Keresés

Részletes keresés

majom1975 Creative Commons License 2003.04.29 0 0 259
Sziasztok!

Nyafatka, ha nekem az orvosok azt mondják, hogy a 3. napon menjek, akkor akkor megyek, gondolom ők tudják, hogy miért akkor kell menni.

Írd majd meg, hogy milyen lett az eredményed. Terheléses cukorvizsgálatra elküldtek?
Engem el, de negatív, azaz nincs összefüggésben a PCO-m cukorproblémával.

Valszeg jövő hét csütörtökön műtenek - laparoszkópia.

Picit félek az altatástól, majd szorítsatok.

Az idő tényleg gyönyörű, legalább valami jó dolog is van. Csütörtökön babalátogatóba kellene mennem, de nincs lelkierőm, pedig régen nem voltam ilyen ("irigy")....

puszi és üdvözlet Mindenkinek Majom

majom1975 Creative Commons License 2003.04.29 0 0 258
Sziasztok!

Nyafatka, ha nekem az orvosok azt mondják, hogy a 3. napon menjek, akkor akkor megyek, gondolom ők tudják, hogy miért akkor kell menni.

Írd majd meg, hogy milyen lett az eredményed. Terheléses cukorvizsgálatra elküldtek?
Engem el, de negatív, azaz nincs összefüggésben a PCO-m cukorproblémával.

Valszeg jövő hét csütörtökön műtenek - laparoszkópia.

Picit félek az altatástól, majd szorítsatok.

Az idő tényleg gyönyörű, legalább valami jó dolog is van. Csütörtökön babalátogatóba kellene mennem, de nincs lelkierőm, pedig régen nem voltam ilyen ("irigy").

puszi és üdvözlet Mindenkinek Majom

békacica Creative Commons License 2003.04.29 0 0 257
sziasztok lányok!
mi van veletek? mindenki jól van, és örül a jó időnek?
Nyafatka Creative Commons License 2003.04.29 0 0 256
Szia Majmóca!

Köszi, hogy írtál. Engem is harmadik napra rendeltek vissza. Na de nekem azért vannak kétségeim, merthogy amikor az embernek megjön akkor az már eleve egy normálisabb hormonszintet jelent, nem? Mert ha nem működik a petefészek akkor nincs ösztrogéntermelés meg blabla.
Na most ez biztos hülyeség és csak én hiszem ezt :)

Előzmény: majom1975 (255)
majom1975 Creative Commons License 2003.04.28 0 0 255
Kedves Nyafatka!

Én is voltam hormonvizsgálaton, de nekem pontosan a menzesz 3. napján kellett mennem. Neked nem mondták az orvosok, hogy mikor kell menned (mármint menzesz-ügyileg)?

Majom

Nyafatka Creative Commons License 2003.04.28 0 0 254
Sziasztok!
De jó, hogy megvagytok!!
Azt hiszem PCO-s lennék jómagam is.
Még senki nem erősítette meg, de a leírások alapján rámillik.
Úgy tavaly nyár vége felé kezdett el rendetlenkedni a vérzésem. Azóta kétszer jött meg (az utolsó persze, hogy az endokrinológiai vizsgálatra). Azóta híztam 10 kilót. Eddig sem voltam vékony, hát most aztán már tehénke lettem, szőrösödés megvan, ciszta adott.
A háziorvos utalt be endokrinológiára. A nőgyógyásznak eszébe sem jutott. Azt mondta ne törődjek vele, hogy nem jön meg, nincs azzal semmi gond (ja 26 éves vagyok). És ezért a jótanácsért 8 ezret kért el.
Na mindegy. Most már legalább elmentem a Baros u-i SOTE endokrinológiájára.
Van valakinek tapasztalata, hogy jók e ott az orvosok? Én Dr Szendeinél voltam, ha jól emlékszem a nevére.
Visztont amitől tartok az az, hogy ez a most megjött menszesz miatt nem azt a képet fogja mutatni a vizsgálat hormonszintileg mint mondjuk egy hónapja mutatta volna.
Mit gondoltok erről?

