Keresés

Részletes keresés

chapelle Creative Commons License 2004.12.09 0 0 4365
Értéket azért (is) érdemes feltüntetni (USPS kéri is), hogy az elveszés vagy sérülés esetén a biztosító elméletileg ezt az értéket téríti meg. Én ha nagyon értékes dologról van szó nem kockáztatnék, így csak akkor megyek a vásárlásba ha a szállítással, vámmal és áfával még mindig megéri.
Előzmény: mastiff (4363)
chapelle Creative Commons License 2004.12.09 0 0 4364
A vámos nem azt nézi, hogy mi a rendeltetése a dolgonak, hanem azt, hogy mi az áru magyarországi forgalmi értéke. Ha azt látja, hogy a számla vagy vámértékként megjelölt összeg túlzottan alacsony akkor ő azt felülbírálhatja és meghatározhatja a vámérték alapját. Majd kiszabja a vámot és erre számolja ki az esedékes áfát.
A vámot 10 euro alatt nem kell megfizetni - tudomásom szerint.
Előzmény: mastiff (4363)
mastiff Creative Commons License 2004.12.09 0 0 4363
Hi,
Nem ebay, de vettem egy elég komoly értékű bringa vázat USA-ból. Számla nem lesz mikor vámolni megyek mivel magánszemélytől veszem.. elvileg erre van kiskapu mint már írtam, de nem lehet feladni ajándékként az ilyen cuccokat ? Ajándékra is van vám ?
Köszi.
jorewas Creative Commons License 2004.12.09 0 0 4362
Kösszi.:) Ennyi nekem is kederült belőle. És szerintem az okára is rájöttem. elírtam a címem az ebayen, és így nem stimmelt azzal amit a bidpayen adtam meg. Ezért nem tudott felismerni. Nem biztos, de megpróbáltam így is elküldeni, holnap kiderül,hogy mi a helyzet vele.:)
jorewas Creative Commons License 2004.12.09 0 0 4360
Lehet összefüggés,hogy az ebayen idközben megváltoztattam a címemet?
jorewas Creative Commons License 2004.12.09 0 0 4359
Lehet összefüggés,hogy az ebayen idközben megváltoztattam a címemet?
jorewas Creative Commons License 2004.12.09 0 0 4358
Hello! Tudna valaki segíteni,hogy mi a teendőm ezesetben, mert még nagyon kezdő vagyok, és igazából nem értem,hogy mit akar tőlem a bidpay, de kicsit kellemetlenül értintett ez az üzenet: We apologize, but we are unable to process the order you requested. It failed to meet our validation requirements. As a responsible merchant, BidPay® reviews all orders and attempts to determine the legitimacy of the order. To protect the integrity of our validation process, we are unable to provide detailed information regarding the disapproval of your order. This information is specific to this order only, it does not mean that future orders will be cancelled. When placing an order with BidPay, we do not "charge" your credit card unless the order is successful. We simply "authorize" the card for the amount of the order. If the order is not approved, charges are not applied. Depending on the policies established by your card's issuing bank, it may take 7-10 days for the funds to be available for other purchases. If you are using a debit card, the funds may leave your account balance, but will return once the authorization expires. Thank you for using BidPay. We look forward to serving your online auction payment needs in the future. Sincerely, BidPay Légyszi segítsen valaki!
ZE Creative Commons License 2004.12.09 0 0 4357
Köszi, ez szerintem inkább bug, mint feature...
Előzmény: makimano (4356)
makimano Creative Commons License 2004.12.09 0 0 4356
A Paypal főoldalról nemis, de az ebay accountból van link a paypalra, onnan gond nélkül megcsinálja....
Előzmény: ZE (4355)
ZE Creative Commons License 2004.12.09 0 0 4355
Hogyan? Az országok között nem tudod kiválasztani Mo.-ot...
Előzmény: makimano (4354)
makimano Creative Commons License 2004.12.09 0 0 4354
Vajon az, hogy lehet Paypal account-ot nyitni, de magyar kártyát nem lehet regisztrálni, az csak hiba a mátrixban, vagy már készülnek a Mo.-i terjeszkedésre?
bugmaker Creative Commons License 2004.12.09 0 0 4353
chapelle: velem is előfordult, hogy $90-os cuccal nem foglalkoztak, de múltkor magánszemély által küldött $65-os csomagot már megvámoltak. Nekem az a tapasztalatom, hogy $60 felett egyre kisebb az esély, hogy átcsússzon ...
Előzmény: chapelle (4351)
Törölt nick Creative Commons License 2004.12.09 0 0 4352
köszi, egyenlőre csak elvi síkon érdekelt
Előzmény: chapelle (4345)
chapelle Creative Commons License 2004.12.09 0 0 4351
Nekem a múlt héten egy 100$-os cuccot nem nyitottak ki. A túlmotivált vámos csak megkérdezte, hogy mi van a csomagban. Kicsit vakarta a fejét, hogy vajon arra milyen vámtétel vonatkozik (objektív) majd hajlandó volt felszabadítani az árut.
Előzmény: bugmaker (4349)
bugmaker Creative Commons License 2004.12.08 0 0 4349
igen, ilyesmi nyilatkozatról már én is hallottam mikor benn voltam.... Egyébként szinte minden csomagot kibontanak a vámosok, ami $50-nál értékesebb ...
Előzmény: Ariel (4348)
Ariel Creative Commons License 2004.12.08 0 0 4348
ha nagyon kotod az ebet a karohoz, akkor kerni fog a vamos egy papirt, amin az all: "buntetojogi felelossegem tudataban kijelentem...."
Előzmény: gommer (4347)
gommer Creative Commons License 2004.12.08 0 0 4347

