Keresés

Részletes keresés

pannn Creative Commons License 2014.04.18 0 0 1543

Es megegy gondolat. Nem egyszerubb balirol repulni makassarba oda-vissza es akkor ott tudom hagyni a cuccainkat a szallason, nem kell cipelni mindent arra az egy hetre? Ugyis a bromonal vegzunk es akkor nem kell visszamenni surabayaba hanem csak atkompozni balira es onnan a kovetkezo nap elrepulni makassarba. Vagy ez valamiert nem jarhato ut?

Előzmény: W.L. (1540)
pannn Creative Commons License 2014.04.18 0 0 1542

Szerinted mennyire logikus hogy makasszarbol lombokra repulni es onnan a vulkan utan atkompozni balira? Vagy egyszerubb balira repulni es onnan tovabb? Es megegy, komodot hova lehetne beilleszteni? Mi lenne a logikus es koltseg/ido takarekos sorrend makasszartol indulva? Nezegettem javat is, jakartabol azonnal bogor. Es yogyakarta is kimarad. Azt hiszem javan tudunk nyerni par napot, talan 15-16 nap eleg javara. Vagy rosszul gondolom?

Előzmény: W.L. (1540)
pannn Creative Commons License 2014.04.17 0 0 1541

Ma megneztuk a maninjau tavat, szep de semmi kulonos, viszont a buszallomasra tarto bemon sikeresen elloptak a penztarcamat ( a kevesbe fontosat) a zsebembol, kb 4500 foritnyi rupiaval.

Meg kell hagyni nagyon ugyesek voltak. Tudsz valami busztarsasagot amivel el lehet jutni sunghai penubol jambib? Hol tudnam megvenni a jegyet?  Melyik a jobb a nappali vagy az ejszakai (mar ha van) busz?

Előzmény: W.L. (1540)
W.L. Creative Commons License 2014.04.17 0 0 1540

Ja, Jambiba majd Sungaipenuhon at kell menni, induljatok koran.

A falvak neveit passzolom, de gondolom mar tul vagytok rajtuk.

Egyik legerdekesebb es nem turistas a Singkarak totol keletre volt, benne egy dajak hosszuhazra emlekezteto soklakasos hagyomanyos hazzal, de nem tudom, meg megvan-e. De nemelyik turistas falu is erdekes volt.

En Tikalban net nelkul voltam, ugyhogy nem tudtam korabban valaszolni.

Előzmény: pannn (1539)
pannn Creative Commons License 2014.04.16 0 0 1539

Nyugat szumatra tenyleg buja zold. Bukittingi nagyon kellemes hely. Egyebkent a falvak kozul melyikeket erdemes meglatogatni? A kovetkezo allomas akkor kerinci, remelhetolg megnezzuk azt a kratertavat es hagyjuk most ezt a vulkant, ha a to szebb .Gondolom nem kersua tua-bol megy majd busz jambiba. 

Előzmény: W.L. (1537)
W.L. Creative Commons License 2014.04.15 0 0 1538

Ja, es Muara Takus valoban ugy van.

Ez szerintem indonez mercevel teljesen egyszeru es nem is tul hosszu ut, a keresztezodestol meg VALAMI majd csak lesz, pl ojek. Ugye nem egy olyan hely, ahova szervezett kirandulasokat kinalgatnanak Bukittingibol. Hogy megeri-e, azt neked kell eldonteni.

Előzmény: pannn (1536)
W.L. Creative Commons License 2014.04.15 0 0 1537

Na, az a "Truly Asia" csak egy hangzatos (es ugye jol mukodo, lam te es benyelted!) reklamszlogen.

Indonez barataimmal mi neha csak vicckent emlegetjuk Malajziat "Truly" neven. :-)

Sajat kulturaja annyira szegenyes, hogy szamos indonez kulturalis "termeket" (egy jellegzetes kelet-javai tanc, egy amboni gyerekdal, a batikolas, stb) "malajikumkent" nemzetkozileg levedetett, Indoneziaban jokora felhaborodast keltve, mert az indonezekben fel sem merult, hogy ilyeneket le kene vedeniuk formalisan. Amugy a Malajziaban arult szuvenirek jo resze es Indoneziaban keszul, pl a kuchingi szuvenirboltok helyi dajak cucc hijan meg niaszi es toba batak faragasokat is arulnak.

