Keresés

Részletes keresés

t.zsolti Creative Commons License 2012.12.24 0 0 42825

igen , csak kellene bele belűlre egy terelőlemez amitől a levegő felmelegedik és mint meleglevegő nem hűti annyira a lángot.

Előzmény: oldember (42811)
Jena307 Creative Commons License 2012.12.24 0 0 42824

Megfogadom én a tanácsot nagyon is.

Bála tüzelésnél a legnagyobb gond az hogy nekem kellene 1000db

probléma 1:

és ennek a tárolása nem megoldható, az én udvarom nem túl nagy, és az ideit a szomszédba tudtam lerakni, igen ám de összel meghalt a bácsi, és a lánya lett az új tulaj aki nem ide valósi, és még azt sem vette tekintetbe hogy mennyit segítettem a szülein, takarítsam el a szalmát mert ő az új tulaj és kész

 

probléma2:

felénk nem túl soka a meló nekem holt szezon van kb. május végéig és valahova el kell mennem melózni, lehet épp Ászárra, és az én asszonykám nem tudná stabilan kezelni sem a volt kazánt sem ha építettem volna egyet olyat mint a tietek

 

probléma3:

a szalma szárazon tartása, 1000db bálát szárazon tartani nem egyszerű, most le volt fóliázva de a hazahozataltól kezdve görcsbe volt a gyomrom hogy letépi a szél a fóliát, és le is tépte, abban a pillanatban meg is nyugodtam égi jelnek tartottam és meghirdettem mindent.

 

Szóval a helyi önkormányzat pályázaton hozzájutott egy ipari teljesítményű brikettáló géphez, így a szalma project nincs elvetve csak elnapolva, ha sikerül velük bérbe brikettáltatni akkor az 1000bálát be brikettáltatom  és már jó is vagyok.

 

Szóval most egy próbafűtést ki kell bírnia a kerámiának a vizes léctől, ha nem bírja meg öntök olyan betont amit ti is öntöttetek, muszály volt begyújtani a kívácsiság miatt is mert azért is mert két hét alatt már 15 fokra hűlt a pufi

27.én megyek a brikettért az száraz lesz

Előzmény: Törölt nick (42821)
Törölt nick Creative Commons License 2012.12.24 0 0 42823

Erről a pufferről írhatnál néhány gondolatot,ugyanis most rakattam be egy vegyestüzelésű kazánt.Megköszönném ha segítenél.

Előzmény: nagykunsági (42803)
Törölt nick Creative Commons License 2012.12.24 0 0 42822

Szia!Ezt a hőkülömség kapcsolót helyileg pontosan hol lehet megvenni?Köszönöm a segítségedet.

Előzmény: 42tibcsi (42808)
gomo Creative Commons License 2012.12.24 0 0 42820
Akkor nem egyeduli az elgondolasom
Előzmény: Hegyi82 (42799)
abodi72 Creative Commons License 2012.12.24 0 0 42819

Kellemes Karácsonyi ünneoeket kivánok minden kedves forumtársnak :)

tothcsaba27 Creative Commons License 2012.12.24 0 0 42818

Mindenkinek Nagyon Boldog Karácsonyt kívánok!! És köszönöm az eddigi segítségeteket!!

kekesialmos Creative Commons License 2012.12.24 0 1 42817

Igen , jól sejted ! Miből jöttél rá ? :)

Előzmény: oldember (42811)
Jena307 Creative Commons License 2012.12.24 0 0 42816
Probafutok a faelgazzal csak azott csereplecem van itthon azzal próbálom, teszi a dolgát csak picit lassan melegszik, már látom hogy az idei vagasu fát elfelejthetem
nagykunsági Creative Commons License 2012.12.24 0 0 42815

Békés Boldog Karácsonyt minden fórumlakónak. !

 

 

nagykunsági Creative Commons License 2012.12.24 0 0 42814

Ezt próbáltam magyarázni, de valószínűleg rosszul fogalmaztam.

 

Nálam az előremenő azt jelenti, ami a kazánból kilép.

 

Persze ha a kazánból 75 fok lép ki, akkor annyi megy a pufferba is. Csak nem annyi mennyiségben ami a kazánból kilép, mert ebből az esbe még kever be a visszatérőbe.

 

Szerintem amit visszakeversz, az sem veszteség. Mert ha veszteség lenne akkor ezek a kazánok 20%-os hatásfokon sem mennének.

 

 

Előzmény: TIGweldING (42809)
Amperszag Creative Commons License 2012.12.24 0 0 42813

Akkor érdemes kiszigetelni az alját, de támadt egy ötletem hogyan tudom a legkevesebb munkával megcsinálni.

A kör alakú talpat 10-es fúróval kifurkálom mondjuk 4 helyen és azon bedugom a purhab fújó csövét. Sztem ha megtöltöm vízzel a tartályt a közel 2 tonnát nem nagyon fogja megemelni a táguló purhab :) de a 10-es furatokon is tud kifelé tágulni ha nagyon akar.

gmkiev Creative Commons License 2012.12.24 0 0 42812

Bingó!!!!

Kellemes Karácsonyt!