Köszi a segítséget előre is

Nyaff

majom1975 Creative Commons License 2003.04.18 0 0 253
Sziasztok Lányok-Asszonyok!

Kellemes húsvéti ünnepeket mindenkinek én legközelebb április 28-án fogok tudni olvasgatni-írogatni, mivel elutazom.

puszi mindenkinek: Majom

majom1975 Creative Commons License 2003.04.17 0 0 252
Bocs, hogy megint, már látom, hogy az Elek doki nődoki.

Majom

majom1975 Creative Commons License 2003.04.17 0 0 251
Sziasztok!

Kedves Békacica, köszi az infot Elek dokiról, végülis tegnap úgy alakult, hogy beszélgettem a háziorvosommal erről a dologról, és ő beutal a SOTE I. Női Klinikára egy endokrinológus-nőgyógyászhoz, hogy a műtét előtt azért valaki más is megnézzen, de azért ha mégis elmennék hozzá majd megkérdezlek az elérhetőségéről, aranyos vagy. Nem egészen világos nekem, hogy ő nőgyógyász, vagy természetgyógyász.

Kedves Alice, a műtét után, a dokimtól hallott legújabb tájékoztatás szerint 1,5-2 évem van arra, hogy teherbe essek. Egyébként amit javasolsz abban nincs hiba és nagyon köszi a kedves szavakat.

békacica Creative Commons License 2003.04.16 0 0 250
körülményeim változtak, bár mostanáig van bennem egy alap feszültség és görcs. meglátjuk.
Előzmény: epresjoghurt (246)
békacica Creative Commons License 2003.04.16 0 0 249
Szia majmóka!
Ajánlanám dr. Elek Csabát. érdemes kipróbálni. ma voltam nála. érdemes meghallgatni az ő véleményét is. orvos, nőgyógyász. és "csak" 4.000. én ugyan nem nagyon hiszek a természetgyógyászoknak. legalábbis ilyen dolgokban nem. vagy inkább orvosi kezelés mellett inkább.
nekem azt mondta nincs PCO-m (nincs hízás, szőrösödés, vércukor normális stb.. és az előéletben sincs semmi tünet) azt is mondta van 5 PCO-s betege ebből 3 terhes, 1 nem akar még. nekem nagyon szimpatikus volt.
ha érdekel szóljál!
Előzmény: majom1975 (247)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2003.04.16 0 0 248
Hát kismajom nem is tudom mit mondjak.
Olvastam a hiradásaidat, és választoltam volna is... csak elkeseredtem. Mert te éppen annyi idős vagy mint a lányom, és olyan is vagy nekem...

Szóval amit pillanatnyilag tudok mondani... ha jól olvastam az eddigi bearásokat, egy olyan műtét ami rád vár nagyjából 6 hónapra teszi fogamzóképerssé a petefészkeidet, de ha addig nem jön össze, lehet utána amég rosszabb a dolog... másrészről ez a dr. Opál nekem kicsit gyanús, neglehet azért, mert kicsit drága meg minden, meg ez a 8 kezelés... meg az, hogy én ezekben nem hiszek... de az, hogy én ebben nem hiszek, az nem jelenti azt, hogy nem műxik, és végülis azzal a műtéttel még ráérsz egy kicsinyt...

Na mindegy, eldugulok, csak drukkolok. Mindenesetre legalább dr Opálig próbálj ezzel az egésszel nem foglalkozni, és jó sokat szerelmeskedjetek önfeledten, ha ajánlhatom... jó??? Abból semmi rossz nem származhat, max. jól érzitek magatokat - csak ezt ajánlhatom, ez a kor sem jön vissza később hajajj!

Előzmény: majom1975 (247)
majom1975 Creative Commons License 2003.04.16 0 0 247
Sziasztok Lányok!

