Keresés

Részletes keresés

zratkay Creative Commons License 2009.11.23 0 0 382
Akkor nem ertem...

Előzmény: Ladybee (381)
Ladybee Creative Commons License 2009.11.23 0 0 381
A 347 hsz.nál tettem fel képeket! A növekedésben a fajták nem különböznek, inkább a habitusuk.
Előzmény: zratkay (380)
zratkay Creative Commons License 2009.11.23 0 0 380
Lehet mas fajta mint az enyemek... ket eve ultettem harmat, most fogom atultetni oket. Mikor vettem picikek voltak nagyon - de ott ahol vannak nem maradhatnak, nem oda valok.

A fiamnal van vagy 10? kisebb-nagyobb egy sorban, es latom o is eleg kozel ultette oket. Nem akarja nyirni, csak takarast akar o is a szomszed felol (nincs kerites). Bizony az ovei kozott mar vannak erosek is, amit lehet torzsnek nevezni.

Van keped az oregebb sovenyeidrol?
Előzmény: Ladybee (378)
zratkay Creative Commons License 2009.11.23 0 0 379
Lehet mas fajta mint az enyemek... ket eve ultettem harmat, most fogom atultetni oket. Mikor vettem picikek voltak nagyon - de ott ahol vannak nem maradhatnak, nem oda valok.

A fiamnal van vagy 10? kisebb-nagyobb egy sorban, es latom o is eleg kozel ultette oket. Nem akarja nyirni, csak takarast akar o is a szomszed felol (nincs kerites). Bizony az ovei kozott mar vannak erosek is, amit lehet torzsnek nevezni.

Van keped az oregebb sovenyeidrol?
Előzmény: Ladybee (378)
Ladybee Creative Commons License 2009.11.23 0 0 378
Fatörzseknek túlzás nevezni, nem hagyom fává cseperedni! 80-90 cm a tőtávolság, az idősebb sövényem 9 éves, a fiatalabb 7. Bőven ellátom őket tápanyaggal, a lombozat a föld felszínnél is takar. Ugyanez vonatkozik a gyertyán sövényemre is.
Előzmény: zratkay (377)
zratkay Creative Commons License 2009.11.23 0 0 377
Milyen tavolsagra vannak a fatorzsek egymashoz? Ezek hatalmasra (es gyorsan) novo fak, kell nekik hely, kell nekik tapanyag... ha nem, konnyen felkopaszodnak es akkor annyi a tomor, athatolhatatlan falnak...

Mennyi idos az elozo ultetesed?
Előzmény: Ladybee (376)
Ladybee Creative Commons License 2009.11.22 0 0 376
Nem szükséges,  alakító metszéssel kordában lesz tartva. Nálam is így lett ültetve, tömör, áthatolhatatlan falat alkot.
Előzmény: zratkay (375)
zratkay Creative Commons License 2009.11.22 0 0 375
Kesobb majd ritkitjatok?
Előzmény: Ladybee (374)
Ladybee Creative Commons License 2009.11.22 0 0 374
80 cm a kerítéstől és ugyanennyi egymástól. lehetett volna 100-ra is, de a fő cél a ronda zsalukövek leplezése.  Az egyik oldalon magasabbra, a támfalra tettük, a földszintre más , alacsonyabb bokrokat terveztem, tűztövis biztosan lesz közöttük. 
Előzmény: krampuszka1 (373)
krampuszka1 Creative Commons License 2009.11.22 0 0 373

Húúúúúúúúúúúúúúúúúú! :)))

Milyen távolságra ültettétek ?

Előzmény: Ladybee (372)
Ladybee Creative Commons License 2009.11.22 0 0 372
No, ma végeztünk a 100 kerítéstakaró Leylandi  elültetésével. Kap még egy réteg tőzeget és fenyőmulcsot. Tavasszal jöhet a többi növény.
Ladybee Creative Commons License 2009.11.20 0 0 371

5 Ft egy doboz gyufa!

Előzmény: krampuszka1 (370)
krampuszka1 Creative Commons License 2009.11.19 0 0 370

Ez vicc.

Mármint az ár :)

Egy doboz gyufa mennyibe kerül manapság ?

Előzmény: Ladybee (367)
krampuszka1 Creative Commons License 2009.11.19 0 0 369

Igen, igy talán egy tónál ez megvalósitható.

Egy medencénél már nem.

Előzmény: Ladybee (366)
krampuszka1 Creative Commons License 2009.11.19 0 0 368

Nekem már nem sok költözni valóm van.