 

Szerintem Siberutot Niasszal egyutt hagyjatok egy kovetkezo utra. Maceras, es eleg kommersz a rendszeres csoportos turaknak koszonhetoen. Penz, penz es penz az egesz ottlet alatt. En anno bo 2 hetet toltottem ott, ketszer atturazva az egesz szigeten parttol partig es igy nemileg elszabadulva a fo turistacirkusztol, de igy is igen vegyes erzesekkel tavoztam. Cserebe par oreget fotozhattok hagyomanyos hacukaban. Annal a Kerinci-Jambi hosszabitas szerintem tobbet nyujt.

Nyugat-Szumatra hogy tetszik?

Előzmény: pannn (1536)
pannn Creative Commons License 2014.04.15 0 0 1536

Na igen, csak akkor hamis kep alakul ki benne azsiarol. A muara takusra azt mondta hogy el kell menni felutig pekanburu fele es ott van valami keresztezodes ahol le kell szallni, es innen nincs busz.

Meg az jutott eszembe hogy megerhetne ha innen atmennenk siberut szigetere de akkor padangbol repulnenk javara kihagyva kerinicit es jambit. Vagy a csere nem eri meg. A baj az hogy kb egyforman erdekel mindketto, de mivel nem voltam egyik helyen sem igy nem tudom mennyire jon be.

Egyebkent pont ez volt mlajziaval, mindig lattam a reklamokt hogy truly asia es nagyon meg szerettem volna nezni mert hat azt mondjak ez az igazi azsia, es  vegen mekora csalodas lett.

Előzmény: W.L. (1535)
W.L. Creative Commons License 2014.04.15 0 0 1535

Vagy pont annak is tokely Malajzia aki meg semmit nem latott Azsiabol, es nyugisan, konnyen utazva akar belole egy kis izelitot tengerparti nyaralasa melle. Anno eleinte engem is inkabb Ausztriara vagy Nemetorszagra emlekeztetett az "igazi" Azsia utan! ;-)

 

Harau nekem csalodas volt, semmi kulonos, nem ertem sokan miert zengenek odakat rola.

Maninjau szep, de annyi, es eleg turistas is.

Szamomra a videk fo attrakcioi a kulonbozo hagyomanyos hazakkal ekes Minang falvak voltak, meg maguk a helyiek (persze nem Bukittingiben). 4 nap eleg oda, es szerintem abba siman beleferne Muara Takus is, szerintem akar az, akar Harau siman megoldhatok 1 nap alatt oda-vissza normal busszal. En arrafele mindehova csak helyi buszokkal, minibuszokkal (bemo, angkot vagy barminek is hivjak ott) mentem, szervezett kirandulasok nuku. Esetleg motorberles is mukodhetne, bar a buszokon jokat lehet talalkozni helyiekkel.

 

Lombok szerintem annyira nem kulonos, kiveve a Rinjanit ami viszont igen, plane ha belezugtatok a vulkanokba!

Viszont alighanem felesleges a csucsig felmaszni, a legszebb resze a kraterto ami akar egynapos turaval is megnezheto (mi hajnali 5-kor indulva du 2-kor mar ujra lennt volyunk Senaruban).

Esetleg egy "hagyomanyos" falut is erdemes lehet megnezni, bar az talan lehet pont Senaru is, meg ha kisse mu is.

 

Biztos van a nonek emailje, csak nekem nincs meg, mert ugye mobilon konnyen elerem mindig.

Egy helyi SIMet amugy is erdemes beszerezni, es filleres. Utana egy helyi SMS mondjuk 100 (!) Rp, de miutan x szamut kuldtel, kapsz egy csomot ingyen is.