Megpróbáltam protkót szerezni Dr. Opálhoz, de nem sikerült, mivel szept.11-ig tényleg teljesen be van táblázva(gondolom utána sem fog unatkozni).

De ez a bizonyos ismerősöm szólt neki a problémáról, annyit említve mindössze, hogy PCO, mire ő rögtön mondta, hogy policistas ovarium syndrom, stb. + mondott még néhány olyan dolgot, amiből gondolom, hogy van fogalma a dologról. Majd közölte, hogy kb. 8 kezelés szükséges ahhoz, hogy ő ebből engem kigyógyítson!!??? Szóval érdekes.

Nem tudom, hogy mit gondoljak, hogy megpróbáljam-e, mivel egy kezelés 15.000,- forint és ebből kellene kb. 8.

Dehát szeptemberig még sok víz lefolyik a Dunán.

Üdv. mindenkinek Majom

epresjoghurt Creative Commons License 2003.04.16 0 0 246
Azzal egyetértek, hogy a lelkiállapotunk nagyon sok betegségért felelős lehet. Viszont sokszor akkor is ezt próbálják magyarázatként beadni, ha nem tudják mi a gond oka.

Változtak a körülményeid azóta a stresszes állapot óta?

Előzmény: békacica (241)
Láncos Koca Creative Commons License 2003.04.15 0 0 245
Békacica,
én kb. 9 hónapig szedtem Medrolt, és Clostyt, 3 hónap múlva úgy t?nt, lesz eredmény, aztán minden pillanatok alatt visszaállt a "rendetlen" kerékvágásba. És vigyázz, a Medrolról csak fokozatosan szabad leállni. (De nagyon jó hatással volt a reggeli szokásos depimre és agressziómra) Azért, jobb, hogy már nem szedem
Előzmény: békacica (229)
Láncos Koca Creative Commons License 2003.04.15 0 0 244
Bocsánat, nem is te voltál, hanem Majom..-ka.
Előzmény: Láncos Koca (243)
Láncos Koca Creative Commons License 2003.04.15 0 0 243
Békacica,
szerencsés voltál.
Én, ha jól emlékszem egy éve jelentkeztem be dr. Opálhoz (2002!!) és 2003 szeptember végére tudott id?pontot adni. Arra várok azóta is!:)
Előzmény: békacica (242)
békacica Creative Commons License 2003.04.15 0 0 242
most nézem szeptember 11? ez komoly? az még egy fél év!!!!
Előzmény: békacica (241)
békacica Creative Commons License 2003.04.15 0 0 241
szia epresjoghurt!
azt már máshol is olvastam, hogy a psziché bizony erősen befolyásolja a női ciklust.
a másik amiért egy kicsit hiszek is neki, hogy amikor ez az egész velem kezdődött, erősen stresszes körülmények között éltem. az hogy a ciklusom egyik napról a másikra abbamaradt határozottan ebben az időszakban történt velem.
hát néha már magam sem tudom kinek higgyek. annyira szeretnék már babát, hogy még egy kört futok ennél a dokinál. meglátjuk.

Majomka! kiváncsi vagyok mit intéztél a bioenergetikusnál. majd írd le jó!?

Előzmény: epresjoghurt (240)
epresjoghurt Creative Commons License 2003.04.15 0 0 240
Sziasztok lányok, asszonyok!

Elég régen jártam erre...

Miből gondolja a dokid, hogy pszihés eredetű lehet a probléma? Nekem ez egy kicsit megint olyan neszesemmifogdmegjól megoldásnak hangzik.

Remélem minden babára vágyónak hamarosan sikerül a "project". :o)))

Paracsimpinek pedig sok-sok gratula a babásodáshoz. :o)))

Velem nincs sok változás. A Closti adagomat duplájára emelték, egyelőre így "kell" (2hónap) próbálkoznunk. Aztán majd valamilyen szorosabb megfigyelés, ha így sem sikerül. Viszont az UH-n már látszik, hogy kezd újra megvastagodni a petefészek fala. :o(

Előzmény: békacica (237)
majom1975 Creative Commons License 2003.04.15 0 0 239
Sziasztok Lányok!

