Keresés

Részletes keresés

t.lantos Creative Commons License 2004.12.15 0 0 4458

Hadd ne vegyem a nevemre :)

Kapott minden. Nev, cim, bank neve, cime, iban, swift

Ha ezzel sem tudja megoldani, akkor e van.

 

 

Előzmény: vomit (4457)
vomit Creative Commons License 2004.12.15 0 0 4457
akkor lehet nagyon nem jol csinaltak valamit, mert nekem belgiumbol, hollandiabol es franciaorszagbol IBAN menten minden koltseg es levonas nelkul utalgatnak.
Előzmény: t.lantos (4455)
t.lantos Creative Commons License 2004.12.15 0 0 4455

De ugye pont nagy osszeget utalsz ritkabban.

Most akart utalni nekem egy angol es egy nemet. Az angoltol valami horror sokat akartak levenni (bidpay lett belole), de a nemetrol is 40 euot akart legombolni a sparkasse. Azert ez egy kicsit meredek egy 40 euros tetelert.

 

Előzmény: Törölt nick (4454)
Ariel Creative Commons License 2004.12.15 0 0 4453
nohab!

egyetlen banknal sincs egyseges orszag szerinti koltseg.
minden attol fugg, hany kozvetito bankon keresztul jut el a penzecsked a celbankig.
ha a legolcsobb megoldast akarod megtalalni az nehez lesz. (lasd a rafis peldamat)
Előzmény: nohab (4452)
nohab Creative Commons License 2004.12.15 0 0 4452
Mellesleg a CIB utal a legolcsóbban Mo-ról.

Németországban menő utalásaim (CIB) nagy részének teljes költsége 14 euró, azaz ~3.500 Ft. Ennél több olcsóbb megoldást hallottam már.
Előzmény: tiB (4444)
B.Péter Creative Commons License 2004.12.15 0 0 4451
Lehet, hogy félreértettél, nem überweisung+ volt megadva. Csak ebben az esetben láthatod az eladó bankszámlaszámát, és az IBAN-t csak akkor, ha azt megadta.
Előzmény: conSalves (4450)
conSalves Creative Commons License 2004.12.15 0 0 4450

Szvsz az eladó megadta az IBAN-t az eBay rendszerében, de erről te ugye nem kapsz email értesítést (nálam néha még az invoice-ról sem jön értesítés). Menj át a német oldalra, klikk a "Bezahlung" gombra, kijelölöd az Überweisung-t majd "Weiter". Ezen az oldalon meg fogod valszeg találni az IBAN-t és BIC-t (ha tényleg megadta).

 

Célszerű nézegetni ezeket az oldalakat, mert egy csomó eladó nem fogja elküldeni neked emailben a részleteket (teljes költség, IBAN, meg ilyenek) hanem csak beírják az adatokat a rendszerbe és várnak a pénze.

Előzmény: B.Péter (4448)
conSalves Creative Commons License 2004.12.15 0 0 4449
Hát, akkor lehet h bankja válogatja. Az OTP-nél +2k a konverzió+utalás, és nem volt idegen ktg (legalábbis a kedvezményezett nem panaszkodott, h kevesebbet kapott volna). Furfi.
Előzmény: Ariel (4438)
B.Péter Creative Commons License 2004.12.14 0 0 4448

Üdv Mindenkinek!

 

Azt hiszem megtörtént az első nagy szivásom.

Licitáltam két hete egy angol által hirdetett focis cuccra, mit ad Isten meg is nyertem.

 

A német lapról néztem mindent, onnan is licitáltam. A németen kint volt fizetésnek az

"überweisung" ami banki átutalást jelent, legalábbis szóhasználatban.

 

8 szor kértem az angol pasast, hogy küldje már az IBAN-ját, és láss csodát két hét múlva jott az első levél, hogy mi a francot akarok ő már elküldte, és különben is menjek a fenébe, és fizessek péjpállal.

A uk lapról megnézve van egy kifejezés amit nem értek: Banker's Draft.

Tudnátok segíteni, hogy ez mit takarhat?

 

Egy picit visszakanyarodva a DPD-hez:

A budapesti áruterítést saját futárjaik végzik, de a vidékit a Timesped csinálja.

Engem nagyon nehéz megtalálni, de csak egyszer vitték vissza a csomagot.

Az osztrák üzleti partnerünk szerződésben áll a DPD-vel, igy minden anyag rajtuk kersztül jön.

digicat Creative Commons License 2004.12.14 0 0 4447
http://www.vaminfo.hu/tariffnet/default.php
Előzmény: bazsC20NE (4445)
vomit Creative Commons License 2004.12.14 0 0 4446
halkan kerdezem, hogy volna-e itt erdeklodo paypal fizetesre.
vagyis kifizetem az ebay cuccot, es atutalod nekem forintban.
ui. a paypalon levo osszeget is nehez hazavarazsolni :-)
bazsC20NE Creative Commons License 2004.12.14 0 0 4445
pontosan hol lehet ezeket kiszámolni? vaminfo.hu-n nem tudok kiigazodni :-(
Előzmény: Zsoltx (4440)
tiB Creative Commons License 2004.12.14 0 0 4444

válaszoltam emilen. :-)

 

Mellesleg a CIB utal a legolcsóbban Mo-ról. Kis összegnél sajnos nem igazán gazdaságos a külföldre utalás, mint ahogyan a külföldi pénzfelvét sem...