Sajna bizony rá vagyon irva kivulre az erteke a cuccnak. Akkor tehát semmi eselyem nincs arra, hogy elkeruljem azt a kib ÁFA-t, meg a vámot? Már csak azért is erdeklodom, mert ma is voltam bent, persze nem vittem azt az ebay altal kuldott invoice-t, mivel azt valaki azt irta tutira nem kell semmi. Szal bemegyek, postas neni fogad széles mosollyal, kéri szépen a papirt, erre én: ismet nem hoztam,erre ö: akkor most menjek szepen a vámos bácsihoz, és beszeljem meg akkor vele. Odamegyek, kéri a papirt, mondom neki, hogy ugy gondoltam, hogy az tok felesleges, mert azzal semmit nem tudok igazolni, barki csinalhat olyat. Na tobb se kellett neki, rámront, hogy de nekik az nagyon kell, anélkul mehetek én melegebb eghajlatra is. Kozben meg mutogatja nekem a sajat papirjat (amit en vittem at a postas nenitol neki), hogy ottan van rajta, hogy 290USD. Hat mondom neki, hogy az addig oké, de mi van, ha én meg hozok egy papirt, amin 29USD van? NA MOST JÖN A LÉNYEG: EZEN KÉRDÉSEMRE MINDÖSSZE !!! ERÖSEN ELKEZDTE RÁNGATNI A VÁLLÁT !!! Na ezt most hogyan kell akkor értelmezni? Mert nekem ebben a szent pillanatban kezdett megfogalmazodni, hogy: "hoppálá! mi van akkor, ha viszem ezt a 29 USD-s pappert (ami ugye semmit sem bizonyit) es azt mondom, hogy ez marpedig ennyibe kerult. A csomagon meg el van irva. Ha meg azt mondja, hogy egy PDA ennyiert, akkor azt mondom, hogy alkatresznek kell. Ha meg kinyitja (ezt megteheti?) akkor kapcsibol latszik,hogy uj, mire mondhatom azt, hogy gyari hibas"

 

nekem eléggé fáj az a 20 pénz föleg Kari elott. Utolsó kérdés: Erolkodjek-e mint fing a gatyában, vagy felejtsem el, és üljek le szépen ? koszi: gommer

Előzmény: rstudi (4346)
rstudi Creative Commons License 2004.12.08 0 0 4346
EU-ból jövő csomagokat tudtommal nem baszogatnak, azt azért hozta ki a postás. Hisz arra nincs se VÁM, se ÁFA.

A papírokkal való buherálásnak az a hátulütője, hogy ha kértél a szállításra értékbiztosítást, akkor az az összeg szerepelni fog kívül a csomagoláson, és vihetsz akármilyen papírt, a vámos jóesetben elküld vele melegebb éghajlatra, rossz esetben intézkedik valami neked kellemetlent. :(
chapelle Creative Commons License 2004.12.08 0 0 4345
Nekem közvetlenül kihozta a zöld mikulás a Németországban feladott dolgokat. Hogy megjárta-e az Orczy teret nem tudom.
Ahogy Ariel is írja: a külföldi áfát fogják rápakolni, kivéve akkor ha az illető cég (ha cégről van szó) Magyarországra történő értékesítése elér egy bizonyos összeget. Ebben az esetben ugyanis be kell jelentkeznie Magyarországra és a magyar áfával számláznia Magyarországon. Ha fontos a dolog akkor utánanézek a limitnek.
Jövőre pedig amelni fogják az Intrastat rendszerbe való bejelentkezés összegét ezért remélhetőleg ez is könnyebb lesz, a kisebb magyar cégeket így év vége felé nem fogja szétszívatni az Apeh duplaellenőrzéssel.
Előzmény: Törölt nick (4341)
souris Creative Commons License 2004.12.08 0 0 4344

A jóisten küldött; -fejtsd már ki nekem légyszi hogy ki az aki Neked szállít?