Képzeljétek bejelentkeztem dr. Opál bioenergetikushoz, szeptember 11-ére!!!!!!!!!!!!! kaptam időpontot.

Ha érdekel titeket mivel foglalkozik, akkor itt írom az internet címet: www.bioenergetika.hu

majom

majom1975 Creative Commons License 2003.04.15 0 0 238
Kedves Békacica!

Ma reggel tudtam csak elolvasni amit írtál, és mivel most nincs nálam a hormoneredményem nem tudom megírni, hogy mennyi, mert fejből nem tudom, de holnapra válaszolok.

Egyébként ma reggel ismét voltam ultrahangon, és a doki eléggé elkeserített (most először) mivel azt mondta, hogy ilyen "csúnya" igazán súlyós PCO-s petefészket igencsak ritkánt látni. Azt mondta, hogy akár jövő héten lehetne a műtét, de azért én még várnék egy pár hetet, ugyanis hallottam egy bioenergetikusról (aki egyébként sebész orvos), aki rákos betegektől elkezdve, nagyon sok problémában szenvedő betegen segített már. Én nem hiszek a csodadoktorokban, de őt annyira dícsérik, hogy lehet, hogy felkeresem (6000,- HUF-ot megér). Egyébként Dr. Opálnak hívják és az interneten is megtalálható, csak úgy tudom nagyon nehéz hozzá bejutni. Majd meglátjuk.

sziasztok: Majom

békacica Creative Commons License 2003.04.14 0 0 237
pco-s jellegű az azt jelenti, hogy sok ciszta képződik benne (mint a PCO-ban), mert ugyanúgy a tüsző elkezd fejlődni de valami folytán ez abbamarad, így maradnak ott a tüszők.
azt mondta ez az orvos, hogy erősen pszichés problémák állnak a háttérben, ezért célszerű olyan orvost, aki nőgyógyász de ért a pszichés dolgokhoz is. hát ilyen kevés van.
Előzmény: majom1975 (234)
békacica Creative Commons License 2003.04.14 0 0 236
Szia majom1975!
szerintem mielőtt megműtteted magad azért beszélj valaki mással is. az orvosok eléggé megosztottak ebben a témában (mint tudjuk az előzményeket). Nekem ez a doki azt mondta hogy ez peteérési rendellenesség. én hiszek neki. a fogigátló elég jó hatással van rá. megkérdezhetem neked mennyi az LH FSH érték? ha nem túl nagy kérés.
keresek a neten valami jó helyet ahol rendesen le vannak írva a hormon normálértékek.
Előzmény: majom1975 (235)
majom1975 Creative Commons License 2003.04.14 0 0 235
Bocs lányok, még valami.

A hormonok nekem is a középértéken vannak, de az LH és az FSH ARÁNYA a rossz, és ez okozza a petefészekben a cisztás elváltozásokat - a doki szerint.

majom

majom1975 Creative Commons License 2003.04.14 0 0 234
Sziasztok Lányok!

Pénteken voltam dokinál ultrahangon. A gyogyi nem csinált semmit, és mivel rendkívűl sok cisztám van (úgy néz ki a petefészkem mint egy "darázsfészek", ill. "ementáli sajt" a sok cisztától - ezek a doki kifejezései) azt javasolta, hogy akkor legyen a műtét.

Picit félek tőle, gondolkodom, hogy megnézessem magam mással is, de mivel tényleg megpróbálta elkerülni, de nem lehetséges úgy gondolom, hogy akkor legyen.

Olvastam az utóbbi írásaitokat, erre reagálva: én sem vagyok sem szőrős, sem túlsúlyos, mégis PCO-s jellegű a petefészkem. A doki mondta, hogy én nem vagyok PCO-s, hanem erre egy másik kifejezés van,(amit nem tudok), de mindenesetre a petefészkem PCO-s jellegű.