 

Komodot 3 napra betervezni, oda es visszauttal, szerintem tul szoros.

 

Fogalmam sincs az ottani mai buszarakrol, nem kell mindenben lehuzast sejteni, plane ha szuperbuszokra veszel jegyet.

Szerintem a kozvetlen minibusz Kersik Tuaba (?) 150ert sem tul veszes, de en ugye hozzaszoktam a sokkal huzosabb malukui es papuai arakhoz is. Amugy ramehetne egy egesz nap is atszallasokkal, olcsobban. Arra ugyeljetek, hogy az uticel Kersik Tua legyen es ne a Kerinci neven is emlegetett Sungaipenuh varos, ami sokkal messzebb van a vulkanoktol.

Előzmény: pannn (1534)
pannn Creative Commons License 2014.04.15 0 0 1534

Szerintem malajzia tok kellemes hely, de nem azsia, olyanak valo aki mar a vilagon minden erdekeset latott es pihenve gond nelkul akar utazgatni. Es igen del vietnam siman kihagyhato lett volna. Szerintem nem megyunk siberutba probaljuk tartani a 3-3 het szumatra java utat es egy het tanah toraja es a maradek 11 nap bali, lombok, komodo. Na ebben nem vagyok biztos. Van egy olyan erzesem hogy lombok kimarad, sokat vesztenek?

 Gondolom ugy kellene tervezni hogy balit megnezni atutazni komodora, egy teljes nap komodon majd vissza balira es kovetkezo nap bangkok. Tehat komodo is elvenne harom napot. Ezt nem tudom ezert meg nem vettem meg az AA jegyeket. Te hogy csinalnad?

Koszi a kontaktot, gondolom e-mail cimed nincs. Nincs sim kartyank,sehol ne, hasznaltunk, de ha nics e-mail kontaktod akkor beszerzek egyett.

Kerdeztuk itt a szallason a harau volgyi eljutast, nincs direct busz, megeri elmenni vagy csak tohoz menjunk. A muara takus nagyon messze lenne azt is kerdeztuk. Gondolom negy nap eleg bukittingire. Te hogy jartad be a kornyezo falvakat, mivel?

A kerinicire janlott egy direct minibusz innen a szallas elol 150E per persen, gondolom ezt ne.

Es meg egy, parapat bukittingi buszjegyet tuk tuk-ban vettuk egy utazasi irodaban, als tarsasag super busz. 250E fizettunk fejenkent, mkkora lehetett ebben  lehuzas?

Előzmény: W.L. (1533)
W.L. Creative Commons License 2014.04.14 0 0 1533

Szerintem azert Malajzia ANNYIRA nem erdektelen, Penang es Melaka erdekesek es a maguk tortenelmi-kozmopolita nemeben egyedulallok, kontrasztkent Kuala Kangsar is meger 1 napot. En a Cameron Highlandsert annyira nem rajongok, Indonezia utan ez talan ertheto. Mondjuk 1 het eleg lehetett volna ra, de te ugye eredetilg meg Sarawakot is tervezted, sot azert nem akartad a visszautra megvenni a jegyet Indoneziabol, mert hatha ido elott menekulni kell onnan vissza Malajziaba! :D

Viszont Vietnambol en az egesz deli reszt kihagytam volna, ott nyerhettetek volna 2 hetet is, de ezt elore ugye nehez megjosolni, mindenkinek mas jon be.

 

Ja, Siberut minimum 5 nap. Ha megis mennetek (Bukittingiben nagyon tukmaljak), akkor szerintem csakis egyenileg, ott helyi vezetot fogadva, mert a bukittingi turak nevetsegesek.