Előzmény: oldember (42811)
oldember Creative Commons License 2012.12.24 0 0 42811

Kellemes karácsonyt mindenkinek!

 

Uraim! 

Olvasgatva a hozzászólások sokaságát fel-fel bukkan a primer levegő és a szekunder levegő elnevezések. 

VIADRUS U22 D 5

 

A képen látható kazánom van.

Jól sejtem, hogy a primer levegőt a kazán alján lévő billenős ajtón keresztül  kapja, míg a szekundert a felső ajtón lévő köralakú kis kukucskálón?

Blue_Sky_007 Creative Commons License 2012.12.24 0 0 42810

Az első ábrán látni valami hasonlót. A robbantott ábrán híre hamva sincs, mint tartozék.

Előzmény: t.zsolti (42807)
TIGweldING Creative Commons License 2012.12.24 0 0 42809

Ekkor a kazán előremenő annak függvényében változik, milyen a tűz intenzitása, a szivattyú azonos tömegáramával.

 

És lényegtelen, hogy a megtermelt meleg most a pufferba megy vagy a lakásba, és a laddomat vagy esbe mennyit kever vissza.

 

 

Megvan a félreértés! Itt beszélünk el egymás mellett! 

 

Nekem a kazán előremenő azt jelenti ami a pufferba megy. Az az előállított hasznosítható hőmennyiség. A visszakeverés csak a kazán "kényelmét" szolgálja, az ebből a szempontból veszteség. (persze a hosszútávú hatékony üzem feltétele)

 

Tehát te is ugyan azt állítod (írod és mondod), csak a te értelmezésedben a kazán előremenő a felső csonkon kilépő vízmennyiség.

Előzmény: nagykunsági (42803)
42tibcsi Creative Commons License 2012.12.24 0 0 42808

A Naplopóéknál vettem 4 éve kb. 20e volt most 30e felett van de még mindig a leg olcsóbb a többi hőkülömbség kapcsolok hoz képest és a hőkülömbségnek megfelelően szab. a keringető teljesítményét.

 

Előzmény: TIGweldING (42802)
t.zsolti Creative Commons License 2012.12.24 0 0 42807

a kazánleírás szerint is kell bele a terelőlemez amit beleraktál

Előzmény: Blue_Sky_007 (42771)
t.zsolti Creative Commons License 2012.12.24 0 0 42806

mennyi lenne az ideális füsthőfok?

ezt a 200 fokos füstgázt azért beszéljük már át a 70 W -al,

200 nál lesz huzat , 50fokos füstgáznak nem lessz elég huzata.

a 70 W az ideális füsthőfokhoz képest veszteség ,

ha meg nem elég meleg a tűztér nem ég rendesen a tüzellő azért lessz veszteség.

akkor marad a ventillátoros kazán + füstgázhöcserélő, mert gyárilag 250-350 körüli füsthőfokra terveznek.

 

Előzmény: Blue_Sky_007 (42771)
nagykunsági Creative Commons License 2012.12.24 0 0 42805

Én is kiszigeteltem az alját. Gondoltam ártani nem árt. 10 cm-es alukasírozott kőzetgyapot van alatta.

 

AZ én pufferem gyárilag gőztartály volt, az alja nem volt szigetelve.

 

 

Előzmény: Amperszag (42787)
nagykunsági Creative Commons License 2012.12.24 0 0 42804

Hőlépcső nem veszteség.

 

De az biztos, ez egy jól eltalált hőcserélő, ilyen kis hőlépcsővel.

Előzmény: Törölt nick (42790)
nagykunsági Creative Commons License 2012.12.24 0 0 42803

Ez csak mellébeszélés, semmi köze hozzá.

 Az, hogy a lakást, hogy kötöm a pufferra, a pufferból hogy veszem ki a meleget, semmi köze a kazán működéséhez.

 

Egy a lényeg. 60 fokos visszatérő. Állandóan. Nálam. Nálad 63 fok. Teljesen mindegy, hogy laddomat vagy esbe állítja be , az 60 fok. Stabilan . Nálad 63.

 

Ekkor a kazán előremenő annak függvényében változik, milyen a tűz intenzitása, a szivattyú azonos tömegáramával.

 

És lényegtelen, hogy a megtermelt meleg most a pufferba megy vagy a lakásba, és a laddomat vagy esbe mennyit kever vissza.

 

 

Előzmény: 42tibcsi (42794)
TIGweldING Creative Commons License 2012.12.24 0 0 42802

Erről a szolár vezérlőről írhatnál részletesebben.

 

Egyébként félreértettél.

Nem a HMV-t engedem bele közvetlenül a biztonsági hőcserélőbe.

 

A kis puffer, amit be akarok állítani ez lenne: http://www.magnet-kft.hu/termekkatalogus/zomancosmt

500 literes, 2 hőcserélős, benne a belső tartállyal.

A köpenyteret fűtené a Ligno beépített biztonsági hőcserélője.

A HMV-t ciklikusan szivattyúznám át a most meglévő 200 literes villanybojlerbe.

 

Vezérlésen gondolkodom.

Nekem itt jött (jönne) képbe a Blue által említett hőfok szerinti szivattyú szállított mennyiség.

