Keresés

Részletes keresés

Bandee81 Creative Commons License 2013.04.02 0 0 1923

Na most azt nem értem, hogy miből gondolod/tudod hogy 24p-s filmről beszélt, 3D-s lehet egy mkv is...

Előzmény: nicko (1915)
mmiata Creative Commons License 2013.04.02 0 0 1922
Koszonom a gyors valaszt, igerem lesz meg! :-)
Egyebkent nekem mar egesz vasarlas ota (egy hete) nem mukodott az mtva, de sebaj.
Es mit tudtok a fuzo alkalmazasrol, ha jol gondolom feltoretlen samsungon nem megy... vagy korabban ment?
Előzmény: nicko (1921)
nicko Creative Commons License 2013.04.02 0 0 1921

nekem D6500 van és azon sem megy.

ünnepek elött írta ha elindítottam a smart-ot, hogy a mai napon nem lesz elérhető a smart mert bütykölik a szervert...nálam is egyébként hálózati hibát ír.

volt már ilyen smart "tatarozás" a múltban és lesz a jövőben is.

Előzmény: mmiata (1920)
mmiata Creative Commons License 2013.04.02 0 0 1920
Sziasztok Mesterek,
Mult heten vettem egy es7000 tvt, ami nagyon szepen es jol szuperal, azonban lenne 1-2kerdesem tapasztaltabb felhasznalokhoz.
Az MTVA alkalmazas telepites utan elindul majd kiirja hogy halozazti hiba. Eloszor wifin csatlakoztam, de most mar kabellel, de igy is ugyanaz... a radiok indulnak, de semmi videos anyag...elmentem a kozeli MM boltba ahol ugyanezt produkalta a kiallitott. Valaki mas tapasztalja ugyanezt?
Koszi
Inhouse Creative Commons License 2013.04.02 0 0 1919

Vannak korlátozásai a Youtube alkalmazásnak, valóban nem egy tökéletesre sikerült megoldás. Viszont az egész estés filmeket is végigjátsza ellentétben a böngészőn keresztül indítottal.

 

Hogy megértsd te is, lassan írom... :) Amikor veszel egy nagy, drága TV-t, aztán a netről töltesz le filmeket és kiakadsz azon, hogy ezek a nincs gazdája cuccok nem mennek azon (sok esetben a rippelő/konvertáló személy hozzá nem értése miatt), majd hőbörögsz és fenyegetőzöl, hogy lejáratod a márkát emiatt, hát az egy nonszensz. Csak te ezt nem érted, de nem baj, nincs ezzel mit tenni.

 

Igazából vezesd le otthon a dühöd, csapj bele a képernyőbe egy nagyot, azzal kieresztheted a gőzt a magad módján, és a TV-vel sem lesz több bajod. Járj el moziba, ott nem kell ennyit csalódnod.

Előzmény: zlota (1911)
009 Creative Commons License 2013.04.01 0 0 1918
Szia Nicko!

Köszönöm a választ, megpróbálkozom azzal amit írtál bár MacOSXen kell kiviteleznem a dolgot.

És igen saját hibáján tanul az ember, még aznap leállítottam az automata frissítést!

009
Előzmény: nicko (1917)
nicko Creative Commons License 2013.04.01 0 0 1917

az baj...mert visszarakni régebbi fw-t csak D szériánál lehet.

Az fw frissítést alapból lekell tíltani nem szabad engedni. Ha nincs semmi baja a tévének nem kell a frissítés, mert a samsung inkább tílt dolgokat mint javít. És nem is közli mit változtat egy újabb fw lehet a serviiót tíltották le vagy ki tudja mit.

 

próbából töröld le a serviiot és a java-t is.

először rakd fel  ffdshow és az x264 codec

majd ezután tedd fel a 32 bites javát majd utána az 1.1-es serviiot.

ha ezután sem megy akkor sajna nem tudok segíteni.

Előzmény: 009 (1916)
009 Creative Commons License 2013.04.01 0 0 1916

Sziasztok!

 

Múlt héten a Samsung tv-m azzal fogadott, hogy szoftverfrissített és azóta a Serviio-t nem látja. Befrissítettem a Serviio-t is, de továbbra is semmi.

 

Valakinek hasonó probléma, esetleg ötlet?

 

Köszi:

 

009

nicko Creative Commons License 2013.04.01 0 0 1915

Valaki tudja, hogy vinyóról a 3D-s HD film miért szaggathat vajon?Probáltam SSDvel is, de ugye USB 2.0nak hála akkor sem sikerült neki szaggatásmentesen lejátszania.