Előzmény: raider (4442)
raider Creative Commons License 2004.12.14 0 0 4443
Itthonra várod? Magyar Postánál is lehet tudakozványt beadni! pl. a Nyugatinál levőben.
Előzmény: trolipotlo (4430)
raider Creative Commons License 2004.12.14 0 0 4442
Dobtam egy levelet a címedre a címmel.
Előzmény: tiB (4434)
raider Creative Commons License 2004.12.14 0 0 4441
Már dehogynem a DPD-t szidom, kit érdekel, hogy ki az alvállalkozója, magasról tojok rá. Őnekik fizetek, ők vállaljanak érte garanciát. Kommentár nélkül beidézem az egyik barátom esetét (ő Ny-Magyarországon lakik) (remélem nem orrol meg érte) a DPD-vel.

---8<---------------------------
nekem ket gombfejet kuldtek DPDvel nemetorszagbol,
sose csongettek, csak kuldtek egy levelet, hogy nem
ertek utol es menjek a cuccert. Amikor felhivtam oket,
hetfo delelott, allitolag mar visszakuldtek a cuccot
nemetorszagba.

Amikor visszaert a feladohoz, ujra fizettettek velem a
10 eurot (a cucc maga volt max 15 euro, de lehet, csak
7-8, nem emlexem), es elkuldtek. Ekkor mar igencsak
nyari szunet volt, odaadtam a szomszedomnak a
postaladam kulcsat, es atiranyitottam a telefonom -
arra szol a csengo - de o is csak a levlapot kapta,
hogy nem ertek utol. Felhivta a szamukat, ki kellett
mennie a raktarba, EGY BECS MELLETTI FALUBA, atvenni.

Szoval szerintem a DPD nagy szemet, sose hozzak ki a
cuccot, csak a cetlit kuldik. Ha belegondolsz,
egyszerubb es olcsobb, mint autoval korbejarni a
varost. A DHL meg a tobbi legalabb veszi a
faradtsagot, es kihozza, ugyan azoknak a soforjeik is
tul hulyek, hogy a jo cimet megtalaljak...

--->8---------------------------


Mindehhez még 1x annyit tennék hozzá, hogy nekem se cetlit, se matricát, semmit nem tettek ki, vagy dobtak be.

Előzmény: bugmaker (4431)
Zsoltx Creative Commons License 2004.12.14 0 0 4440
Gumiknál még környezetvédelmi termékdíjat is kell fizetni!

Teljes biztonsággal nem játszható ki. Esély van rá, a szokásos ajándék és használt megjelölésekkel, de ez semmit nem garantál.

Csak akkor kell belevágni, ha vám+termékdíj+ ÁFA megfizetése után is megéri.
Ha megúszod nyeremény, ha nem akkor meg fizeted.

Előzmény: bazsC20NE (4439)
bazsC20NE Creative Commons License 2004.12.14 0 0 4439
A vámos kérdésemre nincs senkinek ötlete?
Ariel Creative Commons License 2004.12.14 0 0 4438
conSalves!

"Hmm, miért lenne idegen bankktg? "

mert van... tapasztalatbol mondom. talan mar leirtam ide is, hogy magyar rafi-bol nemet rafiba 3e forint volt az atutalas (sajat kltsg,idegen kltsg,konverzio). ennel meg a CIB is olcsobb volt, ott 7-8 EURval megusztam.
Előzmény: conSalves (4435)
t.lantos Creative Commons License 2004.12.14 0 0 4437

En azert jobban bizom a kartyaolvasos biztonsagban.

Mondjuk most is remote desktop nyomom az ipart, igy meg a kartyaolvasot sem kell amgammal hoznom :)

 

Marad az orok eletu igazsag : kis osszeg ajanlot levelben jol becsomagolva a legolcsobb.

 

Előzmény: nohab (4436)
nohab Creative Commons License 2004.12.14 0 0 4436
Tök mindegy, hogy hívod. 2 eFt-ba sok minden belefér, a CIB-nél ha nincs idegen bankköltség, akkor 4 euró az utalás.