 

Persze hogy nincs akadály, ezt nagyon jól tudom, de egy kicsit kényelmetlenebb a feladat, ha van valami akadály. Ami természetesen nem áthághatatlan.

 

Talán a földgolyóról is leköltözhetnék, belvárosi területen is / nem a fővárosra értem, csak egy városközpontra, vagy akárhol / utolér a bűnözés.

 

Előzmény: garfieldka* (365)
Ladybee Creative Commons License 2009.11.17 0 0 367
És még egy ok. Gyertyánt erdészetből 40 Ft-ért be tudtam szerezni, 500 Leylandi már húzósabb lett volna!
Előzmény: krampuszka1 (364)
Ladybee Creative Commons License 2009.11.17 0 0 366
A tavakat, egy méterrel a végleges vízszint alatt futó lépcsőn, feltöltés előtt körbeültettük náddal, sással. Ez hamarabb felnő, mint a gyertyán. A gyertyán korán hajt, a tavalyi elszáradt levelek sokáig fentmaradnak, majd apránként lepotyognak a talajra, a gyökerek közé. A szél max. annyit tesz, hogy a nádas tövére fújja a maradék lombot, ott nem csinál bajt. Szebben néz ki, és nem is baj, ha rejtve marad a tó a kiváncsiak elől! Ez madárparadicsom lesz !
Előzmény: krampuszka1 (364)
garfieldka* Creative Commons License 2009.11.17 0 0 365
Ezért költöztünk a családdal a Tisza mellől a Bakonyba. :))

Nem jelent a kerítés semmit. Áthághatatlan akadály nincs. Egyébként 20 évnél többet dolgoztam a fővárosban és egy agglomerációs községben éltem a körbekerített 180 négyszögöles telkünkön. Mára a nyugodt település az újgazdagok kedvelt helye lett. Csilicsálé tornyos palotákkal, meg bűnözéssel. Ahogy mondod, változnak a dolgok. :(
Előzmény: krampuszka1 (361)
krampuszka1 Creative Commons License 2009.11.17 0 0 364

Jó kis terület...

De miért kell körbeültetni bármivel ?

Én eddig úgy tudtam, hogy lehetőleg viz közelébe lombhullatót neeeeeeee!

Legyen az tó, vagy akár medence.

Olvastam, hogy sövényként ez talán nem is hullajtja el a lombját ?

 

Mondjuk a szél azt csinál, amit akar, 20-30-40 m-ről is belefújja a lehullott leveleket a vizbe !

Van szerencsém tapasztalni.

 

 

Előzmény: Ladybee (363)
Ladybee Creative Commons License 2009.11.17 0 0 363
Ezt a két tavat fogjuk körülvenni gyertyánsövénnyel. Előnye a gyors növekedés mellett, hogy tavaszig rajtamarad a lomb, nem fújja be a szél az egészet a tóba ősszel. Ja, és olcsó!
Előzmény: krampuszka1 (362)
krampuszka1 Creative Commons License 2009.11.17 0 0 362

500 gyertyánt ???

De hát az már egy erdő !

Tudom, hogy sövényként is nevelhető, és viszonylag igénytelen, de akkor is !

 

Előzmény: Ladybee (358)
krampuszka1 Creative Commons License 2009.11.17 0 0 361

Hát igen...

Ha jó helyen lakik valaki !

Vagyis lakott, valamikortól valameddig, aztán ugye változnak a körülmények.

 

Próbálnád ezt meg felénk !

Kerités nélkül.

Tiszán innen.

 

Előzmény: garfieldka* (359)
Ladybee Creative Commons License 2009.11.17 0 0 360
Az öröm mellé üröm is vegyül! :-) Az elmúlt télen a patakon feljött vidra a halak tucatjait, gyakorlatilag az összeset kifalta a tavakból! Pontyot, compót, süllőt, amit ért. Így most mégis bekerítem a tavas fertályt , igaz csak a fagyok idejére, egy ütős villanypásztorral...
Előzmény: garfieldka* (359)
garfieldka* Creative Commons License 2009.11.17 0 0 359
Ez ismerős.

Nálunk 4 oldalon nincs kerítés. :)
Az őzek olykor bejárnak és megrágják a gyümölcsfákat (is). Ennél már csak az a szebb, mikor a róka este besétál a konyhába és vacsorára kiviszi a macskák tányérját kajástul.