10-20G ás filmeknél szaggat nagyon!Milyen megoldás jöhet szóba ilyen esetben?

 

semmi köze az USB 2.0-nak hozzá.

Keress vissza vagy 10x leírtam ha nem többször.

24p filmeket (tehát nem .mkv-ről beszélek) a tévék médialejátszója nem fogja vinni egyik sem..homokórázik vele. Ehhez mindig valamilyen külső lejátszó kell (média, asztali BD lejátszó, PC)

Bandee81 Creative Commons License 2013.03.31 0 0 1914

Milyen a TV-d?

 

Firmware frissítést nézted esetleg?

Előzmény: zlota (1911)
Bandee81 Creative Commons License 2013.03.31 0 0 1913

Igen, mert a Youtube alkalmazás is egy nagy rakás fos rajta!Ez nem kell szépíteni.Semmit nem ér!

Még egy kedvencek sincs benne ember!Se lista készítési lehetőség se semmi!Erre jó a youtube kliens...

 

Teljesen igazad van...talán windows 3.1-en lett volna ilyen, ha akkor már lett volna..

Mi csak arra használjuk a youtube-ot a TV-n, hogy a gyereknek keressünk meséket, oszt ennyi.. de azt sem a youtube alkalmazásban szoktuk, hanem a smart hub tetején lévő keresővel, mert ott van kedvencek/leggyakrabban keresett stbstb.

 

Valaki tudja, hogy vinyóról a 3D-s HD film miért szaggathat vajon?Probáltam SSDvel is, de ugye USB 2.0nak hála akkor sem sikerült neki szaggatásmentesen lejátszania.

10-20G ás filmeknél szaggat nagyon!Milyen megoldás jöhet szóba ilyen esetben?

 

Nekem az USB 2.0-s 8 gb pendriveommal 1080p hibátlanul megy, de nem 3d, az nem fér rá a 8 gb-ra :)

Előzmény: zlota (1911)
zlota Creative Commons License 2013.03.31 0 0 1912

Köszönöm a segítségedet!

 

Előzmény: nicko (1875)
zlota Creative Commons License 2013.03.31 0 0 1911

Mi a gond a Youtube-al? Egész estés filmeket nem a böngészőn keresztül kell nézni, hanem a Youtube alkalmazással.

 

Igen, mert a Youtube alkalmazás is egy nagy rakás fos rajta!Ez nem kell szépíteni.Semmit nem ér!

Még egy kedvencek sincs benne ember!Se lista készítési lehetőség se semmi!Erre jó a youtube kliens...

 

Helyes, írd meg nekik, hogy a netről lopott akármilyen kódolású filmet sem viszi ez a "szar"! De most komolyan...200eFt TV-re, de másra már nem maradt pénz?

 

Semmi köze a lopott cuccokhoz!Ez azt sem játsza le ami nem lopott, mert szerintem nem az alapján dönt ez a TV hogy lopott-e cucc!

Vagy te úgy gondolod az alapján itéli meg, hogy lejátsza-e?Szerintem köze nincs hozzá ennek a témának!

 

200e felett volt, és ha másra már nem maradt pénz akkor mi van?

De ha szerinted enyire megéri vedd át, aztán utána ugass!Én meg veszek egy nem Smart Tvt aztán felokosítom normálisan vagy megvárom míg tudja majd azt amit kellene neki ennyi pénzért.

 

Valaki tudja, hogy vinyóról a 3D-s HD film miért szaggathat vajon?Probáltam SSDvel is, de ugye USB 2.0nak hála akkor sem sikerült neki szaggatásmentesen lejátszania.

10-20G ás filmeknél szaggat nagyon!Milyen megoldás jöhet szóba ilyen esetben?

 

Előzmény: Inhouse (1876)
hjos Creative Commons License 2013.03.30 0 0 1910

 Komoly kábeltv lesz hamarosan, így akkor  FullHD  a nyerő. :)   Köszi az infót, ajánlatokat   thx.

Előzmény: nicko (1907)
IMITRIKES Creative Commons License 2013.03.30 0 0 1909

Üdv

 

 ES6560-as készülékem van,  a videómegosztók anyagát tudom nézni rajt de az rtlklub adattárához más cuccot kér. Sokadik kisérletre sem tudtam megoldani a problémát, egyáltalán megoldható a tévén a szükséges program telepítése?

 

Valakinek van rákötve műholdfej ami jól működik?

Medve6868 Creative Commons License 2013.03.30 0 0 1908

Hát ez tényleg jó hír. Bár én már beterveztem a médialejátszót is csodálkoztam volna, ha nem így lenne. Különben  a Hyundai Mbox L110 médialejátszót néztem ki. Nem egy nagy név, de jó véleményeket olvastam róla, és ár érték arányban szerintem nagyon jó.