A Jambiban befejezes jo, Bukittingibol csorogjatok le a belso (!) utvonalon Kerinciig (tobb atszallas kell hozza Solokon at), majd onnan irany Jambi. En anno a varos folyopartjan bereltem motoros csonakot oda-vissza tok olcson, de ez nem tudom mennyire jon ossze nektek, ha nem, menjetek foldi uton. A folyo annyira nem erdekes. Meg persze a templomok sem Angkor de nem is Sukothai, realis elvarasokkal kell menni, Szumatran ez van, jobbak majd Javan es Balin. A hangulatert, meg azert mert kb garantaltan nem lesz ott mas turista, szerintem megeri.

Bukittingi korul sok az erdekes, szep falu, es a helyiek az egyik kedvenc nepcsoportom egesz Indoneziaban, muveltek, udvariasak, baratsagosak. Amikor Maninjauhoz mentek, ajanlom a krater peremerol a dzsungelen at a topartra levezeto turat, ezt asszem a LP is emliti. Lathattok meg egy fele langurt.

 

Toradzsa kontakt: Damita +6285394711910

Remelem mar van helyi SIMetek, azzal fel is hivhatjatok, ha az idopont mar tuti (AA jegyek megveve?).

Nyugodtan hivatkozzatok ram, ha 2 temeteses napra felberlitek, es nincs egy csoporttal lekotve, akkor talan a 2 napot nemi engedmennyel is elvallalja, mondjuk 500ezerert (a standard ott napi 300). Es lefoglalhatna nektek egy szobat is mondjuk a Wisma Mariaban, ami regi kedvencem budget kategoriaban.

Előzmény: pannn (1532)
pannn Creative Commons License 2014.04.14 0 0 1532

Nem hogy nem sok szinte semmi. Eddig mindenkepp szerenek visszajonni. Nagyon banom nias szigetet is, de minden nem fer bele. Pontosan vietnambol kellett volna egy het, de ha mondod hogy malaysia ennyire erdektelen akkor a fene ment volna oda, az a 17 nap most jol jott volna. Egyaltalan nem kellett volna malaysiaba mennunk.

Gondolom sibrut szigete is kimarad ha egy het kell hozza.

Jambibol repulnenk jakartaba es aztan azonnal tovabb valamerre. Tehat szumatrat jambiban felyeznenk be.

Ugy repul az airasia makkasarba hogy reggel nyolckor van ott igy pont super mert nappal mehetunk tovabb. A kontaktot megkoszonnem.

Ja, a hajo muara jambiba. Ott talalok valakit aki levisz a folyon? Hogy erdemes, levisz var ram es visszavisz jambiba, vagy csak levisz es vissza public busszal? Gondolom az utobbi.

Előzmény: W.L. (1531)
W.L. Creative Commons License 2014.04.14 0 0 1531

Ugye, hogy nem sok Indoneziara meg a teljes 60 nap sem?

Mondjuk Vietnambol mennyire erdemes lett volna 1-2 hetet lecsipni es ide atszervezni... ;-)

De ha nincs ra legalabb egy evetek, akkor az egyetlen realis megoldas maskor is visszalatogatni. Remelem ti is ugy tavoztok majd, hogy ez nem lesz kizarva! ;-)

 

Ha neked mar a Toba-to is meseszeru (remelem ott meg megvan a sok hagyomanyos falu), akkor az ude zoldebb, tropusiasabb Nyugat-Szumatra es Tanatoraja elvileg egyenesen paradicsom lehet.

Igy nehez valaszolni arra, hany nap kell utobbira. Sajat kozlekedesi eszkozzel a fobb latnivalok 1 nap alatt korberohanhatok, egy temetesbol erdemes 2 napot (altalaban a 2. a "reception" es a 3. a meszarlas) megnezni. Igy elvileg szukos idovel 3 teljes nap is eleg lehet. Tovabbi egy nap nyerheto visszauton ejszakai busszal. Odafele mindenkepp nappalival, mert a taj megeri! Temetes szinte minden nap van valahol. Ha kell kontakt egy helyi vezetohoz (aranyos, megbizhato no, mar ketszer voltam vele) azt adhatok, es akkor telefonon elore egyeztethettek vele, igy lenyomozhatja, erkezesetekkor hol lesz temetes. Azokra gyakorlatice muszaj a helyi vezeto (es mind ugyanazt a kartell altal megszabott osszeget keri), ezt a csaladok is elvarjak, hogy legyen aki ugyel arra, hogy a turistak ne okozzanak tul nagy galibat azzal, hogy oda is beallnak, ahova nem szabad, stb. Ja, a terkep termeszetesen a Periplus Tanatora terkepe.