Itt kicsit (helyesebben itt is) tanácstalan vagyok.

Előzmény: 42tibcsi (42800)
sönby Creative Commons License 2012.12.24 0 0 42801

Békés Boldog Karácsonyt Kívánok!

42tibcsi Creative Commons License 2012.12.24 0 0 42800

Én a Laddomat kergetőjét próbáltam kisebb re tenni de nem jött be így hagyom a III. as on. A vészhűtőt bekötöttem, mivel a régi kazánról megmaradt a termo szelep komplett.

A gyártó szerint felfelé egy hurkot kell képezni és utána kell bevezetni a csatornába (azért, hogy mindig legyen benne víz). A fűst hőfokát ez nem fogja módosítani de a kazán vizét biztos gondolom. A HMV fűtését a leg egyszerűbb solar vezérlővel  intézem.

Ez hő kölömbség alapján működik, és közben látom fent a nappaliban hogy állnak a pufferok mivel 3 érzékelőt tud fogadni. Azóta mindig van meleg víz. Korában két termosztáttal próbáltam, de mivel ezek egy fix értéknél működtek csak volt, hogy kevés volt a meleg víz. Ráadásul a HMV tartályban felül van a hőcserélő, és majdnem annyi a visszatérője mint az előremenő így azt nem alulra hanem 2/3 magasságban vittem vissza a pufferba. A vészhűtő egy lapos lemez radiátor (gyártó szerint) ez nem bírja rendszeresen a cloros vizet szerintem. Tehát a bojlerban is kell egy hőcserélő, vagyis akkor ezt felesleges arra használni.

Előzmény: TIGweldING (42796)
Hegyi82 Creative Commons License 2012.12.24 0 0 42799

sógoromnak huzat problémája volt, és ő megcsinálta, h 2 kéménybe kötötte a vegyest. azóta helyreállt a rend nála.

Előzmény: gomo (42694)
ja nyugi Creative Commons License 2012.12.24 0 0 42798

Ma reggel beraktam az egyik acél mumia helyett a törött platnit.

A kazán hátsó falához támaszkodó rögtön elkezdett pikkelyesedni.

A samott hőtárolási képessége, megemeli a csúcshőmérsékletet.

Üdv:

Józsi

Előzmény: Blue_Sky_007 (42712)
42tibcsi Creative Commons License 2012.12.24 0 0 42797

 

Érdemes, hisz ha fulon van az alul is 70-80°os miért sugározza ki. Én purhabbal kifujtam.

 

 

Előzmény: Amperszag (42787)
TIGweldING Creative Commons License 2012.12.24 0 0 42796

Tibcsi!

A patron hőfok csak az egyik paraméter.

Ehhez jön még az, hogy a szivattyú melyik állásban üzemel.

Mert ha feljebb kapcsolod, akkor biztos csökken az előremenő hőfok, ha alacsonyabbra veszed a szállított menniységet, akkor pedig emelkedik.

Nálam ESBE van és pontosan úgy viselkedik mint a nálad a laddomat.

65-ös patronnal gyárt 80 fokos vizet, szivattyú I állás, és 250 fokos füstgáz mellett.

Ha a füstgázt 350-re emelem, a szivattyút II-be kapcsolom, ekkor az előremenő 85-88 fokos lesz.

A puffer látványosan gyorsabban tellik, viszont az üzemanyag is gyorsabban fogy.

 

Elfogyott a hulladékfám, már keményfávAL tüzelek.

A tűztér képében látványos a javulás, a kémény egyáltalán nem füstöl.

Viszont a levegőt továbbra is folytanom kell.

Gondolkodtam a magas füstgáz okairól.

Nálam a Lignoba be van építve a belső tálcás biztonsági hőcserélő, melynek most nincs funkciója.

Az a tervem ezzel a hőcserélővel (állítólag az itt kivehető teljesítmény 6-9 kW), hogy erről fogom előállítani a HMV-t egy külön 500 literes, belső tarályos pufferral. Ennél a konstrukciónál felkészülök a napkollektoros továbbfejlesztésre.

Bízom benne, hogy a hőcserélő felület üzembevételével esni fog a kilépő füstgáz hőfok.

 

Lignosokat kérdezem, hogy nálatok van-é belső biztonsági hőcserélő???

Előzmény: 42tibcsi (42794)
Törölt nick Creative Commons License 2012.12.24 0 0 42795

Nekem 55 C-os a patron, ezzel 55 C-os kevertág hőfokig zárva van a visszatérő, a hideg ág, 65 C-ig fokozatosan kinyitja a visszatérő hideg ágat, ami nyitva is marad emelkedő hőfoknál is. A melegágat, ami egy előremenő bypass, 65 C felett fokozatosan zárja, legalábbis így tudom.

Ezután a tápvízhőfok a hőleadók terhelésétől, és a füstgázhőfoktól függ, állandó terhelésen 10 C füstgázhőfok emelés ~ 1 C-ot emel a tápvíznél.

 

Kellemes Karácsonyt, gondtalan ünnepeket mindenkinek!

Előzmény: 42tibcsi (42794)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!