A porta bekerítésére nem is gondoltunk, hiszen 7 ezer négyzetméterre elég húzós lenne bármilyen kerítés is. Egy részén akácerdő határolja a telket, de a két oldalán végig az ősnövényzet. Szinte áthatolhatatlan. Ahol lyukak vannak, oda most csipkerózsát ültetek, majd az bezárja a réseket.

Az utcán és egy kis mellékutcát övező telekhatáron most ültettem úgy 40 méternyi lucfenyő sort, amiből terveim szerint nyírott fal lesz pár év múlva.

Úgyhogy én meg tudlak érteni a szép sövényeddel és kerteddel. Ha jó helyen lakik az ember, nagy öröm az ilyen szép nagy terület, ahol van mit alakítgatni.
Előzmény: Ladybee (355)
Ladybee Creative Commons License 2009.11.17 0 0 358
Igen, az erdő egy része is a kerthez tarkozik, patak választja el. Nincs annyira Dunántúlon, Zsámbék mellett van. Én a gyertyánnal jártam így. Amikor a sövényt telepítettem, egyet meghagytam szoliterként. Látványos a különbség a kevéssé nyírt sövény és az egyedülálló között. Most 500 gyertyánt telepítünk egy barátom tava mellé, kerítés gyanánt.
Előzmény: krampuszka1 (357)
krampuszka1 Creative Commons License 2009.11.17 0 0 357

A telek végénél láttam az erdőt :)

Gondoltam, hogy addig nyúlik a porta.

Feltételezem, hogy valahol a Dunántúlon...

Az is jócskán nyugatra van tőlünk :DDD

 

 

Előzmény: Ladybee (355)
krampuszka1 Creative Commons License 2009.11.17 0 0 356

Aha !

Ez lesz az oka annak, hogy a "mienk" nem is hasonlit az itt is látható legtöbbre !

Mivel felső metszést sosem kapott, oldalra nemigen nő, hanem megy az égbe !

Ami annyiból nem baj, hogy árnyékolást várunk tőle elsősorban az utcán, de benn

az udvaron is készülök pár db elültetésére, ha nem is sövényt telepiteni.

Ott viszont nem feltétlen van szükségem 10 m-es magasságra, jobban örülnék valami laza bokor alakzatnak :) Természetesebb lenne a hatás.

Nagyon örülök, hogy ezt a segitségeddel megfejtettem :)))

Előzmény: Ladybee (355)
Ladybee Creative Commons License 2009.11.16 0 0 355

A többi 3 oldalamon nincs is kerítés! Elég baj, mert bejönnek az őzek és a patak felöl tavaly bejött a vidra, nem is maradt halam a tóban. Most szerelem ellene a villanypásztort... Amúgy ez egy faluvégi kert, kb. 3000 m2, most dzsungel, tavakkal, madárházakkal, azelőtt kukoricás volt. 

A Leylandi, ahogy megkapta a magassági pofont, elindult oldalra. A szomszédnak megengedtem, hogy nyírja, ha zavarja, felém viszont mindegy, van hely bőven, nőjön. Nő is, tavasszal egyenesbe rendezem.

Előzmény: krampuszka1 (354)
krampuszka1 Creative Commons License 2009.11.16 0 0 354

Gond ???

A keritéssel ? :)

Boldog lennék, ha nem kellene 210-es keritések közé zárva élnem....

Tekintettel a közbiztonságra, élet- és vagyonvédelemre :/

És még így is...

 

Csak tőlünk nyugatra láttam ilyen "keritésmagasságot".

Eddig.

Ja, és még délre is :)

 

Tehát korlátoztad a magasságot is, ha jól értem.

Ettől valszeg oldalirányba indul be !

 

Előzmény: Ladybee (353)
Ladybee Creative Commons License 2009.11.16 0 0 353
Mi a gond a kerítéssel? Nem is kellene, csak az alapból került elő olyan lapos mészkő, abból felraktam egy sort, a szomszéd pedig zsalukőből melléragasztotta az övét, hogy meg legyen a folyamatosság. Természetesen a növények magasságát évről évre, metszéssel korlátoztam, idén már nem kellett, olyan 3 méter, majd jövőre megint szintezem. Oldalirányban is korlátozom, de gyorsabban nő, mint én odaérek az ollóval! :-)  Ez az  egyszerű alapfaj,  látom, azóta próbálkoznak alfajokat létrehozni, de nem bízom bennük, törekszem a természetesre. Itt a képen a tó, ahonnan a "gyógyvizet" nyerem!
Előzmény: krampuszka1 (350)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!