 

Pagaralam Jambitol eleg messze van, talan kihagyhato. Ellenben Muara Takus Bukittingibol 1 nap alatt siman megnezheto.

 

Ja, es a kulonbozo osztalyu buszok arai azert lehetnek am elteroek, tehat nem lehet mindig elvarni, hogy egy bizonyos megszabott osszegbe keruljon a jegy. De ezen szerintem nem erdemes sokat stresszelni.

 

Az en utam is halad, sajnos gyorsabban mint szertnem, ma ertem vissza Belizebol Guatemalaba.

Előzmény: pannn (1525)
W.L. Creative Commons License 2014.04.14 0 0 1530

Persze hogy tukkoznek, azert Indonezia! ;-)

De ez ugye neha a mi javunkra is mukodhet, mint pl a tobb parkban be sem szedett belepoknel, vagy a bromoi olcsobb belepessel. En tavaly 5 fos torok csoportot vittem a Bromohoz egy szallas szervezte hajnali napkeltes turaval, es mi egy darab jegyet sem kaptunk. De en bizony az allamot ott nem sajnalom.

Előzmény: tyrannos vulgaris (1526)
W.L. Creative Commons License 2014.04.14 0 0 1529

Azert ha elvetodnetek eldugottabb helyekre Javan kivul, akkor mar kevesbe lenne megbizhato a mobilos netezes is, nehol van halozat, de a net az istennek sem mukodik, max mondjuk hajnali 5 korul! :-)

De ez Javan nem tema, es nekem Belitungon sem volt vele gondom, bar en ott csak a fovarosban neteztem.

Előzmény: belphnaque (1528)
belphnaque Creative Commons License 2014.04.13 0 0 1528

Na, ezt nem gondoltam volna.  Így sokkal könnyebb lesz. Köszönöm, ez is nagyon hasznos.

Előzmény: tyrannos vulgaris (1527)
tyrannos vulgaris Creative Commons License 2014.04.13 0 0 1527

A simpatit en is ajanlom, asszem 6000 idr volt a kartya, feltolteni minden sarkon lehet, mi 49k idr-ert "vettunk" hozza talan 2g net(+ valami wifi), ezt barhol tudod hasznalni, ahol van telefon is. Navigaciora mindenkepp jo, Karimunjawan meg ez volt az egyetlen netezesi lehetosegunk. Mi idaig csak normal otthoni halozati csatlakozóval talakoztunk, ha sok elektromos motyótok van ( telefon, laptop, ) vigyetek 3mas elosztot, hasznos tud lenni.

Előzmény: belphnaque (1524)
tyrannos vulgaris Creative Commons License 2014.04.13 0 0 1526

Hello, Bromo ugyben: valoszinuleg tenyleg 72500 a jegy, de biztos ezzel is trükköznek, a busz/ elvitt egy darabon, egy sorompónál felszed a dzsip és pár méteren belül ott az iroda. Elég kómásak voltunk, de azt is láttam, hogy az ár ki van írva, valamit alkudozott a sofőrünk is és kettőnknek csak egy jegyet adott, ugye irodával jöttünk, szóval ezért már nem fizettünk semmit. 