 

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Előzmény: nohab (4329)
mastiff Creative Commons License 2004.12.08 0 0 4343
Hello.
Én tudok megoldást a te számla problémádra. ;)
Google : Invoice template for Word.
Letöltöd, install.
Kitöltöd totál kamu adatokkal elviszed és az alapján vámolnak, a kutyát nem érdekel mi van a csomagban. Nekem bevállt. ;)
Előzmény: gommer (4336)
Ariel Creative Commons License 2004.12.08 0 0 4342
at megy az orczyn, de vammenteskent a posta kihozza neked.
az afa pedig ugy megy, hogy a nemet ceg (ha cegtol veszed) vagy a nemet afat rakja a cuccra vagy a magyart. tehat nem utolag tortenik a (r)afazas EU-n belul.
Előzmény: Törölt nick (4341)
Törölt nick Creative Commons License 2004.12.08 0 0 4341

annyit segítsetek, ha németből rendelek egy csomagot, az is az Orczyn végzni? elvileg arra nem kell vámot fizetni, csak ÁFÁT? de akkor a németeknek meg az ÁFA nélküli árat kell fizetni ugye?

előre is köszi

gommer Creative Commons License 2004.12.08 0 0 4340

koszonom a valaszokat! akkor most megyek Orczyra, aztan verem egy kicsit a vamosoknak a nyalam (vesztegetes kilove...).

koszi, tapasztalatokat meajd megirom ide!

bugmaker Creative Commons License 2004.12.08 0 0 4339
gommer: igy igaz, szerintem felejtsd el a vámos megkenését. A csomagjaimat a számlán szereplő összeg után vámolják, ráadásul ami már a postaköltséget is tartalmazza. (Jó mi, még a postaköltséget is vámolják...) Ha nincs számla, mivel
magánszemélytől veszem a cuccot, akkor a customs declaration-t veszik alapul. Ez egy formanyomtatvány, melyet a feladó tölt ki és kivülről ragasztanak a csomagra. Volt már azonban olyan is, hogy $440-t fizettem szállítással együtt, ám az eladó laza kézmozdulattal $500-t irt értéknek.
Előzmény: edk440 (4337)
trolipotlo Creative Commons License 2004.12.08 0 0 4338
Rá van írva a cuccra, hogy ebay-ről jött? Nem vagy köteles megadni semmiféle információt (Artikelnummert, stb.) a vámnak, viszel egy papírt, oszt vagy elhiszik, vagy nem. Én pl. azt csináltam, hogy a 250EUR-os cuccra ráböktem, hogy 15-20 EUR lehet az értéke, mert nem én vettem, hanem az öcsém. Ezért a passwordot sem tudom az ebayhez. A vámos meg nem tudott mást csinálni, febecsülte, 20 EUR-ra.
Előzmény: gommer (4331)
edk440 Creative Commons License 2004.12.08 0 0 4337
Hát basszus... Ha neked megér 5 kFt esetleges spórolást az a gyakorlatilag 0 esély, hogy a hivatalban mások füle hallatára, esetleg kamerák alatt a fickó elfogadjon egy ilyen kis összegű megvesztegetést, az állásával és a szabadságával játszva, próbálkozz. De jobb, ha előtte keresel egy ügyvédet.

Nem vagyok a pénzem ellensége, de nem is vagyok teljesen hülye...

Nem kell semmilyen papírt vinned. A vámosok vagy a hasukra csapva, vagy a csomagon olvasható értéknyilvánítás alapján vetik ki a közterhet. Ha az előbbi, és több, mint a tényleges vételár, akkor viheted a kinyomtatott ebay-oldalt. Vagy segít, vagy nem.

Korábbi kérdésedre: az ajándéknak nyilvánítás sem segítene, mert 50 dezső felett az is vámköteles.
Előzmény: gommer (4336)
gommer Creative Commons License 2004.12.08 0 0 4336
kosz, de nem 500ra gondoltam, hanem mondjuk 5-10e HUF-ra. az meg mindig kevesebb, mint 15. de látom te a pénzed ellensége vagy, szal mind1. azert koszi az erdemleges hozzaszolast. (abbal persze nem nagyon segitettel, milyen papirt kellen vinnem........) thx :( 
Előzmény: edk440 (4335)
edk440 Creative Commons License 2004.12.08 0 0 4335
Mégis mennyivel? Az ÁFA 15000 Ft lenne körülbelül, ehelyett akarsz mondjuk egy ötszázast adni a dolgozónak??? Te nem vagy észnél.
Előzmény: gommer (4334)
gommer Creative Commons License 2004.12.08 0 0 4334
ja, és tudom nem szép dolog, de megpróbálkozhatok esetleg megkenni a vámost? vagy akkor már a saját bőröm viszem vásárra, és esetleg még őrizetbe is vesznek?
Előzmény: t.lantos (4332)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!