Viszont tegnap nagyon megszopattak, zabos vagyok rájuk. Relatíve kis összeget utaltam, de nem akartam postán szarakodni a korábbi infójuk alapján, mert ugye a Deutsche Bankba ment a pénz, és oda van közvetlen drótjuk - tehát a korábbi tájékoztatásuk alapján nem lesz külön külföldi bankköltség. Lófax! 10 eurót levettek külföldi költség címen, +1 euró hazai költség + 3 euró hazai jutalék, összesen 14 euróért sikerült 37-et átkergetnem, rohadjon meg a CIB is a telefonos tájékoztatásával együtt. Korábban ez működött, a közvetlen irányokba 3+1 volt az összes díj. Ez a +10 azért nagyon nem kellett volna. Kénytelen leszek a külföldi utalásokat máshonnan intézni, melyiknek van jó internetes felülete rajtuk kívül? Normálra gondolok, nem terminálos-kártyaolvasós varázslatra, amit a káéshá adna (meg tőlük aztán tényleg irtózom).
Előzmény: conSalves (4435)
conSalves Creative Commons License 2004.12.14 0 0 4435

ha nem jelolod meg az idegen bankkoltseg atvallalasat es megis lesz (80% hogy lesz), akkor egy akkuratus partnerrel szemben ujra kell utalnod a hianyzo osszeget (+ megint az utalas dija). ne ezen sporolj, mert esetleg 2x annyit fogsz fizetni.

 

Hmm, miért lenne idegen bankktg? Az IBAN utalásban épp az a lényeg h nincs ilyen (ha helyesen van minden adat kitöltve). Itt pl az szerepel, h ha helyesen van megadva az IBAN + BIC, akkor 0 EUR az idegen ktg (OTP Bank):

 

https://www.otpbank.hu/otpportal2000/online/KH2500000000.html

 

Persze lehet, h átváltáskor más árfolyamot használnak, így célszerű lehet egy keveset ráhagyni az összegre.

Ja, és tényleg 2e Ft az utalás ktg-e.

Előzmény: Ariel (4422)
tiB Creative Commons License 2004.12.14 0 0 4434
a #4410-ben megtaláltam. foglalt...
Előzmény: tiB (4432)
vomit Creative Commons License 2004.12.14 0 0 4433
akarmilyen kis osszeget utalsz, az OTP elvesz 2000-ret a "koltsegekre". ez itt meg nem europa, legfeljebb a hatso fertalya.
Előzmény: fodorzs (4416)
tiB Creative Commons License 2004.12.14 0 0 4432

Írdd már meg légyszives a DPD Mo-i elérhetőségét, mert az én csomagom is valahol kering...

Mehet az e-mail-emre is.

Előzmény: raider (4427)
bugmaker Creative Commons License 2004.12.14 0 0 4431
raider: a csomagkiszállítást szvsz alvállalkozók végzik, szóval ne a DPD-t szidd, hanem azt az egy trehány kiszállítót. Példa: én megadtam egy felvételi megbizást, ami alapján külföldön felvették a csomagom, majd elhozták nekem. Mivel a kapucsengőre nem volt kirakva a nevem, egy szép dpd-s matrica vigyorgott két nap múlva az épület bejárati ajtaján. Felhivtam másnap a DPD-t, megadták a futár telefonszámát, vele megbeszéltem kb mikor jön újra, és akkor otthon voltam. Legközelebb már közvetlenül a futárt hivtam időpontegyeztetés miatt.

Szóval, beszéld meg a futárra mikor jár felétek!
Előzmény: raider (4427)
trolipotlo Creative Commons License 2004.12.14 0 0 4430

Engem azzal ráznak le a dajcse pósztnál, hogy csak a feladónak szolgálnak információval és akárhogy kajabálok, semmit nem mondanak. November közepén 6 csomag tűnt el, az egyiket újraküldte az eladó, a többiek fogadkoznak, hogy elment, meg hogy már nincs is meg a cetteljük róla.

 

Tököm kivan...

Előzmény: raider (4424)
raider Creative Commons License 2004.12.14 0 0 4429
Igen, ezaz, ha küldesz akkor nem az itthoniak szolgáltatnak, és elhiszem hogy a németországi részleg azért jóval precízebb. Sajnos nekem ez egy nagyon negatív tapasztalat volt, az idegességről nem is beszélve, hogy esetleg visszaküldték a csomagot.
Előzmény: t.lantos (4428)
t.lantos Creative Commons License 2004.12.14 0 0 4428

En azert megmaradok naluk, mert messze a legolcsobban viszik a cuccaimat, es meg afas is (a posta megugye afamentes)

De hamarosan forditva is kiprobalom, meglatjuk, mit fognak alakitani.

Bar en joelore elkerem a csomagszamot, es kovetni fogom.

 

Előzmény: raider (4427)
raider Creative Commons License 2004.12.14 0 0 4427
Megvan a csomagom. DPD: soha többet. Ja, nincs verziójuk. Ők 3x kézbesítettek. Én meg azért írtam egy reklamációt a német központnak, amiben javasoltam többek között a profilváltást pl. földművelés vagy állattenyésztés irányában. Ezt továbbította a főnökének. :-)
Előzmény: raider (4424)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!