 

Előzmény: W.L. (1519)
pannn Creative Commons License 2014.04.13 0 0 1525

Koszi. Egyszer huztak le fejenkent 10000 rp-val, a tobbi 1-2 ezer, nem vietnam ahol legalabb tizszer ennyivel huztak le vagy probaltak. Azert husz forint lehuzas jobban megemesztheto min ketoezer forint. Azota azt a modszert alkalmazzom hogy megkerdezem a szallason a jegyarat es mielott beszalok odaadom a sofornek a pontos osszeget es mar fent is vagyunk a buszon. Neha van kis hummoges de mukodik a dolog. Egyebkent az esetek haromnegyed reszeben azt az arat kertek amit mondtak nekunk a szallason. Szoval azert ezek meg sem kozelitik a tetu vietnamiakat.
Kimarad nias, holnap ejszakai buszal megyunk bukittingibe, nagyon nincs ido megszakitani az utat mert mar a tizenegyedik napnal jarunk. Raadasul minnel tobb napot toltunk itt annal tovabb szeretnek maradni a hatvan napon felul.
Ez a toba to valami meseszeru kornyezet. Es tomokban isteni finom durianokat lehet kapni, mar az otodiknel tartunk. Gondolom bukittingi es harau volgy is kb negy nap. Jambi mellett meg gondolkodok Pagaralamon ha mar nias ugrott.
A jegy mar atfoglalva.
Azon az utvonalon amit mondasz pont jar az airasia, meglehetosen olcso aron.
Emlitettel valamifele terkepet, ez a periplus tanah toraja terkepe?
Egyebkent hogy lassunk egy temetest erdemes ugy idoziteni hogy hetvegen ott legyunk vagyez nem fugg a napoktol? Ugy terveztem hogy ot teljes nap plusz ket nap az oda vissza ut. Meger ennyit?
Es hogy halad a te utad?

Előzmény: W.L. (1522)
belphnaque Creative Commons License 2014.04.13 0 0 1524

Köszönöm W.L. a a hasznos választ ! A telefonkártyás megoldásra eddig nem is gondoltam. Ez talán a legjobb megoldás, feltéve ha van Belitungon is valamilyen internet lefedettség.

 

Amit elfelejtettem kérdezni: milyen konnektor szabványra lehet számítani ?

 

Szép vasárnapot mindenkinek !

 

Belph.

W.L. Creative Commons License 2014.04.13 0 0 1523

Hoppa, a TT-n most jelezte valaki, fotoval megerositve, hogy mar a Rinjaninal is bevezettek a magasabb beugrot:

 

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1496437807243350&set=a.1391707374383061.1073741840.100006314342853&type=1&theater

 

Ezzel egyutt szerintem Bromo mellett az orszag tajkepileg talan legimpozansabb vulkanja!

Előzmény: tyrannos vulgaris (1516)
W.L. Creative Commons License 2014.04.13 0 0 1522

Ja, es azt az utat Toba es Bukittingi kozott azert meg lehet am szakitani par helyen.

Egyikuk ugye a Gunungtua templomok, amik mintha korabban erdekeltek volna. Kicsit kiesnek a foutvonaltol, de nem drama.

A masik ami esetleg erdekes lehet, plane ha mar Ketambeben csalodtatok, a Rimbo Panti Rezervatum. Megalltok Panti faluban Ny-Szumatra eszaki reszen (rajta a foutvonalon) es onnan egyedul lehet setalni a rezervatumon atvezeto ut menten, nem kerul semmibe. A faluban van olcso szallo. Anno en igy tobb majomfajt is lattam ott, persze azota akar le is irthattak az egeszet, de azt inkabb kevesbe szem elott levo helyekkel szoktak csinalni.

Előzmény: pannn (1517)
W.L. Creative Commons License 2014.04.13 0 0 1521

1. Abszolut, plane Szumatran es annak eszaki reszen. Indonezia egyik leglehuzosabb szeglete, de mivel eddig oly lelkes voltal, nem akartam ezt megjegyezni, hatha nem tunik fel! ;-) De azert ugye nem egy Vietnam.

 

2. Erdemes, ha idoben belefer.

Az epiteszet total egyedulallo, a megalitok Indonezia legjobbjai, detto a helyi fafaragasok - es azok olcsok is. En nem bantam meg, es azert Niasz sem egy Vietnam am. ;-)

 

3. Szerintem nincs es en ilyennel sosem utazom.

 

Szoval a jegy mar atfoglalva?

