1880

Úgy akarsz internetelőfizetést (pl ADSL) rendelni hogy nincs semmilyen számítógéped ??? (PC, netbook, tábla, stb)

csak azt tudom mondani hogy: merész...

 

elvileg be lehet a routert configolni TV-n keresztül is (PC nélkül), de még sose próbáltam..  :)

 

a router egy kis dobozka. nincs képernyője..  csak néhány led világít az oldalán.

Előzmény: DCI Cris (1879)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!