Előzmény: Inhouse (1906)
nicko Creative Commons License 2013.03.29 0 0 1907

eleve a képi felbontás!

1366 x 768 vs. 1920x1080

Nem írtad ki a szolgáltatód, de amennyiben van HD adása nem lehet kérdés melyiket vedd.

Az ilyen samsung 4xxx nyaralóba meg konyhába való főzés közbeni nézésre, de komolyabb tévézés vagy BD filmek nézésénél felejtős. És az árát nézve drágább mint az 32"ES6030 vagy ES6100 amik ráadásul valódi 100Hz-ek is!

De te tudod mit akarsz a pénzedért venni, de jelenleg ott tartasz, hogy egy gyenge tudásút akarsz venni egy jobb képességű ráadásul valódi 100Hz-es tévével szemben.

De még az ES5300/5500 is jobb vétel (amik valós 50Hz) lenne mint az F4xxx.

Előzmény: hjos (1905)
Inhouse Creative Commons License 2013.03.28 0 0 1906

Jól gondoltam! Örvendezzetek vala, ha 5.1 hangú filmet néztek egy Samsung LCD TV-n (ami biztos, hogy UE40EH5300-on megy), akkor az optikai digitális kimeneten kimegy az erősítőbe az 5.1 hang. A menüben az SPdif-et PCM-ről Dolby-ba kell kapcsolni. Pár demo-t szedtem le a netről és meglett az első nem támogatott formátum a Skilla után, a TrueHD AC3 hangkodeket nem szereti. Az erősítő szépen átkapcsol Dolby Digitalba, jelzi az 5.1-et és szól is szépen. Csodálkoztam volna, ha nem így lett volna. :)

 

Üdv

Inhouse

Előzmény: Inhouse (1900)
hjos Creative Commons License 2013.03.28 0 0 1905

Pontosabban. Csak sima tévéadás nézésére kell a 32" (helyszűke) Ezért kérdezem mi a külömbség a FHD - HD Ready között?                http://www.samsung.com/hu/consumer/televisions/televisions/led-tv/UE32F4500AWXZH

Előzmény: nicko (1904)
nicko Creative Commons License 2013.03.28 0 0 1904

ha FHD-ra gondoltál akkor miért kérdezel ilyen tévéről? e helyett én inkább egy 32ES6100 vagy 32EH6030-at vennék.

de a 32" tévében elég kicsi képátló, ha csak a hely szűke miatt vennél ekkorát megértem, de ha van hely min. 40".

nézési távolságok

 

igen az F az 2013-as modell amikről egyelőre még nagyon kevés az infó (tesztek) csak pár alap dolgot lehet tudni.

 

 

Előzmény: hjos (1903)
hjos Creative Commons License 2013.03.28 0 0 1903

Sziasztok!  Véleményt kérnék smart tv vásárláshoz , fullhd-ra gondoltam, de találtam ezt SAMSUNG UE32F4500AWXZH ez lehet 2013-as modell? Érdemes HD Ready-t  venni?    köszi

Qkorica Creative Commons License 2013.03.28 0 0 1902

Megerősítem!

 

UE32D5500WR + Pioneer VSX-420 + S-21W + S-ES3TB

Pioneer VSX-420 3D házimozi erősítő


  • 5 × 130 Watt kimenő teljesítmény (6 Ohm)
  • 3D támogatás HDMI (v1.4a) csatlakozón keresztül
  • Dolby Digital Plus, Dolby True HD, DTS HD Master Audio és DTS-HD High Resolution dekóderek
  • Hangzásjavító tömörített zenékhez,
  • HD Digital Film Direct 24
  • MCACC
  • Többcsatornás akusztikus kalibráló rendszer Deep Colour és x.v. Colour támogatás

 

Előzmény: Medve6868 (1901)
Medve6868 Creative Commons License 2013.03.27 0 0 1901

Nos ezt találtam az optikai kimenetről: DIGITAL AUDIO OUT (OPTICAL)


●● 5.1 csatornás hang akkor hallható, ha a
tv-készülék olyan külső eszközhöz van
csatlakoztatva, amely támogatja az 5.1
csatornás hangot.