 

Esetleg Bromo utan repuljetek Surabayabol Makassarba, majd onnan Balira.

Szerintem Balin vegezzetek.

 

Kerincihez Kersik Tuaban kell megszallni.

A Kerinci maga azert jokora volukan, nem egy Sibayak, megmaszhato egy napoban de huzosan. A Gunung Tujuh tajkepileg szebb szerintem Szumatra legszebb kratertavaval, es siman mehet 1 napban. Esetleg a Letter W vizeses is.

Utobbi idokben ezeknel sem szedtek belepot, talan csak a vizesesnel egy kicsit.

Előzmény: pannn (1517)
W.L. Creative Commons License 2014.04.13 0 0 1520

Na, nektek sem lehet mindig mazlitok! ;-)

Te vagy eddig az egyetlen, akirol tudok hogy elment Ketambeig es egy arva orangutant sem latott. Bar azert az ilyen esoerdos parkokba tobbnyire nem egy napra erdemes menni, mert az azert nem nyilt afrikai szavanna vagy szaraz indiai erdo.

 

Niaszon erosen megy (ment?) az agressziv szuvenirtukmalas, a nemhivatalos belopok kovetelese, ilyesmik.

Előzmény: pannn (1515)
W.L. Creative Commons License 2014.04.13 0 0 1519

Ugy legyen!

Majd erositsd meg.

Lehet, hogy vegul a helyiek ellenallasa ott is megfurja a magasabb belepo bevezeteset.

Annak datumarol konkret hir eddig sem volt, konkretan csak Baluranbol hallottam, hogy mar bevezettek.

Előzmény: tyrannos vulgaris (1516)
W.L. Creative Commons License 2014.04.13 0 0 1518

Nem kell elore semmi es egyertelmu helyen van.

Szerintem Belitungon igazi latnivalo a tengerparton es szigeteken tul nincs.

Okostelefonhoz vegyetek Simpati kartyat, azzal elvileg lehet netezni.

 

Egy hetbe tenyleg csak Yogya es Solo kornyeke es a Bromo fernek bele.

Ajanlom nektek is a Solotol keletre levu Candi Sukuh kornyeket, belertve a Sukuh es Tawangmangwu kozti festoi hegy falvas tajat.

De Bromo verhetetlen szerintem.

 

Jo utat!

Előzmény: belphnaque (1514)
pannn Creative Commons License 2014.04.11 0 0 1517


Elerkeztunk a toba tohoz harom minibusz segitsegevel. Szerencsenk volt mert ahogy azegyikrol leszaltunk es felszaltunk a masikra indult is.
1. Jol gondolom hogy nem mindig azt az arat fizetjuk mint a helyiek?
Itt a kerdes hogy nias szigete vagy bukittingi cele vegyuk az iranyt.
Olvastam en is hogy nem a legbaratsagosabbak az emberek a szigeten.
2. Ezt bevallalva megeri elmenni oda, vagy nem er annyit?
Ha bukittingi akor busszal mennenk. Van normal busz es turista busz.
3. Van barmi ertelme a dragabb turistabuszt vallasztani?
Vegul az elmenyek hatasara indonezia visszakapta azt a harom napot.
Ot napot mi is eltoltennenk a tanah toraja regioban. 4. A kerdes hova erdemes beilleszteni? Szumatra es java koze vagy kesobbre java es bali koze vagy a legvegere?
Gondolom makaszarba repulunk es onnan busz.
Es megegy, kerinici parkba gondolom a vulkan miatt erdemes menni. 5. Ha ezt akarnank megmaszni akkor hol kellene megszalni ahhoz hogy konnyen elerjuk?