Békacica egyébként nálam kb. 3-4 hónapja derült ki a dolog.

majom

paracsimpo Creative Commons License 2003.04.11 0 0 233
Akkor békacica én ezt nem értem. Nekem is volt az elején ilyen gondom. Én is írtam neki akkor és nekem azt mondta, hogy PCO. Vannak lányok a Med-Lombon akikkel taliztam már és sovány, nem szőrös, van mensije, esetleg pé is. És mégis PCO-s.
De egyetértek Alice hozzászólásával is. Egyszerűbb ezt mondani, hogy átmeneti hormonzavar.
Bár az én szervezetem még ezt is megcáfolja, mert nekem a hormonok tök jók. Minden a középső határon van. Én ilyenkor teszem fel, hogy akkor ilyenkor mi van? erre még senki nem adott nekem érthető magyarázatot:(( Pedig nagyon kiváncsi lennék rá. Na de nekem most egyenlőre mindegy:)))
Előzmény: békacica (232)
békacica Creative Commons License 2003.04.10 0 0 232
paracsimpo!
Ő az a doki. leírtam neki néhány friss hormon eredményt,meg előéletet stb. Az tény, hogy bárkivel találkozom (orvos) és mondom neki hogy PCO-m van, nagyot néznek és egytől-egyig azt mondják, nem is vagyok olyan, és néznek nagyokat (Káliban is az egyik doki). az igaz hogy nem vagyok kövér,nem vagyok szőrősebb, és végülis pattanás sincs rajtam. De a petefészkek tele vannak tüszőkkel, megnagyobbodnak (ha éppen tartósabb ideig nem szedek fogigátlót) és a 60-as LH-m is magas (gondolom).
Előzmény: paracsimpo (230)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2003.04.10 0 0 231
Ne haragudjatok, hogy közbeböfögök, de szvsz ez a PCO dolog olyasmi, amit minden orvos rámod arra, amivel nem tud mit kezdeni - fogalmam sincs ki volt az, aki ezt a tünetegyüttest összehozta, de egy nagy marhaság úgy ahogyan van.
Akinek van méhe meg petefészke, az terhes lesz előbb utóbb, ebből induljatok ki és kész.
Én a PCO helyett bizonyos esetekben inkább időleges hormonzavart mondanék.
paracsimpo Creative Commons License 2003.04.10 0 0 230
Én ezt nem hiszem el!!!
Ez az orvos szerintem azt sem tudja, hogy mi az a PCO?!:( Nekem 11. éves koromban jött meg1x. 28. napos ciklusaim voltak 17. éves koromig. Aztám kezdett kimaradni és abbamaradt. Tisztára mit klimaxnál:((( Minden Beldoki azt akarta belémbeszélni, hogy terhes vagyok, de azon már nem gondolkoztak el, hogy ha már 6 hója nincs mensi és terheslennék, akkor hol a baba??? A t...m is tele van az orvosokkal:((( MOst ez a meddőségi doki imádnivaló. Értelmes és tudja, hogy melyik az a gyogyi ami nekem jó. Ő amikor 4 éve átmentem hozzá (akkor azon a klinikén dolgoztam), akkor még nem is nézett UH-on és közölte, hogy PCO-s vagyok. Aztán az UH is ezt mutatta.
És különben is 1000 féle PCO van. Én abba tartozom akinek nincs mensi, nincs pé, túlsolyos és több szörzet van itt-ott (szerencsére nem annyira feltünő) Szóval tartom a véleményem, hogy a doki aki írt neked nem tudja, hogy mi is ez:(((
Nem próbáltad még a maildoktort? Ott Dr. Elek Csaba válaszol és Ő is korrekt és megbízható doki.
Még telcsiszámot is küld, ha személyesen akarsz vele beszélni. Próba? www.maildoktor.hu
Előzmény: békacica (229)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!