●● Ha a vevőegység (pl. házimozi-rendszer) be
van kapcsolva, a hang a tv-készülék optikai
csatlakozóján keresztül hallható. Ha a tvkészülék
DTV-jelet vesz, a tv-készülék
5.1 csatornás hangot küld a házimozirendszer
vevőberendezésének. Ha a forrás
valamilyen digitális komponens, például
DVD-/Blu-ray lejátszó/kábeltelevíziós
egység/műholdvevő (beltéri egység),
amely HDMI-kábelen keresztül csatlakozik
a tv-készülékhez, a házimozi-rendszerről
csak kétcsatornás hang hallható. Ha 5.1
csatornás hangot szeretne hallgatni, a
DVD-/Blu-ray lejátszó/kábeltelevíziós
egység/műholdvevő (beltéri egység)
digitális kimenetének csatlakozóját
közvetlenül az erősítőhöz vagy a házimozirendszerhez
csatlakoztassa.

Arról nem találtam semmit, hogy ha usb-n csatlakozik vinyó a tv-hez akkor mi a helyzet.

A fentiekből kiindulva nem nem tennék rá, hogy kijön az 5.1.

Esetleg van valaki aki konkrétan kipróbálta így a tv-t?

Előzmény: Inhouse (1900)
Inhouse Creative Commons License 2013.03.27 0 0 1900

Ha az előző hozzászólónak igaza van, akkor az optikai kimeneten se jön ki 5.1 

 

Erre én is kíváncsi vagyok, kipróbálom valamelyik nap. Nekem így van összekötve, de eddig csak sztereó filmeket néztem. Azért furcsállanám, ha így lenne...elvileg DTV adás is lehetne több csatornás...nem? 

 

Üdv

Inhouse

Előzmény: Bandee81 (1896)
nicko Creative Commons License 2013.03.26 0 0 1899

Nem biztos, hogy értem a problémád.

Miért nem jó megoldás ha a pent tévére dugod? Félsz, hogy az aljzat tönkremegy? Használj USB hosszabbítót az legyen állandóan a tévére kötve. Én a fényképezőhöz kapott USB kábelt használom erre a célra.

Vagy a routerre tedd rá az openwrt fw-t úgy már működhet a dolog.

Előzmény: BonemanX (1890)
Medve6868 Creative Commons License 2013.03.26 0 0 1898

Hát ennyiért már majdnem kapni házimozi erősítőt digitális bemenetekkel.

Előzmény: Bandee81 (1897)
Bandee81 Creative Commons License 2013.03.26 0 0 1897
Bandee81 Creative Commons License 2013.03.26 0 0 1896

Kipróbáltam, valóban nem jön ki egy szikra hang se a scart csatlakozón...

Ha az előző hozzászólónak igaza van, akkor az optikai kimeneten se jön ki 5.1, akkor mégis hogy gondolták, hogy kihasználod a digitális adással nyújtott hangrendszeri előnyöket is?

 

Egyszóval: mérnem mennek a francba...???

Előzmény: Fo' (1893)
Medve6868 Creative Commons License 2013.03.25 0 0 1895

Helló!

 

Valóban van olyan média box, amelyiken van rca kimenet, bár a pontos típusra nem emlékszem. Mivel az rca kimeneten csak analóg jel jön ki, sohasem lesz valódi 5.1. Ha van az erősítőn prologic I. vagy II. akkor az szétdobja a hangot, de nem valódi 5.1-be. Az én erősítőmön is van prologic I. és II. és a sima régi sztereó videó hangja ami rca-n jött, szólt az összes hangszórón, de nem volt az igazi. Nem is nagyon használtam. Én a dvd koax kimenetét dugtam az erősítőbe. Na az szól rendesen, dolby digital, vagy dts hangzással, mivel az már digitális jel. A 6100-es tv-t annyira nem ismerem, de tudomásom szerint a scart csatlakozón csak befelé megy a jel a tv-be. Én is pályázom a 6100-as tv-re csak nekem az a gondom, hogy külső vinyóról akarok filmeket nézni, viszont a tv optikai kimenetén állítólag csak 2.0-ás jel jön ki. Ezt ugye hiába csatlakoztatom a házimozihoz, nem fog 5.1-ben szólni. Úgy hogy én is a médiaboxon gondolkodom. Annak van hdmi kimenete a tv felé a képnek, és van digitális hang kimenete, ami valos 5.1-et dob ki dolby digital, és dts hangzással.

 

Üdv

Előzmény: Fo' (1893)
Bandee81 Creative Commons License 2013.03.25 0 0 1894

Hát ez rossz hír...esetleg még valaki van aki próbálta? Ha minden igaz, hétvégén én is kipróbálom.

 

Konvertert csak ilyet találtam, viszont a Dolby Digital-al nem működik együtt:

 

http://bolthely.hu/mikroshop/id/00122

Előzmény: Fo' (1893)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!