Előzmény: W.L. (1512)
tyrannos vulgaris Creative Commons License 2014.04.10 0 0 1516

Sziasztok! A Surabaya-Semarang-Jepara-Karimunjawa-Jepara-Semarang-Yogja- Malang kör letudva,

Innen Malangból megyünk irodás túrára a Bromohoz, aztán tovább Probolinggo és Ketapang. A komp ára mégbenne van az árban, mindenesetre azt állítják, hogy még mindig 75e a Bromo nemzetiparkos belépő ( ami szintén benne van a túrás árban), erre direkt rá is kérdeztünk. 

Előzmény: W.L. (1494)
pannn Creative Commons License 2014.04.10 0 0 1515

Nos visszajottunk ketambebol, hat nekunk nem erte meg. Az ido tokeletes volt, vezetovel mentunk egy egesz napos utra a gurah recreation forestbe, itt a legnagyobb esely orangutant latni. Mi nem lattunk semmit, par thomas leaf monkeyt. A jungle jo volt de olyan mint a khao yaiba. Tobbeket kerdeztunk hogy lattak-e valamit, voltak egynaposak es kint alvosak is a valasz minden esetben nothing. 

Masnap jottunk volna vissza es reggel mar hetre kint vartuk a buszt de a vlasztasok miatt leallt az orszag igy csak ma tudtunk vissza jonni berasztagiba. Nekem van egy olyan erzesem hogy mar alig par foemlos van ott es nagy szerencse latni oket. Ja es turistak, kb annyian mint az erdoben a fak, a mi szallasunk tele volt.

A nemzeti parkba a belepo 20000 rs de nekunk nem kellett venni.

Holnap toba to.

Mit ertesz azon hogy nias szigeten agresszivak? Ez mit jelent, hogy ertsem?

Előzmény: W.L. (1511)
belphnaque Creative Commons License 2014.04.09 0 0 1514

Sziasztok !

Már csak két hét az indulásig, és van pár kérdés, amiben nem vagyok még biztos:

- Ha jól tudom Jakartába leszállva a vízum a megfelelő helyen x összeg ellenében megkapható 30 napra. Ehhez tehát nem kell előzetesen megtennünk semmit ? Ez a leszálláskor egyértelmű helyen van, vagy keresni kell ?

- Belitungon leszünk az első időszakban. itt pihennénk első sorban, így kevés a kérdés. Van a szigeten valami különleges látnivaló ? Képeket gyűjtöttem, világító torony, és sziklák már becélozva, de gondolok valami barlangra, tóra, bármire még.

A LorIn-ben van valamilyen internet ? Azt írja: No internet access available, de ez szobára, vagy az egész szállodára igaz ? Ha nincs, van ötletetek, hogy munka vészhelyzet kapcsán hogyan lehet mégis netezni ?

- Van olyan szállás még a szigeten, ami egy próbát megér ha fél időben átköltöznénk ? Akár megjelenésére, akár valami még nem próbált különlegességre, látványra, konyhára, stb ?

 

Jáván leszünk a második időszakban 1 hetet. Itt inkább kirándulnánk. Város kevésbé érdekel.

Szeretnék egy olyan uti tervet felállítani, ami első sorban kevésbé turistáktól sújtott, természeti látványosságokat jelent.

Mivel csak egy hetünk van Jávára, szeretnék olyan tervet felállítani, ami kevesebb utazásból áll, és minél több dolgot találunk egyben. Bromo, Prambanan, Borbodur azért kellene, de olvastam, hogy Bromo környékén sivatag fél is van.

 

Vízesések, rizs teraszok, kanyonok, vulkánok, tavak, elefánt túra, virágmezők, romok, gejzírek, falvak, csodás tájak érdekelnének, ahol lehet kirándulni, fényképezni mások zavaró tekintete nélkül, de átlag ember megoldhatja az utazását. Hogy ezt jeep-pel vagy gyalog, hogy oda miként, hogy melyik vidékre, ez lenne a kérdésem. Akár kisebb körút egy vezetővel vagy sofőrrel ? Nem tudom. Javaslatokat remélek.

 

Tehát rövid idő, kevés helyszín, több célpont. Oda és ott hogyan ?

 

Köszönöm a tanácsaitokat !

 

Belphnaque

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!